Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. Április 25. 09:26283326.

    Tisztelettel jelentkezem, köszönöm a szives keresést. Nincs velem nagy baj, csak a szokásos, ...fokozatosan lerobbant a fülem, már megint nedvedzik. Ma délután már lesz a dr.-nőm, odamegyek időben. Bár semmiség, de a derekam, csontjaim izületeim, akár csak nektek is,  ..irtóra fájnak, már unalmas emlegetni, mert még jobban megbosszulja magát. Hasonlóan vagytok Ti is, olvasom szomorúan.  Nehezen hoz nekünk ez a tavaszi össze-vissza idő jobbulást, javulást. Ti hősiesen teszitek a dolgotokat minden baj ellenére, én bizony bevallom, olykor el-el hagyom magam. Mindenkit ölelek,   ..majd  beszámolok a  további  sorsomról.  Délelőtt  elmennek a fiatalok, több napos elfoglaltságuk lesz, én és a kisfiúk leszünk a  kutyákkal. Ezt  megyek most lerendezni. 


    Julika,  Inci és Vince jutott  eszembe, cukik a cicceid. A mi "vérebeink "-et messzire elkerülik a cicák, mert nagyon neveletlenek és udvariatlanul megugatják őket. 


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (283322)
    2019-04-24  14:10
  2. 2019. Április 24. 20:13283325.

    Sziasztok,jó estét.


     


    Pötyi, mintha már ezelőtt is megviselt volna az időváltozás, Ne romolj már.


    Magdi akkor lehet,  hogy megszabadultál - kitartásod miatt - a  dolgoktól. Nálatok egy h elyre kell hordani a lomot?


    Mi nem tudtunk mindent kivinni, mert a ruhákat nem fogadják. Kláriéktól mindent elvittek a ruhákat is. 


    Anikó, lehet, hogy többlépcsősre kell venned a fűnyírást. Itthon most nyirta le Gábor, hát én most nem aktivizáltam magam a  füseprésben.


    Julika az irtás nagyon kemény munka, csak lassan, pedig olyan jól néz ki az udvarodban.


    Elfáradtam a délelőtti mászkálásban, utána egyet festettem - ne kérdezzétek mit -  SEMMIT azután meg  az uborkahálót kellett felraknom, és annak a faszerkezetét  a földbe rakni. Nem kis munka volt, ráadásul volt nézőközönségem is....... az utálom. Elvetettem az uborkát is, és a paradicsomot is, amit ugye elfelejtettem. Az ásó legény nem jött meg, viszont a kapáim csilivilik és élesek. Mondtam neki Győrben is várják. 


    Erika ma volt az orvosnál? Mintha ma nem láttam volna Őt sem, Annuskát, Marikát, Borsikát, Sacit. 


    Holnap érik egy hegymenet, majd felturbózom magam, aztán elmegyek, muszáj.  Mégha semmit sem csinálok, körül kell néznem.


    Most megnézek két rész filmet Ritáéból 3 rész aztán vége. Magdi azt hiszem 4  rész hiányzik abból, amit te néznél. 


    Szép estét lányok, azért majd visszanézek, mi újság. 


     


     

  3. 2019. Április 24. 15:47283324.

    Sziasztok!


    Tegnap megviselt ez a hülye idő, pedig mindig mondtam nekem nem árt az időváltozás. Nagyon fájtak az izmaim..vagy mik. A lábikrám meg a hátam is görcsbe volt. Mára is maradt azért belőle..lehet egy ki magnéziumot kellene szedni.


    Nem történt semmi különös. A lányom itt lakik a szomszédban..egyszer küldtem képet a focipálya feliratáról..na ott mögötte laknak. Csakhogy most építik az uszodát, annak a vizét bekötik egy meglévő csatornába..ezért lezárták az átvezető utat..nagy kerülőt kell neki tenni kocsival. A gyalogosoknak csináltak egy kis "paLLÓT" ahol át lehet menni.


    Szóval, ennyi volt a mese mára....

  4. 2019. Április 24. 14:42283323.

