Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. Április 22. 10:40283301.

    Szervusztok.


    Magdi üdv. újra itthon, szép kirándulásod volt, valamikor nagyon szerettem utazni,  de az utóbbi időben mintha nem kívánkoznék annyira, persze ahhoz alkalom, lehetőség is kell, na mindegy.


    Tegnap itt voltak a gyerekek, nem sokat időztek, program volt. Ma befutott Peti, megkaptam a locsoló adagomat, nem sokat időzött, kirándulás lesz a Balaton körül, így csak reggel korán indul vissza, bepakoltam a sütit, meg levest kért, ezzel nálam véget ért a húsvét. Több gondolatom is van eltölteni a napot, nem tudom mit választok, de kimegyek az már biztos.


    Saját kertemből

  2. 2019. Április 22. 09:54283300.

    Veletek ellentétben, én már voltam a kertben, kicsit gyomoztam. Muszáj volt, mert  mióta nem voltam kint, azóta a fű nőttön nőt. 


    Megengedte a Jó Isten, hogy megtegyem.  Ő is tudja, akkor kell csinálni, amikor tudjuk. Még ásásom van vissza, és  a virágosban kapálás,ehhez jó kapa kell. Ezt most nem csinálom meg, elvetem a paradicsomot, amit itt felejtettem. B izony ez nem meg most gyorsan, majd eltart egy darabig. 


    Talán elkapok valakit, aki kiélesíti a kapáimat.


    Most egy régi fatuskót fogok lefesteni, és az alumínium kannát. Megtaláltam a párját is.  Lehet, hogy fiu lány lesz majd, ezt most találtam ki. 


    Festésben is gondolkodtam,...... aztán majd meglátjuk. 


    Sacikám, persze a családtagok locsolnak akkor oké, de hogy boldog boldogtalan, az már nem. Így is hervadok, úgy is, de nem is érdekel annyira a külcsín./csak egy kicsit./


     


     

  3. 2019. Április 22. 09:38283299.

    Szép napot a z eddigi kedves bejelentkezőknek és az ezután jövőknek is!


    Gyönyörű napsütéses a reggel, friss üde a kert is...


    Magdi örülök, hogy szépen telt az ünneped.Ha már itt is átmentél kicsit leszállhattál volna, ha nem tovább , legalább a következő vonatig.Nagyon örültem volna..


    Ildikó valóban a régi hagyományaink lassan elhalványulnak, kicsit más az ünnep.Én szeretem a locsolóimat.


    Julika neked is jó , hópihentető volt az elmúlt idő, ha néha egyedül vagy az is jó és az, hogy tudod van kit hazavárni..Annyira kellene ültetnem a paradicsomot, de ma azért nem akarok dolgozni, holnapra meg esőt jósolnak..


    N


    álunk tegnap volt a nagy közös ünnep, ma csak Vera jön, hogy ne legyen egyedül.Nagyon jó volt együtt, délután kihurcolkodtunk a kertbe és társasoztunk ezerrel.Akkora nevetések voltak, hogy kinéztek a szomszédok is...Aztán uzsonna, amire sonkát szántam, de mindenki ebédmaradékot kért.Szerencsére annyi azért maradt, hogy ma nem kell főzni.Majd a sok főtthússal leveszöldséggel kezdek valamit, de csak holnap.Tegnap alig volt tennivalóm mégis elfáradtam.


    A kis locsolóm nemrég ment el.Tegnap nagyon csalódott volt.Csak apróságokat kaptak  kivéve Sacit és a lányokat.Ők Londonba készülnek és "Reszkess London"  borítékot is kaptak.Aztán ma helyreállt a rend, ő is megkapta a locsoló borítékban.


     

  4. 2019. Április 22. 09:02283298.

    Szép jó reggelt kívánok József Attila soraival:


    "A napsugár nem kérdezi,
    hogy mennyit ér a fénye.
    A napsugár nem kérdezi,
    hogy mit kap majd cserébe.
    A napsugár nem mérlegel,
    csak tündökölve árad.
    Simogat és átölel,
    de nem kér érte árat."


    Ez olyan szép!

  5. 2019. Április 22. 08:54283297.

    Szervusztok!


