Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. március 28. 20:45283076.

    Bocs, de gyorsan befejeztem, mert  a t elefon  elmozdított innen.


    Anikó, ilyen szép pipacsot még nem láttam, tökéletes példány, égőpiros.


    Az írisz is ugyanezen kategória. A harmadiknál ha megtalálod a hogyant én is kérem. Álmom egy napraforgó.


    Jó éjt lányok. 

    előzmény:
    franci47 (283075)
    2019-03-28  19:20
  2. 2019. március 28. 19:20283075.

    Nem árt betartani ezt a mondást hogy nyugtával dicsérd a napot.  Így kellett volna,..........fekvés,  lázcsillapítás, vizesborogatás  kihagyva, ez tegnap visszanáthásított. 


    Köszönöm mindenkinek a rámgondolást. 


    Anikó jók a képek, de a napraforgón még dolgozni kell.

  3. 2019. március 28. 18:27283074.

    Sziasztok!


    Jöttem..jelentkezem...élek.


    Nagyon elfáradtam testileg és lelkileg.Reggel még ingben glóriában voltam mikor csörgött a mobilom. Ezeréve eltűnt Vera szomszédasszonyom volt, hogy itt van a kapuban menjek le.Dehogy megyek...jöjjön fel. Gyorsan magamra kaptam valami ruhát.Berobbant mint az orkán....tele panasszal.Főztem egy kávét ....igazából Tómalomra készültem majd menni.Mondja menjünk el valamerre , mert ő beszélgetni akar.Gondoltam akkor menjünk Tómalomra ....a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad .Bepakoltuk a virágokat , útközben vettem virágföldet.Kiértünk ....kicsit maradt majd elment.Minden energiámat magával vitte...olyan voltam mint egy mosogatórongy.Ennyi mondvacsinált panaszt ....jaj nem is részletezem.Normál körülmények között örültem volna a találkozásnak ...de ez most nagyon rossz volt. Lehet..egy hálátlan dög vagyok.Munkaterápiára fogtam magam .


    Ildikém ...örülök, hogy  valamivel jobban vagy.


    Pötyi jó hír a költözés ....talán majd csere lehetőség is akad.


    Anikó nagyon szépek a festményeid.


    Vigyázzatok magatokra. Jó éjszakát mindenkinek!

  4. 2019. március 28. 17:27283073.

    Szervusztok


     Ugy elszaladt a nap. Itt volt a fiam, dumcsi, aztán elmentünk vásárolni. Hazaérve ujra csak beszélgetés és mire észhez kaptunk, már itt az este.


    Nagyon sajnálom,  hogy Ildike, Sacika,Pötyike még mindig kinlodik ezzel a ragaszkodó bacival. Remélem Erikánál semmi rossz nem lesz a a t.gondozó eredményében.


     Erika,  unokádnak utolag kivánok minden szépet és jót.


    Sacika, Lilikének gratulálók.


    Julika, akkor ez nem a legjobb nap a madárka miatt.


    Magdika, remélem a fürdő és a kezelés hasznos lesz.


    Minden betegünknek mielöbbi gyógylást és türelmet kivánok.

    előzmény:
    franci47 (283071)
    2019-03-28  16:11
  5. 2019. március 28. 17:14283072.

    Szervusztok.


    Azt sem tudom írtam e ma ide, ha igen akkor ugorjátok át. Már nem akarok panaszkodni, de jó,hogy nem kell erősebben nyomni ezeket a betűket,mert nem bírná a kezem, annyira beállt a jobb oldalam, az előbb már jól megütögettem egy műa.csővel, vagy használ, vagy nem.


    Borsika hatalmas meglepi köszöntőt kaptál a családtól, azért jó lett volna látni, ahogy ugrálnak, amíg egyszer csak mindenki a levegőbe van. Talán már túl is vagy a fogdoki beavatkozáson, ez nem fájdalmas, csak a rákészülés.


    Sacikám ekkora felsorolást, lassan Te is úgy vagy mint én meg sokan mások, hogy a fejed búbjától a lábujjadig mindenhol sajog már. Lili nagyon ügyes, nem akármi ilyen aprólékos képet készíteni. Gratulálok Misinek is, sok szép sikert érnek el.


