Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. február 26. 18:30282726.

    Nekem is vagy egy csomó könyvem tőle.


    A cégnél szoktam megvenni,  - volt aki a könyvterjesztéssel foglalkozott - mikor megjött a beszerzésből rögtön lecsaptunk rá. Nem is kellett azonnal kifizetni, csak részletekben, persze részlet mindig volt. 


    Nagyon szerettem olvasni. Ezt a kalandos útját nem ismertem. 


    Julika, 20 rész van, de ez nem egy egész estét betöltő film,kell mell más.


    Én nyugtatónak használom. 17 rész van kész belőle jelenleg. Meglesz mind, nem aggódok. 


    Örülök, hogy jól szórakoztál a moziban. 


    Annuska gyógyulj meg. Nálunk feltámadt a szél, de mintha most mérséklődött volna egy kicsit. 


    Borsika mi van veled? 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (282722)
    2019-02-26  17:36
  2. 2019. február 26. 18:27282725.

    Szép estét ha még jár erre valaki!


    Annyi jót írtatok, hogy öröm volt olvasni...


    Annuska...örülök, hogy múlóban a náthád....sajnos a munkát még szokni kell a tél után...


    Magdi...ügyesen vásároltál, nálam mindig az jön be, mi első látásra megtetszik...már nem szeretek vásárolni....


    Anikó...remélem én is, hogy a hólapátra nem lesz már szükség....finomat főztél...


    Ildikó....a te zsemléd is csábító.....érdekes, hogy Claire Kenneth minden beszerezhető könyvét megvettem, de a sorsát ilyen mélyrehatóan nem ismertem.....Aztán mikor Erdélybe mentünk az ottani barátnőnk tőle kért könyvet és elvittem neki az összeset.....utána kicsit sajnáltam, de már nem bánom.....a fiatalokat nem érdeklik azok a könyvek, amiket néha lemondások árán beszereztünk....


    Julika.....te is finomságokkal kényezteted Timit....ja és magadat is...


    Pötyike...láttam az újbb műveidet.....nem mondok újat, nagyon ügyes vagy....


    Erikát, Borsikát, Marikát mintha nem láttam volna......bár lehet, hogy csak nem figyelte....


    A mai napon én is meg vagyok elégedve magammal....a rutinokon kívűl volt mosás.....főzés csak második....a pörköltmaradékot ledaráltam és feléből finom rakott krumpli lett....azt hittem két napra, de jöttek a Bizsuért és elfogyott...Újratervezés alapján holnap paradicsomos répa lesz csülökkel és talán krumpliprósza...


    Délután  szépen sütött a nap, kimentem a krizantémokról leszedni  a takaró ágait, aztán kinn felejtettem magam.........kicsit megbirizgáltam a tulipánok, nárciszok, jácintok mellett a földet, elég nagyok már, így később nem lehet.Hátul a kerítés mellet kigereblyéztem a mohát és mindenhonnan a pár itt maradt levelet....


    Most aztán ideültem és nézem a filmemet....a Mr Sunshine címűt, azt hiszem ti már minden láttátok......ma talán be is fejezem...

  3. 2019. február 26. 18:11282724.

    Ildi!


    letöltöttem ezt a kettőt. nagyon örülök, mert ezt tudom nézni a kisgépen. van több is? 20 rész írtál..én kérem.

  4. 2019. február 26. 18:01282723.

    Szervusztok!


    Megjöttem a moziból. Nagyon jól szórakoztam, jó film. Ha valakit érdekel üsse be a buék kritika port oldalt. Ott elolvashatja, miről is szól.


    remek fényképezés, ragyogó színészi játékok, érdekes történet. Először megdöbbentem, hazugság az egész világ? De a végén nagyon jól feloldják.


    Ildi!


    ,majd Nórinak megmondom, hogy Lacinál "születési hiba", a dobozok az oka, hogy mindig csak a faragásról és a horgászaTRÓL TUD BESZÉLNI. A többi doboz beszorult.Nagyon szellemes előadás volt!!


