Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. Április 4. 08:04283126.

    Julika, álomszépek a húsvéti tojások! Nagyon ügyes vagy!

    előzmény:
    BiriBiri (283119)
    2019-04-03  10:23
  2. 2019. Április 4. 08:01283125.

    Kedves Annuska, ...itt vagyok, ragyogok, mint a fekete szurok. Jahh de elmés voltamMeg van az új gépem, arról írok. Szuper. Gyors és igen készséges. Az "y" betű, csak úgy kínálja magát, ..nincs mese, ezután nem lehet mellényúlás! Úgy legyen. Már annyira elszoktam tőle, nem is találom. Most  majd erre fogok hivatkozni, ha hibázok.  Tegnap fél napot R.-éknál voltam, átvittek. Főztem nekik  karaj-, és comb szeletekből amolyan tokány félét,  rizzsel és szarvacska tésztából. Ízlett, örültek. Meséltek, és képeket mutogattak a nyaralásból. Hamar eltelt az idő. 


    Most visszaolvasok, biztos sokat írtatok. A legjobb lenne azt olvasni, hogy már minden szegény betegünk jobban van. 

    előzmény:
    Nusimama (283123)
    2019-04-03  15:14
  3. 2019. Április 3. 19:37283124.

    Sziasztok!


    A mai napom a -é. Csak úgy elment.Reggel vasaltam mielőtt haza jöttem....aztán a konyhaszekrény takarításból nem lett semmi.A nap meg csak úgy elment.


    Ildikém ..most már jössz kifelé...jó, hogy nem gyötör a köhögés.Nálunk már elvirágzott a kajszi barack...elkapta az utolsó/ remélem az utolsó/ fagy.Holnap megszemlélem ....talán látszik mi marad.A fügén nem vettem észre semmit.A földicseresznye kikelt.Igen vékonyka, de van ideje megnőni.A hibiszkuszok nem mozdulnak....talán majd ha melegebb lesz.Nagyon kellene az eső,Most borult az ég ....lehet ettől vagyok kótyagos...olyan nehéz a fejem.


    Pötyikém ...Alexáék  szerencsések a lakással....mert Angliában nagyon magasak a lakhatási költségek.Ügyes, hogy ennyi mindent tudott vásárolni.Gondolom ahol ők élnek nincs olyan gyűlölködés azokkal szemben akik "jönnek"....mint itthon.  


    Kicsit filmezek.


    Legyen szép az estétek.

  4. 2019. Április 3. 15:14283123.

    Szervusztok


     Itt szeles, de viszonylag kellemes az idő.


    Pötyike, gratulálók, hogy meggyógyultnak nyilvánitottad magad.Lajos hogy van?Alexáéknak sok szerencsét a lakáshoz. Hiába az ott van, s nem itt.


    Ildike, ez már jó jel, hogy ma nem köhögsz. Remélem kifelé ballagsz  a betegségből.


    Julika, tudnék válogatni a szép tojások közül. Gondolom a fürdés felüdit.


    Magdika, nagyon szorgos voltál Akkor nálad már csillog villog minden.


    Anikó, akkor az ablakpucolás kipipálva.


    Erika ez jó hir, erösődj. Ernőt meg gyogyitgasd. A telek megvár.


    Sacika, mi van veled?


    Marika,Borsika Ti is jelentkezzetek!


    A betegeknek, gyengélkedőknek mielöbbi gyogyulást kivánok.


     


     


     

    előzmény:
    franci47 (283122)
    2019-04-03  12:40
  5. 2019. Április 3. 12:40283122.

    Most néztem,nálunk megfáztak az orgonák.  

  6. 2019. Április 3. 12:05283121.

    Sziasztok!


    Jelentem én már gyógyultnak igazolom magam, ezért be szaladtam a belvárosba (persze trolival) az egyik üzletbe..aztán három lett belőle, mert egyikbe se kaptam amit akartam. Ez olyan méreg..ha egyszer veszek valamit..azt soha többé nem látom. Most éppen filléres dologról van szó..gyöngyről. A neten van de nekem pld. 500 -ért kellene.. a szállítás meg 1200 Ft.


    Na, ez legyen a legnagyobb gondom az életben!


    Julika gyönyörűek a tojások!


    Nincs különösebb újság.


    Alexáéknál zajlik az élet. Tudjátok ezt itt nem csinálhatná meg..az itteni fizetésekből. Vett 3 szobába szőnyegpadlót, vett mosógépet, mosogatógépet, hűtőt, mikrót..és nem részletre, mert azt nem kapnak csak ha 3 éve ott élnek. És akar venni Markosznak is egy kocsit (igaz használtat) hogy külön is tudjanak közlekedni.