    Annuska, igen reumás is vagyok, no meg az a pár évnyi munka mögöttem megtette a hatását.


    Pötyi jó hogy lassan javul a helyzet, talán nem lesz csalódás ez a lakás Alexáéknak, aztán csak sikerül a csere.


    Nahát ide teszem a nagy munka eredményét, majd lesz talán jobb is.

  6. 2019. március 28. 16:11283071.

    Sziasztok Lányok. 


    Igen jól belesétáltam. 


    Most elfogyott a 3 szemes gyógyszerem. Feleztem, egyiket délelőtt, másik felét délután vettem be. Ha csak azt nem okozta, hogy  bármit eszem, vagy iszom keserű ízét érzem. Most Tomi hozott nekem colát, és pillanatnyilag nem érzem. Most lázam sincs, de még nem vagyok belőle kint. Minden csontom fáj, de az lehet,hogy a sarokkezelés következménye, mert annyira összerángattam magam a fájdalmakban. Ma sütöttem, magamnak csirkét, de annak is ilyen íze volt.


    Pötyi örülök, hogy rendeződik a lakásügy. Ha majd el tudják cserélni, akkor lesz teljesen jó, hisz Leona ide már beilleszkedett. Bár neki biztosan nem gond az ilyen. Ügyes táncos, nemsokára a koreugráfust kell keresni. 


    Kimegyek a diófához.... a kis telómon már láttam amit kell de ott nagyon kicsiben volt. 


    Én is várom a festett virágokat. 


    Lilinek gratulálok,  nagyon szép lett a rajz, és ugye ezt ki is kellett találni, hogy nézzen ki a meghirdetett verseny szellemében. 


    Borsika,reménykedtem, hogy nem sértődsz meg a kutaköszöntőn . A Rohan az idő sláger, jaj abban az időben a rohanó idő egész mást jelentett nekem. 


    Magdi, az y-on    elhagyása egy névben, bizonyos leértékelést is jelenthet.  A most nézett sorozatodat láttam. Először kevertem a Spring Day-jal.


    Erika, mikor mész a tüdőgy-ra?


    Azt hiszem elfáradtam,  mondjuk a főzésben is elfáradtam. 


     


     

  7. 2019. március 28. 11:53283070.

    Sziasztok!


    Ildikó..nagyon sajnállak, hogy belestél te is ebbe a vacak járványba. Én is még elég rondán köhögök, meg olyan hamar elfáradok, leizzadok..ami nem volt eddig. Már nem szedünk gyógyszert..magunktól kell meggyógyulni.


    Nincs semmi újság. Alexáék valamelyik nap vehetik át a lakást, remélem tetszik majd nekik.


    Ennyi volt, ami hirtelen eszembe jutott..elég szegényes!!!

  8. 2019. március 28. 11:00283069.

    Szervusztok!


    Már korán reggel írtam aztán elütöttem valamit és elszállt. Nagyon mérges voltam, nem volt kedvem újra írni.


    Csak én vagyok talpon ezen a vidéken?


    Már korán keltem, békésen olvasgattam amikor valami furcsa hangot hallottam. Azt hittem a macskák rendetlenkednek az előszobába... de az a hang egy madárka sírása volt. Felkeltem és megdöbbenve láttam hogy az az előszoba be van borítva fekete madár tollal és a küszöbön egy fekete rigó sír..szerencséjére beszorult az ajtó közé, akkor már a macskák nem érték el. De nagyon alélt volt...a "cica böribe" tettem,  Bözsi cica hívja így a macska hordót. Sajnos egy idő után láttam, már nem él. Külsérelmi nyom nem volt de ahogy Győrfi Pál mondaná az élettel össze egyeztethetetlen  belső sérülést szenvedhetett.


    gyönyörű napsütés, még egy kicsit hűvös van az árnyékban de már biztató. Átültettem pár évelőt, illetve szétosztottam. Nincs igazán semmihez sem kedvem, csak úgy jövök, megyek..teszek is meg nem is. De azért elvagyok. A boltba kell mennem.


    Borsika!


