Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. március 19. 19:24282976.

    Szép estét Mindenkinek!


    Drága Barátnőim! Köszönöm nektek a páromnak küldött névnapi jókívánságokat!


    Az együtt érző szavakat is!


     

  2. 2019. március 19. 18:19282975.

    Sziasztok!


     


    Ildikém ....remélem az a kínai út azért rövidebb idő alatt tehető meg .Itt ma délelőtt elég jó idő volt ---de délutánra nagyon lehűlt.Örülök, hogy jobban vagy.


    Marikám ....köszönöm az információt.A kimozdulások biztosan jót tesznek.


     


    Délelőtt vettem a Lidlben  karfiolt 380 ft. volt. Itthon megmértem ....zöld nélkül  1.80 kg .Nem tudom mi történt....mert ősszel sokkal drágább volt..Igaz a krumpli 350 ...de a malacoknak se adta volna főzve annak idején az anyukám ...elképesztő...mind hibás.


    Voltam a Nyugdíjas egyetemen.. Jó előadás volt ...a fáról.


    Megjött a porszívó.Sikerült beüzemelnem....igaz csak próbára.Holnap alapos takarítás lesz.


    Sacikám ....szomorú dolog amit írtál.Ugye ö is ünnepelt volt?Nem látszott, hogy ilyen nagy a baj.


     


     


    Vi9gyázzatok magatokra! Jó éjszakát mindenkinek!


     

    előzmény:
    franci47 (282970)
    2019-03-19  15:17
  3. 2019. március 19. 17:36282974.

    Sziasztok Kedves Mindenki!


    Ildike örülök, hogy egy picit jobban vagy.


    Sacika, kedves Józsefednek Boldog Névnapot és jó egészséget kívánok!


    Én ma fogászaton voltam, megvan a 2. ülés. Náthás vagyok, ezért igen kellemetlen volt. Pénteken van  a következő.


    Itt ma sütött a nap meg szitált is az eső. Mos én is sütök, végre  meg lesz a bögrés almásom. Ma csak egy szelet kenyeret ettem. Ilyenkor nem tudok az izgalomtól enni. Még most sem jó a lefolyó. Ennyi történt ma, eszem és lepihenek. Mindenkire jó szívvel gondolok.

    előzmény:
    franci47 (282970)
    2019-03-19  15:17
  4. 2019. március 19. 17:00282973.

    Szervusztok.


    Józsit sok szeretettel köszöntöm, kívánok minden jót, sok boldogságot, nagyon jó egészséget.


    Nagyon nyugis napom van, és minden látszat nélkül elszaladt a napom. Ment egy mosás ma, de idebent szárogatok, a napocska elfelejtett ma benézni hozzánk. Nekem olyan hűvös idő van, de azért kiraktam a feljáró lépcsőhöz a muskátlikat, már olyan régóta idebent tanyáztak.


    Ildi örülök, hogy legalább egy hangyányit jobb a helyzet. Jó hogy elküldted az értesítést, mert már azt hittem lyukas lett a zsák, és útközben kifolyt minden meleg belőle.


    Annuska, egyenlőre nem tervezek nehéz munkát, de nem tudni mikor botlok bele valamibe. Akkor most egy hosszú időszak lesz amíg Ricsivel találkoztok, de hát tenni kell a dolgukat. Jó hogy közben van látogatója, gondolom egy kis utánpótlás is jólesik a találkozáson kívül.


    Marika kösz az infót a fényképről. Nagy öröm, hogy már önálló tömegközlekedésre is vállalkozol.

  5. 2019. március 19. 16:28282972.

    Sacikám!


    Sok szeretettel köszöntjük Józsit névnapján!Jó egészséget, minden szépet és jót kívánunk!

  6. 2019. március 19. 15:57282971.

    Szervusztok!


