Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. Április 18. 17:58283251.

    Próba

  2. 2019. Április 18. 17:24283250.

    Szervusztok!


    Itt nagyon szépen süt a nap, a napon meleg is van. Egész nap dolgoztam, dolgozgattam...most én vagyok olyan megfázós..köhögök és ha köhögök migrénesen fáj a fejem. Vettem gyógyszert, szirupot, talán segít. Tegnap már 7 kor lefeküdtem mert nagyon elgyötörtnek éreztem magam..el is aludtam, 11 kor ébredtem, azt hittem már reggel van. Tegnap én is voltam a temetőben. azt hittem rossz idő lesz.erre majdnem nyár lett..szerencsére. csak maradjon is így. Ültettem ládába muskátlit, olyan kicsit, majd megnő és pikíroztam a paradicsomot. Annyi van, hogy elláthatjuk az egész utcát. ja, és megfőztem a sonkát és a lencse levest is, Timiék holnap jönnek és itthon ebédelnek de mennek is Szanába. Ott még van munka, lombot kell seperni, füvet kell nyírni. Most már nem csinálok semmit csak megfürdök és pihenek. ..ápolom magam.

  3. 2019. Április 18. 16:47283249.

    Szervusztok


     Az Andreáknak minden szépet és jót kivánok.


    Pötyikém, Te is feszegeted a határidat. Létra, ablakpucolás.


    Anikó, szorgalmas voltál. Én is ugy vagyok, hogy kiskabát rajtam és ugy megyek ki, közben a szomszédban félmeztelenűl  vannak. Hiába a mi vérkeringésünk már nem az igazi


    .Ildike, remélem a sok szenvedés meghozza az eredményét és eltünik minden fájdalom.


     Magdika, jó utat és sok vidám  órát. Finom lehet a süti aminek a receptjét feltetted.


    Mi is kint voltunk a temetőbe, majd bevásárlás következett. Azt hittem, hogy milyen sokan lesznek, de tévedtem. Az üzletek tömve áruval. A sok sonka és tojás lehet, hogy nem is talál gazdára. A zöld dolgoknak viszont szépen felment az ára.


     

    előzmény:
    ancsa46 (283248)
    2019-04-18  16:01
  4. 2019. Április 18. 16:01283248.

    Bizony nincs is jó idő, annak ellenére a ruhák jól száradtak, reggel mehet a következő mosás, remélem nincs semmi szabály, hogy ne lenne szabad mosni. Most fűtöttem be, mert fáztam ahogy leültem. A szomszédban meg rövid ujjú egy szál pólóban beszélgetnek kint  a fiatalok.


    Aranyos a nyuszika, tegnap hazafelé láttam a buszról, szaladt egy nyuszi a vetés szélében, beljebb meg őzikék legeltek, olyan békés volt a táj.


    Szeretettel köszöntöm én is az Andreákat és Isten éltesse a szülinapost is.

    előzmény:
    franci47 (283247)
    2019-04-18  14:06
  5. 2019. Április 18. 14:06283247.

    Sziasztok.


    Én itt hidegnek találom az időt. 


    Reggel 6-kor felkeltem, azóta már fekverésztem egyet, csak egy picit. 


    Most itt néztem egy  nem kell sütni sütit. Majd megcsinálom. 


    Habosat nem akarok, mert nem szeretik Tomiék.  Neki is kedvezni kell, hisz holnap fog megszületni. Ma ... sok évvel ezelőtt megnéztem egy kisfiút aki erre a névre hallgatott és nagyon szép volt. Egy leány anyának a gyermeke. Beát kihoztam ide Anyukámhoz, mivel hogy bármikor jöhet a tesója.  Akkor még nem nézték meg milyen nemű lehet. Nem is tudom leánynevet mit választottunk. elfelejtettem. Tehát 6 lapos lesz, ez a lényeg, lehet,hogy tortaformában.


    Azt hiszem két Andrea, Andika van, - ha nem tévedek, egyik Erikáé, másik Marikáé? 


    Szeretettel köszöntöm őket és sok boldogságot kívánok. 


     


     

  6. 2019. Április 18. 13:18283246.

    Szervusztok.


    Lassan magamra találok, jól telt az éjszakám, igaz reggel csak a fájdalomcsillapítóval sikerült aktivizálni magam.


