Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. március 27. 10:26283051.

    DRÁGA BORSIKA!


     


    Boldog születésnapot kívánok neked,jó egészséggel, és mindenféle szépséggel, amit szeretsz. 


  2. 2019. március 27. 10:14283050.

    Na, még egy, aztán abba hagyom:


    Egy hullafáradt üzletember 2 nagy bőrönddel beesik egy hotelbe.
    - Egy szobára lenne szükségem - mondja.
    - Sajnos az összes szobánk foglalt - mondja a portás.
    - Kérem találjon ki valamit, nincs erőm másik szállodát keresni! - esik kétségbe az üzletember. - Egy üres ágyuk sincsen?
    - Nos, egy üres ágy még van. Egy úriembernek kénytelenek voltunk egy kétágyas szobát kiadni egész hétre. Mivel csak az egyágyas szoba árát volt hajlandó fizetni, ezért beleegyezett, hogy a másik ágyat kiadjuk másnak. Meg is tettük, de sajnos az úr olyan hangosan horkol, hogy eddig egyetlen vendég sem bírta még egy éjszakát sem mellette. Ha nem zavarja a horkolás, akkor azt az ágyat olcsón megszámítjuk.
    Az üzletember beleegyezik. Másnap a reggelihez kipihenten, vidáman érkezik. A portás megkérdi:
    - Tudott aludni?
    - Igen, pompásan!
    - Nem zavarta a horkolás?
    - Nem, bevetettem egy kis trükköt.
    - Mi volt az?
    - Este bementem a szobába, a szobatárs már az ágyban feküdt. Odamentem hozzá, adtam neki egy puszit, és azt mondtam: "Jó éjszakát, gyönyörűségem!" Ezután hajnalig ült az ágyában és nem mert elaludni.

  3. 2019. március 27. 10:10283049.

    Egyszer, amikor már egy fiú és egy lány régóta jártak, a lány egyszer csak megszólalt egy kellemes délutánt követően:
    - Ha holnap eljössz hozzánk vacsorára, akkor oda adom neked a szüzességem még holnap este...😉
    A srác ennek megörül, és természetesen rábólint a dologra. Még aznap este, miután a lányt hazakísérte elmegy a patikába, vesz óvszert és elmondat a patikussal mindent amit tudni kell a szexről és egyebekről.
    Másnap amikor a fiú megérkezik és a lány behívja, a szülők már az asztalnál ülnek. Amikor a fiú leül és körülnéz, megszólal, hogy hadd mondja ő az asztali áldást, így is történik.
    A srác nagyon sokáig imádkozik lehajtott fejjel, majd amikor már 20 perce csönd van, a lány halkan odasúg valamit:
    - Nem is sejtettem, hogy ilyen vallásos vagy. ☺️
    Rögtön hangzik a válasz:
    - Én sem sejtettem, hogy az apád patikus...🙏

  4. 2019. március 27. 09:40283048.

    Nahát, ..Magdika, köszönöm szépen. Nagyon jól esik igazán. A virág is nagyon szép.

    előzmény:
    harangvirag08 (283045)
    2019-03-27  07:05
  5. 2019. március 27. 09:38283047.

    Jaj de boldog vagyooook! Köszönöm szépen ezt a sok sok virágot, és a jókívánságot is!   

    előzmény:
    BiriBiri (283046)
    2019-03-27  08:49
  6. 2019. március 27. 08:49283046.

    Szervusztok!


    Szóval Borsikának ma születésnapja van?


    Drága Borsika! Még nagyon sok boldog születésnapot kívánok a szeretteid körében, és persze velünk is még nagyon sokáig



    Hűvös van! Beszorulok, illetve beszorítom magam a lakásba. Fúj a szél ami nekem nagyon árt.


    Nagyon kíváncsi vagyok a betegeink állapotáraremélem már gyógyuló félben vannak.


    A fim olyan volt amilyen, túl sok köze nem volt a valós történelemhez de szép felvételek, nagyon jó színészi játék..Bár nagyon sötét korszakban játszódik, ismerjük a történelemből az intrikus, gyilkosságtól soha vissza rettentő kor volt, még azt is mondhatóm jól szórakoztam.

  7. 2019. március 27. 07:05283045.

    Drága Borsika!


    Nagyon sok szeretettel köszöntelek ezen a szép napon!Minden-minden jót kívánok!

  8. 2019. március 26. 13:44283044.

    Sziasztok.


     


    Julika, jó szórakozást a moziban.


    Pötyi örülök, hogy kicsit jobban vagytok. 


