Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. március 25. 12:46283026.

    Sziasztok. 


     


    Julika, szépséges verset hoztál, bocsánat verseket. A pad is nagyon szép, hasonló van nekünk is de már nagyon eszi az idő. 


    Voltam orvosnál, az előző életemben orvos, vagy valami hasonló lehettem. Praktizálok már. Kaphattam volna egy beutalót a  lábammal kapcsolatban az ortopédiára.  Nem kértem, mondtam nem tudok várni, felemésztett már a fájdalom.Direkt kell mennem valahova, ahol segítenek.  Az ortopédián el kellene mondanom mit is szeretnék. Aztán majd kiderül, hogy így is ugy is pénzbe kerül, ami valahogy talán járna nekem, nem kell közvetítő.  Hányan pályáznak a pénzemre, amikor még semmit sem kaptam.


    Úgy mint Istenhez sem kell közvetítő, vagy hiszek, vagy nem,  a pap csak akkor jó, ha jófej, vagy tényleg jó tanácsokat kapok tőle, vagy megerősít, vagy lebeszél az én  gondolataimról, ha azok rosszak. 


    Ne csodálkozzatok, ha már kitérek a hitemből,  voltam a diófa alatt. Picit pihentem ott. 


    A házidoki megint laktózos gyógyszert írt fel. Meg sem kérdeztem tőle, hogy van-e benne, mert már én szégyenlem, hogy nem emlékszik rá. Most nem tudom bevenni, mert  letilt ha ilyen gondom van. Pedig az élet figyelmeztetett rá, mert az egyik gyógyszertárban nem volt, elmentem érte egy másikba.


    Jaj bocsi, de  sajna ezt a nemtörődömséget, felelőtlenséget már nem bírom.  Nincs hatalmam még saját magammal sem törődni. Ha most visszamehetnék, hogy kérem vissza a pénzem, de már elhoztam, és felbontottam a dobozt. abban van a haszn. ut. 


    Reménykedjünk az új kezelésben. Fél 4-re megyek.


    Puszillak benneteket. 


     


     


     

  2. 2019. március 25. 09:50283025.

    Hoztam egy padot, gyönyörű tavaszt, illatot...
    Úljünk le ide a padra, és mond el bánatod...



    A magam részéről kívánok nektek
    Nehézségekre megoldást...
    Veszteségre enyhülést...
    Konfliktushoz megbékélést....
    Kapcsolatokhoz rendeződést...
    Betegeknek gyógyulást...
    Fáradtsághoz újult erőt...
    Új partnert megfelelőt....
    S mindenből elegendőt...


    Hozzon a tavasz megújuló friss energiákat, szeretetet, egymásra figyelést, boldogságot.


  3. 2019. március 24. 18:12283024.

    Szervusztok.


    Már be is esteledik amire idevetődöm. Egy kis takarítással kezdtem a napot, nehezen indult, de nagyon aktuális volt. Később elkentem egy kis festéket, na akkor megállt az idő, aztán meg alig tértem magamhoz, hogy már ennyi az idő, még az ebéd is későbbre halasztódott.


    Magdikám, én a napokban kitettem a virágot, de még nagyon védett helyre. Jó sok munkád lehetett az ágakkal, hogy bírja a kezed?


    Erika, nagyon ragaszkodó ez a betegség, jobbulást kívánok mindkettőtöknek.


    Julika kösz a verset, nagyon szép. Jól mutat a szőnyeged, kell néha a változtatás.


    Ma sok a hiányzó, remélem nem betegség jött közbe.

  4. 2019. március 24. 17:48283023.

    Sziasztok!


    Olyan fáradt vagyok, hogy alig mozgok ....de jólesően.Arról volt szó, hogy a levágott gallyat meg a sok kuszaságot elvitetjük a zöldudvarba.Tegnap J-ék kint voltak ...este Zs . telefonált/ egy évbe egyszer/,hogy hát ez nem is olyan rossz ...jó lesz a nyári sütögetésekhez, majd ha valamikor kiszárad.Megyek ki ....rend a kertben ....de az egész a komposztáló elé van hordva..Kezdtem kialakulni mikor hallom az utcán beszélik, hogy a szelektív mellé 3 napig lehet zöldet rakni, mert elviszik.Na neki álltam "kiválogatni". Közben megjött a Szomszédkata....átadtam a hírt. Beüzemelte a talicskát.Holnap folytatom....mert egy része a szomszédkertben van ...mivel  a bokor pont a határon van ....de a miénk.


