Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. március 31. 18:57283101.

    Kedves Lányok, és már semmilyen ágynyugalmat nem rendelnék magamnak, hanem  csak kelnék-járnék, ahogy szoktam.


    Még bizonytalan vagyok mindenben, azt sem tudom mi lesz holnap. Kétfelé kéne mennem, de még nem döntöttem, hogyan is legyen. Minden a reggeltől és az éjszakán  múlik. Jól elkapott. Igazán semmit sem kívánok, belekóstolok ebbe abba, már több félét is csináltam magamnak, most pl  jégsalátát. Mostmég kívánom, aztán majd meglátjuk mi lesz.


    Tegnap már behelyettesítettem az algót Rubofenre. Ma még nem vettem be lázcsillapítót. Sajnos köhögéscsillapítót nem találtam itthon. biztos kidobtam.


    Ma is fekverésztem többször is napjában. 


    Más újság nincs. Ha nem leszek lázas, akkor délután sarok kezelés, ha  láz, akkor reggel orvos. Az első szeretném.Millió puszi, olvastalak benneteket. Legyetek jól. 


     

    előzmény:
    BORS (283100)
    2019-03-31  16:08
  2. 2019. március 31. 16:08283100.

    Még Ildikét  keresem,  hátha hallok felőle valami biztatót, hogy  jobban van. Mit tudtok?  Lehet, hogy  - ha nehezen is de - még pár nap ágynyugalmat rendelt magának. Nagyon  örülnék neki. Sok ölelés, és  biztatás,  ..hajrá Ildike, még egy kicsit pihengess.  

  3. 2019. március 31. 16:02283099.

    Julika, nagyon szééép minden!  Gondos kezek teszik otthonossá, széppé !  Krisztid is igen csinos!

    előzmény:
    BiriBiri (283093)
    2019-03-31  10:21
  4. 2019. március 31. 15:59283098.

    Pötyike, nahát, meg van a lakás a gyerekeknek! Nagyszerű. Igazán oda adhatták volna nekik azt a kulcsot. A fene a bürokráciába. Javulgattok, javulgattok, hálaIstennek.  Figyeld ezt a "sárgaság"-ot ám!!!  Így kell lennie?   Sok-sok  vitamint tömjetek magatokba.  Gondolok Rátok szeretettel.


    Nekem kilyukadt a szifonom. Már mint a fürdőszoba mosdóé. Az előbb szigeteltem le.  Nincs igazi szigetelőm, hát, amit találtam, papír-szerű műanyag, azzal csináltam. Már megint  a mamánál - nálam - van a problema. 


     

    előzmény:
    potymama (283090)
    2019-03-30  20:05
  5. 2019. március 31. 15:56283097.

    Kedves Árpi! ha olvasol minket, névnapod alkalmából nagyon jó egészséget, sok örömet kivánok.

    előzmény:
    Nusimama (283096)
    2019-03-31  15:54
  6. 2019. március 31. 15:54283096.

    Szervusztok


     Ragyogó napsütéses langy  meleg idő van. Ki is menten egyx kicsit . Nem csináltam semit csakálltam a napon. Éreztem, hogy szivja ki belölem a bacit.


    Sajnálattal olvasom, hogy Ildike,  még nagyon benne van a korságba. Szedsz valami gyógyszert? Jobbulást.


    Hasonlóan jobbulást kivánok Erika Nektek is. A multkor azt irtad, hogy Ernő jólvan, most meg fáradékony. Ezek szerint a bacik még ott vannak. Vigyázzatók magatokra.


    Pötyike, megirigyeltétek a kinaiak szinétNe tegyétek. Te ne hősködj, meg kell teljesen gyógyulnod, Lajosnak is. Ja mondani akartam. A kapaszkodót felszerelte a vejed? Ne egyet, hanem mind két oldalra. Ezt tapasztalatból irom.


    Magdika, csodálkozzól, hogy fáradt vagy? A telken és otthon is tevékenykedsz, Te is elmultál 20 éves-Val


    ami macska riasztót nem lehet kirakni ?


    Julika, szép napod lehetett . Sokat dolgoztatok, szép  rendet csináltatók. Jó lehetett az anyás nap.


