Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. Április 16. 07:31283226.

    Szervusztok!


    Pötyikém!


    Gondolom a lányod biztonságosan és örömmel tért haza. Örül, hogy segíthetett. Én csak Deszkig és Grazig mentem..a lányod igazán jó anya, ha segítség kell elrepül. Ha menne Grazba Csabáról repülő én is szívesen elmennék, de annyira sokat kell ülni, hogy nem bírja a térdem. Így megvárom, hogy ők jöjjenek haza.


    A sonka nekünk is meg van, el kell fűrészeljem mert olyan hosszú, nem fér a nagy lábasba. Nem baj... úgy is felezünk Timivel. Már hosszában el van vágva, egy fél sonkát vett, most negyedelem.


    Ma füvet nyírok..azt nem mondom, hogy szeretnék, ha azt szeretném, hogy húsvétkor szép legyen a kert meg kell csinálni. Holnap a fürdő után biztosan nem lesz sem kedvem, sem erőm. Nekem péntekre kell készen lenni, akkor jönnek haza Timiék. Itt ebédelnek aztán mennek ki Szanába. Egy  nap elmennek Deszkre a maradék cicáért. A barátjának kell.


    Lassan indítom a munkát..amíg van kedvem


    Örülök, hogy gyógyultok..én nagyon megijedtem, hogy bele esek a nyavalyába, erősen kúrálom magam.

    előzmény:
    potymama (283225)
    2019-04-15  22:36
  2. 2019. Április 15. 22:36283225.

    Sziasztok!


    Jobb későn, mint soha! Ezért itt vagyok. Lesem a repülőt..most jön vele haza a lányom, jó későn  ..éjfél felé ér be a reptérre, és még onnan haza.


    Ma berobogott Dalma.."öltözzetek, átmegyünk anyáékhoz, kiültök a kertbe napozni!!!


    Igen ám, de mire felcihelődtünk..majdnem lement a nap. Egy kicsit azért üddögéltünk a kertben, elnéztünk a két kutyát ahogy hancúroztak..aztán  hűvös lett nagyon és haza hoztak.


    Látom a híradóban a Notre Dame égését. Rettenetes. Nem akarták repülőről oltani, hogy ne legyen még nagyobb a kár..most meg már lehet el se tudják oltani.


    Látom Erika is visszatért egészségesen, mi is jól vagyunk..el ne kiabáljam.


    Én nem csinálok nagy hajcihőt a húsvétból..a sonkát megvettem..meg a hozzávalókat (mustár, torma stb.) kivéve a tojást. Azt majd holnap a zöldséges csajomtól.


    Aztán majd összefésüljük a lányommal hol-mikor ki lesz ebédre, meg általában. Zsuzsi hazajön az biztos, és Veszti is biztos, mert ők meg kapnak ilyenkor csomagot, kb 30 eFt értékben..sonkát, kávét, mosószert szóval ilyen hasznos dolgokat..amit nem lehet elinni. Mert a pénz az első kocsmáig tart ..főleg ott Nyíregyháza környékén. Én helyesnek tartom.


    Na, megyek, mert lassan le kellene feküdni.

  3. 2019. Április 15. 15:03283224.

    Szervusztok!


     


    Most már biztos, hogy én is meggyógyultam.......a köhögés megmaradt, de amúgy jól vagyok. Ki is használtam ezt az állapotot és neki álltam egy alapos fürdőszoba takarításnak. El is fáradtam, így mára befejeztem, majd holnap folytatom, ha hazaértem a piacról. Oda menni kell, mert zöldség és gyümölcs kell. Azért mára még találtam elfoglaltságot, vár a vasalni való.....


    Anikó biztos a napsütés tett jót (nekem is). Azért csak óvatosan.....


    Annuska én is azt kérdezem, hogy Ricsi nyaralni megy vagy dolgozni?


    Francika elkészült a kép?


    Sacika mi lesz a húsvéti menü? Jó lenne valami ötletet lopni. Nálam egyenlőre annyi van tervezve, hogy lesz húsleves (Ernő kérte, végre nem paradicsom levest) töltött dagadó, töltött tojás, sonka.....A sütés csak annyiból áll, hogy sütök püspök kenyeret.......ja és pogácsát......Ha javul az idő úgyis kimegyünk a telekre.....