  7. 2019. Április 3. 10:34283120.

    Késői jó reggelt. 


    Nemrég ébredtem.  Most reggel fele aludtam mélyen. Bea azt hitte itthon sem vagyok, mert egy szál köhögésem sem volt. Nem tudom az az inhaláló hogy  rendezi a  felszívódást, mert bizony az este úgy hittem a mandulámat is kiköpöm. Nem voltam lázas, de fáradt. Reménykedek, hogy lassan  kicsit javulok. 


    Amúgy teljesen megkavarodtam a  betegség idején,      nem beszélve arról,hogy néha  nagy félelmeim voltak. 


    Magdikám,  a saját konyhádban takarítottál ekkorát? Nem igazodtam ki.


    Nem aggódok a vetemény miatt,  a sárgarépa, petrezselyem elvetve, - mást nem is akartam vetni - a hagyma is a földben. Ma már biztos kinyilnak a barackfa virágok is. A füge is szépen hajt, ha nem lesz fagy, akkor talán még lesz is belőle valami. Kikelt-e Magdi a földi cseresznyéd? Nálam most elég szép, a hibiszkusz viszont nagyon csenevész.  A napokban át kéne ültetni valahogy a f.cs-ét, mert kinövi a helyét.  Nem tudom mire leszek képes. Tudom, NE szarakodjak. 


    Pillangó virágot még nem vetettem el. 


    Ennyi, ami eszembe jutott.  


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (283117)
    2019-04-02  19:43
  8. 2019. Április 3. 10:23283119.

    Akartam még küldeni képet a tojásokról de lemaradt. Igaz, locsolóm nem lesz de de lesz szép tojás fám.

    előzmény:
    BiriBiri (283118)
    2019-04-03  10:21
  9. 2019. Április 3. 10:21283118.

    Szervusztok!


    Magdi! Még mindig jobb, hogy házon kívül vagy, mint ha "magadon" kívül lennél. Ez volt a humor


    Megjöttünk Békésről...nagyon gördülékenyen ment a dolog, már negyed 10 kor itthon voltunk, hála Timinek, aki gyorsan "felakasztott" minket, még nyitás előtt...mire megjött a műszak már mehettem is a tangertorba,  aztán 9 kor torna és utána jöhettünk haza. Farkas éhesen, jól belaktam, úgy érzem ma már nem fogok enni..de ez csak álom, ahogy ismerem magam nemsokára megint éhes leszek. van is ebédem, tejfölös csirke máj tésztával. Holnapra zöldbabos csirkecombot sütök. Most pihenek egy kicsit

  10. 2019. Április 2. 19:43283117.

    Sziasztok!


    Megint házon kívül vagyok.Érdekes,most másik elosztóra tettem e laptopot és nincs a csatlakozónak semmi baja.Csak el ne kiabáljam.


    A mai napom nem volt fáradságos/fizikailag/.Délelőtt  tűzhelytakarítás volt....átkozva a pillanatot amikor megvettem.Csillogot mint a Salamon t...e,délutánra már látszott a por....na, de ez legyen a legnagyobb bajom.Rendezgettem egy kicsit a palántákat,rakodzam ....és már dél volt.A mikrót is kimostam.Nagyon keveset használom, és az ételre mindig kilukasztott follpackot teszek....nyomok azért voltak.Délután elmentem a Nyugdíjas egyetemre.Nagyon jó előadás volt az antioxidánsokról.A legérdekesebb résznél ki kellett surrannom,  időpontom volt a bőrgyógyásznál.Felesleges volt  1o-en voltak még előttem mikor odaértem.Okosabb nem lettem....megint felírt egy újabb kencét.El akart küldeni vérvételre....de szerencsém volt, mert az asszisztensnője a reumatológusnak is dolgozik....így meg tudta nézni az utolsó eredményemet.Fogalmam sem volt mikor voltam ....de kiderült egy éven belül.Kíváncsi volt a vörörvértest eredményre, azt mondta: kiváló.Szerinte nagyon vékonyodik a bőröm/sose volt vastag /Nem értek én semmit.


    Ildikém...nem vagy elkésve semmivel.Gyógyulj ....ez a legfontosabb.Egyébként is olyan száraz a föld nem lehet csinálni semmit.


