Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. Április 12. 17:54283201.

    Sziasztok. 


     


    Itt hideg van, délelőtt mostam egyet, ki is tettem, aztán fél óra mulva be is hoztam.


    Most éppen hajtoványt sütök. Nincs itthon kenyerem, venni nem szeretnék elmenni,  úgy döntöttem ez igazán finom lesz nekem. Kettőt meg is ettem.  Tudjátok 4-et is meg szoktam enni, de most ennyi fér belém. 


    Jobban vagyok, de nagyon nagyon  álmos. 


    Délután néztem egy részt a  Bábel  c. sorozatból. Sajnos korán kezdtem nézni, így ujra kellett kezdenem.Most a 7-nél tartok.  Magdi amit te is megnéztél, Memories of the Alhambra-  első része után dobtam az egészet, érthetetlen h ülyeség volt. Egyre több ilyet találok. 


    Magdi tetszik a hozzáállásod.  Jaj én régen készleteket törtem össze, most el sem férne  az összes nálunk, ha még meglenne. Nem is beszélve a pohárkészletekről. 


    Julika, nagyon ügyes vagy, régebben én is szoktam vinni ezt-azt, ami itthon felejtődött.  Azért biztos feltalálod magad Julika, valamit csak sikerül csinálni, vagy éppen elalszol. délután nekem is sikerült egy fél órácskát aludni. 


    Marika,  nagyon ügyesek voltatok a sok magféle elvetésével. 


    Szilárdnak jobbulást, remélem hamar gyógyul. 


    Annuska,  Erika, ugye kicsit jobban vagytok, vagy már ti is úgy vagytok, egyik nap ilyen másik olyan, mire leírod, már nem is az a helyzet. 


    Fűteni kell, hideg lett, jövő hétre  mondják a jobb időt.


    Sajnos örvendetes eseményt nem tudok írni nektek.  Csak ilyen átlagosat. 


     


     

  2. 2019. Április 12. 17:51283200.

    Drága lányok!


    Itt olyan őszbe csavarodott a természet feje, hogy csak na. Esik az eső..hideg van. Ma már többször volt "időjárás", ilyen is is, olyan is, meg amolyan is volt. Inkább őszi, vagy kora téli most a hőérzetem . De a rossz után mindig jön a jó...legalább is így tanultuk..hallottuk..és hisszük is. Borsika! Évezem a semmit tevéstMindjárt vissza vonulok és ágyba dőlök..bár akkor elalalszom..talán inkább varrok..akkor meg tudom nézni a sorozatokat.

  3. 2019. Április 12. 17:33283199.

    Jullíííkaaa!  Hát ezt nem hiszem el, ..nem tudsz magaddal mit kezdeni?? Ha-ha..had nevessek. : - )))   Te mindíg feltalálod magad! Egyébként tedd ölbe a kis kezed és pihentesd.- Meg a lábad is. A mai menőke után, rád fér,igazán.  Nincs is olyan idő, hogy a kertbe kimennénk. Hideg van. Voltam könyvtárban, mert féltem, h lejárnak a könyvek.  Vékony kabátban,..na fáztam is. Visszafele futottam egy busz után - az első ajtót megcélozva - és mutatom az igazolványomat.Nem kell, mondja a soffőr, de azért a köszönést viszonozta. Rossz buszra szálltam.  Nem látok, nem hallok,  ..csak beszélek. : - ((  Éppen, hogy nem áztam el, már csöpög. 


    Ma  boltban is voltam,  vettem egy kicsi formás kötözött  sonkát,  és sav.káposztát. Még apróságokat a tisztálkodáshoz,  semmi túlzás, mégis sokat költöttem. Ezt nem szeretem. Jó dolog vásárolgatni, csak ne kéne fizetni. Jaj de nagy süketséget írtam megint.  Jól megéheztem,   nagyon finom vacsim van a lányomtól. Olyan tokány féle, tejszinesen, mellé rövid spagetti, és sajt van a tetején. Én is megleptem őketma:  délelőtt főztem 2 liter tejből madártejet, és még babapiskótát is vittem fel. Szilárdunk beteg : - ((  ettől majd meggyógyul.: - )) 

  4. 2019. Április 12. 17:26283198.

    Sziasztok!