    Ma nem volt időm a gép elé ülni. Reggel a virág boltba mentem, sírcsokrot rendeltem. Béla unokatestvére halt meg..aztán az orvosnál üldögéltem, a receptre várva de fél 1 kor sem volt ott senki, eljöttem. telefonáltam Erikának, a dajkának, aki a rendelőben takarít, keresse ki a receptemet. Megígért, hogy ha megtalálja este bedobja postaládába. Aztán mentünk a temetésre. Szerencsére volt párnázott szék, ott tudtam ülni...aztán mentünk Csabára a szemetesekhez. A 2015 . évben túlfizetésünk volt, 4075 ft vissza járt. Ez nagyon kellemes ajándék volt. Most hulla fáradt vagyok, kicsit lepihenek. 

  7. 2019. március 19. 15:17282970.

    Sziasztok!


     


    Sok szeretettel köszöntöm Józsit névnapja alkalmából, kívánok minden szépet és jót, boldogságot, egészséget.


    Mindenki figyelmébe ajánlom az első fotót. 


    Hangyányit jobban vagyok, bár még hőemelkedésem van, de talán kicsit jobb a helyzet ezen kívül. 


    Ha lehet,nem mászkálok a lábamon, így sehogy sem változtatok helyet, mert a kézjárás nem megy és nem is szeretném megtanulni. Az előbb kinéztem, nincs nagyon hideg, legalábbis itt a bejárati ajtó előtt. 


     


    Más újságom egyelőre nincs, ha lesz rögtön megírom. 


    Mindenkinek szép napot kívánok. 


     

  8. 2019. március 19. 11:23282969.

    Sacikám....nagyon sok szeretettel köszöntöm Józsit névnapján.Kívánok jó egészséget....sok örömöt családotok körében .

  9. 2019. március 19. 10:55282968.

    Szervusztok


     Mi történt,? Megint én jöttem elsőnek. talán nem tudtátok kinyitni az ajtót. Beolajoztam, nyilik könnyen, Itt hűs van.


    Sacika, párodnak nagyon jó egészséget, sok örömöt és boldogságot kivánok


    Kár, hogy nem hoztak meleget, na, de ami késik, az nem mulik.


    Pötyike, szerencsétek van, hogy barát a fogdoki, mert különben igen drága mulatság. Lehet, hogy kinevetsz, de szivesen oda ülnék egy kicsit játszani. Az ügyesség és kreativitás jellemző Rád is.


    Magdika, a lenkesség nem csak Téged ér utól. Én is sokszor szidom magam. Ilyenkor ha valaki hallanáé biztos gondolná, bolond ez az  öreglány. Biztos  a fügének nem lesz semmi baja.


    Sacika, szép lehet az az ibolyás. Részvétem a vesztesség miatt. Sajnálom, hogy ilyen lassan gyógyulsz . Jóbbulást. A gyógyszerrel ovatosan.


    Ildike,, ez nem jó hir, hogy ennyire fájsz.Az algop. nekem sem használ. Eltudom képzelni, milyen nehéz lehetett zegről haza menni. Gondolom ockodsz a bottól. Elöször tiltakozzik ellenne az ember, de sokszor kell a támasztó segitség.  Jobbulást kivánok.


    Anikó, mennyire visel meg ez az időváltozás. Ugye nem fogsz megint olan nehlz munkát csinálni. Szép lehet a kerted.


    Borsikám, csak ovatosan. A csalfa idő megtréfálhat, ha nem öltözzöl fel kellően.Tudod a szem sokszor többet kiván mint a gyomor, vigyázz a lángossal is. Ricsi dolgozzik- az utolsó 1/2 éves kötelező gyskorlaton van- igy nem tud haza jönni. Az apja mult pénteken ment ki hozzá, tegnap jött haza.


    Marika, jó hogy már hosszabb utra is mész, de ne eröltesd tul magad. Aranyos J.hogy  igyekszik óvni.


    Erika remélem a gyógyulás folyamatos nálatok ?


    Julikát nem láttam. Ugye jól vagy?


    Tegnap két adagot mostam, ami leszáradt, igy ma vasalás van beiktatva. Fözni nem kell, mivel tegnap csináltam kelkáposztát és levesem is van még. Ha délután jobbidő lesz egy kicsit kimegyek kertezni. Kaptam metélő petrezselymet és metélő zellert. Egy-egy nagy cserépbe akarom elültetni a magokat. Aztán  egy kis fehérrépát és szárzellert is kéne ültetni.


