Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. Április 19. 17:14283276.

    Szervusz Marika!


    Jó volt látni a családot, jó volt látni, hogy kimozdulsz. És remekül nézel kiKöszönöm a rám gondolást!


    Most mentek el a vendégek akik nem is vendégek, csak Zsuzsi Marika és János...jó hogy vannak nekem.


    Fúj a szél de nem hideg szél. Legalább is a napon nem..


    Ezennel megkezdtem az ünnepelés, a magamra figyelést...na jó, meg a tv re figyelést..meg olvasni fogok. Kaptam egy könyvet. Grecsó Krisztián: Vera ..jól elleszek vele.

    előzmény:
    Sacika44 (283274)
    2019-04-19  16:43
  2. 2019. Április 19. 17:13283275.

    Szép délutánt kívánok ünneplőknek , készülődőknek..


    Úgy érzem én is időben elkészülök mindennel....szép lassacskán..Ma csak zacskós levest főztem /nekem nem hiányzott volna ha egy nap kimard/ és olyan igazi hosszú csavart rizstésztát tejfölös vargányával.


    Az előbb fejeztük be a tojásfestést...már nincs meg a régi varázsa, nem volt teljes a létszám..


    .A mai "balesetem" is megtörtént, megcsípett egy kecskedarázs..a szégyentelent ki akartam rakni egy rongy segítségével és ez volt a hála..

  3. 2019. Április 19. 16:43283274.

    Julika!


    Sok szeretettel kívánok jó egészséget, boldog születésnapot!


     

  4. 2019. Április 19. 16:38283273.

    Igen, nagyon kell figyelni, így is kimaradhat valaki. 


    Most 8-án, vagy 10-én úgy gondoltam egyszerre köszönöm meg az egészet.


    Aztán mégsem úgy sikerült,  de a végén azért egyben is megköszöntem, így talán mindenki benne volt.


     


    Marika képeire nem reagáltam - azt hiszem-  hááááát nagyon jól néznek ki. 


    Annuskám remélem te is elzargattad a  fájszokat.


    az előbb tojásokat festettem, nem lettek remekművek, most száradnak. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (283269)
    2019-04-19  15:13
  5. 2019. Április 19. 15:53283272.

    na..én mindent 2x mondok 2x mondok...már írtam, hogy várok. Most már csak várok, ülök a gép előtt...semmi dolgom az ünnepek alatt. Igaz egyedül leszek de el tudom tölteni az időmet..most is vagy egy órája csetelek melindával


     

    előzmény:
    BiriBiri (283271)
    2019-04-19  15:49
  6. 2019. Április 19. 15:49283271.

    A diófa alól loholtál köszöntei? Ott is találkoztunk..köszönöm szépen


    Marikáékat  várom.

    előzmény:
    Nusimama (283270)
    2019-04-19  15:36
  7. 2019. Április 19. 15:36283270.

    Szervusztok, ezen a gyönyörű napfényes napon.


    Remélem még én sem késtem el, hogy Julikának minden szépet és jót kivánja, s föleg hosszú boldog életet, jó egészséget.


    Marika, nagyon jól néztek ki a fotokon.


    Magdika, már biztos célba értél. Érezd nagyon jól magad.


    Remélem az ünnepekre mindenki elzavarta a fájszt és vidáman fogja eltölteni .


    Nagyon vidám, kellemes ünnepeket kivánok

    előzmény:
    BiriBiri (283269)
    2019-04-19  15:13
  8. 2019. Április 19. 15:13283269.

    Köszönöm, Erika....ma egész délelőtt csak köszöngetek. Úgy vagyok, mint Ildi volt. Egyszer Timi végig nézte, hogy mindenkinek megköszöntem-e és kimaradtak. Most nagyon figyelek..időm van mint a tenger. megérkeztem Timiék, ettek, pakoltak..ez a kimenetel mindig stresszes, mi marad ki..ha nem figyelek egy csomó minden kimaradt volna.


    Elmosogattam, várom Marikáékat, jönnek meghúzni a fülemet.