    Mint írtam nekem nagyon csendes az ünnep. Olvasok, tv-t nézek, rejtvényezek. A paradicsom palántákat hurcolom ki be, de ma kint hagytam már a teraszon, szokják a kinti klímát. Főzni nem kellett, nagyon finom lett a lencse leves, sonkával, mára is maradt leves és sonka is. Timiék mennek Deszkre, hívtak engem is de nem megyek...nem akarok "kerékkötő" lenni, ha Szeged időznének. Fáj a térdem, nem akarok sétálni..Deszken meg olyan rövid időt töltenek, legyenek a fiatalok együtt . Én csak "süketkednék" értetlenkednék, arra meg nincs szükség. Ma már itt alszanak, úgy hogy azért nem vagyok teljesen család nélkül. Jól éreztem magam egyedül..jó, hogy lehetett veletek a diófa alatt beszélgetni, telefonon beszéltem Elzával, Melindával, Krisztivel...ennyi most elég is volt.


    Hozzám már évek óta nem jön senki locsolni, óvó néni koromban locsoltak annyit, hogy csak lassan hervadok


    megyek, főzök kávét, mindjárt itt lesznek Timiék, visznek egy kis csomagocskát a gyerekeknek.

  6. 2019. Április 22. 08:43283296.

    Aranyosak  Virágocskák.


    Azt még elfelejtettem az előbb: arra délen  sokkal korábban tavasz van.Olyan szép zöld a határ és az erdő. Szinte naponta változik. Sárgállanak a repce táblák, virágzik a lila akác...Éva kertjében az íriszek. Hoztam belőle .....azt az alacsonyabb fajtát amit a virágosok  használnak.


    N a és a lényeg...Nkanizsa vasutállomáson mindig gondolok Sacira...Zalaszentivánon meg a találkozásra.Olyankor mindig elmerengek egy kicsit.


    Megyek ...mert mostanában odaégetésben nagyon jó vagyok!

    előzmény:
    franci47 (283295)
    2019-04-22  07:32
  7. 2019. Április 22. 07:32283295.

    Jó reggelt. 


    Magdikám, köszönöm ezt a szép húsvéthétfői beköszöntőt, ismertetőt, élmények egy részének megismerését. 


    Akármilyen szép is volt valamikor, és még mindig az, de kopnak a dolgok. Nincs követő.


    Jó, hogy elmentél, nem tudom hányan voltatok az ünnepi asztalnál. Éva jó szervező, remélem javulni fog az állapota, hogy még sokáig megmaradhassatok egymásnak. 


    Itt is  kopnak a dolgok, én másképp szeretném, de  ez van. 


    Tegnap azért nagyon elfáradtam, a sarkam még ma reggel is érzi. 


     


    Régen ilyenkor nagyon szerettem aludni, /ma már nem megy/ de fel kellett kelnem,mert a locsolók korán ébredtek. Ha nem akartam, hogy az ágyban érjenek, akkor az ágyból  ki kellett kelni.  Lehet, hogy ezért nem nem szeretem a locsolókat. Most üres a utca itt is, pár éve még csapatostól jártak a fiúk, férfiak már nem járnak locsolkodni, ha csak családban meg nem teszik. Én nagyon jól el vagyok nélküle. 


    Délután kiültünk az udvarra, élveztük a napsütést, kávéztunk sütiztünk, a kinti levegőhöz képest a lakásban hideg volt. Bence is visszament tegnap este, keveset volt velünk. 


    A kertemben nagy az elmaradás, nem tudtam ugye megcsinálni, így csak lassan    megy a dolog. Nehéz lesz, de ha egyszer sikerül utolérnem magam akkor már nem lesz gond. 


    Ma nem kell főzni, kicsit  Tomiéknak is csomagoltam, mondjuk nem annyit mint máskor, de nem is főztem  sokat. 


    Köszönöm a húsvétra küldött jó kívánságaitokat, a mai napra én is kívánok kellemes találkozásokat, mégha pillanatok is lesznek akkor is örömteli legyen. 


    1.kép: hoztam két virágocskát jó régről.


    2. kép: húsvéti bárány, már oly régen láttam ilyen állatkát, csak régi képeslapokon. 


    Legyen nagyon szép napotok, Erikáéknál ma lesz az összejövetel. 


     


     

  8. 2019. Április 22. 06:52283294.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Korán édredtem ....még alszik a ház, nem akarok csörömpölni ....így most írok.


    Az este nagyon fáradtan értem haza.Annyi erőm/kedvem sem volt, hogy kicsomagoljak...na, de most már a helyére került minden.


    A fáradtság nem tartott vissza, hogy benézzek ...és olvassak..Gondolatban mindenkinek válaszoltam.


