Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. március 10. 16:34282876.

    Üsd be a keresőbe hogy Elzaszi rakott hús...én egy kicsi változtattam rajta, nem szeletben tettem a húst ,mert először úgy a hús nem volt elég puha...hanem apróra vágva majorannás apró pecsét csináltam  , a húsleves kockával  és úgy raktam össze. valami isteni és kiadós. A .kacsasütőben szoktam csinálni, teli van vele és elfogy

    előzmény:
    Rolta (282875)
    2019-03-10  16:15
  2. 2019. március 10. 16:15282875.

    Julika.....ezzel a rakottassal azt hittem felfedeztem a spanyolviasztúgy látszik csak én nem ismertem.. ugyanígy csináltam csak csirkecombbal...nagyon finom lett, biztos máskor is elkészítem.....és milyen az Elzászi?

    előzmény:
    BiriBiri (282872)
    2019-03-10  15:30
  3. 2019. március 10. 16:12282874.

    Ildikó!


    Nagyon boldog névnapot kívánok!

  4. 2019. március 10. 15:33282873.

    Nem hájában..hajában főztem

    előzmény:
    BiriBiri (282872)
    2019-03-10  15:30
  5. 2019. március 10. 15:30282872.

    Sacikám!


    Nem tanultam meg tésztát gyúrni...otthon anyukám úgy csinálta a leves betétet, hogy egy nagy pohárba a tojás, annyi liszt rá amennyit lazán felvesz, nem kavarni, a villával lazán elegyíteni a tojást és a lisztet, ezt hívom én galuskának. laza, finom..Igazi galuskát talán csak egyszer csináltam, kapros túrós galuskát, szigorúan a recept alapján..finom volt. Ami csipetkét ettem az kemény volt.úgy nem szeretem. Mi otthon nem ettünk tésztát, anyukám nem szerette, sok volt a sava, állítólag az arra nem jó. Olyan savanyú káposztás rakottat sokat csináltam. Amikor Melinda születésekor kiköltöztünk Megyerre a félig kész házba, szinte az anyósom kertjéből táplálkoztunk. megtermett a káposzta, ők savanyított, volt krumpli, a sógorral felesben kaptunk egy disznót. Anyósoméknál feldolgoztuk, volt szalonna, sonka. Hájában megfőztem a krumplit, hagymán megpároltam a káposztát és sorban leraktam, rá sonka vagy csak szalonna került rá   be sütőbe,,lehetett tejfölösen enni. Ez olyan szlovák étel, az anyósom tót volt. És hogy ne csak tót ételt együnk az Elzászi rakott hús volt a kedvencünk. 

    előzmény:
    Rolta (282871)
    2019-03-10  14:38
  6. 2019. március 10. 14:38282871.

    Szép délutánt Mindenkinek!


    Ildikó....neked itt is kívánunk nagyon boldog névnapot! Igazán szép ajándékot és ajándék kirándulást kaptál....A képek láttán kicsit nosztalgiáztam.....az apósom testvére Zalaszántón lakott a lányáékkal és egy látogatás alkalmával felmentünk a sztupához....jó hosszu tanösvényen kellett menni.Akkor még a szentélyeket csak megnézni lehetett, bemenni nem és talán egy hely ha volt ahol vásárolni lehetett apró csecse-becséket...így is élmény volt........azt sajnálom, hogy az energia áramlást sem itt sem máshol nem érzem, biztos felkészültnek kell rá lenni..


    A Csillagvár is ismerős, 2 éve ott volt papa névnapja tartva, a vőm rendezte....előre lehetett időre  helyet foglani és tlán az egytlen hely ahol azon csodálkoztam, hogy csak ennyit fizetünk..pedig voltunk jó páran..


    Julika.....újabb szépséget varrtál  és finomat főztél....azt nem értem hogy nem tudsz csipetkét csinálni?Talán inkább jobban szeretitek a kis galuskákat...


    Pötyike....én is sajnálom, hogy nincs kicsink akinek a szépségeidből lehetne ajándékozni....hogy van türelmed ilyen tökéletesre csinálni az apró figurákat....babákat tökéletes öltözékben.....


    Tegnap ismét főzős napom volt...Ki akartam üríteni az egyik fagyasztót...átpakoltam a másikakba és találtam egy fél tyúkot, abból és pulykanyakból lett leves...Az interen találtam egy érdekes rakottast....krumpli , savanyú káposzta, csirke comb filé.....tetején tejföl, ezt próbáltam ki és elkészült életem első ehető fasirtja  sült batáta-cékla-cukkini körettel......Azt hiszem pár napig nem kell főznöm, mert eleve többet csináltam és az utolsó pillanatban Saciékat meghívta az anyósa....nem tudom miért nem előbb, de .ugye őt nem lehet megsérteni......


