Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. május 8. 10:15283451.

    Ez az új betűméret nekem nagyon jó, olvasható. A videó csak próba.

    előzmény:
    BiriBiri (283450)
    2019-05-08  10:11
  2. 2019. május 8. 10:11283450.

    Szervusztok!


    Megvolt a fürdő járat, utána jól bekajáltam, most egy kicsit ejtőzök és kitalálom mit fogok ma csinálni. Egyenlőre sok kedvem nincs a munkához, lehet helyette megnézek egy pár részt a filmemből. mert megtehetem. Persze aztán mindig "elszégyenlem" magam és turbó üzemmódba kapcsolok.....na nem kell megijedni, alacsony fokozaton járok már.


    A vetélkedőkről: honnan van az a sok sok millió forint amit ezeken kiosztanak? Sokszor érdemtelenül. nem irigylem, mert pofa kell ilyen tudással kiállni ország világ elé. Én szégyelltem magam helyettük.


    Pécsi saga: jó lenne ha már vége lenne. Nem ismerjük a történet, nem tudjuk kinek van igaza...de az unoka szerint elfogyott a szeretet, ami fájdalmas. Látjátok, van hírnév,megérdemelt, mert jó színésznő,  van pénz, és van ez a szörnyű pereskedés, ország világ előtt. Ez egyik félnek sem tett jót...nekünk sem.

  3. 2019. május 8. 09:05283449.

    Valamelyik nap amikor itt vasaltam /akkor szoktam Tv-t nézni/  Viasat3-on ment valami vetélkedő...a Kovács Áron vezette..Olyan baromságokat mondtak alapvető dolgokra.Fiú és lánycsapat volt.Még jókat röhögtek a butaságaikon.B. szerint rá is játszanak.Mi meg elkapcsoltuk.Azt nem értem,hogy neves színészek miért adják a nevüket ilyen blődségekhez.....vagy van az a pénz?


    Na ..megyek már ..nem dohogok tovább....pedig ettől a Pécsi Ildikós cikktől is tele van már a hócipőm...ha akarom ha nem látnom kell.

    előzmény:
    BiriBiri (283446)
    2019-05-07  21:41
  4. 2019. május 8. 08:56283448.

    Sziasztok!


    Valami azért állandó:megint Bostonból jövök ....talán haza találok.


    Ragyogó napsütés van....de hűvös a levegő.Boscó akkorákat horkol...pedig hamarosan ki kell mennie....takarítás lesz.Én meg megyek egy kis időre haza.Főznöm kellene...bár levesem van még ....azt hiszem diós tésztát fogok csinálni.


    Az este elkezdtem olvasni:Michelle Obama:Így lettem ..c.könyvét.Nagyon jó.Gondban vagyok ...J.is olvassa/de szerintem nem akarta elvinni...van súlya/így csak részletekben tudom olvasni ...de úgy is érdekes lesz.


    Legyen szép a napotok!

  5. 2019. május 7. 21:44283447.

    Bocsánat a sokszorosításért

  6. 2019. május 7. 21:41283446.

    Most néztem a Bank c játékot a tv ben.Elképesztöen buta lányok szerepeltek illetve leszerepeltek..jogász hallgatň és nem tudja egyik sem hol örzik a szent koronát..meg sok mást sem tudtak

  7. 2019. május 7. 21:41283445.

    Most néztem a Bank c játékot a tv ben.Elképesztöen buta lányok szerepeltek illetve leszerepeltek..jogász hallgatň és nem tudja egyik sem hol örzik a szent koronát..meg sok mást sem tudtak

  8. 2019. május 7. 21:18283444.

    Kedves nlc! Köszönöm a figyelmet..


    Eddig nagyon sok kellemes ňrát töltöttem a fňrumon....önök is azon dolgoznak hogy ez továbbra is így legyen..köszönöm 


     

    előzmény:
    NLCafé (283438)
    2019-05-07  17:45
  9. 2019. május 7. 20:42283443.

    Sziasztok!


