Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. május 3. 13:14283401.

    Szervusztok.


    Megtaláltam a kulcsot.


    Nálunk hirtelen lezuttyant az eső,kettőt dörrent, azt hittem nagyobb vihar lesz, úgy látszik eléggé lehűlt a levegő a viharhoz.


    Voltam a piacon én is, sikerült virágot venni, és mivel másfelé nem akartam pénzt költeni, a következő busszal már jöttem is haza. A muskátlikat mindjárt át is ültettem, remélem meghálálják és szépen virágoznak.


    Befűtöttem, olyan hideg a lakás.

  2. 2019. május 3. 13:10283400.

    Jöttek a hiányzók! Én is itt vagyok.


    Írta Magdi náluk milyen hideg van, itt meg nyár van, fülledt meleg.


    Ma a kisZsuzsi itt ebédel..és lehet a nagy is . A lányom valami tovább képzésen van Kecskeméten és későn ér haza, Zsuzsi meg előbb. (a fene ezt a sok Zsuzsit!


    Szóval megfőztem az ebédet. Jöhetnek.


    Jaj, az a festés! Annyira ráférne erre a lakásra is. Ilyen még nem volt, hogy 4-5 évente nem festettünk ki. Most van. Már 9 éve lakunk itt..és mivel minden fal fehér ..igencsak látszik rajta a kor meg a por.


    Csak az a felfordulás ne lenne.

  3. 2019. május 3. 12:12283399.

    Szervusztok


     Lassan, de én is ide értem.


     Ildike, ez jó hir, hogy egy kicsit jobb a sarkad. Ezek szerint a kezelés és a fürdetés sikeres.


     Julika, igaz, hogy Timi csak vasárnap ér haza, de majd átadod! Timinek névnapja alkalmából sok örömöt , sikereket és boldogságot kivánok . A lenti virág az Ővé.


    Magdika, ne keseredj a palánták miatt. Ha látnád az enyémeket, jót nevetnél.


    Erika, jó volt olvasni a visszaemlékezést. Emlékszel, amikor talán csak ketten tartottuk a frontot?


    Bizony nagyon sok minden történt az elmult évek alatt. Sajnáljuk az eltávozottakat, de a szép emlékek velük kapcsolatban is megmaradt.


    Anikó,  nagy munkád lesz összel.


    Nálam is körvonalazódik egy kis festés és drájvitozás is. Na majd meglátjuk. Ha a lábam birni fogja  akkor megvalosúl.


    Szép napot és jó egészséget kivánok.

    előzmény:
    franci47 (283397)
    2019-05-03  11:54
  4. 2019. május 3. 11:59283398.

    Azt hiszem nálam maradt a kulcs. 


    Ide teszem. 

  5. 2019. május 3. 11:54283397.

    Sziasztok. 


    Nemsokára jó ebédhez szól a nóta. Most jöttem meg  zegről. Piacon voltam, vettem virágot anyanapra és még egyet is elmúlt szülinapra. 


    Valamikor majd kiér a temetőbe. 


    Boltba, gyógyszertárba is  voltam. Aztán a köv.buszra már nem értem volna oda, igy bementem egy turiba. Voltak festős  dolgok, egyet vettem, majd átfestem és lesz egy  képrevaló, amit elronthatok kedvemre. 


    Utána volt a bolti vásárlás,és üddögélés a váróteremben. Közben megnéztem írtatok-e de láttam nem volt mozgás, és keresztrejtvényeztem egyet. 


     


    Julika, Timinek ma van a névnapja   sok szeretettel köszöntöm és sok boldogságot kívánok. 


    /itt küldök neki egy virágos biciklit.


     


    Na majd csak jöttök. Itt rossz idő van, így paradicsom palántákat sem vettem, majd a jövő héten. A vetett nem kelt ki még, mert ugye csúszott a kerti  munka, későn vetettem el.


     Remélem mindenki kicsit jobban van. 


     

  6. 2019. május 2. 19:14283396.

    Sziasztok Játszótársak!


     


    Csak befutottam erre az ünnepi hangulatra. 


    Kívánok mindnyájunknak nagyon sok-sok szép évet, egészségben. 


     


    Igen az első talin nekem még nagyon új volt az utazás, és nagyon féltem, hogy eltévedek, és a világ végén kötök ki. 