    Most önző módon magamról írok: pénteken a hosszú vonatozás után Pécs ragyogó napsütésben fogadott. Az állomáson pólóban jártak a fiatalok..Évánál halászlé volt a "böjti" ebéd.Nagyon finom volt ....van egy "jó szomszédjuk" aki horgászik ők főzték.Igazából már vágytam egy  ilyen finomra.Szombaton reggel elmentünk a Sparba...igazából már semmi sem kellett, de vettem még pezsgőt, meg jégkrém tortát.Aztán irány a turkáló. Fillérekért vettünk ott is egy csomó cuccot/ csak nem jövünk ki üres kézzel/. Még reggel eldöntöttük, hogy délelőtt megyünk Ófaluba....visszük az ebédet....ott fejezzük be.Elindultunk ....kulcs nélkül. Jó, hogy a szomszédoknál van pót.Kinyitottuk a házat... hideg volt.Tettünk az átriumba asztalt....ragyogó napsütésben kiültünk. A kaja a sütőben  mi meg kávéztunk , tortáztunk.Felhívtuk az unokatesómat Németo-ban.Rögtön kaptunk feladatot....locsoljuk meg az új telepítésű sövényt.A keresztfiammal megcsináltuk, sőt a kert is kapott.Évát kíméltük ....üljön csak a napon.Jól elvoltunk....majd elmentünk a temetőbe  és onnan vissza Pécsre.


    Az ünnep valahogy megkopott.Gyerek és fiatal felnőtt koromban  már nagyszombat délután  nyüzsgés volt.Készülődtünk.Mindenki felvette a legszebb/ ünneplő ruháját...délután tűzszentelés majd este a feltámadásra mentünk .A körmenetet mindig szerettem. A végén  elénekelték a "Feltámadt Krisztus e napon-"" Ugyanúgy zengett a templom mint az éjféli misén a Stille Nacht-nál.Most egy lélek nem volt az utcán, készülődésnek semmi nyoma.Mióta  egy papra 5 falu is jut...különböző időpontban vannak a szertartások...mi sem tudtuk megvárni....nagyon késő lett volna.Érdekes, hogy a temetőben mindig szoktunk találkozni, régi " elszármazott" barátainkkal ....most ragyogó időben ....rajtunk kívül nem volt senki.


    Kellemesen telt az idő míg együtt voltunk ...sokat nosztalgiáztunk.Sajnos Éva nincs a legjobb állapotban ....reménykedem, hogy javulni fog.


    Megyek ...neki kezdek valaminek.


    Legyen szép a napotok!

  9. 2019. Április 21. 20:40283293.

    Drága Julikám !


     


    Kicsit megkésve kívánok neked nagyon sok boldogságot és minden jót születésnapod alkalmából!

  10. 2019. Április 21. 14:45283292.

    Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!!!!!!!

  11. 2019. Április 21. 08:22283291.

    MINDENKINEK


    KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK.

  12. 2019. Április 20. 21:13283290.

    Szervusztok!


    Áldott, örömteli húsvéti ünnepet kívánok!

  13. 2019. Április 20. 16:04283289.

    Szervusztok!


     


    Gyönyörű az idő, csak maradjon ilyen sokáig, vagy lehet jobb is......


    Mondhatnám kész vagyok mindennel, de így nem igaz, mert a sósakat csak holnap sütöm....Hétfőn jönnek a gyerekek, addigra csak kész leszek......A lenkeségem is meg volt......összeszámoltam, egy vágott, kettő szúrt és kettő égésnyom.....remélem több már nem lesz. Ezek sem vészesek, csak az ügyetlenségem nyomai..


     


    Anikó, Saci ti nem tartottátok be a mosási tilalmat, nekem sem kellett volna, de ahhoz már nem volt kedvem vagy inkább erőm. Anikó nekem is magas volt a vérnyomatom és a pulzusom is.....zombi üzemmódban mozogtam, de mostanra helyre jött...


    Reggel nagy mérgesen elszaladtam a Tescoba, mert a hercegem nem figyelt a szódagépre, persze kifogyott a patron (direkt rákérdeztem). Nagyon kevesen voltak, az egész plázába alig lézengett ember....


     


    Látom Ernő már veszi fel a cipőjét, ez sétát jelent......megpróbálom elbliccelni valahogy....nincs kedvem öltözni...


     


    További szép ünnepi készülődést!!!!!!!