    Ment egy mosás, és a takarításba is belekontárkodtam, hát ez egy ilyen húsvét lesz. Főznöm is kellett egy olyan kellett, ami mellett tudtam mást csinálni. Krumplit, sav.káposztát és tarját sütöttem úgy rétegelve a sütőbe, magára lehetett hagyni. Nem tudom ez a rengeteg por hogyan gyűlik mindig össze, mintha a csűrdöngölőst járták volna napokig a lakásban.


    Beáztattam a sonkát, majd holnap megfőzöm, úgy vagyok vele, akkor eszem amikor megkívánom. A nagymamám nagyon betartotta a böjtöt, sőt még az átlagos pénteki nap is húsmentes volt, viszont a szüleim nem tartották, én egy jó ideig igen, aztán most már változó, akkor böjtölök amikor nem kívánom a kaját.


    Magdi nem tudom mikor indulsz, jó utat, kellemes együttlétet kívánok a rokonokkal.


    Olvastam mindenkit, jó aktívak voltatok. Most elmegyek a diófa alá, látom van termés.

  7. 2019. Április 17. 18:36283245.

    Anikó pihenjél...nehéz nap volt..Gondoltam rád.


    Elrendeztem a palántáimat.Nagyon megnőttek a paradicsomok.Később kellett volna vetni.Majd meglátom milyen idő lesz jövő héten...tudom korai, de lehet párat kiültetek  " van mááásik" ha netán elfagy.

    előzmény:
    ancsa46 (283244)
    2019-04-17  18:25
  8. 2019. Április 17. 18:25283244.

    Szervusztok.


    Egy gyors bejelentkezés erejéig ugrottam be. Köszönöm aki említett, hazaértem, de nagyon rossz napom van, remélem holnapra kialszom, és minden rendben lesz.

  9. 2019. Április 17. 16:56283243.

    Írom a sütit.


    Emeletes csoda.


    1. réteg:25 dkg darált keksz, 5 dkg olv margarin,5 dkg porcukor, kevés tej, vanília vagy rumaroma./ én ezt nem csináltam meg...mert a Valinál ettem és fűrészpor íze volt.Akkor kitaláltuk: 30tojásból sütöttem piskótát a tortaformába az lett az alap.


    2. réteg: 25 dkg túró, 20dkg porcukor, 1 csg v. cukor, 2 dl, tejszín habnak felverve, óvatosan a túrókrémhez keverni.


    3. réteg: 2 csg Aranka vaníliás krémpor, 5 dl tej, 1 cs, vaníliás cukor.


    4. réteg:3 dl tejszín, 5 dkg porcukorral kemény habnak felverni.


    Az alap aki úgy akarja: az első réteg hozzávalóit összekeverni és egy tortaforma aljába benyomkodni...hűtőbe tenni.


    A második réteg hozzávalót kikeverjük és a felvert tejszínnel óvatosan rásimítjuk az alapra.


    A harmadik réteghez a krémport kikeverjük a tejjel és a túrókrém tetejére tesszük./ Csináltam főtt pudinggal is ...de az nem volt az igazi/


    A negyedik réteghez kemény tejszínhabot verünk és rásimítjuk a sárga krém tetejére.Reszelt csokival meghintjük.Hűtőbe tesszük.


    Én csináltam eperrel a tetején ....de azt  fogyasztás előtt tettem rá.


    A habba lehet tenni fixálót ....én nem tettem ...sokan voltunk számítottam rá, hogy hamar elfogy.


    A Hulala vagy Mester tejszín nagyon  jó keményre verhető.


    Pár éve már, hogy utoljára csináltam ....akkor újdonság volt...most a kifli / vagy semmi / a nyerő.


    Ettem egy nagyon finom sütit.A tómalmi Hugi szomszédasszony adta át a kerítésen.Olyan volt mint az omlós kosárka...de mégsem.A tésztája lekvárral volt megkenve...arra jött egy dióhab ....és szerintem együtt sült.Valami nagyon finom volt ...igaz rá voltam éhezve sütire.Majd ha megyek ki ...leírom.

  10. 2019. Április 17. 16:54283242.

    Lányok!


    Megjöttem. 