    Megint"külszolgálatban"vagyok.Tegnap derült ki,hogy a hétvégét J.elfelejtette megbeszélni velem.Nyugis,unalmas hétvégét terveztem:ehhez képest jött egy telefon a klubból...mit csinálsz szombat délután?Jön egy német delegáció,jó lenne ha néhányan / a kemény mag"bejönnénk.Este egy e-mail az unokatesóm megy haza.Beszéltünk a héten ...azt mondta egyenest megy.Most meg rájött,hogy menet közben még elmenne valahova és akkor itt éjszakázik.Mondtam ok.Ha nem leszek otthon ...jöjjön át J-ékhoz.Holnap délelőtt megfőzöm a kedvenc  borsólevesét....csirkelábbal....szerencséje van ...volt a mélyhűtőben.


    Itt nálunk ma délelőtt olyan hideg szél fújt.Állítom egész télen nem fázott a kezem annyira mint ma.Mostanra valamennyit enyhü


    lt.Voltam Balfon....jó volt a víz, de lényegesen rövidebb ideig voltam bent mint máskor....még nem vagyok teljesen rendben.


    A családom szanaszét...még jó,hogy "átléptem" az aggódást...szeretem őket változatlanul ...de már nem görcsölök.


    Lenkeség is volt:eltörtem egy kedvenc tányéromat.Máskor a szememt kibőgtem volna,most megrándítottam a vállam:kevesebb kerül a konténerbe.


    Gondolok mindenkire...várlak benneteket!

  5. 2019. Április 12. 15:16283197.

    Szervusztok!


    Ma Békésen kezdtük a napot aztán mentünk az Aldiba. nagyon hideg eső esett, goromba idő volt. Aztán lassan javult, ragyogott a nap, most megint borulgat. Timinek a fürdőben jutott az eszébe, hogy nem pakolta be a fényképező gépet, munka után elutazik. Kérte, hogy vigyem be neki az állomásra... jó anyuka módra, bevittem.


    Most itt téblábolok,  nem tudom mihez kezdjek a nagy "szabadsággal"Azt hiszem mára elég volt nekem ez a sok séta, majd holnap aktivizálom magam. Olyan szomjas vagyok a fürdő után, nem győzök inni...na meg a jó kis csípős maradék krumplipaprikás is kívánja.


    remélem lassan gyógyultok. Csóközön

  6. 2019. Április 12. 10:36283196.

    Szervusztok.


    Akár folytathatom is Magdi hsz.-ét, a helyzet változatlan, hideg van és fúj a szél, a tyúkok feneke befagy, nem lesz húsvéti tojás ha így haladunk, majd eszünk sonkát.


    Sajnos a front érezteti hatását, érzem a sajgó pontokat, hogy a fejemet már ne is említsem. Átmertem az esővizet, már szépen gyűlik.


    Reggel  elkísértem Petit az útján, hát kellemes idejük nekik sem lesz, de nem féltem Őket.


    Marika valami apró bosszúság mindig becsúszik, csakhogy ne legyen kerek a világ. Nagyobb baj ne érjen.


    Pötyi halad e a munka odaát?


    Valahogy nekem már szombat érzésem van, nem tudom, miért épp szombat?


    Nem terveztem semmi munkát, elég lesz megbirkózni a nyavalyákkal, majd elszórakoztatom magam.


    Jó pihenést, és főleg gyógyulást szorgalmaznék erősen.

  7. 2019. Április 11. 18:14283195.

    Szervusztok!


    Olyan jó olvasni titeket.Mindig van híretek, történik valami.De csak a jónak örülök.Sajnos elég sok betegség, baj történik mostanában házunk táján.Remélem hamar túl jut mindenki ezeken a dolgokon.


    Végre éjjel esett az eső nálunk is.Tegnap délelőtt Papa elültette a magokat, de csak úgy tudta, hogy előtte belocsolta a földet, mert olyan kemény volt, hogy amit KB. egy hete felásott teljesen kiszáradt és nem tudta elsimítani.Most ez a kis eső jól jött.


    Egy kis méreg ért.Elromlott az elektromos fogkefénk, tegnapelőtt vettünk ujjat és vásároltunk húsokat.Teljesen kifogytunk mindenből.


    Még párdolgot vettünk, de a sonka és a tojás lemaradt.Ma ezt is elintéztük.Jövőhéten csak gyümölcsöt és kis csokit kell venni.A nyuszikának be segítünk.


    Pötyi aranyos a vöröske.Hamar elkelt.Most mutatják a TV-ben milyen nagy eső volt nálatok.Meddig marad a lányod?Leona kinagyizhatja magát.


