Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. május 11. 18:39283476.

    Szép estét Mindenkinek!


    Pötyi örülök, hogy Alexáék szépen berendezkedtek, ami most még hiányzik majd apránként meg lesz.


    Anikó kérdezted Alinát, sajnos  ő asztmás , sokáig biztatták, hogy elnövi, de sajnos nem.


    Magdinak nem tudtam jó utat kívánni, biztos sok szép élménnyel jön haza.


    Julika finomakat főztetek, egyik jobb mint a másik.


    Ildikó.a lányok útja úgy jött, hogy valami nagy pénzért lehetett volna menni pár napos iskolai kirándulásra,Saci elejtett egy kurta mondatot, hogy ő ennél sokkal kevesebből is elviszi őket.Szaván fogták és valóban kb  harmada árért összehozták.Egy hét lesz és minden program előre lebeszélve, napi kilométerek kiszámítva.Már ez a nagy készülődés, utikönyv lapozás, hozzáolvasás is megérte.Nagyon szeretném, ha jól sikerülne. Misi  viszont még kicsi ennyi programhoz, majd apjával megy fius motoros útra.


    Délelőtt Sacival bementünk a csarnokba..megvettem a paprika palántákat, virágpalántákat is..egy csomó zöldség félét, mindenből kifogytam...Délután el is ültettem mindet a szomszédasszonyomtól még kaptam hozzá jó fajtákat..Sikerült elfáradnom  és  biztos front lehet, mert a lábam sokkal jobban fáj...


     

  2. 2019. május 11. 17:23283475.


    Egy fiatalember lázasan tanulja a szóbeli érettségi tételeket.


    Egy nappal az érettségi vizsga előtt riadtan konstatálja, hogy a történelem tételekre nem maradt ideje.


    "Mentsük, ami menthető!"- alapon EGY tételt azért megtanul,


    mégpedig a 13-as számút, ettől rögtön elmúlt a félelme.


    Másnap, amikor a 8-as számú történelem tételt húzta, egy hirtelen mozdulattal visszadugta a többi közé.


    - Na-na fiatalember, mit művel? Hányas tételt húzta?


    - A 13-ast, de szörnyen babonás vagyok, ezért ijedtemben visszadobtam.


    - Ilyen nincs!!! Tessék, mondja csak el a 13-as tételt!


    A fiatalember jelesre vizsgázott.


     

  3. 2019. május 11. 17:20283474.

    Megtörtént érdekes esetek


    Beálltam egy zsúfolt parkolóba és leengedtem az ablakot, hogy a hátsó ülésen nyújtózkodó kutyusom kapjon elég levegőt.


    Nem akartam, hogy utánam induljon, megálltam hát a járdán és visszamutatva rá, határozottan azt mondtam:


    - Ott maradsz! Érted?? Maradsz! Maradsz!!


    Egy közeli autó vezetője, látva, hogy szőke vagyok, csodálkozva végigmért, majd megszólalt:


    - Csak be kell húznia a kéziféket!

  4. 2019. május 11. 14:20283473.

    Sziasztok!


    Rég voltam..és megújult az nlc??? Nagyobbak a betűk, stb. De nincsenek újabb hangulatjelek! Lehettek volna.


    Remélem Alina meggyógyul mire indulnak.


    Annuska kérdezte..Alexáék jól vannak. Szépen berendezkedtek, hiányzik 1-2 dolog, de már a rávaló is. Nagyon kiköltekeztek.


    Olyan hirtelen meleg lett...mindenki rövid ujjúban jár. De azt hallom nem sokáig.

  5. 2019. május 11. 12:27283472.

    Ráütöttem valamire és elküldtem...valószínű a küldésre pedig valami emóciós jelet kerestem.


    Én délelőtt még paradicsomot egyeltem..nem baj, ha később lesz, és ha kell pótolni akkor lesz. Még vetek délután virág magot aztán filmezek....