    Szenzációs a gyerekek üdvözlete!!!!


    Remélem betegeink már lassan gyógyulnak.

  9. 2019. március 27. 19:10283068.

    Ma nagyon jó napom van, itt  is köszönöm szépen. Ha kijönne valaki hozzám a diófa alá, és írna 1 sort, akkor  megmutatnám, miyen fotót és videot kaptam a szülimre a családom nyaralós  5 tagjától. Sehogy nem találok a diófa alá, pedig csak pár pohár pezsit ittam  : - )))


     

    előzmény:
    harangvirag08 (283045)
    2019-03-27  07:05
  10. 2019. március 27. 19:05283067.

    Ildike, itt is köszönöm a kedvességed imádtam a kutás videot!! 


    Kívánok mielőbbi jobbulást!!

    előzmény:
    franci47 (283051)
    2019-03-27  10:26
  11. 2019. március 27. 18:44283066.

    Ildikém!


    Ezt ki kell feküdni..sokáig..ne menjél sehova hétfőn. Ennek lehetnek szövődményei!


    Semmit tevéssel telt a nap, de eltelt. Kint hideg van, nem csábít a kert. Azt az ablakból is látom megindult a természet, a f


     teli van 3 féle ibolyával, fehér, kék és lila..és olyan nagy pampa csomókban nő a fű. Van ahol ki is van száradva, hiányzott télen a csapadék, de majd újra nő. Nem egy biliárd asztal simaságú az én füvem..olyan ősgyep, ahogy mondani szoktam.


    Azt hiszem holnap műkönnyet kel vennem.


    Azt a Szabó Magda könyvet nem ismerem. A decemberi HOT újságot olvasom és abban láttam, hogy nemrégen, amikor a keresztfia a  fotóit rendezgették esett ki egy 1944 . írt könyve, a Csigaház.Azt írja, biztos benne, azt akarta, hogy egyszer találják meg. Látod, erre is nagyon kíváncsi vagyok. Anapokban jelent meg 2 könyve Kínában és a Csigaház is kiadásra került. Olvastad, Magdi?

    előzmény:
    franci47 (283062)
    2019-03-27  18:07
  12. 2019. március 27. 18:32283065.

    Szép estét Mindenkinek!


    Ildikém nagyon ragaszkodik hozzád a náthád....remélem a lábadnak hasznos lesz a kezelés,  nem megy gyorsan..jobbulást


    Magdi.neked biztos használ a fürdőzés és jól karban tudod tartani magad, a kezednek is javulást


    Erika....azért még  vigyázz magadra és ez Annuskára is vonatkozik..


    Anikó..azért csak jó lenne látni a festett virágaidat..


    Pötyike..örülök, hogy nálatok is kicsit jobb a helyzet..


    Julika...a Fb-n hirdetnek egy siocu /elfelejtettem hogy kell írni/ kézi masszírozót féláron 5 Ft körül....Timi szerint érdemes lenne beszerezni?


    Sajnálom, hogy ilyen sok betegünk van...én is nagyon lenn vagyok....a nem gyógyuló derekam mellé kiderült, hogy nem náthás vagyok, hanem nagyon belobbant az allergiám../ csak tudnám mitől/...nem hallok, a szemem bedagadva, lassan a torkom is, ...könnyezek, folyik az orrom....a semilyen alvásom még romlott....félig ülve szundítok kis félórákat, annyi erőm sincs, mint egy tyúknak......na ez volt a panasz helye....


    Köszönöm, hogy megnéztétek Lili rajzát, valóban szép helyezés....Misiék korcsoportjukban megyei elsők lettek mezei futásban /csapatban/...mehetnek az országosra...


     


     

  13. 2019. március 27. 18:31283064.

    Édes Erika és Anikó drága!    Itt is köszönöm szépen, a gratulációt, a koccintást is! Kedves egészségünkre!  Ha volna  hangom, meg  mikrofonom, ..most oda énekelném Mindenkinek a Menedékházba, hogy:  la-la-la...


    1. Rohan az idő, elmúlik a nyár,
    Közeleg az ősz, elmúlnak a szép napok
    hamar, jönnek a bús, álmodozó, hűvös éjszakák. 