    Magdi milyen lett a kert eső után? Bár nálunk is esett volna egy kicsi.....


    Pötyi ügyesek az unokádék, hogy mindent meg tudnak maguk csinálni. Persze ilyen felmenőkkel könnyű!


    Borsika láttam gyönyörű mosolyod, tényleg mint egy filmsztár!


    Julika nekem nem lett volna azokat a szépséges tojásokat elosztogatni. Lehet, hogy azért mert egy darabom sincs......


    Marika nálad mi készül húsvétra? Ugye vigyázol magadra?


     


    Hogy nekem milyen figyelmes férjem van, hát nem elővette a vasaló deszkát......most már biztos kivasalok.......megyek is.


     


    További szép napot!

  4. 2019. Április 15. 13:10283223.

    Szervusztok.


    Lehet hogy a gyogyók, de az is lehet, hogy a napsütés van rám jobb hatással. Délelőtt városban voltam, azt hiszem ami fontos volt el is intéztem az ünnepek előtt. Mindjárt készülődöm, fodrásznál van jelenésem.


    Erika örülök a gyógyulásnak, remélem Te is követed életed párját. Nálam nem a munka tett be a derekamnak, szégyenlem is, de mostanában annyira lazán veszem a dolgokat.


    Borsika talán már kész is lesz a mű, talán használható is, ami a legfőbb szempont.


    Magdi szerintem kivirult Nálad is a kert, itt olyan zöld lett minden az eső után.


    Annuska azért volt pici feltöltődés, így járunk sajnos, alig megérkeznek, egy kicsit megölelgetjük egymást, aztán már búcsúzkodhatunk is. Nyaralni megy Ricsi Görögbe? Jó utat kívánok.


    Na megyek készülődni.

  5. 2019. Április 15. 10:31283222.

    Szervusztok!


    Itt ragyogó idő van..már itthon vagyunk Békésről. Féltünk, hogy most nem lesz olyan gördülékeny a program, mint amikor Timi is ott van. Timi most szabadságon van, elutazott...de a lányok nagyon rendesek voltak, ugyan akkor , korábban a rendelés előtt,  ugyan úgy elláttak minket mint Timi idejében. Mindenki kapott egy tojást , amit én csináltam, nagyon örültek neki...de nem a tojás tette


    Hatalmas étvággyal jöttem haza, a fagyóból vettem ki még indulás előtt csirkepaprikást...alig bírtam kivárni míg megmelegszik. Jól be is laktam. Most eldőlök, mert 2 kor megyek a műv. házba, addig ki kell pihenjem magam. Holnap füvet fogok nyírni.


    remélem lassan mindenki meggyógyul. Én megijedtem, hogy most én estem bele ebbe a kórságba..két napja nem alszom jól..hurutos vagyok...tegnap már nagyon fájt a torkom, ma meg alig tudtam megszólalni. Salvus vízzel öblögettem..és kirúgtam magam, pedig úgy volt, a tornát nem is fogom csinálni...de csináltam. Most viszont fáradt vagyok, megyek eldőlni.

  6. 2019. Április 15. 10:15283221.

    Sziasztok, ...Találjátok ki hova megyek   mindjárt ????...: - )))


    Hááát, a  fogtechnikushoz.  ..Már csukott szemmel is odatalálnék.


    Köszönjük kedves jókívánságaitokat a  betegemnek, Szilinek,  hálistenke, már ő is  lábadozik.Eszeget,  a suliba is bement. 


    Én is örülök, hogy Erika  T. férjura, meggyógyult.  Elvitte vleki a savságodat? ..ejnye,  disznóság.  Főjön szét a husvéti sonkája.Majd jövök,  és mesélek.Jók legyetek, semm i lenkeség ám.  Mindenkit puszilok. 


     

  7. 2019. Április 15. 10:06283220.

    Sziasztok!


     


     


    Kilincs-kuluncs ....nyitva van az ajtó....gyertek .


    Nálunk kivételesen napsütéses idő van....olyan kertbe hívogató.Időben ebédelek ...és húzok el....már az " agyamra" ment ez a bezártság.