    Szervusztok.


    Azt nem mondom, hogy befutottam, de betipegtem én is.  A legfőbb munkám ma a fűnyírás volt, egyre jobban elfáradok, lehet, hogy ezután csak részletekben megy majd a munka, de azt meg annyira utálom.


    Magdikám, bizony nem veszélytelenek ezek a szerszámok, nagyon oda kell figyelni mit is csinálok, de sajnos a kezem már nem bírja a fizikai munkát, igaz ehhez is kell erő, és hát valahogy meg kell oldani a feladatot. Ügyes vagy a selejtezéssel, nagy elhatározásom, hogy nem halogatom tovább, kisöpröm, nem rakosgatom és kerülgetem a felesleges holmit. Acélos elhatározás kell. Jó kikapcsolódást a programhoz.


    Julika kitartást az irtó munkádhoz, életrevaló egy növény az már tuti.

  5. 2019. Április 24. 14:10283322.

    Szervusztok!


    Igen, nyílik az ajtó. Én csak most jutottam ide. A fürdőben voltunk, jól elfáradtam, egy kicsit pihentem aztán elültettem 30 paradicsom palántát. Még van ugyan annyi, azok kisebbek...várakoznak a sorukra. És lehet, pótolni is kell..bár most isteni idő van..kicsit fúj a meleg szél, de a napon nyári idő van. Edzetettek a palánták mert komoly felkészítőn vettek részt.kivittem behoztam, pátyolgattam.


    Az egész kertben jön a bambusz, azt kell irtsam. Tudtam, hogy ez lesz de nem tudtam meggátolni, hogy legyen...közkívánat volt... nagyon szép, mutatós, de az, hogy uralni akarja az egész kertet nem szimpatikus..nagyon munkás az irtása.


    Most eldőlök és olvasok aztán irtó munkát fogok végezni

  6. 2019. Április 24. 13:46283321.

    Sziasztok!


    Én is nyitogatom az ajtót....


    Most jöttem a lomosoktól.Itt vannak közel a hídnál.Levittem egy csomó cuccot a garázsból.A cipős szekrényben is nagy pakolást csináltam ....lehet nemsokára keresem ....de most kidobtam.Már tegnap mikor vittem ...láttam van ott egy nő ...nem is dobtam be a konténerbe...odaadtam .Elvittem a dzsekit is amitől már ideje volt megszabadulni ....ha most nem teszem ...ősszel megint előkapom.Még sok mindentől meg kellene szabadulni ....de engem lelkileg most ez is megviselt.


    Négykor megyek a klubba....onnan meg közösen hangversenyre megyünk.


    Gondoltam ma kiteszem szoktatni a palántáimat az erkélyre....de a tegnapi kevés esőt ma elég erős szél követi ....így maradnak a helyükön.


     


    Legyen szép a napotok

    előzmény:
    franci47 (283320)
    2019-04-24  12:59
  7. 2019. Április 24. 12:59283320.

    Sziasztok!


    Megjöttem Zegről. Csak megnéztem nyílik-e az ajtó. 

  8. 2019. Április 23. 18:25283319.

    Magdikám a kapaélesítő emberrel nem találkoztam, ma lehet, hogy nem ment a kocsmába. 


    Ma én élesítettem reszelővel. 


    Kicsit használt, de nem nagyon.


    Elfáradtam kint, ma 3x öltöztem át, annyiszor megizzadtam. Hiába, gyenge volt a kapa hátulja. 


    A szomszéd Rózsi több órán át bírta, pedig nemrég volt  műtétje. Én meg nem bírtam. 


    Igaz, ő nem is csinált olyan nehéz munkát mint én. HÁT..... lehet, hogy jövőre semmi kertem nem lesz. 


    Én is gondoltam veszek egy ilyen fűrészt, de gondolkodtam, Anikó szerint nehéz megtartani, ha kiugrik mégis a kezemből, mi lesz. Lehet, hogy mégsem veszek. Legalább akkumulátoros lenne, hogy a vezetéket ne kéne figyelmi.  


