Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. május 5. 18:53283426.

    Sziasztok. 


    Mint Szilágyi Erzsébet én is megírtam a levelemet. Úgy látszik, itt sorba jár az ördög az ujjakba, most én következtem. 


    Szóval elszállt, ráhívtam egy másik oldalt, mert kerestem egy szép verset, amire emlékeztem, hogy feltegyem.


    Tőmontatok: Nem mentem temetőbe az időjárás miatt. Annuska remélem te is eljutsz majd. 


    Anyáknapi köszöntés megtörtént, Bence de. egy szép rózsával, Bea délután Tomival közös ajándékkal, /ő telefonált, dolgozik, nem tud jönni. Nem tudom mi történt a gyerekekkel,  mostanában  mindig ajándékot kapok,  a virágot  biztos "későbbre" tartogatják? 


    Julika, nézed a filmet, de vedd figyelembe, hogy 2013-as és lehet, hogy még annál régebbi időkről szól. A fordítás kezdete 2017 év, és most 2019 van. Még két rész van vissza.


    Én most egy nagyon jót találtam magamnak, / a tárolómban/ élvezem is eddig minden percét. 


    Erika, kár, ugye, hogy nem tudtatok kertbe menni, de legalább most kipihened magad.


    További szép ünneplést. 


     


    Nem tudom még mit írtam, a vers, ami miatt  törlődött az oldal. 


     


    Anyám meghalt



    Hiszek az emberi szeretetben, 
    a másokért fájó rettenetben, 
    az anyák szívében égő vérben, 
    a magzatát őrző anyaméhben... 


    A távirat jött, anyám nagybeteg - 
    s megőriztem régi hitemet. 
    nem hittem el, mindig győzni láttam, 
    jégesőben, forró aratásban, 
    nem hittem el, hogy elveszíthetem! - 
    Tűzétől kapta tűzét a szívem. - 
    Kihunyhat most ez az örök máglya, 
    az anyaság fényes lángolása? 

    Vaksi ködben, zúgó jégesőben 
    vezettem éjjel, hogy élve érjem, 
    s ahogy` megláttam, eltörött a fény, 
    a téli hajnal sápadt üvegén. 
    Csókoltam arcát, ő fogta kezem, 
    napok óta várt rám türelmesen, 
    "de jó, hogy jöttél"- csordult a könnye 
    s a mélységből nézett könyörögve. 

    Mit tehetnék? - ez a vég már, láttam, 
    ki a vétkes ebben a vitában? 
    Kértem őket, évekig, jöjjenek, 
    a távolság nagy, nem segíthetek 
    s ők maradtak s feljajduló álmok 
    melegével védték a virágot 
    az almafákon - csodára vártak! - 
    mint a fákon a tavaszi szárak. 

    Csak a munka, konokul, mint régen, 
    meghajszoltan, túl a hetven éven, 
    tőlem távol, érettünk, mi végre? - 
    Elfáradtak, mint fának a kérge 
    s a téli szél a legdrágább ágat, 
    családfánkról letörte anyámat.
    Csontos Endre verse.


     


     

  2. 2019. május 5. 15:50283425.

    Szervusztok!


     


    Boldog Anyák napját minden kedves anyukának, nagymamának és dédinek!!!!!


     


    Itt szomorú őszi idő van, egyfolytában esik az eső, hol kevésbé, hol jobban....tavaly ilyenkor már a telken voltunk és nem fáztunk.....Most sem fázunk, de ahhoz kell a fűtés.


    Ma már nem csinálok mást csak olvasok és rejtvényezek......


     


    Mindenkire gondolok!


     

  3. 2019. május 5. 14:38283424.

    AZ ANYÁK NAPJA RÖVID TÖRTÉNETE


    Minden évben van egy kedves nap, amiről sosem feledkezünk meg. Ekkor köszöntjük Édesanyánkat. A gyermekek és a felnőttek szívében az édesanya különleges helyet foglal el. Ő az, aki számára mindig mi, a gyerekei vagyunk a legfontosabbak, ő az, akivel örömünket, bánatunkat mindig megoszthatjuk, akiben mindig bízhatunk.


    Az anyák megünneplésének története az ókori Görögországba nyúlik vissza. Akkoriban tavaszi ünnepségeket tartottak Rheának az istenek anyjának, és vele együtt az édesanyák tiszteletére. A történelem során később is voltak olyan ünnepek, amikor az anyákat is megköszöntötték.


