Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. február 18. 11:31282626.

    Szervusz Ancsa!


    Azt hiszem le kell adni a munka mennyiségéből..már mint egy napra...szépen, lassan, keveset, közben pihengetni..dolgozni nekünk már csak így érdemes. Mert akkor még el tudjuk látni a ház körüli teendőket. Magamról tudom, ha neki esek, mindent egyszerre szeretnék elvégezni rossz vége lesz. Persze ilyen tempóban mire a végére érsz már kezdheted is elölről, de ez egy ilyen körforgás. 


    reggel fagyos volt az idő, deres a határ de mostanra gyönyörűen kisütött a nap, igazán kellemes lett. Már mint bentől kinézniIlyenkor, ha délután elmegyek, nem kezdek piszkos munkához.


    Lassan haladok a filmmel..de olyan lassan is csordogálnak az események. nem baj..ráérek kivárni a végét.


    Ma 50 éve szültem Krisztikémet. 8 óra körül mentünk be anyukámmal, Béla bement dolgozni...anyukámat gyorsan haza is küldtem mert elkezdett sírdogálni, aggódni. Akkor még nem volt divat a közös szülés, de én nem is szerettem volna ha ott van. Még nem nőtt fel ő sem a feladathoz, jobban izgult mint én. Délelőtt hatalmas hózápor volt, a szülőágyról láttam. Mire fél egykor megszületett Kriszti gyönyörű napsütés lett. Infuenza járvány miatt nem lehetett látogatni, meglepetés volt mindenkinek amikor haza mentünk.

    előzmény:
    ancsa46 (282625)
    2019-02-18  11:11
  2. 2019. február 18. 11:11282625.

    Szervusztok.


    Tegnap folyamatosan a múltban kötöttem ki, és ma meg egyszerre jó helyre kerültem.


    Ildi sajnálom a veszteséget az ismerősöd révén, sajnos már csak fogyunk. Engem is folyton  ki akar tenni az nlc, és állandóan ki kell passzolni, olyan bosszantó.


    Julika szép napotok volt, semmit nem öregszik a társaság, biztos jó az egymásra hatásotok is, az a kaja tál nagyon szuper.


    Annuska úgy látszik már csak ilyen nyűgösen tudunk dolgozni, tegnap levágtam az elszáradt őszi krizantémok vagy mik kóróit és már el is fáradtam, nem tudom mi lesz, ha már komolyabban kell tevékenykedni.


    Pötyi, Vesztit Isten éltesse, és még sokáig  láthassuk ahogy fölöttük is jár az idő.


    Magdikám nálatok is szép nap volt a tegnapi, sajnos hamar szétszéled mindenki. Dávidnak sok sikert a külföldi kiküldetéséhez, ezek olyan nagy örömök is egyben.


    Ma már megjártam a várost, most egy kis rendezgetés, pakolás vár rám, olyan kacatos a környezetem.

  3. 2019. február 18. 08:26282624.

    Jó reggelt. 


    Remélem jól aludtatok.


    Én is, de megint álmodtam. Mostanában állandóan álmodok. Lehet, hogy máskor is, csak nem emlékeztem rá. Most sem tudom elmondani mit,de álmodtam.


    Tegnap este megrázott egy hír. Egy v. nyomdai dolgozó meghalt, Klárival járt együtt, az ő  osztálytársa volt. Elvesztette szeretett férjét, és fiát is. Megláttam a hírt a Fb-on azt hittem játék az egész, mert a saját  hsz-ében volt a hír. Beteg volt, de a halál hirtelen jött, egy műtétre várt, és nem bírta kivárni.Kórházban érte a végzet. 


    Julika, köszönöm a kiegészítést. Nagyon jó társaság a tiétek, és igazán furcsa is. Mindenki megbékélt egymással. 


    Ma talán csinálok valami olyat is amit már régen kellett volna. 