    Borsika biztos hamar megszokod az ujj fogacskáidat.


    Magdi, Julika jó fürdőzést.


    Az ablakokkal ne törődjetek.A nyuszika úgy is jön, ha nem csillog, villog minden.


    Betegeskedőknek mielőbbi gyógyulást.


     


     

  8. 2019. Április 11. 15:53283194.

    Sziasztok!


    "Nyugaton a helyzet változatlan". Nem történik semmi különös ...talán jobb is.


    Délelőtt voltam a Sparban...vásároltam ...ami nagyon szükséges. A szél kifordította az ernyőmet....már éppen rászolgált...olcsó kínai volt, de elég sokáig bírta.Nem tudom hányadik ernyőmet fordította már ki a szél.Jó, hogy a kapucnis dzsekiben mentem....így a fejem nem ázott el.Futómuskátlit hirdettek ....olyan csedvás volt ..ingyen sem kellene. Befejeztem ....majd veszek a piacon...oszt jónapot .


    Annuskám ...nem megyek addig a fürdőbe amíg nem leszek rendben.Majd jövő héten egyik nap lemegyek ...egyet befizetek...aztán majd lefürdöm. A lényeg, hogy meg legyen kezdve.Ezt megtehettem volna mikor J-ékkal ott voltunk....csak  akkor eszembe sem jutott.Nem gond....mert egyik busszal megyek ...a másikkal jövök.


    Porszívóztam.Nagyon jó az új porszívó ...csak szokatlan.Szélesebb a keféje mint a réginek....szoknom kell, hogy nem jutok be simán mindenhova.


    Most jutott eszembe elő kellene szedni a húsvéti terítőt, felhozni a tálhoz a tojásokat a tárolóból.Még nagyon régen  a kaposvári vásárban vettem erdélyi árusoktól igazi fatojásokat...nagyon olcsón.Tojásfát nem csinálok ...tálba teszem őket.


     


    Pötyi ...egyre gondoltunk.Ránéztem az ablakokra....mintha savas eső verte volna össze őket.Majd eljön az ideje...és akkor rendben lesznek.Reméljük a kinti családod hamarosan jelentkezik.Nagyon nagy szerencse, hogy lakáshoz jutottak ...pont ma hallottam egy rádióműsorban  milyen magasak mindenhol a lakásbérletek.B. is igen sokat fizet a hazai viszonyokhoz képest...pedig az még csak nem is nyugat.


    Megesz a méreg.Képeket keresek ...amiket elmentettem ...és nincsenek a mappába.


     


     


    Vigyázzatok magatokra!A gyengélkedőknek és családtagoknak jobbulást kívánok!


     

  9. 2019. Április 11. 14:45283193.

    Sziasztok! 


    Kedves Zsoltikat köszöntők,


    én  is csatlakozom hozzátok, és utólag is Boldog névnapot kívánok a Zsoltoknak. 


    Az enyémnek szólót, pedig  köszönettel átadom. A magaméval még nem is találkoztam, 


    mert mindíg futunk a dolgunkra. Én az orvoshoz, ő pedig szereli az autókat. Az ajándékomat felküldtem szerencsére.


     Anikó édes, ...és Ti szeretett és érdeklődő, jókat kívánó  Barátnőim,  ..már megjártam a fogászatot, tudjátok, ..igazítást kértem.


    Nem olyan egyszerű a dolog, ..elkobozták a pótlást és  a jövő kedden lesz csak kész. 


    Nem baj, ...fontos a jó eredmény.(majd egyszer biztos elkészül.)


    Nálam fontosabbak a gyengélkedőink, Sacika, Ildike, ..sajnos, sorolni sem tudom, szinte Mindenkinek fáj valamije.  Nekik kívánok gyógulást, jobban létet.  


    Nálunk Szili lett beteg, tegnap láza volt. Előbb volt iskolai szinház szereplése, annak még eleget tett.  


    Kis eső volt az éjjel, pont a délutáni locsolásomategészítette csak ki.


    Pötike, hallod! ..az a falmázolmány, ..nahát elképedtem rajta!!  


     

    előzmény:
    ancsa46 (283185)
    2019-04-10  16:54
  10. 2019. Április 11. 12:03283192.

    Szervusztok


     Magdika  Zsoltjának és minden ismerős Zs.nek sok boldogságot kivánok.