    Na majd megálmodom. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (283318)
    2019-04-23  16:54
  9. 2019. Április 23. 16:54283318.

    Sziasztok!


    Itt 11 óra óta szemerkél, csepereg az eső.Egy jó kiadós kellene.Reggel elmentem Tómalomra....minden csontszáraz.Elültettem a paradicsom egy részét...ha elfagy úgy jártam.Akkor kezdett cseperegni amikor haza indultam.Itt lomtalanítás van ...gyorsan levittem a garázsból egy csomó dolgot.Nem messze voltak a "gyűjtők" ....ők elvitték a rossz porszívót is.Holnap azért még szedek össze egy csomó lomot ....a tárolóból.Úgy néztem amit kiviszünk nem kerül a szemétbenekem meg már úgysem kell.Ebéd után elmentem a fürdőbe.A busz meg karambolozott, szerencsére nem sérült senki...a mentesítő is nagyon hamar megjött.


    Jó volt olvasni a húsvéti ünneplést.Most jönnek a hétköznapok.


    Pötyi már akartam írni ...ahogy ott ültél a kalapban Grace Kellyre emlékeztettél.


    Marikáék  szép évfordulót ünnepeltek....sikerült a meglepetés.


    Anikó ...csodállak, hogy milyen biztonsággal használod ezeket az elektromos dolgokat, már a csiszoláskor is csak ámultam. Én nagyon béna vagyok ...igaz nem is próbáltam.A kapát, ásót kellene a flexxel megélesíteni.Ildikém ...átküldhetnéd ide is a " kapaélesítő" embert .Kénytelen leszek megreszelni.


    Annuskám ...gyógyulj meg...hiányoztál.


    Saci ...a kerted gyönyörűséges.


    Julika  jó cicakalandod volt.A margarétádról: nekünk is volt , sárgában.Hajtásról szaporítható.Ősszel letördeltem, kigyökereztettem és tejfölös pohárban volt tavaszig. Akkor kiültettem a kertbe.Aztán egyik őszön korán jött a fagy ....azóta nincs.


    A fügénk nekünk is szép.Jó lenne ha elkerülné a fagy.A barackfa kezd hajtani....hála az égnek.


    Érzem minden csontomat ....a víz megtette a hatását.

  10. 2019. Április 23. 14:57283317.

    Szervusztok!


     


    Itt is szomorú az idő, szemerkélt az eső is, de csak annyi hogy épp megnedvesítette a földet......A tegnap napra gondolva sokkal vidámabb lettem. Nagyon jól sikerült a kis családi összejövetel. Voltak jó nevetések, jó beszélgetések, evés ivás. Mivel mindenki lerakja a telefonját ahogy megérkezik, így megint elfelejtkeztünk a fotózásról......De a fejembe benne vannak az emlékképek.....Volt meglepetésem is, egy régi szomszédom gyerekei jöttek locsolkodni, úgy megnőttek, hogy rájuk sem ismertem......a másik meglepetésem Betti párja. Betti ugyanis Londonba dolgozik és nem gondoltam, hogy Norbi egyedül is eljön...de eljött és nagyon jót beszélgettünk....egyre jobban kedvelem ezt a fiút....remélem egy pár maradnak.....


    A mai napot a maradékok elpakolásával kezdtem, sok minden megmaradt (pedig csomagoltam is), innen látszik, hogy megint túlfőztem magam....A mélyhűtőbe elfért és jó lesz majd rájárni......


     


    Annuska sajnálom, hogy újból megfáztál, sajnos ebbe a hülye időben könnyen megy...vigyázz magadra és kúráld ki magad....


    Anikó csak módjával használd az új szerzeményedet.....


    Julika nagyon aranyos volt Józsi a videón......Boldin és Virágon elcsodálkoztam, nagyot nőttek, nagyon helyesek. Boldinak jól áll ez a haj.


    Pötyi nagyon jól áll a kalap....


