Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. március 9. 12:22282851.

    Annuska szia, köszi a jót tanácsot a fáslival kapcsolatban. Megpróbálom, van jó pár tekercsem belőle. Szép napot kívánok Neked és Mindenkinek a Menedékházban. A Diófa alatti  jókívánságokat pedig köszönöm szépen. Megyek hajat mosni.

  2. 2019. március 9. 12:19282850.

    Ildike, olyan szépet és meghatót írtál Mindenkihez szólva, hogy meg is köszönöm.vagy.

    előzmény:
    franci47 (282844)
    2019-03-08  19:33
  3. 2019. március 9. 12:06282849.

    Szervusztok!


    Ma nem jól ébredtem, olyan fáradtnak éreztem magam, kicsit ráhúztam az alvást. Aztán felturbóztam magam, főztem, mostam...Timi már rám telefonált, nem viszonoztam az integetését, hívott a vonalason is de nem hallottam..már aggódott. Ilyen az, ha megszokják, korán fenn vagyok a neten.


    Nagyon finom gulyást főztem, csirke húsból, sok zöldséggel, gombával, galuskával. Csipetkét nem tudok, de galuskát nagyon finomat.


    Gyönyörűen süt a nap de várom a beharangozott rossz időt..nem bánnám, ha valahol elakadna.


    Nagyon érdekel hová megy Ildi..


     

  4. 2019. március 9. 11:14282848.

    Köszönöm Anikó, bár kisebb problémák adódtak az elmenetel körül. 


    Molnár dolga az őrlés, így nem szólok bele, majd megoldják. 


    Én miattam halasztódhatna is, legnagyobb gond a kutya, és az időjárás. 

    előzmény:
    ancsa46 (282847)
    2019-03-09  10:38
  5. 2019. március 9. 10:38282847.

    Szervusztok.


    Ildi kívánok Neked ma nagyon szép, élményekben gazdag, meghitt kirándulást, és szép időt.

  6. 2019. március 8. 21:27282846.

    Ez szép végszó volt!

    előzmény:
    franci47 (282844)
    2019-03-08  19:33
  7. 2019. március 8. 19:49282845.

    Még van vissza pár óra a Nőnapból. Mondjuk minden nap nőnap. 


     


    Legyen szép estétek, jó éjszakátok. 

  8. 2019. március 8. 19:33282844.

    Drága Marikám. 


    Olyan boldog vagyok veletek. 


    Bármi adódik, mindig egyek vagyunk. 


    Ezt tartsuk is meg, ne szakítson bennünket senki sem szét. Így kell maradnunk egymással egymásért. 


    Köszönöm a köszöntést. 


     


    Hú de régen megírtam. 


     

    előzmény:
    Sacika44 (282842)
    2019-03-08  18:20
  9. 2019. március 8. 18:43282843.

    Marika ...én is egészen érzelmes hangulatba kerültem ...az emlékek felidézése kapcsán.Veled ott a vonaton találkoztam először....de olyan volt mintha ezer éve ismernénk egymást.Aztán szobatársak is lettünk.Újra megnézegettem a fényképeket.Eszembe jutott   Anyuka és a Kislánya,meg én mennyi tortát befaltam ....isteni volt.Másnap reggel Anikónál a sok finomság.Nem is tudom mikor készítette.A "Kishercegem /Misó" ahogy felpakolt a vonatra , mint egy igazi lovag....felejthetetlen volt.


    Ez egy  nagyon jó titok volt ....és meg tudtuk őrizni.Össze-vissza csapongnak a gondolataim....nagyon jó volt.


     


    ILdikém ...holnapra szép időt kívánok ...érezzétek nagyon jól magatokat.

    előzmény:
    Sacika44 (282842)
    2019-03-08  18:20
  10. 2019. március 8. 18:20282842.

    Szervusztok!


    Sok szépet írtatok a születésnapi találkozásról.Öröm volt visszaemlékezni,de nemcsak Ildikónak,  nekem is örök emlék maradt az a nap.


    Akkor ismertem meg mindenkit, aki most is közöttünk van.Addig csak a pályaudvaron találkoztunk páran.Igazán boldog vagyok, hogy köztetek lehetek./kicsit érzelgős lett, de ez az igazság/

  11. 2019. március 8. 18:07282841.

    Drága Ildikó!


    Sok szeretettel kívánok jó egészséget, nagyon sok boldog születésnapot!

  12. 2019. március 8. 17:02282840.

    Na most azt a két sort is kilőttem amit leírtam.


    Etyeken van igen, most eszembe jutott. 