     

    előzmény:
    erry (283267)
    2019-04-19  14:24
  9. 2019. Április 19. 15:01283268.

    Gyönyörű szép napfényes idő van.


    Most jöttünk meg a temetőből, utána még bementem Anikóhoz egy kávéra. 


     


    Nagyon szépen köszönöm Tomikámnak küldött jó kívánságaitokat. Valamelyik nap majd átadom. 


    Támadt egy ötletem, elmegyek megvalósítom.


     


     


     


     


     

  10. 2019. Április 19. 14:24283267.

    Szervusztok!


     


    Gyönyörű napsütéses az idő, igazán ünneplésre való......akkor most köszöntelek Julika születésnapod alkalmából. Kívánok jó egészséget, boldog éveket és minden létező jót!!!!!!!!!


    Mivel az ünneplésből sosem elég, köszöntöm Francika Tomiját, kívánva neki is minden jót!!!!!!


     


    Látom lányok süttök, főztök, készülődtök......én is így teszek......Délelőtt főztem, mivel mi nem tartjuk a böjtöt, resztelt májat csináltam.....A sonkám már a hűtőbe várja, hogy megkóstoljuk.....a töltött hús is mellette várakozik, de még sütésre vár......


     


    További jó készülődést és kellemes ünnep várást!!!!!!!!

  11. 2019. Április 19. 10:23283266.

    Ildike, szia,


    Isten éltesse  T o m i d a t !!! Sok örömet, jó egészséget kívánok.


    előzmény:
    franci47 (283247)
    2019-04-18  14:06
  12. 2019. Április 19. 10:17283265.

    Sziasztok! Nagyon megy itt kérem szépen a sütés-főzés, 


     


    ü n n e p l é s!!!  Ünnepeljük szeretettel Julikát, ….


    Boldog szülinapot, boldog szülinapot,boldog szüli-napot,  


    J u l i k a ! Isten éltessen sokáig. 



     


    He-he..én most mentem volna a   Pennybe,  de Ildim leállított,  hogy nincs nyitva!  Na, akkor én hogy csinálom meg a gesztenyés álmot? Kevés 1 db puding, amim itthon van. Ő mondta, nyugi, majd hoz az éjjel-nappal boltból. Most már nyugodt vagyok. Nekiveselkedek, de előbb újra átnézem a cetliket, amit a Diófa alatt hagytatok süti témában. 


     

  13. 2019. Április 19. 09:43283264.

    Köszi a receptet.

    előzmény:
    franci47 (283262)
    2019-04-19  09:35
  14. 2019. Április 19. 09:43283263.

    Pici Julika...BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK NEKED!!!!

  15. 2019. Április 19. 09:35283262.

    Sport szelet


    50 dkg darált keksz,25 dkg porcukor,20 dkg ráma,2 dl tej,4 ek. kakaópor,1 dl rum,10 dkg ét tortabevonó


     


    A tejet a cukorral felmelegítjük. /én megforraltam/ Hozzáadjuk a kakaóport,a rámát és addig melegítjük amig a ráma elolvad.Hozzáadjuk a rumot és az egészet a kekszre öntjük.Folpackkal kibélelünk egy 20X30 cm tepsit és a masszát bele simítjuk.A tortabevonóval leöntjük és hűtőben dermesztjük.Utána lehet szeletelni!

  16. 2019. Április 19. 08:29283261.

    Anikó, Ildikó! Itt is köszönöm a köszöntést.


    Tamásnak minden jót kívánok!!!!

  17. 2019. Április 19. 08:17283260.

    Julika nagyon boldog szülinapot kívánok, jó egészséget, minden jót.

  18. 2019. Április 19. 08:04283259.

    Kedves Julika.


     


     


    Nagyon boldog szülinapot kívánok neked. 


    Legyen jó egészséged, boldogságod, sikered. 


     


     

  19. 2019. Április 19. 07:46283258.

    Még egy próba..bár ti biztosan tisztában vagytok a nap történetével


    https://www.facebook.com/peli.magdolna/posts/102149426423 04443


    ha nem sikerül nem baj...