    Minden betegünknek jobbulást kivánok. Vigyázzatók ebben a boplondos időben.

    előzmény:
    Sacika44 (282967)
    2019-03-18  18:34
  10. 2019. március 18. 18:34282967.

    Szervusztok!


    Én is itt vagyok, mert a végén kikapok Annuskától.


    Pötyi és Julika munkáit nem győzőm csodálni.Látszik ,hogy örömmel csinálják.Nagyon aranyosak a kis figurák és a hímzés is szép.


    Tegnap voltunk J.Eredetileg ők akartak jönni, de megbeszéltük, hogy inkább mi megyünk.Kicsit hosszabb útra is megpróbáltunk BKV eljutni.Mentünk busszal, két metróval és még egy busszal kellett volna, de Peti eljött értünk az Örsre.Így az már elmaradt.Jó volt nézelődni.


    Sütöttem Boci szeletet és vittünk rakott káposztát.J.kicsit letolt, hogy mért fárasztom magam, de mondtam, hogy nekem nem  volt fárasztó.Örülök, hogy idáig eljutottam.Ö is sütött és készített nekünk mára halacska ebédet.Ugyanolyan pakkal jöttünk haza, de nem kellett cipelni mert J.hazahozott minket.


    Három a kislány című képen anyósom, sógornőm és Adrika van.A gyerekek március 12-14-ig voltak Londonban.Mama ott él,Papa húga Svédországban.Örültek, hogy kicsit tudtak találkozni.


    Vigyázzatok magatokra.


     

  11. 2019. március 18. 17:32282966.

    Sziasztok! Itt nálunk is nagyon barátságtalan idő van. Nem is voltam ma kint. Későn keltem, mert rossz éjszakám volt Még mindíg áll a bál, a dugulás miatt.  3 edényben mosogatunk. Majd csak lesz valami.


    Pötyike, tündéri a húséti barika. A varró kuckód is aranyos. Megnéztem a kutyát a Wikin,  hűű hatalmas. Biztos jó sokat eszik.Azt gondolom, hogy elijesztené a betörőket! 


    Julika,  kiállítják a munkáidat? Lemaradtam erről. Nagyon szépek !!


    Sacika T. Józsefjének Boldog névnapot kívánok. Majd  mondd el az ünnepi menű mi lesz?  


    Magdika még az ollót is meg tudod szerelni?  A kezedre vigyázz! Voltam én is egyik napon kint a temetőben,  a nagy szél volt, szerte fújt sok mindent. 


    Ildike, kívánom, hog használjon az a sarokemelő.Valamit csak tud, ..jó drága volt.  Én is nagyon szeretem a lángost! 20-at is meg tudnék enni belőle!: - :  vagis, 2-őt egszerre. A trapacska maga a boldogság!  Azelőtt sokszor csináltam ezeket. 


    Annuska engedik-e Ricsit haza a tanulásból a "húsvéti szünetre" ??Biztos  mosolyogsz, mert ő már igen nagy  fiú,  : - )), de olyan jól hangzik. Tegnap P. unokám azt emlegette, hogy  emléksze-e milyen vagány  dolgokat megengedtem még kőbánán  neki?!  Pl.: hogy csirízzel bekenje a falat, arra nagy csomagoló papírt ragaszottunk és ő arra alkotott.  Csak mbemártottuk a tenyerünket, és az ujjainkat, és piccs-paccs.. már  lefestettük hetedhét országot és a szivárványt is. 


    Erikának és a T. férjurának jobbulást kívánok.  Láttam a mi piacunkon csipkekészítőt, aki  hófehér, keményített csipkével horgolja körbe a húsvéti tojásokat. Ó de szép is volt!


    Tegnap voltam R.-éknál, jól ki Pitypangozam mgam.  Az ő pofácskája csupa ránc, az alsó fogsora előre áll,  szóval,  furcsa az egész kutyus. Ha elterül, olyan, mint egy foltos , szakadt lábtörlő.  Nagyon tud rajongani, örülni, amikor meglát.  


