Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. március 8. 10:46282826.

    Pötyi!


    Ez szinte hihetetlen...nagyon örülök ennek a hírnek. 


    Ma már nem gyújtottam be, 21.05 fok van a szobámban. majd ha fázom kicsit ráhúzom a gázt. Ilyenkor olyan meleget csinál a csempe.


    Kipaníroztam a gombát, olyan szép, barna gombát hozott Timi. Hogy ne éhezzek a hétvégén, mert ő nincsen itthon. pedig gondoltam fogyózok egy kicsit de ma nemmegy, van még francia salátám,,és hát nő nap van,. csak nem ma kínozom magam? nem is megyek a boltba, mert ilyenkor jön meg a sütemény..még látni sem akarom...mert akkor végem vanveszek, eszek, és tovább nő a "dudor".


    Már porszívóztam a szobámban, felmosni az előszobát csak holnap fogom, ennyi tisztaság mára elég


    Az ablakból tartom szemmel a cicákat. Incike a kerítés mellett két lábon áll lesekszik a szomszédba...úgy, mint régen Fehér néni, az iskola hivatalsegédje...,mindenese.  Mi egy iskolában laktunk, szolgálati lakásban, áttelepültünk, nem volt más lakhatási lehetőség. Fehérék is ott laktak, volt nekik egy kis házikójuk. Mi tanteremből kialakított lakásban laktunk, tantermek voltak a szomszédban, minden hang áthallatszott. Aztán az egyik tantermet tornateremmé alakították, és akkor döngött a fal a labdától. Szóval Fehér néni kedvelt szórakozása volt, hogy .hétvégén állt a deszka kerítés mellett és szemmagasságban a résén sasolt. Tudott is mindent. ..mindenkiről. Inciékét hiába kérdezem, mit látott? Olyan diszkrét, nem árulja el. 


     


     

    előzmény:
    potymama (282825)
    2019-03-08  09:53
  2. 2019. március 8. 09:53282825.

    Sziasztok!


    Ildikónak boldog születésnapot kívánok.


    Nagyon sajnáltam, hogy nem tudtam elmenni Zalába amikor Ildi sz.napja volt, annak viszont nagyon örülök, hogy Baracskán ott voltam. Már nekem is probléma ha egy órára el kell mennem valahova.


    Nagyon izgultam Alexáékért, mert felmondta a tulaj az albérletet, méghozzá április végével. Nagyon jó helyen laktak és nagyon jóba voltak a háziakkal, de a háziasszony testvére  igényt tart a ház másik felére, mert haza költözik valahonnan külföldről. Az apjuk után örökölték ketten a házat.


    Alexa még soha se kért semmilyen segélyt, vagy segítséget, de kigondolták..írt egy nyilatkozatot a tulajnő, hogy utcára kell hogy tegye őket és beadta Alexa szociális lakás igénylését. meg ezt a papírt.


    És kapott egy 2 szobás lakást..olyan mint nálunk a tanácsi lakás. Az önkormányzattól és kedvezményes lakbérrel.


    Alexával még nem beszéltem. Kíváncsi vagyok a részletekre.

  3. 2019. március 8. 08:10282824.

    Szervusztok!


    Szóval Ildinek születésnapja van. Akkor ez a nap alkalmas arra, hogy emlékezzünk arra a kerek számra, és hogy azt együtt ünnepeltük. Felejthetetlen élmény volt az első perctől fogva. Az első perc Bea levele volt, mit szólnék hozzá, hogy meglepetés partyt szervez és leszünk-e mi is a meglepetés részei?? Most is libabőrös leszek..azonnal ment a riadó lánc, jöttek vissza jelzések, nanáááá..ott a helyünk.  Olyan jó volt a közös titok, olyan jó volt a várakozás. Jó volt együtt utazni, megérkezni ahol már márt minket Bea, Anikó..jó volt elfoglalni a szobát, találkozni Zöld Rózsival akitől pillanatok alatt mindenről értesültünk. Nagyon kedves, szerető barátnője Ildinek. És aztán lementünk az étterembe, megnéztük Ildi munkáit és vártuk!!! És megérkezett és tátva maradt a szája.Később kiderült őszintén meglepődött, megörült, de azonnal kattogott az agya, hová fog fektetni ennyi embertde megnyugodhatott, nekünk már volt szállásunk a kastélyban. Sőőőt, nekiGábor finom itallal kínált, finomat főzött...nagyon kellemes volt az este. A szobában még egy kis pizsama party is volt. Reggel aztán jött a következő meglepetés...Anikó villás reggeleivel , lukuluszi lakomával várt az otthonában ahol remekül éreztük magunkat, Pillanat alatt elszalad az idő, búcsúzni kellett. nem üres kézzel jöttünk ám el..Anikó bepakolta  a maradékot, nehogy már éhezzünk az úton...Saci virágmagokat hozott, mindenki  igénye szerint válogathatott belőle. Nehéz szívvel búcsúztunk el..de egy találkozót  még sikerült megszervezni Baracskára. Terveztük, hogy lesz még tali, de egyre több az akadályozó tényező..marad a fórum, a diófa, ahol nagyon jó találkozni veletek....együtt átélni az idő múlását. 