    Borsikám ezek szerint Te sem vagy 100-as. Vigyázz magadra.


    Anikó, a munka nem szalad el, s nem is csinálja meg más helyetted.IA lényeg, hogy csak akkor tevékenykedj, ha jól érzed magad.


    Sacika, hogy vagy? Marika, jártók sétálni?


    Minden betegünknek, gyengélkedönknek jobbulást, gyors gyógyulást kivánok.

    előzmény:
    harangvirag08 (283094)
    2019-03-31  14:36
  7. 2019. március 31. 15:44283095.

    Szegény Magdika!  Együtt érzek veled, bosszantó, amiken keresztül mentél. Ó nagyon sajnállak.  Nyugodj meg lassacskán. Te mindent elkövettél, h megvédd azokat a virágokat. Én is ma csináltam kis, rövid  védőfalat a tulipánok egy része köré. Mindíg ugyanott futnak el a kutyák.  Szóval,  vagy kuta, vagy kert. A kettő nem megy együtt.

    előzmény:
    harangvirag08 (283094)
    2019-03-31  14:36
  8. 2019. március 31. 14:36283094.

    Sziasztok!


    Ma mintha gyorsabban menne az idő .


    Julika szép napod volt.nagyon jó fotókat hoztál....hangulatos a nyaralótok.Akkor Krisztivel ki "anyáztátok" magatokat.


    Az én napom felemás volt..Kicsit hosszan de megírom ....részben a saját hülyeségemből.Pénteken rendbe raktam a dzsumbujt. Rengeteg orgonagyökeret ástam ki, majd felástam a területet..persze vigyáznom kellett az évelőkre.Boscót kitiltandó csináltam bambuszból " kordont.Tegnap megyek ki ...a fehér liliom letörve, a tulipános dézsában letörve a virágok  ...pont azon a vonalon ahol Boscó szokott közlekedni...bár a kordont mindig " tiszteletben tartja.Olyan dühös lettem ...du. találkoztam J-al egy szóval sem mondta, hogy mennek Tómalomra, sőt este telefonált ...akkor sem említette.FŐttem a saját levemben ....micsoda család.Dühös voltam mert a liliomra olyan nehezen tette szert.Tudjátok az a jellegzetes falusi.Mérgembe belefogtam másba....nem is néztem jobban körül.Mielőtt mentem haza nem tudtam rendesen bekapcsolni a riasztást.Ülök a buszon ...telefonál J.Pesten voltak ...este mentek Hobó koncertre.Már mindenről beszélünk ...megkérdezem : voltatok tegnap Tómalmon:ők aztán nem , miért mi van? Mondom: nyomok...valami állat járt akkor a kertben.Szerencsére nem izgatta őket különösebben.Utána kezdtem kombinálni...meg sem néztem milyen nyomok...és ha ember volt?Fogtam magam visszamentem....most már működött a riasztó.Közben a Szomszédimre észrevette,hogy az előbb mentem haza és újra itt vagyok. Mesélem neki ...nevet...a macskák. Nála rendszeresen belefekszenek a tulipános dézsákba.Akkor ezek szerint a fél sor borsómat is ők fötörték ki.Jól megszívattak ....igen fáradt voltam mire haza értem.A röhej az egészben...nincs is a szomszédságban macska ...csak kutyák...honnan jöttek?Valószínű éjszaka " dolgozhattak"....mert egy nem tud olyan vircsaftot csinálni.


    Nagyon kellene az eső. Elől lenyírtam a füvet.Hátul abbahagytam , mert szinte porzott.


    Ma mostam / sose szoktam vasárnap/ ...lassan megszárad. Sütöttem  mézes kethupos csirkeszárnyat---egy hétre valót.


     


    Pihenjetek...gyógyuljatok!

  9. 2019. március 31. 10:21283093.