    Erikám jó hírt hoztál.Remélhetőleg Ernő is erőre kap.Az ilyen szomszéd egy kincs.


    Julika gyönyörködtem a tojásokban. Ezer éve nem jártam olyan boltban ahol cérnát meg kellékeket lehet kapni.Nem mis tudtam,hogy létezik még farkasfog.


    Annuska kívánom legyen jó az éjszakád.Ugye ma nem dolgoztál annyit?


    Tómalomra majd csütörtökön megyek.Holnap neki kellene állni a konyhaszekrénynek.Ablakot most nem mosok ...mert a hétvégi eső úgyis össze verné ,majd jövő héten.


    Jó pihenést...aludjatok jól!

  11. 2019. Április 2. 18:03283116.

    Szervusztok!


    Szervusztok!


    Ma nem volt fürdő, minden másnap megyünk, tehát holnap lesz a napja. Délelőtt Csabán voltam, a tojásokhoz vettem dísztő szalagokat. Vettem húsokat is, baromfi májat, far hátat, combot. A májat el is készítettem holnapra. Aztán Irénkével csereberéltük ..jöttek Zsuzsiék, Marikát még masszírozza Timi. Zsuzsi egész nap a kertben dolgozott, Ildi tudja mekkora..igaz meg sem közelíti az övét, de nagyon nagy, sok munkát ad. És a dereka bizony ápolást igényel.


    Örülök, hogy Erika meggyógyult, talán Ildi is jó úton halad. Örültem Marika sorainak, lassan vissza zökken a régi kerékvágásba. Sacit nem láttam, ő is gyengélkedett.....Magdi biztosan  Tómalmon ügyködik. Hihetetlen miket bírtok..Annuskának mitől van annyi ereje? Az akarat hajtja? Mert az bizony jó hajtóerő. Pötyi? Mi van veletek? Köhögsz még?


    Vince a billentyűzet elé ült, nagyon érdekli mit írok...Eddig játszottam vele...kellett nekem megmutatni, hogy hol van a játék. Ülnek a szekrény előtt és néznek felfele, kérik, hogy játszunk.

  12. 2019. Április 2. 16:53283115.

    Szervusztok.


    Erika de jó olvasni, hogy legalább Te már gyógyultnak nyilvánítod magad. Nagyon hasznos egy kedves szomszéd. Talán Ernő is megirigyli tőled, és egykettőre meggyógyul.


    Annuska remélem nyugisabb éjszakád lesz, ez biztos az erőltetett munka eredménye. Nem szedsz magnéziumot?


    Látszik, hogy itt a jó idő, mindenki, aki csak teheti, elfoglalja magát.


    Ma végére jártam az ablakpucolásnak, és a füvet is lenyírtam, muszáj volt, néhol kihagytam kis szigeteket a nyíló ibolyák miatt, sajnos volt ami áldozatul esett. Rettenetes száraz a kert, egy, de lehet hogy 2 rózsabokor is kiszáradt, az egyik még bizonytalan, és kevés tulipán hoz bimbókat.


    Hiányoznak a hiányzók!!!!!!

  13. 2019. Április 2. 15:56283114.

    Szervusztok!


     


    Francika nagyon sajnállak, sajnos lassú a gyógyulás......nekem egy hónapja kezdődött, most mondhatom, hogy gyógyult vagyok, bár még erőnlétileg nem vagyok a toppon.......


    Annuska te is feszegeted az erődet......biztos kaptál a fiadtól egy kis fejmosást......A poroló az osztályfőnöknek is jár!!!!!!!


    Julika szépségesek a tojásaid......jó lesz nálatok locsolkodni.....Gondolom ma is volt fürdő és most pihensz....


    Sacika nagyon szűkszavú voltál.....jó lenne tudni rólad!


    Anikó te is rosszalkodsz, muszáj mindig dolgoznod?


    Pötyi hogy vagytok? Nálunk Ernő még mindig gyenge.....


    Magdi ezekkel a macskákkal mindig baj van......nekem is tönkretették a tulipánom egy részét. Nálunk a házba egy macska sincs, de a szomszédoktól jönnek. Apró csomagocskákat hagynak maguk után.....Tegnap madártojás maradványát tették a lábtörlőre.....


    Marika jó hogy már ennyi mindent csinálsz, de azért vigyázz ne hajtsd túl magad....


    Borsika hogy vagy? és hol vagy? Hiányzol!!!!! Áron unokádnak boldog névnapot!!!!!!!!!!