     


    Összszedtem a régebbi leleteimet, holnap végre eljutok a Tüdőgyógyra......ha időben végzek még be szeretnék (akarok) jutni a Bőrgyógyra is. Két anyajegyem nem tetszik, meg akarom nézetni....


     


    Gondolok mindenkire, de várjuk a barátainkat és mennem kell......

  11. 2019. Április 23. 13:38283316.

    Szervusztok.


    Délelőtt várost jártam, igaz csak a Lidl-ben voltam, vettem egy elektromos kézi fűrészt, annyi mindent kellene darabolnom, és a csuklóm már szinte használhatatlan. Ez sem egyszerű, mert elég nehéz, de két kézzel megbirkózom vele.


    Sajnos még mindig fűteni kell, hideg a lakás, nem lehet csak úgy üldögélni.


    Julika jól kiharcolta a cica a társaságot, megkönyörülünk rajtuk, na meg hát nem lehet sokáig elviselni a siránkozást, biztos hiányoztak neki a testvérei.


    Annuska gondoltam Rád,  valahogy éreztem a hiányodból, hogy valami nem stimmel. Jobbulást kívánok.


    Remélem Borsika rendben van, csak elfoglalt.


    Magdi aranyosak a kutyusok, biztos szeretnek együtt lenni.

  12. 2019. Április 23. 10:50283315.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk is szemerkél az eső és hűvös, sőt majdnem hideg van..


    A kerti munka, ami tegnap az ünnep miatt maradt el, ma a hideg és eső  miatt fog.


    Annuska sajnálom, hogy betegeskedsz, nagyon kell vigyázni, csalóka az idő..


    Julika igazi cica hotelt üzemeltettél..


    Tegnap a  hangos vasárnap után nagyon csendes volt a ház...én szeretem az ünnepet minden fáradtságos készülődésével együtt..


    Mára csak egy paradicsom szószt főztem a főtt húshoz, olyan jól el vagyok a semmittevéssel...csak a lábam ne fájna állandóan


    Anikó képzeld most bújik pár hibiszkusz, akkor  még a tiédhez is van remény..

  13. 2019. Április 23. 10:35283314.

    Sziasztok. 


    Itt is permetezik az eső. 


    Már voltam kint a kertben, kicsit dolgoztam. Az összes átizadott ruhám  már szárad, a következő mosáskor  bekerül a gépbe. 


    Ennyi volt a kerti munka, éppen elég is volt, ásó embert már szereztem, talán h olnap után jön, ha nem magad uram...... Éppen nem sürgős, de jó ha megvan. 


    Ma reggelt kocsmanyitás idején lestem a  Pista bácsit, máskor százszor elmászkál a ház előtt, most nem jött, talán  gyomorrontást kapott? Kapát kéne köszörülni, próbálom, de nem lesz éles. 


    Mai napom hogy fog telni nem tudom, de nem bánom, ha vége az ünnepnek.  Régebben nagyon szerettem az ünnepet, boldog voltam tőle. 


    Kicsit befűtöttem, nehogy visszafázzak.


     


    Annuskám, valahogy éreztem, hogy beteg lettél.  Akkor kell nagyon vigyázni, mikor kintről bemegyünk a házba. Nálam ilyenkor fordul elő legtöbbször.  Jobbulást. Megvan Viki kutyája? 


    Mindenkire gondolok, és köszönöm még egyszer  a köszöntő szavakat, amiket  nekünk írtatok.  Amikor átadom, mindig beazonosít benneteket.  / Ő az..... aki ?/ 


    Egy szál orgonám nyilt ki itt a háznál, valamelyik nap el kéne jutnom a hegyre, ott biztos van.


    Tegnap vettem észre a kis fügéket is, ha nem lesz fagy, akkor lesz.


    Pihenjünk. 


     


     

  14. 2019. Április 23. 10:14283313.

    Szervusz Annuska!


     Én zártam és én nyitottam!! Nem vettél észre? Nem nagy érdem, csak úgy mondom...és azért, hogy ne maradjon olvasatlan a beírásom.