    Kis betegeim gyógyuljatok...jobbulást kívánok!


    Tegnap miután az unokatesóm levezetett 600km-t...elmentünk a városba. Ilyenkor mindig gyalogolhatnékja van. Én már az első étteremnél feladtam volna....de bementünk a Várkerületre.Már kipakoltak a vendéglátók.Viszonylag mindenhol jócskán voltak.Nagyon kellemes idő volt.Ittam egy Aperol_spritz-et.Elfelejtettem mondani, hogy nem kérek bele jeget...de így is nagyon finom volt. Féltem, hogy a torkomnak baja lesz ....de megúsztam.Reggel korán indult tovább ....de így is rengeteget nosztalgiáztunk.


    Kicsit körbenézek.Olyan béna vagyok a diófa alatt írtam hosszan ....most meg nem látom sehol.


     


     


    Anikó ....a liliomvirágot már ki lehet tenni a szabadba?


     


     


    Gondolok rátok.

  5. 2019. március 24. 15:45283022.

    Vers mindenkinek



    2018. augusztus 28. ˇ

    Várnai Zseni: Öreg nő sóhajt


    Csak addig fájt, amíg harcoltam érte,
    amíg a lelkem égőn rátapadt,
    s egy reggelen rájöttem, hogy hiába:
    az ifjúság már tőlem elszaladt.



    Lemostam minden kendőzést magamról,
    hajamat sem festettem újra már,
    mint vert vezér, a fegyverem leraktam,
    s olyan vagyok most, mint egy téli táj.


    Mint a felhőkbe nyúló hegytetőkön,
    fejemen, ím, örökös hó ragyog,
    így hordozom ezüstös koronámat,
    és hófehéren újra szép vagyok.


    E szépség más, mint volt az ifjúságé,
    nincs benne tűz, és nincsen küzdelem,
    magas hegycsúcsra nem csap lenti lárma,
    és ez a szépség nem lesz hűtelen.


    Olvasgatok, sétálok, eltűnődöm
    az életen, mely szép és változó,
    hullámok jönnek, mennek, elsimulnak,
    így hömpölyög a nagy és mély folyó.


    Lassúdan járok, fűszálat se sértsek,
    mert minden élet mérhetetlen kincs,
    napnyugtát, holdat, csillagokat nézek,
    ó, mennyi nagyság, s vége soha sincs!


  6. 2019. március 24. 15:35283021.

    Szervusztok!


     


    Gyönyörű az idő, mi meg itt göthösködünk a lakásban. Sajnos mind a ketten visszaestünk ebbe a köhögős nyavalyába. Nagyon nehezen viselem, Ernő sokkal türelmesebb. Hétfőn délután vagy kedd reggel újra el kell menni a dokihoz......


    Sajnálattal olvasom, hogy Francika is beleesett ebbe a nyavalyába. Nehéz kijönni belőle....Kell hozzá türelem is egy nagy adaggal.......ki kell feküdni, de azt is óvatosan nehogy tüdőgyuszi legyen belőle. Nekem a hörgőim nyúltak meg, ezért tudok egy levegővétellel különböző hangokat kiadni.......Ernővel együtt egy teljes zenekart kiteszünk..


    Pötyikém nektek is kitartást!!!!!!!


     


    Julika szép a szőnyeged......legyen sok örömed benne......


     


    Ennyi telt az erőmből, már ülés közben is fulladok.......eddig csak az állásnál és a járásnál volt.....


     


    Legyen szép napotok!

  7. 2019. március 24. 14:04283020.