     


    Ja és még egy, nekem talán 2 napja, állandóan becsúszik egy hirdetés, most pl. a Magyar postától, írok és jobb oldalra bejön. Van reklámblokkolóm, de ezek kijátsszák a helyzetet, ezt zárogatom be. Még filmnézés közben is bejön. Aztán meg a nlc is  küldözget, hogy zárjam be a programot, ujra nyissak. 


    Nálatok van ilyen???


    Egyelőre más nincs, ne is legyen. 


     


    Már szépen süt a nap, a dér talán eltűnik, és lehet, egy kicsit napozni is. elég melegen sütött tegnap is. 


    Szépséges napot,nyugalmat,derűt kívánok. 


     


    „Világéletemben hittem benne, hogy a nap legcsodálatosabb pillanata, amikor reggel felébredünk. Mindegy, hogy vacakul érezzük-e magunkat vagy jól, egy biztos:aznap még bármi történhet velünk!


    És az sem számít, ha az esetek többségében semmi különös nem történik. A lehetőség benne van a reggelekben.”


    (Monica Baldwin)


     


     

  4. 2019. február 18. 07:31282623.

    nem tátja,inkább csücsörít

    előzmény:
    BiriBiri (282622)
    2019-02-18  07:30
  5. 2019. február 18. 07:30282622.

    Szervusztok!


    Vissza kell zökkenni az ünnepi hangulatból. Még jó, hogy a hétköznapok is színesek, nem nagy "megrázkódtatás".Délután a műv. házba megyek, megnézzük ki mit alkotott az  elmúlt két hétben. Vásár is lesz a nagyteremben, már össze is írtam mit veszek. Veszek a kerékpárra kosarat, a derekamra melegítőt, alágyújtóst..meg amit még látok, és kell. Már nagyon régen voltam vásárban, most meg "szembe jön" velem, nem kell külön menni.


    Ildikém! Marika eltudott jönni..most Zsuzsi volt a héten beteg de tegnapra kirúgta magát. valahogy a kaját tettem fel Marika képe helyett. Juci , Magdika és Gyuri a cukrászdában. Juci valamin nagyon eltátja a száját....

  6. 2019. február 17. 19:36282621.

    Jó estét. 


     


    Ma csodálatosan szép idő volt. Így kint is tartózkodtam egy ideig. Aztán meguntam, és kitakarítottam az előteret. eltartott egy ideig, mert ott telelnek a virágok. Megpróbáltam kicsit rendbe szedni őket,felét sikerült csak, a többi holnapra vár. 


    Vacsorát főztem csak délre volt ebédem. 


    Julika, látom jól szórakoztatok. 


    Timi nagyon szép leány, Zsuzsiék boldogsága látszik. Ferivel igazán jó a  fotótok. A kaja? Az is nagyon jól néz ki. Marika nem tudott mégsem elmenni, vagy csak nem fotózkodott? De jó érzés ugye, amikor az unoka kér valamit a munkánkból. 


    Annuska jól néz ki ez az emeletes finomság. Jobbulást...... a lábfájásra, és minden másra is. 


    Magdikám,micsoda szép emlékeket hozott elő a pécsi fa. Ugye milyen kellemes egy jó ebéd, az unokák társaságában. Judit igazán jó szakács. 


    Boldog szülinapot Vesztinek!!!!


    Borsikám, aludtam, talán jól, de olyan viszontagságos álmom volt. Munkatársaimmal szoktam mostanában álmodni. Az nem volt annyira jó, de  nem mondható vészesnek. 


    Most keresek valami filmet magamnak. több "jelölt" is van,majd valamelyiket  kiválasztom. 


    Aludjatok jól. 


     


     

  7. 2019. február 17. 15:34282620.

    Szervusztok


     Ezen a ragyogó és kellemes vasárnapon.


     Julika, már talán haza is értetek a finom falatok után.


    Pötyike, Vesztinek sok boldogságot és jó egészséget. Olyan ügyes vagy. Hipp hopp és már a maradékokból kreáltál finomat.


