Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. Április 30. 14:32283376.

    Sziasztok!


    Jaaaj Pötyi ..úgy de úgy ennék Borsika almás lepényéből.Most is előttem van mennyit befaltam.


    Semmire sem vagyok használható.Voltam a fürdőben ....ma kedvemre való volt a víz.J. korábban ment ...ma kezdte meg a kezeléseket.Aztán a medencében találkoztunk.Szerencsére neki hamarabb lejárt az ideje ...így én sem maradtam olyan sokáig.Autóval volt ....így nem kellett buszoznom.Majd a jövő héten is beosztjuk.


    Végre eleredt az eső ...igaz gyengén ...erős széllel.Mire jött a busz ...kifordult az ernyőm annyira, hogy a kukában végezte.Elő kell szednem az esőkabátot ....már elfelejtettem ,hogy van.


    Délelőtt csináltam egy alapos takarítást....most pihenek.


    Borsévi ...jó soruk vaN A FIÚKNAK.FELAKADT EZ A@.

    előzmény:
    potymama (283375)
    2019-04-30  11:20
  2. 2019. Április 30. 11:20283375.

    Sziasztok!


    Ildikó..láttam  VÖDRÖD ÉS A BAGLYOT IS (bocs) felakadt..nagyon tetszenek!


    Anikó..a virágaid szépek! És azt a téli tájat most festetted?..Kár, hogy nem lehet nagyobba látni, mert nagyon jól sikerült.


    Nálunk nincs semmi újság, talán az, hogy megyek lakógyűlésre. Ötkor kezdődik, de biztos nagy banzáj lesz..mert sok a probléma..nyolcra talán vége.


    Mindég dícsértem milyen jó házban lakunk, saját kertész saját karbantartók. Most nem tudom mi történt..mindenki felmondott..átvette a kezelést egy külön cég..és ennek lesz az első lakógyűlése.


    Varrogatok..mackókat. Már 3 selejt van!! Egy új technikát láttam a joutubon..azt próbálgatom..ugyanolyan macik mint a többi 100 csak egy egyszerűbb varás móddal készülnek.


    Valamelyik nap sütöttem Borsika féle almás lepényt, nagyon-nagyon finom lett!!! Gondolom az alma is jó volt..mert ha nem elég savanyú nincs íze az egésznek.

  3. 2019. Április 29. 19:37283374.

    Lányok!


    Vissza értem a "Diófától"..bezártam az ajtót,, a kulcs a szokott helyen van...jó éjszakát kívánok!!

  4. 2019. Április 29. 16:34283373.

    Ildi elnézést, hogy simán "lemadaraztam" a baglyot, igen felismertem,  szerencsére nem hiányoztam a biológia óráról. Jó lett.


     


    Holnap   jelenésem lesz a tüdősöknél, meg kell keresnem a rendelést, mert beköltöztek a külső kórházból. Közlekedés szempontjából ez jó.

    előzmény:
    franci47 (283372)
    2019-04-29  14:49
  5. 2019. Április 29. 14:49283372.

    Magdikám, jó lett volna a vödör, biztos aluminium volt.


     


    A bagolyból /remélem azért felismerhető, nem csak simán madár/  még egy kell, valakié lesz. 


    Mennem kell. 

    előzmény:
    harangvirag08 (283365)
    2019-04-29  13:56
  6. 2019. Április 29. 14:28283371.

    Borsikám köszönjük, elteszem a nyárra, de a jókívánság mindig elfér.

    előzmény:
    BORS (283369)
    2019-04-29  14:17
  7. 2019. Április 29. 14:26283370.

    Magdikám nagyon szívesen. igen kint maradósak, most kezdett hajtani a régi tő, a magról vetett azt hiszem örök álomra szenderült, igaz a szabadföldinek adok még egy kis esélyt.

    előzmény:
    harangvirag08 (283366)
    2019-04-29  13:59
  8. 2019. Április 29. 14:17283369.

    Sziasztok, kellemes délutánt kívánok! Itt nem szép az idő, húzódzkodom a kinti munkától. Pedig akadna. A kutyák állandóan a nyomomban. Ki is kaptak, mert nem a célhelyen végezték a dolgaikat. Irgum-burgum. Anikó, tényleg? ..nahát, szóval Petidéket is "kilakoltatták" pár órára a dolgozójukból?! Na, az a szerencse, hogy nem volt egyéb nagy baj. Nem tudom, most ünnepli-e, ..biztos,ami biztos:  Szívből köszöntöm neve napja alkalmából. 