    Holnapra maradt köret, vettem busa halat, van két szelet tarjám és nem tudtam megenni az egész mai sültet..remélem nem járok rá estig, holnapra ez lesz ebéd és saláta leves.  Most eldőlök és dőzsölökGondolok Magdira, de jó lesz neki!!!!Majd visszük a plédet a diófa alá és mesél.

    előzmény:
    BiriBiri (283471)
    2019-05-11  12:22
  6. 2019. május 11. 12:22283471.

    Szervusztok!


    Voltam a diófa alatt...örülök a hírnek...és nagyon reménykedek, hogy van segítség!


    Itt mára remek idő lett, hét ágra süt a nap. Timi is meggondolta magát, és megfőzte az ebédet, majd elment Szanába füvet nyírni. ..kerékpárral. tegnap kérdezgettem, nem mész? Nem mert esőt jósolnak, mondta. Mondjuk ebből én nagyon jól jöttem ki, mert isteni ebédet főzött...sült kacsa combot mellet, szalonnába tekerve, gombás kuszkusz, spárga krém leves.

  7. 2019. május 11. 10:46283470.

    Mai idézet


    "A legjobb válaszokat nem az embertársaidtól kapod, hanem az időtől."

    (Ismeretlen szerző)


     


    Szép napot, mivel a reggel már rég elmúlt.


     


    Magdikám, legyen nagyon szép utad, az este már olvastalak, de le kellett már feküdnöm.  Reggelre sajnos lerágták a csigák az éppen kikelt   par.palántát. Nagyon elfáradtam tegnap.


    Ma zöldséget palántáltam, Rózsi adta, mert abból sem kel semmi, az is a csigáké lett biztos. Olyan észrevétlen tudnak jönni. Ma mindent  beszórtam a csigaölővel.  Még ki kell mennem elvetni a tegnap vett petrezselyem magot, de a csizmám keresése közben annyi minden a kezembe akadt, így csúsztam legalább másfél órát a vetéssel.


    Mit csináltok?


    Sacikám  mi célból repkednek a lányok, és Misó nem megy? 


    Marika, biztos csinálod a sétádat, ha az eső nem akadályoz.  


    Annuska javultál valamit? Az én sarkam igen, de igen időjárásfüggő, és   néha a lábfájás más ok miatt  van, tudod a szokásos, gerinc, törés, stb. Köszönöm a napocskát. 


    Erika, remélem elmentél már a telekre, és jól érzed magad.   


    Mindenkire gondolok sok szeretettel. 


    Legyen szép napotok. 


     

  8. 2019. május 10. 18:06283469.

    Megcsináltam a betűt ,

    előzmény:
    harangvirag08 (283468)
    2019-05-10  18:01
  9. 2019. május 10. 18:01283468.

    Sziasztok!


    Ma olyan lótó-futó napom van. Reggel fürdés ...majd mentem a fodrászhoz. Itt megint olyan erős szél fúj, hogy nyoma sincs a fodrászkodásomnak.Tómalmot is megjártam.Sok szép virág volt...hoztam annyit amennyi nekem kell ...és egyébként is csak két kezem volt .Nagyon kitettek magukért...egész virágkaraván jött...igaz sokan is voltunk hozzá.


    Sacikám ...gyógysimit küldök Alinának ....meg kell gyógyulnia ...egy kettőre itt lesz az indulás ideje.A paradicsomok ...én már túltettem magam rajta ...ma is pótoltam egyet...de reménytelen.A fa paradicsom él ...kicsit a többi is ...de olyan kilátástalanok. Aztán lehet az idén lesz a legjobb termés.


    Tegnap este hatalmas betűk voltak az nlc-n.ctr-al lekicsinyítettem...igaz nagyon ....most meg nagyítanom kellene  de +-al meg sem mozdul.Majd a szemem kiesik olyan apró.


    Holnap és vasárnap nem leszek.J.elvisz " világot látni". Barbarához megyünk.


