Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. február 25. 11:43282701.

    Pötyikém!


    Bizony a dudor engem is nagyon akadályoz a pedikűrben. Itt hűvös van..reggel még sütött a nap, most olyan borongós..ebből bármi lehet.  Még 20 fok meleget is emlegettek. Attól fogok én koldulni.


    valamelyik nap a FB. láttam hogyan varrod azoknak a cuki babáknak a fejét, az arcát. Butuska fejemmel el sem tudtam képzelni, de most, hogy láttam, nem is tudnám megcsinálni pedig olyan egyszerűnek tűnik.De tudom, hogy a látszat csal.


    Vince nézi mit írok.

    előzmény:
    potymama (282700)
    2019-02-25  11:15
  2. 2019. február 25. 11:15282700.

    Sziasztok!


    Marika örülök, hogy már ennyit mozogsz, meglátod hamarosan minden visszakerül a régi kerékvágásba.


    A szomszéd kutyus..angol buldog= egy szeretet bomba! Kicsit nyálas, röfögős..de nagy egyéniség. Nekem volt..imádtam.


    Ma nehéz munkát végeztem..túl vagyunk a pedikűrözésen és manikűrözésen. Nagyon nehéz munka..van a lábam és a mellem között egy nagy domborulat..amitől nem tudok rendesen hozzáférni a lábkörmeimhez.


    Itt szép idő van...viszont máshol Európában ítélet idő uralkodik. A menyem bátyja Tenerifen él és akkora hó esett..nagyon furcsa látni a pálmafákat, meg a 30 cm havat. Török országban is hóvihar van. Remélem nem jön erre.


    Olyan ronda a hajam..csütörtökön megyek a fodrászhoz.


    Ünnep szünet van nálunk..nyárig senkinek se lesz sz.napja, névnapja. Rosszul írtam, mert Alexának lesz márc.15.-én sz.napja..de őt csak virtuálisan tudjuk köszönteni.


    Na, megyek..annyi elmaradt dolgom van. Van egy csomó megvarrt cuccom és nincsenek befejezve, azt hiszem ez jön ma sorra.


     

  3. 2019. február 25. 10:15282699.

    Ez egy próba. Elfelejtettem hogyan kell a linuxon a képet kicsinyíteni. Azt hiszem most megvilágosodtam., Egészen más módon kell a kis gé.pen a linuxon és a más módon a windoson. ha valamelyiket nem csinálom sokáig elfelejtem. Most vissza jött az emlékezetem. de le is fogom írni..nem bízom magamban..hosszú távon.


    Tudom nézni a linket!

  4. 2019. február 25. 09:54282698.

    Ildikém!


    Kihagytam, hogy jó, hogy mondta. tehát azt szerettem volna írni, hogy jó, hogy Ildi mondta, lehet petrezselymet vetni. A Mátyás napi leírásba volt róla szó.Mindjárt megnézem, hogy a kisgépen nézhető-e. ?

    előzmény:
    franci47 (282697)
    2019-02-25  09:32
  5. 2019. február 25. 09:32282697.

     Ha jól akarsz szórakozni, akkor megnézed az alábbi linket, igaz kicsit hosszú,de beoszthatod. /azt hiszem Fb-os belépés kell egy másik ablakban./ Amellett nagyon  igaz dolgokat hallunk, és jól szórakozunk.Még csak egyharmadánál vagyok,de eddig nagyon élvezetes. 


    férfi agy, női agy


     


    Julika, a tegnap esti beírásodban megemlítesz, kétszer elolvastam,de nem tudom mit akartál. Lehet, hogy butuska vagyok? 


    Lehet, hogy Zegre megyek, még meggondolhatom. 

  6. 2019. február 25. 08:30282696.

    Szervusz Ildi!


    Ez nagyon szép beköszöntés volt.