    Én ma már dolgozgattam is:  sütöttem gombóc fasírtokat és csináltam mellé rizibizit. Lesz aki megeszi. Jönnek haza éhesen a suliból, örülni fognak neki. Már felküldtem. Egyébként, ha nincsenek a szülők, ők ügyesen főznek, feltalálják magukat. Persze, olyasmit készítenek, ami a foguk alá való. Ha nincs idejük, v. nem kell nekik a házi koszt, akkor hozatnak pizzát. Na, azt én ne  tudok csinálni. Egyszer majd mégis megpróbálom.

    előzmény:
    ancsa46 (283359)
    2019-04-29  09:00
  9. 2019. Április 29. 14:12283368.

    Magdikám..a tiéd már akkora, hogy ki lehet ültetni?Az enyém épp hogy kikelt,de ennek is nagyon örülök...Viszont ültettem két láda boglárkát és minden  darabja kikelt és rohamosan nől.Kivánsi vagyok virág is lesz e raj?


     

    előzmény:
    harangvirag08 (283366)
    2019-04-29  13:59
  10. 2019. Április 29. 14:10283367.

    Szép délutánt Mindenkinek!


    Sokkal szebbet kívánok, mint amilyen a miénk.Nagyon hideg van, én is fűtök és eső egy cspp sem.Beáldoztam, egy sor nefelejcset, felhúzogattam, azzal hogy kiültetek a helyére egy sor muskátlit, sajnos nem sikerült. Olyan száraz a föld, hogy esetleg csákányozni lehetne.


    Magdi...remélem nem fáztál meg Tómalmon, azért ügyesen dolgoztál.


    Anikó...jó napod volt az unokák látogatásával...szép a nyírfa sorod és remélem a mi hibiszkuszunk is lesz ilyen szép.Sajnos a cserepeseim nem nagyon akarnak hajtani..Majd odafagytam, de azért elvetettem egy sor póréhagymát, így is késésben vagyok vele


    Pötyike....bizony Lili már nyolcadikos, nagyon gyorsan múlik az idő.


    Ildikó...a középiskolai felvételnek örültünk.Láttam a festett locsolókannádat.Nagyon tetszik.Milyen festékkel festette?Nekünk is van egy, de nekem se festékem, se ügyességem nincs hozzá..


    Napokban szó volt itt a selejtezésről, lomozásról..Én mindent sajnálok kidobni és a jobb dolgoknak mindig igyekszem gazdát találni, az ócskákat nem sajnálom.Nálunk most  úgy jön ki a lomozás, hogy pont nem leszünk itthon,.... ha addig vissza nem mondom az üdülésünket... de az egyik jó szomszéd megígérte, hogy kirakja, csak tegyük egyhelyre. Most szombaton pedig a veszélyes hulladékot lehet leadni itt a közelben.


     

  11. 2019. Április 29. 13:59283366.

    Köszönöm ...Anikó! Azért vagyok ilyen körülményes, mert el kell döntenem hova is tegyem, hogy megmaradjon. Ugye télen is kint lehet?


    Nagyon jó " a mai termésed"..


    Írtam az előbb egy hosszút ....de elszállt.Legjobb nem fogom ma már bele semmibe.

    előzmény:
    ancsa46 (283363)
    2019-04-29  13:23
  12. 2019. Április 29. 13:56283365.

    Nagyon jó...vidám.


    Ma majdnem " szereztem " egy bádogvödröt.Ki volt dobva...gondoltam mire jövök haza még ott lesz ...tévedtem.

    előzmény:
    franci47 (283361)
    2019-04-29  10:57
  13. 2019. Április 29. 13:36283364.

    Szervusztok!


    Tudjátok, még tart a fürdés és akkor én használhatatlan vagyok. Majd este felé kirúgom magam. Kint nem is lehetne még dolgozni, minden vizes, itt nagy eső esett tegnap, csak úgy ömlött. Most minden olyan friss, zöld.


    Nagyon egyszerű ebédem volt, még indulás előtt megcsináltam mert farkas éhesen jövök mindig haza. Jégsaláta salátát csináltam héjában főtt krumplival, lila hagymával, alma ecettel ízesítve..és amit már nagyon régen csináltam, rántott lecsó kolbászt..akciós volt, más nem jutott az eszembe.  Anyósom csinált gyakran, Timi mondta is, olyan "régi" íze van


    Hűvös van de már világosodik...sajnos május 1. rosszat jósolnak. Mennénk itt Megyeren bámészkodni.

  14. 2019. Április 29. 13:23283363.

    Magdikám már hozom is.