    Angliában az 1600-as években, a kereszténység elterjedésével, az ünnep vallási színezetet is kapott. Akkoriban a húsvétot követő negyedik vasárnapon, az anyák vasárnapján tartották az édesanyák ünnepét. A családjuktól messze dolgozó szolgálók szabadnapot kaptak, hogy hazamehessenek, és a napot édesanyjukkal tölthessék. A látogatás előtt külön erre a napra elkészítették az anyák sütijét, az édesanyák számára.


    Az Egyesült Államokban először 1872-ben ünnepelték meg Bostonban az anyák napját, Julia Ward Howe segítségével. 1907-ben a philadelphiai Anna Jarvis próbálta az anyák napját nemzeti ünneppé nyilváníttatni. Az ünnepet május második vasárnapjára tűzte ki, elhunyt édesanyja emlékére. Jarvis a célját 1914-ben érte el. Európában a virágkereskedő szervezetek, propagálni kezdték az Amerikában elterjedt ünnepet, melynek hatására ez az ünnep gyorsan népszerűvé vált kontinensünkön is.


    Magyarországon 1925-ben a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt tartotta az első ünnepet, a májusi Mária-tisztelet hagyományaival összekapcsolva. 1928-ban már miniszteri rendelet sorolta a hivatalos iskolai ünnepélyek közé az Anyák napját. Magyarországon ez a nap május első vasárnapjára esik, de több országban május második vasárnapján ünneplik.

  4. 2019. május 5. 12:01283423.

    Nálunk szerencsére nem esik, de magasan vannak felhők. Nekem gyújtón van a konvektorom, az ad annyi hőt hogy bent kellemes. Timi haza jött, átadtam a jókívánságokat. Nagyon örült a Pötyi babának, amint meglátta elkezdett nevetni, ez én vagyok, ez Timi baba, mondta. Letöltöttem a filmeket..érdekes a film, de annyira nem tudom elfogadni a koreai mentalitást, tartson el engem a menyem!!!nem morgok, mert nem akarom lelőni a film tartalmát. ..nagyon szemléletváltásra van koreában szükség.

  5. 2019. május 5. 11:25283422.

    Szervusztok


     Én sem tudok semmi jót mondani. Itt is esik, inkább zuhog. Most próbálja behozni a hetek óta történt lemaradást. 


    Sajnos ez rányomja bélyegét a hangulatunkra. Én mindig szép, napfénye Anyák napjára emlékeztem, nem ilyen bubánatosra.


     Na azért van öröm is. Itt volt a nagy uncsimViki. Gyorsan még megelözve apját jött. Kaptam szép sárgás orchideá. Jót beszélgettünk, aztán spuri haza. Közben az anyja Zsuzsi is hivott, köszöntött. Én sajnos a temetőbe nem tudtam kimenni.Gyalogolni nem tudok, s a fiam sem jelentkezett még. Majd a héten pótoljuk. Bár holnap és szerdán is jelenésem van a dokinál.


    Kedves Barátnőim!


    Mamák, Nagymamák, Bédik, nagyon jó egészséget és még sok  évi ünneplést kivánok.

    előzmény:
    Rolta (283421)
    2019-05-05  10:15
  6. 2019. május 5. 10:15283421.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk esik az eső és nagyon hideg van....én is temetőbe készültem, de valószínű elmarad, majd gyújtok itthon mécsest


    A vendégség maradékán élünk mi is, csak egy hagymás csirkemájat sütöttem...salátát gondoltam, de nem hiszem, hogy kimerészkedek érte..


    Én balga pénteken lekapcsoltam a nappali fűtését, most jó lenne, de nem tudom sikerül e visszagyújtani., pedig ma csak kuckózni szeretnék...olvasni, filmezni, rejtvényezni. gyerekek csak befutóra jönnek..


     

  7. 2019. május 5. 09:37283420.

    Szervusztok!


    Itt tegnap gyönyörű idő volt, egész nap kerteztem, most megint nagyon szép minden..minden a földben van aminek ott kell lenni.  Erősen gondolkodtam, hogy kimegyek a temetőbe de nem volt erőm. Féltem, hogy ide ér a eső és akkor mehetek ma esőben. de éjjel esett, most már szépen derül az ég. Én ugyan kimentem, mert nem tudtam mivé fejlődik...így túl vagyok az anyukám, anyósom köszöntésén. Ebédet még tegnap főztem, lecsós csirke lesz tésztával. és én ma már semmit nem csinálok, csak filmezek meg amit akarok..csak semmi munka. Gondolom a lányok majd hívnak..nálam ilyen az anyák napja.

  8. 2019. május 5. 08:45283419.

    Szervusztok.


    Szomorú de nem ébredtem szép napfelkeltére, és szegény madarak is menedékben vannak, azért igyekszem a belső napomat fényesre csiszolni.