    Reggel 6 -eddig tartott a "rutin" feladatok elvégzés. begyújtás...nagy kazal krizantém elégetése kályhában. Sikerült, a szemetet seperc alatt felsepertem..jó meleg van már. persze ment rá fabrikett is és koromtalanító. A cicaholt tettem rendbe, almozás, friss víz, száraz táp, szellőztetés. reggeli, konyha rendbe tétele, ágyazás, orchideák megitatása. Az idén megtréfáltak, nem virágoztak. megbosszulták, hogy elfelejtettem tápozni "őket". Minden héten lavorba állítottam az 5 cserepet, azt hittem ez elég..meg át is ültettem..de nem volt. Aztán észbe kaptam, vettem tápot, most már bimbózik az egyik. Különben szép a levelük, remélem még kibontakoznak. nagyon szeretem ezt a virágot.


    Sikerült a mosófazékból a a jég tömböt kiborítani, úgy néz ki nem károsodott. Ebédet nem kell főzni, úgy hogy szeretettel várlak benneteket.

    előzmény:
    franci47 (282695)
    2019-02-25  08:11
  7. 2019. február 25. 08:11282695.

    Jó reggelt.


     


    Márai Sándor: Ajándék


    És mégis, ma is, így is,
    örökké mennyit ad az élet!
    Csendesen adja, két kézzel,
    a reggelt és a délutánt,
    az alkonyt és a csillagokat,
    a fák fülledt illatát,
    a folyó zöld hullámát,
    egy emberi szempár visszfényét,
    a magányt és a lármát!
    Mennyit ad, milyen gazdag vagyok,
    minden napszakban,
    minden pillanatban!
    Ajándék ez,
    csodálatos ajándék.
    A földig hajolok,
    úgy köszönöm meg


     

  8. 2019. február 24. 19:22282694.

    Szervusz Marika!


    Sajnos mi , illetve én is beleesek abba a hibába, hogy sietve csak úgy oda teszem, ahol hely van...és így kell saját magam után időnként rendet vágni a szekrényben. Olyankor még napközben ki is nyitom az ajtót, gyönyörködöm...aztán hagyom szépen lezülleni. sajnos ilyen vagyok


    Megjött Timi..még szokni kell az új hajat..azt mondja még ő is meglepődik ha a tükörbe néz, de ilyet szeretett volna, ilyen lett. 


    Hozott Miskolcról kocsonyát, így egy kicsit én is részesülök a fesztiválból.


    Megpakoltam a gyógyszeres dobozt, ez vasárnapi program.


    Jó lenne, ha már kellemes idő lenne, többet lehetünk a levegőn..Magdinak is megjön a kedve Tómalomhoz. Akkor szokott derűs, jó kedvű lenni, ha ott halad a munkával. Kívánom, hogy alakuljon már úgy az időjárás, hogy mehessen!!!Timi már egy adag paradicsom magot


    elvetett..nem volt korai: ? Jó, hogy Ildi, hogy lehet petrezselymet vetni...fogok is. Borsót nem fogok, kicsi a helyem, és olyan finom üveges volt akcióban, hogy nem győztük venni enni.


    kellemes estét kívánok.


    Erika, Annuska, saci..gondoltam rátok is.

    előzmény:
    Sacika44 (282693)
    2019-02-24  18:53
  9. 2019. február 24. 18:53282693.

    Szervusztok!


    Itt vagyok.Jelentkezem én is.Tegnap nagyon jól éreztétek magatokat a diófa alatt.Ide írtam pár sort,de most nem találom sehol.Jött  Adrika és valószínű nem küldtem el.


    Nem történt sok minden felénk.Szerencsére a nagy szél elkerült, csak a hideg ért ide.Azért minden nap sétálgatunk, általában fél órát és még a kertben is kint maradok kicsit.Ti a fiókban rámoltatok, én a kis szekrényemben.Borzasztó állapotok uralkodtak.Papa rakta el mosás után és ahol hely volt, oda rakta a dolgokat./köszönöm neki a sok segítséget/Ma délelőtt nekiduráltam magam és minden a helyére került.Holnap a fürdőszoba szekrényt szeretném megcsinálni és valami ebédet főzni.Ez van egyenlőre beütemezve.


    A szomszédban van ez a kutyus.Fiatalka, játékos és mindent megrágó.

  10. 2019. február 24. 16:41282692.