    2. Rohan az idő, elmúlik az ősz,
    Évek múlnak el, megállítanám, de nem lehet,
    Mert az idő könyörtelen vonatán fut minden tovább. ....


    (la-la-..hoppá, szabad egy táncra?     


     


    ....  


     


     


     

    előzmény:
    erry (283055)
    2019-03-27  11:42
  14. 2019. március 27. 18:19283063.

    Édes Annuska, jaj tele a lelkem örömmel, olyan jó, hogy Vagytok nekem!


    Köszönöm szépen, hogy felköszöntöttél.  Úgy megy az idő fölöttem,   Én nem is értem, a csudának siet annyira?!  

    előzmény:
    Nusimama (283056)
    2019-03-27  14:44
  15. 2019. március 27. 18:07283062.

    Kedves Lányok,nem vagyok jobban,mármint az inf-ás betegségből. Egésznap lázam van.  A sarok kezelés szerintem jó lesz, csak még ugye sok rajta  a mész.  Nem tudom hétfőn el tudok-e menni, mert ha lázas leszek nem megyek.  Így akkor tolódni fog. Most szedtem le a vizes borogatást, egész nap feküdtem. 


    Mindenkinek jobbulást kívánok. Nikinek boldog szülinapot, ha jól olvastam.

  16. 2019. március 27. 17:21283061.

    Folytatom....annyira "belendültem"hogy rácsaptam a nagybetűre . A Szomszédkata csütörtökön megy Pestre megnézni a Görgei /igen ...már nem y-al írjuk mint hajdanán /kiállítást a Nemzeti Múzeumba. Ő nagy rajongója.Mondtam neki ...én nem foglalkoztam vele soha különösebben...nem beszélve arról, hogy mi egészen másként tanultuk azt az időszakot.A mostani elemzésekbe  meg  már nincs kedven belebonyolódni.Nehezen lehet megkülönböztetni kik az árulók és kik a hősök....és ez sok területre vonatkozik.Vajon ezt a kort amiben most élünk , hogy fogják tanítani   50 év múlva?


    Voltam a könyvtárban ...hoztam "zsenge" olvasnivalót.Igaz azért egy komolyabb is van közte: Szabó Magdától a Magdaléna.


     


    Sacikám gratulálok Lilinek a szép eredményhez!


    Elkezdtem nézni a Sb-on egy filmet  : My Spring Day.Jól megszívatott...nem akart elindulni...aztán valahogy mégis.Azt hiszem "zsebkendős" lesz.


    A mai tevékenységem a jövés-menésen kívül némi diópucolás volt.Egyre lazábbra veszem a dolgokat....igaz  attól nem kell aggódnom, hogy valaki megcsinálja helyettem a dolgaimat.


     


    Legyen szép az estétek!

    előzmény:
    harangvirag08 (283060)
    2019-03-27  17:01
  17. 2019. március 27. 17:01283060.

    Sziasztok!


    A mai napom annyiban volt eredményes, hogy 8-ra volt időpontom a reumára....korán mentem ...és 7 óra 50-kor már végeztem. Írattam ki fürdőjegyet...a dr.nő javasolt kezelést is ....azt majd előbb megtekintem.Kaptam ajánlatot krémekre is....majd meglátom mit valósítok meg az egészből.A műtétről megint lebeszéltem magam.


    A gyengélkedőknek jobbulást, javulást kívánok!


     


     


    Erika Nikijét köszöntöm ....remélem Borsika is ünnepel / de nem munkával./


    Julika ....én töredelmesen bevallom, hogy engem már nem érdekel a történelem. Annyiszor átírták az utóbbi években .


     

  18. 2019. március 27. 16:40283059.

    Marikám, nagyon szépen köszönöm a gratulációt és a virágokat is!!

    előzmény:
    Sacika44 (283058)
    2019-03-27  15:36
  19. 2019. március 27. 15:36283058.

    Drága Borsika!


    Sok szeretettel kívánok jó egészséget, vidám boldog éveket!Puszi neked!

  20. 2019. március 27. 14:50283057.

    Szervusztok


     Sajnálattal olvasom, hogy még mindig betegek vgytok.