    Szeretettel gondolok rád Ildike , még nagyon sok boldog születésnapot kívánok. Kívánom, hogy még sokszor tudjunk köszönteni


     


  4. 2019. március 8. 07:38282823.

    Ildi kívánok neked nagyon boldog születésnapot.

  5. 2019. március 8. 06:52282822.

    Ildikém....sok szeretettel köszöntelek születésnapodon!Minden-minden jót kívánok !

  6. 2019. március 7. 19:32282821.

    Tuti, hogy írtam, ..de biztos nem küldtem el. Vagy elszállt.  Nem mintha  fontos dolgok lettek volna,  ..de már elfelejtettem. Annyi bizonyos,  hogy hi-hi, jobban is jártatok. : - )))  Köszönöm jól vagyok, kenegetem  a fájó  izületeimet,  ..napközben  voltam  pénzt költeni  a gy.szertárban, a boltban. A Teca-nap  jól sikerült, köszi a fgelmeteket, igen,szóhoz jutottam és  hozott Ő is nekem  édes  sütit.  Mindenkire gondolok,  jó pihenést, szép álmokat kívánok. 

  7. 2019. március 7. 18:24282820.

    Sziasztok!


    Úgy be vagyok havazva! Igy szokták mondani? amikor az ember semmire se ér rá. Minden bajok tetejére Lajosnak fáj a foga. A fogorvosunk meg külföldön van..pénteken este jön haza de szombaton fogad bennünket. Addig is el kellett menni röntgenre. És hol van a fogorvosi röntgen? az első emeleten..és nincs lift. (persze maszek) Azért sikerült Lajost felvonszolni..felfelé még könnyebben feljött, de lefelé a lányom állt előtte, ha dől elkapja..én meg valamelyest tartottam.


    Haj! Ha az ember megöregszik!!! Azért nem gondoltuk, hogy megéljük ezt a szép kort.

  8. 2019. március 7. 17:48282819.

    Egy kis tavasz.A kutyajárta kőkemény talajon csak kihajtanak a tavaszi virágok.

    előzmény:
    harangvirag08 (282818)
    2019-03-07  17:36
  9. 2019. március 7. 17:36282818.

    Sziasztok!


    A jó idő reményében indultam reggel Tómalomra...igen mehetnékem volt.Mire kiértem úgy fújt a szél, hogy a lemosó permetezésből nem lett semmi.Most már végképp elmarad....szinte pattannak a rügyek.Délutánra egész kellemes idő lett.Most meg teljesen besötétedett....egy nagy esőfelhő van felettünk ....igen kellene egy  kis csendes eső.


    Julika gratulálok Krisztinek a sikeres munkához.Gondoltam rád délelőtt.Ha el tudtam volna fújni az a sok levágott ágat,törzset....jó ideig elég lenne a csempébe.Így meg megy sok pénzért a  Zöldudvarba.


    Ildikém ...nézem az  "éjjeli éttermet". Nagyon jó . A tegnapi részekben a kedvencem Ji Jin Hee volt...hab a tortán.


     


     


    Jólesően elfáradtam.Egy kád jó meleg vízben kiáztattam magam ....ez az én wellnesem.

  10. 2019. március 7. 14:50282817.

    Szervusztok.


