Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. Április 7. 10:56283151.

    Borsika!


    Olyan aranyos vagy, hogy igyekszel senkit sem kifelejteni.

    előzmény:
    BORS (283150)
    2019-04-07  09:40
  2. 2019. Április 7. 09:40283150.

    Bocsánat, Lányok, ..de megint én volnék itt.  Tudom már:  ..én ügyetlen a Sacikánkat hagytam ki. Pedig nagyon fontos nekem, ..remélem jobban érzi már magát. Tudom, érzem, hogy nem volt igazán jól, de Ő sem panaszkodós. Minden jót kívánok, sok erőt  örömet,  ..mit szeretnél még? Lilikének gratuláltam a rajz sikereihez, Misónak elmulasztottam,  ..most pótolom. Légszi átadni a kis éremgyűjtőnek.  Nem sokára megint itt vannak a vizsgák és a szünidő. Nagyikák készen álltok?  Tegnap Patim nagyon hozzám bújt, megszeretgetett. Olyan  finom volt.Nekem nincs már mamahoteles unokám. Kinőttek. : - )) 

  3. 2019. Április 7. 09:35283149.

    Annuska!


    Nagyon együtt tudok érezni Jánosoddal. Tudom miről beszélsz, én is ilyesmivel szoktam kínlódni..el sem merem kiabálni, most olyan ..na nem 100% de elég jól vagyok.

    előzmény:
    Nusimama (283141)
    2019-04-05  16:18
  4. 2019. Április 7. 09:33283148.

    Szia Borsom!


    Jó, hogy jöttél..már azt hittem beléd esett a kórság..nem akarsz kimaradni te sem ebből a nyavalyából. De látom jó helyen voltál, finomat ettél. Azt a pizsamát kár tartogatni, parádézzál csak a magad kedvéért otthon benne. Ha kórházba mész úgy is adnak..amikor a szememet csinálták nem is vehettem föl sajátot...olyan keményített volt hogy állt rajtam mint egy páncél Amikor az epémre műtöttek a legkisebb foltra már adták is az újat. Aztán ha viszed, hozhatják haza a lányaid mosni. Mondjuk a gerinc műtétnél nem is volt senki aki moshatta volna, akkor gyakran volt véres és azonnal cserélték..praktikusabb is volt a kórházi a hátul nyitottságával. És mi van, ha soha sem mész kórházba, ? Ott fog besárgulni a szekrényedben? Szóval ne tervezzél kórházat és hord a szép pizsit.


    ma átültettem a paradicsomok egy részét tejfölös dobozba..már az lesz a végső helyük a lakásban...nagyon szépek, már kinőtték a kávés poharat.


    Csirkepaprikást ebédelek tésztával. Nem volt kaprom pedig kapros túrósat terveztem, már mint galuskát..majd máskor. Most még elmegyek a boltba és ma már semmi mást nem csinálok. Talán még tojást, mert elajándékozom és van még kinek csinálni. és persze legyen szép a fám is.


    remélem Magdi ma ki tud menni, Ildi még vigyázzon magára. Saci is igyekezzen meggyógyulni..meg mindenki, aki úgy érzi, még beteg.

    előzmény:
    BORS (283147)
    2019-04-07  09:11
  5. 2019. Április 7. 09:11283147.

    Szia Mindenkinek! Legyen derűs napotok. Mondá Ágner Szilárd is minden nap. Itt nem süt semmi egyelőre.  Julika úgy tetszik, amikor beosztod, hogy aznap pihenni fogsz. Aztán mégis kint felejtődsz és  vidáman kertészkedsz. Dől belőled az energia!Biztos a gyógyító vízkúra is sokat segít ebben. Meg az is, hogy olyan "tűzről pattant" vagy! : - ))


    Ildike Rád is sokat gondolok, nagyon rossz  lehet most Neked. Bár tudnánk segíteni.  Mielőbbi jobbulást kívánok.


    Pötyike,  egymást segítő család vagytok, ez  nagyon szép. Leonának szép nyara lesz. Lajosnak teljes gyógyulást!