    Isteni vacsorám volt. Tudjátok,a nyáron aszaltam paradicsomot és fokhagymás fűszeres olívába tettem el. Teával, piritósra kenve ettemnyáron is, ha lesznek olyan kánikulai napok fogok aszalni.


    Most elnyúlok egy kicsit, megnézem a küldött linket, köszönöm!!!!!

  5. 2019. február 26. 17:36282722.

    Nagyon guszták ....szinte kedve lenne az embernek beleharapni.


     


    Claire Kenneth írásait nagyon szeretem.Emlékszem kora ifjúságom idején nem is lehetett hozzájutni a könyveihez.Akkoriban azt mondták ....sok más íróval együtt ....indexen voltak.Ami még jobban csábított bennünket.Ha valahonnan mégis előkerült ....a kollégiumban rongyosra olvastuk .....és álmodoztunk.Nekem a kedvencem a Szerelemről  szó sem volt....de azt már jóval később olvastam.Emlékszem mikor az Éjszaka Kairóban  és a hozzá tartozók újra kapható voltak ....bizony kellett hozzá kapcsolat ,hogy jusson.Most a könyvtárban az összes megtalálható.Bár szerintem a fiatalabb generációnak nem mond annyit mint nekünk .

    előzmény:
    franci47 (282720)
    2019-02-26  17:01
  6. 2019. február 26. 17:19282721.

