Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. Április 28. 09:15283351.

    Jó reggelt. 


    "A pillanat szépsége abban rejlik, hogy elillan."




    "A világ egyetlen bankháza sem fizet olyan magas kamatot, mint a barátság, és mindig abban az időpontban, mikor a legnagyobb szükséged van rá."

    (Moldova György)


     


    Ma 8-ig aludtam, igaz 3-kor felébredtem. De jól aludtam, igaz mintha kicsit náthás lennék, de talán  elmúlik. 


    Különösebb nem történt tegnap.  Nem írom le mit kerteztem, mert kivívom  magamnak a  megrovást. De h át akkor kell csinálni, amikor KELL és meg tudod csinálni,mégha nehezen is. Ugye? 


    Fúj a szél nálunk, de szépen süt a nap. 


    Marika, még nem írtam, nagy hős vagy, megtetted, ami következett  az életedben, hogy bizonyos helyen egyedül légy, és  sikerült. /séta/  Gratulálok neked. 


    Az életben sokszor teszünk ilyet, hogy nem vagyunk biztosak abban, hogy valami sikerül és lám.... ügyesek, kitartóak vagyunk. 


    Tettem fel pár fotót tegnap a Fb-re, köztük egy szép fát is,  júdásfa a  meghatározás, én csak júdáspénzt ismertem.  Azt irta a meghatározó, hogy  lesz termése is. Hogy milyen nem tudom, ha arra járok, majd megnézem. 


    Mindenkinek szép vasárnapot kívánok.


     

  2. 2019. Április 28. 08:24283350.

    A barátok olyanok , mint a csillagok


    Nem mindig látod őket


    de tudod, hogy vannak


    Szervusztok!


    Csillagocskáim! Kellemes vasárnapot kívánok!


     

  3. 2019. Április 27. 14:10283349.

    Szervusztok!


    Örömmel vettem észre, hogy tudok én dolgozni...csak akkor nem, ha a fürdőben vagyok. Utána olyan álmos, fáradt vagyok, semmire nem nem vagyok jó csak a fekverészésre. Ma viszont belevetettem magam a munkába, lenyírtam a füvet, 10 liter permetlevet fújtam ki. nagyon aggódtam, mert olyan "időjárás" volt. Ragyogott a nap amikor elkezdtem permetezni, mire befejeztem a nap is befejezte, egy felhő takarta el..gyengén permetezni kezdett az eső..gyorsan fohászkodni kezdtem, használt, elállt, nem tett kárt a permetezésben...nem mosta le.  Ezt még eljátszotta akkor amikor a fűnyírást fejeztem be..de megint csak fohászkodtam és úgy néz ki ha estig nem esik eredményes volt a munkám,


    A kapa is készen van. Nóri jött reggel a gyógyszerért, én váltottam ki neki,  hozott 3 szelet halat,az lett az ebédem, megsütöttem,  elmondtam neki, meg látta miben mesterkedem...amikor permeteztem egyszer csak megjelent Laci, mondom mi járatban vagy, mit segíthetek? Mondja ő jött segíteni, elvitte a kapát és fél óra múlva hozta vissza készen. Ilyen barátaim vannak


    Most a konyhát teszem rendbe és pihenés következik. tegyétek ti is azt..vagy amit akartok

  4. 2019. Április 27. 13:52283348.

    Sziasztok!


    Tegnap valamiért büntetésben voltam.Olvasni tudtam , de írni nem.


    Mozgalmas nap volt.Estére mindenki megjött....később  küldtek képeket az üres edényekről...pillanatok alatt elfogyott minden.Most sütöttem egy kuflógot, holnap reggel pedig nekiállok  csirkemellet rántani kb. 2 kg-ot ....elvitelre.


    Ildikém ...örülök, hogy azért némi javulás már észlelhető.


    Saci ...gratulálok Lilinek....nagyon elment az idő.


    Marika ...jól tetted, hogy " kipróbáltad" a sétát.Azért csak óvatosan ....mindig kicsit emelni a távot.A kardvirágod szépen kihajtott.


    Annuskám ...a selejtezési " őrület" folytatódik.Szemrebbenés nélkül rakom a zsákba a 10-12 éve nem hordott holmikat.Nem is értem eddig minek tartogattam őket.


    Nálunk ma volt egy pár csepp eső ...éppen a piacon voltam. Alíg lehetett az ernyővel a virágosoknál közlekedni. Mire4 kiértem elállt.Kőkemény a föld...a palántáim még itthon ...bár nem vagyok elkésve semmivel.