    Felhoztam a húsvéti dekorációt a tárolóból....és elfogott a nosztalgia.Kezembe akadtak D és B  húsvéti sajátkezűleg készített dolgai.Nálunk az volt a szokás , hogy a húsvét előtti héten eljöttünk , felpakoltuk a gyerekeket, Benjit ...és irány Kaposvár.Aztán húsvét szombatján Ófaluba találkozott a nővéremnél a rokonság...J-ék már oda jöttek.Nagyon szép idők voltak.Mostanra szét szóródtunk.Annyi maradt, hogy nagyszombaton  Évával és a fiával kimegyünk Ófaluba ...útba ejtjük a temetőt...emlékezünk ...talán nem is szomorkodunk.


    Tegnap megkaptam az instrukciókat...este megint "költözöm".Boscónak  is összeállítottuk a " pakkját". Kedden vagy szerdán este megy a barátaihoz.Remélem húsvét után egy ponton majd találkozunk .


    Most vizsgáltam át a palántáimat....kiállításra nem lehetne őket vinni nem is ez a cél ....de vannak.


    Saci a kakukkmák most kelt ki ...cérnavékony ...van ideje erősödni.Húsvét után  veszek virágokat a cserepekbe, ládákba.Szépek vannak a piacon.Az árak kb. a tavalyiak.


    Erikám ....örülök, hogy Ernő meggyógyult ....végre egy jó hír.


    Legyen szép a napotok!

  8. 2019. Április 14. 16:05283219.

    Szervusztok


     Vége az unokázásnak. Már uton van Kremsz felé. Sietni is kell, mert kedd reggel már görögbe utazik. Jó volt ez a rövid találkozás is. Megtartottuk  utolag a névnapját is.


    Én most döbbentem rá, hogy egy hét és husvét van. Még ezután kell majd egy kis bevásárlást eszközölni.


    Itt már pár napja hüsvős van, de eső az nem esik.


    Remélem lassan gyógyulgatók. Ildike  a  sakokfájás elmult a kezelés nyomán? 


    Anikó, hogy van a derekad. szomoru esemény vár rád.


    Olvasom, hogy lenkeségek is akadtak, Nem baj a lényeg, hogy jól legyetek.


    Minden betegünknek- Szilikének is- jobbulást kivánok, akik meg lábadoznak gyorsan gyógyljanak meg.


     

    előzmény:
    erry (283218)
    2019-04-14  15:00
  9. 2019. Április 14. 15:00283218.

    Sziasztok!


     


    Jöttem aláírni a jelentkezési ívet.....


    Itt jó idő van, igaz a napsütés elmúlt, de eső sem esett, 14 fok van...Az esőt vártam, nagyon száraz a föld......Gazoltam, de nem sok eredménnyel, mondhatnám győzött a gaz.....A hajolgatást a derekam nem szerette......Ami bosszant, hogy ennek a pici kertnek is csak a felét tudtam megcsinálni. De sebaj, majd holnap folytatom.....


    A lenkeség is megvolt......A piacon vásároltam, a savanyúságos után mentem a gombáshoz. Be is vásároltam és otthon vettem észre hogy a savanyúságos szatyrom a gombásnál maradt. Gyorsan visszamentem (bízva a jó emberekben) de nem volt meg......újra kellett vennem....Viszont valakinek lett egy jó napja


    Ma főzőcskéztem, gomba leves, rántott máj és törtkrumpli volt a menü.....még vár a vasalás, de azt hiszem elhalasztom holnapra...előjött a Pató Pál effektus.......


    Már jobban vagyok, Ernő teljesen jól van........már tud morgolódni.....


     


    Anikó sajnállak...nem vállaltál túl sokat és az ártott meg?


    Sacika örülök a jó eredménynek, remélem a többi is ilyen lesz....a túrós csuszára beneveznék, de biztos kinevetnétek, mert fura ízlésem van, sok pörccel, sok tejföllel és porcukorral szeretem.....


    Francika mit festettél? Megmutatod majd? Érzel már valami javulást a sarkadnál?


    Borsikám Szilinek jobbulást! Húsvétra már biztos teljes lehet a mosolyod.......


     


    Csengettek, az unokámat vártam, igaz későbbre ígérte, de most úgy látszik kivételesen korábban jött.....


    Legyen szép a további napotok!

  10. 2019. Április 14. 14:08283217.

    Sziasztok!


    Erre is borongós, hűvös idő van. Reménykedem,hogy holnapra már lesz egy kis napsütés.Szeretnék a kertbe menni.