     


     

  7. 2019. március 10. 12:37282870.

    Szervusztok


     Ildike, nagyon jó egészséget, sok örömöt és boldogságot kivánok.


    Magdika, szépek ezek a tulik.


     Ildike, szép és élményekben gazdag napod volt. Na és az ajándék szuper.


    Julika, már sokszor mondtam, de csak ismételni tudom nagyon ügyes vagy. Biztos örömet szerzel vele.


    Pötyike, nem féltelek, már biztos a gondolat meg van a következő alkotáshoz.


     Itt reggel egész kellemes volt az idő, de már befelhösödőtt és hül a levegő.


    Mindenkinek nagyon szép és vidám vasárnapot kivánok.

    előzmény:
    potymama (282868)
    2019-03-10  12:03
  8. 2019. március 10. 12:29282869.

    Pötyikám!


    Rosszul gondolod. Egyáltalán nem tudom azt az apró pelenka öltés csinálni. Én nézem irigykedve milyen egyformán, szépen csinálod. Én már olyan közepes vagyok ebben a lyuk technikában. rengeteget kell még gyakoroljak, hogy tökéletes legyen.  Most is hozzá fogtam egy kis terítőhöz, na, ott aztán gyakorolhatok. Az Ildinek adott kis terítő még olyan kezdetleges volt..most már jobbakat csinálok de akkor annyi telt tőle, de azt olyan szeretettel adtam hogy pótolja a hiányosságokat.


    Te olyan szépségeket csinálsz hogy én is sajnálom, nincs kenek ilyet venni...pedig egy olyan babával talán még én is elszórakoznék, gyönyörködnék benne, annyira tündériek.

    előzmény:
    potymama (282868)
    2019-03-10  12:03
  9. 2019. március 10. 12:03282868.

    Sziasztok!


    Ildikó nagyon jók a képek! És az, hogy írtál hozzá egy kis magyarázatot..az is.


    Ja..majd elfelejtettem..Boldog névnapot kívánok!!


    Ötletes és szép ajándékkal leptek meg a kiránduláson kívülire gondolok a festős könyvre.


    Julika..nagyon szép a terítőd. Mindig rád gondolok ahogy varrom a pelenka öltéssel a kis filc figurákat.


    Azt gondolom Julika ezt seperc alatt megvarrná..és milyen szépen!!


    Alkotói válságban vagyok! Mindent befejeztem..és nem tudom mi legyen a következő?


    Először kirobogok a konyhába és megfőzöm a vasárnapi ebédet..spenótot! Lajos kedvére..bár már nem fáj a foga..gyökértömést csináltak..nem fejezte be a doki..véglegesen... ha nem fáj hétfőn, vagyis holnap tömi be.


     

  10. 2019. március 10. 11:18282867.

    Szervusztok!


    Jó volt olvasni és nézni Ildi beszámolóját. Magyarországon 7 sztúpa van, ebből 5 látogatható. A zalai a legnagyobb. Én Taron láttam a Kőrösi sztúpát. Nekem is nagy élmény volt.


    Milyen jó, hogy ilyen ünnep megtöri a "szürke" hétköznapokat, és nem csak az ünnepeltet, de minket is feldob. 


    ma nagyon csendes napom van, fél 10. ágyban voltam, néztem 2 részt a vacsorázóból. Olyan semmilyen idő van, kicsit fúj a szél, de nincs hideg, a nap nem süt de világos van...ezt jól megmondtam.


    A sok "csecsbecse" láttán jutott eszembe, hogy nekem is van olyasmim. Judit, Nóri lánya festette nekem, krisnás, de az is keleti.


    Saci kíváncsi milyen egy krisnás esküvő. nagyon színes, nagyon nagy hókuszpók. Olyan látványosság.


    Varrtam egy kis terítőcskét, Krisztié lesz..Timi megy a hónap végén Szegedre tanfolyamra, akkor köszöntjük. Van egy hely ahová éppen jó lesz.


     

  11. 2019. március 10. 10:59282866.

    Nagyon régen szerettem volna ide elmenni. 