    Magdika, Te is élvezed a kedves családodat.


     Olvasom mindenki tevékeny volt.


     Anikó, Ildike, temetőjáratot csinált.


    Ildike, átjavitotta a szép képet.


    Borsika, elköltötte a pénzét. 


    Marika is tevékenykedett.


     Sacika, sem akart lemaradni és a 7 emeleti tura dacára belehuzott.


    Erika, remélem jól vagy már?


    Én is egy kicsit dolgozgattam, de a lábam......


     Kivánok nagyon kellemes vasárnap délutánt

    előzmény:
    potymama (282616)
    2019-02-17  13:28
  8. 2019. február 17. 15:30282619.

    Sziasztok!


    Nemrég értem haza.Végre együtt ebédelt az egész familia.Nem is tudom mikor kerül rá sor újra.D. hosszabb külföldi kiküldetésre megy márc. elején.B. is utazik délután vissza.Jó hangulatban ebédeltünk ...J. megint kitett magáért.Én is megpakoltam az elemózsiás kosarat....majd osztozkodnak.


    D. nagyon érzi a tavaszt.Levették az autónak a téli tetejét ...áthozták a garázsba.Mikor mondták, hogy mire készülnek kicsit melegem lett...akkora kupi van a garázsban.Gyorsan előresiettem legalább az útból elpakoltam.Készülök a palántákat elrendezni ...volt ott minden.


    Pötyi ügyesen megoldottad a vendégvárást....én már nem tudnék rögtönözni.Annyira elszuttyogok mindennel mintha nem is én lennék.


    Julikáék már biztos túl vannak az ünnepi ebéden.


    Én már szavaztam az év fájára....a pécsi mandulafára.Szerelmünk hajnalán sokat jártunk azon a környéken ...szép emlékeim vannak.


    Annyi mindent akartam írni ....de olyan a fejem mint egy szalmabábú.

  9. 2019. február 17. 15:28282618.

    Szervusztok!


    Köszönöm Pötyi! Nem baj ám, ha valaki elfelejti  a köszöntést...pláne nálad mindig van valami esemény. Pesze azért jólesik, ha megszólítják az embert


    Most jöttünk haza egy nagyon jól sikerült találkozóról, ebédről. Ebéd után felkerekedtünk és elsétáltunk egy cukrászdába ahogy a bőség zavara fogadott..de megoldottuk, mindenki talált magának való finomságot.


    1. Zsuzsi és János


    2. Timi


    3. Feri és én


    4. Egy kis ebéd


     

  10. 2019. február 17. 15:28282617.

    Szervusztok!


     


    Julika utólag kívánok nagyon boldog névnapot!!!!!


     


    Jó régen nem jártam erre,de olvastalak benneteket. Unokázós napjaim voltak, hol egyik, hol a másik jött. Egyéb esemény nem történt, amit nem is bánok.


    Sacika jókat főztél, bár a nyúl nem fogott meg, nem igen szeretem. De sok minden egyezik, nálunk rakott kel volt, gulyás leves, csont leves, sült oldalas.....ez is több napra. Sütni én sem sütöttem, vettem ki a fagyóból karácsonyi maradék sütit....


    Marika csak óvatosan a munkával!


    Ma reggel jó nagy köd volt, alig lehetett látni a szomszéd házat, de most már süt a nap, bár nagyon meleg nincs, 10 fok, ami februárban jónak számít.


     

  11. 2019. február 17. 13:28282616.

    Sziasztok!


    Julika..tegnap lemaradtam ..és nem kívántam neked BOLDOG NÉVNAPOT. Most így utólag.....Julika kívánok neked boldog névnapot!!!


    Tudjátok tegnap nálunk is családi összejövetel volt. Igaz még délben senki nem tudott róla! Talán fél három felé telefonált a lányom.."este úgy 6 felé megyünk"..Megállt az ütő bennem..mert nem szóltak, különösebben nem készültem. Lecaplattam a Tescóba..vettem üdítőket, meg volt itthon pizza krémem..meg maradék milánói szószom..bedagasztottam egy kelt tésztát és csináltam egy pizzás csigát.