    Pötyike, legalább Ti egy kicsit jobban vagytok. gyógyulgassatok tovább.


     Ildike, ne várj csodát egy kezeléstől. Talán majd jobb lesz. Az viszont nem jó, hogy még mindig van hőemelkedésed.


    Julika, akkor ez a film nem volt igazán nyerő. Most hogy fogsz sütni?


    Erika, ezek szerint még nálad is gubanc van.


    Anikó, kérlek ne utánoz minket.


    Magdika, Te is vigyázz magadra, ha már eddig sikerült megusznód  és elkerülni a bajt. A kert egy kicsit várhat.


    Én is gyógyulgatók, igaz még hurutós vagyok.


    Vigyázzatók magatokra. Mindenkinek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    Nusimama (283056)
    2019-03-27  14:44
  21. 2019. március 27. 14:44283056.

    Szervusz Borsika!


     Ezen a szép napon sok szeretettel köszöntelek és kivánok nagyon jó egészséget, sok, sok örömöt és boldogságot.


     


    Rég várt szép nap,
    Születésnap,
    Köszöntelek!
    Kert virága,
    Bokrétába
    Kötöttelek!


    Zigány Árpád 

    előzmény:
    erry (283055)
    2019-03-27  11:42
  22. 2019. március 27. 11:42283055.

    Szervusztok!


     


    Lassan javulgatunk, de még nem az igazi. Nekem Tüdőgyógyászatra kell mennem, csak időpontot kell kérnem. Írt fel a dokinő inhalációs készüléket. Ha fulladok akkor kell befújni. Ernő viszont sokkal jobban van. A gyogyó helyett csináltam fekete retket egy kis mézzel, nagyon jól hat és még a cukrát sem viszi fel.....Egyszóval úgy néz ki megmaradunk.


     


    Francikám remélem te is javulsz. Pihenj sokat és kíméld a lábad is. Tudom könnyű mondani, de a betartás.....


     


    Minden betegünk gyógyuljon meg......Így nem tudunk koccintani Borsikával...... Ezért hoztam tortát is.....


    Ezt a születésnapot nem tudom elfelejteni, hiszen Borsika és Nikim egy napon született.....csak Niki egy pár évvel később....


     


    Mennem kell befejezni az ebédet......tojáslevest főztem és spenótot bundás kenyérrel......Holnapra fő a húslevesem, a gyógyító fajta, ezt esszük, isszuk.....


     


    Legyen kellemes szép napotok!

  23. 2019. március 27. 11:37283054.

    Szervusztok.


    Borsikám nagyon boldog születésnapot, jó egészséget kívánok.


     


    Valami lappangó kórság környékez engem is, szerintem olyan billegő helyzetben van e "kehe" nem tudja eldönteni, hogy ledöntsön a lábamról, vagy csak ijesztgessen. Próbálom megnehezíteni a dolgát, mindenféle praktikákkal.


    Lassan talán gyógyulóban vannak a betegeink, külön öröm, hogy Lajos már talpon van, megkönnyítve egy kicsit Pötyi dolgát.


    Annuska igyekezz Te is jó irányba kormányozni, szerencse, hogy közel a gondos családod. Most abban merül ki a festésem /meg én is/, hogy virágokat próbálok meg  egy kicsit elfogadhatóan festeni, de a nagy nyilvánosság elé nem való, tehát nem vagyok megelégedve.


    Magdikám ne kísértsd a sorsot, lesz még jobb idő is a kertre, állítólag már a hét végén. Én is vettem egy metszőollót meg kis kézi fűrészt, de ennyire silány szerszámmal régen találkoztam vagyok magamra, jobban is megnézhettem volna, igaz a csomagolás miatt ez nem volt kivitelezhető.

  24. 2019. március 27. 11:33283053.

    Drága Borsikám!


     


    Nagyon sok boldogságot, jó egészséget és létező minden jót kívánok születésnapod alkalmából!!!!!!!!

  25. 2019. március 27. 11:29283052.

    Drága Borsika!


    Nagyon sok boldogságot, jó egészséget kívánok nemcsak ma, hanem minden napodon! Isten éltessen!

Címlap

top