    De a buszból már beazonosítottam  Erikát. Aztán jött Pötyi, és azt hiszem Eta. Na nem biztos. Akkor láttam először és lehet, hogy utoljára Bizsut is, aki a meglepetésvendég volt.  Más éven Annuskához mentünk, aztán jött  Julika, Gabi, jaj és hol is voltunk még? 


    Délelőttöm elment a kerttel, ugye nagyon el vagyok maradva,  - igaz már nem annyira - de még sok munkám lenne,de hiába,  "sokat akar a szarka, de nem bírja a farka". Kaptam  pár tő paradicsom palántát - sárga paradicsom - én nagyon szeretem, nem találom olyan savasnak,mint egyes piros színűeket.  Aztán sajna nehezebb munkám is akadt. Most majdnem jó a helyzet kertügyileg. 


    Gondoltam, holnap veszek a piacon még palántát, de inkább elhalasztom jövő hétre,  úgysemtenném ki. Inkább anyáknapi virágot szeretnék venni, gyógyszertárba kell mennem. 


    Mielőbb kérdeznétek a sarkam,mintha jobb lenni. Büki kristálysóban fürdettem,  jegeltem, ma is így lesz.  remélem kicsit előbb KÉSZ leszek vele. 


    Utána főztem egy zöldbab főzeléket, és  kis diót is törtem, aztán meg egy  hosszú folyamat következett a szemüte keresés. Ha kint van velem a kertben, akkor néha leteszem, mert meleg, aztán többször felveszem és ujra leteszem, és ki tudja hova. Egy óra  hosszat kerestem.  Véletlenül meglett, az orrom előtt volt. 


    Most kenyérkét kéne sütni, már kel, mindjárt sütőbe kerül. 


    Erika, hogy milyen jók a fényképek, eddig nem is tudtam. 


    Mindenkinek szép estét. 


    Annuska mi van veled? eddig nem láttalak.


     


     


     


     

  7. 2019. május 2. 17:41283395.

    Magdikám, én is úgy gondolom, hogy ez lesz az utolsó, de meg kell tennem, nagyon ráfér a lakásra, 15 éve volt utoljára festve, igaz azt mondta a mester, hogy nagyon jó állapotban van a fal, csak hát a por meg a főzés beszürkítette, egyszóval mocskos.


    Remélem feltámadnak a palántáid, talán a hétvége nem gyepálja meg, kemény időt jósolnak.


    Holnap piacra készülök, kell vennem pár muskátlit, az áttelelők talán nyár végére lesznek virágzóképesek.

    előzmény:
    harangvirag08 (283394)
    2019-05-02  17:19
  8. 2019. május 2. 17:19283394.

    Sziasztok!


    Isten éltesse a Menedékház minden lakóját...gondolva az Égiekre is.


    Most értem haza. Későn jöttek a kukások.Reggel még dzsekiben kellett menni, most blúzban is meleg van.


    A paradicsomom az idén nem lesz siker történet.Lóg füle-farka ...meg az enyém is.Ráadásul amit meghagytam pótlásnak azt is " megkapta" a hideg.Majd meglátom mi marad a hétvégi eső után.Azért a Dunának nem megyek.


    A szombati esőnek már alig van nyoma....a tegnapi szél felszívta.A fű kívánta volna a nyírást ...de én nem...majd jövő héten megcsinálom.


    Ildikém ...köszönöm az újabb filmküldeményt.


    Anikó ...nagy munka előtt állsz.Nálam nagyon tisztán festettek ...mindent leragasztottak, pakoltak stb.A régi festésekhez képest nagyon magas volt a számla ...de hát ez van.Remélem az én életemben már nem lesz többet.


    Legyen szép az estétek!

  9. 2019. május 2. 17:01283393.

    Nahát???? Tényleg?? Isten éltessen minket sokig, egészségben, barátságban. Nagyon szép volt ez az idő, megannyi felejthetetlen élménnyel. Fájdalmas, hogy Marika, Julcsi, Iluska és Vera nem emlékezhet velünk együtt...mi szeretettel emlékszünk rájuk!!!