    Fwd: Kende Klára – Claire Kenneth


    A II. világháború alatt a koncentrációs táborba tartó vonatról szedte le a harmadik férje - az első kettőt megölték a háború alatt - 1956-ban pedig ő döntött úgy, hogy elhagyja az országot. A nyomasztó múlt ellenére Kende Klára - írói nevén Claire Kenneth - romantikus regényeivel lett világhírű. A kilencvenes években itthon is divatba jött, de csak kevesen tudták, hogy a könyvek szerzője a századelő Budapestjén született.
    Egy zsidó kereskedő negyedik lányaként látta meg a napvilágot még 1908-ban. A szőke kislány már egészen korán szerelmes novellákat írt a kis füzetébe, amelyből egyet a kor elismert folyóiratának, az Új időknek is elküldött. A főszerkesztő Herczeg Ferenc egyből tudta, hogy gyémántra talált.
    Az édesapja 1928-ban meghalt, ami komoly anyagi válságba sodorta a családot. Klára így 23 évesen hozzá ment feleségül az akkor 37 esztendős jómódú tisztviselőhöz, Nonn János Nándorhoz. Megtehették, így Kairóban töltötték a nászútjukat. A romantikus díszletek lenyűgözték a fiatal írónőt - aki akkoriban bűnügyi kisregényeket írt -, az ott megélt élményekből született később a leghíresebb regénye az Éjszaka Kairóban. Hamarosan megszületett a kisfia, ám a házasság 6 év után, 1937-ben felbomlott (Nonn János Nándor a II. világháború alatt a Don-kanyarban esett el).
    Klára nem várt sokáig, hozzá ment feleségül egy ismert gyógyszerészhez, dr. Bíró Gézához. A második férjére is tragikus vég várt. Történt, hogy a világháború alatt egy amerikai bombázó az ő házuknál zuhant le, Klára férje pedig megmentette a sebesült pilótát. Mindez az akkor már itt állomásozó németek fülébe jutott és lelőtték az emberségből jelesre vizsgázó férfit.
    Még a vérzivataros időkben ismerte meg a harmadik férjét, Bárdossy Pál főhadnagyot, aki rokona volt a miniszterelnök Bárdossy Lászlónak, akit később háborús bűnösként kivégeztek. Az írónőnél fiatalabb Bárdossynak köszönheti, hogy életben maradt, ő intézte el azt is, hogy Klára ne jusson koncentrációs táborba. 1946-ban házasodtak össze, ám a családi háttér a Rákosi-rendszerben hamar szemet szúrt, így kitelepítették őket és embertelen körülmények között dolgoztak egy tiszasülyi rizsföldön.
    Kende Klára regényei ekkor már sikert sikerre halmoztak, de írói álnéven. A hölgyek imádták Claire Kenneth romantikus történeteit. Még a kitelepítés előtt megesett, hogy Kende bement egy pesti könyvesboltba és megkérdezte, hogy fogynak Kenneth kötetei? Imádják az amerikai írót – jött a válasz a boltostól, aki kinevette mikor azt mondta, Claire Kenneth valójában ő.
    A világháborús lelki sebek és a kitelepítés okozta gyötrelmek után nem volt meglepetés, hogy Kende Klára 1956-ban a férjével és gyermekével együtt úgy döntött, levegőhöz akarnak jutni, elég a nyomasztó közegből. A határon szöktek át, miközben a fejük mellett süvítettek a puskagolyók. Amerikában kötöttek ki, Bárdossy Pál egy felhőkarcolót takarított, Klára pedig egy szőrmeboltba ment el modellnek (fiatalon városi szépségversenyt is nyert).
    Eszébe sem jutott, hogy az új világban is ismert írónő lehet belőle, ám egy véletlen folytán találkozott egy kiadó képviselőjével, aki rövid időn belül fillérekért megvásárolta Kende Klára könyveinek kiadói jogait. És nem volt megállás. A regényei a tengerentúlon is sikert arattak, több millió példányt adtak el belőle. Nagy rajongója lett a szintén New Yorkban élő egykori ünnepelt színésznő, Karádi Katalin is, aki csaknem elájult mikor megtudta, Kende Klára valójában az imádott írója, Claire Kenneth. A sokat szenvedett regényíró egyszeriben sztár lett Amerikában, egy társaságba járt az író Arthur Millerrel, ahol Marylin Monroe-t is megismerhette, de rendszeresen találkozott Tony Curtis-szel és Gréta Garbóval is, de rajongott a könyveiért II. Erzsébet is, aki ki is tüntette a magyar írót. Erről az időszakáról persze itthon semmit sem tudhattunk.
    Aztán 1989 után Magyarországon is kiadták a könyveit. A szerelemes regényeit pillanatok alatt elkapkodták, s Kende Klára is hazalátogatott. Boldog volt, hogy az a világ már a múlté, amelyben annyit szenvedett. A külföldön az egyik legismertebb magyar írónő végül 2000-ben hagyott itt minket. A férje, Bárdossy Pál két évvel később követte a halálba az imádott feleségét.
    A romantika nagyasszonya a gyötrelmes kezdet után szép kort élt meg, 91 éves korában aludt el örökre.
    Nyugodj békében, Claire Kenneth, bocsánat, Kende Klára!


     

  7. 2019. február 26. 17:01282720.

    Zsemlék

  8. 2019. február 26. 15:54282719.

    Sziasztok!


    Itt vagyok ....hááát mi ne mondjak rohadtul tud hiányozni ha nincs kapcsolat.Ráadásul nekem  semmi sem volt.


    Tegnap nagyon " termékeny" napom volt.Reggel felhívtam a kertrendező embert.Mondta elvállalják.Most éppen autót vezet, majd hív és egyeztetünk. Igaz még nem hívott...csütörtökben állapodtunk meg ....de jó lenne tudnom a részleteket.Délután elmentem a Rossmannba. Venni fogkrémet, arckrémet stb.Találtam olyan maszkot mint a koreai filmekben van ....ráadásul ott gyártották.290 Ft.volt....gondolom annyit is ér .Na de egy próbát teszek.Aztán elmentem a kínaiba...selyemvirágot venni.Annyi volt....és kimondottan szépek.Ahogy ott tébláboltam ....megláttam egy táskát/ megint az a vásott , öreg volt  nálam /. Megnéztem ....és megvettem. Én aki  a végtelenségig rágódok mire veszek valamit.Nem nagy szám ....de nekem megfelel.Ára: 3990Ft.Majdnem vettem egy papucsot is ....de lusta voltam levetni a téli cipőmet.Hazafelé ...annyira meg voltam magammal elégedve, hogy egész úton lóbáltam az új táskámat.A kínai nem csomagol ...a kezedbe nyomják ...oszt vidd.Nem tudom ha bugyogót vettem volna .Hazaérve estem pofára ....mert semmi szolgáltatás nem volt ....pedig mennyire akartam dicsekedni. Ma is vásároltam ....nagyon belejöttem.A T-home szerelőtől egy vonalas készüléket.Már olyan @ volt az enyém .....meg egyébként is megérdemeltem .