    Nagy frászban voltam. Véletlenül megint mellé nyúltam a telefonnak, a nászasszony hívtam..nem értettem hogyan, de egyszer csak látom, kapcsolódás. Elkezdtem kapkodni és kikapcsoltam a telefont. Persze  pánikba estem...írtam Krisztinek, mit csináljak? Kéri a kódotMi a kódod? Mi a tied?   mondja, mert közben már Szegeden van, bement abba az üzlet központba, tudod Pötyi, ami a határukon van.   mert a te kártyád van benne. Erre nem is gondoltam, mert olyan analfabéta vagyok...de a kód meg volt, és sikerült újra beüzemelni a telefont. Persze a nászasszony felhívott a vonalason és savanyúan mondta, szóval csak véletlenül hívtál? de azért csacsogtunk egy kicsit. Nekem még tanulni ezt a telefont, nem kapkodni, megfontoltan nyúlni utána mert ha hozzá érek már működik is.


    A telefonon voltak képek, nem sok, még egyet küldök róla. Timi telefonált, haza jönnek a barátjával..takaríthatom a fürdőtMajd kapnak "nyaklevest", ha kérnek, az van itthon..meg egy kis csabai kolbász, szalonna, paprika , paradicsom, sajt...

    előzmény:
    BiriBiri (283092)
    2019-03-31  09:38
  10. 2019. március 31. 09:38283092.

    Szervusztok!


    A tegnapi napom csodálatos volt. Amint megérkezett Kriszti kimentünk a temetőbe, hozott nagyon szép virágokat, min a két nagyszülő sírjára. Kicsit pihent, beszélgettük majd  fél 12 kor ebédeltünk, megint pihentünk és egykor kimentünk Szanába. Jól meg volt pakolva az autó...kint azonnal szétnéztünk, kint volt az egyik kedves szomszéd, azonnal oda jött a sövény kerítéshez és elnézést kért amiért nagyon szépen megnyírta. Tavaly egy kicsit lejtős volt, biztosan bántotta a szemüket....dehogy haragudtam..a legszívesebben azt mondtam volna, hogy lenyírhatta volna a másik oldalt is


    Aztán nekilátunk a munkának, én a faházikóban csináltam rendet, Kriszti a függönyt szabta méretre, a bejárati ajtóra, majd kézzel föl is hajtotta, ezzel el is ment a napja..meg a kereséssel. Beüzemeltem nagy nehezen a gázt, ilyenkor be van porosodva, Krisztinek jó ötlete volt, pumpával fújattuk. Kiderült, már alig van a palackban gáz, ki aludt. Akkor menjünk be Dobozra  , cseréljük ki...de hol vannak a tartozékok?? Ezzel  a kereséssel úúgy elment az idő, hogy a végén már majdnem feladtuk , a kupak keresését, míg harmadszorra is benézett Kriszti a bográcsba és ott volt. Doboz szélén, , a Szanzugi út mellett van egy remek bolt, éjjel nappal nyitva van ott lehetett gázt cserélni. be is üzemeltem, ennek Timi nagyon örült, megírtuk neki, ő nem mer a palackhoz nyúlni. 6 kor jöttünk haza, vacsora, beszélgetés, korán lefekvés. Kriszti örült, hogy egy éjszakát végig tud aludni mert otthon a mama cica minden reggel 4 kor szól, ki kell mennie. A kicsik használják az almot, az anyuka nem..meg kell várni míg vissza jön. Jót aludt, jót reggelzett, jövök máskor is, mondta elégedetten a mikor tálaltam a reggelit nagyon  volt, hogy itt volt.


    1. Kriszti vasalja a függönyt, most vittem ki vasalót..az az asztak olyan, mint egy vasaló deszka


    2. A konyhában, a hűtő mellett egy kis gurulós asztalka, azt kére Timi karácsonyra, nagyon paraktukus.


    3. A "bár" asztalka amit reggeliző asztalnak hirdettek de mindenre jó!!!


    remélem gyógyultok, isteni idő van!!

  11. 2019. március 30. 21:05283091.

    Sziasztok!


     


     


     


    Majd holnap jövök. Puszi mindenkinek!

  12. 2019. március 30. 20:05283090.

    Jelentkezem, nem vesztem el, csak olyan "tyapsa" vagy inkább lusta vagyok. Azért nem vagyok még 100 as, olyan sárga színünk van 


    Lajossal, mintha kínaiak lennénk. Remélem Ildi hamarabb túl lesz ezen a vacak betegségen. Az pedig ismerős, hogy Ernő is hamsr elfárad.