    Böjte Csaba gondolata:


    "Ha az emberre valaki szeretettel néz, az olyan, mint a napfény, amely az alvó magot kihozza a földből. (...) Télen miért nem virágzik a cseresznyefa? Mert nem látja értelmét a kibontakozásnak, tudja, hogy a fagy elpusztítaná a szirmait, nem bízik a környezetében, érzi, hogy veszélyben van. Az emberi szívben is megbújik egy kis bimbó, de ha nincs, aki kedvesen rámosolyogjon, hozzá szóljon, akkor inkább bezárva marad."

  8. 2019. március 24. 13:42283019.

    Nagyon rosszak a fényviszonyok fényképezésre...máskülönben nagyon jó, ragyogó napsütötte. Igy mutat a Virág szőnyege...kimondottan jó, hogy oldalt nincsen szőnyeg, Nóri nagyon nem szereti levenni a cipőjét, nehezére esik, nem is kérem...de így a parkettán nyugodtan "becsasztathat" cipővel, könnyen takarítható.


    Megfőztem a tojás levest holnapra Timinek, azt kért. csak este 9 kor lesz itthon. Addig én már annyira fáradt leszek, hogy lehet, el is alszom Tegnap is 9 kor oltottam villanyt. Csak szokatlan a téli álom után ez az aktivitás. Még leszedem a mosott ruhát,  az ágyneműmet is kimostam, tiszta szoba, tiszta ágynemű..minden adva lesz a jó pihenéshez.

    előzmény:
    franci47 (283018)
    2019-03-24  11:44
  9. 2019. március 24. 11:44283018.

    Szia BiriBiri!


     


    Itt is nagyon szép idő van. 


    Azt hiszem kicsit javultam, az orrom már nem folyik annyira,  néha még levegőt is kapok rajta. Azt hiszem elmegyek az orvoshoz hétfőn, nehogy  tüdőgy,  legyen belőle. Remélem még a lábam is elenged, bár nagyon változóan viselkedik. 


    Keddi csontkovácsolást lemondtam. Közben szegfűszeget eszegetem, szopogatom. Talán kicsit fertőtlenít. 


     


    Bence elment az ügyeletre, hogy vizsgálják meg, az éjjel két garnitúra ágyneműt átizzadott. Vissza akar menni Győrbe. 


    Julika, akkor megújult a szobád, biztos örömmel leszel benne, én is szeretem, ha valami kicsit változik, de nem sok lehetőségem van rá, mert már annyi mindent bezsúfoltam oda, hogy tovább már nincs. 


    Remélem majd a többiek is jönnek, Magdit csak este lehet várni, ahogy olvastam. 


    Szép vasárnapot kívánok. 


     


     

  10. 2019. március 24. 09:38283017.

    Drága barátnőim!


    Hogy gyógyultok? Remélem gyorsan..olyan nyári az idő, hogy nem lehet ágyban tölteni, ki  kell használni. Na nem munkára...aki beteg volt kezdje gyenge sétával, üljön ki a szűrt árnyékra...Persze ez csak a hagyományos náthásokra vonatkozik, szamárköhögősek csak nyomják addig az ágyat amit az orvos előírt.


    Én úgy érzem nagyon hatékony voltam..de ez a hatékonyság köszönő viszonyban sincs a régi önmagamhoz. De a látvány azért bizonyítja, dolgoztam.


      Ma már korán folytattam is...előhalásztam egy fehér gyapjú, kis közép szőnyeget. Virág szobájában volt és nagyon koszos lett. meg színeset akart a gyermek..megkaptam. Még Győzike idejében volt,de nem akartam feltenni mert félő volt, nyomot hagy a kis drága rajta. Aztán az is vissza tartott, hogy a mosás után olyan hullámos, kicsit kinyúlt lett. Szépen össze tekertem és úgy tettem el..majd valamire jó lesz.. és láss csodát, kiegyenesedett.


    Felvettem a régi szőnyeget.nagyon szerettem, kedves emlék fűzött hozzá. Még főiskolás voltam amikor le volt  értékelve..apukám megvette, nagyon tetszett mindenkinek de abban a nagy szobában, ami anno iskolai osztály volt éppen csak mutatott. Futott vissza és volt még egy..egymás mellé téve már nagyon szép volt.