    Itt a kertben mind kijöttek Ildim tulipánjai. Úgy örülök neki. Ma akartam kicsit kapálgatni, de szemerkél az eső és hűvös van.  Visszajönne a náthám, amit olyan nehezen kúráltam ki. 


    Ma nem főztem, volt maradék, azt  ettem. Mostantól  takarékosabban fogom a tányért és a bögréket használni   és azonnal elmosom. A fürdőszobában.  Közben  szemben  a tükörben akár meg is számolhatom  a  tisztes ráncaimat a fejemen.  Este majd ragasztok egy kozmetika ragtapaszt az orromra. 


    Szombaton a   piacon veszek barkát. Most van itt az ideje, nagyon szeretem. Kinek van a kertjében?  Nekönk sajnos nincs.  


    Megnéztem a 3 kislányt, igen kedvesek, helyesek Marika. Unokának jobbulást kívánok.


    Anikó, nagon rendes a szomszédasszonod, hogy besegített! Nem női munka az a fűrészelés. Írod a szemetőlet, hát vidéken is ez van? Felháborító, méghogy bedobálják az árkodba a palackokat. Én is összeszedem a temetőben a szomszéd  kiskertek körül a szemetet, de már nem győzöm. Mérgesít. 


    Magdikám,  Kislányok, ...holnap megyek a  2. ülésre. most biztos felpróbálja, hogy ami mintát levettek, az sikerült-e? A drótot   mondod:  lenyúltam én egy puha dróttal, más nem volt. De elgörbült.  Tudod, nem nálam és nem Ildimnél van a nagy baj, hanem a műhelyben, ahol a magasban fut a cső, egy része rosszul tervezett. Görbület van benne és ott akad el aminek tul.képpen le kéne folynia. Nem nyafizok, legfejebb Nektek egy kicsit. Egyébként semmi lelkesedést nem látszik a szegény szerelgető vőm arcán.


    Húú teleírtam a lapot.  Bocs.  Szép estét kívánok.


     


     


     

  12. 2019. március 18. 17:04282965.

    Szervusztok.


    Nem szeretem ezt a hirtelen változós időt, a rám kimért hatását még inkább nem, de jó, hogy nem tudjuk befolyásolni. Ma délelőtt én is városban voltam, igaz csak az állomásig, a kis postáig jutottam, akkor még esegetett az eső. Egy kis pihenés ebéd után, most meg a sok felhő miatt mindjárt sötét lesz.


    A Sándorokat köszöntön névnapjukon, mérhetnék egy kicsit bőkezűbben a meleget.


    Julika mutatós, szép kiállítást rendeztél, nagyon ügyes vagy.


    Pötyi a dicséret neked is jár, igazán aprólékos munka ezt a sok kis figurát ilyen szépen elkészíteni. Honnan a sok ötlet?


    Erika jobbulást Nektek, remélem már hamar kikeveredtek belőle.


    Magdi nálunk is nyílik a nárcisz, sőt a kulcsvirág is illatozik, olyan jól esik kimenni egy kicsit a színesedő kertbe. A szomszéd barackfája egy nap alatt virágba borult.


    Sacikám részvétem a veszteség miatt.


    Annuska hogy viselkedik a lábad?


    Marika csinosak vidámak a fiatalok, úgy vagyok mint Magdi, a három a kislány képhez kérnék segítséget. Nagyon jó, hogy már lassan önállóan ellátod a háztartást, egyre jobb lesz.

  13. 2019. március 18. 16:10282964.

    Sziasztok Lányok.


    itt ma a tegnapihoz képest nagyon megváltozott az idő, rossz irányban.


    Reggel Zegre mentem, gyógyszertár, és pénzfelvét, a postát, és a boltot nem tudtam elintézni, mert annyira megfájdult a lábam, hogy  az állomásig is nehezen mentem el.  Tehát üres táskával jöttem haza. Itthon lefeküdtem, némi ebédelés után, és bevettem a szokásos port, 1/3, alig használt valami, borogatás, fekverészés. Többet nem merek bevenni belőle. Az algopirin nem használt semmit sem.


    Ja és vettem egy sarokemelőt, ami  eddig még semmit sem ért, 2oo ft híján  4ooo Ft-ért.


