Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. március 17. 09:59282951.

    Sziasztok!


    Használjátok ki ezt a mai napot, szép idő van!


    Saci gratulálok Misónak és Lilikének is..nagyon ügyes unokáink vannak! És szépek is! Meg okosak!..igaz???


    Ildi jó a képed! Nem tudom összevetni a régebbivel..de biztos ez a jobb!


    Magdi..eltaláltad..a Hádában voltam turkálni..annyi minden volt, de minden egy-egy ládában vegyesen. Lehet mást is találtam volna, de nem volt kedvem turkálni.


    Kérdeztétek Alexáékat. Majd csak jövő héten mehetnek megnézni a lakást. Ha öt évig ott laknak és fizetnek mindent rendesen ..igen jutányos áron meg lehet vásárolni. Erre gondolom nem kerül sor, mert adandó alkalommal vissza akar költözni ebbe a kisvárosba Alexa ahonnan elmennek. Mert ez egy "gazdag" környék...nincs betörés, randalirozás. És olyan dimbes-dombos..szeretnek itt lakni. A másik egy kicsit nagyobb város..ettől kb. 15 km.


    Leona továbbra is ide jár, hiszen a munkahelyük is itt van..azt nem tudom hogy oldják meg..mert a munka 7-kor az iskola 9-kor kezdődik. Majd látjuk.


     

  2. 2019. március 17. 09:48282950.

    Julika!


    Az első íráshoz akartam csak a fiatalokat és a három a kislányt felrakni.Mivel összetévesztettem a képeket és Krisztit meg Adrikát raktam fel a fiatalok helyett azért küldtem őket külön.Kicsit kuszán írtam, de remélem azért kiismeritek magatokat.

    előzmény:
    BiriBiri (282949)
    2019-03-17  09:16
  3. 2019. március 17. 09:16282949.

    Szervusztok!


    Marika! Hol a másik, anya lánya?


    tegnap kint voltunk Szanában, a csapot csak ideiglenesen csináltuk meg, de jó így is, viszont összeszerelték a "reggeliző" asztalt és a zsúr kocsit. Ezek voltak Timi ajándékai. Olan buta voltam, elfelejtettem, hogy a mobilom nálam van és azon tudnék fényképezni. nagyon jól áll a szobának ez az új bútordarab és praktikus is..Praktikerben vettük, akkor annak praktikusnak is kell lennie.


    Hoztunk haza mosni valót, már a második adag is szárad. 


    Ragyog a nap de még hűvös van, a szél is fújdogál, a teraszra teregettem.


    ma sült csirkét eszünk..még mindig van rizottó, de ma már elfogyasztjuk. A gránátalma a magjai nem benne voltak csak rá volt szórva..és nem kell kiköpi a magot meg lehet enni azokat a gömböket.


    Ebéd után jönnek Zsuzsiék. Zsuzsi Rómában naponta több mint 10 km. gyalogolt, a teste már nagyon megérett egy masszázsra.

    előzmény:
    Sacika44 (282948)
    2019-03-16  19:02
  4. 2019. március 16. 19:02282948.

    Ők is fiatalok, de nem ezt akartam feltenni.A címe Anya, Lánya.Teszem a másikat.

  5. 2019. március 16. 18:57282947.

    Szervusztok!


    Jöttem megnézni mi történt ma házunk tájékán.


    Sajnálom, hogy elég sokunknak van kisebb, nagyobb problémája.


    Fájdalomra, ház körüli dologra gondolok.Remélem jön a jó idő és megoldódik minden.Itt hűvös, borongós idő volt, még sétálni sem mentünk.


    Délelőtt itt voltak Krisztiék, ő maradt S.ment tovább Anyukájához.Sajnos nincs jól.


    Megfőztem mára a rakott káposztát amiről szó volt a héten.Szerintem egész finom lett.Papának is ízlett.Két-háromnaposra sikeredett.Nem tudtam eltalálni a mennyiséget.Majd lefagyasztom a maradékot, ha már unjuk.


    Anikó én is szívesen meg kóstoltam volna a sütidet.