    Annyi gondolat kavarog a fejemben....jó lenne beszélgetni.


    Összekapom magam és a fél hármas busszal elmegyek a fürdőbe...érzem , kell a csontjaimnak a meleg víz.


    Puszi mindenkinek!

  5. 2019. Április 27. 11:50283347.

    Szia Anikó! De jó is, hogy elítetted a kardvirágot!  Nem tudtam eddig elképzelni, hogy néhány hegyes, zöld kezdemény mi lehet, ami a medence környékén bújik kifele. Igen, azt hiszem a kardvirág. Ó..már rég el is felejtettem. Sajnálom, hogy nem igazán vagy jól.  Nem tesz jót nekünk ez az összevissza időjárás. Vigyázz magadra és ha lehet, te is kényeztesd magad. 


    előzmény:
    ancsa46 (283345)
    2019-04-27  08:58
  6. 2019. Április 27. 10:27283346.

    Jóreggelt, kellemes hétvégét kívánok!


    Hogy aludtatok? Remélem mindenki jól, és szép napnak néz elébe. Itt esett az éjjel, pont felér egy könnyed locsolással. Örültem neki. Egy ilyen adag kéne szerintem Julika és Sacika palántáinak, akkor hálásan nőnének az égig. Egyszer papa is ültetett  (óriás)futós paradicsomtöveket a kert sarkába, nőtt, nőtt,  de csak kevés lett rajta, azt is ette valami kór. Julika, nekem a gereblyének kéne  bepasszítani a nyelét, de..nincs rá jelentkezőm.  Megoldom.  Scika jó hírt hoztál: ..gratulálok Lilike gimis felvételének. 


    Most  intenzíven  kutyázok, ...szórakoznak velem, hol egyik, hol másik tűnik el. Bezárom a kertkaput, Mici mégis vhogy  bemegy, aztán leül a teraszajtó elé, hogy beengedjem. Persze, csupa sár. A  mieink a porszívó hangjától és a slagtól irtóznak.


    Ildike elképzeltem Negrót, ..meg akart lógni a  beszórás elől. Micinek nyakörve van, abban van a szer. Már a Többiek is dícsértek mekkora hős vagy, én csak megerősítem. Kell ám az őszinte  biztatás, olyan mint egy- egy  simogatás v. ölelés. A gyermekláncfű, ...az a sárga, aminek  a szára belül tejes?  Nagyon érdekel,  ..lehet h. ki is próbálom. Van itt a kertben is. Megnézem mi mindenre jó?  


    Erika, talán ha megpróbálnád az égetett cukros teát, olyan régen gyengélkedsz. Azt gondolom, talán ez a sok pollen a levegőben, ..csináltak nálad ilyesmi vizsgálatot is?   Pötyike, tudom, te is köhécselsz sajnos. Lehet, h. allergiás vagy valamire, amiről nem is tudsz. Persze, lehet h tévesen "okoskodom".


    Marika, extra sétát tettél, igen,  kell is, pláne, ha szép idő van. Mostanában olvastam a Nők Lapjában arról, milyen hasznos ez, és mennyire jót tesz az egészségünknek, pláne, idősebb korban. Én kb. 1 km-t teszek meg naponta. Plusz, még amit a lakásban és a kertben "kötelezően" rohangászok.Ma paprikás krumplira készülök, ..belerakok sonkaszeleteket -a m.hűtőből. 


    Tegnap rántott húst csináltm szalma krumplival. Megleptem a fiúkat. Ők meg csak nem jöttek. A kaja a sütőben  tartotta magát 50 C fokon,  ó egek, ..estére, mire előkerültek, mit tudom én milyen volt. De igazándiból örültek.Fogadok, h. suli után be-hamburgereztek elébb. 


    Még mindig beteg a fülem,  ..de nem fáj, csak nedves folyamatosan.Köszönöm a jobbulást kívánó üziket. . Állandóan lámpázom. Van egy  fülészem, …"pici",  szóval alacsony és határozott. Céltudatosan és gyorsan matat a fülmben. Alig éri fel a   székemet. Keményebben porszívózik, mint a  régi kőbányai fülész dr.-nőm. Őt "elvesztettem"  magasabb pozicióba került, elment "drága" lett nekem. Saját kft.-t csinál és még  homeopátiás betegekkel is foglalkozik. Sajnálom, mert  gyengéd keze volt, soha nem fájt a kezelése.