    Vigyázzatok magatokra....fájásokra enyhülést kívánok ...és egy kicsike jó időt  magunknak is erre a két napra.

    előzmény:
    ancsa46 (283467)
    2019-05-10  15:34
  10. 2019. május 10. 15:34283467.

    Jó hogy nem vártam estig a kertezéssel, sok mindent nem tudtam csinálni, mert bezavart az eső, igaz még csak csöpörög, de lóg a lába. Tegnap kaptam krizantémokat a szomszédból azt is elültettem, meg vettem ma zellerpalántát, hát az valami csedvás, nem tudom lesz e belőle valami, mindegy már a földben van, áldás rá.


    Sacikám jobbulást Alinának, allergiás? Mit csinálnak a lányok Londonban? Jó utat kívánok. Köszönöm, mondhatni én meggyógyultam /tökéletes már nem leszek/.

  11. 2019. május 10. 14:34283466.

    Szép napot Mindenkinek!


    Anikó, szerencsésen megjártad  a Zegi utat. Legyen szerencséd a lugasparadicsomhoz, nekem most sirhatnékom van úgy néznek ki a paradicsomjaim.Szinte mindegyik bimbós és a viharos eső-szél után megbetegedtek.Megnézettük a gazdaboltban és rezes permetezést és tápozást ajánlottak, szerintük nem beteg, de én   látom, hogy igen.Persze ennél vannak sokkal nagyobb bajok, de akkor is sajnálom, nem szabad előre örülni semminek.Meggyógyultál?


    Ildikó nincs e utóhatása az esésednek?Képzeld a keresgéltem a Marketpeacen /nem tudom jól írtam e/ és ott láttam egy , festményt, olyat mint a te pirosruhás nőd,... ami nagyon tetszik....eladót.Aztán az eladó nevéből láttam, hogy nem a tiéd és lehet nem is egészen olyan??


    Erika jó hétvégét a telken, azért láttam, hogy amellett, hogy sajnáltad magadat sok mindent el is végeztél


    Anuska jobban vagy e? És a fiad? Látod nekem semmi mellékhatása nincs az injekciónak.Mostamén is, szép napos idő van, nagrésze már megszáradt.


    Borsika vigyázz magadra, sajnos a bajok követik egymást, ha egyik elmúlik jön helyette más.


    Julika látod így születnek az új ételkülönlegességek, néha véletlenül.El tudom képzelni, hogy szokatlan és finom lett.A fürókúra használjon és tartson sokáig a hatása.Nemsokára mi is megyünk, tegnap beszéltem meg a tündér háziorvosnőnkkel, hogy melyikünknek  milyen kezeléseket javasol.Felírattam és kiváltottam a gyógyszereinket, az újabban javasolt gyógynövényes készítményeket is.Túl azon, hogy egy kisebb vagyont hagytam ott, nem is bízok az eredményességében


    A délelőttöm gyorsan eltelt. Permeteztem, tápoztam,  mostam. Szerencsére főztem két napra húsos répát és melléje túrógombócot, mert berobogott Vera Alinával.A kislány nagyon befulladt, kapott lórúgás erősségű gyógyszereket.Ez most azért is rossz, mert egy hét múlva elrepül  Sacival a három lány Londonba, arra valahogy rendbe kéne jöjjön


    Mindenkire gondolok, kellemes délutáni időtöltést és betegeknek javulást, gyógyulást.


     


     

  12. 2019. május 10. 13:18283465.

    Anikó mire elküldtem az én irásom már Te is jelentkeztél. Örülök, hogy rendben hazaértetek. Biztos megmarad a lugasparadicsomod. arra készülhetsz, hogy hosszú bot kell mellé. Kész a mosásod? Estig biztos leszárad.

  13. 2019. május 10. 13:14283464.

    Szervusztok


     Itt hol kisüt a nap, hol elbujik. Olyan mint mikor bujocskát játszanak a gyerekek. Reggel gyorsan két mosását elintéztem. a fele kint a fele bent szárad. Közben egy kis kelkáposzta fözelék és egy kis ragu is készült. Lehet ebédelni.