    Ildikó erre a farkasosra sem lehet semmi rosszat mondani.


    Szép estét.


    Hétfőn készültek a képek.


    Fiatalok.


    Három a kislány.

  6. 2019. március 16. 18:05282946.

    Nagyon jó!


    Az én billentyűzetemre is ráférne a " tisztálkodás".


    Pötyi gratulálok Leonának.Már akartam kérdezni, hogy ha elköltöznek az iskola is változni fog?Remélhetőleg Alexáék munkahelyén csak átmeneti a fennakadás.


    Nem tudom látta e valaki a napokban a Ridikült....mikor kutyákról és macskákról volt szó.Szinte hihetetlen ....mikor bejött a David Merlini a macskájával...a Medveczky kuvasza meg a másik kis kutyája meg sem rezzent.Szerintem Boscó szétszedte volna a stúdiót.Volt egy szőrtelen macska ...a gazdája imádja ....én nem mondok semmit.

    előzmény:
    franci47 (282944)
    2019-03-16  14:14
  7. 2019. március 16. 14:42282945.

    Szervusztok.


    Most jöttem be, nem valami kellemes az idő, ha néha kivillan a Nap, akkor kellemes,de hamar lehunyja a szemét. Kimentem az árokból összeszedni a beledobált palackot és egyéb szemetet, aztán megpróbáltam egy kicsit az iszapot is megkotorni, mert áll a víz benne, a gereblyém nyele meg eltörött, szerencse, hogy van másik. Fűrészeltem apróbb farostlemezeket megint, bizony igaz Borsika, nagyon nehéz a farostot fűrészelni, szerencsére a szomszédasszonyom kint volt, kérdezte mit nyüstölök, és a nagyobb darabot átvitte a fiához, aki épp fűrészelt, és kettévágatta nekem, úgy örülök.


    Hajnal 3-kor elszállt az álom a szememből, később olvastam egy kicsit, aztán 6-tól 7-ig aludtam, de olyan fáradt a szemem, alig látok.


    Kislányok, örülök, hogy megkóstoltátok volna ezt a lekváros sütifélét, olyan szívesen kínáltam volna, szerencse, hogy jött a vőm.


    Ildi tetszik a farkasos, szerintem a kép egész összhatása is jobb így.


    Pötyi nagyon jó áron vásároltál, nálunk hétfőn az egyik turiban lesz sötétítőfüggöny 990 Ft/kg. Leonának gratulálok, azt a hegedülést meg nem lehet egyszerre a csúcson kezdeni. Ez a rohadt politika sok embernek keseríti meg az életét, még eltart egy ideig amíg egyenesbe kerülnek.

  8. 2019. március 16. 14:14282944.

    SZIASZTOK!

    Itt bizony ugyanolyan hideg van, mint a napokban volt.


    Első tájékoztatásom ma  is az, semmi változás nincs, csak hogy ma nem járok annyit a lábamon.  Többnyire ülök. 


    Mivel ilyen a helyzet, ezért  kiszedtem a billentyűzetből az összes  betűt, és most kettőt összecseréltem,  és egyenként megtisztítottam, és a belsejét is. 


    Már nagyon csúnya volt ez a fekete klaviatúra. Elhúztam a gépet is az összes madzagjával,  ami mögött mindenféle volt. Pedig nem oly régen húztam el, de már nyávogtak ott a porcicák. 


    Annuska hozom a  képet, de ez egy új a régire már ráfestettem a faágakat.  Kicsit jobb, mint az előző.  Még lenne rajta mit javítani, csak azt nem tudom hogyan kell. Míg rá nem jövök, addig ilyen lesz. Nem mondja meg senki hogyan kell, pedig biztos nem lehet olyan nehéz. Nem a festőleckéből festettem, így nem tudom. Azt nem írod Annuska, hogy te hogy is vagy. 


    Gratula Leonának, remélem a munkanélküli helyzet hamarosan megoldódik.


    Sacikám nagyon jó a festmény, először Lilire gondoltam, hogy az ő munkája, de annyira egyben volt Misóval. 