    Annuska szia, megint  szembejött veled egy kis munka?!  Csak úgy mellékesen  mindent  megcsinálsz. Sajnálom, hogy szegény fiad nincs jól.  Ezek a vírusok tényleg nagyon makacsul ragaszkodnak az emberhez. 


    Magdika igen szorgalmas vagy, bizony,  csak bambulok, megint  meglepted a tieidet,  ..csak úgy mellékesen végeztél a vasalni valóval, vagy kitetted a zöld szemetet.  Meg boscózol is. Nálunk   a kutyeszok mindent kifürödnek. A nemjóját! Van egy kicsi fenyőnk,  nekünk is aláástak az ebek,  ma kipótoljuk ott a földet, mielőtt  kipusztul a növény.  


    Anikó, hogy vagy mára? Mit csinálsz ma, mit főzöl? Jól vannak-e Petiék, mi hír róluk? 


    Lányok, én tegnap O.-ékhez voltam áthíva pótszülizésre. Elfelejtettem megírni, hogy nem leszek. Mert izgatott voltam, gyanús volt nekem, még jó, hogy rendesen felöltöztem.  Hát mit mondjak,  nagyon édesek voltak, ünnepi ebédet csináltak, aminek a fő fogása pácolt, grillezett  bárányborda  volt. Titokban nagyon aggódtam, hogy én majd éhen maradok, mert én ugyan meg nem eszek semmi féle birkahúst, mert hogy faggyús, meg ilyesmi. Kellemesen csalódtam,  finom, szaftos és  gyenge volt. Voltak saláták hozzá.


    Még dicsekedhetek?  Igen? ..köszönöm szépen a lehetőséget. Szóval, kaptam egy "okos" felmosó vödröt, amit pedálozni kell,  és  hosszúkás  lapos felmosót,  ami - ha elég ügyes vagyok és beletalálok vele, oda ahova kell - hatalmas terültet tud felnyalni! Nagyon király. Annak látszik. Talán majd boldogulunk együtt valahogy.  És egy fáradt rózsaszin pizsamát pink színű  puha posztó papuccsal. Olyan "Barbis"  vagyok benne az ősz tincseimmel!! : - ))  Ezt majd  elteszem alkalmi pizsamának, ha Isten ne adja pl. : - ((  kórházba kerülnék.  Van még egy régi -   óriás méretű - szürke selyem pizsamám, még soha nem hordtam, mert  kétszer is beleférek már. Lecsúszna rólam. De olyan szép! Volt hozzá dupla bojtos papucs is, de a kutyák lerágták róla.Na, mit is akartam még?


    Szegénykéim, most aztán olvashattok, ..jaj nektek, ..jó sokáig tart a vakum. Nem vakum, ...akkum. 


    Erika, hogy van a T. Férjurad, gyógyult-e már? Emlékszem, írtad, h alig várjátok már, hogy kimentek a birtokra  pihenni. Na, ahogy mi ismerünk, ott is találsz te munkát. Igaz, az mégis csak más!  Főzni nem is kéne,  bevásárolsz jó kis  füsti husokat a közeli piacon, és jöhet a húsvét! Ott veszel majd sonkát?


    Emlékeztek, szegény Ilike micsoda guszta képeket hozott ilyen tájt, ráadásul saját  kolbászt és sonkát. És még tojást is festegettek az ünnepre. Olyan szép és meghitt dolog készülni rá,  ..Julika  is már alkotja a szebbnél szebb tojatokat, és gondolom Ildike tesója Klári (népművész ő is)      készíti a vásárra való festett mézeseit.  


    Én gondoltam, hogy  veszek mű tojásokat és a kopasz tulipán fára aggatom őket majd,  így talán  megvigasztalódik  a lányom, mert idén egy virág sem nyílt ki a fán.  Majd még kitalálom.  Akár festhetnék is. Akár. ...Tényleg. ...Csak az ihlet kell és festék. Szóval egészen ecccerűre gondoltam ám!   Mintákat lekoppintanék a net-ről.  