    A tegnapi napom nekem sem volt jó, alig tudtam lábra állni. Sajnos mára maradt a temetői menet is, de nagyon esik az eső, talán később abbahagyja., Igaz most meg a derekam korlátoz, de már vettem be fájdalomcsillapítót.


    Tegnap megtörtént az anyák napi köszöntés, kávéztunk és egy nagyot beszélgettünk.


    Ma nem sok főzésem lesz, maradt a tegnapi tojásos nokedliből, ill. többet csináltam, hogy ma csak egy pörköltet főzök, és jó lesz hozzá, van még fejes salátám.


    Nagyon szép, meghitt anyák napját kívánok MINDENKINEK.

  9. 2019. május 4. 15:11283418.

    Szervusztok.


    Az  bújt az ujjamba, írtam egy jó hosszút,  egy nyomás és elszállt, annyira vagyok. Legjobb lesz nem csinálni semmit, remélem azt nem rontom  el.


    Hozok egy talán jót tesz.

  10. 2019. május 4. 14:11283417.

    Szervusztok


     Itt most el állt az eső, de húvős van. Olyan mintha vissza jött volna a tél vége. Közben a kertben kinyilt egy rózsa és a lila liliom is bontogatja a szirmait.


    Magdika, kellemes napod lehetet. Sok látni való, na és az árak is másképpen alakulnak. A fiam hozott kinti Lidl ujságot. Abban szoktam böngészni az árakat. Mennyi van még hátra a fürdőből.Lehet, hogy iNeked is olyan  fürdősó kéne a kezedre?


    Marika, szép nagy család igy együtt. Még sok sok boldogságot kivánok.


    Ildike, igy igaz. A hajnal csodálatos, a tiszta levegő, a kelő nap és a madár csivitelés. Jó ünneplést. Csodás az a naplementés kép.


    Julika, sok embernek meg kellene fogadni ezt a tanácsot. Gondolom már készülödsz holnapra.


    Sacika, mát Ti is- Te, Magdika, és Marika- részesei vagytok az emlékeknek.


    Borsikám, gyogyulj meg. Jobbulást.


     Pötyike, irigyelek az ottani meleg miatt. Egy kis hüvőset küldenék cserébe.


    Már biztos minden Nagyi, Anyuka készül a holnapi fogadásra. Ez igazán a mi napunk, persze a többi is amikor megölelhetjük öket.


    Én most egy ujfajta krémet próbálok ki a porckopásra. Jó volna ha használna . Ha sikeres lesz megirom a nevét.


    Kellemes hétvégét és jó készülödést kivánok.

    előzmény:
    harangvirag08 (283416)
    2019-05-04  13:08
  11. 2019. május 4. 13:08283416.

    Szép napot mindenkinek!


    Ildikém ...nagyon jó az idézet.Nem véletlenül az egyik legkedvesebb újságíróm/ íróm.Most megy egy folytatásos regénye a Nők lapjában.Nagyon szeretem.


    Tegnap  nosztalgiáztam...olvasva az írásokat.Nekem Botfával  kezdődött az "élet". Mikor Pötyiéknél  voltatok akkor már olvastalak benneteket....de álmomban sem gondoltam, hogy egy ilyen jó csapatba valaha is bekerülhetek.Aztán az élet elrendezte.


    Tegnap fürödni voltam,mire lejárt az időm J. is végzett a kezelésekkel.Zs. jött értünk. Átöltöztem és indultunk Bécsbe vásárolni..Nem tudom mivel érdemeltem ki...mert nem szoktak vinni.A Shopping City Süd-ben voltunk.Le sem tudom írni.Sok éve mikor először voltam  szakszervezeti társasúton / 1983?/ Ausztriában ....akkor is ott kezdtük.Persze azóta hatalmas lett...de nem nekem való ...semmi perc alatt elvesztem volna...most.Sikerült vennem kényelmes " felsőtesti fehérneműt"...viszonylag jó áron.Zs "elhagyott" bennünket.Engem kiállítottak egy sorba ...mikor bementek a próbafülkébe...azzal a cuccal amit nem kell próbálni.Sokan voltak ...mindenféle náció.Mire minden próba lezajlott újra egyesült a család...elmentünk enni ...már nagyon éhesek voltunk...majd haza.Viszonylag szép idő volt ....én nagyon jól éreztem magam.


    A bükfürdői sókristály biztosan jó lehet.Én évekig jártam fürdeni ...nekem a víz is nagyon jót tett.Érdekes, hogy erről a sóról még nem hallottam.Hol vetted? Valamit kellene kezdeni a kezemmel.Mióta járok fürdeni enyhébb...de ez csak átmenet.