    Jó, hogy ma lett szomorkás az idő, az ünnepet nem rontotta el.


    Zökkenjünk vissza, tegyük a dolgunkat. Holnap fürdő nap!

  15. 2019. Április 23. 10:03283312.

    Szervusztok


     Ma én nyitom a ház ajtaját elsőnek?


    Elöször az elmaradásom szeretném pótolni. 


    Ildike, Tomijának nagyon sok boldogságot kivánok. Talán még nem késtem tul sokat. A kis virágok helyesek voltak.


    Pötyike, nagyon ügyes és talpra esett Alexa, csak dicsérni lehet.  További sok szerencsét kivánok Nekik.


    Magdika, szép és kellemes napjaid lehetek- Biztos feltöltödtél.


    Sacika, remélem nem dagadt fel a csipés helye? sok mindent csináltál és ügyesen szervezted.


    Erika, a lenkeséged a konyhai tevékenység minden napos esete. Biztos már el is felejtetted.


    Marika, gratulálók az ujabb évfordulóhoz ls kivánom, hogy még sokáig éljetek igy együtt, boldogságban.


    Anikó, ugye a sok munka után jó volt a pihenés, na meg az elkészitett étkek dicsérete.


    Évikét nem láttam. Remélem nincs semmi baj.


    JUlika,  a  gyerekek nálad is szana-szét. akár csak nálunk.  Nálam is csendesen telt az ünnep kivéve szombaton amikor Vikiéknál voltam.


    Én is ugy éreztem több okból is, hogy már nem olyan az ünnep mint régen. Ráadásul elkapott a korság is, bár nem tudom hol fáztam meg. Szóval lázzal és orrfolyással ünnepeltem.


    Jó ünnep utáni napokat kivánok.


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (283297)
    2019-04-22  08:54
  16. 2019. Április 23. 10:03283311.

    Szervusztok


     Ma én nyitom a ház ajtaját elsőnek?


    Elöször az elmaradásom szeretném pótolni. 


    Ildike, Tomijának nagyon sok boldogságot kivánok. Talán még nem késtem tul sokat. A kis virágok helyesek voltak.


    Pötyike, nagyon ügyes és talpra esett Alexa, csak dicsérni lehet.  További sok szerencsét kivánok Nekik.


    Magdika, szép és kellemes napjaid lehetek- Biztos feltöltödtél.


    Sacika, remélem nem dagadt fel a csipés helye? sok mindent csináltál és ügyesen szervezted.


    Erika, a lenkeséged a konyhai tevékenység minden napos esete. Biztos már el is felejtetted.


    Marika, gratulálók az ujabb évfordulóhoz ls kivánom, hogy még sokáig éljetek igy együtt, boldogságban.


    Anikó, ugye a sok munka után jó volt a pihenés, na meg az elkészitett étkek dicsérete.


    Évikét nem láttam. Remélem nincs semmi baj.


    JUlika,  a  gyerekek nálad is szana-szét. akár csak nálunk.  Nálam is csendesen telt az ünnep kivéve szombaton amikor Vikiéknál voltam.


    Én is ugy éreztem több okból is, hogy már nem olyan az ünnep mint régen. Ráadásul elkapott a korság is, bár nem tudom hol fáztam meg. Szóval lázzal és orrfolyással ünnepeltem.


    Jó ünnep utáni napokat kivánok.


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (283297)
    2019-04-22  08:54
  17. 2019. Április 23. 08:56283310.

    Szervusztok!