    Kivételesen itthon vagyok.J-ék nemrég értek haza,hogy holnap menjenek tovább.


    Pötyi...nagyon ügyesek Alexáék ...majd kerül bútor is a lakásba.Nekem is az volt a gondolatom mint Sacinak a kép láttán ...tipikusan olyan ház mint az angol filmekben.


    Megint lenkéskedtem: a legszebb orchideámnak letörtem a virágát.Olyan mérges lettem ....legszívesebben lecserélném az egész állományt törpére meg sáslevelűre.Csak a nagy levelek vannak.


    Anikó ...kijut mostanában a szomorú eseményekből.Sajnos körülöttem is annyian mentek el az utóbbi hónapokban.


    Megcsináltam a manikür/ pedikürt...most bambulok egy kicsit.

  11. 2019. Április 14. 11:21283216.

    Szervusztok.


    Nincsenek jó napjaim, sajnos a derekam derekasan kitesz magáért, igyekszem feküdni, szedem a gyogyót, valahogyan ki kell kúrálni kicsit. Kedden megint temetésre kell menni vasmegyébe. Remélem jobb idő lesz lassan, most legalább nem zavar annyira az ágynyugalom, nem lehet kimenni.


    Borsika, Szilinek mielőbbi gyógyulást kívánok, meg persze minden gyengélkedőnek.

  12. 2019. Április 14. 09:17283215.

    Szép vasárnapot Mindenkinek!


    Én is úgy vagyok, mint Pötyi, olvastam mindent, de a reagáláshoz nem volt erőm.


    Pötyike...nagyon ügyes a családod, biztos szép lett a lakás, kívülről olyan igazi angolosnak tűnik..


    Julika..szépek a tojásaid, biztos örül aki kap belőle..


    Ildikó....a padlás kicsit elszomorított, bár a sajátomban a rossz mellett én is találok sok jót is...mi lesz az alkotásod?


    Erika...biztos még gyengélkedik, talán a az új orvoslátogatás eredményes lesz..


    Annuska....olvasom, hogy az időjárás változás téged is megvisel.Fiad javul?


    Marika..kis bosszúság mindig adódik, ti kertetek is biztos felüdült eső után..


    Anikó...a cipekedéssel vigyázz, nálad készül e újra  valami szépség?


    Borsika...Szilikénk jobbulást.Újabban nagyon ügyes , tevékeny vagy..


    Magdi...jól teszed, hogy elutazol.Biztos Ófaluba mész, ahol mindig szeretettel várnak.


    Nálunk nagyon hűvös, mondhatnám hideg van napok óta és esik az eső, ami nagyon kellet, de most a jó időnek kellene jönni.Nagyobb esemény nálunk sincs..  A hét elején családi összefogással és "pénzes" segítéssel meg volt az alapos tavaszi nagytakarítás.Ismét szembesültünk, hogy túl nagy kettőnknek ez a lakás.


    Papával voltunk ellenőrzésen, a megállapítás szerint nem romlott lényegesen az állapota, még a pszihológiai vizsgálat van hátra.Én is járom a köreimet, már amennyire tudom.Most még hab a tortán, hogy a fogínyem is csúnyán begyulladt.Tudom nem tűnik nagy dolognak, de akinek volt már ilyene tudja, hogy mennyire megviseli az embert....na vége a panasznak..


    A héten kutya-hotelként működtünk.Bizsunak műtötték a lábátés i lábadozott.Először féltem kicsit, de nagyon ügyesen bevette a gyógyszerét, viszont a kötést nem engedte levenni, saját maga addig ügyeskdett, amig leszedte....ma már hazamegy, lehet, hogy ott tartunk, hogy hiányozni fog..


    Tegnap Vera bevitt a csarnokba,.Sok minden hiányzott és megejtettük a húsvéti bevásárlást, máskor sokkal előbb szoktam.Lassan összeáll az ünnepi menü is, az első nap lesz a miénk.Mindenből szépeket tudtunk választani, igaz a pénztárca jócskán apadt....Vettünk egy csomó virágot, főleg Saci ládáiba...olyanokat ami nekünk nincs...talán jövő hét az ültetés hete is lesz..