    Megtörtént a mai menetelem, elképesztően fújt/fúj a szél, és mivel sokat kellett volna várnom visszafelé a városban a buszra, elindultam gyalog, no néha kibillentett az egyensúlyomból. A telefonos szervizben hamar végeztem, volt egy csomó kattintgatás, és már kész is volt, nem kellett sorszámot sem húzni, egykettőre végeztem, Azonban a hapsikám jól felsrófolta a hangot, amikor jelzett, hogy jött egy üzenetem, majd frászt kaptam.


    Kertezős napot terveztem, de kifújta belőlem még a tegnapi napot is a szél, így idebent maradtam.Azt nem mondom, hogy nagyon aktív vagyok, mert tudjátok.....nekem reggel kell nekiállni a feladatoknak.


    Erikának szebb időt kívánok, igaz a jó társasággal talán észre sem veszi ezt a boszorkányos időt.


    Saci, bizony így van, ha dolgozni akarok, akkor a feltételét is nekem kell megteremteni, még fűrészt élezni kellene megtanulnom. Jobbulást a kis betegednek.


    Magdi Te is nagyon ügyes vagy, ezek a vacak szerszámok mindig meglötyögősödnek.

  11. 2019. március 7. 12:01282816.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk is őrületesen fúj a szél, de amugy napos enyhe az idő....


    Tegnap nem jöttem....elmen az időm Alinázással és kutyázással....csak egy kis levélpetrezselyem magot vetettem.......,bár korainak gondolom  hideg föld miatt...... hogy mire a tavalyi felmagzik, legyen mit csipegetni....


    Ma levest kellett főznöm......rongyos leves, kicsit másképp, nemrég olvastam.....és hal lesz mellé.....Tegnap nálunk böjtös nap volt..abból maradt...


    Julika.....gratulálok Krisztinánk az ügyes tanítványaihoz....ügyes voltál a Zsuzsi szőlőjének a metszésével..


    Annnuska....én is földi kutyára gondolok ....az csak végig vonul és megemeli a földet, mélyebben komoly járatai vannak...hozzánk egy vakond költözött és szinte naponta túr egy halmot....egyenlőre csak az ősgyepben, valahogy el kellene riasztani..


    Ildikó....szerencsés vagy az ügyes csontkovácsoddal....még nem tudod milyen melepi vár a hét végén? Vagy nem kell rá készülnöd és szigorúan titkos?


    Magdi...szorgalmas tanuló vagy, mindig eltanulsz új dolgokat...


    Anikó....te meg kész ezermester, mindent megtudsz csinálni....persze tudom a kényszer nagy úr...


    Borsika .....jól vagy e?Mindig alkotsz valami finomat....a túrósod kész tésztábol volt?


    Erika.....jól emlékszem, hogy ma van a győri kirándulásod? Érezdjól magadat és majd mesélj sokat..


    Pötyike.....hogy te mennyi szépsége csinálsz....mindenhez értesz ......nekem most egy terítő egy oldalára kellene felvarrni egy díszítő szegélyt, de még ennek is félek neki állni....aki tud gépelni annak semmi perc alatt meg lenne...


    Marika....kertészkedik e már a párod? Biztos szép a tavaszi kerted.....


     


     

  12. 2019. március 7. 10:51282815.

    Szervusztok!


    Szeles reggelre ébredtünk..annyira szelesre, hogy megbontotta a szomszéd tyúkóljának a tetejét. Bádog, hullámos...csak csapkodja össze vissza..még nem vették észre..vagy megvárják, hogy elálljon a szél .Nagyon  örülök, hogy tegnap mentem Zsuzsihoz, ma már nem mentem volna ekkora szélben.


    Örültem egy hírnek, a szegedi zeneiskola tette fel a FB oldalára. 2 tanítvány furulyából továbbjutott az országos versen döntőjébe. A felkészítő tanár farkas Krisztina. Tudtam, hogy voltak Szentendrén versenyen de akkor nem hirdettek eredményt, most tudták meg. Nem a legjobban indult...a tanítvány sítáborba ment, nem gyakoroltak eleget és ami a legnagyobb baj volt, lerágta a körmét. Sajnos nagyon rágja a körmét, otthon tudnak figyelni rá, a táborba lerágta. Végül is jól szerepelt, remélhetőleg a szülők figyelnek a döntő előtt a körmére..magyarán, a körmére néznek


    tA tegnapi egyesületi gyűlés botrányba fulladt, személyeskedés,  egymásra mutogatás... nagyon kellemetlen volt hallgatni..mi ,miután kiderült  ma nem lesz érdemi értekezlet, meg kell ismételni a gyűlést, egy idő után fel is álltunk és eljöttünk. Ilyen is van


