Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. február 16. 11:05282601.

    Sziasztok.


    Mindjárt jó ebédhez szól a nóta, bár nem szoktam hallgatni, mert mindig idegesített, de a szlogen jó. 


    Deres volt a reggel, most sincs jó idő. 


    Nekem is földet kellene behozni a virágmagvak vetéséhez.  Ablakot is nézegettem, még kiláttam rajta. Jövő hétre hagyom. Halogatom csak. 


    A pókhálót levettem amit megláttam, végeztem a képpel.  Nem lesz jobb, se szebb. De most elfogadtam. Majd azért felteszem, mert nagy különbség van a tanodás és a mostani között. 


    első a tanodás kép, ezt én fényképeztem, a rossz fényviszonyok között, Egy fokkal szebb lett, mert a kockás havat kivettem belőle.


    a második a sokszoros javításom. Ezért  fizetni nagy kár. 


    Tegnap késői tévézésem kapcsán a Dunán láttam egy nagy művészt, akinek a képei egy szörnyella kinézetek voltak. Aki ezt felteszi a lakásában meglátogatják az éjszakai  rosszéletű manók.


    De nagyon jól tudott beszélni róla.


    Julikám, Isten éltessen sokáig,  Júlia,vagy Julianna, minden évben  talány, vajon melyik? 


     


    A szülinapodat azt nem tudom eltéveszteni, az pontos, kapcsolódva a fiaméhoz, és még két ismerősömhöz. 


    Anikó gondolkodok én is a temetőjáraton,  mikor akarsz menni????


     

  2. 2019. február 16. 11:02282600.

    Mindenkit köszöntök szeretettel, én már megjártam a helyi piacot, vettem egy nagy fej édes káposztát,  ..majd jó lesz többfélére, ...tojást,  jaj, nagyon drágán adják, kéne tyúkokat tartanom.  Egyszeméles   adag lecsónak valót.  Közértben tejet, májast, disznósajtot, zsemlét. Túrót. Túróval töltött zsemlének.  Más nem jut eszembe. Úgy elköltöttem az összes  pénzem, hogy csak 100 ft-om maradt, abból 1db teniszlabdát vettem a tacsiknak. Most már szép idő van,  ..igen, ahogy Anikó is mondja, reggel csupa dér volt még minden.  Szinte fáztam.  Egyet mostam is, most ki kell teregetnem.  Gondolok Rátok, ..szép hét végét kívánok!

  3. 2019. február 16. 09:47282599.

    Szervusztok.


    Tegnap a városjárás nagyon kifárasztott, pedig igazán célirányosan közlekedtem. Olyan szürke idő volt, nem is volt kedvem utána semmihez. Bezzeg ma, ragyogó napsütés, de hideg, deres reggel. Ez a fényesség kicsábít, majd egy kicsit később kimegyek megnézem mit kellene elvégezni, talán egy ütemezési listát is készítek, hogy ne erőltessem meg magam annyira.


    Ma nem főzök, van brokkoli krémleves, és a fagyóban találtam nokedlit, lesz tojásos nokedli savanyúsággal.


    Egy temetői járatot kellene megtenni, és a koszorúkat leszedni. Ildi nem csatlakozol?


    Julika a sütiemlegetésed eszembe juttatta, hogy még van a fagyóban maradék, mindjárt elő is kaptam. Kellemes szórakozást kívánok, a pizza biztos finom lesz. Betegeknek gyógyulást.


    Annuska én még nem kertezek, nincs elkésve, hisz csak februárban járunk, csak  a virágmagot raktam cserépbe.


    Magdi gratulálok a ruhás akciódhoz, azt hiszem nekem is be kell keményíteni aztán szanálni, annyi felesleges gönc van.

  4. 2019. február 15. 22:09282598.

    Borsika, nagyon szépen köszönöm a banánt.


    Nagyon szépet hoztál. Már ettem egyet.