    Alexáék megnézték a lakást, küldött róla videót. Egy nagyobb szoba és két kicsi, konyha, f.szoba. Mint itt egy lakótelepi lakás. Ki kell festeni és szőnyegpadlót kell bele tenni. Erre kapott egy bónuszt, amit le lehet vásárolni. Csak azért pipa, hogy a kulcsokat csak hétfőn adják át, pedig most a hétvégén sok mindent megcsináltak volna.


    A kis tabletről írok, ezen nehezen tekerek vissza és nem láttam Anikó képeit. De majd holnap a nagy gépen megnézem.

  13. 2019. március 30. 16:21283089.

    Szervusztok.


    Nem lett a takarításból semmi, nem indult jól a reggel, gondoltam majd megvár. Dagasztottam egy pizzát, került a fagyóba is, majd ínséges időben jó lesz elővenni. Délután csak erőt vettem magamon, egy kicsit pakolásztam a műhelyben, lesz még mit tenni.


    Julika szép időt fogtatok ki Szanába, már biztos rendben van minden.


    Ildi erőltesd az evés-ivást, nehogy az miatt hagyjon el az erőd, láttam hajnalig virrasztottál, akkor hosszú volt az éjszaka. Hívtalak, de nem vetted fel.


    Szomorú hírem is van, sógornőm anyukája távozott e földi létből, nagyon szerettem, kedves asszony volt, készültem meglátogatni, hát a sors másképp rendelkezett.


     

  14. 2019. március 30. 16:11283088.

    Magdika, nagyon gondos és szorgalmas vagy. Nálunk az idén a tulipánfa nem nyílt ki. A környező utcákban már nyilnak.  Nem jó neki a talaj, nem tudni. Itt is megjelent a rózsabokron valami apró. Majd mondom a lányomnak.


    Elmentek kerti összejövésre, enyémek a kutyák.A  tacsik Itt ülnek mellettem. Most kivételesen  megengedtem. Két régi párnán szundikálnak.  


    Bizony, jól mondjátok kedveseim, ..ránk férne már  egy kis  egészség javulás!  Mindenkinek gyógyító gondolat ment, hátha ér valamicskét.  


    Sacika, hogy vagy? aggódunk miattad.


    Erika mindkettőtöknek jobbulást kívánok. Elhiszem, hogy a T. férjurad türelmetlen, azonban első a gyógyulás.  Reggel még hidegek vannak,  ahhoz hogy kiköltözzetek. Te sem vagy még igazán jól! 


    Nekem csavarja az orrom a nátha, de az is lehet, hogy allergiás vok valamire, mert 2 napig kínoz, aztán megszünik. Szóval, nem értem. Fogy a rengeteg PZS. 


    Anikótól örömmel olvasom, h talán egy kicsit már jobban van.  HálaIstennek. Jó nagyot dolgoztál ám!  A bokor biztos kiheveri a nyesést, ne izgulj. Én tőből levágtam a krizanténokat, és most megint zöldel.  Gratulálok a képeidhez,  ..tényleg a pipacs a legélethűbb,  szinte  él, a sötét, bársonyos közepe a virágnak.


    Annuska,  pontosan én is így érzek, már negyed annira vagok képes, mint régente.  Mondtam Nektek büszkén, hog "én nem szédülök!" Nem a nyavalyát!  Az utobbi napokban kétszer is meginogtam lehajolás közben.


    Igen, Ildike, ..vissza lehet esni sajnos a náthába.  Kérlek ne kapkodd el a gyógyulást,  legyél türelemmel. Mindent abbahagtál, ami hasznos volt.  Jobbulást kívánok.


    Pötyike, szorítok Alexáéknak, hogy jó lakás csrét sikeredjen csinálni. Este gondoltam Rád, miközben  kalapácsot kerestem a mézes tészta romjait  összetörni!!Ha ezt látnád,  ...képzelem, hogy nevetnél.