    Elkeseritő ahogy olvasom, hogy ki milyen állapotban van. Ez az év  első fele nem igazán kedvez nekünk.


    Itt tegnapi nappal bezárólag a kora nyár elmult. Eső nem volt.


    Borsikám, hogy vagy? Megszoktad az új  fogad?


     Ildike, reméltem, hogy már jól vagy, de a soraidból nem ez tünik ki. Amikor irod, hogy " magad vagy a saját orvosod" szinte a fiam hallom. Ő is ezt vallja. Az idézet bizony nagyon igaz.


    Pötyike, ejnye, ezek szerint még Te sem vagy 100-as, ráadásul még Lajos sem. Nem semmi a felirat. Senkinek nemszurja a szem,ét.


    Magdika, azt hittem Te már ok vagy,Aki utra készül annak erő kell. Jó családi együttlétet kivánok. Hogy fogsz a fürdőbe járni ha nem vagy jól?


    Julika, még Te vagy a legfittebb a társaságba, pedig Neked is fáj a lábad. Jó kis cica kaland volt. Jó az Ady idézet, Ma van költészet napja és József A születésének évfordulója.


    Erika, bizony nagyon jó volna, ha már látna a tüdődki. Nagyon elhuzodik ez a baj.


    Anikó akkor Te is a fájsszal élszegyütt.


    Sacika, voltál orvosnál már, s mi az eredmény?


    Marika, ugye vigyázzol, hogy ne szedj össze semmi bacit?


    Mi is megvagyunk, bár nem  tudtuk még elzni a bajt. Sajnos az időjárás válkozás az én legnagyobb ellenségem. Olyankor  fokozottan jelentkezzik a fájsz.


     Azért remélem, hogy léassan mindenki kikeveredik ebből a sok bajból.


    Mindenkinek jobbulást, erösődést és szép napot kivánok.

    előzmény:
    potymama (283191)
    2019-04-11  09:16
  11. 2019. Április 11. 09:16283191.

    Sziasztok!


    Már írtam, itt akkora vihar volt..hogy na! És sok eső is esett, most hűvös borult van.


    Ma átjönnek a barátaink..Borsika féle almás lepényt akarok sütni.


    Mégis jó a lustaság!!! Mert halogatom az ablak pucolást..és a tegnapi eső pont arról vert..előtte egy jó kis porfelhőt is hozott a szél..úgy hogy tiszta sárga pötty az ablak.


    A lányomékról nem tudok semmit..most lesem Alexát, mert a munkahelyén van net..az új lakásba még nem kötötték be talán tudunk írogatni egymásnak.


    Mosok..bent kell teregetnem, nagyon párás a levegő, kint nem szárad meg.

  12. 2019. Április 11. 08:10283190.

    Szervusz Ildi!


    Egyszerre írtunk..amikor elkezdtem még nem voltál itt..és láss csodát, majdnem egyforma tartalmú gondolat, napindítót hoztunk!


    lehet igényelni ingyen 300 literes komposztálót, ki is hozzák. Rendeltünk.

    előzmény:
    franci47 (283188)
    2019-04-11  08:02
  13. 2019. Április 11. 08:06283189.

    Jó reggelt, szép napot!


    "Tovább kell mennünk az úton... akkor is, ha fáradtak vagyunk, akkor is, ha kedvetlenül kelünk fel már reggel, akkor is, ha legszívesebben kifutnánk ebből a világból, mert úgy érezzük, elegünk van mindenből. Ha torkig vagyunk azzal, hogy mindig mindenért meg kell küzdenünk, ha nemes szándékaink fordítva sülnek el... mennünk kell, mert nem tehetünk mást. Mert úton vagyunk. Mert tudjuk, csak az a megoldás, hogy haladunk. Még pillanatnyi reményvesztettségünkben is tudjuk, vándorlásunknak van értelme és célja."


    Herdics György


    Nagyot fordult az időjárás. Tegnap még be kellett jönni, mert annyira égetett a nap, estére megeredt az eső...reggelre meg nagyon lehűlt az idő. Viszont ez az eső csodát tett, minden hirtelen olyan zöld lett. Azért húsvétra megjavulhatna.


    Nagyon sajnálom, hogy lassan gyógyultok.


    Semmi tervem nincs mára..majd ha valami elém jön, és úgy látom van értelme a munkának, megcsinálom. de jobb lenne ha kerülne a munka..ne nekem kelljen kerülni

  14. 2019. Április 11. 08:02283188.