    Legyen jó éjszakátok, pihentető, és kellemes. 


     


    Régen megírtam, és itt felejtettem.


     

    előzmény:
    BORS (282588)
    2019-02-14  19:26
  5. 2019. február 15. 19:20282597.

    Szervusztok!


    Annuska! Miből gondolod, hogy magamnak nem vettem? Illetve magunknak? Olyat vettem, amit amit Zsuzsiék is szeretnek..én minden evő vagyok, csak süti legyen. nekünk is van


    A kert meg soha sincsen készen..elkezdődött a munka benne..ennyi.Főleg a mellék épületekben dolgoztam, ott kellett az új gallyakat elrendezni, konyhakészre elrakni. 


    gyönyörű idő volt, a cicák nagyon élvezik, szinte repkednek a levegőben úgy szaladgálnak. Aztán amikor bejövök jönnek ők is. Szeretnek a közelemben lenni.


     


     


     

    előzmény:
    Nusimama (282595)
    2019-02-15  15:23
  6. 2019. február 15. 15:29282596.

    Magdika, mire lepötyögtem  gondolataim, addigra megjöttél. Téged is megcibált a szél? Hangulatod jobb lett?

    előzmény:
    Nusimama (282595)
    2019-02-15  15:23
  7. 2019. február 15. 15:23282595.

    Szervusztok


     Ma sem sokan látogattak ide. Biztos élvezitek a napsütést. Bár itt idönként elborul


    Ildike, tevékeny voltál. Kemény férfi munka az ágfürészelés. Örülök, hogy eltudtad intézni  várakozás ellenére az igazolványt. Az viszont elkeseritő, hogy egyre több helyen tapasztalható az ilyen  undok ember, ill. a viszonyulása a másikhoz.


    Anikó. nyugi elöszőr a fájsz hagyjon el, utána jöhet a kert.


    Sacika, hős voltál, hogy 7 emeletet megmásztál. A lábad utána nem görcsőlt?


     Julika, akkor Te már rendben vagy a kerttel. Magadnak nem vettél semmi sütit? Én biztos nem tudtam volna ellentállni. 


    Borsika, biztos finom lesz a hal. A füled hogy van?


     Pötyike, irigyellek a sétáid miatt.  Még sokáig bird. Ügyesen kitalálsz különböző  sütit.


    Magdika, szükszavü voltál. 


    Remélem mindenki jól van!

    előzmény:
    potymama (282593)
    2019-02-15  12:33
  8. 2019. február 15. 15:09282594.

    Sziasztok!


    A tegnapi nagyon rossz nap után ma aránylag elfogadható állapotban ....itt vagyok!


    Pötyi én is érzem a föld szagát.Ma olyan szép napsütés van ...lehetne tenni ezt-azt.Na, de ...mire kiérek már lehet elmúlik a lelkesedésem.A házban hideg van ....be kellene kapcsolnom a fűtést.meg a víz is el van zárva....így lebeszélem magam.


    Délelőtt nagy tettet hajtottam végre.Elvittem két nagy szatyor ruhát a gyűjtőbe.Nem kotortam át előtte ...minden ment úgy ahogy valamikor ősszel összeraktam.


    Most jöttem meg a temetőből. A szél olyan vircsaftot csinált.Az új sírokról a koszuruk szanaszét. Ahol még ott voltak a mécsesek ...azok az úton.Szerencsére nálunk a vázából nem vitte ki a virágot.Olyan szép napsütés volt és csend...alig voltak.Gondoltam sétálok egyet, de annyira zavart ez a káosz ....eljöttem haza.Közben úgy jártam mint Borsika ....kikötődött a cipőm. Alig tudtam utána kiegyenesedni.


    Ma úgy látszik nálam a döntések napja van.Hosszú ideje tartó Nők Lapja előfizetésemet nem hosszabbítom meg.Belefáradtam, hogy mindig reklamálnom kell ...sose érkezett meg napján a lap.Ezután megveszem a kisboltban.