    Anikó,Sacika,Marika  hogy vagytok. Pötyike, készül az ujabb  alkotás. Most mit csinálsz? Alexáék belakták.-e már az új lakást?


     Ildike A tegnapi és a mai idézet is nekünk biztatás. Köszi. A sarkad  javul egy kicsit? Sikeres mai utat.


    Julika, akkor egy fürdős sorozat véget ért. Remélem haszál is. Mindig kreálsz valamit. Jó lett a hajad?


    Magdika, ha nem történe semmi unalmas lenne az életünk A fodrászt lerendezted? remélem sok ls szép virágot kapsz. azért a fürdő után vigyázz, elég hüs a levegő.


    Erika. Neked és mindenkinek köszönöm kedves jókivánságaitokat. Azért meleg cuccot is vigyetek szombaton. Magadról nem irtál. Hogy vagy?


    Borsika, jobbulást. Gyógyulj meg. Ne kedvetlenitsen el, hogy már nem tudunk futni és egyre több a bajunk. Tudod azt tartja a közmondás is kinek a pap, kinek a papné. Van aki  megusza a nagyobb bajt, van akinek ez jut. azért még mi is jobban leszünk megláttod.Igaz futni már nem fogunk, de sétálni igen.


    Mindenkinek jó készülödést a hétvégére.

    előzmény:
    BiriBiri (283462)
    2019-05-10  09:52
  14. 2019. május 10. 12:50283463.

    Szervusztok.


    Én meg voltam Zeg.-en, na Ildivel együtt mentünk és jöttünk, minden összebeszélés nélkül így alakult. Piacon voltam, leginkább csigaölőt kellett venni, mert ellepnek ezek a csúszó-mászók. Közben ha már ott vagyok alapon tojás is kellett, meg vettem 2 db. lugasparadicsomot, hogy mi lesz belőle, a jövő titka, egy próbálkozást megér. Most mostam egyet, olyan szép idő van, talán még meg is szárad. Sóskamártás készült ebédre. Este felé talán majd kertezek egy kicsit, most erős a napsütés, és reggel a buszra várakozva már égetett a Nap.


    Julika remélem minden jót elraktároztál a kezelésekből amit csak lehetett, váljon egészségedre, hosszú távon legyen jó hatása.


    Annuska az injekciók mellékhatása nagyon kellemetlen, nem is hallottam, hogy van ilyen hatása. Legalább legyen hatékony, jobbulást kívánok Jánosnak is.


    Mindenkinek jobbulást kívánok akinek szüksége van rá, annyi féle bajaink vannak, már kiválogatni is nehéz.

  15. 2019. május 10. 09:52283462.

    Szervusztok!


    Megjöttünk az utolsó fürdésből. Nagyon jó volt..a fülzúgásom most egy időre elállt, hála a nyaki függesztésnek..én arra fogom és a tengentoros masszázsra. Reggel még szemetelt az eső, most magasan vannak a felhők de őszies a hőmérséklet. Az a tegnapi káposzta végül nagyon finom lett, először Timi nem jött rá mi a más, édesebb, mondta, és csodálkozott, hogy talált benne egy kis uborkát ..mert nagyon kevés, de az is volt  savanyúságban. Olyan édes-savanyú lett, székely káposzta újra gondolva, reform konyha A kocsiban Békés felé tartva jókat kacarásztak rajtam de Timi biztosította a társaságot, hogy tényleg jó és meg is mutatta a dobozt, azt viszi ebédre.


    Most megyek a postára aztán azt hiszem porszívózni fogok. A kedvemtől függ. Reggel egy madárkár vettem ki Vince szájából, remélem nem esett halálos sérülése.

    előzmény:
    franci47 (283461)
    2019-05-10  07:35
  16. 2019. május 10. 07:35283461.

    JÓ REGGELT!!


    Biztos felébredtetek már. 