    Borsika, azt mondják mindenféle tisztítószer beönteni a lefolyóba, csak nagyon kezdeti stádiumban lehet,mert később méginkább eltömíti. Mi tudjuk, hogy szűk keresztmetszetű a cső, csak a legkisebb tisztító szerszám fér bele. 


    Gondolkodtam egy ablaktisztáson is, már nagyon aktuális, de még nem szedtem rá magam.  De el sem vetettem. 


    Na majd meglátjuk. 


    Szép napot. 


     


     

  9. 2019. március 16. 13:57282943.

    Sziasztok!


    Talán kezd egy kicsit világosodni.Nagyon kellett ez az eső....de rengeteg embernek húzta át a programját.Holnapra meg 20-23 fokot jósolnak .Kíváncsi leszek ennek a hatására.Ma sem mozdulok ki ....már megmacskásodnak a csontjaim.


     


    Olyan jó volt olvasni ...tegnap igen tevékenyek voltatok.


    Anikó finom lekváros táskája a kávéval igen időben jöttolyan sütemény ehetnékem volt....aztán pótoltam gyümölccsel.


    Julika guszta volt az ebédetek ....én még sosem vettem gránátalmát.A szomszédban van egy bokor ....nagyon szép a virága , de sose érik be.


    Ildikém ...remélem mára már engedett a fájás.Befejezted a farkast?


    Elkezdtem nézni a Lovers-t.Valaki írta a fórumon ez a legjobb film amit  látott.Tényleg jó lehet ....de 2 rész után jegelem.Nincs most lelkierőm a gengszterekhez.A " gödröcskés" a főszereplő...de évekkel ezelőtt készülhetett. Majd jobb napjaimban előveszem.


    Borsika ....nehéz lehet most neked a főzés és az egyéb dolgok.A spanyolviaszt ugye feltalálom .....egy hosszú dróttal ha megpiszkálnád? A vegyszerek szerintem nem sokat érnek.Nekem olyan szűrős dugóm van a konyhai mosogatónál ...mégis félek a dugulástól.Mikor kell menned fogorvoshoz?


    Marika ...örülök, hogy  tevékeny tudsz lenni ....de igenis el kell már fogadnunk a segítséget.Nagyon nehéz főleg, hogy mindig adtunk / itt főként az erőre gondolok/...és most bizony van amikor kérni is kell.


    Pötyi ügyesen vásároltál? Nem a Hádában voltál?Ott is hét végén ilyen olcsó árak vannak.Tavaly Évával Pécsen szinte fillérekért vettünk ...nagyszombaton ...edzőcipőt, meg ruha nemüt.


     


    Sacikám ...gratulálok Misónak! Lilike rajza nagyon szép...tehetséges.Olyan aprólékosan ki van dogozva a rajz. Jár valami szakirányú képzésre?


    Nálunk semmi érdemleges dolog nem történik ...de talán ez a jó.Úgy volt, hogy Zs Tómalmon megnyitja a vizet....de szerintem nem mentek sehova az esőben.Ráér.Holnap mindenképpen kimozdulok.

  10. 2019. március 16. 13:37282942.

    Szervusztok


     Az idő csalodást okozott. Azt hittem, hogy ma már jó idő és meleg lesz. Igaz a nap idönként kisüt, de a szél hideg.


    Julika, incsiklandozó lehetett a föztöd.


    Anikó kár, hogy nem tudsz repiteni abból a sütiből.


    Sacika, Misónak gratulálók!


    Ildike, remélem a sarkad már nem fáj annyira.Azt hittem felteszed a javitott farkast.


    Borsikám jobblást. Remélem a dugulás elháritása is megoldodik. Ilynkor tudjuk meg, hogy amit természetesnek veszünk és elromlik, milyen hiányt, bosszuságot okoz.


    Marika, ugye azért nem viszed tulzásba a munkákat?


    Magdika, ez ujabb kiadást fog okozni.


    Erika, hogy vagy? Javulgatsz. Ugy tudtam, hogy készültők ki a telekre. Voltatók, vagy elmaradt?


    Pötyike még nem jelentkezzett. Alexáék átköltöztek már?