    Ennek az ünnepnek is vége van..és hiába voltam takarék lángra állítva kicsit üresebb lett a világ. Az ünnep vége felpörgött a cica érkezésével. Végtelenül jót szórakoztunk vele. Az úton végig állt a hordozóban és sírt, itt azonban azonnal feltalálta magát. Játszott, evett, aludt a konyhában. Aztán amikor azt hittük itt a kánaán, ez így is marad, és amikor egyedül maradt volna,  cica rákezdett egy végtelenített cica nótára, olyan könyörgős nótára. El is érte, hogy beköltözött hozzám ahol remekül érezte magát, az alomban vígan "homokozott" fürdött benne, mindent megmászott, mindennel játszott, majd kimerültem zuhant Győző kosarába, ami a lábamnál volt. Én varrtam és a tv-t néztem, illetve hallgattam az Exatlont. Amikor lefekvéshez készülődtem a cica érzékelte, hogy eltávolodtam tőle, feléledt..vacsorázott, fél 11 kor, elvégezte a dolgát és bevackolta magát mellém. Próbáltam minden jobbnál jobb fekhelyet felkínálni de ő megmutatta milyen észrevétlenül tud mellettem maradni. Egy kis henger párna van a fejrésznél szorosan a falhoz tapadva elaludt és reggelig fel sem ébredt. Akkor aztán a hátára feküdt és kérte simogassam..úgy játszottunk egy ideig majd, majd Timi hozott neki enni, belakott és jó nagy adag kaxival bebüdösítette a szobát. Azonnal kikanalaztuk, szellőztetés...és megint édesen elaludt..az indulásig. Érzelmes búcsút vettem tőle , az új gazdival haza ment. Vince és Inci nem találkoztak..nem akartam borzolni a kedélyeket..ők úgy is szeretnek kint kaparászni ébredés után a kertben.valami csodálatosan működnek a kiscicák..idegen helyen azonnal az alomra megy


    ma talán felkapálom a paradicsom helyét de most egy picit szemetel az eső..nem tűnik hosszúnak, magasan vannak a felhők. Még nem ültetem ki a paradicsom palántákat..várok egy kis jobb időt.  

  18. 2019. Április 22. 20:00283309.

    Nincsen majd reggel lefényképezem...az ęn cicámnem találkoztak vele..


    O

    előzmény:
    franci47 (283308)
    2019-04-22  18:57
  19. 2019. Április 22. 18:57283308.

    Julika,  nincs egy fotó Józsiról? 


    Hogy fogadták a te cicáid? 

    előzmény:
    BiriBiri (283307)
    2019-04-22  17:24
  20. 2019. Április 22. 17:24283307.

    Ildi!


    Dehogy unatkoztam..én tudok "semmit" is csinálni, tudok ülni a fotelban és elmélázni...aztán felpattanok futok egy kört a kertben és megállapítom ej..ráérünk arra még...Most élveztük a kiscicát. Végig sírta, állta az utat a hordóban, de itt nagyon eleven volt, mindent megnézett...a konyhában van a cica hotel, Győzi kosarában pilledt el, jó helye lesz a konyhában éjszaka. A szobába nem viszik be mert bár szobatiszta ki tudja új helyen mit csinálna. A konyhába tettünk almot neki. nagyon szép cica, úgy látom fiú és nem tudom miért akkor Józsi lesz.

  21. 2019. Április 22. 16:46283306.

    Egy kis rámolásba fogtam a műhelybe, rendcsinálásnak nem nevezném, de a téli össze-vissza dobálást valahogy helyre kell hozni, lassan alakul. Az Álcát tegnap láttam már, tetszett nekem is.


    Pötyi jó kis napotok volt, fessek vagytok.


    Marika olyan lelkesek a fiatalok, szerintem örülnek, hogy visszaadhatnak valamit a sok törődésből. Hallgass rájuk.


    Most még kimegyek meglocsolni a cserepeseket, olyan satnyák.

    előzmény:
    franci47 (283305)
    2019-04-22  15:35
  22. 2019. Április 22. 15:35283305.

     Marika, szép napod volt neked is. 


    Pötyi, annyira jól áll neked a kalap. 


    Anikó mit csináltál vagy csinálsz végülis. 


    Julika,  remélem nem unatkoztál. 


    Én lefestettem az egyik kannát, nem mondom, hogy szép, de érdekes. 


    Most megnéztem az Álca sorozat 17 részét. igazán jó volt. Csodálatos a zenéje.


     


    Álca


     


    Remélem nem rontottam el, mert szokatlan módon jelent meg. 