    Magdika, én is szoktam úgy lenni, hogy nem tudok belépni. Akkor azt mondják  az enyémek, hogy lépjek ki, csukjam be a laptopot és várjak egy ideig. Nem tudom...néha bejön. Nekem azt nincs türelmem kivárni, ha nincs net kapcsolat. Akkor inkább mást csinálok. Ne idegesitsd magad ezen. Írjátok a felesleges holmik kidobálását. Hűű.. nekem is volna. Képtelen vagyok megoldani. Valamit mindíg  visszarakok. Jó lesz valamire - címmel. 


    Én "igazi" levelet küldtem és kaptam is most húsvét tájékán!!  Papír alapút! Bizony.  Postára kellett vinni és feladni. Az unokahugommal írunk egymásnak szorgosan. Én szeretem az ilyen régi módi kapcsolat tartást is.  Olyan kedves, és izgalmas: lesem a postást,  kifutok, megnézem a  dobozt, mielőtt  belefolyik az eső, meg fogom menteni.  Itt mindig más postás van, mire megszokom az egyiket, ..jön egy másik. Nagyon ellágyulok, micsoda  kedves lakó közösségben él pl.: Ildike, Anikó, vagy ugye  Pici,  ..a recepteket bedobják, a gyógyszereket kérésre beszerzik, ..na itt nem annyira ismerik egymást az emberek. A szembe-szomszéd gy.szertár dolgozó igen, ő olykor  már segített rajtunk. Hála neki.


    Annuska igen, köszönöm,  tartom magm, nem sokat változott a fülem állapota, folydogál, /pfúj!../  de legalább nem fáj.Neked is kívánok derék-, és lábfájás mentes  időszakot.Vigyázz magadra is ne csak ránk. Megint előjött a vállamban egy égő "hideg" érzés.Marha rossz. Kenem-fenem.Mit sem ér. Akkor bánt, amikor Ő akar. : - (((


     


     


     


     

  7. 2019. Április 27. 08:58283345.

    Szervusztok.


    A tegnapi napom nem hozott semmi jót, rám lehetne festeni a barométert, annyira produkálom az előrejelzés minden rossz tünetét. Annyira fájt mindenem, nem volt maradásom az ágyban sem, nem tudom miért jobb amikor felkelek.


    Saci nagyon sokat dolgoztál, talán ma egy kicsit nyugodalmasabb lesz. Örülök Misi gyors felgyógyulásának. A kiskertemmel nem dicsekedhetek, egyedül az orgona és az árvácska szép. A kardvirágok most bújnak. Örülök, hogy kikelt pár virágmagod, az enyém talán örök álomra szenderült, várom a szabadföldi kikelését.


    Magdi a kosztosod biztos örült a finom vacsinak, no meg a találkozásnak. Ma Beatrixék érkeznek haza, a rendelés máglyarakás, már rég készítettem, majd holnap frissen készül.


    Julika talán sikerül befejezni a fűnyírást, nálunk süt a Nap, de jól lehűlt a levegő, eső semmi.


    Ildi jól megkínoz a kezelés, csak legyen jó az eredmény.


    Borsika nagyon szép a virágod, szép kis pihenő kuckód van, remélem ki is használod.


    Marika ez nagy lépés, hogy egyedül vállalkoztál ekkora sétára, de biztos megelégedéssel töltött el.


    Pötyi ez a "kupi" nagyon ismerős. Nálam is tótágast áll a rend amikor nekiállok valaminek.


    Annuska mi újság Nálad? Hogy viselkedik a térded?


    Erika talán sikerül ma a telkezés, gondolom már vágytok körülnézni.


     


    Legyen kellemes szép hétvégétek.

  8. 2019. Április 27. 07:39283344.

    Szép jó reggelt kívánok a mai elgondolkodtató útravalóval...


    Egy este, naplemente idején, háza küszöbén elmélkedett a földműves és élvezte a hűvös estét.
    Közelében volt egy út, amely a faluba vezetett. Jött valaki, és amikor meglátta a gazdát, elgondolkozott:
    „Ez egy lusta férfi lehet, nem dolgozik, és az egész napot a küszöbén ülve tölti el...”
    Később egy másik utas jött arra. Ő pedig ezt gondolta: „Ez a férfi egy szoknyavadász. Csak azért ül itt, hogy a lányokat nézze és megjegyzést tegyen rájuk...”
    A harmadik idegen, aki a helység felé igyekezett, így gondolkozott:
    „Ez a férfi biztosan egy szorgalmas ember. Napközben sokat dolgozott és egész este élvezi a megérdemelt pihenést...”
    Túl sokat mi sem tudhatunk a földművesről, aki az ajtó előtt ült.
    Annál többet a három férfiról: az első egy lusta ember volt, a másodikban tisztátalan indulatok voltak, a harmadik pedig egy dolgos ember volt...
    Amit kimondasz, az rólad beszél, különösen, ha másról teszed!