    Nagyon fájt, amit már nem is tudok fokozni.  Most nagyon jól megcsinálta a leány, onnan tudom, mert nagyon fájt, eltalálta a pontokat.. 


    A jobb sarkam jó dagadt, de már így mentem, A csonton a bőr feszül. Azt mondja a kezelő, majd ha a bőr kicsit enged, akkor már jobb lesz.


    Az időpontom össze-vissza van, h.hétfő, május1 mind bekavartak. 


    Most éppen jegelem a sarkam, és eszem egyet, mert a betegségben nagyon kiéheztem. 


    Erika, az én ablakom is csak át van törölve,így lesz, biztos nálatok sem fognak nekiesni, hogy megpucolják. 


     

  11. 2019. Április 17. 16:09283241.

    Szervusztok!


     


    Látom nagy készülődésben vagytok, fő a sonka, szépül a lakás és persze ti is szépek vagytok.......Mi úgy vagyunk mint Pötyi, nem főzöm még meg a sonkát, mert képesek vagyunk megenni még ünnep előtt. Ha belegondolok mégis mi történne ha előbb ennénk meg, nem mindegy a sonkának mikor esszük?


    Hozzánk csak hétfőn jön az egy szem itthon maradt gyermekem, és a két itthon lévő unokám (családostól). Na ők azok akik nem esznek sonkát, mert hétfőre már elegük van belőle. Ilyenkor nagyobb keletje van a töltött húsnak, salátának....na és persze a sütinek, pogácsának.


    Az az igazi húsvéti nagytakarítás elmaradt, de majd folytatom.....a nyuszi úgysem jön be, nem látja mi maradt el.....Az ablakokat is csak áttöröltem, akinek nem tetszik így az jön és megcsinálja.....


    Borsikám írtad, hogy lehet erre jössz a piacra, ki is szaladtam, néztem erre is arra is, de sehol nem láttalak......Ernő megkívánta a krémest, ezért mentem. Persze egy tele szatyorral jöttem haza. Olyan kívános mostanában, csak nem esett másállapotba?Megfogadtam, hogy ki sem megyek, mert csak költöm a pénzt.......szombaton is csak ide a kisboltba, kenyérért és vége.......


    Elkezdett fújni a szél, csak szárítja jobban a földet.....eddig olyan szép napsütéses idő volt, most eltűnt a nap.


    Sacika finom lesz a menü, jó sok is, de jó hogy összedolgoztok....Vigyázz a lábadra, ne erőltesd, persze könnyű mondani, de használni kell....


     


    További szép napot!!!!!!!!

  12. 2019. Április 17. 14:44283240.

    Szervusz Kusza!


    Becsület Éva nem menedékes volt, de Ilike révén nagyon jól ismertük. Mivel megszűnt a topikjuk semmit nem tudok róla. Nagyon értékes, kedves ember ..remélem nem csak volt, még mindig él és virul. ha valaki erre jár, és tud róla valamit írja meg.

    előzmény:
    Kusza (283238)
    2019-04-17  13:28
  13. 2019. Április 17. 13:30283239.

    Sziasztok!


     


     


    Olvasom mindenhol folyik a készülődés.Nálam majd húsvét után kerül sor mindenre.


    Ma sikerélményem is volt.A garázsból a leanderek mivel nincs két pici lábuk még mindig nem értek haza.Már nagyonvagyok , mert ez megy minden éven.Most abban maradtunk, hogy majd húsvét után /július is akkor van /. Reggel láttam a ház előtt elmenni egy kisteherautót.Mikor jöttem vissza a kisboltból ...látom J-éktól nem messze parkol egy ház előtt.Vettem egy mély lélegzetet, odasündörögten...nem e lehetne e...megfizetném.Jött is a fiatalember érte ...ketten fel , majd lerakták.Nem fogadott el semmit ...de eszembe jutott a garázsukban van bor ...vittem egy üveggel.Nekem nagyon jót tettek , hogy a helyükre kerültek.Majd délután elrendezem a földjüket.