    Julika, lehet, hogy be kellene keretezni a mandaláidat, Így nagyon jól mutatnak, nem fontos belőle párna, vagy táska. Köszöntöm Sándorodat. 


    Pötyi nagyon ügyes vagy édes a barika. 


    Saci,  a fellángolás jó szó, nem is tudom mit kellene csinálni.  Olyanom is volt, mint neked.  Jobbulást neked is, és Erikáéknak is.


    Magdikám, sikerült-e enned valami finom habos sütit? Nekem még nem, de most nem is tudom mit kívánok, kaját semmit, hanem inkább fájdalom csökkenést.  Ma előkerestem a botot is, azzal jártam itthon, mikor megjöttem. 


    Annuska, neked írom, hozd csak azt a pálcát, lehet, hogy használna, az ásás  nem hiszem,hogy megártott, nagyon kicsi volt én már alig mérek ki magamnak munkát, mindig attól függ hogy v agyok, az este semmit sem fájt, reggelre hozta meg az eső. Várom, hogy a jó idő elvigye. 


    Gondolok rátok sok szeretettel, remélem holnapra sokkal jobban leszünk. 


     


     

  14. 2019. március 18. 15:56282963.

    Szép napot Mindenkinek!


    Lehet, hogy valóban elkiabáltuk a jó időt...a meleget hozók zsákja nálunk inkább hideggel van tele..bezzeg egy jó eső nem tud erre keveredni..


    Julika...Isten éltesse Sándorodat..a házi kiállításod tetszik..


    Pötyike...honnan van ötleted és energiád ezeket a különböző csoda dolgokat eltervezni és megvalósítani?Megnéztem amit a lányodék majdnem  hozott kutyájáról tudni lehet..hát én biztos félnék tőle..


    Magdi...a fügédet már kiteheted, ennyi hűvösre nem érzékeny..nálunk már a sok leander és a citromfa se került vissza..


    Annuska..bizony nincs jó idő a kiskertben tevékenykedni, pedig lassan a füvet is nyírni kell, bár az első kertben még nem tervezem, teljesen tele van ibolyával alig látni zöldet.


    Köszönöm, hogy megnéztétrk a kis sportolómat és a rajzosom művét..


    Szomorú hétvégénk volt...sajnos a sógorunk szombaton délelőtt elaludt örökre....most a hírt várjuk a temetésről...Ehhez képest elenyésző, hogy újra fellángolt a fájásom...tudtam, hogy hosszadalmas  az ülőideg zsába gyógyulása..na de ennyire? Bármennyire is próbálok tartózkodni a gyógyszer szedéstől, muszáj fájdalomcsillapítóhoz nyűlnom

  15. 2019. március 18. 15:18282962.

    Sziasztok!


    Pötyi ...varázsló vagy! Ennyiféle szépséget készíteni...és ilyen aprólékos munkával....csillagos ötös.


    Akkor bővül a család.?


    Fogorvoshoz menni nekem is esedékes lenne.


    Julika nagyon szépek a mandaláid.


    Sanyit sok szeretettel köszöntöm.


    Itt  ramaty idő van.Ráadásul lenkeség : kiesett a kezemből a tojástartó ....kettő úgy szétfolyt ....de úgy.


    Előbb kellett volna írnom ...most kisütött a nap.


    Átültettem a cserepes fügémet. A garázsban telelt ....most az erkélyen van. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle.

    előzmény:
    potymama (282961)
    2019-03-18  14:08
  16. 2019. március 18. 14:08282961.

    Küldök képet..csak "úgy"


    Káosz..azaz rendetlenség


    ici-pici barika

  17. 2019. március 18. 13:40282960.

    Jééé!


    Megnéztem az időjárás térképet..mert Annuska írta náluk pocsék idő van. És tényleg. Csak erre lent délen van 20 fok és süt a nap.


    Erika örülök, hogy feléledtél..jön a húsvét, vár az ablak pucolás!

  18. 2019. március 18. 13:36282959.

    Sziasztok!