  9. 2019. Április 27. 07:13283343.

    Szervusztok!


    Tegnap késő délután megembereltem maga, elkezdtem nyírni a füvet. Félig le is nyírtam, annyi telt az erőmből. Gondoltam ma folytatom. Reggel szemetelt az eső de van remény arra, hogy lesz még ma lehetőség befejezni. gazolni is kell...a kapám megadta magát, új nyelet kell vennem, aztán embert keríteni aki be is illeszti. Azt hiszem Zsuzsi Jánosa lesz az ember...csak meg ne unja, hogy minden ilyesmi az ő nyakába szakad, de tudta, Zsuzsit "csomaggal" kapta, Marika és én is benne vagyok. Remélem lesz itt Megyeren kapa nyél, nem kell Csabára menjek.


    Szóval mára ilyen tervem van.


    Még hallgatni is rossz, hogyan kezelik Ildit, de a fájdalmat meg kell szüntetni, még sokáig szüksége van jó "futóműre". és ha nem kezelik egyre rosszabb lenne. Úgy látom kezd kiderülni, el tudok matatni a kertben. 


    Legyen szép napotok.

  10. 2019. Április 26. 20:42283342.

    Én is nagyon bízom benne. 


    Jó sokat dolgoztál Sacikám.


     

    előzmény:
    Rolta (283341)
    2019-04-26  19:32
  11. 2019. Április 26. 19:32283341.

    Szép estét Mindenkinek!


    A mai napom kicsit átalakult, a virágossal akartam foglalkozni és elültetni a muskátlikat, esetleg csákányozni lehetett volna, olyan száraz a föld.Egész nap jöttek-mentek a felhők, de eső egy csepp sem...A másik ok, hogy Saci vendégeinek egy része már holnap jön, így a főzés segítésem előbbre került.Megfőztem a pórés csirkemellet...sokat..és megmosva, kész ecettl együtt küldtem a salátát..Holnap megtöltöm a húsos palacsintát és jöhetnek azért is, a palacsintát nem én sütöttem..


    Marika...örülök a sétádnak, azért csak óvatosan...


    Borsika...gyönyőrű a virágod és a berndezés is nagyon szép.


    Erika....jó, hogy nincs nagy baj, biztos lesz telekre menés..


    Ildikó...azért egy kis hősvagy ám, nagyon bízom benn, hogy lesz további eredménye


    Julika..mennyi vn még a fürdős kezelésekből? Érzel e javulást vagy az majd csak később jön?


    Anikó...vigyázz a szerszámokkal, bizos szép a kiskerted..


    Magdi....irigylem a sok jó programot amin részt tudsz venni,.Pötyike...nkdis szépek az ablak virágaid, a fokföldik  főleg tetszenek..


    Annuska...hogy vagy? Magadról alig írsz..


    Misi hazament, jól van, talán annyira nem is volt beteg...üres lett újra a ház


    Hogy valami jót is megosszak veletek, Lilit felvették a gimibe..


     

  12. 2019. Április 26. 18:55283340.

     


    Sziasztok. 


    Megjöttem a kezelésről. 


    Ez úgy megy, hogy alkalmanként lekopácsolják a felrakódott meszet a csontról. Mindig keveset, mert így is épp elég elviselni azt a mennyiséget, ami lejön. Tehát több lépésben, nem lehetne kibírni egyben. 


    Fekszem hason, a sarkam bekenik valami zselé félével, és lassan eldolgozzák a  sarkon, és felfelé az arhillesen. 


    Utána jön az igazi kezelés, a kalapácsolás, ami mindig  erősödik,  és talán leszed róla egy kis anyagot. Még mindig nagyon fáj, a könnyeim jöttek,  annyira fájt.


    Az egészben az a jó, hogy már találni a  sarkon kis részeket, ami      nem fájdalmas,  itt már kis  cm-en rendben van. Szóval javultam, de lehet, hogy elmegy a 10 kezelés is, vagy volt akinek 20 is kellett.