    Marika, mesélj kicsit,  nektek van ugye szép nagy kertetek?  Van-e benne orgonafa?  Barkafa?  Aranyeső?  Mit csináltok Húsvétkor? Jön-e hozzád Andris locsolkodni?  Nekünk csak 1 szál fiatal orgona fánk van. Fehér. Tavaly előtt ültettünk kettőt, az enyém meghalt,  az Ildimé megmaradt.  Tegnap meglepett, mert mire hazajöttem O.-éktól, átültette nekem a  Rhoderon….-omat  (nem tudom  a nevét,) szóval nagy cserépbe, finom földet és  vitamint is kapott.  


    Fel kell kelnem. Nincs tovább a lustálkodás. Rendes ember a nappal kel. Hát  én nagyon elkanászodtam már. Most bepótolom. Kelek, locsolok,..főzni nem kell. Hoztam bárányt és salit. És van nekem 3 tányér kocsonyám is!!! Én a minap főztem - összesen 2 db körömből - semmi szinhús! semmi rongyrázás! Így is jó lett. Sőt, ...stabil is, ..csak annyira remeg, amennyire illik egy kocsonya félének. Mondjuk, nem most volna  itt az ideje, de megeszem. Csak óvatosan kínáltam az enyémeknek,  ..hmm..igen finoman elutasították. Én meg is értem őket.


    Tényleg kelek. Biztos vagyok benne, h Valakit kihagytam!Elnézést kérek! Kérem szépen én már a 78.-kat  kezdem az idén, ..az is egy csoda,  hogy a tegnapra emlékszem.Szerető öreg barátnőtök : borsévi írkált ennyi vaczakságot össze.     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (283143)
    2019-04-06  08:33
  6. 2019. Április 6. 20:34283146.

    Sziasztok!


    Jöttem ...jó éjszakát kívánni.


    Aludjatok jól!


    A délutánom elment . Itt volt a Gyöngyi barátném....a kertben járt és benézett.


    Holnap megpróbálok kimerészkedni a házból.

  7. 2019. Április 6. 16:00283145.

    Ildikém!


    Úgy látom te még nem vagy jól. nem véletlen, hogy ágynyugalmat, hosszan tartót írnak elő.  Az alvás segít..ha tudsz aludj sokat. Most jó nagyot mondtam


    Én is aludtam, hosszan...mert olyan izomlázam van, minden porcikám fáj, húzott az ágy. A fürdőben végig tornászom azokkal a súlyzókkal, imádom, hogy nem érzem a vízben a súlyomat. Még pár alakalom és megszokom. Ez mondjuk nem betegség....de  fejem is fájt ebben a frontos időben. Reggel végül elkezdett esni az eső, mostanra kiderült. Az alvásomat megzavarták, csengettek, kimentem, nagy dossziéval egy pasi, gondoltam leolvasni jött valamit de nem...Orbán Viktor politikáját támogatni gyűjtenek aláírásokat, a betelepítés ellen. Én ezt a szomszéd asszonytól tudtam meg mert amikor elkezdte mondani a mondani valóját mondtam, hogy sajnos nagyon rosszul hallok. Békén is hagyott.


    Legyél türelmes és csak feküdjél, még ha unalmas is. Bence meggyógyult?


     

    előzmény:
    franci47 (283144)
    2019-04-06  14:50
  8. 2019. Április 6. 14:50283144.

    Sziasztok. 


    Reggel felkelve főztem egy  levest két csirkecombból.  Kevertem palacsintát két tojásból. 10 óra körül megittam a levesből egy csészényit és lefeküdtem, mert elfáradtam.   14 óráig aludtam.  Közben kis időre felébredtem.  Remélem segít nekem ez az idő a gyógyulásban. Közben lehuzatoltam, 


    Amúgy napos idő van, volt egy kis eső is. Már nagyon únom a helyzetet.  Julika, legalább te jól vagy az a lényeg.  Na majd remélem követünk. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (283143)
    2019-04-06  08:33
  9. 2019. Április 6. 08:33283143.

    Kilincs kuluncs..."nyitva van az aranykapu , csak bújjatok rajta"


    Szép napot!


    "Tavasz van, milyen szép tavasz van,
    de jó sétálni a napfényes szabadban.
    Szépséget találni fűben, fában, virágban,
    Szívünket feltölteni a gyönyörű világban."