    ITT megint olyan szélvihar van ...visz mindent.Ma nem voltam csak a kis boltig, meg a fodrászig időpontot kérni.


    Ildikém ...köszönöm a filmet...töltögetem. Az "agyast" is megnézem ....amint kialakultam.


    Annuskám ....jobbulást kívánok!


    Julika...nagyon jó ez a mozi bérletetek.Ez egy most bemutatott film ....és már láthatjátok is.


    Annyi mindennel elmaradtam ....de olvasás közben reagáltam.

  9. 2019. február 26. 15:27282718.

    Szervusztok.


    Köszönöm Ildi, hogy vártál, hát itt vagyok. Ma engem sem hagyott a lelkiismeretem, és nekiálltam egy kis mozgásnak, ment egy mosás, szerencsére jól feltámadt a szél, aminek csak a mosás miatt örülök. Főznöm is kellett, egy olyan egy tál ételt, jó sűrű ragu kis cobákos, szopogatós hússal, szerintem finom lett. Mosogatás, végig felmosás, és már kész voltam, mármint az erőmmel is. Hajmosás már megint, mert ez az átok sapka szörnyű frizurát kreál nekem,  olyan mintha száz szál hajam 3 tincsbe összeállna.


    Elraktam a hólapátot, remélem már nem kell elővenni, igaz nem kellett egyszer sem dolgozni vele a télen, elég volt a seprű is.

  10. 2019. február 26. 15:21282717.

    Szervusztok


     A délelötti kellemetlen idő után most ragyogó napsütés és langyos szél van.


     Ildikém, tegnap nem irta, de én is megnéztem a videót. Hirtelenjében csak az jutott eszembe, amikor a férfiak elbambulnak  és tátott szájjal a semmibe merednek, mi miért nem. Miért van, hogy mindig szembe jön valami munka, Mindig tervezzünk valamit. 


    Akkor mész megint költeni és begyüjteni ujabb festő kelléket?


    Julika, jó szórakozást. Kiváncsi vagyok mit fogsz irni, hogy milyen volt a film, mert a cime után ismeretlen.


    Magdika, remélem már helyre állt a net és telefon is müködik.


    Sacika, Te nagyon szorgalmas vagy, hogy ennyi mindent fözzől. 


    Erika, ügyes voltál, hogy eltüntetted a foltot. Na láttod ez is a női agy kreativitása.


    Én csak egy kis lecsót csináltam levesem még volt. Próbáltam a kertbe is valamit csinálni, de szerintem jön az időváltozás, mert a térdem nem engedelmeskedik. A náthámnak viszont jót tett a napsütés.


    Borsika, remélem már jol vagy?


    A játszintok, nárciszok és a tulipán is egyre határozottabban bujik.

    előzmény:
    franci47 (282716)
    2019-02-26  13:49
  11. 2019. február 26. 13:49282716.

    Jó napot kívánok!!!!!!!


     


    Ma már olvastam itt.  De nem írtam. Hűtő-fagyasztó tisztításba fogtam. 


    közben zsemlét sütöttem, mostam, kicsit pakolgattam,mosogattam..... stb.


     Szóval ki volt töltve rendesen a napom,......ÉS még nem végeztem.


    Nem pakoltam össze, és még van mosogatni valóm is.


    De enni kellett. Közben a  kedvencemet néztem. Egyszer már feltöltöttem nektek, de érdektelenségbe fulladt.


    Most rátok erőszakolom. 