    Csúszott a kezelő a létszámmal, idővel, így én is később kerültem rá. Így a következő buszom is elment éppen mire végeztem. De közben bekéretőzött egy orvoscsoport is, hogy megnézhetik-e.  Megnézhették pár percig, de ki lett kapcsolva a gép,mert magyarázni is kellett a közönségnek, és a gép is nagyon zörgős. Én is mondtam jókor jönnek, mert a legfájdalmasabb rész következik. 


    Így ezután várakozás a buszra 4o perc.    Hétfőn kell menni, arra kaptam időpontot,  bár kell egy hét szünet, de most nem lesz meg. Állítólag sokat kell inni, akkor szabadul meg  a szervezet a lehullott anyagtól. Én még életemben ennyit nem ittam, csak úgy magamtól 


    Szóval gyors megoldás nem lesz,mert  ez lassu folyamat. 


    Műtéttel, ha valaki vállalja - orvos, vagy b eteg, - akkor szikével kell lekapargatni a meszet, és elvághatnak ezt-azt. Ez a biztos. 


    Ez volt a mai nap. Nem kell sajnálni, mert most éppen jegelem, holnapután jobb lesz. 


    Olvastalak benneteket. 


     


     

    előzmény:
    Nusimama (283336)
    2019-04-26  13:22
  13. 2019. Április 26. 16:39283339.

    Marika!


    Gratulálok a "falusi" sétádhoz. Látod, az ember sokszor többet bír, mint amit feltételez magáról. Megnyugtató, hogy könnyedén vetted az akadályt, elment az orrod előtt a jármű... de sikerélményed van, és látod, lassan minden a helyére kerül. Már betöltötte a képet,  már tudom, hogy nektek van olyan teraszotok.

    előzmény:
    Sacika44 (283338)
    2019-04-26  16:31
  14. 2019. Április 26. 16:31283338.

    Szervusztok!


    Kerestetek itt vagyok!


    Megállapítottam, hogy néhányan közel vagytok a léchez.Vigyázzatok, mert ez a bolond idő kicsit megviseli az embert.


    Pötyi, Erika, Saci és aki még gyengélkedik jobbulást kívánok.Nagyon ragaszkodnak hozzátok ezek a fránya bajok.


    Annuska kérdezted, hogy járunk e sétálni.Minden nap megyünk, csak akkor nem amikor vásárlós nap van, mert az elégé fárasztó.


    Ma viszont hét hónap óta egyedül mentem a" faluba."A falu azt jelenti, hogy itt nálunk régen így hívtak azt a részt, ahol orvosi rendelő,  gyerek orvos,gyógyszertár,posta, hentes és vegyesbolt volt.Most a posta és egy bolt van csak.Egy megállót mentem busszal, a többit gyalogoltam.Visszafelé három megállót kell jönni, de pont az orrom előtt ment el és félóránként jár, gyalog jöttem.Gondoltam, ha nem bírom, majd valamelyik megállóban megvárom.Szép lassan sétáltam és egyszer csak itthon voltam.Papától kaptam egy kis letolást, de én örültem neki, hogy sikerült.A postát elintéztem és még két kis angol muskátlit is vettem.


    Julika én írtam, hogy tekerős tető van a terasz felett.


     


     

  15. 2019. Április 26. 13:41283337.

    Szervusztok!


    Bizony elfáradtam és jólesett, hogy jött Nóri, délig beszélgettünk. Délben aztán elmentem a gyógyszerekért a rendelőbe, a banyatank majdnem megtelt mert 2 hónapra írta ki és ki is váltottam...vettem még teákat, fog ragasztót...21 189 Ft volt az ára. Nagyon meleg van, majd később megyek ki, füvet kell nyírni, locsolni kell a palántákat..marad sok holnapra.. Timi reggel kerékpárral ment dolgozni, onnan egyenesen Szanába megy, holnap este jön haza. Addig enyém a pálya.


     

  16. 2019. Április 26. 13:22283336.

     


     Itt sincs semmi exra, csendesen telnek a napok.


    Anikó akkor sikeres volt a rakodás. Érdkes, hogy olyan sokszor találunk elfelejtett dolgokat.


     Sacika, Te sem vagy jobb a többinél. Ha munka van akkor kifulladásig csinálod. Misinek jobbulást. Te meg ápolgasd a lábad.


    Ildike, nem volt elég a menet-jövet? Fürészeltél, ágat vágtál, még kerteztél is. Csoda hogy fáradt vagy és még fájsz is? Remélem amai kezelés után egyre jobb lesz.