    Igaz, mára kissé lehűlt a levegő és picike esőke is esett, de ennek nagyon örültem. Örültem, hogy tegnap lenyírtam, kapáltam..előkészítettem a terepet az esőnek, hogy a frissen nyírott fű és a föld nyugodtan szívja magába az éltető esőt...ami sajnos nagyon  kevés lett. Majd pótolom.


    Olyan voltam reggel mint Saci..kimentem és kint felejtettem magam...a szőlő alatt is megkapáltam, elvetettem a metélő petrezselymet és metélő zellert.


    Lassan neki állok a főzésnek, amíg a konyhában vagyok lemosom ablakot is. Aztán porszívózok és utána nem csinálok semmit csak szórakozok.


    Várom a jó híreket a gyógyulásról!!

  10. 2019. Április 5. 17:10283142.

    Szervusztok!


    Ma nagyon szorgalmas lettem...reggel még nem tudtam milyen leszek...olyan lettem.Lenyírtam az egész portán a füvet, megkapáltam, gyomláltam az előkertet. Közben megnéztem a Jóban Rosszban sorozatot de "megbántam" alig tudtam felkelni. De volt újságom, azt olvastam és feltámadtam. Most olyan jó érzésem van, lélegzik a kert. nem sokára hajat mosok és korán bújok ágyba...vagy tudom nézem-e  a tv-t vagy elalszom, de állok elébe, mit kíván a testem


    Holnap főzős napom lesz...

  11. 2019. Április 5. 16:18283141.

    Szervusztok


    Sajnálom, hogy ennyi baj ért benneteket és még mindig ragaszkodik. Ildike, Sacika, Pötyike most már igazán zavarjátok el a betegséget.


    Magdika, ejnye ezek szerint megeröltetted a kezed.


    Borsika csak ovatosan.


    Anikó,  egy ilyen esemény nagyon rossz lelkiállapotot idéz el.


    Erika, vigyázzatok magatokra ,nehogy vissza esetek.


    Julika, stam vagy, de légy ovatos, mert ez a mostani baci  sok bajt okoz. Jó pihizést.


    Nálunk a fiam már több hete kinlodik. Ráhuzodott az arcüregre és a homlokára.


    Én ma megint megtapasztaltam az orvosjárás gyötrelmeit. 10 órára volt időpontom, 12 kor be is hivtak. Na, de ezen már nem is mérgelödik  az ember.


    Betegeinknek jobbulást kivánok,

    előzmény:
    ancsa46 (283140)
    2019-04-05  14:07
  12. 2019. Április 5. 14:07283140.

    Szervusztok.


    Látom nem záporoznak az események házunk táján, de ez a jó.


    Tegnap temetésen voltam Vas megyében, az egész napra /napokra/ rányomta bélyegét. Sok mindenkivel csak találgattuk, ki is a másik, volt akivel Öcsém esküvőjén találkoztunk ez előtt.


    Ma menőkés  délelőttöm volt, azóta már megeredt az eső, szerencsére előtte hazaértem. A virághagymákat akartam elültetni, de ma már  nem lesz belőle semmi, egyébként olyan álmosító idő van.


    Erika ez a piacozás a gyógyulás jele, főleg, hogy élvezted is.


    Sacikám jól összegyűlt Nálad is a baj. Jobbulást.


    Julika csodásak a tojások, én bizony nem tudnék választani a sok szépség közül.

  13. 2019. Április 5. 13:53283139.

    Sziasztok!


    Itt borongós idő van ...de az eső igen várat magára.


    Sacikám ...örülök, hogy hírt adtál magadról.


    Beálltam a sorba...nagyon fájt a kezem az este.Bevettem 1 db. Apranaxot ...és hasonló tüneteket produkálok mint  az 1 szem Coldrex tablettától.Hihetetlen ...de így van.Jobban jártam volna a svédcseppes vizes ruhával .


    Megyek ...fekszem vissza...mert álomkórom is van.


     


     


    Legyen szép a napotok.

  14. 2019. Április 5. 12:19283138.

    Sziasztok. 


     


    Úgy látszik nem csak nálam makacskodik a gyógyulási esély. 