    Az egyiket Timi szobájába tettük, de ő is "megunta" kezdett elavulni, alatta mindig ott volt a "vedlés". Én még kitartottam, konzervatív, érzelgős típus vagyok, de amint megláttam a szőnyeg alatt a lassan bomló terméket, elhatároztam ,nem megy ez a gyönyörűség Szanába, jó lesz nekem.


    És összetekertem, felsepertem a rengeteg maradékot, port ami alatta volt, hiába lebbentettem meg minden porszívózás alkalmával, bizony szépen termelődött. Most nagyon élvezem, lélegzik a szoba. vasalok mindjárt fehér terítőt, új szobám lesz.


    Vince nagyon jót hempergett rajta, féltem, hogy jelölni fog, de nem tette..olvastam, ivartalanított cicák már nem teszik. nagyon jó az a könyv amiről írtam. Olyan sokat tanultam a cicákról

  11. 2019. március 23. 15:39283016.

    Nagyon jó az idézet...


    Reménykedem, hogy valamivel már jobban vagy....alaposan ledöntött ez a kórság.

    előzmény:
    franci47 (283008)
    2019-03-23  08:39
  12. 2019. március 23. 14:34283015.

    Szervusztok.


    Ildi ez nem tréfa ennyire elkapott a nátha vagy mi. Nem véletlen, érezted ezt már előtte pár nap, de ki gondolta, hogy ez lesz. Pihenj sokat, és mielőbb gyógyuljatok Bencével együtt.


    Julika ügyes vagy, egy ilyen rendrakás már nálam is elkelne a műhelyben.


    Borsika Te is megtetted a mai feladatot, ez a jó idő tényleg kicsábít.


    Magdi jó vendégeskedést, mindig öröm a találkozás.


    Annuska kertezel? Fény derült  e már a rejtélyes nyom okozójára?


    Sacikám nektek jó ünneplést, majd jön a pihenés ideje is.


    A délelőttöm főzéssel telt, így holnap igazi szórakoztató feladatokat szánok magamnak. Sütöttem rétest is, sajnos csak réteslapból, de azért jó lett.


     

  13. 2019. március 23. 14:09283014.

    Magdi! Jó, hogy bejelentkeztél...már kezdtem aggódni.."te is fiam, Brutus?"

    előzmény:
    harangvirag08 (283012)
    2019-03-23  14:07
  14. 2019. március 23. 14:08283013.

    Nem vettem észre Ildi hozzászólását, helyzet jelentését. 


     Ildi!


    Nagyon sajnálom, hogy így elkapott a nyavalya. Ezt bizony ki kell feküdni...még akkor is maradj ágyban amikor úgy érzed már jobban vagy. Kopogjam le, nekem csak a térdem fáj és a derekam ha dolgozom. Így most megyek és nem dolgozom, olvasni fogok.

    előzmény:
    franci47 (283008)
    2019-03-23  08:39
  15. 2019. március 23. 14:07283012.

    Szép napot Mindenkinek!


     


     


    Jöttem  bejelentkezni.Majd holnap jövök " részletesen".

  16. 2019. március 23. 14:02283011.

    Borsika!


    Azt az orr sprayt amit írtam receptre adják, de nagyon nagyon jó a Rhinospray.


    Én kipikíroztam 50 paradicsom palántát, rendet raktam két helyiségben a melléképületben. Elég is volt. A derekam nem szereti az ilyen munkát. Úgy látom a betegek még nem gyógyultak vagy el vannak foglalva. lehet, hogy napoznak? Olyan nyári meleg van. Jó, hogy beküldtek Borsom..nem nagyon való neked az a kerti munka. remélem kész lesz a víz elvezetése.

    előzmény:
    BORS (283010)
    2019-03-23  13:09
  17. 2019. március 23. 13:09283010.

    Felírtam  Julika,  ..hétfőre beszerzem. Remélem adják vén nélkül is.  Köszönöm szépen, nagyon örülök a jótanácsnak.