     


    Meg a mai termést is ide teszem, remélem soká lesz a valóságban látható ilyen.


    Ildi, vidám  színekben pompázik a madarad.


    Befűtöttem.

    előzmény:
    harangvirag08 (283362)
    2019-04-29  13:16
  15. 2019. Április 29. 13:16283362.

    Sziasztok!


    A mai nem az én napom.Reggel összecihelődtem. Két nagy papírszatyorba raktam a virágokat és a palántákat.Jó, hogy felvettem a kapucnis dzsekit ...mert ahogy kiléptem a kapun elkezdett cseperészni.Szerencsém volt J. szomszédasszonya elvitt a buszmegállóig.Mire kiértem elállt...nekikészülődtem ...újra elkezdte. Felvettem az esődzsekit...sikerült a paradicsomot elültetni.Igen száraz volt a föld. Pont annyi eső esett... hogy amerre jártam hordtam a vizet...összesároztam mindent. Később a cseresznyefa alatt átültettem a muskátlikat...majd locsoltam. A szomszéd röhögve mondta a feleségének : itt a Magdi és esőkabátban locsol.Velem együtt ők is " imádkoznak/!/" az esőért.Végül annyira fáztam ...eljöttem haza.


    Délben hallgattam a rádiót ...még csak kis ideje, hogy nem kell azt az undorító plakátot látni, most meg a másik oldal patkányozik.Politikai kultúra sehol .Annyira utálom ezt az egészet.


     


    Anikó ...egyszer feltettél fotót a hibiszkuszról ....amiről kaptam magot ...de nem találom.Ha nem körülményes feltennéd...köszönöm.


     


     


    Olyan szélvihar van reggel óta...napokon át ...már abbahagyhatná.


    Legyen szép a napotok!


     

  16. 2019. Április 29. 10:57283361.

    Késői jó reggelt. 


     


    Azt hiszem viszonylag jól aludtam.


    Lilinek én is gratulálok, bár nem olvastam róla, lehet, hogy elkerülte a figyelmemet.  Nem is tudom hova jelentkezett, majd írd meg Sacikám, mert nem tudom. 


    Pötyi, azt hittem megvendégeled a  hajléktalanokat. Biztos nagyon megsajnáltad őket.  Néha én is szoktam adni  kis pénzecskét, ha van a zsebemben, mert a pénztárcát nem veszem elő.


    Magdi elmentél-e Tómalomra. Itt szeles hideg idő van. Délutáni menetemhez kell kabát. 


    Igen, a kanna jó lett, kár, hogy ennyire hibás, nincs meg a fogója, és  a rózsája sem. Majd azért, h a nagyobb kutatás lesz, talán megtalálom. Még van egy dézsám, az szeretném majd  valahogy megcsinálni. 


    Ma ezt festettem, csak kicsike dolog, de  nekem tetszik. 


    Összerámolok, mert még igazán egy mosáson  kívül mást sem csináltam mint pingáltam. 


     


     


     

  17. 2019. Április 29. 10:03283360.

    Sziasztok!


    Saci már akartam kérdezni...Lilike már nyolcadikos? Már, hogy gimnáziumba megy. Én is gratulálok hogy sikerült bejutnia ahova szeretett volna.


    Nem sokról tudok beszámolni, ..esetleg arról.."lóg a lába az esőnek"..gondolom nálatok is.


    Láttam Borsika "bombáját"..milyen szerencse, hogy még nem robban fel egy sem...és mennyi lehet még a föld alatt!!


    Reggel mentem a boltba, közben találkoztam a két "hajléktalanunkkal"..már 9 éve ők túrják át a kukáinkat mielőtt elviszi a szemetes. A kukát zárt helyen vannak csak egy héten 3x viszik ki az utcára..akkor jönnek gyűjtögetni. De csak ez a két ember, mert fel van ám osztva a terület. Kukázás után szépen összesöpörnek mindent, nem hagynak szemetet.


    Na, a lényeg..úgy megsajnáltam őket. A pálya utáni kiserdőben van a kajibájuk ott laknak..és minden figyelmeztetés nélkül ledózerolták a házukat, a cuccaikkal együtt. Egy építkezés folyik mellette. Állítólag mindenük odalett. Volt rendes ruhájuk, ha kellett menni valahova..és az egyik állítja, volt egy kis megtakarított pénze egy borítékban és az is odalett.


    Sajnálom, a maga módján két rendes ember..az egyik néha betütükézik..de akkor a kutyája hazavezeti őt.


    Azért csak történt valami


     

  18. 2019. Április 29. 09:00283359.