    Magdika, folytattad a kipakolást. Nem fájt közben a szived a dolgokér? Szép élményed lehetett a fogadás és utána a koncert. Biztos nagyon élvezted.


    Pötyike, most mit alkotsz? A köhögésre szedsz valamit?


     Julika, mi van veled? Nagyon elfáradtál,? Remélem azért nem vitted tulzásba az irtást?


    Erika, Borsika, gyogyulgatók?


     Marika csináljátok a napi sétát?


    Mindenkinek szép napot kivánok.

    előzmény:
    potymama (283335)
    2019-04-25  18:53
  17. 2019. Április 25. 18:53283335.

    Sziasztok!


    Nincs semmi különös..éldegélünk. Erika örülök, hogy nincs nagyobb baj. Én is köhécselek még..de nem veszélyes..meg mára már jobban éreztem magam..pedig a meleget nem szeretem.


    Még nekem is van egy sonka maradékom..szombaton csinálok sonkás tésztát.


    Ma varrogattam..olyan, de olyan "kupi" van a szobámban!!! Holnap takarítanom kell, meg van az elfoglaltság.


    Én "kidobálós" vagyok, de így is tele vannak a szekrények felesleges holmikkal. Főleg, hogy elvitték a konténert amiben eddig gyűjtötték, nálunk a kukákba nem szabad ruhaneműt kidobni.

  18. 2019. Április 25. 18:30283334.

    Sziasztok. 


     


    Erika, jó, hogy megállapították, hogy semmi bajod. De te tudod, hogy már nem szabadna köhögnöd. 


    Nálam ACC volt a köptető, de csak köhögtem tőle még jobban, és semmi sem jött fel. Aztán valami belégzőst kaptam, pont az ellekezője a elsőnek. Az segített, 6odb-ból felét beszívtam. Nem mondom, hogy teljesen elmúlt, de lényegesen jobb.


    Magdi szép estén voltál.  A dalt épp az előbb hallgattam meg. A harmonikát, mint zeneszerszámot nagyon szeretem. El bírok képzelni mindenféle zenét vele.  Azért ez a klub a kemény magnak sok munkát is ad. 


    Annuska, az én határaimat elég könnyű feszegetni, mert nem szélesek, hanem a betegség folytán kicsit szük méretűek lettek. Így mindig kicsit feszítem, hogy elérjem a  majdnem régit. A sarkam ma jobban volt, persze kis fájdalomcsillapítóval, mert hegymenetet nem lehet csinálni csak úgy simán.  Nem lehet megbízni benne, hogy holnap is így lesz.  Holnap lesz kezelés, aztán hétfőn, itt elég sürü, de  valahogy  az ünnepek miatt összekeveredett a kérhető időpont.


    A hegyről 12 után indultam haza, de  meg kellett állnom a fenti kapunál, mert az almafák, olyan sűrű ágakat hoztak, - nem láttam őket  legalább 2 hónapja, -  abból vagdostam le egy kicsit, amit elértem.  Előtte lent dolgoztam, a ház előtti fenyő,tujákat  fűrészeltem, és hordtam az ágakat. Ebben elfáradtam, és nem tudtam már mást csinálni, igaz ezt sem akartam, de csak úgy adta magát. 


    Itthon kicsit pihentem, és csináltam egy sonkás kockát, Bencét itthon találtam, azt hittem este jön majd. Kicsit kerteztem utána, itt az udvarban, aztán megpróbáltam mennyire tudnék ásni,...... kemény a föld az erőtlennek. Be kullancsirtóztam a kutyát, aki messziről felismeri a sprét, és meg előlem. Aztán becsapva, mégis kapott,  utána a levágott fűben próbál megszabadulni a  vegyszertől. 


    Mióta megjöttem csak iszom, már majdnem megittam az összes gyermerláncfű szörpöt,  ha még jó idő lesz szombaton, akkor szedek virágot. 


    Most filmezek egyet. Mindenkire gondolok és jobbulást kívánok annak, aki jobban szeretne lenni - de ki ne akarna jobban lenni?!- . 


     


     


     

  19. 2019. Április 25. 18:28283333.

    Szép estét Mindenkinek!