    Kedden este az előszobai lámpa kiverte a biztosítékot, sötétbe borultunk, de sikerült vissza kapcsolni, csak az előszobában ne  volt fény. Nagyon nagy gondban  voltam, honnan szerzek villanyszerelőt? Beírtam a FB. ra hogy keresek erre meg erre a bajra szerelőt...egyszer csak csengetnek...János áll az ajtóban, azt hittem Zsuzsi küldött palántát...de nem, a kezében egy fázis kereső volt, itt a szerelő mondta. Olvasta és már jött is. Meg sem kellett kérjem, mert ne szívesen kérek szívességet, de így önként és dalolva jött...majd frászt kaptam amikor a fáziskeresővel babrált,egészen fent volt áram.. állandóan leakartam kapcsolni  biztosítékot de akkor nem látja, hogy hol van áram a villanyban...elmentek ebédelni és közben vettek új foglalatot, mert ott volt a hiba... és megcsinálta.


    Én paradicsomot palántáztam, meg mangoldot meg harang virágot. Elég is volt a derekamnak. Holnap délután hozzák az új tűzhelyet. Emlékeztek? Julcsi is vett és valamiért nem volt jó. Az 1000 éves gázszerelőm fogja szervízelni, ő is üzemeli be..remélem minden rendben lesz..Gorenje márkát ajánlott, olyat vettünk.


    Timi csak vasárnap este jön haza, enyém a pálya.

  10. 2019. május 2. 16:59283392.

    Szervusztok.


    Nagyon dolgozik ma mindenki.


    Délelőtt kerteztem, nem is gondoltam, hogy ennyi gazt összeszedek, mint ami végül is sikerült, pedig nem  is voltam annyira alapos. Nagyon meleg lett, bejöttem mielőtt még baj lett volna.


    Bejelentkezett a festő, hogy jönne felmérni a munkát, de csak késő ősszel fog ide érni. Már azt sem bánom, csak legyek túl rajta, olyan régóta halogatom.  Árajánlatot a hét végére várhatok, hát majd meglátjuk.


    Erika de jó hogy vagy, nagyon szépen összeszedted az emlékeket, mennyi minden történt  a kezdetek óta, pedig én nem is vagyok az alapítók között. Nekem az első emlék a Julikánál tartott tali, az viszont nagyon emlékezetes számomra.


    Kívánok magunknak még sok szép barátságban eltöltött évet.

  11. 2019. május 2. 15:22283391.

    Szervusztok!


     


    Mi történt, Julika óta senki nem járt erre? Biztos kihasználjátok a jó időt és kerteztek, esetleg filmet néztek?


     


    Tudjátok milyen nap van ma? Ha esetleg nem, akkor elmondom: Ma 14 éve nyitotta meg a kapuit a Menedékház....mit szóltok hogy elrepült az idő....14 év még kimondani is sok......mennyi emlék, mennyi jó pillanat, mennyi találkozás....barátságok születtek és tartanak ma is.....


    Tegnap a felvonulásokról nosztalgiáztunk, ma ismét lehet nosztalgiázni a mi kis menedékünkről......


    Emlékszem amikor Julikát vártam a Keletibe, vagy Francikát a Népligetnél, mennyire izgultam, hogy megismerem-e őket....de megismertem....Emlékeztek Annuska talijára? Borsika répacsokrára, mert azt hozta ismertetőnek. Aki arra járt mindenki megnézett minket, mi meg vihogtunk mint a kamasz lányok...És Botfára, ott aztán kaptunk emlékeket....a lovaskocsizásra, a kertben a beszélgetésre....Jaj mennyi emlék, de olyan jó visszagondolni....ugye?


     


    Egyébként nálunk nem történt semmi, csend és nyugalom van.....nem szeretem, mert utána mindig történik valami.....


    Francika nem hiszem, hogy festenék.....nem bízom hogy sikerülne.....Régen is csak üvegfestéssel foglalkoztam, az egész jól ment....


     


    Sétaidő van, mit lehet tenni, menni kell.....


     

  12. 2019. május 2. 09:44283390.

    Szervusztok!


    Tegnap délben elmentünk a műv. házba és nagyon finom babgulyást ettünk. Sajnos a programokat nem tudták megtartani, mind szabadtéri lett volna, de a hangulat nagyon jó volt, úgy ropták a nyugdíjasok a táncot mint ha tinik lennének. Itt voltak a szalontaiak , nem engedték az időjárástól elrontani a hangulatot. Mi kint ültünk, akkor szépen sütött a nap, megettük aztán jöttünk haza. Ennyi volt nekünk a buli.


    Ildi!