    Nagyon nagy sikere volt!!! A lányom nagyon finom sütit csinált..irtó macerás..egyszer én is csináltam ..Kinder buenó szelet..ill torta.


    Szóval megünnepeltük a Vesztit, neki volt a szüli napja.


    Más újság nincs.... elvagyogatunk.


     

  12. 2019. február 17. 11:00282615.

    Szervusztok!


    Arra kérnek, hogy szavazzunk fára. Szavazzatok erre a fára. Elza kérte a szobájába, párnának.


    Igen, Borsika, sokan köszöntettek, szép napom volt. Most megyünk feltenni a koronát az ünnepre, megyünk az étterembe, a piiázóba. Én karibi pizzát, Timi Cheddar pizzát rendelt. Marika giros tálat..a többieket nem tudom.


    Már hajnalban Erzsébet cica "írását" olvastam, nagyon jól szórakozom rajta, ajánlom minden cicás és nem cicás barátomnak is. Jókedvre derít. Legyen szép napotok. Készülődnöm kell, Timi olyan mint Ernő, mindig "hajt"

  13. 2019. február 17. 10:52282614.

    Szép Vasárnapot kívánok Mindenkinek! Sziasztok, hogyvagytok? 


    Remélem Mindenki jól van. Ildike  jól aludtál?  ..este elfelejtettem megnézni a holdat, hogy éppen mit művel,    pedig  máskor megteszem. Ettől függetlenül, egész  jól aludtam. Sokadjára nézem meg a festményedet, most tükrözi igazán, amit  mondani és mutatni  akartál vele. Én hozzá nem értő, így érzem.Gratulálok. A fényt megfesteni, hát az az egyik legnagyobb   csoda - szerintem. ( Az Afgán lányról (S.Gula)  ..készült  képedet néztem meg ilyen sokszor.Az is egy igen sikeres munkád volt.)


    Megyek megnézni, meg vannak -e a tulipánjaim a vázákban? Viszek vizet nekik, mert még zárva vannak a temetői csapok. Jól kéne  bánnom ma az energiáimmal.  Úgy eltékozlom az időmet olykor. Valami "nagy dolgot" kéne elkövetni, ami maradandó.  Például:   egy nagytakarítást. Hja, már nagyon  ráférne mindenre!!!  Igen,  jesszus, mindjárt dél és most sem csináltam semmit,   csak  lopom itt a napot és idétlenkedem.  Rendes heleken már rotyog az ebéd, szállnak a csábító jó illatok a levegőben,  ..nem sokára lehet tálalni. Örültem Marikának,  ..gondoltam Julikára, biztos sokan köszntötték, ..Sacika jól kifőzted magad megint!!  Az ötletek finomak,  köszi. Tényleg eltűnök, ideje már.


     

    előzmény:
    franci47 (282601)
    2019-02-16  11:05
  14. 2019. február 16. 19:49282613.

    Marika! 


    Köszönöm!!!!


    Ma én is ágyneműt mostam, minden megszáradt. Imádok frissen mosott ágneműbe feküdni, ezzel kényeztetem ma magam. 

    előzmény:
    Sacika44 (282611)
    2019-02-16  18:05
  15. 2019. február 16. 18:39282612.

    Szervusztok!


    Ma nagyon szép idő volt.Ki is használtuk.Ágyneműt és még egy adag apróságot mostunk.Papa kint teregetett, jóformán  minden meg is száradt.


    Délután "nagyot" sétáltunk.Pár gumós kezdi kidugni a leveleit, szépen nyílnak a hóvirágok.A kertben nem lehet még dolgozni, elég laza a föld.Nem vagyunk semmiről lemaradva.


