Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. február 14. 08:50282576.

    Változatlanul a régi gépről írom a sokhibás hsz.-eimet. Némely betűkar már használhatatlan. Többször is rá kell nomnom, hogy működjön. Aztán, ha sietek elmegy nagyon hibásan. Kérek elnézést.  

  2. 2019. február 14. 08:45282575.

    Jóreggelt!!  Ugye milyen szép képet találtam?? Hoztam és  ki is raktam sietve.  Kívánok Nektek  kedves, meghitt Valentin napot:  ..az Ünneplőknek, és ..az Emlékezőknek egyaránt.   Én már kipattantam az ágyból, nem kapkodom el, de  olyan mehetnékem van.  Sokat  voltam vizszintesben, ..elég volt. Jól vagyok. Szinte jól. Szinte. Na de tényleg.


    Mostanra kivettem a titkos dobozomból a mindenféle kedves puha, ..valentines  emlékeimet és  kiraktam


    ..szanaszét a hálóban. Majd  később  meg is látogatom. 


    Mit főzök?  ..majd meglátom. A paradicsomleves  fogytán van.  Munkára kéne fognom a banyatankom,  és egy kis bevásárlást rendezni.  Venni pl.:  valami zöldfélét, amiből főzni lehet. Az énIldim itthon, tegnap gyönyörű zöld fejes salit készített valami mellé, egy üvegtálba rakta, nagyon mutatós volt. Mondjuk a Lidlibe elsetálni és ott lehet szép friss virágot is kapni.  


    Remélem jól vagytok?!.Kedves -csapat,  .vigyázni ám magatokra!!!  Majd jelentkezem.  Csak el kéne indulnom, aztán már  meg magától a dolog. Akármilen erősen és duplán kötöm meg a  sport cipőm fűzőjét, mindíg kibomlik.  A guta üt meg, amikor le kell hajolni.  Veszek talán azt  is.  Meg magamnak egy fehér csokit.  Máskor is szoktam venni,  ..hogy legyen iitthon vendégváró tartalék, de általában én eszem meg.  Tegnap ám nem  sütöttem bögrést, mert  találtam egy zacskó mazsolát és azt ettem meg. Mit hozzak Nektek?  Fagi jó lesz?  Na majd meglátom,  milyeneket  árulnak.  A csokist  mindenki szereti, ugye?  Jaj, csak el ne felejtsem.  

  3. 2019. február 13. 18:13282574.

    Bostonból jelentkezem,  most én is időutazó lettem! : - ))Szia Mindenkinek.


    Magdika szia, köszi a tanácsot a tulipánhagymákra. Földem van, Lesz cserepem, már ültetem is. De jó, hogy neked csak egy nagy séta, és szedhetsz barkát!


    : - )).Jaj, ne is emlegesd a zuza pörköltet! Nagyon szeretem.  Csirkemáj még akad a hűtőmbe,  azt is majd meg kell csinálni.


    Erika tetszett nagyon a tescos-plázás meséd. : - ))) , és a bölcselet a nadrág méret arányokra!  Ha-ha, : - )))  imádom, amikor így szórod a poénokat. Bíííí...Lányok, én ma tényleg megvalósítottam a paradicsomlevest!!!  Na, annyit emlegettük,  ..volt egy utolsó konzervem, ..sippsupp megfőztem. Újítás:  pirított zsemlekockák.


     Julika szia, Zsuzsinak és Jucinak gyógyulást kívánok. Majd bepótoljátok a baráti összejövetelt.  Nagyon ügyesek a mostani fiatalok, sok mindent elektronikus úton intéznek. Én ilesmihez nem értek. Ott rendelnek, átvesznek, ..reklamálnak,..bejelentkeznek,   stb. 


    Mindjárt este van.Nekem is : - )) szahara-eső cseppes az ablakom.  Pötyike, ráérünk, majd megmossuk. Jaj mi mindent meg kéne mosni itt! Főleg a kutyalábak nomát az ajtókon. Majd ha jobb erőben leszek.


    Annuska megyek vissza majd reumára,    de csak márc. 13-ra adtak időpontot.  Addig : - ((  ketté is törhet a vázam.  Kitámogatom, és várom a lehetőséget. Már el sem vagyok keseredve, ..beletörődtem.Te is vigázz magadra!