    Köszönöm a linket..nagyon örülök, mert a kis gépre is rá lehet tenni..ágyban is tudom nézni.

  13. 2019. május 1. 13:12283389.

    szép délutánt Mindenkinek!


    Jöttem én is kicsit nosztalgiázni...Nincs rossz érzésem a régi május elsejékkel kapcsolatban.Igaz vonulni nem szerettem, de a jó kis társasággal az is elviselhető volt....Aztán mikor jött a majálisos időszak..nálunk a Csónakázó tó gyönyörű környezetében...na az igazán jó volt..Barátokkal, munkatársakkal mentünk, vittünk plédeket, elemózsiát , jó kis helyen letelepedtünk és nagy vidámsággal telt a nap. Később már gyerekekkel kiránduló napnak számított.


    A csúcs élmény, hogy lánykoromban volt májusfám és nagyon hangulatos volt a "kitáncolása" Mára már ez sem divat


    A mi nap ezekhez képest csendes.Saciék mentek Karosba füvet nyírni, elvitték papát is....én itthon teszek veszek , mostam, vasaltam .Kertészkedni nem lehet, mivel eső nem volt és minden nagyon száraz...igaz a tököm kibújt, nem is értem hogyan sikerült szegénynek..

  14. 2019. május 1. 11:27283388.

    Miért ünnepeljük a munka ünnepét munka nélkül, és hogyan lett a kiirthatatlan sör-virsli páros a majálisok sztárja?


    A magyar nyelvterületen a májusfa állítása kapcsolódott először május 1-jéhez, a munka ünnepe vonal csak jóval később vette át a hatalmat. A májusfa, a zöld ág a természet megújulásának szimbóluma, és legtöbbször az udvarlási szándék bizonyítéka, szerelmi ajándék is volt. Keresztény eredete az, hogy Szent Jakab és Fülöp útitársa egy Valburga nevű szűz hajadon volt, akit a pogányok rágalmaztak azért, hogy téríteni jár a férfiakkal. A lány leszúrta a vándorbotját, térdelve imádkozott előtte, és egy-két óra múlva a bot kizöldült, a pogányok pedig visszakoztak. Ez a nap volt Szent Jakab apostol napja (május 1.). A népi hiedelem szerint május 1. megmutatja, hogy milyen lesz a jövő tél, ha esik az eső, a termés jó lesz, és az ezen a napon köpült vajat fülfájás ellen használták.



    Az eredetileg a munkások ünnepe időközben átalakult a munka ünnepévé, ami nyilván jobban hangzott az akkori rezsimben. A szabadnap szerencsére megmaradt, lassan már senki nem tudja, hogy miért ünnepeljük munka nélkül a munka ünnepét, majális van, öröm van, virsli és sör van. De miért éppen ez a hagyományos ellátás a vurstlikban?


    Hegyesné dr. Vecseri Beáta, a Corvinus Egyetem Sör- és Szeszipari Tanszékének docense szerint azért alakulhatott ki éppen ez a páros Magyarországon, mert amíg a bor a parasztsághoz, a földművelő réteghez tartozott, a sört - és a virslit is - az ipari proletariátus állította elő. A munkásosztálynak pedig az általa előállított terméket ajánlotta a párt fogyasztásra, ezzel is támogatva az ipart a mezőgazdasággal szemben.
    A docens szerint a leválasztott és/vagy társbérlőkkel megosztott lakások konyhája ráadásul általában annyira kicsi volt, hogy alkalmatlanná vált a főzésre. Ennek oka szintén az lehetett, hogy az ipar által előállított termékekre igyekezték rábeszélni az embereket, tette hozzá.


    Kocsis János városszociológus szerint a kis konyhák alapideológiája az volt, hogy a párt kívánsága szerint a munkáscsaládok hétköznapja és hétvégéje nem otthon telik. A gyors reggeli után a munkahelyen, iskolában vagy óvodában ebédel a nép, majd este egy, az állam által támogatott olcsó étteremben eszi meg a vacsorát. A hétvégéket lehetőség szerint az állam által tervezett programokon tölti, az állam által támogatott élelmiszereket fogyasztva. A gyakorlat a két világháború között született, az ötvenes években pedig úgy gondolták, hogy érdemes megtartani. A cél az ellenőrzött szórakozás volt. (Más kérdés, hogy a magyar mindent megold, a hat négyzetméteres konyhában is képes disznót vágni.)


    előzmény:
    Nusimama (283386)
    2019-05-01  11:12
  15. 2019. május 1. 11:17283387.