    A filmnézőknek elküldöm, egy részt meg kell nézni, a többi is ilyen, és fél órás. HÁÁÁT nagyon imádom a sorozatot. 


    Kövezzetek meg, ha akartok, akkor is rátok küldöm. Mivel ilyen korán feltöltöttem, így márc 3-ig lehet letölteni a két részt, amelyből van 20 db,. Majd meglátjátok néznétek akár  50-et is. DE nincs annyi. 


    Ujra kezdtem nézni, mert valaki volt olyan szíves és befejezi a filmet, egy Binky nevű. 


    Estefele lehet,  hogy programunk lesz,még mindig nem döntöttem el, miért nekem kell dönteni ilyen fontos kérdésben????? Valaki mondja menj, mert menned kell. 


    Szóval Julika, hogy is vannak az agytekervények? Nekünk sok van, és nincs "semmi"dobozunk, csak a férfiaknak van. Akkor ha lenne, nézhetnénk magunk elé tátott szájjal, és élvezhetnénk a semmmit, teljes kiürités  lenne az agyból egy időre. 


    Na elmegyek, mielőtt megkapnám a bolond kategóriát, csak  így éreztem tegnap este, úgy látszik, ma is tart.


    Ma Anikó is telefonált, lehet festőcuccokat vásárolni csütörtökön. Láttam-e az újságot. Azt hittem a napilapra gondol, az most nem jár hozzám.  Hát ideges lettem, koldusbotra juttatnak, máááá megint, most dobtunk ki egy csomó pénzt, aztán most megint mehetünk. Mert nem lehet ám csak úgy megúszni, hogy azért sem megyek, MENNI KELL!!!.


    Nahát ez a mai nap. 


    Jó szórakozást Julika, Anikó várlak, Magdikám örültem neked, talán ma megoldódik,megjavul minden. 


    Puszi......................


     


     

  12. 2019. február 26. 11:26282715.

    Szervusz Magdi!


    Örülök, hogy látlak. remélem rendbe hozzák a kapcsolatot. Hiányoztál.


    Ildi!


    megnéztem. Olyan volt, mint ha Rajkint és Hofit láttam volna.  Ezzel mindent elmondtam.....nagyon jó előadó, aranyigazságokat mondott


    Ma "sok " dolgom volt. A rutin kiegészült főzéssel...gombás, zöldborsós majonézes salátát csináltam, meg rántott felső csirkecombot.


    Délután megyek moziba, nyugdíjas bérlet... magyar film, BUÉK a címe. Mindjárt meg is nézem, miről szól, ki rendezte. Igaz, az előadás előtt van rövid beszéd, de ha nem viszem a hallókámat egy szót sem hallok..többször jártam így, ma viszem.mert ugye magyarul beszélnek és azt hallani kell. Szeretem ha olvasni kell, az a biztos.


    megyek szellőztetni, nagyon rántott hús szag lett. Kint most hideg van de süt a nap.

  13. 2019. február 26. 09:11282714.

    Sziasztok Kislányok!


    Itt vagyok....köszönöm,hogy hiányoztam.Tegnap végre a hangulatom is visszaállt.Jöttem haza a városból,az úton terveztem,hogy írok nektek.Aztán itthon se kép se hang.Egy időben telefonkapcsolat sem volt.Ma talán, vagy holnap helyreállítják.Most itt vagyok a másik házban.Várom Ingridet, mert át lett rakva a takarítás mára.


    Próbálok visszaolvasni....ha lesz lehetőségem majd délután jövök.


    Puszi mindenkinek!

  14. 2019. február 25. 21:09282713.

    De jó, hogy szóltál. Írtam neki a FB cseten és nem látta..akkor ezért. Ő nem szokott szó nélkül távol maradni. ..és már aggódtam. Telefon meg holnap hívtam volna.

    előzmény:
    franci47 (282712)
    2019-02-25  21:01
  15. 2019. február 25. 21:01282712.

    Magdinak nincs netje, talán holnap megjavítják. Reméljük. 