    Igazán jó volt. Most meg úgy vagyok elmennék megint, mert másképp nézném. Az összes imakereket megforgattam. Rita filmjében láttam ilyet, akkor még nem tudtam a jelentését, jelentőségét.  Hát én hiszek benne. 


    De a nagyobb meglepetés a képeskönyvem volt. 


    Bea fotózta az egészet, de hogy mikor, vannak fotók, amik az átfestés előtt készültek. 


    Azt kellett volna látni, mikor megláttam az előlapot, de először a csomagolás ragadott meg. 


    Molinóba volt csomagolva és azt hittem valami festővásznak kapok.  De majd ezt is kipróbálom, milyen ilyenen a kép. Valamire kikell feszíteni, de mire? Vagy  fára felragasztani, de mivel? 


    Az előlap Rebekának készült kislány, először nem is tudtam, hogy az az enyém. Azt hittem a  mintáról fotózta. Nagyon jó lett, szép színes lett, ahogy lennie kell. Ja és persze fényes is, az sokat emel rajta. 


    Korán felébredtem, nekem már itt az ebédidő.  /5 óra/. 


    /lehet, hogy ezt már megírtam valamikor/. 


     


    Sok a kérdés. Ma még nem is vagyok magamnál.


     

  12. 2019. március 10. 09:44282865.

    Szervusztok.


    Ildi szép képeit nézegetve, gondoltam beugrom ide is, mert hátha elkóborlom a mai napot is másfelé.


    Ildi szép, régi vágyad teljesült tegnap, gondolom feltöltődtél ezen a szép kirándulásoson. A medvehagyma itthon is bújik, sajnos nem olyan látványos, mint az erdőben.


    Csendes napnak nézek elébe, majd keresek némi elfoglaltságot. Tegnap itt voltak a lányomék, utána kint akadt dolgom, helyére került az esővíz gyűjtő edény is. Ma nem kell  főznöm, azért igyekszem hasznos lenni.


    Legyen nagyon szép vasárnapotok.

  13. 2019. március 10. 09:23282864.

    Ildi, nagyon boldog névnapot kívánok.

  14. 2019. március 10. 09:22282863.

    Szép napot Mindenkinek!


    Remélem szép idő lesz ma...mert az időjósok szerint  akkor ez folytatódik.


    Ildikém ...csak nézem a képeket és ámulok....nagyon nagy élmény lehetett.


    Annak idején Sopronba jövet-menet mindig láttuk az útról az erdőből kimagasló Sztupát.Sokszor mondtuk majd "egyszer" megnézzük....de mindig siettünk, vagy ide, vagy haza ....így elmaradt.Nem gondoltam ,hogy ilyen különleges.Azért még nem mondtam le róla .....talán egyszer oda sodor az élet.Jó volt olvasni az ismertetőt.Annyira a hatása alatt vagyok ....össze-vissza kavarognak a gondolataim.


    Nagyon jó helyen vacsoráztatok .....meglepő, hogy vannak még ilyen árak.Gondolom nagyon finom volt.


    A  könyvajándékod ...csodálatos.Nagyon -nagyon figyelmes családod van.


    A képen ugyanolyan álomfogók vannak  mint a  The Heirsben .


     


    További szép ünneplést kívánok!

    előzmény:
    franci47 (282862)
    2019-03-10  08:49
  15. 2019. március 10. 08:49282862.

    Sziasztok.


     


    Felraktam a képeket, amiket csináltam, persze rossz beállítással - elfelejtettem visszaállítani - így olyan amilyen. Fent van a FB-on. 


    Kis ismertetőket is tettem hozzá, ha kinagyítjátok el lehet olvasni. Nekem érdekes volt. 


    Már régóta vágytam oda, nagyon jó volt a helyszínen az energia, mindenki nagyon kedves volt, még a hölgy is a bazárban, ott tilos a fényképezés, kint már szabad.  Nagyon szép csilivili dolgok voltak.  Mondjuk lakás is kell ezekhez a dolgokhoz. Pár db-ot azért én is el tudnék helyezni. 


    Nagyon messze van a falutól a Sztupa, gyalog képtelen lettem volna  elérni ide. Anita simán felsétált volna ide, az erdő aljától, de onnan is legalább 2 km,vagy több. 


    Csend van, voltunk többen, de még a gyerekek is csendben voltak, még futkosás sem volt.  Tomi kérdezgette érzem-e ezt azt, mondtam nekem nagyon kell figyelnem, mert annyira elvonja a figyelmemet a látvány, hogy magamra nem is tudok figyelni. 