    Ma egyszerű ebéd lesz, azért van időm itt lenni...halászlé /bolti kicsit feltuningolva/ és túróscsusza...A hét pedig főleg  a medvehagyma jegyében telt...medveh.krém leves, medveh,pogácsa, medveh.sajtostészta..


    Teljen szépen a mai napotok.....a betegek, gyengélkedők gyógyuljanak..


     


     

  13. 2019. Április 14. 08:49283214.

    Szervusztok!


    Éjjel esett az eső, még reggel is szemetelt..most hol esik, hol nem. Csúnya, őszi idő van. Jól beszorít a lakásba.


    Olyan jó, hogy ilyen ügyes Pötyi rokonsága. Nem kell mesterre várni, nem kell horribilis összeget kiadni a festésre. De erre születni kell..én nagyon béna vagyok a festésben. Még meszelni, azt már csináltam, de csak a melléképületet kívül..az jó lett, de nagyon nagy a kosz utánam. .


    Nagyon rosszul aludtam. Este bekentem belülről az orrom, a műtét helyét, ahol egy nagy lyuk van. Ahogy a doki mondta Szegeden, a 80 évek műtéti technikája okozta. Szóval azt álladóan kenni kell mert különben pörkösödik és ha leválik erősen vérzik. De este nem jó bekenni mert elkezdte oldani a hurutot, harákoltam, ha elaludtam fuldokoltam...3 kor Sterimarral fújtam be attól kitisztult..akkor már tudtam aludni. sajnos ilyen gondjaim vannak. Mindenkinek meg van a maga keresztje.


    Gondolkodom miket kell venni az ünnepre..nem sok mindent de azok fontosak. Csak sóst sütök, ha édeset akarunk enni bontunk bonbont, Timinek van, kapta...ő nem édes szájú... meg vigyáz is magára.  Imádom a sütiket de nagyon "árt". Legyen szép napotok!


     

  14. 2019. Április 13. 20:05283213.

    Sziasztok!


    Olvastalak már benneteket, csak a kis tabletről nem tudtam belépni..így nem írtam. Most bekapcsoltam a nagy gépet és itt vagyok.


    Csak az a baj..újra át kellene olvasnom mit írtatok, hogy reagáljak.


    Először ami velünk történt. SEMMI KÜLÖNÖS. Olvastam Ildi sütött hajtoványt..úgy megkívántam..bedagasztottam és én is sütöttem. Csak az a baj..olyan finom lett!! Rögtön melegében befaltam kettőt..aztán amikor kihűlt akkor is. szerencsére jött Dalma és becsomagoltam neki gyorsan az egészet..én meg bevettem egy bilagitot..és valamelyik nap vettem cólát!...Vészhelyzet esetén.


    Végre van netjük Alexáéknak, a lányommal beszéltem és küldött képeket. szépen rendbe tették a lakást. Most már csak bútor kell bele rendes.


    ebben a házban a legfelső emeleti két ablak az övék, meg a másik oldalra is néz ablak. Leona a kapuban.


    Ez egy csatorna a ház mögött..zsilipezik a kis hajókat, mennek a tenger felé..(ha igaz)


    Alexa a tapétázás nagymestere, Mondjuk Markusz meg a festésé, mert ő festette ki az egész lakást.

  15. 2019. Április 13. 17:46283212.

    Persze, hogy mindig vissza megyünk a régmúltba. Akár akarjuk, akár nem, a gondolat vissza jár. Én lefekvéskor szoktam emlékezni, valahogy akkor tör rám...és nem mindig a kellemes emlékek. Vannak fájdalmasak, egész kis kortól akár napjainkig,  amiket igyekszem elhessenteni. Minden masszírozásra Marika hoz kínai szerencse sütit. A csütörtöki is "érzi" ezt rajtam , azt üzente "a múlt.. elmúlt..engedd el".


    Van, hogy megtervezem, mire fogok gondolni, persze jóra, tervezgetésre..az megnyugtat, elaltat.


    Esti üdvözlet


    "Amíg vannak, akik szeretnek,
    van értelme az életednek.
    Mindegy, hogy rohannak az évek,
    ha érzed melegét egy kéznek.
    Még érdemes reggel felkelni,
    ha van kinek kenyeret szelni.
    Örülj a percnek!
    De ha mégis magány a sorsod,
    ha a gondot egyedül hordod,
    erőt is ad hozzá az élet.
    Találd meg mindenben a szépet.
    A nap rád is úgy süt, mint másra,
    ne gondolj hát az elmúlásra.
    Örülj, hogy élhetsz!"