    Pötyikém,  nem akarok semmit sem csinálni, legalábbis nehezet biztos nem. Itt most csepereg az eső, hűvös is van. Sacikám, nem gondoltam, "hogy te is fiam Brutusz?"


    Hogy mik maradtak el, azt nem is néztem át, majd bepótoljátok, nálatok valahogy ez könnyebben megy. 


    Julika, a hozott idézeted nagyon találó,így is van, kivéve a kivételek. Nagyon igyekeznék kifele már, de még  fogva tart.


    Az éjjel nagyon jól aludtam, igaz tele voltam álommal, már nem emlékszem mi volt az. Arra ébredtem, hogy csengettek,de  csak hallucináció volt.  Egy bolti bevásárlás rám is nagyon rámférne, de még nem  csinálhatom. Sok minden kellene,ahhoz hosszabb idő kell, hogy átlássam mi is az.


    azt hiszem kinéz egy délutáni alvás, nagyon álmos vagyok, igaz ez a gyógyszer is csinálja, de hogy ennek menny súlyos mellékhatása van, még ha fele sem lenne igaz, az is nagyon sok.  egy hete ettem csak. Lehet, hogy az elhagyása lenne a legjobb.  Tudjátok, hogy nem barátom a gyógyszer. 


     

  15. 2019. Április 5. 10:43283137.

    Sziasztok!


    Ildikó..várj még a munkákkal..én még mindíg nem vagyok 100-as. Éjjel arra ébredtem..hogy annyira fáj a torkom, alig bírtam nyelni, de csak az egyik oldala. Aztán most reggel megnéztem.. vannak fehér pettyek a mandulámon..gyorsan egy kis svéd keserűvel leöblögettem. Csak hát beszedtünk egy heti antibiotikumot..úgy látszik a baci meg szerette! Lajos is még csúnyán köhög.


    A Zsuzsi lányom megy ki Alexáékhoz, részben segít nekik egy kicsit, meg iskola szünet lesz..vigyázni kell Leonára. Ki lehet fogni olcsó repülő jegyet, az majdnem többe kerül, hogy felmenjen innen a reptérre.


    Felénk nem valami kellemes az idő..nagyon fúj a szél.

  16. 2019. Április 5. 09:52283136.

    Szervusztok!


    Egy kis napindító:


    "Magadból kell magadnak adnod, motivációt csiholnod, olyan igazán megedzettet, ami aztán tűzön-vízen átvisz. Hiszen csak te vagy magadnak. Mindenki más ideiglenes átutazó. Ki rövidebb, ki hosszabb ideig marad az életedben, de nem kötheted a boldogságodat és a képességeidet másokhoz. Önmagadnak kell lenned minden körülmény között, és talán pont ez a legnehezebb. Egyensúlyban lenni minden életkörülményben önmagaddal."
    Oravecz Nóra


    Most jöttem Békésről. Remek idő van, talán nem pihenek le mert akkor nem tudok felállni...talán lenyírom a füvet..talán..még érik a gondolat. Jövök, megyek, kipakolok, kiterítem a fürdős cuccot, aztán meglátom. Mostanában ilyen vagyok.


    Egyedül vagyok a hétvégén, talán ma nem főzök. Timi hagyott nekem medvehagymás  sült, békési kolbászt. Hogy mik vannak? Olyan ujjnyi vékony, kolbászka, de nagyon finom volt. van jó kolbász zsír, hagyma, tea, jó lesz az nekemMajd holnap főzök, csirke pörköltet kapros túrós nokedlival.


     

  17. 2019. Április 4. 20:04283135.

    Szép estét Mindenkinek!


    Köszönöm, hogy hiányoltatok....egyenlőre elvesztem az eü útvesztőiban....becsipődés, nátha, allergia, epés napok, fáradtság a semmitől.....szóval most ez van....


    A betegeknek jobbulást, a félig gyógyultaknak további javulást....


    Azt azért még megírom mikből maradtam ki....társasjáték klub, retró kávéházi esték, a Spartan, és amit legjobban sajnálok egy anya-lánya-unokája vetélkedő.....