    Csak röviden írok...mert görnyedek....nem vagyok otthon...majd csak csütörtök este"költözöm" haza végleg.Reggel voltunk a fürdőben...csudajó dolgom van ...együtt megyünk J-al...ő is a medencében kezd.Olyan keveset voltunk együtt úgyis mostanában.Aztán én jövök a busszal haza ...neki elég sok kezelése van ...elmegy a délelőtt.Ma  bementem rögtön a városba...vettem az "ócsóbótban" kettőpár vászoncipőt.Akció volt....az egyik virágos / én sem bolondulok már meg.25oo ft. volt a nagy vásár.Ebéd után elmentem Tómalomra. A paradicsom él ...de elég csedvás.Lenyírtam a füvet....akkorát nőtt az esőtől.Eddig úgy voltam ...hiszen írtam is ...nekem a fűnyírás terápia,ha valami bajom van.Hát ma semmi bajom nem volt ...és most jöttem rá,hogy bizony komoly fizikai munka.Nagyon elfáradtam ...de olyan szép volt készen ...csak akkor meg jönnöm kellett haza.


    A reggeli hideg után egész kellemes volt a délután...sok napsütéssel.


    ILdikém ...köszönöm a filmet.Ma sajnos nem nézek ...mert a laptopnak a csatlakozójával van valami időnként kihagy ...meg kell nézetnem a szerelővel.


    Gondolok rátok...jó pihenést mindenkinek!

  10. 2019. május 7. 20:23283442.

    OK. Sikerült! Hát akkor köszi NLC!!

  11. 2019. május 7. 20:21283441.

    Sziasztok,  Igazán kedveset  írtál Sacikám. Köszönöm,. .Lányok,  én kipróbálom most  a video küldést, sikerült, csak azt ne kérdezzétek hogyan csináltam? Kívánok vele kellemes estét, jóéjt Mindenkinek.

    előzmény:
    Rolta (283439)
    2019-05-07  18:16
  12. 2019. május 7. 20:01283440.

    Sacikám, örülök, hogy sikerült letöltened. De hogy csinálod most. Ha lesz időd írd le a folyamatot.  Biztos felírtad. 


     


    Valamikor nekem is ajánlottak  ilyen injekciót, de nem kértem, mert olyan sok mellékhatása volt.  Kaptam egy prospektust, hogy nézzem át, vállalom-e? Még a doki is megértette, hogy nem kérem.  


    Annuska mik a mellékhatások nálad? 


    Délutánra elállt a szél, és jó idő lett nálunk.


    Ez megint egy ráncfelvarrás, remélem nem lesz olyan hosszú, és sikertelen mint az ezelőtti volt. Talán lesz privi is.


     


     


     

    előzmény:
    Rolta (283439)
    2019-05-07  18:16
  13. 2019. május 7. 18:16283439.

    Szép estét Mindenkinek!


    Nagyon gyorsan eltelt a napunk.Délelőtt a Mentálhigine szakrendelésen voltunk..elég sok elbeszélgetés  volt és tesztek..majdnem délre értünk haza.


    Nem nagyon volt kedvem kimenni, de holnap ürítik a bio kukát és majdnem üres volt..Kiszedtem az elnyílt nefelejcseket és levágtam a tulipán leveleket, kicsit gyomláltam, amit a járdákról el lehetett érni, mert nagyon puha a föld a


     paradicsom ültetvényemet nagyon megtépázta a szél és hideg sem tett neki jót, de talán kiheveri.


    Láttam a diófa alatt a szép menyasszonyt, érdekes életük lehet.


    Annuska az injekciónak nálad van mellékhatása? Én eddig nem éreztem, majd juniusban megyek újra.


    Borsika aranyos az írásod, mint egy tündérmese.


    Julika élvezd sokáig  az új tűzhely minden előnyét


    Marika tetszett a beszámolód, ahogy kényeztetnek és amit te is csinálsz.Az étlapod ötletadó


    Anikó ha igaz a hobbidnak hódoltál, mi szép készült?


    Magdi mi újság Tómalmon?Remélem nem okozott kárt a fura időjárás


    Pötyike aranyosak az új alkotásaid is, és milyen türelmed van, hogy többször is bontasz ha úgy látod


    Erika mit csináltál az elmaradt telkezés helyett?


    Ildikó a végére hagytam a panaszomat a filmmel kapcsolatban. SEhogy se sikerült letöltenem, már nagyon elszomorodtam, annyira szerettem volna .Aztán vasárnap Saci megsajnált és egy számomra teljesen ismeretlen /kicsit hosszadalmasabb / módon letöltöttük.Az első kettőt meg is néztem, igazán sajnáltam volna ha ebből kimaradok, sok az  ismerős arc. Köszönöm neked.Sajnos csak lassan tudom nézni, a szemem sem az igazi

  14. 2019. május 7. 17:45283438.