    Sacikám ...meg volt a tornád a tegnapi napra ....hét emelet ....ez teljesítmény.Nem lett izomlázad?


    Kérdésem az amarillisszel kapcsolatban: igaz aki nagyon értett hozzá , már a fellegek felett a kiskertben rendezi őket. Ma láttam a virágosnál olyat három virágszára volt, de mintha a zöld levele le lett volna tördelve.Az enyémnek egy száron van négy bimbó és elég nagyok az oldal levelei.Kérdeztem ...de a válasz.. ők már így kapták.

  9. 2019. február 15. 12:33282593.

    Tegnap nem voltam és most mennyit kellett visszaolvasnom!


    Sziasztok!


    De irigylem akinek van kertje és kertészkedik. De csak így tavasz elején van kertbe mehetnékem! Amikor érezni a tavasz szelét.


    Azt itt ma nagyon! Kóboroltam egy kicsit itt a környéken..pld. a turkálóban (nem vettem semmit) aztán egy kézműves boltban..ott mindig tudok mit venni ..aztán egy un. Csiga pékségben..hogy ott mennyi finomság van! Még szerencse, hogy messzire van tőlünk.


    Szóval rám melegedett a kabát és fújdogál egy kis szél, kimondottan kellemes az idő.


    A fejem nem annyira szereti, reggel fejfájással ébredtem..bevettem egy gyogyót..attól meg kómába estem..állva eltudtam volna aludni.


    Tegnap átjöttek a barátaink. Jól kipanaszkodtuk kinek mi fáj. Nem volt kedvem nagy sütést csinálni, vettem leveles tésztát és betekertem vele virsliket, eldaraboltam..sajt, szezám mag rá és frissen sütve "mennyei" volt! Meg vettem..a Spaar-ban...most láttam először, mini fánkocskákat. Nagyon finomak voltak..és jó drágák, de lusta asszony fizessen.


     


     

  10. 2019. február 15. 11:30282592.

    Jóreggelt kívánok !!  Legyen szép napotok. 


    Hoztam szép tavaszi tulipánokat!!!.. Az asztal közepére szántam, Julikának.  Azt gondoltam, ha nem most tartja,  akkor is tán örülni fog neki. Mert szívből  hoztam! Szép üvegvázát  kerestem, de sajnos nem találtam.Ebben a kis dobozban  pedig drazsé van.


    Itt kint ragyogó napsütés van,  ..megyek egy  kicsit a kertbe kapirgálni. Gyors és egyszerűt főzök, ..de mit? ..majd közben  kigondolom. Tök? Káposzta, dinsztelve?  ..valami ilyesmiket szeretnék enni. Ja,  nem meséltem:  gyakran sütök a mikroba pár szem saláta krumplit héjastól, hozzá vaj,  új-, vagy lilahagyma. Ez gyorsan meg is van. Nagy ibrik tea, és gyümölcs. Könnyű vacsora. Ja, a hal:  legutóbb volt a  Lidliben elfogadható áron - sütni való mirelit hal - fél kg-os, pisztráng. Le volt árazva. Vettem 1-et,  R-val elfelezem,ő is szereti. Még sosem sütöttem. Biztos nem lehet elrontani.

  11. 2019. február 15. 11:03282591.

    Neked is szép napot, Ildikém! És mindenkinek.