    (részlet Helen Csok verséből)


  16. 2019. Április 13. 17:32283211.

    A kedvenc versem? Nem tudnék válaszolni.


    Sokszor mikor jövök haza Tómalomról ....és végig ezen az unalmas ,hosszú utcán...verseket memorizálok.Sajnos egyre többször elakadok.


    Erről jut eszembe...középiskolások voltunk és ezzel az unokatesómmal  állandóan verseket mondtunk a nyári szünetben...főleg kapálás közben.Ő sokkal szorgalmasabb volt nálam....de ösztönző is.


    A készletem azokból az évekből ragadt rám. Nem is tudom a mai gyerekek ,hogy állnak.Igaz " felcsapja" az okos telefont ....ott van minden.

    előzmény:
    BORS (283209)
    2019-04-13  16:13
  17. 2019. Április 13. 17:24283210.

    Sziasztok!


    Megjöttem a klubból.Nagyon jó hangulatú beszélgetés volt.Persze időnként visszamentünk a múltba, gyerekkorba, szokásokhoz , örömökhöz és nehézségekhez.Egy német gimnáziumi tanár gyűjt anyagot egy könyvhöz ...amit a nagyszülei emlékére akar írni.Nem tudom miért egy idősebb férfit képzeltem ....erre egy fiatal , lobogó hajú  roppant kedves  fiú jelent meg.Én nem nagyon szoktam a klubban németül megszólalni , mert ők az itteni dialektusban beszélgetnek egymással / már aki  tudja/...most megeredt a nyelvem / pedig nem is ittam /.


    Várom az unokatesómat....folytatjuk a " családregényt" ....szóban.Utána kulcsot kap ...én meg megyek Boscóhoz.


     


    A " létra" elgondolkoztató. Nagyon jók voltak a régi emlékek.Nálunk a "tyúklétra" úgy emlékszem szélesebb volt sokkal mint a rendes létra.


    Olyan hideg volt reggel ...mégh délelőtt is fáztam ...most aránylag kellemes az idő.

  18. 2019. Április 13. 16:13283209.

    Érdemes volt jönni, és köszönteni Titeket, ..Ildike nagyon érdekes és értékes gondolatokat gyűjtöttél és  a hozzáfűzött  kedves kommentárok is nagyon érzőek, kellemesek. Köszönöm. (Ha most megkérdezné valaki tőlem, hogy  melyik magyar írót vagy költőt kedvelem a legjobban? .. nem is tudom, elfogult lennék, mert most olvastam Karinthy F.  "Lepketánc" című  egyfelvonásosát és most Őt szerettem nagyon. )


     

    előzmény:
    franci47 (283202)
    2019-04-13  09:15
  19. 2019. Április 13. 15:32283208.

    Julika, nem csak a saját létra a gondolatom, hanem az idézetek közbeni sorok is a saját gondolataim, amit leírtam. 


    Ami eszembe jutott a kép kapcsán, hogy mi lehet egy ilyen boltban, és én azt hogy látnám, azt leírtam. Ha felmennék a lépcsőn, elhagyva a boltot, mit láthatnék. 


    Úgy csak játszottam egyet a szavakkal, a képpel, és az érzéseimmel, gondolataimmal. 


    Közben ráakadtam még úgy érzem értékes  írásokra, így azokat közben megosztottam veletek. Ahhoz társítottam a saját véleményemet. Igaz nem különül el, de mégis két részből áll. Szóval csak a felét másoltam, a többi az sk. 


    A végén a kis dőlt betűs, zárójeles, a diófával kapcsolatos, az az én életem egyik szakasza volt,amiben szerepelt a létra, talán csak egy pillanat, ami egyáltalán nem hagyott bennem rossz emléket. Kislány voltam, és a legidősebb gyermek, tehát valamennyire vigyáznom kellett a kisebb testvéreimre, a létrára mászás kapcsán is. Már akkor volt felelősségem. 


    Nemrég voltak itt Tomiék,  elmentek moziba. Ja... én egyáltalán nem kívánkozok moziba,  lehet, hogy azért, mert nem szeretek készülődni, elindulni és főleg a hazajövetel macerás. 