    Nosztalgiázzunk?


    Ugye az iskolában óra helyett, vagy előtte, vagy utána menetgyakorlat volt.  Általánosban úttörő egyenruha..gimnáziumban lehet bármilyen idő , matróz blúz, tányér sapka kötelező. Az iskolákat értékelték, mindig a Közgé. nyert. Szépek és fegyelmezettek is voltak. nagyon meglepődtem, hogy Szarvason nem kellett vonulnunk...A város vonult, az Óvónőképző nem. Persze nagyon sok volt a vidéki..nagyon messziről, a Nyírségből, B.A.Z megyéből is jöttek akkor arra nem volt ilyen főiskola ...a hallgatókat inkább elengedték, menjenek haza.  Olyan furcsa, tengés lengés volt..szokatlan volt. Pedig ha menni kellett nem volt mindig öröm. Arra emlékszem, amikor még kicsi voltam minden nagyobb vállalatnak, a pedagógusoknak  volt sátra a ligetben,  volt virsli és sör, volt nagy politikai beszéd..és akkor vetítették az Ecseri lakodalmast egy sátorban ami nagyon nagyon megfogott. ..kicsit belekóstoltam a sörbe és "kifeküdtem" tőle, apukám a hátán vitt haza...pedig tényleg csak egy egy kortyot ittunk  Manyi barátnőmmel az asztalon hagyott poharakból, amíg a kötelező beszédet mentek hallgatni.  

  16. 2019. május 1. 11:12283386.

    Szervusztok


     Itt kisütött a nap az ünnep tiszteletére, de nagyon erős a szél, amit nem szeretek.


     Különben nincs semmi érdemleges, csak a megszokott dolgok.


     Láttam Ildike, baglyát. tetszik a fantázia szinekkel.  Hogy van a sarkad?


    Anikó, , jó lenne sétálni a nyiresbe, persze ha birnák.Szépek a virágaid. Nálad az egyik rózsa kezdi kibontani a szirmát.


    Magdika, irigyelek. Nálam is még csak olyan csenevész pici paradicsom palánták vannak. Ugye nem fáztál meg ültetéskor?


    Pötyike, nagyon ügyes vagy. Mindig kitalálsz valami ötletes újat.


    Julika, használ a fürdő?


    Erika, jól kiunokáztad magad.?


    Sacika, megnyugodtam, hogy még Te sem ültetted ki a kis palántákat. Hogy van a lábad?


    Borsika,  ezek szerint Te vagy a parancsnok?


    Mindenkinek kellemes napot kivánok.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (283383)
    2019-05-01  10:01
  17. 2019. május 1. 11:05283385.

    Szervusztok!


    Itt reggel esett az eső, fújt a szél, a zenés ébresztő elmaradt. 9 kor jött Zsuzsi Timihez, megbeszéltük, ha javul az idő délben kimegyünk..és az idő javul nagyon szépen. Timi ugyan főz,gombás rizottót, van gomba paprikás maradék.. de majd meglátjuk hol és mit eszünk. Itthon gombát gombával, a majálison babgulyás van..ingyenbe

  18. 2019. május 1. 10:54283384.

    Nem is tudom mikor kezdődött ez a nagy majálisozás. Gyerekkorromban nem emlékszem, hogy lett volna, igaz akkor olyan kis településeken laktunk. Már felnőtt korban a munkahelyen mindenkinek kötelező volt vonulni, mivel  úgymond fizetett nap volt, azzal riogattak bennünket, aki nem vesz rész a felvonuláson, annak nem fizetik ki a napját. Volt hogy megindult a sor, akkor majdnem futásban kellett tartani a menetet. Igazad van Magdikám, ritka alkalom volt, hogy az eső nem jött meg délutánra. Aztán amire a virsliosztásnál, sörpultnál sorban álltak, arra már a kapatos férfiak is botladoztak a tömegben. A tojásos nokedli salátával nálunk is menü volt az nap. A gyerekek elfutkároztak, volt egy két kirakodó. Na szóval én a tömeget nem szerettem. Volt amikor reggelre hó esett, és a virágzó vadgesztenyefákat belepte.