    Amit végeztem az elmúlt három hétben,  nagy nehezen a paradicsom pikírozás , az 3 sor virágmag vetés és két  kisebb ládába elraktam a boglárka gumókat.....


    Azért képben vagyok ám...láttam , hogy mennyit ügyeskedtetek és milyen szép dolgokat  csináltatok..


     

  18. 2019. Április 4. 19:30283134.

    Sziasztok!


    Most értem haza.Olyan jólesően elfáradtam, hogy  megint csak vonszoltam magam.Valahogy az -ok nekem dolgoznak. A Szomszédasszony jött haza  ...olyan szűk az az utca alig lehet megállni ...Ildi ahol mentetek ki a főútra az egyetemhez menet.Csak keresett helyet,megállt ...és haza hozott.Olyan érdekes mindig akkor jön amikor elég tropa vagyok.Igazából nem vagyok ám én olyan nagy hős.Nagy dolgokat ma sem csináltam ...olyan szöszmötölőseket..ilyenkor a sok topogásba fáradok el.Reggel beraktam egy adag munkásruhámat....mire lejárt feltámadt a szél ...igaz borult a szárító ...de hamar megszáradt.A szomszéd rám hozta a szívbajt....nézzem meg a barackfát ....szerinte olyan mintha elszáradna /sok esze van /. Valóban csak a megbarnult virágok voltak láthatók ...délfelé azért már levélképződményeket is láttam.Szerintem termés ::::semmi sem lesz.A cseresznye teljes pompájában virágban van.A kivitt muskátlijaimat is elkapta a dér ....de kiheverik.


    Ha napokon belül nem lesz eső...semmi sem lesz.Azon tűnődtem délelőtt ....ha ilyen időjárás lesz ,ha az ember nem tud mindennap locsolni ....mi értelme az egésznek.


    Ildikém ...kell még pár nap,hogy erősödj...a betegség kivette az erődet.


    Erikám ...nekem a vasalás terápia.Ott rakom rendbe a lelkemet / fura szerzet vagyok /, a gőz kitisztítja az agyamat .Csak ingeket vasalok, néha J. blúzait.Könnyen vasalhatók.Vállfán száradnak.Azt nem szeretem ha a szárítóba teszik...ennyit már elértem.


    Borsikia ...hurrá ...most aztán írni  ...bőven.A sütid finom lehetett/FB/.Én már a tekerésnél elbuktam volna.


     


    Holnap itthoni napom lesz.Gyógyszertárba, boltba kellene mennem. Kifogytak a készleteim.


     


    Legyen szép az estétek!

  19. 2019. Április 4. 18:13283133.

     Ildikém! Sajnos ez nem jó hír. 


    Szervusztok!


    Nekem se lehetett ma sok hasznomat venni, de nem baj. A magam ura vagyok, olyan tempóban dogozom ami nekem jólesik. És ma nem esett jól..olvastam, gépeztem... tojást díszítettem, nem mentem ki. Még mindig fúj a szél. Jobb itt bent a cicákkal.


    Még izomlázam van, de holnap jön az újabb masszázs, majd elmúlik. Ilyenkor, a kúra kezdetén mindig olyan megviselt vagyok...mire vége a kúrának meg sem kottyan.


    Nekem a hétvégén már füvet kell nyírjak. Olyan szigetekben nőtt naggyá..Azért hétvégén mert akkor egyedül vagyok, senki sem szól bele, senki sem akar korlátozni, ha úgy érzem csinálom,, ha úgy hogy nem megy, abba hagyom, remélem nem lesz így


    Semmi más újság nincsen, csinálgatom a tojásokat, jó időtöltés...már egy tállal van..

    előzmény:
    franci47 (283132)
    2019-04-04  16:57
  20. 2019. Április 4. 16:57283132.

    Sziasztok.


     


    Sajnálom,de még nem tudom megerősíteni, hogy jól vagyok. Így semmi esetre sem foghatok bele egy nekem  tetsző dologba sem.Mai próbautam során megtapasztalhattam, hogy még minden nagyon fárasztó minden.  Éva már többször akart jönni, deeddig mindig le tudtam beszélni. 


    Talán  még pár nap és elérek bizonyos sebességet. 