    Mindenkinek kellemes és fájdalommentes hétvégét kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (282939)
    2019-03-16  10:23
  11. 2019. március 16. 13:22282941.

    Sziasztok!


    Felénk hűvös van és csepereg az eső, el se akarom hinni, hogy holnap 20 fok lesz.


    Elmentem egy messzebb levő turkálóba, mert ilyenkor nagyon olcsó 190 Ft kilója a cuccoknak. Nem ruhaneműt..hanem varráshoz anyagot kerestem. Vettem is két nagy sötétítő függönyt..lehet sajnálni fogom szétszabni.


    Főznöm se kell, tegnap a lányom hozott pacalt Lajosnak (remélem puha..igaz mondta a lányom vagy 6 órát főzte)..magamnak meg túrós palacsintát csinálok.


    Alexáékkal is beszéltem..Leona kapott a torna versenyen egy kupát..irtó büszke rá. Meg hegedült nekünk..borzalmas volt!!! De nagyon meg lett dicsérve. Alexa panaszkodott, nincs munka a gyárban ahol Markusz dolgozik..meg ő is 4 órában. A Brexit miatt. A franciák nem küldik az alapanyagot, mert ha kilépnek már vámot tudnak felszámolni rá. Meg teljes káosz van.


    Jó kajás képeket tettetek fel ..csak el se tudom képzelni a gránát almát a rizsben..közben köpköditek a magokat?? Ilyenek jutnak az eszembe..a pihent agyammal

  12. 2019. március 16. 13:16282940.

    Julika, ahogy visszaemlékezel,   borzasztó  nehéz  lehetett azt a   helyzetet kibírni!!  


    Megfogadom  a jótanácsaidat, köszönet, .. hasznosak. 

    előzmény:
    BiriBiri (282939)
    2019-03-16  10:23
  13. 2019. március 16. 10:23282939.

    Szervusz Borsom!


    Bizony nagyon kellemetlen, ha nem megy le a víz. Mi akkor voltunk bajban amikor anyukáméknak ki kellett hozzánk költözni mert betegek lettek. Sajnos se a csövek átmérője se az akna nem bírta. Béla "gyorsan"ásott még egy nagy aknát..szabálytalan, csak egy akna lehet egy portán de mi nem tudtuk máshogyan megoldani. Az valami borzalom volt...7 ember használta a fürdőt, a wc-t..Aztán szerencsére egyetemre mentek ketten, Timi meg beköltözött Csabára a szüleim lakásába. Anyukám strok után nem tudta jól használni a csapot, folyt a víz..apukám igyekezett a nyomában lenni, de mindig ő sem tudta megakadályozni..nagyon nehéz időszak volt. Amikor végre meg lett csinálva óriási megkönnyebbülés volt de szippantó állandó vendég volt nálunk. 


    Mióta csatorna van nem volt dugulás, igaz új csöveket tettek le.Addig a görényes ember gyakran jött de a Lacinak is volt és megcsinálta. Nagyon ügyelek, hogy semmi maradék, szemét ne menjen le. 


    Azt hittük mára jobb idő lesz...tegnap jobb volt, de azért kimegyünk csapot szerelni. 


    Borsika! Igyekezzél olyan tevékenységet folytatni..hűű, micsoda mondat..amihez nem kell sok víz. A vajlingól az udvarra kellene önteni a vizet ami nem tesz jót a kertnek.

    előzmény:
    BORS (282936)
    2019-03-16  10:04
  14. 2019. március 16. 10:20282938.

    Magika én majdnem végig néztem a miniszterelnök  ünnepi beszédét, 10-esre vettem a hangszórót, és olvastam a szájáról, amiket beszélt.  Hát mindenről szólt az, csak nem a lényegől, a 48-as hazafiak hősiességéről.


    Julika,  azt gondolom én:  a  lengyelek dicsőítése,  Bem tábornoknak  a forradalom során szerzett  érdemei miatt lehetett.  Vagy nem annyira? 

    előzmény:
    harangvirag08 (282925)
    2019-03-15  13:57
  15. 2019. március 16. 10:08282937.