    Igy estére én is bevánszorogtam. Kemény két napon vagyok túl, rendbe tettem a veteményes részt, tegnap elültettem a paradicsomot...annyi maradt, hogy pár háziasszonynak még elég lenne...ma ültettem zöldbabot és mivel nem kelt ki újra ültettem a cukkinit, tököt.. felástam a paprika helyét is...Nagyon elfáradtam és nagyon fáj a lábam is, de ha csak ülök akkor is fáj..


    a változatosság kedvéért most Misa a hotel lakó,


    Lassan a memóriám is megroggyan, az este mondtam a papának ne menjen be a csarnokba, mert máj.l lesz és nem nyítnak ki, na reggelre eszembe jutott, hogy ez nem most van.....Azért a fiatalok is tévednek Sacinak vasárnap vendégei lesznek így ma állított be az anyáknapi virággal és köszöntéssel...


    Mindenki vigyázzon magár, olvastalak benneteket, elég gyenge most a csapat, reméljük ennél már csak jobb lesz

  20. 2019. Április 25. 17:37283332.

    Szervusztok.


    Olyan bolondul meleg van, egy kicsit enyhíti ez az erős szél, eső nyoma semmi. Reggel elvasaltam a tegnapi mosást, nem volt sok, hamar végeztem, azután rámoltam egy kicsit megint a műhelyben, olyan dolgokra akadtam, amit nem is tudtam, hogy vannak. Sose lesz vége.


    Annuska ezzel a fűvel már épp az volt a gond, hogy húsvét előttről várta a sorát. Nem mindig kapkodom el a munkát.


    Magdi hihetetlenül aktív vagy, példát vehetnék.


    Erika ilyenkor, a nyár közeledtével nem szoktak ilyen beavatkozást csinálni, mert a friss hegek nagyon érzékenyek a napsütésre, és nagyobb lehet a baj. Örülök, hogy egyébként rendben vannak az eredmények,   sajnos van amivel már együtt kell élni, legalább még sokáig.


    Borsika jobbulást, remélem még idejében érkezik a kezelés, és nem lesz elhúzódó.


    Ildi remélem nem vitted túlzásba a munkát!!!!

  21. 2019. Április 25. 15:55283331.

    Szervusztok


     Ragyogó nyári idő van. Ez szinte gyogyit.


    Anikó. nagyon óvatos légy a fürésszel. Na és nem kell mindent egy nap alatt megcsinálni. A fü is meg vár.


    Erika, ez van. Ilyenek a szak dokik is. Nincs idejük a betegekkel foglalkozni. Gyogyulj meg, hamar, ha telekre akarsz menni, de lehet, hogy az ottani levegő jobb gyogyszer lenne.


    Magdika, ugy vigyázzol Te is amikor fürdőből mész haza? Milyen volt a koncert? Jellem vagy, hogy kiraktad a dolgokat.


    Ildike, Te is rendszeresen feszegeted a határaidat. Hogy van a sarkad? Voltál a hegyen? Nem kis út.


    Julika, nehéz munkát vállaltál az irtással.A derekadra vigyázz! Aranyos a kis hisztis.


    Pötyike, bizony egy kis magnézium biztos jó volna.


    Borsika, jobbulást 


    Remélem Sacika és Marika jól vannak.


    Reméljük az április elmultával mi is 100-sok leszünk.

    előzmény:
    erry (283328)
    2019-04-25  15:19
  22. 2019. Április 25. 15:49283330.

    Erikám ....a mi orvosaink " egy helyről jöttek"? Az enyém is ezt mondja ...és félév után megint.Kiváltottam a kencét ....amire azt mondta  ha nem használ ....vegyem azt amit az interneten én olvastam. Igaz ezért fizettem 1200 Ft-ot. Kíváncsi leszek.


    A hétvégére rossz időt jósolnak ....sőt jeget is .Nem csoda ma rendellenesen meleg van .

    előzmény:
    erry (283328)
    2019-04-25  15:19
  23. 2019. Április 25. 15:44283329.

    Sziasztok!


    Ma megdőlt az eddigi " életvitelem". Hiszen tudjátok már sokszor írtam, hogy én délelőtt szeretek mindent elvégezni..pl. mosni sose szoktam délután. Ebben a kiszámíthatatlan időben az ember akkor mos amikor süt a nap és szélcsend  van.Így miután tómalomról megjöttem kimostam egy adag fehéret , meg kézzel  a turkált cuccaimat.Égetően süt a nap ....remélem hamar szárad.