    Nagyon jól jött nekem most ez a kedvesség Tőled.  Köszönöm. Olyan rozzant vagyok, lemerültem, mint a  zsebelem.

    előzmény:
    BiriBiri (282685)
    2019-02-24  10:49
  11. 2019. február 24. 16:38282691.

    Sziasztok!


    Jöttem, hogy meg legyen a létszám..meg kíváncsi is vagyok rátok


    Tegnap jól sikerült a buli, végül Dalma is itt volt..csak Balázs nem, mert meccse volt valahol az ország másik végében. Most ettem meg a maradék sütit és megfogadtam hétfőtől... vagy a következőtől?..Szóval csökkenteni kell a kaja adagomat! Már a gumis gatyómba se akarok beleférni!


    Felénk napos, de hideg idő van. Nem is voltam kinn még az erkélyen se! Pedig mindig mondom én a hideget szeretem...valahogy most nem kívántam.


    Aztán nem is tudom mit meséljek, mert semmi különös nem történt.


    Alexáékkal beszéltem az előbb...Leonának egy hét iskola szünet volt, Alexa 4 órában dolgozott, hogy tudjon rá vigyázni. Illetve amíg dolgozott addig a házigazda csaj vigyázott rájuk aztán váltottak és Alexa vigyázott az ő gyerekeire. Ott hat hét iskola után van 1 hét szünet. Viszont nyáron csak az augusztus az iskola szünet.

  12. 2019. február 24. 15:34282690.

    Digitális keret: Itt a számítógépen van lehetőség a képet bekeretezni, de csak itt látható a valóságban nincs rajta. Itt egy vékony piros csíkot látsz Julika.


    Már annyira únom azt a rossz időt, hogy nem tudok kimenni. Tegnap már rajzoltam is egy kék szarkát, de nem fejeztem be. Úgy gondoltam, hogy lefestem, de először meg kell rajzolni, hogy tudjam meg tudom-e csinálni. Lehet, hogy nem tudom.


    Igazán most semmihez sincs kedvem. Hideg idő van nálunk, sétálni sem tanácsos. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (282689)
    2019-02-24  14:34
  13. 2019. február 24. 14:34282689.

    Én olyan butuska vagyok, nem tudom milyen a digitális keret


    Magdi!


    Mi ez a levertség? Te nem nem szoktál ilyen lenni...remélem a jó idővel neked is megjön a kedved.


    Én nem vágyom ki, jól elvagyok  bent. Igaz kint hideg van, ezt érzem bent is, kicsit fűtöttem csak, azt hittem elég lesz. Igaz, 20 fok van de én egy kicsit melegebbet szeretek, ráhúztam a gáz. megyek, Timinél is ráhúzom..szegény Debrecenben lekéste a csatlakozást, így egy órával később ér majd haza de Zsuzsi bemegy érte Csabára.


    Van más látnivalóm is innen a fotelból..vissza jött a bagoly, fenn tanyázik a fenyőfán.nagyon aranyos ahogy figyel.

    előzmény:
    franci47 (282688)
    2019-02-24  14:07
  14. 2019. február 24. 14:07282688.

    Festettem egy pici képet. 


    A/4-es vászon.  A festmény néhol 3 D-s. Az első digitális keretben, a másik viszont nem. 


    Hasonlót már csináltam,  de ez mégis más és sokkal kisebb. 


     

  15. 2019. február 24. 13:15282687.

    Sziasztok!


    Drága Borsika! Gyere ,kapaszkodjunk össze....úgy könnyebb lesz.


    Nekem egyhangú a napom.Ki kellene mozdulnom, de semmi hangulatom hozzá. Inkább szövöm a gubómat.Olvasok, rejtvényezek, filmezek.


    Holnapra remélem kisüt a nap ....és minden a helyére kerül.


     


    Legyen szép a napotok!

  16. 2019. február 24. 11:43282686.

    Szervusztok.


    Nagyon csendes napjaim vannak, néha felnyögök, ennyi a zaj körülöttem, de jól van ez így, legalább baj sincs REMÉLEM. Elfoglalom magam, nem unatkozom, annyi elmaradásom van, de mindig mást csinálnék mint amit kellene. Holnap Zeg. menet lesz ez biztos, megjött az utolsó kóbor csekkem is.