    Majd később jövök, most kimegyek egyet, mert a lakásban nincs meleg. 


     


     

  23. 2019. Április 22. 14:27283304.

    Szervusztok!


    Magdi kellemesen telt az utazásod.Igaz a régi dolgok  már egyre ritkulnak, de azért biztos jól érezted magad.


    Szép díszeket készítettek, a kerti virágokat kicsit irigyelem.Nálunk rendetlen.Néhol pár elvirágzott növény csúfoskodik.Papának egyedül sok, én nem nagyon tudok hajolgatni.


    Tegnap az egész család K.volt.Finom ebédet főzött és két félét sütött.J.is hozott sütit, nekem nem engedtek semmit csinálni.Azt mondták mi most vendégek vagyunk, éppen eleget láttam már el őket, rajtuk a sor.


    Saci kedves szép képeidet mindig irigyelem.Nálunk olyan ritkán lehet így összehozni a családot.Mindig van valami kifogás. Dolgoznak, meccs van, fáradtak.Tegnap pl. Balázsnak pont délbe kezdődőt és négy óra volt mire hazaért hulla éhesen, koszosan, pár sérüléssel.Csak kezet, arcot mosott és úgy ült le enni és beszélgetni közénk a teraszra.Mondta, hogy ne haragudjunk, de ha ő most felmegy rendbe hozni magát már nem biztos, hogy le jön.Jól éreztük magunkat.Fél nyolcra értünk haza, úgy, hogy J.elhoztak.


    Erikánál még biztos ott a család.


    Annuskát, Borsikát nem láttam.Lehet még vendégségben vannak.


     


    Ahogy ti is írjátok, nagyon megváltozott minden.Csak az előkészületnél van nyüzsgés, talán még az első napon, aztán jön a nagy csend.

  24. 2019. Április 22. 12:35283303.

    Sziasztok!


    Nálunk is oszlik a család, Zsuzsi és Kornél visszamentek Pestre, mert ma Kornél anyukája látja vendégül őket. Veszti is indul vissza. Lehet délután átmegyünk a lányomékhoz..kiülünk a kertbe, szépen virágzik minden. Itt nagyon jó idő van..de holnapra 15 fokot jósolnak..aztán a hét végére meg 28-at!!!


    Reggel jól besonkáztunk..szerintem nem kell ebéd!..Majd valamit csak eszünk..szerintem a maradék zöldség levest..aztán holnaptól diétázunk!


    Én nem is tudom veszek-e virágot az erkélyre..olyan hülye lakó lakik alattunk..mindig nyavalyog, hogy lepotyog a virágszirom az erkélyére. Na és! Söpörje össze! Hozzám is bepotyog a felettem lakótól!


    Nálunk is olyan csend volt házban..régen kiöltözött férfiak a fiaikkal jártak locsolkodni. Most egyet se láttam. Lehet faluhelyen még tartják ezt a szokást, de városban elkopott. Mondjuk én nem bánom!

  25. 2019. Április 22. 11:21283302.

    Én is kimennék, fel kell kicsit kapálni a paradicsom helyét, nem nagyon, de kicsit gyomos lett. De félek a következő időjárástól..félek, hogy megfáznak a palánták. De van mááásik...sok palántám van, lehet pótolni. Majd még meggondolom, hogy mit csináljak. Tegnap kiáztattam a lában, olyan zötyögtetős lábáztatóban...régen kaptam, alig használtam..most elő vettem és tenger sós vízben áztattam a lában. Ez a "futómű" generálra szorul. Ma nincs olyan ragyogó idő mint tegnap..kicsit lengedez a szél. Timiék elmentek, dél lesz mire oda érnek..ebédelnek, "cicáznak" egy kicsit, Krisztiék már búslakodnak, hogy a kicsi    kiesik a társaságból...hasznos tanácsokkal látják majd el Tomit, ő lesz a gazda.


    ja, a lábamat azért említettem mert most olyan szép , hogy kár befogni földműves munkára.

Címlap

top