    Én sem veszem be az ACC-t pedig tudom, hogy jó,de sajnos nem lehet, én a nyáron szedett, szárított ütifüvet főztem meg, és  jól használ. Ma még kell főznöm egyet. 


    Fentlét nem igazán nyerő, az éjjel kétszer is megizzadtam. demég van hőemelkedés és láz.  Most főztem egy gyorslevest az megettem,megittam.  A lábam olyan, amilyen, nem dicsekedhetek vele, de nem rosszabb. /hülye vagyok, így is totális rossz volt már, de mindennél van lejjebb./


    Haza fele két idősebb nő beszélgetett a kórházi kezelésről.  Nem szabad bemenni, mert az ember nem gyógyul meg, akit ott lefektetnek, az már nem áll lábra/ Ritka kivétellel igen/ . Meghagyta a gyerekeinek nehogy bevigyék, vagy megmarad itthon, v agy nem. A rokonságomban is így van. Valaki a halálos ágyán lévő feleségét úgy lopta ki, nem akarták kiadni, még mindig él, és gondolom jól van. /a betegségét nem tudom./


    Na... a napi horror fentebb megvolt, délután megint fekszem, de fel kell állni, mert odatapadok, akkor az nem lesz jó. 


    Szép napot mindenkinek.

  9. 2019. március 26. 13:19283043.

    Borsikám!


    Nem én választottam a filmet, arra megyünk amit adnak, kéthetente.


    Sajnos a sütő megadta magát, kénytelenek leszünk újat venni...vagy nem sütni semmit. Ma úgy jártam, hogy begyúrtam a zsemlét, begyújtottam a sütőt, egy idő múlva tettem volna be, de nem volt meleg..Már nagyon régen vacakol, de azt hittük azért, mert ajtóról le van esve egy réteg, csak egy üveg takarta. De ma rá kellett jönni, végleg kileheli a lelkét.


    Nagyon csalóka az idő, hol süt a nap, hol elbújik de hűvös van. Megyek és öltözöm, a mozi előtt bemegyünk a rövid árú boltba, veszünk farkasfogat a tojás díszítéshez. Meg be kell ugrani a Média Markba Timi telefonjához fülhallgatót venni. a buszon mindig zenét hallgat...nem tudom már mennyit vettünk, mindig elromlik, igaz azt az olcsó fajtát veszi.

  10. 2019. március 26. 13:01283042.

    Sziasztok!


    Mára szabadságoltam magam.Tegnap annyira fáztam mikor haza értem ....attól féltem valami bajom lesz. Nagyon korán elmentem aludni...így hajnal óta fen kukorékolok.Szerencsére nem fáztam meg....csak a kezem fáj ...de nagyon.Ma itthon vagyok ....a szél most is fúj. Semmi lelkifurdalásom nincs, hogy fekve hagytam a leandereket...úgyis feldöntötte volna őket.Majd valamikor a héten a végleges helyükre kerülnek.Még van egy félnapi  gallyvágásom.Nem is dicsekedtem még:vett nekem a vőm egy hiper-szuper metszőollót...vág mint kés a vajban.Igaz mikor ki akartam próbálni sehogy sem tudtam kinyitni a lezárást.Nagy nehezen sikerült ...még be kell járódnia.


    Pötyi örülök, hogy jobb híreket hoztál....nagyon vigyázz magadra.


    Elrendezem az itthoni dolgaimat.....aztán megyek és megnézem Boscót.


    Legyen szép a napotok!

  11. 2019. március 26. 12:38283041.

    Én nem tudom, Kihez is  ugrott most  a válaszom, elnézést.


    Drága Magdika,  Sacika Annuska  Anikó drága, ....és még Akik  kérdezték, ..köszönöm, a csatorna pucolása megtörtént, ...vááááúúú annyi vizetereszthetek le, amennyit akarok, ..tettek bele eg segítő ívelt hajlatot, hogy a jövőben könnyen lemenjen a szennyvíz. Hála a mester hozzáértésének. 


    Sacikám,  a hiánypótló kezelés a fogam ügyében jól halad, ..mégis azt  hiszem, : - ((  nem lesz kész csak a hónap végén. 


    Marikám, örültem Neked,   igenis, nagyon fontos a házi munkád amiket elvégzel!!  :- ))) A főzés meg főleg. Biztos nagyon hálás a családod érte. 


    Ildikére is gondolok, remélem jobban van. 


    Úgy érzem, .. nagyon ideges vagyok. Pedig nem volna miért. Hőhullámaim is vannak, mint a fiatal,   változó korban lévőknek.