    Jó reggelt.


     


    Ma nagyon barátságtalan az idő, innen bentről.  


    Talán egyedüli szép  látvány az utca túloldalán lévő  rózsaszín  virágú fa.  Nem tudom milyen  fa, apró kis piros almát hoz, szerintem  nem ehető. Most, hogy nincsenek meg a fenyőfáink a ház előtt tisztán látom. 


    A szél is fúj. Ma még van ebédem, tegnap azért már jobban ettem,  most még reggel sincs hányingerem, talán nem is lesz.


    10-re fodrászhoz megyek pár házzal odébb.  Már semmilyen formája nincs a frizurának, ami valamikor az volt.


    Tegnap    születtek terveim a festéssel kapcsolatban, de, hogy mi valósul meg, és hogyan az még odébb van. 


    A húsvéti időszakból most még semmi sem látszik a komor esős idő miatt. A szomszédban lebontott kerítés izgat, nem lesz gyorsan kész. Ilyen esős időben szoktak a vaddisznók kóborolni, most nincs kerítés és betudnak jönni a nagy nehezen  felásott kertbe. 


    Ennyi jutott eszembe, és természetesen ti, hogy aludtatok, mennyire vagytok  jól. 


     


    "Világéletemben hittem benne,hogy a nap legcsodálatosabb pillanata, amikor reggel felébredünk. 


    Mindegy,hogy vacakul érezzük-e magunkat, vagy jól, egy biztos: aznap még bármi történhet velünk, és az sem számít,ha az esetek többségében semmi különös nem történik. a lehetőség benne van a reggelekben."


     


    Szép napot!


     


     

  15. 2019. Április 10. 21:00283187.

    Zsoltjainkat az én Istenem is éltesse!


    Jelzem, hogy különösebb esemény nincs....javulás se..már nagyon meguntam, hogy mindig panaszkodom..


    A ttöbbi gyengélkedőnek jobbulást..


     

  16. 2019. Április 10. 17:20283186.

    Sziasztok!


    Sok szeretettel köszöntöm én is a Zsoltokat.Köszönöm ...a mienk köszöntését...nem tudom mikor találkozom vele...mert éppen úton van. Majd " valamikor" megköszöntöm.


    Itt csepergős idő van .Reggel nagy égzengésre ébredtem ...lehűlt a levegő.Eseget...de jön még ...nagyon kellene egy igazi áztató eső.


    Erikám ...örülök, hogy hírt adtál.Csak megtalálják a baj okát.Ne keseredj ...fáradunk és lassulunk.Ma olyan idegesség kapott el ....nem tudtam a vízkőoldón a " gyerekzárat" megnyitni....szinte semmi erőm nincs.Napok óta szinte semmit sem csinálok.Reggel voltunk J-al a zöldségesnél.Olyan béna voltam ....mint aki teljesen elvesztette a biztonságát.Leehet a bőség zavara okozta ...nem szoktam én oda járni.Ideje lesz már összekapnom magam.


    Pötyi a dekoráció magáért beszél.Régen " hülyegyerekek" a lépcsőházat dekorálták ki.Mi örömöt okoz valakinek egy ilyen mázolmány?Ha akarod ha nem látod, mint az óriásplakátokat gusztustalan , ronda emberekkel lépten-nyomon/ szerencsére már levették/ ...de majd lesz máááásiiik!!!


    Ildikém ...én olyan nyugtalan vagyok .Tengek-lengek.Néznék is filmet meg nem is .Talán Ritánál a Familiar Wife-t kezdem. 1 rész a vége még hiányzik.


    Úgy írnék valami szépről, jóról.......


     


     

  17. 2019. Április 10. 16:54283185.

    Szervusztok.


    A Zsoltokat Isten éltesse.


    Mintha ólomlábakon járnék, olyan sebességgel érkezem, majdhogynem ez a valós állapot is.


    Ma én is a várost jártam, sikerült lekésni az egyik buszt, így volt egy csomó várakozásom az állomáson. Nem sikerült mindent hazahozni amit akartam, sajnos a súlykorlát egyre többször beleszól a ritmusba.


    Szereztem magamnak egy kis plusz munkát, szomorú de  nem vettem észre, hogy a szalonnasütéskor kifröcsögött a zsír, /használtam fröccsenésgátlót/ és a kéretlen hangyainvázió beindult. Hogyan tudják ilyen hamar kiszagolni?