    Nahát, Anikó,  ..pont ilyen  lekváros, túrós, vagy  gyümis táskára vágytam!   ..köszi!

    előzmény:
    ancsa46 (282927)
    2019-03-15  14:58
  16. 2019. március 16. 10:04282936.

    Húúú  az a kacsasűlt,   J u l i k a !!  Nagyon hívogató!  


    Sziasztok, köszönöm a kedves szavakat, nem érdemlem, de majd igyekszem megszolgálni.  Ha helyre billen a közérzetem. Nem jó, ..nna,  nem tudok megbékélni azzal, hogy még mindíg dugulás van.Hagyjuk. Hosszú. 


    Mi szeretett Ildikénk, együtt érzek veled a fájdalmak miatt. Viseljük és kész. Mit lehet tenni?! Egyik nap jobb, máskor meg könnebb kicsit.  A lovas festményt majd megtalálom biztos. 


    Sacika gratulálok Misónak, ..ő az ügyes kis versenyző,  minden díjat elhoz, amit csak lehet.  Lilike képe igen fantáziadús. Majd egyszer biztos művész válik belőle. Igen sikeres unokáid vannak. 


    Az izületeim nekem is rosszalkodnak. A csuklóim, forgóim,  ..már azt sem tudom hol fáj jobban.  Itt kitűnő idő van, majd elviszem magamat sétálni. Ez a javító program mindent aláhúz pirossal, ..értem én, tele van hibával, pedig úgy igyekszem,annál rosszabb. Elég nekem a  stagnáló "y"-om, amihez ha hozzáérek, nem csinál  betűt, ha nagyon nyomom, akkor bezzeg 2-őt is!Elnézést kérek.Majd ha meglesz az "új" gépem, amit  mindössze  fél órát láttam karácsonykor, aztán  ment a szervízbe. 


    Van egy spenótom, és aprólék levesem,  igaz két napos, de nem válogatunk, el kell fogyjon. Tegnap úgy ettem volna sütét késő este, de mert nem volt, helyette bemazsoláztam. Ami maradt, majd ma beledobom a bögrésbe, amit már napok óta tervezek.A bundás almából sem lett semmi!!!   :- (((...Kétszer is meggondolok minden edény használatot, a dugulás miatt. Ha nagyon muszáj, akkor úgy mosogatok, hogy elő öblítem a f.szoba csap alatt, ahol rendszerint  hideg víz jön, ..aztán beteszem a mosogatógépbe,és ha összegyűlik, akkor  bekapcsolom. Kb. 10 percenként "ránézek".  Amikor kezd feljönni a víz a konyhai vízcsapban, akkor kikapcsolom a gépet. Jó félóra múlva bekapcs., akkor  megint  kicsit járatom. Arra gondoltam, hogy veszek két müa. vájdlingot, és  melegítek vizet a mosogatáshoz, úgy mint réges-régen volt. 


    Az idegtől a nyakam és a lapockám is zsibog folton. Az este  bekentem alkoholos krémmel. Az utóbbit nem értem el, van egy hosszú cipőkanalam, azzal oldottam meg. Zseniális, ugye? ..most tovább visszaolvasok, ..mindíg jól elmaradok. Úgy röstellem. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (282926)
    2019-03-15  14:43
  17. 2019. március 15. 20:40282935.

    Benéztem én is....sajnálom, hogy fájtol, tudom nem vigasz senkinek, hogy én is....fogjuk az időjárásra?No de mindig?


    A feltett képeimen Misi az érmével és oklevelével , amit a 2018-as sport teljesítményéért kapott.....a rajzott Lili készítette valami vizes pályázatra...


    Aludjatok, pihenjetek jól és reggel ébredjetek frissen, fájdalom mentesen.

  18. 2019. március 15. 20:05282934.

    Még beugrottam így a nap végén, és jól tettem, gratulálok Misinek az elismeréshez, én úgy gondolom Övé a rajz.