    Anikó édes volt, írta, hogy negatív napja volt. Kis mosolygós tündérünk.  Semmi vész,  pici türelem még és itt a tavasz sok napfénnyel, símogató meleggel,   meglátod, megdédelgeti a fájó csontjainkat,  feledteti a fájásokat,  ..a napocska .minden sugara a mi gógyulásunkat szolgálja majd. Mosolra fel!!


    Megnnem kell bedugmi, ki akar fogyni a vaaakúúúú! puszik.


    Bedugtam. Itt most valami fura illat terjeng a házban.  Hmmm....azt  hiszem  főtt-füstölt ami lehet. Kinyomozom.


    Ildike kérlek, ne pakold föl annyira magadat - ha lehet, ok?  Ígérd meg. ...Tudom, tudom,  nem akartad,  de mégis : vigyázni kell magadra!  Én is vigyázokmost. Igaz: amikor az embert ledönti valamilyen "kór" akkor  van ideje jobban megfigyelni az összefüggéseket. Hmm.. mekkora megállapításom volt, ugyebár?  


    Ez az illat fenséges, ..szimatolok, mint Cóla és Nuti  szokott. Ma  hivatalosan "lehívtam" őket  vendégségbe. Gondoltam,  úgy is felmosok, had hancúrozzanak egy kicsit. Elől befutnak, ...át a lakáson...ki a teraszra. Na,  látni kellett volna, mekkora vircsaft volt. De akertbe szerettek volna kimenni, ott meg még sár van. Azt nem vállaltam.  


    Pötyike,  milyen halat szoktál  venni a  sütéshez?  Ez is egy izgi ebédfogás.!!!  Ritkán eszem,  pedig nagyon jó a szervezetnek. A vőm vagy visszadobja, vagy elajándékozza, ha fog valamit. Ünnep táján vettem tengeri hal csomagot, szálkátlant és  megsütöttem. R-nak is vittem. Igen, ehető volt,  ..de a sütödés haltól igen messze volt.


    Á.-om hozott  most szombaton nekem egy  fahéjas  kürtős kalácsot. Ő maga tekeri, süti, mártogatja a dióba, vagy fahéjba. Hétvégeken  segít egy rokonnak, akitől kap érte egy kis zsebpénzt. Olyan kis szorgalmas, jó fiú.


    Sacika, ..tudod, amikor még nagyban főztem,   ó de rég   lehetett.  Én is ilyen okosan gazdaságosan próbáltam főzni mint Ti.  Remekül kitaláljátok,  többfélét, aztán ami esetleg marad, szinesen újjá varázsoljátok. Ez nagyon izgalmas lehet. És dicsérendő is. Nekem ritkán marad annyi. Az unokák csak a "kemény" vonalas kajákat  rendelik nálam, úg mint pl.: töltött káposzta, pörkölt, rántott hús, és a stefánia fasírt. Több nem jut eszembe.  és persze a sütik. Legújabban :Cukor  nélkül!!!. Hjaj..ez utóbbi nekem nem megy. Meg kell tanulnom, ..értük érdemes.


    Marika, szia, ölelések mennek  gondolatban,  ..szorgalmasan  görgetek és lapozok a Többiekkel együtt, és  örülök, amikor  megtalálom a kedves üzenetedet.


    Annuska lelépek. Pipálj ki légyszives.  Köszönöm szépen. 


    Annyit fecsegtem  a főzésről,  ..össze is ütök egy  kavarós bögréset.


     

  4. 2019. február 13. 16:11282573.

    Szervusztok


     Ma sem vagyunk sokat.  


    Ildike, tegnap Te is jól belehuztál. Érthetetlen, hogy személyesem miért nem lehet időpontot kérni? Ma vendéged van, jó beszélgetést.


    Anikó, remélem ma jobb napod van. Azért csak vigyázz, mert a bacik a levegőben repkednek.


     Pötyike Dezső igazán jó helyet talált magának. 


    Magdika, már Te is metszettél? Sikerült a barka szedés? Jó készülödést a hétvégére. Az erő ebben a lüke időben nemcsoda ha elmegy.


    Sacika, a baj kéretlenül jön. Remélem vn szerelő a közelben? Ezek szerint a holnapi program már kész.