     


    Voltam piacon,  vettem  szép oldalast,  házi zsírt. És gyönyörű bordó mű-tulipánt. Gondoltam tovább  csavargok, de  mégsem mentem, mert itthon kalákában  takarítja a család a kertet, fáskamrát,  és a ház környéket. Nosza, átöltöztem kesztyűt húztam és beálltam  segíteni. Örültek neki. Aztán Ildim beküldött, hogy most már elég, pihenjek. Le is dőltem.  Ma, itt és most : történelmi esemény zajlik. Lent dolgozik a műhely-pincében az "igazi"  vízvezeték-szerelő, végre. Bizony. Belefáradtak a fiúk a saját kezű javítgatásba. Estére talán lehet is leengedni a vizeket. 


    Olyan szép az idő!!  Ugye mindenütt??  

    előzmény:
    BiriBiri (283009)
    2019-03-23  08:46
  18. 2019. március 23. 08:46283009.

    Szervusztok! Szervusz borsom!


    Köszönöm, hogy megnéztétek videót. Nekem nagyon kellemes volt megnézni, újra élni az akkori eseményeket. Holt fáradt voltam, Elza szintén és kántálni kezdett...én bekapcsolódtam.. Ettől aztán úgy feldobódtunk, már nem is voltunk fáradtak. Én nem tudtam, hogy Melinda felveszi, már csak későn jöttem rá, azzal a notesz géppel nem fényképez hanem felvesz. Olyan jó, hogy vannak ilyen emlékek...milyen kicsi volt még Elza?  Jó lett volna magamat is látni kicsinek de akkor még nem volt ilyen fejlett a technika. Volt ugyan apukámnak fényképező gépe de akkor nem volt divat minden percet megörökíteni. És az is tetszik, hogy ti az első perctől fogva figyelemmel tudjátok kísérni az unokám fejlődését. és nagyon örülök, ha ti is küldtök képet..a "mi gyerekeinkről, unokáinkról"


    Borsika!


    Én minden reggel Sterimar sós spyjel kezdem a napot... este is befújok így nyugodtan tudok aludni, orvosi javaslatra.  Ez feloldja az orr üregben a váladékot, és a fülben is...akkor kicsit oldalra kell hajtani a fejet. Aztán Nasotasone orrspray napota 2x. Ezzel nagyon jól kordában tudom tartani az arcüreg, a fület. Nekem akkor lesz olyan a fülem mint neked ha elhatalmasodik a váladék az orrban.


    Már voltam a boltban, nem volt hagyma itthon. Az újságok között rábukkantam egy könyve, jól le van árazva 1598 ft helyett 499 Ft." Hogyan beszéljünk a macskánkkal. Értsük meg kedvencünket és beszéljünk vele. " a címe. na, mondom, erre kíváncsi vagyok Én bizony sokat beszélek hozzájuk..lehet, hogy azt írja ne gügyögjek?  Mert szoktam ám mindeféle szépet, kedveset mondani nekik. beleolvastam, sokat tanultam..de jól csinálom


    tegnap délután megint borult a pihenek program. Zsuzsi megpakolta a kis ..nem is olyan kis kocsimat kerti rőzsével, azt vagdostam konyha készre és tettem dobozba. Az a nagy kert ellát engem alágyújtóssal.


    Most már oda süt a nap a mellék épülethez, ott fogok rendezgetni. Előszedem a sátrat, azt is kivisszük majd ha jön Krisztikém. de az valahol alul van így kénytelen leszek minden átrakni de kell is már nem is tudom mit rejtenek a fekete zsákok Lehet, nem kell nekem az amit évek óta nem láttam, nem kellett.


    Gyógyuljatok!!!

  19. 2019. március 23. 08:39283008.

    Sziasztok. 


    Köszönöm Beámnak küldött köszöntő szavakat.


    Ez a nagy nátha, köhögés, láz, vérnyomás felszökés, hidegrázás, több egy gyengélkedésnél, sajnos. Nagyon rosszul éreztem magam. Ekkora nátha  is már régen kapott el. 