    Reggel már korán mentem.Aggódtam a paradicsompalánták miatt....szerencsére élnek. Igen kevés eső esett.A délelőttöm nagyrésze ott is selejtezéssel telt.Vettem egy mély lélegzetet és szórtam be a kukába. Mi a fenének gyűjtöttem annyi kert  holmit ....magam sem tudom.Rongynak felszabtam két pólót....ennyi elég ....úgyis lesz másik.Sose használatos virágcserép, törött virágláda stb.Megrostáltam a reklámszatyrokat is....de már újra " beteg" vagyok ....mert most a papíralapút rakosgatom.


    Tegnap délután a klubban volt egy kisebb ünnepség ... majd fogadás    kb. 100-an voltunk a vendégekkel együtt.Utána koncertre mentünk az evangélikus közösségi házba / ott fértünk el /. Persze előtte rendet raktunk, elmostuk , elpakoltuk a sok poharat...de kezdésre mi is odaértünk.Egy német harmonika iskola növendékei ...most már 1 hete Mo-on  koncerteznek. Évekkel ezelőtt már hallottam őket  a badacsonyi kikötőben ....egy klubos kiránduláson.Fergeteges koncertet adtak.Mikor elkezdték az " Te csak ne sirj Argentina"-t..futkosott rajtam a hideg ....de a többieken is.Utána különböző népek zenéjéből adtak elő.Gondolhatjátok, hogy a Kalinkánál ....járt mindenki lába.A telefonom lehalkítva ....a gyerekem meg keresett...végül azért megtaláltuk egymást.Elég régen találkoztunk.


     


    Borsikám ...jobbulást ....vigyázz a fülecskédre.


    Julikám ....nem is tudom ki engedte meg a  cicának az ágyban alvást ???


    Gondolok mindenkire ...olyan kába vagyok ....biztos a melegtől./ Semmi se jó ....eddig azért sírtam mert fáztam/.

  24. 2019. Április 25. 15:19283328.

    Szervusztok!


     


    Nyár van........ki is használtam, megdolgoztattam Juliskát, mindjárt vasalhatok....


     


    Tegnap megjártam a Tüdőgyógyot.....semmi újat nem hallottam.....krónikus hörgőgyulladás (ezt tudtam), minden eredményem jó, ja és ha továbbra is köhögök egyem a fekete retket mézzel és szedjek köptetőt. Eddig is ezt csináltam, de semmi nem javult. Most biztos fog, hiszen szakorvos látott...A Bőrgyógyászaton csak két és fél órát kellett várnom a semmiért......az anyajegyek nem rosszindulatúak. Le akartam szedetni, de azt nem javasolta. Menjek vissza fél év múlva majd akkor talán. Ezt nem értettem, de több időt nem pazarolt rám....


    Megfogadtam nem megyek szakorvoshoz egy darabig....vagy soha....


    Mennénk a telekre szombaton ha nem fog esni az eső, mert ugye mindig hétvégére romlik el az idő.....


     


    Remélem mindenki jobban van és élvezi a meleg időt. Ez engem megzavart, reggel nagyon szédültem, pedig a vérnyomatom normális volt.


    Megyek gazolni, már nem süt ide a nap.....és bírni fogom a hajolgatást......


     


    További szép napot!!!!!!!!

  25. 2019. Április 25. 10:44283327.

    Szervusztok!


    Reggel a kórházba mentem, az urológiára, lejárt a 2 év, új szakorvosi ajánlás kellett. Már 9 kor itthon voltam, de nem sokon múlott, hogy elértem a buszt. Az eredeti megállót betonozzák és nem jó helyen várakoztam de észre vett a sofőr és haza hozott. A konyhát kellett rendbe rakni, mert korán mentem...aztán bolt, és most megyek a házi orvoshoz receptet íratni. Aztán főzök saláta levest.Timinek nagyon ízlik, pláne, hogy saját saláta. A kiültetett palánták szépek, azt hiszem van még lóbogár irtóm, majd szórok a tövükhöz, ez olyan talaj, hogy régen nyulak, tyúkok lakták, jó trágyás, ezt szeretik a bogarak is. Beetetem őket. Sajnos a hibiszkusz bokrok tetvesek, nem tudom, van.e permet szerem.. ma már nem megyek vissza Csabára és holnap fürdő, utána hulla vagyok.


    Krisztiék cicájával jól bevásárolt az új gazdi. Aki vagy Józsi, vagy Klárika..úgy mint Korda Gyuri Klárikája. Azt mondják inkább lány, mert olyan hisztit tud kivágni ha egyedül hagyják amit csak a nők tudnak. Ott van állandóan a sarkában, és bizony vele aludt...erről majd valahogy le kell szoktatni, de a cicus még ellen áll.

Címlap

top