    Julika, kihajtott az idő a kertbe? Nem volt korai a metszés?


    indenkinek fájdalommentes napot kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (282571)
    2019-02-13  14:37
  5. 2019. február 13. 15:40282572.

    Szép napot!


     


    Itt is szép idő van, végre nem fúj a szél. Tegnap majdnem elvitt, pedig már nem kell súlyt rakni a zsebembe......kitömtem magam zsírpárnákkal. A tegnapi napom félig jól sikerült, a másik fele már nem annyira. A barátnőmmel jót beszélgettünk, sütiztünk, kávéztunk. Sajnos utána meggondolatlanul elmentem a plázába vásárolni. Mondanom sem kell, hogy eltévedtem, lépcsőztem.....jöttem, mentem, mire megtaláltam a keresett üzletet. Tudtam a méretemre venni egy nadrágot, gumis derékkal. Az üzlet maga egy rémálom, kis helyre sok mindent bezsúfoltak.....alig tudsz közlekedni. Rengeteg ember, persze a három pénztárból csak egy működött egy kezdő kislánnyal, kb. húsz ember álldogált. Már majdnem otthagytam mindent, mire jött két kislány és megindult a sor. Utána már csak a Tescót kellett megtalálni, itt is tévedtem.......a végén már csak azon imádkoztam, hogy valahogy hazajussak.....a jól bedagadt lábammal.Soha többet pláza.....jó nekem a kis üzletek....


    Jól kipanaszkodtam magam, bocsánat érte.......


    A mai napom nem sokat ért, főztem egy zöldborsó főzeléket a maradék leves mellé, tükör tojást sütöttem a főzelékre. Közben holnapra megfőztem a gulyást, mert a tervezett takarításra akarok koncentrálni....Palacsintát akartam sütni mellé, de Bettim telefonált, hogy túrós pitét sütött, holnap hoz. Milyen jó, hogy annak idején tanulgatott tőlem, most élvezhetem az eredményt.


    Magdi egy nagy felfedezést tettem a nadrágokkal kapcsolatban. Nekem is hosszúak lettek a nadrágjaim. Szerintem ami széltében összemegy az a hosszúságba megy..... Nem győzőm a nadrágokat felhajtani.....a derékban pedig a gombokat arrébb varrni.....


    A szőke hercegem hív sétálni, azt hiszem kihagyom, még nem százas a lában (én sem)


     


    További szép napot!


     

  6. 2019. február 13. 14:37282571.

    Szervusztok!


    Itt ragyogó tavasz van. 10 kor kimentem és délig kint is maradtam. Megnyestem a bokrokat, amiket ilyenkor szoktam. rengeteg begyújtani valóm lett, össze is vágtam, a helyére tettem egy részét, nem erőltettem tovább, mert éreztem a derekamat. Ebéd után is kimentem, kapirgáltam, jólesett. Jó volt ez a téli tespedés de már kellett ez a kis mozgás. Ősszel alig várom, hogy téli álmot alhassak, büntetlenül addig heverek amíg akarok, nem csinálok semmit...aztán ilyenkor már kikívánkozom. És ez így van jól.


    Most leülök és filmezni fogok, mert megérdemlem.

  7. 2019. február 13. 14:00282570.

    Szép napot Mindenkinek!


    Tegnap hideg volt....ma  napsütés és meleg.....megölnek a frontok... se erőm se kedvem, hiába süti itt is a nap az ablakokat..


    Ma  maradék felélés, csak egy tormamártást főztem....


    A mosógépem bedöglött, még kimosott de kézzel kellett kicsavarni a ruhákat.....hogy ez most milyen nehéz, pedig valamikor csak ez volt...


    Talán holnap eljutok a UPC irodába....változtatnom kellene,úgy érzem be vagyok csapva......és talán a varrónőt is útba kerítjük.....még "csak" 1 éve, hogy megvettem amit alakítani kell és ha már megyünk viszek minden más alakítani , levágni valót is...


    Egészséget vagy gyógyulást ....kellemes délutánt..én ma valahogy nagyon negatívra sikeredtem..

  8. 2019. február 13. 13:02282569.

    Sziasztok!


    Pötyi írását olvasva ránéztem az ablakra...hááát ...itt is volt valami savas eső, vagy a hóval jött .Még van idő ...megvárom a jobb napokat.