    Itt ragyog az ég, tiszta kéken....de ma nem dolgozom. Már mint kint. A két nap arra volt jó, hogy boldogan nézzek ki az ablakon, az ősszel ott hagyott szemét, lomb, eltakarodott, a fás színben és a nyitott színben rend van. Én pedig takarék lángon égek. A nagy semmit tevésben így is elment az idő, mindjárt jön a Jóban rosszban...de előtte ebédelek, maradékot, amit imádokEgy kis kört azért futottam, posta, már megjött a nyaraló adója, cica kaja vásárlás, jó, hogy van itt állat eledel bolt,olcsóbb mint a Coop bolti, vettem süteményt is. Dobos tortát, azt Zsuzsi szereti,  meg citromos minyont, azt meg Jánosa...minden pénteken nagyon sok finomság érkezik.  Nem tudom, hogy mennyire rúgja ki magát holnapra Zsuzsi, de ha nem jönnek majd átvisszük nekik. Vasárnapra azt ígért rendben lesz mert meg is rendelte az asztalt az étteremben. Az egy pizzázó, állítólag fantasztikus pizzák kaphatók ott..meg van más "igazi " kaja is, de mi Timivel pizzát rendeltünk. Azt kérték szóljunk előre és akkor nem kell várni. Szóval vasárnap pizza nap.

    előzmény:
    franci47 (282590)
    2019-02-15  10:41
  12. 2019. február 15. 10:41282590.

    Szép napot lányok!

  13. 2019. február 14. 19:53282589.

    Szép estét ha még jár erre valaki!


    Első dicséretem az ügyes kertészkedő lányoké......én még kicsit korainak tartom, talán a hónap végén néznék körül


    A következő dicséret az utazóké, bevásárlóké, kézműveseké..........hiába látszik, hogy ügyes a kis csapatunk...


    A mai napom is semmittevéssel telt....igaz főztem egy paradicsomlevest, annyian emlegettétek, hogy megkívántam....


    Munka után Vera elvitt végre a varrónőhöz, majd egy évig kuncsorogtam...vittem egy jó adag levágni, alakítani  stb való holmit....az elmenéses örömöm csak addig tartott, amíg oda nem értünk, rossz a lift és a 7.-en lakik.....valahogy felmásztam, de azt hittem fél úton ott maradok........fájdalomdíjként kaptam egy kis mini orchideát......hoztunk kínait, aztán már jól telt az este...


    Egy kicsit filmezek még.......pihenjetek jól..


     


     

  14. 2019. február 14. 19:26282588.

    Ildike hoztam a banánt. Még vacsi után elfogaszthatod. Nincs késő.  Jó  étvágyat kívánok hozzá.  : - ))) Én is most  eszem éppen. Néztem a  Vészhelyzet-et,  jaj, olyan komolyan átélem,  : - (((   .sajnálom, akiken nem lehet segíteni és  úgy drukkolok  a műtétek alatt, hogy majd elájulok magam is.  Persze, ...ez ám egy kicsit túlzás részemről.  


     

    előzmény:
    franci47 (282580)
    2019-02-14  15:37
  15. 2019. február 14. 16:56282587.

    Szervusztok. Kis egeszseges irigylessel olvasom, hogy ti mar tavaszias munkaval toltitek a napot. Igaz, nekem csak egy nagy erkelyem van, vegigrakva viragladakkal, de meg messze van a tavasz. Nehany napja megint egy nagy hovihart "elveztunk"...jegesovel fuszerezve. Szobafogsagon voltam...Amikor kijottem, a nyar vegen a szomszedom igy koszont el "Szia, majd latlak tavasszal". Mosolyogtam, azt hittem viccel. Ma mar tudom, hogy hibernalunk...De majd csak vege lesz...A pesszimistak ugyan azt mondjak a tavasz erkezesekor, hogy igen, jo dolog, de sajnos rovidebb ideig tart mint a tel...


    A kurtos kalacsrol eszembe jut egy meglehetosen komikus esetem. Eletemben eloszor 2005ben hallottam, lattam. Kivancsisagbol vettem egyet...Beleneztem...semmi. Meg is jegyeztem, hogy "de hiszen ez ures!". Ugy neztek ram mint aki meghibbant. Na de mindig tanul az ember...Csak erdekessegkent mondom, Mexicoban is lattam...A vilag minden csucskeben megtalalhatok vagyunk . De ezzel a lanyom, aki mar itt szuletett is igy erez. Mikor magyar szot hall, vagy felismeri az akcentust, nem tud ellenallni, szoba elegyedik. Nagyon buszke, hogy -bar nem tokeletesen-, de jol beszel magyarul.