    Kedves BiriBiri!


    Igen, itt az új nlc


    További kellemes fórumozást kívánunk!


     

    előzmény:
    BiriBiri (283437)
    2019-05-07  13:14
  15. 2019. május 7. 13:14283437.

    De megint változott..megint vannak cikkek oldalt...

    előzmény:
    BiriBiri (283436)
    2019-05-07  13:13
  16. 2019. május 7. 13:13283436.

    Hűűűű...már megint újítottak. Remélem valami nagyon jó fog történni..lehet majd képet videót küldeni...


    Nincsenek oldalt a cikkek reklámjai , olyan furcsa, szürke..."letisztult" minden. Alig találtam meg hol kell elküldeni

    előzmény:
    franci47 (283435)
    2019-05-07  12:50
  17. 2019. május 7. 12:50283435.

    Sziasztok. 


    Mint már írtam a diófa alatt, egyszer már jártam itt írtam is. 


     Nem látom most. 


    Próbáljuk, most megy-e?

  18. 2019. május 7. 12:42283434.

    Szervusztok.


    Jól le kellett tekerni, minden féle oldalszöveg alá, hogy elmegy e az majd kiderül.


    Megnéztem a pincét, mennyire jött fel a víz, hát lassan gyűlik, de majd a szivattyú elbánik vele. Elbújt a napocska, hideg van.


    Ma nem kellett főzni, egy kicsit hódoltam a hobbymnak, most majd filmezek, mert ez a famylis film nekem is tetszik.


    Annuska úgy tűnik olyan hamar jönnek ezek a szurik egymás után, gyorsan múlik az idő. A meleg ruhákat el sem raktam, szégyellje magát az idő


    Szerencsére nem történik semmi nálunk, vagy csak nem tudok róla.


    Na itt a próba ideje, remélem nem tűnik el.

  19. 2019. május 7. 12:02283433.

    Szervusztok


     A sok eső és hideg után ma reményt keltett a felkelő nap, de nem sokáig, mert már jönnek a felhők megint. Az eltett téli holmik közzül elő kellett venni bizony egy meleg pulcsit.


    Ildike a vers nagyon  sziven talált, s megrigatott ahogy olvastam. Az Anyukámra gondoltam, az Ő utolsó perceire.


    Évike, jaj de jókat irtál. Jó volt olvasni hosszú leveled. Remélem gyorsan meggyógyulsz és ujra meg jön az étvágyad, első sorban a tojásos nokkedlira.


    Marika, gondolom az eő miatt a sétáid elmaradtak.


    Azt hiszem többen is ugy jártunk, hogy ez a fránya idő  miatt nem tudtunk a temetőbe kimenni. 


    Tegnap reuma dokinál voltam a szokásos 1/2 éves injekciómért. Utána persze jött a szokásos ellenreakció,


    Mindenkinek szép és vidám hetet kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (283431)
    2019-05-07  09:43
  20. 2019. május 7. 12:01283432.

    Szervusztok


     A sok eső és hideg után ma reményt keltett a felkelő nap, de nem sokáig, mert már jönnek a felhők megint. Az eltett téli holmik közzül elő kellett venni bizony egy meleg pulcsit.


    Ildike a vers nagyon  sziven talált, s megrigatott ahogy olvastam. Az Anyukámra gondoltam, az Ő utolsó perceire.


    Évike, jaj de jókat irtál. Jó volt olvasni hosszú leveled. Remélem gyorsan meggyógyulsz és ujra meg jön az étvágyad, első sorban a tojásos nokkedlira.


    Marika, gondolom az eő miatt a sétáid elmaradtak.


    Azt hiszem többen is ugy jártunk, hogy ez a fránya idő  miatt nem tudtunk a temetőbe kimenni. 


    Tegnap reuma dokinál voltam a szokásos 1/2 éves injekciómért. Utána persze jött a szokásos ellenreakció,


    Mindenkinek szép és vidám hetet kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (283431)
    2019-05-07  09:43
  21. 2019. május 7. 09:43283431.

    Szervusztok!