    Az erdő mikor már majd kizöldül, biztos sokkal szebb lesz. Felvezették erre a dombra a vizet is, ki is van írva a mellékhelyiségbe, hogy takarékoskodjunk,mert sokba került a felhozatal, meredek dombon felnyomatni a vizet elég nehéz. Két bazáros van összesen, aki lentebb van az ültetget galagonyát és valami  már bokrot, hogy szép környezetben legyen. Úgy beszélgetett velünk mintha  száz éve ismernénk egymást.


    Sejtettem, hogy ide fogunk menni, ez a meglepetés,  az úton még megkérdeztem, hogy  hova megyünk, de nem mondták meg, már nem bírtam tovább, és "kitaláltam". Majdnem csalódtak, de mondtam nagyon örülök, hogy úgy vagyok mint a kisherceg mindig szeretek előre örülni. 


    A vacsi nagyon jó volt, cigány étterem volt, de ott állnak sorba a magyarok is, és jönnek enni. Nem kell sokat várni a friss  ételre, finom volt a hús, a leves, a hasáb burgonyáról nem is beszélve, nem volt zsíros, friss, ropogós, Anita ette a pizzaszerűséget annak a tésztája osztályon felüli volt, bántam, hogy nem ilyet kértem. Bea haza hozta az egy részét a vacsijának nem bírta megenni. Én a db rántott husit és  krumplit ettem meg a  sült szeletet és a rizst nem bírtam megenni. 


    Majd ha valami eszembe jut  közben megírom.


     


    NAGYON KÖSZÖNÖM A MAI KÖSZÖNTÉSEKET ÍGY ELŐRE,   A FB-OS  JÓ KÍVÁNSÁGOKAT MAJD EGYBEN FOGOM MEGKÖSZÖNNI. 


     


    Szép vasárnapot. 


     

  16. 2019. március 10. 07:44282861.

    Boldog Névnapot kívánok sok szeretettel Ildikénk.  


    Nagyon szép ajándékot kaptál a gyerekektől!  

    előzmény:
    franci47 (282858)
    2019-03-09  21:04
  17. 2019. március 10. 07:30282860.

    Ildikém .....nagyon boldog névnapot kívánok!


     


    Gyönyörűséges szép napod volt tegnap.

    előzmény:
    franci47 (282858)
    2019-03-09  21:04
  18. 2019. március 9. 22:38282859.

    Szervusz Ildi!


    Most már nyugodtan mehetek aludni, megtudtam hol voltál. Örülök, hogy ilyen szépen ünnepeltek a gyerekek!!!Mert megérdemled!


     

    előzmény:
    franci47 (282858)
    2019-03-09  21:04
  19. 2019. március 9. 21:04282858.

    Jó estét.


    Már biztos az ágyikótokban fekverésztek,  8 óra körül értünk haza. 


    Igen igen igen, ott voltunk ahol sejtettem, hogy leszünk. 


    Zalaszántó volt a végállomás és a Béke stupa. Buddha  temploma. 


    Lányok, nekem nagyon tetszett, fényképeztem, viszonylag jó képek lettek.


    Igaz oda gyalog nagyon nehéz feljutni, főleg nekem. A falutól messze van, a hófehér építmény. 


    Vettem 2 db füstölőt, és egy indiai  parfűm olajat, és egy egyszerű gyűrűt, ami változtatja a színét. Az enyém főleg zöld lesz. Olyan mint egy fémbe foglalt  kerámia gyűrű. 


    Holnap majd többet mesélek róla, fényképekkel együtt. 


    Mielőtt haza jöttünk szedtünk medvehagymát az erdőben. Jaj Julika, eszembe jutott a karosi medvehagyma dolog.  Tudod amit neked vittem oda olajban elrakva, ami kiborult a buszban. 


    Hazajövetel előtt bementünk vacsorázni, egy étterembe, onnan  nektek is küldtem egy kis vacsit, olvastam panaszkodtok, h ogy az éjszakai étterem  jó étvágyat csinál nektek.


    A kimcsit egyik télen elkészítettem én is.  Nem hasonlít a mi savanyitott dolgainkra. Kicsit erős is lett, bár én így akartam, de nem nagyon szerettem. Az illata mindenfelé járt a lakásban. 


    Szép álmokat. 


     


     


     


    Indulásunk előtt.......


    Előtt felköszöntöttek a gyerekek, azt kaptam, amire nem is gondoltam.