    Mondtam, ugye, hogy teljesen elszúrtam tegnap a mézes-krémes tésztáját?!  Igy járt a bors.: - ((  Előfordul ez a legjobb háznál is. Olyan kemény lett, hogy  ki sem tudtam nyújtani.Azért  megsütöttem,  aztán összetörtem. Ma öntöttem rá forró csokis pudingot. Körbe raktam narancs gerezdekkel és  behálóztam nyomós tejjel.  Magamnak. Világért nem ajánlanám evésre senkinek.


    Marika, hogy vagy, mi finomat főztél?   Biztos  rántott húsit tört krumplival?? Ezt : - )))  csak úgy mondtam, ..amikor szegény emberem élt, ..nem bánta volna, ha minden nap ez lett volna az ebéd.  Most egymás után többször is sütöttem a gyerekeknek pl.:  srtés combot,  oldalast. Aztán  meg  csirke combot.  A köretet rájuk hagytam, oldják mkeg. Szeretik a sültemet. Meg a zsírját is!  


    Van a mi kis piacunkon tepertő sütő, élőben. Azt az illatot!!! Egek! És zyírt is árulnak. Mindkettő finom.


    Lemerülük, ..elnézést, mennem kell.Gyógyuljatok betegtársaim!


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (283084)
    2019-03-29  17:18
  15. 2019. március 30. 15:29283087.

    Szervusz Pici!


    Már biztos Szanában vagy, élvezed a jó levegőt, és rendezkedtek Krisztivel. 


    Olyan jó az ilyen. 


    Most keltem fel az ágyból, muszáj, mert odapessedek.  Az éjszakám elég rossz volt. Virrasztottam hajnalig. Utána aludtam egy kicsit. 


    Most próbálkoztam ételekkel, italokkal, egy kávéval.


    Talán majd  írtok egy-két sort.


    Tőlem ennyi telt. 

  16. 2019. március 30. 15:25283086.

    Szia Julika, vettél levestésztát?  Megjött Krisztikéd?


     

    előzmény:
    BiriBiri (283085)
    2019-03-30  08:00
  17. 2019. március 30. 08:00283085.

    Szép jó reggelt! Csoda szép, pihentető hétvégét kívánok a reggeli "útravalóval".


    "A benned megjelenő feszültség és görcs azt jelzi, hogy nem hagyod az Univerzumot az érdekedben dolgozni.
    Úgy is mondhatjuk, hogy ilyenkor egyedül próbálod az életedet vonszolni.
    Nem is csoda ha szorongsz és kimerülsz, hiszen a legfőbb szövetségesednek fordítasz hátat.
    Amikor azonban ellazulsz, elengedsz, a jóságos Univerzum szabadon végzi a munkáját, vágyaid megvalósulása érdekében.
    Ilyenkor egy csodálatos hangszerré válsz a kezében.
    De neked kell megengedned ezt neki."
    Abraham Hicks


    Az biztos, hogy  sokszor szorongunk...és nehezen engedjük el a problémát..sőt, még azt is magunkra vesszük, ami nem is a mi dolgunk. Könnyű azt mondani, enged el...de tényleg az lenne a jó..bízva az "Univerzumban" majd ő megoldja..persze az én közreműködésemmel.


    Várom Krisztit, nem tudom mikor mikor indul, mikor érkezik..nem akarom ezzel zaklatni..majd jön, ha tud. nekem még úgy vissza kell menni a boltba, nincs levestésztám. Cérnametéltet veszek.

  18. 2019. március 29. 17:18283084.

    Sziasztok!


    Most jöttem a diófa alól.


    Nemrég értem haza.Ma megint alaposan elfáradtam.Nem ismerek magamra,aZT TUDOMÁSUL VETTEM MÁR RÉGEBBEN, HOGY LASSULOK/a fene ezt a billentyűzetet/...de ez a nagy fáradtság ez új keletű.Van amikor olyan jóleső, de van amikor nyűg.Persze én is teszek rá mindig egy lapáttal.Ma hazafelé leszálltam a temetőnél...alig rendeztem el a virágokat....megint jött a temetési menet. Pánikszerűen hagytam el a temetőt. A busz csak 10 perc múlva jött...nem volt türelmem kivárni...elindultam gyalog.Igaz a busz sem ért be.Az utcában J. kiabált utánam ....megvártam ...mentek Boscóval oltásra.Nem volt erőm elmenni velük ...de jobb is mert akkor  eszetlenebb...olyan mint a rossz gyerek.