    Ennyi volt az emlékezés, nincs annyira jó idő most sem, igaz most épp süt /világít/ a Nap.

  19. 2019. május 1. 10:01283383.

    Szép napot Mindenkinek!


    Én is nosztalgiázva dúdolok május elsejei dalokat.Igaz fahangom van ....de csak én hallom.


    Én jó érzéssel gondolok vissza azokra a május elsejékre / persze volt kellemetlen oldala is /. Már sokszor megírtam ...előtte dohogtunk, morogtunk stb. Aztán elsején mindenki felvette   a "Szép" ruháját ...a feje is rendben volt...ha új volt a szandál ....már fájt a lábunk a végén.Jókat röhögtünk ...egy kupacban. Időnként sietni kellett. A Férjem és J.  a vége előtt vártak.Néha elmentünk egy olcsó  helyre ebédelni ...vagy tojásos nokedli / ez volt a menü sok éven át /várt otthon.Délután elmentünk kirándulni , vagy a majálisba / ritkán / ....de rendszerint megjött az eső.


    Nem nagyon érdekeltek a politikai jelszavak ....fiatalok voltunk...és most úgy utólag vissza gondolva ...még együtt volt a családom.


    Ma nagy munkában vagyok ...csak-csak nekiálltam a konyhaszekrénynek.A magas részeken mát túl vagyok ....most pihenek kicsit.


    Remélem jó idő lesz.Tegnap mikor mentem a buszhoz a majális mellett mentem el.Már egész héten itt vannak a mutatványosok ...készülődnek.Legalább legyen jó idő délutánra.Gondolom a gyerekek is várják.Nem ám holmi gagyi felszerelés van ...olyan szerklik amit még nem is láttam.Persze akinek a láncos hinta volt a csúcs ...az mindenre rácsodálkozik.

  20. 2019. május 1. 08:49283382.

    Szervusztok.


    Ilyen-olyan emlékekkel tarkított szép  napot kívánok, már aki emlékezni akar rá. Én  egy kis munkával ünnepelek, nem mondom, hogy túlzásba viszem. Kihasználtam a reggeli enyhe szellőt, és permeteztem, későbbre erős szelet ígérnek, kellemes az idő, hideg nincs, talán még javul is. Locsoltam is, mert nálunk csak pár csepp eső volt az este, ami épp az aszfalt csillogásán mutatkozott csak. A mosógép teszi a dolgát, mindjárt végez, hálás vagyok a feltalálónak.


    Főztem is már fejtett babfőzeléket a húsvéti sonkalével, olyan jó illat lett a házban.


    Terv a mai napra???? Inkább sok feladat és lehetőség van, ami közül majd valamibe belefogok, vagy csak belekapok.


    Köszönöm a nyírfás képem említését, nagyon szeretem a fákat.


    Szép napot kívánok.

  21. 2019. május 1. 07:24283381.

    Jó reggelt. 


    Éljen május elseje.... énekszó és tánc köszöntse. 


     


    Tegnap nálam maradt a kulcs, hozom. 


    Szép napos idő van nálunk, a hőmérséklet nem tudom milyen, még nem voltam kint. 


    6-kor már teljesen felébredtem.


    Álmodtam az éjjel, találkoztam a más világon lévőkkel.  


    Ma még nem tudom a programomat, biztos itthoni lesz,mert hová is mennék, és a menet még nem igazán  megy. Bár tegnap kis futás történt a buszra. Gondolom milyen röhejes lehettem. 


    Lányok mit terveztek? 


     


     

  22. 2019. Április 30. 18:49283380.

    Erika, ha mégis csinálnád a festést, utána le kell lakkozni. 

    előzmény:
    franci47 (283379)
    2019-04-30  18:42
  23. 2019. Április 30. 18:42283379.

    Sziasztok Lányok.


     


    Ma Zegen voltam délelőtt, vettem büki  sókristályt. Ebben kell áztatnom a lábam. Az egész zacskót bele kell önteni vízbe, és  nem kell eldobni, hanem többször is fel lehet használni.  Most éppen benne ázik. 


    Julika, itt is hideg van, nem is voltam kint sokáig, pedig nagyon kellene locsolni, mert most  semmi esőt nem kaptunk, és ma elő akartam venni a szivattyút. 