    Én Zegre megyek, rengeteg dolgom van, és elintézni valóm. 


    Szép napsütés van végre, még azt nem tudom hány fok lehet.


    Mindenkinek sikeres, szép napot. Hogy mi szépítheti meg  a napot, az nagyon egyéni. Akármi is jól jöhet. 


     


    "Légy türelmes, minden nehéz, mielőtt könnyűvé válik."

    (francia közmondás)


     


     

  17. 2019. május 9. 17:39283460.

    Elnézést Lányok, ..most a régi laptopon írtam,  azér hiányzik a sok-sok "y" betű.

  18. 2019. május 9. 17:36283459.

    Sziasztok, minden szépet és jót kívánok, főleg esőmentes napokat, derűs időjárást.


    Ildike szép az idézet, valahogy úgy megtaláltál vele. Ezek kis kapaszkodók, jól jönnek. 


    Holnap váltom ki Annuska a recepteket, , ma esik, nem volt kedvem kilépni sem. Azt mondod, hiánycikk? Nahát. Megírom majd, hogy sikerült-e. Jobbulást kívánok neked és  a fiacskádnak is.


    Ma már lámpáztam is,  ..szóval:a vállaimtól kezdve fölfelé mindent. Kentem is, ahol még fáj, vag hideg-érzés van. Kis ebédet is főztem, volt egy kis savanyú káposztám,  lángolt kolbász darabkák, marék rizs, ebből lett "valami. Van befagott sonka maradék is, de ezzel az új fogallal sajnos nem tudom elrágni. Szép, szép, ...csak éppen enni nem jó vele.....Majd megmondod Julika, hogy végül is hogy ízlett nektek a különleges, véletlen káposzta étek?   Látod, ....most is éppen eszemben voltál. Mindig gondolunk rád, és ha valahogy eltünnél kis időre, az egy csapás lenne mindenkire. Bátran állíthatom!!! 


    Épp az előbb gondoltam Erire is, ó egek, szegény,  nem mehet a nyaralójukba. Látom, éppen írta is.  A lányom tegnap vágott füvet,   ..épp az eső előtt. Na, most aztán  zöldül minden. A terasz ablak elé toltam a forgószéket és ott olvasgatok, innen jól látom az esőt is. Bentől jó nézni.


    Ma egy kicsit stoppoltam,  szóval az alvós zoknikat.  Nagyon jó állapotban vannak, de a húzástól a sarok felett elszakadnak. Nem szeretek varrni, ügyetlen vagyok, állandóan megszúrom az ujjaimat. Talán mert annyira tartok a tűtől!! . Pötyi meg Julika  - ők a varrótű ördögei - látnák, hogy nyüszögök ilyenkor, akár egy gyerek. Ki is borult a sok gombostűm, de van mágnesem, azzal kaptam össze.  


    Amikor idekölltöztünk, hozzánk is járt rövid ideig egy fodrász. A nászainktól örököltük. Nem tudom már mennyit kért, ..de inkább hagytuk őt elmaradni. Magdika, már biztos túl van a fodrászon, és visszatért a jókedve. 


    Nem is meséltem: a napokban szabályosan "elfutott" mellettem egy 70-es korú ember, sport felszerelésben, a homloka indiánosan bekötve, ..naná, hogy felfogja az értékes izzadtságot!  és a csuklóján is sport szorító volt. A lábán nem tudom mi volt, mert nem láttam a méregtől, hogy milyen fitt, ..sercegett a levegő körülötte, úgy hasított el mellettem, hogy majd fellökött. Ez még csak hagyján!  De kevés, pár szál haja a feje  tetején  cs o m ó r a   volt kötve! Emberek megáll az ész.  Persze utat engedtem neki,  ..ő még bírja, ..a szive is birta nagyon. Nem hallottam, hogy lihegett volna. Persze, ..én már hogy is hallottam volna!   Tőlem futhat! ..én nem érzek erre semmi nag indíttatást. Sőt semmilyet nem érzek. Féltem őt. Vékonyka volt, ..kilógtak a szemei és a nelve is majdnem. Mért kínozza magát?  Ki tudja. Tulajdonképpen  dicsőítenem kéne ismeretlenül is. Na, de nem megy.  

    előzmény:
    franci47 (283455)
    2019-05-09  13:10
  19. 2019. május 9. 14:38283458.