    Sok finomságot főztetek, adtatok pár ötletet.Nálunk ez volt a héten.Sütőtök és póréhagyma krémleves, petrezselymes csurgatott tojásleves, gombaleves.Sült csirkecomb, bolognai spagetti, pulyka felső comb filéből  pörkölt.Tarhonya, zöldbabfőzelék, törtkrumpli, mákos guba.


    Szép estét nektek!


     


     


     

  16. 2019. február 16. 18:05282611.

    Julika!Jó egészséget, boldog névnapot kívánok!

  17. 2019. február 16. 17:26282610.

    Köszönöm, Annuska!


    Minden legyen úgy ahogy a versben van

    előzmény:
    Nusimama (282608)
    2019-02-16  17:24
  18. 2019. február 16. 17:25282609.

    Sacikám!


    Az levesnek indul és  szósz lesz belőle. Már írtam, hogy párolóban megpárolja a céklát, most répát is tett bele , fokhagyma is van benne és egy leves kocka, összeturmixolva, kókusz tejjel.


    Köszönöm a köszöntést. Kellemes, ünnepi hangulat volt, jót ettünk, aludtunk, telefonon beszéltem Krisztivel, a barátnői ma köszöntik. A FB láttam a képet, a barátnői társaságában. 36 éves barátság, a Tömörkénybe kerültek egy hálóba, osztályba, azóta barátok. Olyan jó érzés...jó így együtt látni őket.

    előzmény:
    Rolta (282606)
    2019-02-16  16:22
  19. 2019. február 16. 17:24282608.

     JUlika, névnapod alkalműból nagyon jó egészséget, sok sok örömöt és boldogságot kivánok


     


    Ma minden rosszat felejts el,
    És jókedvűen ünnepelj!
    Gondot és bút söpörj félre,
    Most a szépet lásd és élvezd!

    Boldog névnapot,
    Legyen egy szép napod!
    Amibe ma belefogsz,
    Sikerülni fog!

    előzmény:
    Rolta (282606)
    2019-02-16  16:22
  20. 2019. február 16. 16:48282607.

    Szavazzatok Európa legszebb fájára! 


    Magyarországról a 135 éves „A pécsi havi-hegyi mandulafa” pályázik az első helyre. 2019. február 28-ig lehet szavazni, de február 22-től már nem lehet látni a szavazás alakulását.


    Sajnos 2 fára kell kötelezően szavazni, én azt javaslom első legyen a magyarországi és a második lehetőleg a legkevesebb szavazatot kapott fa legyen, valamelyik országból.


    Az alábbi linken lehet szavazni:
    https://www.treeoftheyear.org/Stromy/Milo vany-dub

    Ha a két ország fáját kijelöltük, alul kell a "Szavazás"-ra kattintani, majd megadjuk az email címünket és erre az emailre küldenek egy aktiváló linket, amire szintén kattintunk és ezzel érvényesítjük a szavazatunkat.  A hivatalos díjátadó Brüsszelben lesz márciusban.


    Minden szavazat fontos.

  21. 2019. február 16. 16:22282606.

    Szép délutánt Mindenkinek!


    Julika..neked it is kívánok egészségben gazdag, boldog névnapot...és majd jó ünneplést...Milyen az a cékla szósz?


    Magdi.......kellemes időtöltést a szeretteiddel......finomságokkal készülsz....biztos finom lesz minden.....a Nők Lapja lemondással én is foglalkoztam.....a tartalma miatt.....aztán mégis jön egy-egy jobb szám és maradok továbbra is előfizető....Nekem nagyon pontosan hozzák , így kényelmes..


    Anikó...már biztos kipihented magad......a lépcsőzés eléggé kikészített....nemcsak a lábam a karom is kikészült, azon húztam -vontam magam.......nem is megyek többe úgy, hogy rá ne kérdezzek a lift működésére... a papa nem nyughatott és a magok felét elvetette cserépbe


    Annuska....én még nm merészkedtem ki a kertbe.....pedig kezdenek a tavaszi virágok szépek lenni....a hóvirág és társai.....a pázsitban pedig csak úgy virít a pipitér...