     

  12. 2019. március 26. 12:18283040.

     


    Julika nagyon szép kis verseket hoztál. Kell a lelkünknek olykor egy kis derű is.


    Erika, jobbulást Mindkettőtöknek!  


    Már  a helyén van az oldalas. Valamikor megsütöm.Kéne egy kis villámsüte is. Pedig, annyira nem áll most rá a kezem a sütésre. Csinálhatnék pl. sütésnélkülit. Hmm.. mi is a neve,  phűű..egmáson hasalnak a babapiskóták és  vmilyen krém van köztük. Rumos krém.A tején tejszinhab. Ha belegondolok...na meglátjuk. Attól függ, hogy a fogorvos után milyen állapotba kerülök. : - ))) 


     

    előzmény:
    BiriBiri (283019)
    2019-03-24  13:42
  13. 2019. március 26. 11:51283039.

    jaj, alig tudtam bejönni! : - ))  Sziasztok.Szép napot mindenkinek. Gyógyulósat. Pötyike, örülök, h már eg kicsit jobban vagytok. Jó ötlet volt a gyógynövény szirup.


    Julika izgalmas filmet  választottál.  Én ma már szorgos voltam,  ki van porszívózva. Komolyan. Nehezen álltam neki, de túl vok rajta.Most olvad ki az oldalasom, ..befűszerezem, és állni hagyom egy darabig.  Magyarosan  szeretném elkészíteni.  Úgy szeretik.  Ráérek vele, csak holnapra kell.  


    Ma  megent a fogorvos fél 3-ra.  Tegnap  idetelefonáltak délután, h menjünk el a  technikusukhoz, megválasztani a szint. 5 perc az egész. Ez is itt van a kerületben. OK volt,  tényleg csak egy pillantás ideig tartott.


    Mindjárt jövök, csingett a mikro.


    A mikróról egyébként kiderült, h semmi baja, azon kívül, hog belül hullik a zománc.


     

    előzmény:
    potymama (283038)
    2019-03-26  11:33
  14. 2019. március 26. 11:33283038.

    Sziasztok!


    Most már csak megmaradunk!!! Igaz én köhögök mint a kutya, írt a doki erre is gyógyszert..csak hát nem akartam neki magyarázkodni, hogy rosszul vagyok tőle. Vettem gyógynövényes szirupot azt iszogatom..


    Lajos is jobban van..már tud közlekedni, megáll a lábán. Ez nagy könnyebbség, persze lesem őt..nehogy felboruljon.


    Erre a hétre rendeltem kaját, ne kelljen főznöm..

  15. 2019. március 26. 08:17283037.

    Szervusztok!


    Ma sokkal jobb idő ígérkezik mint tegnap. Már szépen jön fel a nap. Ma mozi nap van," A két királynő" a címe


    "Ez az új, kosztümös történelmi dráma a karizmatikus Stuart Mária viharos életének krónikája. Mária 16 évesen francia királyné lesz, majd 18 évesen megözvegyül, és ellenáll a nyomásnak, hogy újból férjhez menjen. Ehelyett visszatér szülőföldjére, Skóciába, hogy visszakapja jogos trónját. Ám Skócia és Anglia az ellenállhatatlan I. Erzsébet uralma alá tartozik. A két fiatal királynő egyszerre bűvöli el és félemlíti meg egymást. Riválisok a hatalomban és a szerelemben is, és női uralkodók a férfiak világában, ezért el kell dönteniük, hogyan játsszák le a játékot, melynek neve: házasság kontra függetlenség.
    Mária elhatározza, hogy nem lesz bábfigura, és kinyilvánítja igényét az angol trónra, fenyegetve ezzel Erzsébet hatalmát. Árulás, lázadás és összeesküvések veszélyeztetik mindkét udvarban a trónt – és változtatják meg a történelem menetét. "


    Mind a két színésznőt Oszkár Díjra jelölték. Szerencsémre feliratos, így mindent  érteni fogok. A szinkrozinált filmeknél hiába van a hallóka a fülemben sok mondat elsiklik, pláne ha gyorsan beszélnek.


     Betegek? gyógyuljatok!!!


     

    előzmény:
    BiriBiri (283036)
    2019-03-26  07:45
  16. 2019. március 26. 07:45283036.

    Szép jó reggelt, és egy boldog napot mindenkinek!


    Mára egy megerősítést hoztam Schilling Péter sorai által... mondogasd párszor...