    Mennyi mindent megtudtunk Borsról!!!Ügyes vagy Borsika, olyan képletesen írtad le a dolgokat, hogy mint egy film pereg le előttem.


    tegnap voltam a varrókában, utána gyorsan megfőztem az "utolsó vacsorát" a régi tűzhelyen. Valahogy éreztem, ez lesz az utolsó mert fél 6 kor telefonált a szerelő, otthon vagyok? na ná..hol is lehetnék máshol? És jött és beszerelte az új tűzhelyt. Bizony csak úgy kapkodtam a fejem, nyitogattam a fülem de sok minden elment mellette, de szerencsére itt volt Timi és megtanulta hogyan kell használni. Ma a kezembe nyomta a leírást, estére ki fogja kérdezniÉn ugyan nem kezdek hozzá egyedül sütni, majd ha itthon lesz begyúrom a kenyeret és süsse meg ő..úgy is az ő nevén van..én "csak" kifizettem Nagyon hűvös van..már elvégeztem amit kellett, tudjátok, a rutin, ami ma kicsit hosszabb volt de kész vagyok vele. megyek filmezni.


    Ildi! Köszönöm a filmet..nagyon jó..legalább is engem nagyon leköt.

  22. 2019. május 7. 08:16283430.

    Sziasztok,


    jóreggelt, kellemes napot kívánok


    itt az Enyémeknek a legeslegjobbat, legszebbet mindenből, : - )))


    és a világon bárkinek, 


    aki csak megérdemli. Micsoda "adakozós" hangulatban vagyok, ugye? ..mihelyt jobban érzem magam, már is nem bírok magammal! .Magamat higgasztom: ".ejnye Bors, ...nyugi, mert "kimész a folyosóra"!  Az általánosban alsósként gyakran  megtörtént ez velem. Mik jutnak eszembe.  


    Időjárás: itt  csupa szép nap ígérkezik, nem esik, kibújt a napocska is. És nagyon szép zöld a fű a kertben. A mi füvünk zöldebb, mint a szomszéd R.-éké!
    !!!Az egészen  biztos.  Éppen füvet nyírok.  De sajnos,  ..nincs semmi hasznos termésünk. : - (((       Viszont, Nekik lesz majd málnájuk,  cseresznyéjük, földi eper és lehet, hogy  más is csak nem látszik innen. Van egy nagy ugráló vár az unokák részére. középen füves rész, majd az értékes ágyások körben. Nálunk van medence, de a gyerekek már ritkán mennek bele. Csak foglalja a helyet.


    Ültetnék helyébe borsót, paradicsomot, vagy pár fehér paprikát. A telken volt  szép sárga zöldbab ágyásunk is. Harmatosan szedtem, ..mellé pár sárgarépát is kihuzigáltam,  volt újhagyma és  soványka fokhagyma is.A fehér répa is ványadtka volt,  ..de a miénk volt. Óóóó  egyszer papa kérdezte: fiam, mennyi karalábé legyen? ..mondom: hát sok! Nyersen is szeretem. Irtó sok lett,  aztán valami szürke apró bogár ellepte,  és mindet ki kellett huzigálni, átvittük a szomszéd kecskéinek. Hát elmeséltem. Jó volt rá emlékezni. 


    Marika, jókat írtál, köszönöm szépen. Mindjárt főzési ötleteket is kaptam. Tegnap mégsem főztem meg a paradicsom levest, mert a lányom hozott kicsi adag gombás töltött húst makarónisat. Álmaim netovábbja.  Ketté vettem, ma is eszem.  


    Mert hogy leestem a lábamról, rendszeres vérnyomást kellett mérnem. Gondosan, jegyezgetni, hogy abból megállapíthassák majd legközelebb a h.orvos tudjon tájékozódni, hogy változtassak- e valamit az életvitelemen vagy nem. Már számítok a szigorra, ..ő új doki, nem dédelgeti az embert fölösen, bizony, ..le kell majd szoknom az italozásról, pipázásról,  és  a  falásról, a rendszertelen és egészségtelen étkezésről. Sportolni, tessenek, és sokat sétálni!!  Kevesebblaptopozás, több mozgás. Diktál a nővérkének, ..közben egy fontos sporteredményt böngész, de a vérnyomatomat is megméri ám! "Okos" orvos. Nekem a régi lassú, de igen alapos, kedves ..olykor el-el szundikáló P i r o s k a   kell megint inkább!!  Ő a drágánk, már a jól megérdemelt nyugdíjas  pihenését tölti. Anno Ő írta fel nekem ezt a temérdek  gyogyót, amiket azóta senki nem írt felül,..vagy rostált át, ..csak szedem ...zedem, ..edem..dem..em..mm..mm…..és a végén mégis csak kimúlok, vagyis kinyúlok majd valamitől biztos. Elnézést, elkallódott a fejemben, amit alapból írni akartam. Pedig  szedem a Cavintont. A Forter-t. Szeretettel írtam,  közben gondoltam Rátok, sorban, sorban, én itteni szeretteim.  Mennem kell, megint vérnyomatot mérni, hogy meg legyen az összes. Már szinte iizomlázam van tőle, a készülék meg ki fogja lehelni a lelkét ettől a tempótól!!!  