    Borsikám sokat jelent a kinézeten ez a beavatkozás, örülök, hogy túl vagy rajta, reméljük hamar megszokod.


    Erika ez nem jó hír, jól jönne már egy szakorvosi vizsgálat. Én tegnap kértem időpontot a tüdősökhöz gyógyszerengedély miatt, annyira meglepődtem, hogy már 30.-án mehetek is. Szomorú, de nem ez a jellemző.


    Pötyi, szegényes és sekélyes fantáziával megáldott valaki lehet, aki ebben leli örömét, remélem valaki illetékes mielőbb intézkedik.


    Jön valami változás, mert a szokásosnál jobban fájok.


    Gyógyuljatok mielőbb.

  18. 2019. Április 10. 16:30283184.

    Éppen most beszéltem Melindával és mondtam, milyen hamar fáradok. Erre olvasom Erikát..pedig én nem voltam beteg, de a térdem fáj , nagyon kell vigyázni hogy ne lépjek gödörbe, ne botoljak meg mert akkor ..na, akkor nagyon nagyon fáj.


    Most látom, esett egy kis eső..pedig locsoltam, nem akartam locsolót cipelni, bekapcsoltam a slagot...és akkor már  a többit is kicsit meglocsoltam. de amekkora esőke esett meg sem kottyan ennek a száraz földnek.


    Én is nagyon várom, hogy Erikát megvizsgálják a tüdő vizsgálóbanakkor majd tudják mire is kell gyógyítani...mit kell szedni ami hatni fog.


    Az a felirat..olyan jellemző manapság a deviáns viselkedés...fát erőszakolnak, autó benzin tartályát...és a trágár felrat szerez szexuális örömet. Hová halad a világ???

    előzmény:
    franci47 (283183)
    2019-04-10  16:18
  19. 2019. Április 10. 16:18283183.

    Erikám, csak panaszkodj,mondd el, hátha segít.  


    Pedig arra gondoltam, Te már legalább egy lépéssel előbbre jársz. 


    A köhögés nálam is megvan, mondjuk nem szeretem az inhalálós  gyógyszeremet,mert álmosságot, fáradékonyságot okoz. Mostanában semmit sem hoz fel, talán nincs is ott semmi. 


    Erika, csak lassan eddzél, meglátod magad vagy a  saját orvosod. Mindig keveset tervezni. 

    előzmény:
    erry (283181)
    2019-04-10  16:04
  20. 2019. Április 10. 16:07283182.

    Boldogságos névnapot Zsolt nevű családtagoknak!!!


     


    Itt nincs bizony meleg. 


    Ma városban jártam,    elfáradtam, de edzeni kell most már.


    Éppen az előbb kinéztem a  külső telekre. Szépen nyilik a sárga virágocska,mint ezernyi kisliba sárgul. Persze, hisz jön a 19-i szülinaposok napja, arra mindig ilyen szép minden. Van belőle nekem is pár  ember, aki ezen a napon született. Kellene szednem 5oo virágot. Ki akar ilyen szörpöt, tavaly mintha valamelyitek készült volna rá,csak lekésett róla. 


    Cukrot kell hozzá vennem, ma nem hoztam, mert az már felette lett volna a súlyhatárnak. 


    Pötyikém, először észre sem vettem, hogy mi van kiírva. Ekkora öröm az írójának? Ezt leírhatta, úgy látszik élvezte a  betűvetést.


    Borsikám, hogy vagy?. Tudod miért kérdezem. 


    Holnapra bejelentkeztem a fodrászhoz, nem kell messze menni, de már olyan nagy a hajam,  kicsit meg kell vágni. 


    Magdikám,mint minden éven, szépen töltöd a húsvétot.  Én még mindig nem tudom mi lesz. 


    Annuska, remélem kicsit javulgatsz, és ti is akik nem éppen a legjobban vagytok. 


    Itt fúj a szél,  nincs meleg.  Más ujság nincs.  Legalábbis nem jut eszembe. 


    Tegnap akartam nézni a Babel-t  de annyira nem tudok most semmit sem nézni, pedig jó sorozat. 


    Puszillak benneteket. Jó készülődést, nálam minden marad a régiben, nem lesz takarítás..... majd.....


     


     


     


     

  21. 2019. Április 10. 16:04283181.

    Szervusztok!