    Ma borongós, hűvös idő van. Reggel mentem pénztárcát apasztani ...már nagyon kifogytam mindenből.


    Délután kicsit varrogatok, olvasok , filmezek ...begubózom.


    Gondolok mindenkire...fájásokra enyhülést kívánok!

    előzmény:
    franci47 (283409)
    2019-05-04  06:30
  12. 2019. május 4. 11:52283415.

    bocsánat  ..javítanék! Az előző első mondatom nem Sacinak, hanem természetesen Marikának szólt, csak a Nick-név zavart be a gyogyókkal "belőtt" fejemnek. Elnézést kérek.

  13. 2019. május 4. 11:41283414.

    Sacika, de szép ez a fénykép! Gratulálok,szívből.


    Julika, utólag Timidnek is neve napjára szeretettel.


    Szép találkozós emlékképeket hoztatok. Jó volt megnézni.


    A régi Május 1-ről szóló megemlékezések is nagyon érdekesek és meghatóak voltak. 


    Szorgosak vagytok a kertben, Julika képes volt azt a rengeteg palántát elültetni! Magdikám,  majd kialakulnak azok a növendék paradicsomok, meghálálják a kis kezed gondos munkáját, meglásd. A  mi kerti füvünket csak az a pár napos eső tartotta életben, mert amikor megint locsolni kellett volna, nem tudtam kinyitni a kerti slagot, ...erősen nyomni kellett volna valamit rajta, én meg nem tudtam erről. Tegnap már a lányom meglocsolt, ma éjjel meg esett. 


    Annuska jelentkezett-e már? Vissza kell néznem.Aggódom miatta, ..lehet hogy neki is baj van a reumájával?! 


    Rendbehoztam a kórtermem, ..lekentek, megkaptam a gyógyfröccsömet, reggelit és még ebédet is hoztak: zöldbablevest. Én azt hiszem, : - ))  "érdemes" ágynak dőlnöm, mert kényeztetnek. Megint elfáradtam, tuti, hogy elalszom.Gondolok Rátok előtte.


    A kutyákat vissza-fölvitték már jóideje, de ők naponta meglátogatnak! 


     

    előzmény:
    Sacika44 (283406)
    2019-05-03  17:55
  14. 2019. május 4. 09:35283413.

    Szép napot Mindenkinek!


    Tegnap igazi ünnep, emlékezés volt itt. Jó volt olvasni az évforduló kapcsán a régi szép emlékeiteket...a kedves találkozásokat.Sajnálom, hogy nem vagyok a múltatok része.


    Marika öröm volt látni a ti szép ünnepléseteket is, még sok sok ilyent a kedves családod körében.


    Julika, ha átadod Timinek a névnapi jókívánságokat, az enyémet is tedd melléjük.Kívánok nagyon sok boldogságot.


    Ildikó, az is öröm, hogy ha csak egy picit is , de javult a lábad.


    Nálunk olyan szemerkélős, hűvös idő van, nem vágyok kimenni.Igaz el is fáradtam, tegnap vendégeink voltak és nagyon igyekeztem toppon lenni.

  15. 2019. május 4. 07:25283412.

    Jajj..már megint én vagyok. Rövid eszemmel elfelejtettem megköszönni a Timi köszöntését. Igaza van Annuskának, holnap este adom át

  16. 2019. május 4. 07:24283411.

    Szép jó reggelt!
    Tavaszillatú, madárcsicsergős ébredést kívánok!


    "Azért vagyunk a földön, hogy jót tegyünk másokkal.
    Hogy mások miért vannak itt, arról fogalmam sincs."
    Wystan Hugh Auden
    😊



    Tégy jót ma is, hogy ŕltalad is változzon a világ.


  17. 2019. május 4. 07:22283410.

    Szervusztok!


    Bostonban anno sütött a nap..ma oda érkeztem. De nem kell olyan messzire menni, itt is nagyon szép idő ígérkezik.


    Ma kertezni fogok, csak lassacskán, pihenőket beiktatva. Virág magvakat vetek el..eddig még nem történt meg, de nincs késés. A pihenés közben filmezek..a legutóbbi küldeményt még nem néztem meg.


    Készülök a temetőbe is, nagyon szép sárga és fehér rózsát hozott Zsuzsi az Aldiból. Ezt a két mama kapja.


    Remélem Bors néni lassan gyógyulgat, enyhülnek a fájdalmai.és mindenki fitten, örömteli várakozással készül az Anyák napjára.

  18. 2019. május 4. 06:30283409.

    Jó reggelt. 