     

    előzmény:
    Sacika44 (283429)
    2019-05-06  18:45
  23. 2019. május 6. 18:45283429.

    Szervusztok!


    Mikor lesz jó idő? Igaz nagyon vártuk az esőt, de már jóból is megárt a sok.


    Talán holnapra eláll azt ígérik.


    Borsika örülök, hogy jobban vagy.Azért vigyázz magadra.Inkább pihenj még, nehogy újra baj legyen.


    Kérdezted, hogy mit főzögetek a családnak és magunknak.Nem engedik, hogy nekik csináljak valamit.Csak keverős és sütés nélküli, sütit szoktam, azért nem kapok ki.Ők viszont mindig meglepnek valamivel.Hiába mondom, hogy el tudjuk látni magunkat.Tegnap is jöttek köszönteni és mind a ketten hoztak levest.J. húslevest, K. halászlét.Most egy ideig nem kell levest főznöm.Én kétnapos karfiollevest, fasírozottat, hagymás krumplival készítettem.Egy nagy tepsi vargabélessel vártam őket.Két kocka maradt, pedig nem volt itt mindenki.Adrikáék a másik mamánál voltak, S.anyukája nemrég halt meg és tegnap délelőtt volt a búcsúztatója ő azért nem jött.


    Veteményest is kérdezted.Nem sok minden van.A büdös bogarak miatt nem nagyon ültetünk.


    Sacika szép a virágod, csinik vagytok.K.tavaly úgy járt mint te a virágoddal.Visszavágta teljesen és gyönyörűen kihajtott.


    Pötyi nem baj, hogy kicsit csámpás a macid így is aranyos.


    Magdi remélem nem lett semmi baja a paradicsomodnak.


    Anikó nagyon tetszik a festményed.Ne sokat dolgozz.Kell egy kis pihenőt is tartani.


    Mindenkire gondolok.Vigyázzatok magatokra.

  24. 2019. május 6. 12:05283428.

    Édes Lányok, jónapot, ..micsoda idő van! ..ez nem igazság.Nem mintha engem kívülről érintene, nem járok sehova, mert eddig az ágyat nyomtam. Ma már igazán ki tudnék kelni, de minek? Hideg van, esik, sár van, ..kutya egy időjárás. Szegény Anikó, jobban vagy-e már? Annyira sajnáltalak. Mindenkinek, aki csak kicsit is gyengélkedik, mielőbbi jobbulást kívánok.


    Ma olvastam a szép anyáknapi megemlékezést Julikától, a valamint a gyönyörű szép verset, amit Ildike hozott?! olyan megható volt. Ildike, használt-e a lábfürdő, amit magadnak kitaláltál? Gondolom, átmeneti megkönnyebülést tud hozni.


    Sokunknak elmaradt az anyáknapi  temetőbe menés, az esőzés elrontotta. Nekem is. Majd valamikor pótoljuk. Ha szép, napsütéses idő lesz. Gondolatban Velük voltunk.  Írtátok, milyen szép virágokat kaptatok. Micsoda öröm ez. Nekem is lett egy kis rózsafám, cserepes, a fiúk meg 1-1 szálat hoztak. R-ék ajándékot hoztak, meg gyógyszert, fájdalom csill.-ót. Én nem tudtam az idén semmit sütni, amivel kínálhattam volna őket.  Később bepótolom, biztos.


    Annuska biztatsz a gyógyulásra, ..naná igyekszem én, de valami mindig hozzáadódott, ami visszavetett.


    Pötyike, mekkora sikered van a babáidnak, ..nahát! Gratulálok szívből.


    Erikám, gondolok rátok, ez a fránya idő elrontotta a terveiteket,  hogy kimentek majd a farmra. Sajnálom.


    Sacikám, szépek a gyerekek, : a "virágaid"! Egy kedves virágcsokor.