    Meg kell jegyeznem, hogy az alkotasitok, a kepek, babak, horgolasok stb. sok oromet szereznek igy, latvanykent is. Sajnos belolem kifelejtettek az efele tehetseget. :)


     

    előzmény:
    BORS (282574)
    2019-02-13  18:13
  16. 2019. február 14. 16:52282586.

    Sziasztok!


    Olvasom, hogy tevékeny napotok volt.Én a városba jutottam el délelőtt....sikerült jól bevásárolnom.A kert már engem is csábít ....de várok még.


    Borsika ...finomságot hoztál ....élőben is megenném.


    Szép estét mindenkinek!

  17. 2019. február 14. 16:46282585.

    Szervusztok.


    Jó hogy beolajoztátok az ajtót, én már minden gond nélkül beléphettem.


    Nagyon szép időnk volt itt is, a napon igazi tavaszi meleg. Délelőtt itt volt Anikó, jól elbeszélgettük az időt, aztán már sietnie kellett, időpontra ment, én meg kimentem a napsütésben élvezkedni.


    A derekam miatt nem tudtam volna még dolgozni, így nem is bánkódtam annyira, hogy nálunk még nagyon sáros a föld, nem lehet rámenni. Kerestem-kutattam a műhelyben, alapos rendetlenséget csináltam, majd kell egy nap amikor helyre kell állítani a viszonylagos rendet, mert valamiért mindig felborul.


    Borsika nagyon szeretem, ill. csak szeretném a fagyit, talán ha melegen is lehetne nyalogatni, már gyorsan kaptam volna egy szép kehelyért, így én is a banánra szavazok. Köszönöm.


    Kis kertészkedők, nagyon ügyesek vagytok, talán eljön az én időm is, attól félek, hogy megint összetorlódik minden, erre a kevéske munkára is alig van időm, persze majd a hobbikból elcsenem rá az időt.


    Holnap városjárást tervezek, több feladatom is adódott.

  18. 2019. február 14. 16:40282584.

    Én tegnap voltam a kertben, lefűrészeltem egy vastagabb ágat a meggyfáról. Szépen le is gallyaztam. Utána egy kicsit gereblyéztem, egy részen ottmaradt a liliom levél, azt is összeszedtem, talicskába rakva elvittem a külső kertbe, hogy majd meggyújtjuk. A fűrészelés sokáig tartott, így más munkát már nem vállaltam be.


    Tegnap az ügyfélkapun keresztül  Bea segítségével eljutottam az időpont kérésig, de hogy milyen kalandos úton sok kérdéssel, válasszal megspékelve, és a végén a kaposvári  Pol.m. hiv-nál kötöttünk ki. 


    Bea mondja menjek be holnap mégis és én magam húzzak számot,  és lehet, hogy bekerülök. Másik "portás" volt, húztam is és csekély 2,5 óra múlva elintéztem a szem.igazolványhoz szükséges dolgokat. Még fotóztak egyet, és kb egy hét múlva kész lesz. és végtelenítve lesz, nem lesz lejárati időpont. Mondtam az ügyintézőnek, már lehet, hogy nem tudnék bejönni érte. Azt mondja,csak maradjak életben, mert a gyerekeknek nagy szüksége van  ránk. Igen, mondtam ez  biztos, hogy életben tart. 


    Majd küldenek sms-t és akkor be kell menni érte. 


    Nahát ennyit az előző emberről, igaz, hogy én időpontot szerettem volna kérni, de a világért nem mondta meg is várhatom, húzok számot. A segítségnyújtásnak is vannak lépcsői, engem inkább visszadobott,mint egyet léphettem volna előre. 


    Szép napsütés van, de nem jártam kint, elég volt a délelőtt. 