    Most bent üldögélek, varrogatok.ilyen időben nem lehet kimenni. bent meg nincs kedvem semmihez. Ebédem van..jól elvagyok.Nézegetem zsuzsiék csodálatos képeit, minden nap végén elküldik, hol is jártak.

  13. 2019. március 7. 08:15282814.

    Jó reggelt. 


     


    Itt most a szél uralkodik.  Azt hittem ma kicsit napos lesz az idő, persze időjárást  sem néztem. 


    A csontkovács nem ártott meg, inkább segített, nem fájt semmim sem utána, kivéve a sarkam. Arra nem jó ez az ember.


    A tegnapi napom viszont rossz volt, semmire sem voltam jó. Talán front volt. Estefele azét bedobtam a zöldséges magokat a földbe. 


    A fájdalomcsillapítók bevételével én is úgy vagyok mint Annuska, nem veszem be mindig, hisz mindig fáj, akkor már teljesen leromboltam volna magam, ha minden nap megtenném. "csak jeles alkalmakkor" veszem be. Mondjuk a por diclofenákos használ, és az egyharmadról félre módosítva. 


    Ma is 5 órás ébredés volt. Hiába nem tudok tovább aludni, nem is tudom hány óra volt,amikor a TV-t lekapcsoltam, az az altatóm. 


    Kipihentnek éreztem magam. Aztán majd meglátjuk. 


    Mindenkinek szép napot kívánok. 


     


     

  14. 2019. március 6. 18:46282813.

    Sziasztok!


    Megint elment a nap ....és én még kertben sem voltam.Jöttem-mentem, pakoltam , rakosgattam.Átmentem a másik házba.Ott kixcsit hasznosítottam magam.Boscó még a "barátainál" van. Pénteken jön haza.Hiányzik.


    Erikám ...jó előadás volt tegnap .Növényekről ...sok érdekes.. eddig nem hallott dolgot mondtak.Olyan kényelmetlen volt a szék ....már majdnem feküdtem.Ügyesen vásároltál.Ami jönni akar azt el kell hozni.


    Pötyi én is elszörnyülködtem a fehérrépa árán...drágább mint a hús. A krumpli itt is aranyárban van ....és elég ócska.Valamikor ...de nagyon régen volt egy ilyen mizéria, hogy tavasz táján már nem volt krumpli.


    Borsévi ...vigyázz a viszerekre..nagyon tud fájni.Vadgesztenye krémmel szoktam kenegetni .Mostanában nyugton vannak.


    Anikó ...holnap én is szerszám karbantartással kezdek.Utána folytatom a levágott ágak összerendezését.Nem lehet elvitetni ....mert csak 15 után nyit a Zöldudvar.


     


    Ma hamvazószerda van. Azt olvastam "aki hamvazkodik nem fog fájni a feje". Gyerekkoromba ilyenkor a templomban  hamuból keresztet rajzoltak a homlokunkra.

  15. 2019. március 6. 17:09282812.

    Magdika, szia, hogy vagy? jobb-e már a közérzeted, ..a csontjaid fájlaltad, szegény.Megfigyelted ugye, hogy amikor  fontos feladatot kapunk, akkor szinte nem is érezzük, hogy fáj valamink. Te is nagyon aktív vagy, hála istenke, boscózol, várod a küldeményeket, tisztséged is van a klubodban, könyvtár, egyetem,  stb.  Ezek nagyon jó, hogy vannak, de bizony talpon kell maradni, ..és akkor még ott a sok ház körüli munka. Szóval  le a kalappal. Én is nagyon igyekvő vagyok, de alig hiszem, hogy erővel bírnám követni a Ti tempótokat. Hajrá Lányok!!!   JAJ ..kimegy az akkum,   halványodik,  ..


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (282798)
    2019-03-05  11:11
  16. 2019. március 6. 16:54282811.