    Szervusztok!


     


    El vagyok átkozva, valahányszor ideülök a gép elé, hogy írjak, mindig jön valaki vagy hív valaki......Most remélem senki nem fog bezavarni......A telefonon olvaslak benneteket, válaszolok is gondolatban, de ott nem tudok rendesen írni....de a szemem rajtatok van.....


    Francika sajnállak az esés miatt, remélem semmi baj nem maradt utána....vigyázz nagyon magadra....


    Anikó remélem már jobban vagy, pihenj sokat.


    Annuska neked és Jánosodnak is jobbulást...


    Itt ismét esik az eső, elég régen esettmár nagyon unom. De nem érdekel akár esik, akár fúj szombaton kimegyünk a telekre. Igaz nem ott alvós lesz, de már nagyon hiányzik. Tavaly ilyenkor már kint voltunk....mikor lesz már olyan idő? Annyira hiányzik!!!!!


    Sacika kérdezted mit csináltam telek helyett? Varrtam, takarítottam, főztem és sajnáltam magam, hogy itthon kell lennem..


    A fenébe, már megint csengetnek......


     


    További szép napot!!!!!!!!


     

  20. 2019. május 9. 14:37283457.

    Sziasztok!


    Velem mindig történik valami ....a változatosság kedvéért a mobiltelefonon volt kivonva A FORGALOMBÓL, MERT ÁLLÍTÓLAg egy évnél régebben töltöttem fel rá pénzt.Igaz,hogy a rajtalevő pénzem  2019 o8.19 -ig felhasználható.A fene se érti. Volt egy feltöltésem aminek nyoma nem volt ....pedig abból telefonáltam...ma ezt is rendeztem, töltöttem rá ...és az adategyeztetést is megcsinálták.Tudom nem vagyok jó kuncsaft...de én a vonalasomról intézek minden telefont. Nekem a mobil csak " véstzhelyzetre" van ...meg ha megyek valahova...akkor is általában küldök egy smst.Az előbb az Nlc nem engedett be...regisztráljak újra ....vártam egy kicsit most itt vagyok.


    Most kivételesen itthon vagyok ....de készülök Boscóhoz. J. az előbb ért haza Bp-ről, de már ment be az irodába.Holnap reggel fürdés.


    Annuskám , és minden gyengélkedőnek jobbulást kívánok.Kicsit szétszórt vagyok ----de talán egyszer " összeállok"...utána fodrász, délután Tómalmon virágosztás...ha odaérek./ ezt a fürdés utánra akartam írni /.


    Legyen szép a napotok!

  21. 2019. május 9. 14:28283456.

    Szervusztok!


    Remélem mindig lesz valaki akinek valamiről az eszébe jutok, és szeretettel gondol rám.


    Itt reggel szemetelt az eső...jött a Zsuzsika, fodrász, szépen megnyírt. Most már így gondoztatom a hajamat, nagyon kényelmes és olcsó. 1200 Ft ot kér, 1500 kap. Ez egy ezressel kevesebb mint a fodrászatban, és nagyon jól, nagyon gyorsan megcsinálja.