    Délután megfestettem a bagoly párját. Nem baj ha színes és nem ragaszkodtam én a bagoly színhez, hisz ez egy fantázia bagoly, bármivel csinálhatom. Ja és nem ugyanaz, de testvérek. 


    Erika a kanna festése akril festékkel  készült, először fehér festékkel lefújtam /az is akril/ és utána festettem rá a virágokat főleg pipacsot. Jobb lett mint vásznon.  Még van egy  fehér,azzal még nem tudom mi lesz. Régi mosófazekad sincs. A mi időnkben talán még szoktunk benne pelenkát főzni.  Azt hiszem a hegyen nekem még van egy. Lesz még egy mosogatódézsa, arra mit fessek? Ötlet tőletek? 


    Egy kis almáspitét én is ennék, még emlékszem milyen finom volt.


    Pötyi nagyon szépek a macik,  mindennek megvan a tanulóideje, én aztán tapasztalom. Most is van egy talonban, amiből nem tudom mi lesz. Lehet, hogy semmi.


    Na mindjárt lejár a 15 perc és akkor sütök egy krumpliprószát, már nagyon éhes vagyok. 


    Talán még jövök. 


     


     


     

  24. 2019. Április 30. 15:53283378.

    Szervusztok!


    Itt hideg van, a földre nem lehet menni annyira fel van ázva. de nincs is kedvem kimenni, annyira lomosít ez a borús idő. nem ilyen május egyről ábrándoztam. Ha ilyen marad itthon maradunk. Hoppá, éppen most kezdett zuhogni az eső..annyira ősz a hangulat.


    Nem csináltam semmit, itt volt a Marika a kolléga nőm, olyan jó, hogy csinálja az alapítványt, nekem csak alá kell írni. Neki még van óvodás unokája, napi kapcsolatban van az ovival...és még most várják a 6. unokát, így az óvoda még sokáig számíthat rá. Sokat nosztalgiáztunk...emlékeztünk milyen nehéz idők jártak az oviba a szüléseink miatt, neki is 3 gyereke van...aztán amikor vissza mentünk a fiatalok kezdtek el szülni. Végre aztán beállt a dolog, évekig nem kellett helyettesíteni senkit. Mi nyugdíjba mentünk, már senki sincs a hős korból, ősszel halt meg Viki, akire nagyon számítottunk, hogy  ő viszi tovább a hagyományainkat.. és kezdődik minden előről...egymás után szülnek, helyettesíteni kell, már nem olyan vonzó az óvónői pálya, nagy gond a helyettesítés, pláne jó munkaerővel. Sajnos súlyos betegség is nehezíti az életüket, vastagbél rákja van egy fiatal , volt óvodásunk , dajkájának, egyben óvoda titkár is...a szíve, lelke , mozgat rúgója az ovinak. Rossz ilyeneket hallani. Na, de ahogy mi is átvészeltük a nehéz időket majd csak megoldják a fiatalok is. 


    Olyan sokszor sütöttem én is almásat Bence kedvence volt..most, hogy rossz a sütőm nem sütök semmit. Még nem értesítettek mikor jön az új tűzhely.

  25. 2019. Április 30. 15:06283377.

    Sziasztok!


    Ne is emlegessétek az almást, emlékszem mennyire finom volt......sütnék is, de nincs sütnivalóm (alma) itthon....


    Magdi nálatok esik az eső? Nálunk egy szem sem, és a szél is csak épp lengedez......pedig a földnek jót tenne egy kis eső....Na látod ezért utálom az ernyőt, kifordul és ráadásul úgy nézek ki benne mint egy vargánya gomba.......


    Francika csoda szép a baglyod....és a locsoló kanna is nagyon jó......Én bolond, kidobtam a régi kannát, sőt a vödröt is....nem mintha tudnék ilyen szépet festeni.....Nemrég láttam, hogy virágcserepeket is festettek.....Milyen festéket használsz?


    Pötyi olyan szépek a macijaid.....kedvem lenne simogatni őket....


     


    Ma elmentem gyogyót íratni, fölöslegesen...szabin voltak. A helyettesnél ezrek, ki is sétáltam gyorsan......Ma főztem egy kis lecsót kolbásszal, magamnak juhtúrós puliszkát, levesem még volt maradék.....olyan nagyon elszámoltam magam a mennyiséggel, hogy holnap nem kell főznöm......Na így kell spórolni.....időt és pénzt....


    További szép napot!

Címlap

top