    Nem tudom ezt most Vajna építtette fel, vagy így vette, ezt a lakótelep nagyságu  részt. 


    Nem csoda, ha a színészek megsérülnek ilyen helyeken kell mászkálni, futkosni. 


     


    Magdikám, mikor én mentem a kastélyba, bizony nem akartam menni,  mert nem is tudtam mit tegyek.  Úgy hívtak le a gyerekek, hogy  beszélni akarnak velem Anita szülei a  rajzaimról. Velem viszont süttettek pogácsát, h ogy  majd itthon megkínálom őket. Tiszta őrület volt az egész, mert valami sejtés volt, de semmi sem volt tiszta. Csupa ideg voltam. 


    Na azért nagyon nagyon szép volt.  Köszönet a RENDEZŐKNEK, VENDÉGEKNEK, CSALÁDNAK.


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (282839)
    2019-03-08  15:10
  13. 2019. március 8. 15:10282839.

    Sziasztok!


    Nekem is  gyakran.


    eszembe jutnak azok a szép botfai pillanatok.Julika már szinte mindenről írt...nekem a találkozás a vonaton , majd az állomáson. Tomi és Bence mint " tapasztalt" utazásszervezők rendeztek bennünket....és a rejtőzés a kastélyban. Csuda izgalmas volt.Minden percét élveztem.Mikor Ildi megjött...bizony ott volt a gombóc a torkomban a meghatottságtól.


    Közben közel 1 órás telefonom volt egy régi kolléganőmmel....szerintem holnap reggelig tudtunk volna nosztalgiázni.


    Megnéztem a videót ....azt hiszem Etyeken van ez a filmstúdió.Jó nőnapi kirándulás.


    Pötyi ...őrülök, hogy Alexáék lakhatása megoldódott.Angliában is nagyon magas a lakhatási költség.


    Délelőtt voltam a postán. J.mondta...vigyek nagy szatyrot ....sok lesz a levél....hát volt bőven.


    Szomorkás , esős nap van ....olyan kuckózós.

  14. 2019. március 8. 15:05282838.

    Azt hiszem ez Etyeken van, Peti mutatott tavaly képeket róla. Elképesztő mennyi helyszín van felépítve, kellemes nőnapi vendéglátás Bea cégétől.

    előzmény:
    franci47 (282834)
    2019-03-08  14:23
  15. 2019. március 8. 15:02282837.

    Sziasztok!


    Ma egész jó idő van, nem úgy mint tegnap. Jól kifogtuk ezt a kirándulást Olyan szél volt majd felborított bennünket. Azért a kedvenc helyeink nagy részét megnéztük. Fényképeztem is, de nagy igyekezetembe sikerült egy mozdulattal kitörölni a telefonomból. Majd a barátnőm küld át képet, remélem nem felejti el. Ebéd után még sétáltunk a szelek szárnyán....aztán irány a vasútállomás.......hamarabb értünk haza mint terveztük. De azért jó volt......


    Itthon várt Betti élménybeszámolóval....és a hercegem szépen kitakarított lakással. Már ezért érdemes volt elmenni Hogy teljes legyen az örömöm jött Betti vőlegénye egy nagy cserép tulipánnal nőnapra........


    Ennyi volt az örömködés, ma már jött a dolgos vagy kevésbé dolgos hétköznap.......Piac, vásárlás, főzés. Megkívántam Julikától a paprikás krumplit....mi is nokedlival szeretjük, meg persze jóféle kolbásszal....céklával. Vettem szép füstölt tokaszalonnát, már meg is főztem, most hüledezik, vacsorára jó lesz újhagymával......


     


    Julika Krisztidnek gratulálok....jó kis tanárnéni!


    Pötyi sajnálom Lajost a foga miatt, jaj de tudok szenvedni........Alexa nagyon ügyesen elintézte a lakás kérdést.....Meghozták a gyöngyöket?


     


    Megyünk sétálni.........

  16. 2019. március 8. 14:55282836.

    Szervusztok.


    Julika olyan szépen megemlékeztél a 2 évvel ezelőttiről, hogy szinte átéltem az akkori izgalmat, lesve Ildi reakcióját a meglepire.


    Ildi  az akkor igazi izgalmas várakozás, kis összeesküvés volt, nem ellened, hanem Érted, és örülök, hogy ilyen emlékezetesre sikeredett. Mondhatnám legyen még sok ilyenben részünk, de ugye a lehetőségeink erősen változtak-változnak.


    Pötyi ez nagyon jó hír, ugye mondják, minden rosszban van valami jó. Alexáék annyira megtalálják mindig a lehetőségeket, biztos simán megoldódik minden.