    Annuskám ...hordom a sapkát ....sőt ...lassan nem is merészkedek ki hajadonfőtt, mert rögtön megfázom.Ha belegondolok pár éve nem is volt sapkám.


    Ma sok mindenbe belekaptam.J-éknál láttam száraz a kiskertben a rózsa ....levágtam ....szereztem magamnak egy mély tüskeszúrást....összevérezve a dzsekimet.Levágtam a leander egyik kusza ágát, majd elmentem a patakpartra barkát szedni.Ez nálam már ilyen tavaszváró szokás.


    Vásárolni kellene mennem.Mikor utoljára J-al a Tescóban voltunk csak tébláboltam össze vissza...teljesen elvesztettem a biztonságomat, semmit nem találtam meg...végül felét sem vettem meg annak amit akartam.Nem tudom, hogy lettem ennyire béna.


    Nálunk is haza jön hétvégére mindenki .Már begyűjtöttem ki mit szeretne  vinni.D.zúzapörköltet kér "csúzli" /tudjátok az a napközis/ tarhonyával ..és persze savanyúságot mind a ketten.Fogyókúrák miatt sütiszünet van ....de azért felfüggesztjük.


    A gyengélkedőknek jobbulást, mindenkinek sok erőt kívánok ...nem tudom mi van velem ...nem fáj semmim ...de úgy érzem semmi erő nincs bennem.

  9. 2019. február 13. 11:14282568.

    Sziasztok!


    Szép idő van, száz ágra süt a nap.


    Van birsalma levesem, Lajosnak halat sütök..de magamnak még nem találtam ki mit is ebédeljek.


    Emlegetik az influenza járványt, de én se látok piros orrú embereket. Szerencsére a családomat is elkerülte eddig.


    Ma ebben a ragyogó napsütésben megláttam az ablakaimat!!! Azannyát! szerintem valami szaharai eső volt, mert tiszta homok cseppesek. Így maradnak még egy darabig..megvárom a tél végét, aztán jöhet egy tavaszi nagytakarítás.


    Ma nyugis napunk van..egyelőre..hétvégére itthon lesz mindenki..ha igaz. Mondjuk nem nálunk..ez szerencse Lehet összevont szüli és névnapot tartunk, négy esemény is van februárban és már nehéz minden alkalomra mindenkit összeszedni.

  10. 2019. február 13. 08:31282567.

    Szervusztok.


    Jöttem aláírni a jelenlétit, mielőtt még megint kimaradna.


    Tegnap /sem/ volt könnyű napom, de már túl vagyok rajta, talán a mai jobb lesz. Ágyneműt húztam, már mosódik,kint szeretnék teregetni, olyan jó friss illata lesz. Nem kell főznöm, talán valami könnyed elfoglaltságba kezdek, ha bírok itt órákat ülni, na reménykedjünk.


    Erika nagyon belelódultál, nálam is aktuális lenne, de várom az igazi jó időt, igaz akkor meg majd siránkozok, hogy sosem lesz vége a munkának, ami nem is lenne akkora nagy baj, ha lesz erő hozzá.


    Kellene mennem a városba, de ma semmi nem lesz belőle, pedig vár a posta, no meg a gyógyszertár legfőképp.


    Nem szeretném elkiabálni, de az influenzából eddig sikerült kimaradni, épp a múlt héten a buszon állapítottam meg, hogy nem volt olyan sok köhögő, prüszkölő ember. Maradjon is így.

  11. 2019. február 12. 20:42282566.

    ja,,9 részt láttam, érdekes történet.

    előzmény:
    BiriBiri (282564)
    2019-02-12  20:31
  12. 2019. február 12. 20:38282565.

    Jó éjszakát Mindenkinek!


    Szép a vers részlet....így legyen.

    előzmény:
    franci47 (282563)
    2019-02-12  19:28
  13. 2019. február 12. 20:31282564.

    Szervusz Ildi!


    Én  még benéztem és érdeklődve olvastam mi is történt veled ma. Az Ügyfélkapun keresztül tényleg el lehet sok mindent intézni. Én nagyon nehezen indulok el Csabára , annyira lusta lettem...amit lehet Timi vesz meg.