    Mai  idézet, ami úgy érzem  rám is igaz. Biztos ezért ébredek, aztán kelek fel hajnalok hajnalán. 


    „Egyszer megkérdezte tőle, miért van fönn minden hajnalon. 
    Azt mondta, vétek aludni ilyenkor, gyerekem. 
    Nézd a leveleken a harmat gyöngyeit, 
    hallgasd a madarak álmos pittyegését, 
    nézz keletre, ahol vörösből folyékony arannyá lesz az ég... 
    Tudod, mi a hajnal? Az éjszaka legkisebb lánya. 
    Tiszta és odaadó.”


     



    Schäffer Erzsébet /Hajnali játékok/



     


    Úgy ahogy megígérték, itt az esős idő, mondjuk kellett a földnek, de egy kis meleg azért már megint jó lenne.


    Marika, sok boldogságot kívánok, nagyon  szép az esküvői, vidám fotótok. 


    Lányok, jó lenne sorba rakni ezeket a találkozókat, a nagyok mellett voltak kisebbek is, és előttem is volt élet, ahol én nem voltam ott. Köszönöm a fotókat, emlékszem a fekverészésemre Pötyinél.  Közben töltögettük a feliratokat, filmeket. Akkor még sokkal nehezebb volt hozzáférni valamihez. 


    Tegnap  az anyák napi és névnapi virágok itthon maradtak,nem tudom mikor ér a temetőbe.Többször is lezuhant az égi áldás. Ma is így lesz azt gondolom. 


    Ma ballag Bence barátnője Viki, ma ünnep lesz náluk. Tegnap is ballagás volt, végre kicsit kikapcsolódott a "gyerek".


    Annuska,  úgy érzem segít a kezelés és a fürdetés is. /Bükfürdői sókristály is szerintem jó, ha gondolja valaki próbálja ki.  Egy egész doboznyi anyagot bele kell önteni vízbe és abban fürdetni a fájó testrészt, aztán NEM kiönteni, hanem következő nap ujra használni. Remélem nem csak vízió az egész, hanem tényleg jó. 10x kell csinálni, aztán zutty mehet a csapba az egész./ Remélem jobban vagy.


    Mindenkire gondolok, betegnek jobbulást, szép ünneplést. 


     

  19. 2019. május 3. 19:14283408.

    Marika nagyon szép családod körében ünnepeltetek, sok szép boldog évet kívánok még.

    előzmény:
    Sacika44 (283406)
    2019-05-03  17:55
  20. 2019. május 3. 18:09283407.

    Nagyon szép az "ifjú pár"!Még nagyon sok együtt töltött évet kívánok ...így családi körben.


    Julika ...sok szeretettel köszöntöm Timit!

    előzmény:
    Sacika44 (283406)
    2019-05-03  17:55
  21. 2019. május 3. 17:55283406.

    Szervusztok!


    Mostkaptam pár kčpet, megpróbŕlom kicsinyítés nélkül feltenni.

  22. 2019. május 3. 16:52283405.

    Timinek nagyon boldog névnapot kívánok.

  23. 2019. május 3. 15:11283404.

    Ott van Virág és Kriszti!!!!Persze mindenkinek nagyon örülök!!!!Valami isteni volt a domaszéki buli, a Zsuzsák kitettek magukért..jó volt kint üldögélni, olyan jókat beszélgettünk..aztán mentünk SzalontáraIstenem..mennyi kedves emlék??? És aki nem fórumozik nem is tudja, hogy milyen ez. Ismerőseim is csodálkozva néztekmit csinálsz? Miben vagy bent? A legjobb helyen vagyok! és hol volt a legjobb,???? azt nem lehet besorolni..mind más és más volt..a közös, hogy aki a vendéglátó volt nagy szeretettel várta a társaságot..mondjuk azzal nem lehet jól lakni, mellé mindenféle finomság is volt. Nálam Ildi és Anikó Pötyinél Iluska segített be.


    A fürdés után a kertbe mentem, bár ki van adva, ilyenkor nem szabad dolgozni, de eldugdostam fokhagymát..nem tudom mikor kell, most elkezdett hajtani, gondoltam nőjön kint tovább..Megjött a tűzhely..a teraszon várja a szerelőt aki a jövőhéten jön valamikor.

    előzmény:
    potymama (283402)
    2019-05-03  13:37
  24. 2019. május 3. 13:40283403.

    A Domaszéki 2010-ben volt. A Szegedi 2012-ben. Ilike lemezén találtam meg, mert a gépemről törlődött.

  25. 2019. május 3. 13:37283402.

    Küldök egy pár képet..Domaszéki taliról meg a szegediről

Címlap

top