     


    Végre van időm és erőm feljönni a Menedékbe. Azt hiszem (érzem) kicsit visszaestem.....hőemelkedés, állandó köhögés mostanában a társam.....megszabadulnék már tőle. Türelmetlenül várom, hogy mehessek már a Tüdőgyógyra.....talán tudnak segíteni.....A gyengeség is hű társam lett.......Na elég a panaszkodásból.


     


    Más újság nincs.......telnek a napok.......gyorsan.....el vagyok keseredve. Mindent olyan lassan tudok megcsinálni, de elfáradni azt nagyon gyorsan tudok.


    Ezek miatt sem jövök.....Csak panaszkodni tudok......bocsánat!!!!!!!!!!

  22. 2019. Április 10. 14:03283180.

    Pötyikém!


    Micsoda beszédkincse, szóhasználata lehet az írónak? Miért nem festik le? nem bántja senki szemét?  Vagy ez már annyira beépült a szókincsbe, hogy észre sem veszik, , illetlen kifejezés. Szépen mondtam?


    Nagyon meleg van, nem bírtam kint lenni..előkészítettem a földet a vetésnek, majd estefelé elvetem a magvakat.

    előzmény:
    potymama (283178)
    2019-04-10  11:10
  23. 2019. Április 10. 11:12283179.

    "Nem az a fontos, hogy meddig élünk,
    Hogy meddig lobog vérünk,
    Hogy csókot meddig kérünk és adunk,
    Hanem az, hogy volt egy napunk,
    Amiért érdemes volt élni. "
    Ady Endre


    Szervusztok!


    Ragyogó tavasz van.. hulla fáradtan jöttem haza. Kicsit le is feküdtem, mert azt hittem nem bírok fenn maradni. Persze ha muszáj lett volna valamit sürgősen csinálni csináltam volna...de kipihentem magam. El is mentem a boltba, az állat boltba, kullancs elleni szert venni. Vincében akkor 2 kullancs volt, hogy elszörnyedtem. Majd ha Timi haza jön leápoljuk őket.


    Van retek magom, Timi szerint más elkéstem vele de Zsuzsi megnyugtatott, ha locsolom lehet még retkem. meg céklát szeretnék vetni, egy kis helyet kell csinálni a szőlő alatt.mellett, kicsit kiszélesítem az alatta lévő területet. Máshol nem fér..mert ami van oda paradicsom meg..az a nyerő nálunk.


    Kíváncsi vagyok milyen tapasztalata van Pötyi lányának, mennyi munka van a lakáson? Meg mindenkire kíváncsi vagyok!!!


     

  24. 2019. Április 10. 11:10283178.

    Sziasztok!


    Már napokkal ezelőtt lefényképeztem..ezt látom ha kinézek az erkélyen! (kép mellékelve..és a feliratot nézzétek a falon)


    Az éjjel esett egy kis eső..nagyon kellett már. Tegnap Dalmáék betuszoltak a kocsiba és átvittek a lányomékhoz..kiültünk a kertbe a kacsák közé.Nagyon kellemes idő volt. Van egy új kacsájuk, a vejem műhelyébe repült be az ablakon, ő meg megfogta és hazahozta, amikor a lányom azt se tudja hogy szabaduljon meg az otthoniaktól...6 van. Most lett hét, de ez nagyon szép jószág! Pekingi néma kacsa?? Arra hasonlít, piros a csőre fehér és fekete tollazatú..és olyan "totyakos" igazi kacsás.


    Szóval elnézegettük őket. Közben találtunk egy kullancsot a kutyában..döglöttet, mert van rajta nyakörv. Ahol a kacsák vannak a hátsó kertben biztos nincs kullancs, mert még a hangyákat is megeszik, hanem elől az első kertben..ott szedhette össze.


    A lányom még nem jelentkezett, majd talán este.


    Magdi készülj az útra! Pakolj! Aztán siess vissza. Jól szétröppent a családod.


    Nálunk is a fele húsvétra talán itthon lesz. Mármint az országban tartózkodók.

  25. 2019. Április 9. 22:05283177.

    Pontosan így lesz jó Magdika, ahogy  elmesélted. Olyan jól leírtad. Legalább történik veled valami nagyon érdekes és személyes is. Meglátod, remekül fog telni az ünneped. Mert megérdemled. 

    előzmény:
    harangvirag08 (283174)
    2019-04-09  17:19

Címlap

top