     


    Ma mostam (tegnap is), piacoztam, főztem.....takarítottam, ahol a papok táncolnak, de már nagyon aktuális egy alaposabb takarítás. Az ablakokról már nem is beszélek......Nagyon várom a jó időt, mehetnékem van a telekre. Kedves szomszédom is kérdezte mikor megyünk ki, mondtam még betegeskedünk. Megkérdezte: nem haragudnánk meg ha összeszedné a lehullott leveleket. Mit gondoltok mit válaszoltam? Utána tett fel képeket ilyen volt, ilyen lett.....Megköszöntem és pimaszul megjegyezte, hogy ez edzés a versenyekre....kerítés átugrás, lombseprő huzigálás.....De nagyon örültem, megígértem, hogy ha megyünk viszek zserbót (kedvencük)....Vannak még jó emberek, ilyenek a szomszédaink!


    Legyen szép a további napotok!!!!!!!!

  14. 2019. Április 2. 14:40283113.

    Sziasztok.


    Szép napsütéses idő van, de kint azért nincs olyan meleg. Lehet, hogy készülődik az eső.  Kicsit elsétáltam a veteményhez. Látom a  sárgarépát, talán a kis eső majd segíti a kikelést. A fehér répának még nem látom a sorát.  A hagyma is hajt, ennyi ami a földben van. 


    Az orgona is szépen hajt, napról napra  több levelecskét látok.  Az őszi barack is nemsokára virágzik. 


    Annuska örülök, hogy "túlélted" a görcsöket. Ez mind a megerőltetés eredményei. Érdeklődnék milyen kiülő lesz, és miből?


    Remélem lesz időd az üddögélésre is, mert arra szokott a legkevesebb idő jutni.  Ma főztem magamnak, már ideje volt. Igaz nagyon egyszerű kaja, de már kellett egy rendesebb ebéd legalább. 


    Lázat nem mértem,  csak azt hiszem az este utoljára. 


    Már mindenki..... de én magam is unom a bajomat, jobban vagyok, remélem a javulás nem fog késlekedni tovább. Nagyon kellett volna ez a hétfői  lökéshullám, de nem fért bele az időbe. 


    Hamarosan itt a húsvét, ilyenkor már szoktam azért készülni, most  minden késik.


    Gondolok rátok.

  15. 2019. Április 2. 11:55283112.

    Szervusztok


     Igen kemény éjszakám volt A görcsők meglátogattak. Na, de  már elmult. Ma mostam, már kint szárad a szélben a ruha. Ez egy kissé kellemetlen keleti, hideg szél.


     Julika, ezek a tojások nagyon szépek, Olyanok, amiket eltesz emlékbe az ember. Jó volt a fürdőzés?


    Marika, de jó, hogy már  ilyen aktiv vagy. gondolom a régen aktuális látogatás igazán jó lehetett. J. nagyon figyelmes és gondoskodó.


    Ildike, ez még csak kis javulás, de jó volna, ha már azt tudnád irni, hogy meggyógyultam. Gondolom, nem vett vissza, hogy nem tudtál elmenni a kezelésre.


    Magdika, sajnos a cicák nálam is kertjárók. Nem is tudom, hány darab jár erre, de legalább 4.A nyomokat én is gyakran takaritom.


    Sacika, hogy vagy? Remélem úrrá lettél már a betegségen?


    Anikó, na azért csak módjával a munkával. A létrás dolgot pedig bizd a gyerekekre.


    Erika, Borsika, Ti hogy vagytók???????,


    Minden betegünknek, gyengélkedőnknek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (283111)
    2019-04-01  18:48
  16. 2019. Április 1. 18:48283111.

    Ilyet is csináltam

    előzmény:
    BiriBiri (283105)
    2019-04-01  16:46
  17. 2019. Április 1. 18:35283110.

    Szép estét Mindenkinek!


    Csak szólni kell és jelentkezek....majd jövök hosszabb időre is


    Minden betegnek jobbulást.....

    előzmény:
    harangvirag08 (283109)
    2019-04-01  18:17
  18. 2019. Április 1. 18:17283109.

    Sziasztok!


    Most értem haza a klubból.Beszélgettünk, ettünk ...elment az idő.


    Julika gyönyörűek a tojások. Nagyon ügyesek vagytok.Mennyi minden belefért a mai napodba.


    Ildikém egy egy árnyalattal azért jobban vagy?


    Pötyiék is megjárták már biztosan a fogorvost.


    Marika jót tett a kimozdulás a hosszú kényszerpihenő után.Jó idő jön lehet sétálni.