    Tegnap este elment Boscó. Ha nem velem történik nem hiszem el.Zsanett csöngetett...Boscó mint a félőrült rohant az ajtóhoz.Kinyitom Zs, ránéz , mondja Boscó gyere..és indul utána se nyakörv se póráz. Megy előre ...állt ott vagy 4 autó ...ő egyenest Zs kocsijához.Mondja neki : ugrás ...és már bent is van. Mikor J-al mennek ...mindig megemelteti a seggét ...úgy megy be az autóba.Vissza se nézett.Nagyon szimpatikus helyes nő .Gondolom  nemsokára küld képeket.


    Ennyit magamról.


    Ildikém ...jó a gondolat.Én szeretem a csendet...néha kimondottam igénylem.Kívánom, hogy sikeres legyen a mai kezelés.


    Sacikám ...nagyon ügyes vagy...ennyi virágot ültetni.Húsvét utánra tervezem...itt még olyan hideg van reggelente.Már körbe néztem a piacon.Sejtem ...milyen sütit csinálsz ...nekem emeletes csoda néven van.Jó tejszínes...egyre gondolunk?


    A húsvéti ajándékozást könnyen oldom meg az idén : senki nem kap semmit....mivel  nem is találkozunk.B. szülinapi pénzét megtoldottam a húsvéttal. Kisgyerek nincs...így már nyulat évek óta nem veszünk ...régen is a mama használta el őket a sütéshez.Pötyiék megoldása tényleg jó.Ha már lesz önálló háztartásuk...ha megérem ... követendő.Semmi jel nem mutat erre. Kiválóan érzik magukat a pesti Mama hotelben...főleg most, hogy fel lett újítva.


    Azért a módját én is megadom a húsvétnak.Holnap megfőzöm a sonkát.Vasárnap este jövök haza.Hétfőn én megyek a mamához....aztán el is múlt az ünnep.Jó lenne ha legalább szép napos lenne az idő.Ófaluban mindenképpen elmegyünk a temetőbe...eső esetén kicsit körülményes.


    Megyek ...megpróbálok kialakulni .....most éppen itthon.

  14. 2019. Április 17. 13:28283238.

    Kedves Menedékház lakók, nem tudjátok, hogy van Becsület Évike? Mikor jó pár éve kezdtem az internetezést, ő szól hozzám először. Mindig csodálattal olvastam a szellemi frissességéről.

  15. 2019. Április 17. 12:06283237.

    A konyha  ablaknál lesem postás kisasszonyt,  közben elolvasom amit írt a dolgos kis  kezetek.


    Pötyike, nagyon belehasítottál a munkába, ajaj, majd óvatosan, nehogy a derekad lerobbanjon!!


      Sacika, oltári a húsvéti menűd!  Az álom gesztenyést majd elmondod, hogy kell csinálni?  Nagyon  izgalmas. 


    Annuska elengedte Ricsit, ..bizony igen komoly feladatok várják. 


    Magdika, használjon az a fürdőzés! Én nem tehetem a visszereim miatt.


    Julika elfelezte a sonkát Timikével. Én csak kicsit vettem, nincs értelme nagynak, mert mindenki a magáéra esküszik, azt eszik. 


    Lehet, hogy én csak sütni fogom. Krumplival, lágy tojattal. Én azt jobban szeretem. 


    Süti? ..hát, nem is tudom. Jó lenne "sütés nélküli" valamit csinálni.  Mármint a fönti szeretteimnek.   A gyáli R-éknak lehetetlen sütni. Annyira vegán kell enniük, glutén-, cukor-, tej, és tojásérzékenyek.Egy speciális boltban vásároljuk némely étel összetevőit .A legutóbbi linzeremmel is melléfogtam, ...kókusz vajat kellett volna beletennem, én meg Ramat használtam. : - ((   Pedig olyan lelkesen készítettem. Persze, azért  mindig megdícsérik az igyekezetemet. : - ))) 


    Jár az agyam, majd  valami lesz. Mindíg ki szoktam "sütni" valamit. 


    Ildike, olyan szép idézeteket hozol, köszönet érte. Egy kicsit mindig olvasni is lehet bennük, hogy éppen hogy vagy belül. Kérlek, nem letörni ám! ..bízni és türelemmel lenni, ahogy eddig is okosan tetted.  Meglátod,  minden rendbe jön,  mi is szurkolunk neked. Én is köszönöm Neked és a Többieknek is a jószívű biztatást, a fogammal kapcsolatban.