     

  16. 2019. február 25. 19:42282711.

    Jaj de örülök Julika,kár lenne kihagyni. 

    előzmény:
    BiriBiri (282710)
    2019-02-25  19:36
  17. 2019. február 25. 19:36282710.

    Ildikém!


    Mint írtam tudom nézni, csak bele néztem, csak az elejét láttam, de jót nevettem a trágya hasonlaton..majd most fogom az ágyban megnézni. Mindig volt valami, nyugodtan szeretném hallgatni. csak fülhallgatóval tudom jól érteni. tehát nálam nem fulladt érdektelenségbe csak nem volt még megfelelő idő rá....

    előzmény:
    franci47 (282709)
    2019-02-25  19:21
  18. 2019. február 25. 19:21282709.

    De jó, hogy írtál róla. 


     Hogyan jellemezte az öröm helyét? Hát akkorát nevettem, de a közönség is végigröhögte. A végén azért már felfogták ők is a  téma komolyságát. Kiváncsi leszek a következőre. 


    Nagy különbség van a   férfi és a nő agya között, és ez nagyon igaz.  Másképp vagyunk szerelvényezve.  Nekünk nincs semmi dobozunk. 


    Nagyon jó volt. 


    Sajnálom, hogy érdektelenségbe fulladt itt. 


    Jó éjszakát, aki aludni akar menni, többieknek halasztást.


     

    előzmény:
    ancsa46 (282708)
    2019-02-25  18:45
  19. 2019. február 25. 18:45282708.

    Ildi megnéztem a videót, hát nagyon tetszett, irtó jó előadó az ipse, lehet hogy a lelkészi gyakorlata is teszi, nagyon igaz a téma elemzése. Köszi.

    előzmény:
    franci47 (282707)
    2019-02-25  17:40
  20. 2019. február 25. 17:40282707.

    Igen, ma én is Zegen voltam.


    Postajárat volt, és az Önkormányzat Kormányablak. Kész az új személyim. Van benne minden, egy ősz hajú nő, aki a legjobb formáját vette elő a fotózásra, ennél jobb forma már nem lesz. Rajta egy folt, ami olyan formátumu, mintha egy vizes poharat tettek volna rá. Vissza is mentem megkérdezni, hogy az hogy kerül pont a képemre?Vízjel.  Aláírás? ami pedig a fotózásnál történt, egy olyan kis  számítógépre, amit pl. a postások is aláíratnak, vagyis inkább a csomagszállítók.


    Akkor nem is tudtam ez kerül a személyibe, azt hittem a fotózás miatt van. Hát jó "doktoros" lett, csak úgy odafirkantottam. Még jó, hogy nem csak a ....... né nevemet. A lényeg életem végéig szól. Már nem cserélünk. Ilyet kértem. Ne kelljem már  ujra menni 6 év után. 


    Utána megnéztem a linken lévőt én is. Nem mondom jól szórakoztam, amellett, hogy szintiszta igazság az egész. Biztos van folytatása,majd megkeresem. 


    Később befestettem a kékszarka rajzomat. Kicsit macerás volt, mert a rajz papírra készült, ugye azt festeni igen nehéz, hogy a papír ne hullámosodjon. Igyekeztem víz  nélkül csinálni.


    Piros kép: 


    Köszönöm a piros pontot és a dicséretet, legfőképpen  hogy megnéztétek. A piros nagyon jól sikerült. Én is elégedett vagyok vele. Igaz ma még kicsit cicomáztam, kellett bele egy kis fekete.  Erikám ez akkor vászon,mint egy  géppapír, abból is két centi körben  üres, tehát keretként működik. Ezt már vagyis hasonlót festettem, de ez sokkal jobb lett, mert kidomborodik a fa. 


    Legközelebb egy gyerekes rajzot szeretnék.  Majd meglátjuk milyenre sikerül. A gyerekes azt jelenti, hogy színes és semmi cécó, csak rajz, és kifestem. Láttam egy ilyet, szeretném magamnak is.