    Ráhangolódok az aktuális energiákra,
    melyek felemelnek egy olyan világba,
    ahol a félelem bátorsággá,
    a kudarc sikerré,
    a nélkülözés bőséggé, változik.
    Itt az ideje, hogy megkapjam mindazt,
    amit megérdemlek.
    Itt az ideje, hogy végre boldog,
    kiegyensúlyozott, egészséges,
    magabiztos és erős legyek!



    Így lesz! Mert így szeretném!


  17. 2019. március 25. 18:08283035.

    Szervusztok!


    Magdikám, csak keresned kell, rögtön jelentkezem.


    A szokásos szöveggel kezdem.Nem történik semmi érdemleges dolog a környezetemben és velem sem.


    Fő tevékenységem a főzés.A többi apróság.Valamikor jelentéktelen tűnő munkákat csinálok.Teregetése a kis szárítóra,benti növények ápolása, portörlés meg ilyesmi.Sajnos a kert is nehéz munkának lett minősítve.Nem tudok hajolni, guggolni.


    Néha nagyon mérges leszek, hogy eszt sem szabad, meg azt sem.Még szerencse, hogy általában egyszer egy héten elmegyünk vásárolni.Nagyobb dolgokat a lányok intézik.Örülök a jobb időnek, így a délutáni sétánál találkozunk a szomszédokkal egy kis traccsira.


    Elég a nyűgömből.


    Sajnálom, hogy ilyen sok betegeskedőnk van.Mielőbbi gyógyulást kívánok nektek.


    Pötyi sok türelmet és jó egészséget.Tudom nem könnyű.


    Egy kis virág, ami vidámabbá teszi a napot.


     

  18. 2019. március 25. 16:39283034.

    Sziasztok!


    Most olvastam végig...kicsit merengtem ....de már "itt" vagyok.


    Nagyon rosszul aludtam az éjjel.Engem nem fog zavarni az óra átállítás ....mert már korán fenn kukorékolok ...és 11 -kor már ebédelnék.Már semmim sem normális.Ha már úgyis fent voltam ...a fél nyolcas busszal elmentem Tómalomra.Egy nagy adag ágat elvittem a gyűjtőbe...majd átmentem a szomszédba és elkezdtem az áthullott aranyesőt vagdosni, fűrészelni. 13 éve nem nyúlt hozzá senki.Életemben / már nem is fogok/ nem akarok aranyeső bokrot. Ami megmaradt talán kihajt....ha nem azt sem bánon.A nagyjával  kész vagyok ....és még a szemeim is meg vannak.Szép napsütés volt kb. délig. Mikor végeztem az ebédemmel olyan szélvihar kerekedett...felborította a leandereket. Visszaállítottam őket ...erre újra ....most úgy maradtak.Annyira rámjött a fázás, hogy eldöntöttem haza megyek.Éppen készülődtem mikor jött J és Zs.Kaposváron voltak  és valamiért kijöttek. Mondtam nekik , hogy az ég küldte őket mert igen @-ul vagyok.Most kezdek felmelegedni. Ittam teát ...pedig nem is szeretem.


     


    Ildikém...nem csodálom, hogy elfogyott a türelmed.Elképesztő mennyire nem törődnek az emberrel.Várlak!!


    Julika ...az elején nem értettem a csigákat...de aztán leesett. Nálunk is volt hóesés...Boascó a szellőzésre kitett párnáját trancsírozta fel.


    Anikó ...kérdezted a kezemet...amikor vágok, vagy ágat török nem fáj ....de nyugalmi helyzetben ...és reggel nagyon.Szerdán van időpontom a reumára.


    Borsika...nagyoon jól tetted, hogy jelentkeztél a számgépes tanfolyamra.Jó elfoglaltság lesz.Csatorna ...rendben?


    Annuskám jól jött a segítség.Én majd jövő héten állok neki ...pedig nagyon koszosak az ablakok.


     


    Marika ...merre vagy...hiányzol!!!


     


     


    A gyengélkedőknek jobbulást.Aki elfáradt / én nagyon / pihenést.

  19. 2019. március 25. 16:12283033.

    Szervusztok


    Én is előkerültem. Elég ramatyul vagyok, szóval göthős. Tegnap itt volt a fiam és a nagy uncsim. Viki gyorsan kicserélte a szobában és a konyhában is a függönyöket, hogy ne esek kisértésbe létrázni. Na nem is menne.


    Julika, jó kis ajándék a lekvár.Elég sok munka ment veled szembe. A szönyeggel ügyes voltál. Szép verseket hoztál.


    Ildike, Neked és Bencének is jobbulást. Nagyon rád jár a baj. Remélem a drága  kezelés használni fog.