    Közben megjött a postás, most már szabad vagyok. Pihenek egyet, aztán elmegyek húsvéti édességeket venni. Főztem bébipapit, répa-, ill finomfőzeléket. Először sűrű lett, aztán felengedtem tejjel, akkor jó lett.  Semmi feltét nem kell rá, mert nem tudom elrágcsálni. Azt majd hozzágondolom. 


    Marika, örültem, hogy jó sokat írtál. Van-e valami programotok az ünnepekre. Én talán elmegyek valamelyik ünnepi misére a templomunkba. Nagyon megható szokott lenni.


    Mindenkire gondolok szeretettel. Majd még jövök és beszámolok a vásárlós sétámról.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Rolta (283233)
    2019-04-17  09:28
  16. 2019. Április 17. 10:31283236.

    Szervusztok


     Itt ragyogó az idő. Örömmel konstatáltam, hogy azért van aki már jól van- Erika, és párja-. Ildike az, hogy jobban kivánod az ételt már jó jel. Sacika, Te is gyógyulj meg. Magdika és Julika, fürdőznek . Pötyike nem irta, hogy már 100-as, vagy még csak félig gyógyultak. Borsika, megfiatalodott az új foggal. Anikó, már otthon vagy? Marika, nálatok mi a program?


    Nálam csendesen telnek a napok. Én is rendezem dolgaim, Tegnap mostam, ma vasaltam. Holnap vásárlás és péntek takaritás. Ez  elöre láthatóan a program.


    Ricsike egy  diák csoportot vezet a főiskolán. A vezetőknek rendszeresen tartanak összejövetelt és előadásokat, különböző országokba. Ennek keretében most Görögországba rendezik. Kb 1 hetet lesz ott-  Repülővel ment Kölnbe kellett átszállni.. 


    Husvétra gyogyuljatok meg.


     

    előzmény:
    franci47 (283234)
    2019-04-17  09:44
  17. 2019. Április 17. 10:30283235.

    Sziasztok!


    Tegnap elkapott a munkakedv, behoztam a nagy létrát és letöröltem a szekrények tetejét meg leszedtem a függönyöket. Megpucoltam 3 szoba ablakait ja és a konyháét, és fel is tettem a függönyöket amit ki is mostam.


    Na de, mára alább hagyott a buzgalom..meg érzem a létrázást a lábaimban. Még van két szoba..megvár, majd esetleg holnap.


    Tegnap megnéztük a lányom képeit Alexáék környékéről..szóval van mit tanulnunk. Ott is van egy olyasmi folyó mint itt a Tisza, mondjuk kisebb, de hogy milyen gyönyörűen rendben van a partja tartva. Sétányok, játszóterek..szobrok...és padok!!! Ez fáj nekem, hogy itt is megvan minden hozzá. És mi van? Szemét, gaz!


    A környékünkben nincs egy pad ...úgy lemennénk Lajossal..kiülni egy kicsit nézelődni. Ami volt azt is felszedték, mondván a hajléktalanok aludtak rajta.


    Na, ennyit erről!!!


    Én nem főzöm meg a sonkát még...mert nem marad húsvétra.


    Volt olyan év..hogy az ünnep előtti nap még végig rohantam a várost, hogy vegyek még sonkát, mert elfogyott. Hogy mit főzök, majd most kigondolom, már csak kettőnkről kell gondoskodni. Sütni sütök majd valamit, mert átjönnek az unokák biztos..ha meg nagyon jó idő lesz biztos sütögetni fog a vejem..oda is szoktam sütit vinni.

  18. 2019. Április 17. 09:44283234.

    Sacika, biztos tudod, hogy nálunk egy  konyha van, be kell osztani a  sütést főzést. 


    Nem olyan régóta Bea is főz, főleg azóta, hogy Bencének is kell mit elvigyen. Én is szoktam  Bencének ezt-azt főzni, egyeztetünk.


    Ebben az állapotban én most nem is tudnék akkora főzést csinálni. 


    Így több mindent, amit szoktam - van ami elmarad most -  megcsinálom előre, hogy szabad legyen a tüzhely. 