    Pötyike, én csak elhűlve nézem az árakat a zöldség piacon is, ..őrület,   ez döbbenet,  felháborító  disznóság, ami  a néppel történik.  Régen, csak a fokhagyma és a fehérrépa árakon dühöngtem, most már  a krumpli is  ..még hogy darabra adják?  Majd ezt is megszokjuk?  Most láttam /mert ugye nem hallok rendesen/, szóval, láttam mennyi tenger pénzzel emelik a tisztségviselő vezető képviselők   fizetését.  Bánnám is én, ... ha az áremelések  arányban volnának a nyugdíjammal. 

    előzmény:
    potymama (282804)
    2019-03-06  12:24
  17. 2019. március 6. 16:45282810.

    Szia Erikám! Egyesek persze sétafikálnak kedvükre, ..hálaiisten! ...nem komolyan írigykedem ám. Örülök neki.  Keresem az alkalmat, hog elmondhassam, hogy én csak bicegek tegnap óta. A visszereim begyulladtak. Most pócolás, kenegetés, legalább 1 napi pihentetés. Az időtől, vagy a létrázástól? .nem tudni. Holnap már ugróiskolázni is tudok, biztos.


    Minden blúzt és táskát vegél meg magadnak, ami szembe jön veled.Mert  megérdemled.

    előzmény:
    erry (282808)
    2019-03-06  16:24
  18. 2019. március 6. 16:37282809.

    Szervusztok,  minden rendben?  ..Akkor jó. : - )) Annuska nekem nem tudom mikor lesz meg az új gépem. Még jó, hogy ezt a régit nem ajándékoztam el. Tecának adnám "kölcsön", had tanuljon  be vele, és akkor írhatnánk egymásnak. Hallani sem akar róla.  Fél tőle, azt mondja nincs türelme hozzá. 


    Jó sokat dolgoztál,  ..ugye a kiskert  is ad jó sok munkát?  Vigyázz a derekadra.

    előzmény:
    Nusimama (282806)
    2019-03-06  15:03
  19. 2019. március 6. 16:24282808.

    Szervusztok!


     


    Ma sem kerteztem, (szégyenlem is magam)


    helyette pedikűröztem, manikűröztem.....egyszóval készülődtem holnapra.


    Annuska a térdem ott fáj ahol a nyári esésnél megütöttem. Van rajta egy dudor és az szokott rendetlenkedni, kenegetem (ha el nem felejtem) és akkor jó.Most például jó, pedig a séta után vagyunk.


    Magdi mit tanultál tegnap az egyetemen? Tegnap eszembe jutottál amikor szembe jött velem egy blúz (így szeretek vásárolni) kicsit drágának találtam, de annyira beleszerettem, hogy nem volt szívem ott hagyni.....Már csak egy táskával kéne találkoznom.....


    Anikó te nagyon ügyes vagy, jó sokat dolgozol.....


    Francika használt a csk.? Hogy érzed magad?


     


    Valami vacsorán töröm a fejem.....megvárom, hogy a hercegem mit választ (remélem nem paradicsom levest).


     


    További szép napot!


    Olyan kellemes az idő, remélem holnap is ilyen vagy ennél jobb lesz.....


     


     

  20. 2019. március 6. 15:19282807.

    Szervusztok.


    Tényleg kerteztem. Reggel ment egy mosás, igazi  szép idő van egy kis széllel, száradnak a ruhák.  Átültettem 2 virágot, az egyiket szét kellett szedni, mert már nagyon bokrosodott. Először kapanyél igazítás volt a feladat, a kedvenc kis kapámnak már tavaly kitörött a nyele, a másik meg lötyögött a téli szárazság után, mindkettőt megcsináltam, aztán ki is próbáltam. Majdnem dél volt amikor bejöttem, de elnyújtóztam, mert a derekam méltatlankodott egy kicsit. Lassan összeszedem a gondolataimat, holnap mennék Zeg.-re valami sorrendet fel kellene állítani.


    Pötyi akkor fiadék már élvezik a szép lakást, nálunk Beatrixék május-júniusban költöznek, ha valami közbe nem jön, már nagyon várják.