    Annuska ...enye, bejnye...sóder és térkő.Kár a finom húslevesért...de sajnos ilyen előfordul ....bár én inkább égetek.


    Anikó ...azért a munkát csak " alaplángon" izzítsd....megvár.


     


    Sacikám ...merre vagy? Hiányzol.


     


    Erika szintén...Ernő jobban van?


     


    Legyen szép az estétek!


     


     

  19. 2019. Április 1. 17:45283108.

    Szervusztok.


    Julika nagyon szépeket alkottatok, igazi remekművek, bármelyik locsoló örülne neki. Akkor lesz egy ideig elfoglaltságod a fürdőzéssel, jó hogy közösen tudtok menni.


    Annuska szegénykém, gondolom jól rákészültél a finom húslevesre, nagy kár érte. Erősen rezeg Nálad az a poroló, de  addig jó, amíg van akarat, és hozzá egy kis erő is még ha lassabban, nehezebben is megy a munka.


    Marika öröm olvasni, hogy lassan visszatérsz a régi állapotba, ne sürgesd, minden kis siker is SIKER.


    Magdi ezek a cicák jól megtréfáltak, bár gondolom nem is volt az annyira tréfa, inkább meglepetés, hogy mis is történhetett. Nálam is vannak cicalátogatók, néha valamelyik itt alszik a lábtörlőn, és előfordul, hogy csúnyán hálálja meg, hogy itt pihenhetett, a kerti kaparásokról nem is beszélve. Na akkor nekem is csúnya gondolataim támadnak.


    Ma délelőtt beizzítottam a munkakedvemet, és nekiálltam ablakot pucolni, nem értem a végére, és függönymosás sem lesz, nem megy a létrázás, de legalább már elkezdtem, igazán lassan haladok.

  20. 2019. Április 1. 17:34283107.

    Sziasztok. 


     


    Ma visszamondtam a  kezelést, és tolódik egy  hetet.


    Háziorvoshoz nem kellett visszamenni, hanem receptet küldött a gyógyszertárba.  Valami inhalációs port  amit fel kell majd szívni. 


    Ilyenem még nem volt. el sem tudtam képzelni mi, és hogyan. Reggel és éste egy-egy kapszulát kell felhasználni, hogy ne gyötörjön a köhögés. 


    Már kísérleteztem egyet. 


    Itthon kibontva a használati ut-t, akkor látom laktózos. Nem is beszélek arról,mennyire elfáradtam a beutazás során, és  a köv. buszt sem értem el. Pedig úgy igyekeztem.


    Közben ettem egy kicsit, le is feküdtem, aludtam is egy picit. 


    Annuska, nagyon nehéz munkád volt, légy szíves tarts mértéket, több napig tart bizony, ahogy az én ásásom sincs kész most, de nem szabad ennyire kizsigerelni magad.  Egy sk. kiülő nekem is tervbe van, de ehhez javulni kell az állapotomnak, valamint a lábamnak. A finom húslevest nagyon sajnálom.  Igen, elfáradtál, akkor már az ember nem tud annyira figyelni.


    Julika, gyönyörűek a tojások. Tetszik a szanazugi  házbelső is.  Marika, köszönöm a  választ. Kellemes találkozásotok volt, bizony már megérdemeltétek. 


    Az éjszaka az Angol beteg c. filmet néztem,  közben kicsit kumva, amit a köhögés megengedett, de annyira elfáradtam bele, hogy nem bírtam végig nézni. 


    Most már nagyon várom a  javulást, természetesen ami magával hozza  lábam  jobbá válását is.  Most eléggé fáj nem szerette a mai menetet. 


    Mindenkinek szépséges napot kívánok, ebben a gyönyörű időben.


     


     


     

  21. 2019. Április 1. 17:05283106.

    Szervusztok!


    Julika ügyesek vagytok.Szépen megcsináltátok Krisztivel amit elterveztetek.Ugye milyen jó egy ilyen közös program.Mikor valamit meglátsz eszedbe jut ez a nap.


    Csütörtökön nálunk is volt egy kis beszélgetős, eszegetős pár óra.J.jött délelőtt és háromig itt volt.Sajnos tovább nem tudott maradni.Előtte kérdezte mit kell vásárolni és mit hozzon ebédet.Ilyenkor ő szokta készíteni és általában két napra főz.Nagy büszkén mondtam, hogy eddig ő látott el minket, most én vagyok a soros.Gombalevest, sült pulykacomb filét és kukoricás rizst csináltam és még az otthoniakra is gondoltam.Nem egy nagy szám, de az én művem volt.