    Magdi nagyon szép a crókuszod, sajnos nekem csak pár szál maradt meg.


    Annuska, most már mondhatom, hogy a virágoskert rendben van, ma végeztem a kapálással is, igaz egész napra elég volt a munkából.

  17. 2019. március 8. 14:46282835.

    Ildikó drága születésnapod alkalmából kívánok jó egészséget, sok boldog évet szerető családod és a mi örömünkre!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    franci47 (282834)
    2019-03-08  14:23
  18. 2019. március 8. 14:23282834.

    Köszönöm szépen az új köszöntő szavakat. 


    Annyira jó érzés. 


    Kint voltam egy kicsit, pár ásónyom /nem végeztem, pedig kicsi/  ha most ez a rész meglesz, akkor 2/3 része megvan a felásandónak. Még aztán vannak bújó virágok, amik nem tudom merre teleltek, azt nem tudom  se ásni, sem kapálni. 


    A kert kicsi, így    a felásott rész nem nagy. Maradt még a  fekete szeder, kis málna,  és ribizli,  bokor. Most gereblyéztem egyet, ehhez volt kedvem. Ugye azt csinál az ember a születése napján, amit akar, amihez kedve van. 


    Most még lehet, hogy előre lépek, vagy hátra az évekkel, nem tudom.  


    Mit szóltok Vajna városához, rengeteg épitmény, nem csodálom, hogy ide jönnek filmet forgatni.  Nem is tettem fel minden képet, amit Beától kaptam. 


    Most tényleg konyháznom kell, mosódik a cipőm, remélem elég vizet kap a mosógép. Megsütöm a husikát holnapra, és készülök, "valahová" holnap. Csak az eső ne essen. 


    Majd jövök még. 


     


     

  19. 2019. március 8. 14:02282833.

    Annuska!


    Írtam a FB csetre..kérdeztem tőled hallókáról.


    Végre megtisztítottam az ablakomat. A cicák oda nyomják az orrukat, egy vonalban volt piszkos. Most szűkítettem a párkányon a helyet nekik,  a felére behoztam az orchideákat. meghálálták a tápot, kettő már szépen bimbózik, a többi is igyekszik. Annyira szeretem ha az ablakban virágzik, olyan szép , megnyugtató látvány.


    A gyógyszer tényleg nagyon drága,már elgondolkodtam azon, nem mindenki engedheti mag magának, hogy rendszeresen kiváltsa. A  gyógyszerészek tudnának, tudnak is róla mesélni.

    előzmény:
    Nusimama (282832)
    2019-03-08  13:08
  20. 2019. március 8. 13:08282832.

    Szervusztok!


     Itt olyan se napsütéses, se beborult az idő.  Nem jó kint lenni.


     Tegnap orvosnap volt. A 3 havi gyógyszer felirása miatt. aztán patika, ahol kemény 10 db ezrest hagytam. Utána egy kis vásárlás is volt. Gyorsan eltelt az idő. Tegnap a fiam hozott palántaföldet, meg olyan 50 literes földet és harmatrágyát is. Most már minden meg van, hogy a többi magot is elszórjam. Ugy érzem még nem késtem el.


    Anikó, a szerszámok nálam is lötyögnek . Már a hordoban vannak, hogy dagadjanak. Nálad ezek szerint már rendben a kertí,


     Erika, nem kéne dokinak megmutatni azt a csomot? Használd egészséggel az új szerzeményt.


    Borsika, miért nem fáslizod a lábad?


     Magdika, a kényelmetlen ülés ellenére, ezek szerint sok érdekeset is hallottál. Szépen kinyilt a kis kék.-


    Ildike, arra a sarokra nincs gyogyir?? Biztos nagyon jól fogod érezni magad.


    Julika, Krisztikének gratrulálók. Kellemetlen lehetett a gxülésen. A visszaemlékezés, sok kedves élményt idézet fel.Jó volt együtt Ildit ünnepelni.


    Sacika, biztos jó volt Alinával és Bizsuval egy kicsit lazitani.Pötyike, sajnálom Lajost, hogy megint fogbajjal kinlodik. Ilyenkor minden óra nehéz. Örülök, hogy Alexának szerencsésen megoldodótt a  problémájuk. Ügyes és talpra esett.


     

    előzmény:
    Nusimama (282831)
    2019-03-08  12:55
  21. 2019. március 8. 12:55282831.

    Szervusz Ildike!