    Holnap is megyek. Megjelentek a tetvek....permeteznem kell, meg van még egy kis munkám a virágosban.Most "egyeztetett" a Szomszédkata....mondtam neki  nem maradok délután sokáig.Jövő héten már itthon is kellene tennem valamit.Az ablakmosást már nem lehet halogatni tovább.


    Sacikám ...javult valamit az állapotod?


    Ildikém ...engem egyszer a cola gyógyított meg.Saci ajánlotta...igaz nekem az epém volt tropa.Egyébként és szinte sosem iszom ...de akkor jót tett.


    Julika ...olyan jó lesz neked ha jön Kriszti.Én azt úgy szerettem / igaz ritkán volt/ mikor a régi szép időkben J. csak egyedül tudott jönni.Akkor csak mondtuk, mondtuk mind a ketten  szinte egyszerre.....most meg néha csak hallgatunk nagyokat.


    Anikó ...a pipacs engem is nagyon megfogott.Jó rá nézni....telitalálat.


     


     


     


     


     


    Kívánom, hogy ezek a hosszan elhúzódó betegségek " mongyanak le!!! Gyógyuljunk meg valamennyien.

  19. 2019. március 29. 16:04283083.

    Sziasztok!


     


    Csodás az idő, ma sétáltunk is egy kicsit, a sok még nem megy, mert befulladok.....Francika 24-re sikerült időpontot kapni a tüdőgyógyra. Csak azt tudom neked ajánlani, hogy feküdj sokat, mert ha nem visszajön. Én is így jártam.....


    Anikó szépek a képeid, nekem is a pipacsos a nyerő.....


    Magdi nagyon rossz az energia vámpír.....nekem az anyukám volt ilyen.....mindig fáradtan jöttem el tőle, testileg is, lelkileg is.....Itt az utcában is van egy ilyen hölgy, azt látni kéne hogy menekülök előle ha meglátom......


    Annuska te is mindig megtalálod a munkát, még szerencse hogy most nem volt átrámolás.......


    Julika irigyellek, hogy mész a telekre....már nekem is mehetnékem van, de még nem merem megkockáztatni.


    Sacikám nem is gratuláltam Lilinek és Misónak.....Lili képe nagyon tetszett....Te hogy vagy? Javulsz valamit?


    Pötyikém jó hallani, hogy jobban vagytok. Nálunk ez még nem mondható el, Ernő nagyon gyenge, egyre többször dől le, ami rá nem jellemző. Magamról sem tudok jót mondani, ez a köhögés nagyon ragaszkodik hozzám.......


    Borsikám merre vagy? Remélem vigyázol magadra, ne szaporítsd a betegek számát.....


    Marika élvezed a jó időt? Most lehet sétálni.....


     


    Ma kihasználtam, hogy jobban éreztem magam, kicsi takarítás, többszöri pihenéssel. Ami nagyon idegesít....veszekszem magammal, de hiába. Ami nem megy nem erőltetjük......


    További szép napot!!!!!!!!


     

  20. 2019. március 29. 15:20283082.

    Hozzánk is megjött a gólyapár, kizöldült a fészkük, majd biztos rendbe hozzák.

    előzmény:
    BiriBiri (283080)
    2019-03-29  14:33
  21. 2019. március 29. 15:17283081.

    Szervusztok.


    Elég lassan értem ide megint, de ahogy Annuska írja, mindenhez több idő kell. Végre ma nem fájok annyira, és az idő nagyon jó, így felbaktattam a temetőbe, jó sok időt elpiszmogtam, egy csomó szemetet elhordtam a gyűjtőbe, levagdostam egy halom elszáradt ágat a tujákról, kitakarítottam az alját, megmetszettem a bokrot, ami most elég siralmas állapotba került, talán kiheveri. Én viszont hevertem egyet, mert alaposan elfáradtam.


    Köszönöm szépen a mázolmányom méltatását, valahogy nekem is a pipacs az ami még elfogadható.


    Ildi ha rálelek a titokra megosztom Veled, egyenlőre nem találom, de gyakorlok.