    Szervusztok.


    Na itt az e heti lenkeség, jól ellőttem a hszt. amit írtam.


    No a lényeg:


    Tegnap szép napom volt mindkét unokám itt volt, Peti meglepetésképpen érkezett Beatrixékkal. A máglyarakásnak nagy keletje volt, csak egy kicsit hagytam magamnak, a többit csomagoltam. Mindenki gyürkőzik a hétköznapokban.


    Ildi ez a kanna igazán szuper lett. Mindig mondtam, hogy kreatív vagy.


    Borsika, ez a kilakoltatás kellemetlen, de fő az óvatosság. Petiéket pár hete a munkahelyéről lakoltatták ki /Vörösmarty tér/ egy bomba miatt. Sokat találnak az építkezések miatt, és mi lehet még a föld alatt!?


    Sacikám gratulálok Lilinek, sok sikert kívánok a tanulmányaihoz.


    Nem tudom mit írtam még az előbb, talán nem volt lényeges, vagy majd eszembe jut.


    Itt hűvös van, nincs kedvem kimenni, talán majd később. Lehet, hogy be kell egy kicsit fűteni, hideg a lakás.


    Szép napot kívánok.

  19. 2019. Április 28. 18:51283358.

    Szép estét Mindenkinek!


    Azt hittem laza napom lsz, de sikerült jólesően elfáradnom....


    Saciéknál még  zajlik a nagy húsvéti banzáj, sok gyerek és felnőttvendéggel.Hozzánk délelőtt "beadták" anyjukat, a papa hugát.Nagyon jól elvoltunk...Ebédeltünk, kávéztunk és sokat beszélgettünk.Nem rég jöttek érte a lányáék a két kicsi gyerekkel , a többiek még maradtak.....Talán emlékszik rá valaki a lánya az ki értem jött anno Botfára.Azóta elvált és újra férjhez ment és megszületett az új férjjel közös kislányuk...aki neki a hetedik gyereke...nagyon szép kislány..


    Köszönöm, hogy velem örültetek Lili felvételének....


    Nálunk most hét végén zajlott ill még tart  a három napra bővült Város Napja...sok jó programmal...


    A szegediektől irigylem a lepke "farmot", biztos sok érdekeset lehet látni..


    Szombaton egész napos közvetítés volt a Kossuth rádióban Sopronból, sok, számomra új dolgot tudtam meg, érdekes volt.


     


     


     


     

  20. 2019. Április 28. 17:59283357.

    Sziasztok!


    Mosat olvastam az írásokat.Olyan sokat akartam írni ....és megint üres a fejem.


    Nálunk ma volt húsvét ....keveredett családnál mikor is lenne.Hivatalos voltam "sonkareggelire"....igaz majdnem 10óra tájban volt az az idő ...mire mindenki feltápászkodott.Az ifjúság beszédes kedvében volt .Átvittem a húsokat és a kuglófot.Beszélgettünk egy darabig, kávéztunk ...aztán jöttem haza.Délután városi sétán voltam " Zsidó emlékek nyomában". Mind a 3 zsinagóga nyitva volt.Nagyon érdekes volt ....de lelkileg nehéz szembesülni a borzalmakkal.


    Nem tudom írtam e : két szédülés között az én ablakaim is megtisztultak.


    Ildikém ...ez a Júdásfa nagyon érdekes...még nem láttam élőben.A júdáspénzt ismerem....van is itthon a köcsögben.A kannádat ...jó szívvel , de nagyon irigylem.


    Erikám ...ma kivédtem a kiflit ...nem kérdeztem. Majd legközelebb azért kapnak.


    Itt ma egész nap erősen fúj a szél.Holnap kimegyek Tómalomra...kénytelen leszek a csapról locsolni, mert semmi eső nem esett ma.


    Nagyban készülődnek május elsejére.Ide költözik a majális ...talán 300 méterre.Lesz zene-bona....de mulasson aki akar.Én majd hallgatom itthonról.


    Gondolok mindenkire ....beszélgetek ám veletek .

  21. 2019. Április 28. 15:26283356.