    A sonka amit megfőztem csak az enyém,  így én nem hiszem, hogy megeszem, majd  húsvét reggel fogunk belőle enni, ha meg nem kóstoljuk szombaton. Gábor csinált sonkákat maguknak, az házi. Akkor eszik mikor akarják. 


    Nálunk két család van, majd közösen eszünk az ünnep első napján biztos, mindenki felteszi, amit "alkotott". 


    Fura helyzet, de meg lehet szokni. 


    A lábfájás miatt nagyon sajnállak Sacikám.  Jobbulást.


     


     


     


     

    előzmény:
    Rolta (283233)
    2019-04-17  09:28
  19. 2019. Április 17. 09:28283233.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt is szépen süt a nap, de hűvös van..


    Tegnap este akartam jönni, de az ajtó csak a távoli világra nyílt.


    Ildikó....azt hiszem nem értettem félre a "létrát", csak az én létrám a saját padlásommal kapcsolódott össze és annak a zúgából jöttel elő fájdalmas "lomok".Nem korai a sonkafőzés, még elis fogyhat.Mi nagypénteket böjti napnak tartjuk, már az ősök iránti tiszteletből éstalán megszokásból is.


    Julika...már talán vége felé közeledik a mai pancsolás, pihenjél jól utána


    Anikó...Biztos nehéz volt a tegnapi nap testileg-lelkileg.Mivel utaztál?


    Annuska...jelentkezett e Ricsi Görögországból?Pihen vagy ez is egy feladat része?


    Marika...hol töltitek az ünnepeket?Elmentek vagy hozzátok jönnek?


    Borsika...nagyon szép lettél és remélem jó is..


    Pötyi....okosan ajándékoztok...nálunk húsvétkor csak a apróságot kap mindenki.Egyébként a gyerekek mostanában a pénznek örülnek legjobban, persze jóval szerényebb összeggel


    Magdi...örülök, hogy hatásosnak tűnik a fürdőzés, maradjon is így..


    Erika...a készülődésedből is látszik, hogy jobban vagy...Kérdezted a húsvéti menüt..Húsleves /tyúk-pulykanyak-lis marha/, kacsasült hagymás krumplisalátával, lilakápsztával és az elmaradhatatlan rántotthús, többféle saláta, egy sütés nélküli gesztenyés álom...A készülés közös lesz, mindenki vállal valamiket...ja és Saci süt rétest.... Soknak tűnik, de ez több napra lesz és hozzánk bármikor beszédülhet valaki...Majd írd meg te is a menüdet és másokét is szívesen olvasnám.


    A napokban nagyon elfáradtam.Beültettem a virágos ládákat 11-etés a muskátlis földjét is kicseréltem..A kert most nagyon szép, az esőtől felfrissült, tele tulipánnal, nefelejccsel  és apró tavaszi virágokkal..Most bújik két ládába boglárka, az Ildi virág is szép, érdekes, hogy jóval arébb is bújik, mint ahova ültettem.A kakukkmákom nagy részét a Bizsu szétkaparta, még van egy magom nem tudom érdemes e  elvetni......


    Most aztán igazán sokat írtam...minden szép és jó lenne, csak a lábam ne fájna és másom se..


    Jó készülődés vagy pihenést ...ki mit tervez..

  20. 2019. Április 17. 08:28283232.

    Mai gondolat: kedvenc írónőmtől.....


    "Sok ember fél a csendtől, a magánytól. 
    Fél a tükörtől, amelyet a csend, a magány tart eléje. 
    Mert az ember sohasem az, akinek társaságban látszik, akinek emberek között mutatja magát. 
    Az ember mindig az, aki csendben, magányban... szembenéz önmagával." 
    / Bozzay Margit /


     


    Kis pihenés jön a sonkafőzés /még tart/ és a fűszerek rendezése után. Vannak hiányosságok. 


     

  21. 2019. Április 17. 07:01283231.

    Jó reggelt.


     


    Itt  szép napfényes az idő, jó kinézni, ahogy a nap bearanyozza az utcát. 


    Magdi örülök, hogy használ a kezelés. 


    Anikó,megjöttél-e, vagy majd ma? 


    Zömében összepakoltam tegnap, de ma még  válogatni kell a padlásról, amit el akarunk küldeni a lomosokkal. Mindent nem visznek el, ruhát egyáltalán nem, pedig abból van a legtöbb. 