    Látom szép lassan azért csak jöttök. 


     


     


     

    előzmény:
    Nusimama (282583)
    2019-02-14  16:12
  19. 2019. február 14. 16:12282583.

    Szervusztok


     Nagy nehezen, de bejöttem.


    Engem ma a szép napsütés kicsábitott akertbe.Egy kis kapirgálás, a lehullott levelek egy részét összeszedtem és  elkezdtem a rózsák megmetszését is. Ha holnap is ilyen idő lesz akkor megint egy kis részt megtisztitok.Csak a térdem ne kiabálna.


    Erika, jó kis sétád lehetett a plázába. 


    Borsika, jó volt olvasni szines irásodat. Na és a kék égen uszó szivek


    Ildike, nagyon friss voltál, hogy már meg is jártad Zeget és Anikónál is voltál. A sok szivecskét köszönjük.


    Nekem ilyenkor a régi valentin napok jutnak eszembe,Rég volt szép volt, elmult.


    Remélem azért a többiek is ideérnek. Talán most már be lehet jönni.

    előzmény:
    BORS (282581)
    2019-02-14  15:41
  20. 2019. február 14. 16:05282582.

    Szervusztok!


    Ma megint egész nap kint voltam a kertben. Nagyon szép idő volt, a nap oda sütött ahol dolgoztam, jólesett, sokat haladtam..időnként bejöttem és megpróbáltam belépni de nálunk nem volt net. A levágott ágakat, gallyakat rendeztem el, szépen dobozokban vannak, olyan "emberszabású" adagok, hogy elbírjam majd ha jövőre is lesz tél és akkor is kell majd fűteni. 


    Semmi más nem történt , megyek a szobámba, azt hiszem nézek egy filmet...vagy valamit kitalálok..jólesik a munka utáni pihenés. Ez egészen más mint a téli tespedés. 

  21. 2019. február 14. 15:41282581.

    ...szóval, ebben a hűtőben még van választék!

  22. 2019. február 14. 15:37282580.

    Én is inkább banánt kérek Borsika. 


    Most fűtöttem be, még nincs meleg, fagyi csak hűtene.


    Ügyes voltál. 

    előzmény:
    BORS (282578)
    2019-02-14  15:35
  23. 2019. február 14. 15:36282579.

    Jó napot. 


    Látom nem tudtok belépni. 


    Valakinek a hozzászólására kell válaszolni, akkor sikerül.


    Megjöttem Zegről, már csavarogtam is Anikónál. 


     


    Pusziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

    előzmény:
    franci47 (282577)
    2019-02-14  10:05
  24. 2019. február 14. 15:35282578.

    Húúúú... de szépet kaptunk Ildike!!! Köszönet érte! Megjártam az eltervezett utamat,kaptam szép friss tulipánokat a Lidliben és  fagyit is hoztam Nektek. Ma nagyon eredményes napom volt: képzeljétek, a mosogató gépemszűrőjét saját kezüleg  kiszedtem, átmostam, ..ráfért már. Egy db m.géptisztítót belecsurgattam és most ragyog,  mint a Salamoné.Na, mi volt még?  Más nem volt. Ja, ...elképesztő ára lett a zöldségféléknek. Nem hiszem el:  még a krumplit és a hagymát is megemelték.  Nem vettem magamnak csokit, inkább  3 szép sárga banánt.  Az egészzségesebb. Na, kirakom a fagyikat, válasszatok. OK? 

    előzmény:
    franci47 (282577)
    2019-02-14  10:05
  25. 2019. február 14. 10:05282577.

    Sziasztok.


     


    3-ra sikerült is belépni, elrejti,hogy már bent vagyok. A kis hamis. 


    Én szeretem ezt a mai Valentin napot,  .


    Borsikám köszönöm neked a szívecskét. 


    Sietek, egerszeges dolgom van. 


    Érezzétek jól magatokat.

Címlap

top