     

    előzmény:
    erry (283131)
    2019-04-04  15:39
  21. 2019. Április 4. 15:39283131.

    Szervusztok!


     


    Itt szép idő van, bár a szél fújdogál.......élveztem a piacozást.....Most már biztos hogy meggyógyultam, sőt már Ernőn is látszik a javulás. Visszatért az ereje nagy része és a humora is (ezt nagyon hiányoltam).....


    Remélem Francika már te is gyógyult vagy. Azért még nem vágsz bele semmi nagy munkába, ugye? Óvatosan, mert hamar visszaesik az ember.


    Pötyi mennyivel könnyebb odakint, itt mikor sikerül ennyi minden. Alexa jól csinálja a dolgát!!!!!!!....Ugye ti is jól vagytok?


    Borsikám továbbra is vigyázz magadra, nem kell könnyelműsködni. Finomakat csináltál a gyerekeknek....


    Magdi te megkapod a "Legtöbbet és legjobban vasaló nagyi" cím aranyfokozatát!!!!!! Mi volt Tómalmon? Sokat dolgoztál?


    Sacika te hogy vagy? Annyira keveset írsz


     


    Megyünk sétálni!!!!!!!!!

  22. 2019. Április 4. 10:11283130.

    Szervusztok!


    Reggel olyan álmosító idő volt,  5 kor szokás szerint felébredtem, de vissza aludtam. Kint hűvös és szeles idő van..ilyenben nem szeretek kint dolgozni..meg nem is kívánja a testem a fizikai munkát. Izomlázam van, amit "kutyaharapás szőrivel" elv alapján mozgással kellene gyógytani...de nincs kedvem hozzá. Ebédem van. Tegnap megcsináltam a zöldbabos csirke combokat. Nagyon finom lett, végül olyan, mint a nagyon finom zöldbab főzelék. A csirkehúst megpároltam , majd hozzá öntöttem az üveg zöldbabot, fűszereztem majd fokhagymás kapros tejföllel behabartam.


    " Április 4-ről , szóljon az ének"..emlékeztek?? Mennyi verset kellett kötelezően megtanítani..ezeket még ma is fújom. Tegnap a kocsiban ezen mulattunk Békésre menve , "forradalmi" dalokat és verseket mondtunk

  23. 2019. Április 4. 10:03283129.

    https://www.nlcafe.hu/otthon/20190404/husveti-tojas-diszit es-dabas-fa/


    Mindenkinek  hoztam. Érdekes húsvéti  tojás fa.

    előzmény:
    BiriBiri (283119)
    2019-04-03  10:23
  24. 2019. Április 4. 09:55283128.

    Ildike, nagyon örülök, hogy már legalább a köhögésed valamennyit enyhült. Reméljük, hogy lassacskán  meggyógyulsz. Eszegess, jó?  Tudod, ..te szoktad nekem mondani, hogy rendesen kell enni. Pláne, amikor a betegség legyengíti a szervezetet.  Más:Nekünk a tulipánfa nem nyílt ki az idén. Arra nem is gondoltam, hogy esetleg megfagyott. Elég  árnyékos, hűvös helyen van. Olyan kár. Viszont már 9 piros, és 9 sárga tulipán kinyílt a kertben. Milyen csodálatos a növények élni akarása! Kidobott Ildim pár  sérült tulipánt hagymástól a komposztba.Kilógtak  a rácsok közt. Életre kelt, ..és talán még virágot is fog hozni!!!  


     


     

    előzmény:
    franci47 (283120)
    2019-04-03  10:34
  25. 2019. Április 4. 08:14283127.

    Szia Erika, szia Mindenki, legyen kellemes, fájdalom mentes napotok! Jól vagyok, meg vagyok Erikám, köszönöm hogy kerestél/kerestetek. Vásároltam a főzéshez, főztem, aztán vittem a lányomékhoz, ahol nyaralási beszámoló volt részükről, közben pedig  az új laptopot O. beállítgatta, ez jó sokáig eltartott.  Remélem most már marad ez a szép idő, és hamarosan mehettek a birtokra!!  

    előzmény:
    erry (283114)
    2019-04-02  15:56

Címlap

top