    Ma még voltunk Lajossal a fogorvosnál..és azt hittem befejeztük, de jövőhét hétfőjén kell megint menni.Még jó, hogy ingyen csinálja nekünk, bár szoktam neki"anyag" árat fizetni..5-10 eFt.ot.


    Azt hittem mára hidegebb lesz, nem a vékony kabátkámat vettem fel..és majd megsültem.


    Julika..nagyon szépek a mandaláid. És az biztos így kifeszítve jobban mutatnak.


    A lányomék majdnem vettek egy kutyát. Ugye most csak egy van..az is elmúlt 9 éves. El is mentek megnézni, de a két lánynak (Dalma és Zsuzsi) nem tetszett. Mondjuk hatalmas jószág..Afrikai Masztif..de kertbe kell házőrzőnek és oda ideális. Aki meglátja ..elmenekül


    Más nem történt..kapar a torkom..remélem elmúlik.

  19. 2019. március 18. 13:24282958.

    Szervusztok


     Elkiabáltuk a szép időt, legalább is itt pocsék jelenleg.


    Julika, ügyes vag. Szépek a mandalák és látszik, hogy sok órai munka eredménye.


    Magdika, nálam is kinyilt 2 db.


    Erika, Neked és párodnak is jöbbulást. 


    Ugy tudom, hogy van Sándorunk -Julika veje-? Minden ünnepeltnek sok boldogságot kivánok.


    Gondolom Sacikáéknál már nagy készülödés van, hisz holnap József nap lesz. Vajon  hozzák tényleg a meleget!

    előzmény:
    BiriBiri (282957)
    2019-03-18  10:28
  20. 2019. március 18. 10:28282957.

    óóóó..tallózni akartam és küldtem...csináltam itthon egy kis kiállítást, délután viszem a klubba. ma nem is főzök semmit, tojás omlettet csinálok, kell a kifújt tojásannyi minden jót ettünk mostanában, kell egy kis szünet..pláne hogy nagyon szeretem a tojást minden formában. Most megyek a postára, gyógyszert íratni, gyógyszertárba...aztán a műv. ház. legyen szép napotok.

    előzmény:
    BiriBiri (282956)
    2019-03-18  10:24
  21. 2019. március 18. 10:24282956.

    Én is csak azt tudom mondani..illetve folytatni, hogy csoda szép idő van. Ja, szervusztok! Igaz, most nincs itt senki de majd jöttök.


    A mandaláimmal voltam elfoglalva, karton papírra tűztem így mást mutat mint kiterítve.

  22. 2019. március 17. 17:00282955.

    Sziasztok!


     


    Nálunk ma csoda szép idő van.Szinte hihetetlen, hogy tud egyik napról a másikra így változni.Tegnap eső, sötétség ,fázás .....ma ragyogó napsütés.Voltam Tómalmon..Az utcán fiatalok már pólóban jártak.Mit ne mondjak ....leizzadtam a dzsekiben az úton ....pedig a tavaszi volt rajtam. Igazából nem csináltam semmit.Körbenéztem, összeszedtem amit haza akartam hozni ...szedtem zöldet....és már jöttem is.Bementem a temetőbe ...ott ma nagy forgalom volt.Annyira elfáradtam ....jobban mint az egész napi munkába.


    Most metszőollót szereltem....sűrű átkozódások közepette.Úgy nézem használható ...sajnálnám kidobni.


    Erika ...örülök, hogy jól vagy....azért módjával a munkákkal.


    Ildikém ...én is ennék valami jó habos süteményt ....de nincs semmi.Igaz a lángost is szeretem.


    Marika szép képeket hoztál. A "három kislány" nem mind ismerős....kérek segítséget.


    Pötyi ....köszönöm a tájékoztatást. Örülök, hogy Leona ott folytatja az iskolát.


    Majd elfelejtettem: kinyílt az első szál nárcisz

  23. 2019. március 17. 16:35282954.

    Szervusztok!


     


    Úgy néz ki, hogy túléltem.......bár ki tudja? Egyenlőre tudok függőleges állapotba is lenni, eddig többet voltam vízszintbe.......A hercegem nagyon együttérző velem, ő is megfertőződött.....Kicsit átalakítva a nótát: Mi együtt tüsszögünk és együtt köhögünk....sírni nem sírunk, de együtt nevetünk magunkon.......