    Felétek van influenza? Úgy néz ki most Zsuzsi betegedik meg pedig vasárnap étteremben lett volna baráti találkozó. Juci is beteg..majd meglátjuk meggyógyulnak-e..szerintem jobb lenne ha elhalasztanánk.

    előzmény:
    franci47 (282563)
    2019-02-12  19:28
  14. 2019. február 12. 19:28282563.

    Akár jó éjszakát is mondhatnék, mert nem hiszem, hogy ma jár a Menedékházba valaki, csak talán én és a kóbor kutyák.


    Hátha mégis..... azért csak írok.  Gyertek meleg van, elállt a szél is. Kertek alatt közel van. 


    Sziasztok. 


    5 óra, fél 6-kor felkeltem,befútöttem.  Gábor  mig elkészül minden ajtót nyitva hagy, mert ő közlekedik erre-arra. Mondjuk az enyémet nem, de nem zárnak jól az ajtók és kihül a lakás, és fázom. 


    Ebben a szeles időben elmentem fél 10-kor Zegre. Polgármesteri hivatal, személyi ig. készítésére akartam időpontot kérni. Nem lehet, van egy telefonszám 1818 és majd ott lesz lehetőség időpontot választani,  több közül, vagy akinek van számitógépe az ott  kérhet az ügyfélkapun keresztül. Már akinek van. Nekem van, de még soha nem használtam. 


    Utána posta, ahol millióan voltak. eljöttem, majd máskor.  Már a piacra nem is mentem el, /de azt hiszem vásár volt, jobb is ha nem mentem arra. A hideg szél, az én hajamat is tépte, de különben nem fáztam, inkább melegem volt. 


    Utána bolt, kicsit túlvállaltam magam kg-ban. Nem volt kellemes, mert a térdem nem szerette, megfájdult, és a sarkam is ugyanattól. Tudjátok, ilyenkor mindig meg tudom állapítani, hogy mitől is, van minden. Talán holnapra meggyógyul rendesen.Mindenhez a tapasztalat segít hozzá, mármint a miértekhez. 


    Utána csináltam magamnak ebédet, törtkrumplit/burgonyát, és rántott sajtot. Megettem, leültem, pihenésképpen kis szörf a neten és egy rész film. Közben mostam egyet, és elmosogattam. 


    Szót fogadtam Borsikának és kivettem a holdvilágból egy kicsit, megsötétítettem az eget, tettem  havat a fenyőre, és vettem is el belőle, stb. 


    Jobb lett, köszönöm szépen neked. 


    Sacikám, hát természetes hogy jól sikerült a vendéglátás, jól kibeszélgettétek magatokat, és egy kis nevetés, hát az nagyon kell.Mostanában nincsenek nevetős napjaim. Mintha ecetben lennék. 


    Pötyi, nagyon szépek a babadíszek, ennyi dolgot megcsinálni egy ilyen füzérre?! Nagyon ügyes vagy.


    Jó ötlet Julika, a palócleves. Lehet, hogy holnap jön Éva, akkor itt fog ebédelni. Kellene csinálni.  Hol tartasz a filmben, ha nézed? Én a 13 résznél. Nekem még mindig érdekes. 


    Annuska, amikor én vásárolni megyek a gyerekekkel, akkor  biztos elfelejtek valamit. A gyógyszertár nekem is nagy mumus. Most nem tudom mit csináltak, annyi gyógyszert felírtak nekem, hogy  ennyi sohasem volt, valamit nagyon elnyomtak.Persze E recept.  Mindenki gyakorlatlan. 3 hónap alatt lehet, hogy nem váltom ki, rámegy a gatyám is.


    Erika, nagyom bemotorosodtál, ennyi munkát végezni, sztahanovista lehetnél..... ha még volna ilyen cím. Köszönöm a képem dicséretét, de  mint olvashattad, megint megújult.   Ha még egyszer felteszem a netre valamelyiket, letiltom a hozzászólásokat, aki akarja megnézni anélkül, egyik sem tökéletes, és nagyon kedves a társaság,mert mindig szépet írnak nekem, de én nem kívánom senkitől az áldozatot. Igaz,  hogy volt az enyémnél sokkal rosszabb is. 


    Ma eszembe jutott a boltban a betütészta, paradicsomleves kapcsán, vettem is konzervet, mert vegyes paradicsommal szoktam par.levest főzni, de bolti kóborlásom folyamán mégis kimaradt. 