    Sütöttem sósat holnapra a fürdőbe, búcsúzóul. nagyon szeretik , a múltkor mire vége lett a tangentornak Timi már hozta is a dobozt. Most meg fő a székely káposzta, "lenke" módra. Nem is tudom, hogy elmondjam? Savanyú káposzta helyett képosztás savanyúságot vettem és azt főzöm..nem vettem észre, csak csodálkoztam, hogy most nem olyan savanyú, inkább édes, finom...de aztán jöttem rá, ez savanyúság. lesz ami lesz...remélem ehető lesz. Zsuzsika a boltban dolgozik , tőle kérdeztem, hogy van savanyú káposztátok? Mondta hogy a pultban zacskós van...én kivettem a zacskót és ennyi...Úgy látom az ablakon, hogy megint szemetel az eső, fájnak az ízületeim. Most még ideges vagyok, milyen lesz a káposzta, kuktában fő, nemsokára készen lesz..utána ledőlök és filmezek.

    előzmény:
    franci47 (283455)
    2019-05-09  13:10
  22. 2019. május 9. 13:10283455.

    Jó helyen jársz Annuska. 


    sziasztok.


    Néha én sem ismerek rá, azt gondolom valami zarándoklatra ment a Menedékház. 


    Jobbulást Neked és Jánosnak. Látod mindig történik valami. 


    Jól vagyok, lehet, hogy csak a fejemet rántottam meg esés közben,  azért érzem, de ez semmiség ahhoz képest ami történhetett volna. 


    Itt esik az eső. Reggel gyorsan kimentem a kertbe, és  a petrezselymes ágyásból megpróbáltam kihuzigálni a fűvet.  Most rengetek kapor nő b enne, a petrezselymet  csak imitt amott látom. 


    Letéptem a sóska egy részét, nem tudom mikor teszem el.


    Ma délelőtt takarítottam, most jött rám, akkor kell csinálni. 


    Megebédeltem, most nem tudom mi legyen, mert igazán semmihez sincs kedvem. 


     


    Mai idézet, szép gondolat.


    "Lehet, hogy néha úgy érzed, semmit nem érsz a nagyvilágban. De tudd, hogy mindig lesz valaki, aki, ha rád gondol, elmosolyodik.


    Mindig lesz valaki, akinek ha az eszébe jutsz, melegség járja át a szívét.


    Mindig lesz valaki, aki ha meghall egy számot a rádióban, megjelenik előtte az arcod.


    Mindig lesz valaki, aki ha rád gondol, tudni fogja, mit köszönhet neked.


    Mindig volt, és mindig lesz, akire hatással vagy a világban, aki a reményt, a hitet, vagy csak egy életreszóló pillanatot köszönhet neked. És ameddig van ilyen ember, akár egyetlen is a nagyvilágban, nem vagy egyedül. Sohasem."

    (Todorovits Rea - Látom az életed

    előzmény:
    Nusimama (283454)
    2019-05-09  12:21
  23. 2019. május 9. 12:21283454.

    Szervusztok


     Nem tudom jóhelyen járok? Tegnap óta sehol senki nem nyitotta az ajtót.


    Itt ma pocsék idő van ismét. Esik, hüvős van. Be is kapcsoltam a fütést.


    Tegnap orvosnap volt. Jó sokat kellett várni annak dacára, hogy volt időponton. Hol egy doki hozta a betegét, hol egy balesetes jött. Na nagy nehezen végre behivta, A doki néni,  10 perc alatt végzett is velem. Semmit sem csinált. Megkérdezte hogy vagyok.  Ja azt nem mondtam, hogy ez szemészeti rendelés volt. Amikor megkérdeztem, hogy nem lehetne e szemüveggel korrigálni a problémám, kijelentette, nem. Ugy hogy elhatároztuk, hogy egy komputeres  vizsgálatra megyünk majd.  Mert 1/2 évente kell vissza járni ellenörzésre, de nem csinálnak semmit. Utána egy kis vásárlás, s már alig vártam hogy haza érjünk. Ráadásul a fiamnak is bedurrant a lába. Szóval nem minden kerek nálunk.


    Ildike, kérdezted, a mellékhatást. Nálam elsősorban hidegrázás, lábremegés a legfőbb .Remélem a tegnapi esésnek nincs komoly mellékhatása. Nem irigyelek a kezelések miatt. Negró aranyos lehetett. Ilyen a hűség, szeretet.


    Julika, hogy szuperál az új tüzhely? Használjátok egészséggel.