    Ildi ez a bukta a tegnap főzött szederlekvárral készült, jó lett. Láthatjuk majd a farkast? Igazán sajnálom a fájdalmadat, nem tudom miben lehet még reménykedni, gondolok itt a saját derékfájdalmamra is.


    Lassan elvonulok olvasni, jó pihenést kívánok mindenkinek.

  19. 2019. március 15. 18:57282933.

    Jó estét. Neked is Julika, te már előre köszöntél. Itt vagyok.


     


    Ma reggel arra ébredtem, így márc15. napján, hogy a népi táncot kéne eljárnom,mivel úgy éreztem, tényleg sarkantyús táncot játszhatnék


    annyira fájt a bal lábam,mondhatnám a másik /még jó, hogy kettő van, de az maradjon is meg/  Szóval szaporodott a fájdalom. A port  most nem vettem be, mert tegnap olyan rossz volt a szívem, hogy nem mertem, hátha annak a hatása. Így csak elviseltem. 


    Tejfölös bablevest főztem, Bea sütött kenyérlángost, de ez nem is lángos, ez annál sokkal finomabb. 


    Vártam Tomiékat is de ő biztos dolgozott, nem is láttam itt. 


    Délután festettem, a farkasos kép megint beugrott,így megcsináltam. Úgy döntöttem befejeztem a képet. A fényképezés során láttam, hogy talán mégsem. Nem tudom, hogy hozzányúljak-e vagy sem. 6 órakor nyilvánítottam késznek. /lehet, hogy tévesen/.


    Annuska ezek szerint egyre jár az agyunk,  várom a jó időt, talán akkor  nem fáj  annyira a fájdalmas rész.


    Julika, biztos nagy öröm a cicákat nézegetni, de a cicák meg szoktak komolyodni, később már elhagyják a játékot. Nagyon jó szórakozás kifigyelni őket, hogyan érdeklődnek más dolgok iránt.


    Mi van a távollévőkkel, talán majd csak jönnek, lehet, míg én ezt a monológot írom, már be is érkezett egy hsz. 


    Annyira lassú a netem most, de lehet, hogy sokan rá vagyunk kapcsolódva, így aztán  nem csodálkozhatok. 


    Nem tudom még mit akartam írni,  de én most már a hétköznapokat szeretem, semmilyen ünnep már nem hoz lázba. 


    Picit belenéztem délelőtt a Tv-be O. gyülésébe,  sok volt  a külföldi. Ekkora érdeklődés van hazánk iránt. Azt hittem egyszer igazán márc. 15 lesz, nem a szolidaritás. A meghívott biztos hozott egy csomó embert magával.


    Visszapillantottam, látom Saci is írt. Mit kapott Misó? Kié a szép rajz?


    Anikó köszönöm a virtuális buktát, jól néz ki. Milyen lekvárral készült? Mintha szilvával látnám.  Az idén akárhogy kell főznöm szilvalekvárt.


    Borsom,  mint írtam úgy vagyok, ahogy vagyok,  jobban nem tudok vigyázni magamra. Te is  tedd amit tudsz, amikor nem megy feküdj le, ja és ne az utolsó pillanatban egyél.  


    Valamit kellene néznem, mert már hiányzik. 


     


     


     

  20. 2019. március 15. 17:03282932.

    Nekem az ütötte meg a fülemet, hogy a lengyel miniszter azt mondta, a szolidaritást ünnepeljük. Hááá??? nekem nem egészen erről szól...mert jó, a lengyel és magyar szolidáris egymással....de ez a nap nem azt ünnepli. De azt hiszem csak ismételjük egymást...elveszett ennek az ünnepnek a lényege, a varázsa.

  21. 2019. március 15. 15:38282931.

    bocs..nem akartam kétszer

    előzmény:
    Rolta (282930)
    2019-03-15  15:36
  22. 2019. március 15. 15:36282930.

    Szép délutánt Mindenkinek/


    Az ünnep számomra is elvesztette a régi varázsát.....mindenről szól, csakmagáról az ünnpről nem.....ennek ellenére meghallgattam a beszédet, szörnyű volt, mint évek óta mindig...