    Annuska nagyon szorgos vagy, talán holnap engem sem hagy cserben a takarítás iránti "vágyam", nagyon csúnyák az ablakok, és sok más elmaradt munka is lenne. Az ütögetés csak a lapockámra és környékére  terjedt ki, vigyázok a belső szerveimre. Köszönöm.


    Magdi, ez az energiaszívás gondolom mennyire nem hiányzott, amúgy is épp elég beosztani a magunk részére is ami már megadatik. Regenerálódj, csináld azt amit nagyon szeretsz.


    Julika szép napod lesz, még ha munka is lesz benne, de az eredmény biztos megéri, hát még a találkozás.


    Kedves betegeink gyógyuljatok mielőbb.

  22. 2019. március 29. 14:33283080.

    http://www.kocser.hu/golyakamera


    Ez talán jó lesz. Érdekes, most nekem sem nyílt meg ott. pedig nagyon cuki kis gólya és neki egy tojása van. Mi van? Félnek, hogy nem tudnak felnevelni több fiókát? Példát vesznek az emberekről? Egykéket tojnak?

  23. 2019. március 29. 11:57283079.

    Szervusztok


     Jöttem jelentkezni, na meg egy kicsit piheni. Most lettem kész a szoba és előtér takaritással. Sajnos meg kell állapitanom, hogy amit régebben 1 óra megcsináltam, most  legalább 2 óra kell hozzá. Na és még nem vagyok kész, mert a nappalit is ki kell takaritani. Hiába a sok nyavalya ami utoléri az embert, na meg a kor is megteszi a magáét.


    Anikó, azért azzal a mü. csővel ovatosan. Jobboldalt van a májad, epéd.  Tetszenek a képek. Engem a pipacs fogott meg legjobban, ügyes vagy.


    Magdika, elhiszem, hogy elment minden energiád. Nehéz amikor az ember szemetesládának használják.


    Ildike, ezek szerint még mindig benned a baci. Lágy türelmes és feküd ki, mert csak ugy tudsz meggyógyulni.


    Julika, kösz a sas és golya videó. A másodikat nem tudtam kinyitni. Csodálkozva láttam, hogy a fekete gólyának csak 1 tojása van. Összebeszéltünk. Nálam is karfiol föl. Igaz levesnek.


    Itt gyönyörü az idő. Minden betegünknek jobbulást és gyors gyogyulást kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (283078)
    2019-03-29  11:04
  24. 2019. március 29. 11:04283078.

     


    https://www.youtube.com/watch?v=PWX05bFIY-g


    http://gemenczrt.hu/media/feketegolya-feszek/


    http://www.kocser.hu/golyakamer


    Lányok! Annyira édesek, érdemes időnként rájuk nézni. Reggel olyan madárfüttyös volt a gemenci erdő, hogy csak úgy zenget. A sas fiókák egyik szülője tegnap óta nem jelentkezik, aggódnak értük.

    előzmény:
    BiriBiri (283077)
    2019-03-29  09:29
  25. 2019. március 29. 09:29283077.

    Szervusztok!


    Ragyogó, szép idő van. Olvasom, hogy betegeink még lábadoznak. Sajnos ez ilyen betegség, sokáig tart, kellemetlen. De lassan csak túl lesztek rajta.


    Még nem tudom milyen lesz a napom, még lusta vagyok. Tegnap már összepakolta Timi azokat a dolgokat amiket ki kell vinni Szanába.  Még jövök, megyek, gondolkodom, mi kell még? Holnap jön Krisztikém és kivisszük. Csak ketten leszünk Timi elutazik, csak vasárnap este jön haza, miénk a pálya elrendezni a sok cuccot amikre majd nyáron szükség lesz, és kerékpárral nem lehet kivinni. Megy ki a régi masszázs ágy, így ha túldolgozná valaki kint magát azonnal le lehet ápolni


    Tojásos karfiol lesz az ebédem.


    Megyek a boltba, veszek zöldséget, pulykanyak  levest főzök holnap, mire Kriszti megjön készen leszek vele, és van a fagyóban töltött paprika.


    Lejárt a mosógép, megyek teregetni.

Címlap

top