  14. 2019. Április 20. 14:22283288.

    Szervusztok.


    Most örülök, hogy tegnap egy kicsit belehúztam a munkába, a mai napom nem sokat ér. Magas a vérnyomatot meg a pulzus, és ettől rendesen szédelgős lettem, bizonytalan a közlekedés. Remélem reggelre elmúlik, mert a főzés holnapra marad.


    Pötyi mondhatni nagyon szerencsésen alakul Alexáék helyzete, szép lehet az új környezet. Megérdemlik, sok energia fekszik benne, megnyugtató az eredmény. Kellemes találkozást a családdal.


    Saci jól haladtál, én is mostam egy menetet. Nálam is kint van minden virág, lesz ami lesz.


    Jó készülődést.

  15. 2019. Április 20. 14:07283287.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt is olyan igazi tavaszi idő van.Megszáradtak a ruháim, kétszer dolgozott a Bözsi.Lehet ma nem illik mosni, de nem szeretem ha úgykezdődik az ünnep, hogy tele a szennyes láda.


    Pötyike...kellemes délutánt nektek, jó sütögetést.Alexáék nagyon ügyesek és talán kicsit a szerencse is besegített, hogy pont most akadt ilyen jó bútörvásárlási lehetőség.Persze általában a szerencse is annak kedvez, aki tesz is érte..Neked a disznód volt kan, nekem a tyúkom  lehetett száz éves...azért mostanra megfőtt a levesem, megsült a kacsám és ázik a tajben a rántani valóm, azt majd holnap frissen csinálom.A sonkám is a főző levében hűl...ha nem lenne nagyképűség azt mondanám, hogy nagyon meg vagyok magammal elégedve...


    Marika.. szép kerek az évforduló, .még sok sok szép évet kívánok nektek együtt..


    Ildikó nem felejtettem ám el Tomidat, de szélirányosan köszöntöttem, Bea olyan szép köszöntőt írt neki..


    Julika..remélem hamarosan meg lesz az új kerítés, ügyes a szomszéd, a romokat is hamar eltakarította...Kérdezted a paradicsom palántákat.Az enyémek már kb két hete szoktatásban vannak a nyitott sufniban, egyszer vittük vissza őket, amikor hajnali fagyot jeleztek, szerencsére nem volt.Az első napokban "függönyözni" kellett az erős nap miatt, mostanra kiszoktak.Ha nem ünnep jönne a napokban kiültetném.Minden már cserepes , ládás , dézsás virágom is kinn van, ha megfázik így jártam...


     


     

  16. 2019. Április 20. 13:22283286.

    Nem is látszik, hogy de vizes lenne az a település..de ha te mondod, hogy Devizes, akkor elhiszem. Milyen vicces voltam?de az nem vicc, ahogy alakul Alexáék sorsa. Minden olyan flottul megy, hogy csak ámulok és bámulok. Ők amúgy is olyan életre valók..vagy azért sikerül minden , mert olyan rugalmasak, nem várják a sült galambot a szájukba. Tesznek érte, hogy úgy legyen ahogy akarják..kedves, barátságos teremtések lehetnek, hogy a régi szállásadó is így segít nekik. Ez nagy öröm nektek..meg nekünk is, hiszen ez az öröm ránk is ránk ragad. 


    Nekem nagyon csendesen telik a nap...tegnapi borsó leves maradékot ettem csiki tojás volt a desszert. Érezze mindenki jól magát a családja körében..töltődjön föl..aztán pihenje ki magát . kellemes ünneplést kívánok!!!

    előzmény:
    potymama (283285)
    2019-04-20  11:44
  17. 2019. Április 20. 11:44283285.

    Felteszem ezt a pár képet..most készültek, ahogy a lányom kint volt Alexáéknál Devizesben. Tetszik ez a név..könnyen megjegyezhető, az előző is jó volt a Box.

  18. 2019. Április 20. 11:38283284.

    Sziasztok!


    Dicsértétek Marika képét én meg nem is láttam, jól vissza kellet tekerni, de megtaláltam. Tényleg nagyon csinosak vagytok rajta.


    Feltettem a sonkákat főni, van egy lapocka és egy tarja ..bízom benne, hogy puhábbak lesznek mint múlt évben a kötözött.


    Közben mosok és egy kicsit áttakarítottam a lakás egy részét.