    Na, ...azért egy picit jó lesz ez a sok víz a kertnek, fűnek-fának,nem kell majd egy ideig locsolni!! 


    Magdika, ilyenkor ugye elmarad a Bosco-sétáltatás?  A mieink is bent búsulnak. Most aztán csak rövid időre szaladnak csak ki. Mici ma meglátogatott, ..beengedtem, visszadőltem a kuckómba, ..aztán rögtön meggondolta - kimenne. Sokat voltam velük mostanság egyedül,  tehát társalogtunk is.: - ))  Majd megmarad a szokás, és magamban is fogok beszélni biztos. 


    Érdekes módon - én a nagyevős - nem vagyok éhes napok óta. Akkor leszek, jól igazán, amikor majd valami gazdag, nehéz ételt kívánok meg. Annyit olvastam valahol  a tojásos nokedli-fejes sali párosításról, hogy az lesz majd az első, amit készíteni fogok. Ez amolyan "májusi" étel. Pláne annak, aki a saját konyhakertjéből hozhat be friss salátát.


    Marikám, hogy telnek a napjaid, ..jut-e hely a kertedben egy kis Petrusnak, újhagymának, reteknek,  salátának? Mi finomat készítettél mostanában a Tieidnek? Olyan jó ötleteket tudtok olykor hozni!!  


      Tudjátok, miket olvastam? hogy eltünik a magyar krumpli a piacról. Minden zöldség méregdrága,  egy csokor Petrus a boltban  150 forint! Ott kókadozott a kapor mellett. Az asszonyok, akik főzni szeretnének,  csak bambulnak az árakon. Most a csirkehús áremeléssel riogatnak. Most éppen a kínai baromfi betegségre hivatkoznak. De ezekre a nagy áremelésekre várva, észre veszi az ember, hogy közben is  finoman  emelgetnek.   Aztán, ..amikor megtörténik, akkor már szinte nem is éri meglepi az embert. 


    Na eleget pöfögtem, .rontom a hangulatot, bocs., sajnálom.  Elhatároztam, ha újból jól leszek, és időm is lesz, akkor majd nagy "nem kell már" holmi  selejtezést fogok véghez vinni. Majd Magdinktól elkérem a "forgatókönyvét". : - )))   Sikerülnie kell. Már párszor nekiálltam, de már a kezdeteknél elfáradtam.


    A jövő hét orvos-járós lesz. 8-án reuma kontroll,  közben fülészet. Oda nem kell sorszám. Ha kapok reuma kezelésre javaslatot,  akkor  pedig 2-3 naponta az lesz a program. Mire ezekkel végzek, úgy ki leszek, mint  liba, és megint ágynak esem.  : - ))   Julika kincsem, hogy van a füled? ugye nincs nagy baj velük mostanában? Akkor mondtad volna. 


    Hűű, mérnem kell vérnyomatot. Majd jövök még a diófa alá, ott talizunk. Ölel hű és szerető  barátnőtök: borsévi. Ez olyan ünnepélyes búcsúzás volt, ugye? ..Mondjak még ilyeket? 


    Közben eszembe jutott:  ..talán, talán egy sima paradicsomleves jól esne!...össze is ütöm. Látom Erika mosolyog!!!


     


     

  25. 2019. május 6. 11:51283427.

    Szervusztok!


    Esik az eső, hajlik a vessző...talán ebből már csak a hajlik a valós..talán már elállt. Jó sok eső esett, de kellett nagyon a földnek. Amikor vetettem a magvakat láttam, hogy csak 2 cm mélyen nedves alatta mint a beton, volt a föld.


    Ildi! Nagyon érdekel a film, már jól előre is vagyok vele, mert nem tudom abba hagyni..és most más dolgom úgy sem volt. Nem tudom 2013 óta mennyit változtak a családi szokások, de azok európai szemmel felháborítók..az asszonyok szemléletére gondolok, az anyósok uralmára..de az más társadalom, és ezért is nagyon érdekes, hogy ilyen is volt, és talán még valahol van is. Nagyon jó történet, ajánlom mindenkinekOlyan jó, hogy rátaláltál. Kérem majd az ami annyira tetszik. Voltunk fürdőben, utána gyorsan főztem egy tök levest buggyantott tojással. Most a Jóban rosszban fogom nézni majd kettőkor megyek  a varrókába.

Címlap

top