    Az éjjel  talán csak negyedórákra tudtam elaludni. Most reggel  fél 8-ig aludtam talán 2 órát. A hidegrázás miatt teljesen kihűltem, be kellet kapcsolni a melegítőpárnát, a kezem lábam így sem melegedett fel. A vérnyomásom magas volt, így az ereket kellett kicsit melegíteni, hogy táguljanak, /ezt még akkor hallottam, amikor a lábam eltörött/. A meleg viszont még növelte a lázam, így lassan vissza kellett hűtenem magam.  Szóval a 22-es csapdája volt. Nagyon nem szeretek náthás lenni, mert nálam  igen nagy erővel jön, a fülemet is rontja, soha nem egyszerű,


    Bence is ébren volt sokat, sokszor.  bővebbet róla most még nem tudok. 


    Remélem Erika és Ernő is  gyógyulóban vannak.


    Borsika, majdcsak elkészül az a kisegítő eszköz, és akkor  már nem kell járnod. 


    Sacikám, akkor ma lesz az ünnep,talán meg tudod csinálni, bár nagyon sok munka, nagyon elfáradsz. 


    A nap szép fényesen süt, innen az ablakból,reménykedjünk, h ogy jó idő van kint. 


     


    Idézet Szacsvai Lászlótól, bár azt hiszem valamelyik műben  hangzott el. /tegnap délutáni TV nézésem kapcsán hallottam/ 


    "Vagyok már annyira idős, hogy én már mindent megtanultam. De mi az a MINDEN?'


     

  20. 2019. március 23. 07:54283007.

    Sacika, szia, Rád is gondolok szeretettel.  remélem mielőbb  elmúlik az a nátha.  Most bizony sok a dolgod, talpon kell maradnod.  


    Julika megnéztem a dalos  videót a buszmegállóban!  Nagyon édesek vagytok. A cicáid mindíg okoznak neked meglepetéseket!  Elképzelem, ahogy mondod nekik a magadét. Én is mondom Micinek minden lábtörlő  elfogasztása után. Nem látom, hogy bánkódna. 


    Erika már biztos készül a piacra  a kedves, lovagias párjával.  Menjetek csak, de melegen ajánlom: előtte vegyél be nyugtatót, annyira borsosak már a zöldség árak is, hogy borzasztó. Remélem javul az egészséged. Vigyázni magadra!


    Pötyike, hogy vagytok?  Mit mond az orvos, van-e erre  valami hasznos orvosság?  Őszintén sajnálom, ..nagyon rossz lehet most nektek. 


    Marika adjál hangot, kapsz egy  szál virágot. Örülök, hogy sokat sétálgatsz, ..minél többet vagyunk a jó levegőn,  annál  egészségesebbek  leszünk. Az is jó dolog, hogy van segítséged ha pl.bevásárolsz. 


    Nekem is van, de  szeretem  egyedül végezni minden dolgommal,  ha csak bírom. Akkor vagyok elégedett. Ha nem megy, akkor  persze, kérek. Mint most is pl. a fogászatra folyamatosan elkísér az Ildi lánom. Bajban volnék ha nem, mert  alig érteném mit akarnak: nyissam, v. csukjam a számat,  ..magyarul alig beszélnek. A fiatal arab  orvos angolul mondja az utasításait, a másik gyakorló fiatal orvos  lefordítja      magyarra. Ha én kérdezek, akkor  a gyak.orvos visszafordítja angolra.Amíg megérkezik a válasz,.. addig a szép barna szemű dokinak az egyik  keze a számban van. Na, így zajlik most az életem.


    Közben Julika, képzeld, megint hülyéskedni kezdett ez a hálátlan jobb fülem.  Tudhatná, mennyire szükségem volna rá. Pláne most.  Ha elviszem a Fülészetre, ott  lehet, h beletesznek gézcsíkot, akkor  meg nem hallok majd a Fogászaton. : - )) 


    Megint  leáll az akkum.  Soha de soha nem kapom vissza  én már azt a karácsonyi laptopot.  : -((

    előzmény:
    Rolta (283004)
    2019-03-22  19:22
  21. 2019. március 23. 06:52283006.