    Várom én is a jobb időt, a jósok ígérik már a jövő hétre.

  17. 2019. február 24. 10:49282685.

    Szervusztok!


    Szóval jégtörő Mátyás van...Biribiri nem tudta feltörni a mosófazékba fagyott vizet. csöpög egy helyen az eresz, alá tettem egy régi mosó fazekat és nem ürítettem ki a vizet belőle, most csontig be van fagyva..félek a fazék is gallyra ment , bár eddig maltert kevertünk benne...és arra még jó lett volna. Most várom, hogy Mátyás segyítsen, olvassza ki, mert hiába ütöttem fél téglával, semmit nem ért.


    Szél úrfi jól szétszórat a levágott szárazságot, most szépen összetörtem, felhoztam a teraszra, holnap eltüzelem., Még jó, hogy szél úrfi felhívta a figyelmem, hogy ez olyan jól égő, száraz alágyújtós..nem várok áprilisig a tárolásával. lehet, hogy kosz lesz de van jó seprű..megoldom.


    Sajnálom szegény "Bors nénit"..Bors néni egy mesehős, Nemes Nagy Ágnes  meséje. Borsika  (Évike)is olyan mint egy mesebeli kis kobold.örök mozgó, jót akaró kis manócska.


     

  18. 2019. február 24. 10:26282684.

    Köszönet a sok jókívánságért a mai napra Tőletek!!! Én is mind mind visszakívánom a sok jót és szépet.Nincs mesélni valóm egyelőre, csak panasz volna, attól megkíméllek Titeket. Fáj a fejem, ..jaj nagyon. Fejfájós ember rosszkedvű és morózus. Bújnék egy sarokba inkább, ..de dolgot kerestem magamnak,  az hasznossá tesz.  Gyors ebédet csinálok, fasírt lesz valamivel és sav.ság. Mindenkire szeretettel gondolok. 


     

    előzmény:
    franci47 (282682)
    2019-02-24  09:17
  19. 2019. február 24. 10:26282683.

    Ma Mátyás nap van.


     


    Hiedelmek:




    Ha Mátyás éjszakáján fagy, akkor még negyven fagyos éjszaka következik. Jégtörőnek is nevezték, de azt is mondták, Mátyás jeget olvaszt, de ha nem talál, csinál.





     




    Ha havas az idő Mátyáskor, el kell vetni a búzát, árpát, zabot, hogy jó termés legyen. A háziasszonyok pedig mákot, sárgarépát, petrezselymet, borsót vetnek, mert az e napon vetett magvakat nem eszi meg a féreg. Azt is mondják, ha esik az eső, akkor elveri a jég a termést, a szőlő savanyú lösz, a tojások pedig aprók. A jó idő viszont jó máktermést hoz.




     




    A népi megfigyelés szerint a Mátyás-napi hideg jó termést, a szél kevés tojást jósol. A halászok, ha ezen a napon bárminemű halat fogtak, azt Mátyás csukájának nevezték, és ez egész évre szerencsét jelentett, bő zsákmányban reménykedhettek. Egyes vidékeken a Mátyás-napi libatojást megjelölték, vagy nem is költették ki, mert úgy tartották, hogy az e tojásból kikelt liba szerencsétlenséget hoz, de lehet, hogy hibás vagy nyomorék lesz.


    Jégtörő Mátyás napjához – az ismert és említett hiedelmek mellett – több babonaság is kapcsolódott. Ha nem esett a hó, vagy eső ezen a napon, akkor a Szeged környéki öregasszonyok harmatot szedtek. A harmatos lepedőt a tehénre terítették, hogy jól tejeljen, és mindig tele legyen a sajtár, vagy ahogy a Dunántúlon sokfelé mondták, a zséter.






     
     

     





     


  20. 2019. február 24. 09:17282682.

    Jó reggelt. 


     


    Ezen a fagyos hideg reggelen a jó meleg lakásban már írtam nektek.