    Tegnap délután végre K.is eljutottunk.Nem is írom ide mikor voltunk náluk utoljára.Mindig volt valakivel valami baj.Nem akartuk egymást megfertőzni.Múlt héten azt mondta K.ezt a találkozást már csak az ebola tarthatja vissza.Háromra mentünk és hétre értünk haza.Jól éreztük magunkat.


    Anikó nekem is a pipacs a nyerő.Utána az írisz,majd a napraforgó, ha jól emlékszem a harmadik virágra.


    Ildinek is tartozom egy válasszal.Elég rég kérdezted, de mindig elfelejtettem.Anya lánya képet kérdezted, hogy hol készült.Barcelonában.


    Pötyi örülök, hogy jobban vagytok.


    Annuska hiányzik a poroló?


    Úgy látom mindenki ügyeskedik a kertben.Szeretnétek minél hamarabb rendbe hozni, de azért vigyázzatok magatokra, nehogy baj legyen.

  22. 2019. Április 1. 16:46283105.

    Ma tojásokat "festettünk" illetve díszítettünk. nagyon élveztem, bár eleinte bénáztam, aztán belejöttem. Itthon is folytatom. A nagy tojást Irénke hímezte... 10 tojást fogok díszíteni a tojás fámra.

    előzmény:
    Nusimama (283104)
    2019-04-01  16:09
  23. 2019. Április 1. 16:09283104.

    Szervusztok


     Nem jó hir, hogy még mindig gyengélkedtek. Nagyon ragaszkodó ez a nyavaja. Hiába drukkolók, hogy gyógyuljatók? 


    Én ma igazán a bolond napnak megfelelően bolond voltam. Nem elég, hogy alig birok menni, neki álltam egy kiűlőt csinálni. Vagyis, hordtam a sodert, majd a térkövet. Igaz a végére már alig tudtam menni. Na és ez még nem minden. Mikor abbahagytam és bejöttem, hogy ebédet készitsek, akkor jött az igazi lenkeség. Még reggel feltettem a huslevest, hogy szép lassan pötyögve föjön. Sótlannak találtam, mivel a sótartóból kifogyott a só, elővettem az üveget amibe tartom a tartalékot. Sajna nem voltam figyelmes, igy a só helyett az ascorbinsavat fogtam kézbe, s azzal, sóztam a levesem. Gondolhatjátók, hogy milyen lett.


    Hát ez a mai bolondnap története nálam.


    Betegeinknek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (283103)
    2019-04-01  10:55
  24. 2019. Április 1. 10:55283103.

    Szervusztok!


    Ma megkezdtük a fürdős kúrát. Nagyon jólesett, már éppen megérett a testem a kezelésre, a tornára. Fél 7 kor indultunk és már fél 10 előtt itthon voltunk. Gyorsan főztem egy krumplipaprikást, kolbásszal, de Timi Tomija nem evett, majd kimennek Szanába Timi munkája után és grillezni fognak. Maradt egy nagy fazék krumplim, de nem baj, ezen elleszek 3 napig


    Ragyog a nap de fúj a szél, az is szárítja földet. Most eldőlök, fél kettőre megyek a klubba, tojást fogunk díszíteni.

  25. 2019. Április 1. 09:57283102.

    Sziasztok!


    Ildikó, úgy látszik mindenkinél hasonló ennek a nyavalyának a lefolyása. Én már tudok eszegetni, de Lajosba még úgy kell egy kis kaját belekönyörögni, annyira nincs étvágya, pedig szedünk vitamint is.


    Tegnap takarítanom kellett, mert már a porcicák nagyobbak voltak mint Dezső!


    Lassan elérem a munkahőmérsékletemet.


    Ma megyünk Lajossal a fogorvoshoz, mert a köhögés miatt elmaradt az utolsó kezelés.


    Szép idő van, de olyan szárazság!!! Állítólag a mezőgazdaság már nagy károkat szenvedett az eső hiánya miatt. Olyan rég mondogatják a hozzáértők, hogy fel kell készülni mindent locsolni..de semmi foganatja. Pedig nálunk van víz..meg lehetne oldani.


    Bezzeg itt mellettünk van a sportpálya..azt akkora vízsugárral öntözik egész nyáron..mindig eszembe jutnak a szegény szomjazó afrikai emberek, hogy örülnének egy vödörnek is!

Címlap

top