    Jóreggelt, szép napot   kívánok, sziasztok.


    Ildike  B e á n a k    Boldog névnapot kívánok ! 


    Kívánom, hogy sikerüljön megvalósítani azt a fontos kezelést, és legyen  hatása is! Nagyon sajnálom, h nem vagy jól, a náthád is elmúlhatna.  Bencusnak is jobbulást kívánok!!


    Én most a fogorvosnál vagyok bajban,mert  nem jön az  orromon a levegő rendesen  a jis nátha miatt.   De nagyon türelmesek. Nem hisztizek. Talán még 2X  kell Ülni. Kíváncsi leszek  az eredményre,mert  nagyon precízen dolgoznak. Még méricskélnek is, vonalzó, toll, ..amikor végzek, ki vagyok pöttyözve, mint jancsibohóc


    Magdika,  én is bánatosan fedezem fel, hogy az a pár kis konyhanövény (petrezselem,  kapor,) ..amit elvetettem a bokrok alá, kerítés tövében, mind mind kiugrálták az ebek.   Ha megérem,jövőre  csak ládába és cserépbe vetek.  A sűlt hal...hát, azért is odavagyok!  A  múlkor helyettesítettem volna füstölt szardéniával, de  nem volt finom. 


    Annuska,  a könyvtári előadás: folyamatos   számítógépes  oktatást ígérnek,  amit a kerületi  önkormányzat rendez, nekünk időseknek. Vegyünk részt rajta minél többen:  igen   előnyös dolog ez: az alapoktól tanítanak,  és közben  társaságra találunk, barátságok születhetnek.  Jelentkeztem. 15 óra és csak  2.000  Ft.  Most jelentkeztem rá,..majd értesítenek, amikor kezdődik.


    Anikó, köszi a jókívánságot, igen, nyaralnak, ..átadom,  ..este "beszélgettünk" videotelefonon,  jókat nevettünk, a mutogatás miatt.  Ott jó meleg van és szép az idő. 


    Igen,  eszem, eszegetek,  ..de ha "fontos" napom van, akkor  egy morzsa sem megy le. Most viszont nagyon ráhajtottam a bőröm  ápolására. Igen,  ..muszáj.  teljesen kiszáradtam a télen, mint egy idős fa. 


    Azta... az akkum, az akkum. Be kell  dugnom, elnézést.

  22. 2019. március 22. 19:55283005.

    Szép estét.


    Szomorúan olvasom, hogy nő a gyengélkedők száma. Lehet hogy csalóka a jó idő?


    Kívánok mindenkinek regenerálódó jó pihenést.

  23. 2019. március 22. 19:22283004.

    Szép estét Mindenkinek!


    Tegnap nem voltam a temetés miatt....ma meg a holnapi névnapra készültem....ráadásul a derékfájás mellé még náthás is lettem, csak tudnám mitől.Kicsit gondolkodtam, hogy elhalasztom az ünnepet, aztán azt gondoltam lehetek még ennél vacakabbul is.


    Olvastalak benneteket , többen is vagytok gyengélkedőn.....jobbulást..


     


     

  24. 2019. március 22. 15:52283003.

    Sziasztok. Kicsit felkeltem. 


     Ma van az igazi Bea nap, még én sem köszöntöttem, majd este. 


    A kezelés több mint 100 e Ft. Nincs rajta semmi támogatás, Ha nem sikerül kidobtam a pénzt. Hogy nekem mindig ilyen drága kis gyógyulásaim vannak. 


    Már napok óta nem láttam az én fügémet, lehet, hogy ma kimegyek egy picit.


    Julika,majd   elmondom mi az, valahova eltettem a kiírt telefonszámaimat. 


     

  25. 2019. március 22. 15:12283002.

    Engem nagyon érdekel ,milyen az a kezelés? Olyan jó lenne, ha hatásos lenne..az minden pénzt megér.


    Beának nagyon boldog névnapot kívánok!!!!

Címlap

top