    Köszönöm a  tegnapi hsz-eket,nekik, akik kinyitották a Menedékház ajtaját. 


    Már megírtam egy h osszú levelet, Isten tudja hová lett, csak úgy elveszett mindenféle kattintás nélkül.


    Kerestem egy idézetet, mire visszatértem már nem volt meg.


    Legyen szép napunk ma, és már jöhetne a meleg tavasz, nem a minuszok. 


     


     

  21. 2019. február 23. 20:04282681.

    Ez egy ilyen nap.


     


    Nyugodt, békés jó éjszakát.

  22. 2019. február 23. 20:02282680.

    Én is azért jöttem, hogy elbúcsúzzak. ma valahogy nagyon elmaradtatok..de biztosan oka volt a távolmaradásnak.Jó éjszakát kívánok én is...ha valaki látná..de a gondolat erejében is bízom

    előzmény:
    harangvirag08 (282679)
    2019-02-23  19:53
  23. 2019. február 23. 19:53282679.

    Jó éjszakát mindenkinek!

  24. 2019. február 23. 11:37282678.

    Szervusztok!


    Itt is olyan szél volt mint ember emlékezet óta nem volt. persze emlékszem, mert azért volt, de nagyon régen. Akkor megnootta a cserepet és a biztosító sötétben jött, bemondásra elhitte mekkora a kár..szépen rendbe tudtuk hozatni belőle. Most attól féltem, hogy az előtetőt viszi le de valahogy megúsztuk. Most is fúj és hideg van de szépen süt a nap.


    Mint ígértem mára összekaptam magam. Bizony a a lazsálás megbosszulja magát, azt hiszem, ha egyedül vagyok minden olyan marad mint kezdetben vala..de nem úgy van. Egyedül is egyszer csak por van..borul a rend. ma igyekeztem rendet vágni. nagyon finom csirke pörköltet főztem egy egész kiló láb főtt benne..valami fenséges. Holnapra főztem és ha marad Timi visz a munkába hétfőn...de kevés a valószínűsége..persze attól is függ mikor ér haza. Miskolcon van a kocsonya fesztiválon. 


    Megszívtam a nézett filmet. nagyon érdeket, a legizgalmasabb rész után már nincsen készen film...azt írja ki, ilyen nincsen..talán nem fordították le?? nagyon csalódott vagyok. 


    Délután fehér hímzéses mintát fogok leszurkálni, drukkolásra készítem elő.

    előzmény:
    potymama (282677)
    2019-02-23  11:23
  25. 2019. február 23. 11:23282677.

    Sziasztok!


     


    Ilyen szélviharra nem is emlékszem, amilyen az este meg éjjel volt. Most is fúj és hideg van, pedig el kellene szaladnom egy távolabbi boltba. Majd ha melegebb lesz.


    A vállam nem mondom, hogy rendben van..mert nyúlkálni nem nagyon tudok..de olyan érdekes..egyszer csak megszűnt az a szúró fájdalom..szerintem helyre kattant valami..vagy elmozdult és nem nyom valami idegszálat. Most csak emelgetni, kinyújtani nem tudom a kezem, de ez már semmi.


    Ma bulizunk! Megtartjuk a Zsuzsa napot..meg a vejem sz.napját. Még nem tudom minket visznek át, vagy ők jönnek ide..ezt jobban szeretem, nem kell öltözködni (nagykabát, cipő stb)


    A sütést lemondtam meg az egyéb bevásárlást..nem tudok cipekedni.


    Ildikó jó lett a képed.


    Nem főzök, vettem egy füstölt csülköt, megfőzöm. Akkor csak "főzök???"


    Olvasom Saci bevásárlásait. Akkora főzésekhez kell is az alapanyag. Majd lejjebb adja ő is. Mint én. Néha lelkiismeret furdalásom van, mert régen ugye minden vasárnap az egész kompánia nálam ebédelt. (meg hét közben is)


    Igaz szétszóródott a család, mindenki a saját ura..meg hát én jövőre 80 leszek..úgy döntöttem pihenőbe teszem magam.

Címlap

top