    Magdika jól tetted,hogy vettél  virágos, v. cipőt. Biztos jó szolgálatot fog teljesiteni.


    Anikó, gondolom lesz munkád megint- az esők után-  a pincével.


    Borsikám, nem tudom sikerült-e kiváltanód a D. vit.? Én tegnap probáltam, de közölték, hogy hiánycikk.


    Az észbontoról csak annyit, hogy nem a legjobb fényt vett a fiatalokra. Persze ezt nem lehet általánositani.


    Kellemes meleg szobát és szép napot kivánok.

    előzmény:
    BORS (283453)
    2019-05-08  22:03
  24. 2019. május 8. 22:03283453.

    Hű, ezzel az Kovács Áron vezette műsor értékeléssel én is egyetértek Magdika. B.-nak is igaza lehet: mindent elkövetnek a nézettségért. Mégis bosszantó. 


    Ildikém, sajnállak az esésért, van tenéked elég fájó részed, ez bizony nem hiányzott.Gondolatban gyógyító simi ment a lábadra.  Negró egy érzékeny kutyatündér. Mondd, milyen okosak az állatok!!Jobbulást kívánok.


     


    Ügyes a mi Julikánk, feltette az énekes videót! Gyorsan gratulálok!! Fárasztó napom volt: reumás, pont olyasmi, mint az Annuskáé lehetett a minap.  A gyulladásom, v. becsípődésem miatt mentem, ..de közben pont most volt esedékes a féléves szuri és a 3 ezres D-Vitamin is. Egy kaptam még beutalót  a vállamra, nyakamra fizikos kezelésekre is. Majd intézni kell az időpontokat. DEXA vizsgálatra is küldtek. Ennyi volt ma, mindenkit ölelek. Jóéjszakát kívánok.

    előzmény:
    harangvirag08 (283449)
    2019-05-08  09:05
  25. 2019. május 8. 17:16283452.

    Sziasztok Lányok!


     


    Szépséges idő van, igaz kicsit szeles, olyan mint egy tennager, vagy tinédzser. 


    Ma délelőtt elértem a temetőbe, tegnap akartam menni, de volt egy kis balesetem, ami eléggé megijesztett. HÁT elestem az udvarban.  Térdem a betonon, kezem a fűvön.  Jól vagyok. /kicsit fáj a csontom, kék már, az ujjam is gyógyul/. Mivel ilyen jól lettem, ezért délután elmentem a  kezelésre. Tegnap még nem gondoltam volna. Igaz talán nem is testileg, hanem lelkileg rázott meg az elesés. 


    Ma megkértem a kezelőt, hogy kicsit mérsékeljük a kezelés erősségét,mert a múltheti nagyon kimerített, a nagy fájdalom miatt. 


    Most tényleg nagyon lájtos volt, nem tudom jó-e, mert ez is pont annyiba kerül, mint az erősebb.  A bal lábam már javulóban van,. a jobb még makacskodik. 


     


    Nem tudom írjak-e még, mert lehet, hogy el sem megy, mivel olyan régen történt beírás, hátha nem jó az egész nlc.


    Most ettem, ittam, és elviszem a kutyát a külső telekre, fusson már egyet. 


    Jaj tegnap olyan aranyos volt drága Negrókám, leült a beteg lábam mellé, és ő olyan soha nem nyaldos, kezemet sem és semmit, a térdem alatt volt az ütközés a földdel, először csak nézte, aztán mégis kaptam egy gyógyítást. Megbocsájtottam neki, és majdnem elsírtam magam. 


    Ilyenek a kutyák, ugye Borsika, amit te is megmutattál. 


    Julika, remélem használt a fürdő,/kösz a Ruzsa Magdit/  Magdi már biztos otthon vagy. 


    Én a film 2 részénél vagyok csak, tegnap igen elfoglalt lettem magammal. 


    Puszillak benneteket, talán ma még jövök. 


     


     

Címlap

top