    A nap nálunk is eseménytelen.....Finom lehet Julikáék kacsája, Anikó buktája és biztos mindenki más ebédje is az volt...Nálunk leves volt tegnapról melléje a karaj nyesedékéből és csirke májból csináltam egy szaftos valamit...hét végére a  csülkös  répát megfőztem...majd vörösboros marhapörkölt lesz melléje és egy csirkemelles-pórés-kápiás keleti fűszerezésű valami.....újabban a lányok mindig eszt kérik, szoszókának hívják.Marika...ügyes vagy, már sok minden egyedül megcsinálsz, azért vigyázz magadra, fogadd el a segítséget..


    Remélem Erika szép lassan gyógyulgat....Annuskát sajnálom a romlás miatt, talán kicsit kárpótolja a nagy uncsi látogatása...


    Borsika.  nagyon tetszik a reggeli beköszönésed, mindig  történik vagy veled, vagy körülötted valami...


    Olyan borús az idő éppen arra való, hogy a hűvös miatt ne csináljam meg azt, amit majd később a meleg miatt nem fogok..ezt valahol olvastam és nagyon magamévá tettem.....


    Teljen jól a délután hátralévő része....azoknak is akik még nem jelentkeztek..


    1-2. Az én márciusi büszkeségem


    2. Remélem ez is az lesz


     

  23. 2019. március 15. 15:35282929.

    Szép délutánt Mindenkinek/


    Az ünnep számomra is elvesztette a régi varázsát.....mindenről szól, csakmagáról az ünnpről nem.....ennek ellenére meghallgattam a beszédet, szörnyű volt, mint évek óta mindig...


    A nap nálunk is eseménytelen.....Finom lehet Julikáék kacsája, Anikó buktája és biztos mindenki más ebédje is az volt...Nálunk leves volt tegnapról melléje a karaj nyesedékéből és csirke májból csináltam egy szaftos valamit...hét végére a  csülkös  répát megfőztem...majd vörösboros marhapörkölt lesz melléje és egy csirkemelles-pórés-kápiás keleti fűszerezésű valami.....újabban a lányok mindig eszt kérik, szoszókának hívják.Marika...ügyes vagy, már sok minden egyedül megcsinálsz, azért vigyázz magadra, fogadd el a segítséget..


    Remélem Erika szép lassan gyógyulgat....Annuskát sajnálom a romlás miatt, talán kicsit kárpótolja a nagy uncsi látogatása...


    Borsika.  nagyon tetszik a reggeli beköszönésed, mindig  történik vagy veled, vagy körülötted valami...


    Olyan borús az idő éppen arra való, hogy a hűvös miatt ne csináljam meg azt, amit majd később a meleg miatt nem fogok..ezt valahol olvastam és nagyon magamévá tettem.....


    Teljen jól a délután hátralévő része....azoknak is akik még nem jelentkeztek..


    1-2. Az én márciusi büszkeségem


    2. Remélem ez is az lesz


     

  24. 2019. március 15. 15:00282928.

    Julika nagyon jól néz ki, ez csak finom lehet.

    előzmény:
    BiriBiri (282926)
    2019-03-15  14:43
  25. 2019. március 15. 14:58282927.

    Szervusztok.


    Sütöttem ma lekváros táskát, szerintem a vőm megérezte az illatot, mert egyszer csak itt termett. A hegyről jött hazafelé, így el is vitte a részüket. Összeszedtem egy kis égetni való lim-lomot, holnapra hűvösebbet mondanak, így reggel begyújtok a csempébe, legalább eltűnik ez a sok gyűjtögetett cucc.


    Borsika jó volt olvasni az írásod, jöhetnél sűrűbben is ilyen szép beszámolókkal.


    Olyan finomakat, ötleteseket főztök elszegődnék kosztosnak bármelyikőtökhöz, csak ne nekem kellene már főzni.


    Az ünnepnap nálam nem különösebben ünneplős. Minden tiszteletem az ősöknek, de ez a mostani "VILÁG" elmosta a régi ünneplős hangulatot.


    Hoztam egy kis kóstolót, egy finom kávéval elmegy.

Címlap

top