    Azt hiszem felteszem a sonkát főni, tegnap már kiáztattam. Remélem nem eszem meg húsvétig. bár most a nagypéntek miatt igazán nem is tudom mi ünnep mi nem, vagy én mit szoktam tartani.


    Még el kell mennem a temetőbe is már nagyon régen voltam, azt sem tudom mit vitt el  a szél. /nem ma lesz a temetőjárat./


    Ma kezelés, majd beszámolok, mit is értem el. 


    Ennyi jutott eszembe így reggel. 


    Szép napot, majd jövök. 

  22. 2019. Április 16. 19:40283230.

    Sziasztok!


    A tegnapi nap nagy szomorúsággal ért véget.Kivételesen néztem a tv-t/J-éknál voltam /és egyszer csak mutatták a lángokban álló Notre Dame-t.Nem akartam hinni a szememnek.Borzalmas...csak reménykedni lehet,hogy nagy összefogással valamikor helyreállítják....de már sosem lesz a régi.


    Tegnap Tómalmon voltam ....nagyon szép idő volt.Sajnos eső arra kevés esett...inkább a városban.A kajszibarackfa gyönyörűen virágzott,majd elkapta a fagy....de az egész fa nem tér magához.Csak reménykedem,hogy nem pusztul ki.Ma haza"vackolok"..9 körül jönnek Boscóért.A többiek szanaszét....egy részük ma bejelentkezett.


    Voltam fürdeni...másfél óra alatt megfordultam.A kezem mintha kevésbé fájna...persze ez még korai.


     


    Gondolom mindannyian készülődtök.


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

  23. 2019. Április 16. 16:36283229.

    Sziasztok.


    Itt is gyönyörű tavasz van.  délelőtti dolgom után bejöttem egy kicsit kitakarítani a szobámat. Lehet, hogy Ti is ezt csináljátok?


    Éppen most "ebédeltem" nagyon éhes voltam már. A szőnyegek még kint vannak, nem tudom, hogy be tudom-e fejezni,. amit elkezdtem, ha nem marad holnapra. 


    Julika, a Notre Dame égése borzalmas.  Hogyan történhetett? 


    A lábamról: kezelés holnap délután lesz, most megyek még csak harmadszor. Ez nem olyan dolog, hogy  azonnal,  kész. 10. kezelés után  talán várhatok valamit. Ugyanaz mint volt. Diclofenákos fájdalomcsillapítóval mentem Zegre is.  


    Örülök, hogy jobban vagy Erika és Ernő is meggyógyult. 


    Ricsikének jó nyaralást, vagy munkát kívánok. 


    Sacikám, nem értettem a szomorúságokat a padlás ügyben,  én a létráról írtam, valamit talán félre értettél. De nem baj, csak úgy keresgettem mi válthatta ki.  


    Magdi biztos  jól kidolgoztad már magad. 


    A FB-on  egy pár ember Délkoreában van, rengeteg képet tett fel az Éva,  ha valaki kiváncsi lenne rá, akkor a Diófához kiírom a nevét, és az ő neve alatt meg lehet nézni.


    Most mennék,  v alamennyire be kell fejeznem a szobát, mert majd nem tudok itt aludni. 


     


     

  24. 2019. Április 16. 07:45283228.

    Hajnali zenét visz szárnyán a szél, felzeng a Notre Dame...
    Az ébredő Párizs új életre kél, ha zeng a Notre Dame.
    Míg a nagyharang zúg, mint az orkán,
    a sok kisharang csengő-vidám,
    A mennyben is hallják a harangok hangját, ha zeng,
    Ha zeng a Notre Dame!" 


    Vajon mikor zúgnak fel újra a Norte Dama harangjai? Az elnök megígérte, újjá építik.


     

  25. 2019. Április 16. 07:41283227.

    Legyen csoda szép, húsvétváró napotok!


    "...Ha bölcsebb lennék, mint milyen vagyok,
    innám a fényt, ameddig rám ragyog,
    a nap felé fordítnám arcomat,
    s feledném minden búmat, harcomat,
    élném időmet, amíg élhetem,
    hiszen csupán egy perc az életem."
    Várnai Zseni.


Címlap

top