    Délután nagy grill partira megyünk a lányomékhoz (a vejem imád sütögetni..a mi szerencsénkre)..úgy hogy nem is főzök ma...igaz nem halnánk éhen..van maradék.


    Ja, tegnap csináltam egy jó nagy egybe fasírtot de nem tudtam belőle enni..olyan disznó szaga van!!!


    Szerintem valami jó öreg kan disznó húsát kaptam..pfuj! Lajos szegény olyan jóízűen reggelizett belőle..nem mondtam én miért nem eszek belőle. Biztos a fene válogatós énemmel van baj!!!


    Alexáéknak ma érkezik a bútor a lakásukba. A neten hirdették..valaki elköltözött és eladta potom pénzért a 3 szobás lakásának a bútorait. Az eladó is jól járt, mert sokba került volna a szállítás amiért valami lerakatba szállíttatja. Alexának meg elhozza az elöző tulaj, ahol laktak..van egy furgonja.


    Más újság nincs ...

  19. 2019. Április 20. 09:47283283.

    Nem "mókázok " többet...már nincs ott..ti úgy is mindent tudtok

    előzmény:
    BiriBiri (283282)
    2019-04-20  09:44
  20. 2019. Április 20. 09:44283282.

    De ott van a Szlovák Tájház Békéscsaba bejegyzésben..számomra érdekes volt!

    előzmény:
    BiriBiri (283281)
    2019-04-20  09:43
  21. 2019. Április 20. 09:43283281.

    Bocsánat, nem jót másoltam!

    előzmény:
    BiriBiri (283280)
    2019-04-20  09:42
  22. 2019. Április 20. 09:42283280.

    https://www.facebook.com/


    A Nagyszombatról, ha valaki nem tudná!


    Szervusztok!


    Ragyogó idő van de mivel ma tiltva vagyon a munka hát én bizony nem szegem meg ezt a szabályt, hiedelmet. Ti azért sürögjetek, forogjatok, hiszen a család vendéglátása nem munka, az öröm....igaz utána van mit kipihenni, de a "jól végzett munka után"  jólesik a pihenés. De olyan jó, ha együtt van a család. Én most csak gépi üzemmódban tartom velük a kapcsolatot. Mert ugye sakkoznak valahol a messzi Nyírségben. Hétfőn Timiék elmennek de én nem ...nem akarok senkit megfertőzni...őrzöm a házat, a cicákat. Kihordtam a palántákat a napra..erősödnek ott, szokják a napot. Éjjelre nem meret még kint hagyni..vagy hagyhatom a teraszon? tanácsot kérek.


  23. 2019. Április 20. 06:56283279.

    Jó reggelt.


    Még most reggel írok,mert ma  konyhás műveleteim lesznek. 


    Köszönöm a szülinaposomnak küldött jó kívánságokat. Bizony megy az idő, rohan, nem csak felettem.


     


    KÍVÁNOK NEKTEK NAGYON KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET. Boldogságot, sok nevetést, jó találkozásokat, finom ételeket, és aki szereti annak sok locsolót hétfőn. 


     


     

  24. 2019. Április 19. 18:54283278.

    Szervusztok!


    Ildikó! Nekem is kimaradt Tomi köszöntése.


    Minden szépet és jót kívánok, amit szeretne teljesüljön!


       


    Köszönöm a dicséretet a képre.Vasárnap készült, az ötvenötödik házassági évfordulónkat ünnepeltük.Az egész család ott volt abban az étteremben ahol  anno az esküvői vacsora.A lányok szervezték nagy titokban.

  25. 2019. Április 19. 17:24283277.

    Szervusztok.


    Azt hiszem még nem jártam itt, talán reggel, közben ide-oda írogattam, ki tudja már.


    Kész a 6 lapos és egy másik krémes, ami egy leveles tésztából készült, nem szoktam készen venni, de egyre-másra ráfanyalodok félkész dolgokra. A MEO-sok talán majd érkeznek az ünnepek alatt, nincs egyértelmű ígéret a mikorról.


    Az ünnepi menüből a leves biztos csak, nem bonyolítom túl a dolgokat.


    Julika jó sok törmelék lett a falból, szerencse hogy nem Neked kellett vele foglalkozni, olyan jó ismerősként szemlélni az udvarod.


    Marika csinosak vagytok mint mindig.


    Saci  hálátlan betolakodód volt. Nem akarlak elkeseríteni,  sajnos egyre fogy a varázs, de a szép emlékek megmaradnak, jó hogy megadatott.

Címlap

top