    Egy egyetemista srác meghívja ebédre az anyját az albérletbe, ahol lakik. Az ebédnél ott van a fiú lakótársa is, egy gyönyörű lány. Az anya folyton ezt a lányt figyeli, és gyanítja, hogy valami viszonyuk is lehet. Amikor vége az ebédnek már egész biztos benne, hogy több van közöttük mint egyszerű szobatársi kapcsolat.
    A srác szinte olvas anyja gondolataiban:
    - Hidd el anya, tudom mire gondolsz, de nincs közöttünk a világon semmi, mi csak lakótársak vagyunk!
    Kb. egy hétre rá a lány gyanakvóan megy a sráchoz:
    - Egy hete, mióta az anyád itt járt, nem találom a szép ezüst merőkanalat…
    - Nem tudom elhinni, hogy ő lett volna, de azért most írok neki egy levelet, csak hogy biztos legyek benne.
    Így a fiú leül az asztalhoz és írja a levelet:


    Kedves Anya!
    Nem mondom, hogy te vitted volna el az ezüst merőkanalat a lakásunkból, és azt sem mondom hogy nem te voltál. De tény, hogy hiányzik azóta, hogy te itt jártál ebédelni.


    Néhány napra rá megérkezik az anyja válasza:


    Kedves Fiam! Nem mondom, hogy te lefeküdnél azzal a lánnyal, de azt sem mondom hogy nem. De tény, hogy ha ő a saját ágyában aludna, akkor mostanra már régen megtalálta volna azt a merőkanalat. Anyád...

  22. 2019. Április 28. 14:55283355.

    Sziasztok!


     


    Itt is fúj a szél és lehűlt a levegő.....nem szeretem ezt az időjárást, hol meleg van, hol 10 fokkal hűvösebb...de ez van ezt kell szeretni........


    Tegnap mégsem mentünk a telekre.....unokáztunk.....Nem is nagyon bánom, mert nem volt az a telki idő.....Ma is készültünk, de ez az idő sem erre való.......Ez inkább olvasós, rejtvényfejtős és varrogatós idő...


    Sacika Lilinek gratulálok a felvételihez, hogy elment az idő.....hiába öregszenek a gyerekek.....


    Magdi ipari mennyiségű rántott husit készítesz, fognak örülni az unokák....Csodálom, hogy kiflit nem kellett sütnöd...


    Julika ilyen egy jó barát, ha kell jön és segít.....


     


    Megjöttek a barátaink........majd később jövök ha tudok...

  23. 2019. Április 28. 13:10283354.

    Szervusztok


     Itt idönként erölködik a nap, kicsit hűs van,  a szél viszont egyre  erősebb.


     Sajnos a lábam ezt nem szereti.


    Marika, ez igen. ennyit sétálni, bátor voltál.


    Ildike, ez borzalmas. Ennyit kibirni egy kicsit sok, Remélem a sok fájdalom után jön a gyógyulás. Tegnap ezek szerint sokat dolgoztál?


    Sacika, Lilinek gratulűlók sok sikert kivánok.Te aztán felcsaphatsz vendéglői szakácsnak, annyit föztél.


    Anikó, hogy vagy? Tudom, ma készülsz, várod B-t, s ez mindent háttérbe szorit.


    Borsika, jubbulást. Valami hatékony kezelés nincs a füledre?


    Magdika, megint feltöltöd a család ételkészletét friss sülttel? Nem kis mennyiséget készitesz. Ezek szerint a fürdő használ.


    Julika,tényleg jó barátaid vannak.  Te is szorgalmasan dolgoztál. Biztos szép a kerted.


    Erika, hogy vagy? Biztos nagyon kacsingatsz már a kert felé.


    Pötyikét nem láttam. Biztos távbeszélgetést folytat a fiával, esetleg Alexáékkal.


    Kellemes vasárnap du-t kivánok.


     

    előzmény:
    BiriBiri (283353)
    2019-04-28  10:12
  24. 2019. Április 28. 10:12283353.

    korán reggel még nem esett....a nem mindig lemarad

    előzmény:
    BiriBiri (283352)
    2019-04-28  10:11
  25. 2019. Április 28. 10:11283352.

    Én sem mesélem el mit csináltam tegnap, azon okból, amit Ildi írtde nagyon szép a kert, mindent megcsináltam amit kellett. Ma eseget az eső..korán reggel még esett, mostanra őszbe csavarodott a természet feje. Vajon milyen május elseje lesz? Itt lesznek programok, Nagyszalontáról is jönnek nyugdíjasok, ők díszítik a május fát, a megyeri nyugdíjas klub testvér klubja, lesz bab gulyás a képviselő jóvoltából. Csak az idő is kedvezzen.  Micsoda várakozás előzte meg anno...hogyan tudunk vonulni??? na, de ne fussak ennyire előre...talán világosodik..Timi kerékpárral jön haza Szanából.

    előzmény:
    franci47 (283351)
    2019-04-28  09:15

Címlap

top