  20. 2019. Április 19. 07:45283257.

    www.facebook.com/peli.magdolna/posts/10214942642304443


    Szervusztok!


    Én már a "cél egyenesbe" értem...már csak a tésztát kell kifőzni az ebédhez ami olyan 1 óra körül lesz, ha Timiék megérkeznek. Lassan minden a helyére került,,olyan igazi nagytakarítás nem volt,  de a szemnek szép amit lát...


    tegnap 6 kor a zuhany alá álltam, lemosni a munka fáradalmát, a koszt. Éppen készen lettem a hajmosással is amikor arra gondoltam, mindig félek, hogy ilyenkor jön valaki...erre mi történt??? Csengettek. felkaptam a köntöst, betekertem a hajam törölközővel és kimentem mert az ablakon át láttam egy idegen férfi áll a kapunál. Azt hittem valami leolvasó. de nem..a hátsó, valószínű új szomszéd aki arról érdeklődött kié hátul a kerítés, mert elszeretné bontani a ronda ólat és a tégla kerítés bedőlőben van.  Holnap, illetve ma már lebontaná ha nem bánom, ha nem zavar. Dehogy zavar, majd megegyezünk a költségeken. Végre nem az én gondom lesz a kerítés építését. Szóval a tanulság..amit már többször megéltem: nem szabad ilyesmire gondolni fürdés közben mert bevonzom!!!!

  21. 2019. Április 19. 06:28283256.

    Jó reggelt!


    Nemsokára indulok...


    Legyen szép az ünnepetek! Puszi mindenkinek!

  22. 2019. Április 18. 19:26283255.

    Szép estét Mindenkinek!


    Tegnap engem is elvitek a temetőbe....utána pedig legalább öt üzletbe csatangoltak....nagyon fárasztó volt...Itthon jól összefutott a csalás, közös vacsora hoztok esztek módra, a két kisebb itt maradt alvóra.


    Ma még mindig a virágokkal kellett foglalkoznom, mindent kiraktunk, ha elfagy így jártunk..Kiültettem a büdöskét, már nagyon benőtte amibe vetettük.Még a paradicsommal kacérkodtam, mert az is nagy,kezdi kinőni a nagy poharakat amikbe pikíroztam...


    jobb helye lenne a földbe, párt embert én is el tudnék látni.


    Marika...jó képet tettél fel bármit is akartál, aranyosak vagytok.


    Julka..ne hogy beteg legyél, eddig te voltál a fő fronttartó


    Ildikó...csökkent e a tegnapi nagy fájdalom, vagy az a kezelés idejére vonatkozott? A hatlapost irigylem, fő kedvencem, de nem tudnák már hat lapot sütni.


    Anikó...nagyon nekiláttál a feladataidnak, én is szeretnék még mosni, remélem nincs már dologtiltó nap..


    Magdi...ha már holnap indulsz jó utat és igazi feltöltődést..


    Nagyon rám jár a rud, a "látó" szememre árpa költözött.


     


     


     

  23. 2019. Április 18. 19:13283254.

    Marikám jó így ez a kép ....és az előző is.


    Nagyon helyesek vagytok!

    előzmény:
    Sacika44 (283253)
    2019-04-18  18:12
  24. 2019. Április 18. 18:12283253.

    Szervusztok!Most próbálok előszőr eről a telefonról képet felrakni.Nem ezt akartam, de így sikerűlt.Megpróbálom újra.

  25. 2019. Április 18. 18:08283252.

    Sziasztok!


    Itt szép napsütéses idő van ...és én mégis fázom.


    Nagyon sok szeretettel köszöntöm Tomit közelgő születésnapja alkalmából.


    Minden jót kívánok az ünneplő Andreáknak!


    A napom csendesen telik.Reggel voltam a fodrásznál. A sonka is megfőtt.Összecsomagoltam a motyómat ....egyre jobban utálok  csomagolni.Évek óta úgy van, hogy mikor innen indulok hideg van ....mire Pécsre érek ott meg pólóban mászkálnak.


    Jó készülődést mindenkinek!

Címlap

top