    Annuska nem tudom mi járhatott a kertedbe, földikutyára gondoltam, de az a felszín alatt közlekedik. Nem vittem túlzásba a kertezést, bár nem sok híja volt, így is elfáradtam, nem tudom hova szállt az erőm.


    Julika ügyes vagy, hogy még be is segítesz a metszésbe, igaz ez olyan kéz kezet mos, de így az igazi, kisegítitek egymást.

  21. 2019. március 6. 15:03282806.

    Szervusztok


     Hali hó! Hol vannak a többiek?


    Julika, én nem szedek semmi, mert igy is rossz a máj leletem.Fincsi lehetett az a kacsa mell. Ügyes voltál és el is fáradtál. Estére jó gyülésezést.


     Pötyike, ne is mond. Ezek szerint s burgonya is arany árban lesz.? Én pedig szeretem a burgonyátREggeli után a szokot körletrend csiálás, majd térd kenés és egy kicsit kertezés. Képzeljétek a virágos kertem közepén keresztbe egy 10 cm széles, legalább ugyan annyira mély vonal huzodik. Nem tudom elképzelni mi csinálhata. Olyan mintha kerékárr ment volna végig rajta . Na most törhetem a fejem.


    Remélem a kert csábitotta el a T. társaságot és nem a fájsz. 


    Vajon Ildikének használt a tegnapi csk.?


    Erika, hogy van a térded?


    Magdika, biztos késziti a uticsomagokat.


    Sacika, a  betegednek jobbulást


    Marika, meg volt a mai séta?


    Anikó, ugye csak módjával kertzzel?


    Borsikám, mikor lesz már jó a géped?


     

    előzmény:
    BiriBiri (282805)
    2019-03-06  13:20
  22. 2019. március 6. 13:20282805.

    Szervusztok!


    Erre jártam...de sietek tovább. reggel a rutin után mentem Zsuzsi kertjébe, megmetszettem a szőlőt, egy kicsit alatta rendbe is tettem..a lampion virág mindenhova felfutott, Aztán jött Nóri, éppen időben, ballagtam haza amikor a kapunk elé ért. Eldőltem és beszélgettünk..sokáig..aztán ebédeltem és mondhatom ilyen isteni sült kacsa mellet még nem ettem..le a kalappal Timi előtt. Próbáltam megnézni a Jóban rosszban de elaludtam közben. Már 4 kor fenn voltam, nem aludtam vissza, most pótoltam.Ma már nem csinálok semmi kertet, házi munkát, varrni fogok és este megyek a gyűlésre.Puszi nektek

  23. 2019. március 6. 12:24282804.

    Sziasztok!


    Mindenki a kertben van? O.K. csak dolgozgassatok..én is kitakarítottam az erkélyt.


    Nem mertem elmenni itthonról, mert rendeltem a neten gyöngyöket..és nem adták meg a pontos időpontot mikor hozza a futár. Már háromszor végig jártam a város érte..minden színben volt, csak ami nekem kell ..fekete az nem. A netes áruházban meg dögivel van amilyet akarsz..csak hát ezért a filléres dolgokért a futár díja a legtöbb.


    Ma gomba levest főztem..vettem egy szál! fehérrépát!..gondolván hátha később olcsóbb lesz.


    Éppen tegnap hallottam a híradóban van ahol a krumplit db-ra adják!!! 30-40 Ft darabja.


    Na, jó. Lelépek..aztán lesem ki jár erre.


     

  24. 2019. március 5. 19:30282803.

    Annuska!


    Ha nekem fáj, én bizony beveszek egy Analgesin Forte tablettát. A dokinőm írta fel, nagyon bevált. Miért szenvedjek? Ki tudja, mennyi van még hátra? Azt minőségben szeretném élni...fájdalommal nem tudok és nem is akarok. ma más sokkal jobban vagyok vele..csökkenti a gyulladást, szünteti a fájdalmat és ezzel a hangulatom is sokkal jobb.


    Holnap Zsuzsinál metszem a szőlőt. Ebédet Timi főzött most...kacsa mellett sütött rizottóval, a hétvégén tanulta.


    Este meg megyek a műv házba, egyesületi gyűlés lesz.


     

  25. 2019. március 5. 16:10282802.

    Erika Te is beállsz a térdfájosok közé?

    előzmény:
    Nusimama (282801)
    2019-03-05  16:06

Címlap

top