    Ma kihasználtam a szép időt és kimosattam Juliskával egy adagot.....Főztem is, mert ahogy javul az állapotunk, úgy meg is éhezünk.....Egy a baj, hogy hamar elfáradok.....de idővel minden jobb lesz......


     


    Ennyi telt most tőlem, de gondolok rátok......

  24. 2019. március 17. 15:13282953.

    Szervusztok


     Itt ragyogó napsütés van. Délelött egy kicsit kerteztem, de csak annyit amennyit í lábam engedett.


    Pötyike, Leonának gratulálók, talpra esett kislány. Remélem Alexáéknak sikerül a tervük.


    Ildike, sajnálom, hogy nem hagyott el a fájsz, de Te is  pálcát érdemelsz. Muszáj volt felásni amit kijelöltél.? Nemek teszik a holdat üvőltő farkas. Tudod én minden képednek nevet is adok.


    Anikó, mindig feszegeted a határaidat.


    Marika, vidám, kedves hármas, s a boldog fiatalok. Biztos jól érezték magukat.


     Julika, akkor mozgalmas volt a napod. Biztos hasznos lesz az összeállitott új darabok. Ügyes vagy, hogy  gyorsan elintézed a mosást.


    Magdika, gondolom, már várod a jó időt, hogy mehes a kertbe.


     


    A gyengélkedőknek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    franci47 (282952)
    2019-03-17  13:42
  25. 2019. március 17. 13:42282952.

    sziasztok


     


    Szép napfényes, de szeles idő van.  Igaz ma még csak a hőmérőt néztem meg kint,de a levél befejezése után kimegyek. 


    11 óra körül visszafeküdtem  és elaludtam. 


    Reggel korán már készítettem a sztrapacskát Bencének, egy adagot hagytam magamnak, azt most ettem meg. 


    Talán majd még iszom egy kávét, és akkor befejeztem. Nem mondom, dehogynem mondom jó lenne egy   kis süti, de most éppen nincs. 


    Tegnap délután felástam azt kis darabot, ami ki volt mérve már egy héttel ezelőtt nekem.Még nincs vége, ami még van  ásatlan az a jövő titka. 


    Marika, örültem neked, szép fotókat hoztál. Hol készült a gyönyörű vizes kép? 


    Magdi, kár , hogy nem láttam a Ridikült. A mi kutyánk már a sicc-re ugrik. Ha kismacska kerülne vele szembe, ami még nem ismeri a kutyát, az nem fut el, szerintem azzal megbarátkozna. Tudom is hogy kell öszzebarátkoztatni a kutyát-macskát egymással, valamikor megtanultam a szomszédLajostól. 


    Anikó, az összhatás? A fene tudja, de jobb lett,mint az előző.  Mindig nem kell annyira elszúrni, lehet valami kicsit jobb is. Én örültem neki, erre vagyok MOST képes. Aztán majd változni fog.  


    Köszönöm a farkasos képre adott észrevételeket. Abszolut nem hasonlít arra ami volt,mert az ugye egy sötét kép volt, itt nem szerettem volna olyan sötétséget. Észrevettem még hibát - a számtalan közül, amit nem is látok - azt majd holnap megcsinálom, amikor már Bence nem lesz itthon. Egykét ecsetvonás, de az kell.  Igen így vagyon én készen a festéssel.


    Megnéztem a hajléktalan festő képet itt,  és nagyon szenvedősnek látom mind. Nem csodálkozom. Amúgy számtalan arc néz ki a képből, tehetséges, nem tagadom, amúgy nagyon színes, de pirosat pl. nem is látok benne, és fehéret sem nagyon. 


     


    Tegnap estefelé megjöttek Tomiék, sütöttem lángost,mert más nem nagyon volt, nem számítottam rájuk. Megettük, bár pár db kisütetlen maradt.  Majd meglátjuk mi lesz a sorsa. 


    Mindenkinek szépséges napot, talán a szél  most egy kicsit elállt, kinézek az udvarra. 


Címlap

top