    Tegnap befejeztem a filmsorozatot. Mondhatom jó volt, jó eröltetett ütemben haladtam. 


    Elkészítettem még holnapra a zöldhulladékot kutyagumival  megspékelve. Most még tiszta az udvar,de az eb az előkertet is használja, ott  bizony nem szedtem össze. Elmaradt, majd a köv. 2 héten. 


    Nagyon szép idő lett nálunk délután.


     


     

  21. 2019. február 25. 15:32282706.

    Szervusztok.


    Nehéz nap ez a mai, vagy már én gyengülök, vagy jön a változás. Délelőtt megtörtént a Zeg.-i menet, sikeres ügyintézés, az állomástól hazafelé Ildivel utaztunk együtt. Nem szeretnék már többet menni a  héten. Nagy piros pont a selejtezőknek, neki kell állni az én szekrényemnek is, mert annyira keveredik a használható a használhatatlannal, és mindig csal mérgelődés van az öltözködéskor.


    Az előbb beszéltem Anikóval, se lát, se hall a náthától, szerencsére nem influenza.


    Annuska mielőbbi gyógyulást kívánok, remélem hamar kikeveredsz belőle. Az alkotásról csak annyit, hogy tanuló idő alatt vagyok, van akinek sokáig tart.


    Julika a napi rutin is elég sok feladatot ad, de nagyon jó, hogy ezt el tudjuk látni, és mindig van még egy kis tartalék energia is. Legyen ez így még nagyon sokáig.


    Erika tudod hogy van ez, ha valaki akar akkor talál. Na ez nekem egyre gyatrábban megy, talán öregszem. A tologatás nagymestere lettem, de remélem magamra találok, talán holnap reggel.


    Borsika hiányzol. Ne hagyd magad legyűrni.

  22. 2019. február 25. 15:24282705.

    Sziasztok!


     


    Ideértem én is, nem tudom hova szalad az idő, de alig csinálok valamit és máris este van és még látszatja sem nagyon van....


     


    Annuska nagyon sajnállak a nátha miatt. Tessék jobban vigyázni magadra, ne csak minket figyelmeztess.


    Pötyi olyan jót nevettem a "dudor"-on. Sajnos a pedikűrnél nálam is ugyanez a helyzet. Tegnap elterveztem a pedikűrt, ma még nem csináltam meg, csak a manikűrt.Talán holnap.....


    Francika nem tudom mekkora lehet a kép, de hogy nagyon jó az biztos.....Csillagos ötöst kapsz rá!


    Marika azért csak óvatosan a sok munkával. Sajnos saját tapasztalatból tudom, hogy milyen nehéz betartani....


    Borsika merre vagy?


    Anikó fogadom, hogy találtál benti elfoglaltságot, bár most olyan kellemes az idő, szépen süt a nap és a szél is csak éppen fújdogál.....


    Saci jó ötlet a hétvégi sok főzés, egyszerre megcsinálja az ember, később kevesebb a gond. Na ezt nem követtem én el tegnap, így ma főznöm kellett.......a tegnap raguleves(sok csirkelábbal) mellé rakott krumplit csináltam.


    Magdi gondolom a mai napsütéses idő kedvezett a lelkednek.....talán már Tómalmon is jártál....


    Julika Vince már kész nagyfiú....nagyon szorgalmas voltál....ilyen korán nem szeretek felébredni, csak ha muszáj.....


     


    Mai napom nem sokat ér, kicsi takarítás (ott ahol a papok táncolnak) egy adag mosás, főzőcske, ja és megvarrtam a könnyebb téli kabátomat. Nem tudom hol és hogyan kentem össze, de csúnya lett, a mosás sem segített. Így varrtam rá egy kis díszt és máris eltűnt a folt. Most megint a varrás lesz az elfoglaltságom, a kamra ajtón van egy anyagból készült tartó (zacskók és szatyrok részére). Ez az idő folyamán elhasználódott, most ide varrok egy újat. Az anyag keresés tartott sokáig, a többi már megy magától (vagy tőlem).