    Pötyike...jól emlékszem, hogy nálatok is családi ünneplés lesz? Érezzétek jól magokat---


    Ildikó.... el kell meséljem hogy milyen jó filmet találtam a tartalékaim felélése közben....Midas...és ami fő, hogy a kedvencem a főszereplője...


    Borsika.....nagyon sok finomságot vásároltál...biztos az is finom lesz, amit készíteni fogsz belőlük....


    Erika.....nem láttalak.......csak nem ártott meg a hirtelen rád törő takarítás?


    Marika....téged is hiányollak, remélem nem tevékenykedsz túlságosan....


    Nekem ma főzős napom volt/van......nagy adagokat készítettem mindenből.......Esetleg ötlenek valakinek....babgulyás, vörösboros nyúl pörköl, fokhagymás sült nyúl gerinc/ez  csak bepácolva, majd holnap sütöm együtt batátával/ rakott káposzta....A nyulat a barátnőmék hozták, egybe két csomaggal, ezért kellet az egészet elkészíteni...........viszont nem tudom szeretik e, ezért lesz tartaléknak a rakott káposzta.....sütni már nincs kedvem.....talán hoznak...


     

  22. 2019. február 16. 15:38282605.

    Megjöttünk a sétánkról, ez a domb mindig kifáraszt. A temetőben nálunk is alapos felfordulást okozott a szél. Olyan felemás idő volt, kellett is a kabát meg nem is, már pihentem egy kicsit, de nehezen  megy ez  nekem, ha aludni tudnék akkor jó lenne.


    Magdikám szép hétvégéd van, együtt a család, bizony egyre ritkább alkalom, örülünk minden pillanatnak.


    Sacikám leesett az állam, méghogy a hetedik emelet!!!! Van kitartásod, én szerintem valahol félúton ücsörögnék még most is, ha egyáltalán addig is eljutnék.

    előzmény:
    ancsa46 (282604)
    2019-02-16  15:31
  23. 2019. február 16. 15:31282604.

    Julika, itt is kívánok nagyon boldog névnapot.

  24. 2019. február 16. 14:12282603.

    Sziasztok!


    Én is gondolkodtam ...ma van e Julika névnapja. Ha igen ....akkor nagyon sok boldogságot kívánok!


    Nagyon szép napsütés van. Már reggel 8 kor napfényben mentem a piacra.Hamar végeztem.Megsütöttem egy adag szilvásat...délfelé átvittem ....de mindenki szédelgett jobbra -balra.Most fől a zúzapörkölt.Remélem sikerül olyanra mint régebben.Azt hiszem Dávidnak ez egyike marad majd az " otthon ízeiből"....velem kapcsolatban.Persze sül az elmaradhatatlan kuflóg is ....azt majd B. viszi.


     


    Megyek... nehogy oda égjen valami ...ahhoz nagyon értek az utóbbi időben.


     

  25. 2019. február 16. 12:15282602.

    Ildikém!


    Köszönöm!!! Ma gyűjtöm be a jókívánságokat . Timi reggel nagyon aranyos volt..azzal indított, hogy nagyon meg akart szidni, mert elindítottam a fehér mosást, és őt nem kérdeztem meg. Pedig van neki is. Aztán azt mondta, eszébe jutott, hogy névnapom van, és inkább nem szid meg...és felköszöntött, megkaptam a "Puszi Erzsi" könyvet, a cicás első kötetét..nagyon jó!!!!Meg egy mazsolás szilva lekvárt ami szintén isteniÉs van még egy két adag mosásunk amit majd ....most betettem. mert közben volt egy szünet...megebédeltünk. Natúr csirke mell volt batáta krumplival,  cékla szósszal...és egy kis Tokai Szamorodnival  koccintottunk. Most meygek és olvasok..annyira élvezem Erzsi történeteit.  

    előzmény:
    franci47 (282601)
    2019-02-16  11:05

Címlap

top