     A jó barát keble barátjának születése napján lelkesedésbe tör ki, s minden háttérbe szorul, csak a jó kivánat lép előtérbe, a melyet mielőbb kifejezni óhajtunk.


    E jeles napon nagyon jó egészséget, hosszú szép életet és sok örömöt, boldogságot kivánok

    előzmény:
    BORS (282829)
    2019-03-08  12:24
  22. 2019. március 8. 12:34282830.

    Küldtem nektek 2 db videót. 

  23. 2019. március 8. 12:24282829.

    Édes Illdike,  Boldog születésnapot kívánok sok szeretettel!!!!



     

  24. 2019. március 8. 12:11282828.

    Kedves Lányok, 


    Zegen voltam, kellett ez-az. 


    Először a Fb-re néztem be,  ugye problémás most a vízjárás a  fürdőszobában, h elyileg a Wc-ben, mindenhol rendes nyomás van, csak ott nem tegnap délután óta. Mi a franc lehet, nem tudjuk. Hívtam a vizest, de nem veszi fel a telefont, 3 műszakban dolgozik, és nem tudom alszik, vagy  dolgozójában van. 


    Megírtam, hogy legyen nyugodtam a mosógépet is kipróbáltam, úgy néz ki az is kap elég vizet.Na majd meglátjuk ruhával. 


    Nem tudom hol van Vajna filmes városa, oda ment Bea a munkahelyével nőnap alkalmából. Vacsora is ott lesz.Majd este ér haza.


     


    KÖSZÖNÖM SZÉPEN A KÖSZÖNTÉST MINDENKINEK,


    GONDOLOM MÉG MEGKAPOM A MOST TÁVOL LÉVŐKTŐL IS, 


    ÉS ÖRÜLÖK, HOGY SZERETETTEL GONDOLTOK RÁM.  


    Sacikám,még  nem tudom milyen meglepi vár,csak annyit, h ogy nem kell kiöltözni, legyek kényelmes ruhába, délután lesz az indulás. Ennyit kell tudnom. Gondolom, ja majd bekapom a fájdalomcsillapítómat,  és nem dolgozom agyon magam délelőtt. Nekem már készülni kell az ilyen "kimaradásokra". Ezt Tomi adta elő, az ő kocsijával megyünk.  Töltsem fel a telefonomat,h ogy tudjak fényképezni.  Na ezt fejtsétek meg. 


    Gratulálok Krisztinek. Ügyes lányod van Julika.  /bocs lányaid/. 


    Jól felidézted Julika a két évvel ezelőttit. Bizony nagyon meglepődtem, főképpen a gond jött elő, járt az agyam mire hozzátok értem, h ogy  hogyan is legyen a szállásolás. Nem tudtam ekkora szervezésről,  jól munkálkodtak a szervezők.  Gondolom hogy élveztétek az ábrázatomat. Örültem nagyon, de h irtelen nagy gond szakadt rám, hogyan legyen tovább. ráadásul azt mondták Tomiék, hogy ők is itt alszanak,  nekik megágyaztam mielőtt eljöttem, az én ágyneműm a másik ágyon,  hogy majd én is alhassak egy kicsit. Aztán megoldódott lassan minden. Most is köszönöm azt a sok szépet, amit tőletek kaptam. Sajnálom, hogy Anikóra  is sok munka maradt. 


    Pötyi Alexád igazán talpraesett, és örülök, hogy megoldást találtak a lakhatásra. Csak hát ugye nem mindegy, hogy merre, hol. Leona már szerzett ott barátokat, akikkel jó barátságot kötött nem csak ő, hanem a család is.  Gratulálok. 


    Mindenkire gondoltam,most elmegyek kipakolom amit vásároltam. 


     


    Köszönöm lányok. 


     


     

  25. 2019. március 8. 11:29282827.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ildikónak  kívánunk nagyon boldog születésnapot!


    Julika......olyan szépen írtál a találkozásokról, minden szavával egyetértek......én sem írhattam volna szebben mondjuk nem is tudnám....Annyira örülök, hogy a jelenlegi kis családunk minden tagját ismerhetem...


    Pötyike..örülök a jó hírnek.....ügyesen sikerült megoldani a lakhaást....megérdemlik


    Reggel olyan esőre álló idő volt...gyorsan kimentem és elraktam pár dughagymát....


    nincs igazán neki való helyem, a folyton érő eprem nagyon kipusztult a élen, oda raktam, hogy ne álljon üresen a hely.....maradt egy csomó hagymácska, talán valamelyik szomszéd elülteti..még gazoltam egy kicsit.....sajna csak rövid ideig tudtam


     

Címlap

top