    Csináltattak nekem egy  könyvet, amiben a festeményeim vannak benne. Festenyém címmel.  Először mikor megláttam a borítóját, azt hittem valami meséskönyv, az elején a masnis kislány, mondtam is ezt  én is megfestettem. Nézem, látom az enyém. Belelapozva benne vannak a festményeim sorban. Meghatódtam, és nagyon örültem. 


     


     

  20. 2019. március 9. 19:52282857.

    Igazad van, Magdi..olyan jóízűen falják, tömik magukba hogy megkívánja az ember. A kimcsit talán a mi csalamádénkhoz hasonlíthatnám..megnéztem a wikipedán...erjesztett zöldségféle.Persze durva hasonlat de valami olyasmi..nagyon tettszik nekem is.

    előzmény:
    harangvirag08 (282855)
    2019-03-09  18:19
  21. 2019. március 9. 18:32282856.

    Én is hoztam Hollandiából ....már nyomuk sincsen.Időnként előjönnek.Azóta már kétszer telepítettem....a tavalyiból semmi sem lett.Most szépen kint vannak. J-nál ültettem  ....azok mind egyszálasak , pedig szép egészséges hagymák voltak.....azon biztos nem lesz virág.Van a kertben hagyományos piros ....két évig rajta volt az építési anyag ....azok minden évben szépek.


    Jó, hogy legalább a fotók megvannak.


     


    Várom Ildit.....itt szép kiránduló idő volt./ a szobából =/.

    előzmény:
    potymama (282852)
    2019-03-09  12:48
  22. 2019. március 9. 18:19282855.

    Sziasztok!


    Már megint este van.


    Csendes, nyugis nap volt.Tettem az itthoni dolgaimat.Nem volt kedvem kimozdulni.


    Pötyikém nagyon szépek a varrásaid....olyan ügyes vagy.Sikerült a  fogorvosnál elrendezni mindent?


    Nagyon jó ez az éjszakai éttermes film....csak nem szabadna este néznem.Olyan éhes leszek ....a napokban oldalast ettek kimcsivel.Igazából nem is nagyon eszek disznóhúst ....de a héten fogok sütni oldalast....igaz kimcsi nélkül.

  23. 2019. március 9. 17:02282854.

    Én is éppen azt akartam mondani, hogy romlik az idő. Olyan kíváncsi  vagyok, hová megy Ildi? Bárhová, érezze nagyon jól magát.

  24. 2019. március 9. 16:29282853.

    Szervusztok


     Itt már teljesen beborult és a szél is feltámadt.


     Ildike, már biztos csodás dolgokat látsz. Érezd nagyon jól magad. Ma Franciska nap van és ez  az itteni belépőd. Igy Ildikó napot megelözve ebből az alkalomból is köszöntelek


    Olvasom, hogy Benneteket is elkapott a nosztalgia . Bizony ez  egy nagyon szép emlék marad. 


    Pötyike, remélem Lajoson segitett a fogdoki. Nagyon ügyes vagy. Aranyosak a kis figurák


     

    előzmény:
    potymama (282852)
    2019-03-09  12:48
  25. 2019. március 9. 12:48282852.

    Sziasztok!


    Remélem Ildi el tudott menni, aztán majd megírja merre járt.


    Jön a rossz idő? Nem úgy néz ki..itt nyár van!


    A tulipánomból nem tudom mi lesz az erkélyen, tavaly szépek voltak, most meg olyan kis nyeszlett hajtást hoztak..de azt sokat.


    Volt Domaszéken csoportos törpe tulipánom..hogy azok milyen szépek voltak!!


    Volt hagyományos is..csak azok szerettek költözködni.A barátnőm hozta Hollandiából a hagymákat és évekig szépen virítottak..igaz nagy meglepetés volt..éppen hol kelnek ki.


    Alexáék a hónap végén költöznek, nagyon sajnálja otthagyni ezt a kis városkát..már azon molyol, hogy hogy cserélje el a kapott lakást.


    Kérdeztem hogy mi a neve..ő meg írta "devizes"...gondoltam valami mocsaras, lápos vagy mi...de kisült DEVIZES ez a városka neve.


    Nem főzök..Lajossal megyünk a fogorvoshoz 3-ra. Most nem tud enni, mert fáj a foga..utána meg gondolom kihúzzák..azért.


    Annyi befejezetlen varrásom van de megerőltettem magam és befejeztem egy párat.


    Tettem fel tegnap a Facebookra a "Pötye bababoltja"-ba meg itt is van egy.


    Nem a Dezső..ő nem eladó!!

Címlap

top