    Most megnézem a "félig kész alkotásom" mit tudnék vele kezdeni. 


    Hála az égnek nem esik az eső, de azért hűvös van. 


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (283205)
    2019-04-13  10:43
  20. 2019. Április 13. 12:59283207.

    Jó szórakozást!!!!


    Pedig annyira igaznak tűnt, bemutatta mit nyertem..én meg egy kicsit örültem..de csak kicsit, mert azonnal jelzett a "vészcsengő" hallottam a vőm intelmét, soha, senkinek  semmilyen körülmények között nem szabad itt megadni a kártya adatait.


    csöndesen telik a nap, sokat ülök a gép előtt, sok érdekes et olvastam.

    előzmény:
    harangvirag08 (283206)
    2019-04-13  12:47
  21. 2019. Április 13. 12:47283206.

    Sziasztok!


    Csak egy pillanatra jöttem ...mert megyek a klubba.


    Julika ...ez a legújabb szélhámosság ....nem hallottál róla? Senkinek nem szabad megadni a kártya számot / nem a pin kódra gondolok/....amikor  rendelünk és kártyával fizetünk az is más.Jól tetted, hogy nem reagáltál.

    előzmény:
    BiriBiri (283203)
    2019-04-13  09:33
  22. 2019. Április 13. 10:43283205.

    ldikém!


    Minden írást gondosan elolvastam és elmosolyodtam, hogy ezek között a sorok között neked  is a saját a létra jutott eszedbe. Mint vidéki lánynak nekem is vannak emlékeim a baromfi udvarról. Mi a barackfára jutottunk fel a kölcsön vett létrán ami a baromfi udvarban nőtt és  bizony csúszós volt, először le kellett fával takarítani.


    Sajnos nekem kellett takarítani és a tojást begyűjteni...nem szerettem munka volt.

    előzmény:
    franci47 (283204)
    2019-04-13  09:49
  23. 2019. Április 13. 09:49283204.

    Julika, hogy téged pont a  sz.létra fogott meg? Igen emlékszem a tyúkok szoktak a lépcsőn ülni és közben nem jöttek le a nagy dolgot elvégezni. Innen vastagodott a létrafok. Ez attól is függött, milyen szögben használták a létrát.  Kicsit ferdén volt feltámasztva a tyúkólhoz. Ha  befelé néztek az ól felé, akkor történt meg a csoda, nem esett le a kaki. Láttam már pár "tyúkszárhazát" is. Milyen emléked van hozzá? 


     


    A boltban nem jártál?   a lépcsőn sem mentél fel? 


    A nyeremény nálam  majdnem mindennapos. Nem szabad elhinni.  Alig lehet kilőni a képernyőről. 


    Azt  hiszem fel kéne öltözni. Hideg idő van kint. 


    Van egy félig kész festeményem, hiányzik róla ez-az, lehet, hogy ma rászabadítom magam. ..... aztán majd meglátjuk. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (283203)
    2019-04-13  09:33
  24. 2019. Április 13. 09:33283203.

    Szervusztok, szervusz Ildi!


    Kellemes olvasni valót hoztál...mindenen van elgondolkodni való. na és  a szaros látra?? nekem is van olyan élményem, emlékem.


    Az éjjel eshetett, hűvös az idő. Sokáig fekverésztem, fél 5 kor mentem a cicákért, majd 6 is vissza aludtam. Aztán a kis gépen nézelődtem.


    Tegnap a telefonon 2x is kaptam olyan értesítést hogy nyertem egy.. azt hiszem telefont. Csak egy eurót kell érte fizetni és már jön is a futár.de ugye előtte meg kell adni az emal címet és na még mit??A kártyám számátUgye ez bizalmatlanságra ad okot. Mivel minden hónapban jön a számla, tudják az elérhetőségemet, és azt az egy eurónyi pénzt a futárnak is adhatnám...ha valós lenne az az ajánlat. Ezt kihagyom.


    Amikor azt írtam,  nem tudok mit kezdeni magammal azt akartam mondani,  annyira megszoktam, hogy nem vagyok egyedül, vágni lehet a csendet. Hiába van szinte egész nap oda Timi valahogy nem üres a lakás. mikor egyedül voltam azt szoktam meg.. aztán meg kellett szokni, hogy nem vagyok egyedül..Mára már "helyre rázódtam".