    További szép napot!


     

  23. 2019. február 25. 15:01282704.

    Bizony Saci..ugyan ezt csinálnám!!!Irigylem azokat akik olyan közel vannak a gyermekeihez, unokáihoz. Nekem ez jutott, ezt kell elfogadni. 


    Végül nagyon szépen kiderült az idő de itt is hideg van. A cicák sem akarnak kimenni. Incike az ablakban, a párkányom alszik, Vince a másik fotelban. Inci csak annyira alszik, ha én valamiért felállok ő már ugrik is a helyemre. 

    előzmény:
    Rolta (282703)
    2019-02-25  14:10
  24. 2019. február 25. 14:10282703.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt szép napos, enyhe idő van...valahogy még sincs kedvem még kimenni....


    A hotel kiürült, pillanatnyilag nincs gyengélkedő.....


    A hét végén ismét főzős napot csináltam....ez nálam bevált....készítek több félét és jó pár napig nem kellfőzni, esetleg csak kiegészíteni vagy átalakítani...Ötletnek...készült csirkeaprólék leves jó pár csirkelábbal /annyira dícsérte Julika, megkedveltem/, böllérmáj, tejfölös csirke paprikás, sertéspörkölt, nokedli, cékla, hordóskáposzta lila hagymával...Kissac  sütött finom házi krémest, aminek a lapja mézes....nagyon finom volt....


    Irtátok, hogy adom alább is ezt a nagy főzést.......biztos vagyok benn, hogy így lesz, de jelenleg másra nem vagyok alkalmas, legalább ezt szeretném még csinálni.....Azért abban biztos vagyok ha 


    nektek is még kisebbek és közelben lévők lennének az unokáitok, ugyanezt csinálnátok ti is..


    Többen is tartottatok szekrény mustrát...kedvet kaptam hozzá én is...rá ment egy csomó időm.Három óriási szemeteszsákot töltöttem meg és le is zártam, hogy eszembe ne jusson valamit visszatenni......Én célzottan  ismerős helyre küldöm ezeket,  tudom kihez kerül , előzetes megbeszélés után indítom útra.....


    Azt írtam, hogy kiürült a hotel....azért nem egészen.....Bizsu nálunk lakik pár napig, annyi mókás dolgot művel...


     

  25. 2019. február 25. 13:29282702.

    Szervusztok


     Én is előkerültem. Sajna elkapott egy jó kis nátha igy  egy csomó szennyest csináltam. A nehezén tul vagyok, igy ma gyorsan ki is mostam, hogy nehogy visszafertőzőn.


     Pötyike, szinte hihetetlen, hogy jövőre már Te is belépsz a 8-asok közé.  A pedikűr nálam is hasonló gonddal jár.


    Ildike, mentél Zegre? Az ujabb müved is olyan, hogy mindenkiben más más gondolatot ébreszt. Nekem tetszik, Én a hazafelé utat láttom benne.


    Julika, fürge voltál, hogy már meleg van nálad és rendet is csináltál. Jól meg nőtt vince. Ahogy ott fekszik olyan nyugisnak tünik.Megbirizgálta a fantáziám a csirkeláb pörkölt.


    Marika, azért ne akarj mindent egy nap alatt átrakni.


    Anikó, mit alkotsz, hogy beszorultál  a rossz idő miatt.


    Sacika, Lilike teljesen meggyogyult? Most Te is lazithatsz egy kicsit?


    Magdika, ugye már vágyodsz ki a kertbe? Egyenlöre, ahogy Ildike a Mátyás joslást leirta már elfoglaltság után kell nézni. Boscó hogy van?


    Borsika, jobbulást. Remélem, ha kimész sapka a fejedre kerül?


    Erika, jobbulást sogornödnek. Te hogy vagy? Voltál kontrollon?


    Itt is keményen dolgozzik szél úrfi. Közben a nap is süt, de ereje nincs.


     

    előzmény:
    BiriBiri (282701)
    2019-02-25  11:43

Címlap

top