    Magdika,gondolom jól kibeszélgetétek magatokat. Sokat dolgoztál a kertbe.


    Sacika megirigyelted Ildikétől a náthát? Jobbulást.


    Borsika Neked is jobbulást. Biztos jó lesz az a tanfolyam.


    Erika Neked és párodnak is mielöbbi gyógyulást kivánok.


    Anikó mit festettél? reumás a kezed?


    Pötyike, remélem már gyógyulgatsz?


    Marika, kivánom, hogy kerüljön el ez a mostani nátha+ a vele járó nyavaja.


    A fiam is már 3. hete kinlodik. Megtámadta az arc üregét és a homlokát is. Hiába adott az orvos antibiotikumot- nagyrészét már be is szedte- még sem javul.


    Vigyázzatok magatokra és mindenkinek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    ancsa46 (283032)
    2019-03-25  15:48
  20. 2019. március 25. 15:48283032.

    Saci most látom, nem hozta át a fájlt, megpróbálom másképp, hátha sikerül.

    előzmény:
    ancsa46 (283030)
    2019-03-25  15:33
  21. 2019. március 25. 15:46283031.

    Szervusztok.


    Nálunk esik, és fújdogál a szél is. Okos volt aki kitalálta a házat, és még fűteni is lehet /kell/. Annyira hasogat a kezem, alig tudok fogni vele, szerintem az idő.


    Julika ezek szerint volt meglepetés. A szél volt a bűnös? Köszi a kívánságokat, nagyon jó, majd a jó időben kiülünk a szép padra.


    Sacikám gazdálkodok az erőmmel, azt nem állítom, hogy mindig jól, sőt. Remélem tudtam segíteni a repülő figyelésében, Pötyi a nagymester ebben.

  22. 2019. március 25. 15:33283030.


    Sacikám ezt másold be a keresőbe, és akkor ott megkeresed a járatszámot az egérrel, rákattintasz és már látod is.


    Remélem érthetően írtam.

  23. 2019. március 25. 13:59283029.

    Valaki tudja milyen alkalmazással, vagy mivel lehet követni a repülőgép útját?


     

    előzmény:
    Rolta (283028)
    2019-03-25  13:49
  24. 2019. március 25. 13:49283028.

    Szép napot Mindenkinek!


    Julika...nagyon csalogató a pad...a kávé biztos útban van...és a verselés is tetszik.....valami bosszantó mindig történik..


    Erika...gyógyulóban vagytok e?


     Anikó...mindig csinálsz valami hasznosat, remélem jól gazdálkodsz az erőddel..


    Pötyike..nagyon ügyes Leona, mutattam a lányok lustábbik részének i..


    Ildikó..már csak bosszankodni, vagy keseregni lehet az eüs állapotokon.


    Magdi...biztos jó volt találkozni a messziről jött vendégeddel...sokat és hasznosat dolgoztál..


    Marika...biztos a te kerted is kezd virágba borúlni, most  párod az ügyes gondozója


    Borsika...rendeződött e a vízügy és te hol állsz a fogászattal?


    Annuska....régen találkoztunk itt is, minden rendben nálad?


    Hűvös szomorú idő van...a hangulat  is ilyen

    előzmény:
    BiriBiri (283027)
    2019-03-25  13:28
  25. 2019. március 25. 13:28283027.

    Szervusz Ildikém!


    Vártam, hogy jöjjetek, megszólaljatok, de nem ilyenre számítottam. Elkeserítőde azért bízom abban a gyógymódban amire most vállalkozol.


    Hűvös lett az idő, örülök, hogy kihasználtam azt a pár ragyogót amikben szinte öröm volt dolgozni.


    nagyon kitoltam magammal. Timi hozott egy nagy dobozt tele olyan hungarocell csigákkal..majd jó lesz ha törékenyt kell csomagolni. Kiakartam inni a hátra de közben valamiért letettem és ott maradt a ház oldalában. Ma kinéztem az ablakon és elcsodálkoztam..esett a hó?? Vagy megbolondultak a százszorszépek? Mert minden hófehér volt...az a rengeteg műanyag izé szétszóródott az egész kertben. Emlékeztek a Hippolyt a lakáj  duci nőjére? Ő szedegette a papírt..na, én is úgy guggoltam végig az udvart, a cicákkal együtt kergettem a szél fújta kis vackokat.


    Én is voltam a diófa alatt ..jó egy kicsit elbújni, pusmogni...de azért gyertek ide is..hűvös van, még vissza fáztok!

    előzmény:
    franci47 (283026)
    2019-03-25  12:46

Címlap

top