    Olyan szépek a tulipánok, ha nem esik az eső viszek a temetőbe.

  25. 2019. Április 13. 09:15283202.

    Jó reggelt!


    Mai gondolat:


    Minden embernek van időgépe. Van, amelyik a múltba visz, ezt hívják memóriának, van, amelyik a jövőbe, ez az álmodozás.
    - Jeremy Irons


    A fenti idézet a lenti kis utcácska, kis bolttal, lépcsővel tartozik. 


    "Te meglátsz valamit, és azt kérdezed: "miért?", de én megálmodok sosem volt dolgokat, és azt mondom: "miért ne?".

    G. B. Shaw


    Menj be a boltba,nézz körül, lehet, hogy millió könyvet találsz, talán én még egy jó szemügét is hozzá, hogy feltétlenül olvassak, régiségeket, órákat, lehet, hogy nagypapa zsebóráját is megleled.  Régi babák,  egy kávéscsésze, ami megtetszik, és holnap abból iszod a kávédat. 


    Felfedezheted régi kedvenc színészedet is egy avittas képkeretben, jaj de jól mutat még így is, aztán gyorsan elkerülöd a tükröt, csak egy suhanás előtte, nehogy már a ráncodat  nézegesd a fiatal  valamikori   színészkép előtt, bár azt hiszem ő már ránctalan, az örök vadászmezőkön már kisimulnak a ráncok.


    Aztán mit látok Jókairól?


    A már idősödő Jókai Mór a Sváb-hegyen sétálva találkozott egy hozzá hasonló korú barátjával.
    − Hát, hogy vagyunk, hogy vagyunk? – kedélyeskedett a barát.
    − Nem panaszkodhatom! – így Jókai. – De hát telnek az évek, öregszünk, butulunk.
    − Butulunk? – döbbent meg a barát. – Én nem veszem észre.
    Jókai halványan elmosolyodott:
    − Mi nem vesszük észre, komám. De a többiek igen."  Na ja vigyázni kell..........mit mondunk, mert könnyen így járhatunk.


    Boltocskában van még régi ruha, amit ha felveszel kisasszonynak érezheted magad, ha  odaállsz a  tükör elé - tedd meg mégis -  láthatod a boltocska hátterét, és h ogy nem vagy benne egyedül más is szeret ide betérni.


    Ha mindent megnéztél és én nem láttam meg, kérlek írd ide, mi felett siklottam át.


    Kimegyek látom a gyönyörű lépcsőt, ami felvezet valahova innen a nyugalom házából. Menj fel, kapaszkodj  a korlátban, kicsit lehet nehéz lesz, de felérve ujabb csodát vehetsz észre, ami ehhez a naphoz kapcsolódik. A csodákat meg kell élni, lehet, hogy csak egy kis dolog másnak, de neked hozza majd a következőt.  Ne várj nagy dolgokat, csak mindig aprót.


    Ezt találtam:


    Ide figyelj, odahaza volt nekünk a kertben egy magas diófánk. Nehéz volt rá fölmászni, a törzséről visszacsúsztam, mindig lehorzsoltam a térdem. De én nagyon szerettem a fa tetején üldögélni, egy nap többször is fölmásztam rá. Aztán egyszer a nagyanyám meglepett egy kislétrával, odatámasztotta a fa alá, kényelmesen fölsétálhattam rajta, akár a lépcsőn. Néhányszor kipróbáltam, aztán bevittem a kislétrát a fészerbe. Szegény nagyanyám nem értette, de te érted, ugye?

    Janikovszky Éva


    /Erről eszembe jut, anno,még voltak Anyukámnak tyúkjai, és ott volt egy létra. Mi gyerekek is kölcsön szoktuk venni a tyúkoktól. Ide-oda támasztottuk amit nehéz volt elérni, segített nekünk. előfordult, hogy  kicsit tyúkszaros volt, sőt..... aztán mivel könnyebb súlyra szabták, el-el törött egy létrafok, így kettőt kellett lépni. Már régóta nem    látok ilyen létrát, a tyúkok is földszinten alszanak. /


    Ezek jutottak eszembe, és sajnos elfogy a karakter.


    Szép napot nektek. 


     

Címlap

top