    Két hiányzónk van Anikó és Marika. 


    Szép estét. 


    Ady Endre: Szelid imádság részlet


    Mikor az alkony leszáll,
    A barna alkony leszáll,
    Régi imám az ajkam
    Szaporázza az ajkam: "Adj
    csöndes éjt szüleimnek, adj csön-
    des éjt mindeneknek. Istenem,
    én járva-kelve, fölvirradva
    és lefekve, imádlak, mint
    édes Atyám. Jó Atyám, vi-
    selj gondot rám, ámen."


     

  15. 2019. február 12. 16:36282562.

    Szervusztok


     Szél itt is van.


    Ejnye ERIKA, muszáj mindent egy nap alatt elvégezni. Nem hogy örülnél annak, hogy nincs fájsz és csak részletekben végeznéd a dolgokat. Jó cseverészsét.


    Borsikám, tessék visszamenni a dokinénihez, hogy adjon  megfelelő bogyót.


     


    Magdika, amikor a telekről jöttél volt sapid? Ugye nem fáztál meg?


    Julika, tényleg korán keltél, hogy ennyi mindent elvégeztél. Viszont az nem a legjobb, hogy ennyire érzékeny vagy a frontra.


    Pötyike, jó fözöcskézést. Ezek szerint nálatok is ugy van- a házba-, hogy ami jól müködik azt el kell rontani.


    Ma vásárolni voltam. Igaz nem a fiammal, hanem anagy uncsimmal. Hamar  megvettük ami kellet, bár 2 dolgot is elfelejtettünk, aztán még patikát is meglátogatuk. Na az nem volt semmi ami pénzt otthagytam.


     

    előzmény:
    BiriBiri (282561)
    2019-02-12  15:11
  16. 2019. február 12. 15:11282561.

    Itt "időjárás" volt. Reggel nagyon jeges szél fújt majd dél körül jött egy hózápor majd elállt a szél és most olyan normális idő van. A hózápor körül olyan gyengeség jött rám, hogy le kellett feküdnöm és egy kicsit bele is aludtam. Biztos a front vonult rajtam is át..most már kirúgtam magam.


    Jót derültem azon, hogy Pötyiék csónakkal vitték pisiltetni a kutyát.

  17. 2019. február 12. 10:25282560.

    Sziasztok!


    Bekukkantottam, mert aztán nem győzök visszaolvasni. Itt is fúj a szél, már felszárította a tegnapi nagy eső nyomait.


    Főznöm kell..azt hiszem olyan mindent ami itthon van bele..tepsis krumplit csinálok. Akartam venni egy darabka császár szalonnát sütni rá..nem, vagyok zsugori, de 800 Ft volt és mire megsül az a darabka..semmi se lesz belőle.


    Nem tudom miért kell mindent ami jól működik elrontani. Ez egy jó nagy társasház a miénk..mindenben önálló volt. Saját fűtési rendszer, saját karbantartók, udvari munkás stb. És most megszűnik a közös képviselet.l.valami céget bíznak meg vele..hogy miért azt nem hallani. Állítólag lesz közgyűlés. Ez abban érint, hogy itt volt az irodájuk a házban, bármi panasz volt bementünk és bejelentettük..és itt fizettük a rezsit is.


    Árad a Tisza, de állítólag nem lép ki a medréből. Mostanában nagyon rendes..amikor a Tisza parton volt vikkendházunk..olyan betonlábakon álló, volt év amikor csak csónakkal lehetett megközelíteni. Attól még remek nyarakat töltöttünk ott..a gyerekeim a ház alatt lubickoltak..a kutyát meg csónakkal ki kellett hordani a partra pisilni. A vízbe nem tudott!

  18. 2019. február 12. 09:16282559.

    Szervusztok!


    Ma lenkéskedéssel kezdtem a netezést. Marikának ma van a születésnapja és küldtem neki virágot..illetve csak akartam, mert magamnak küldtem. Nem is vettem észre, csak valaki reagált rá..csodálkoztam..és akkor vettem észre nem jól címeztem. Töröltem és friss csokrot küldtem. 


    Itt fúj a szél, néha szemetel az eső...nem kellemes az idő. Nincs is kedvem szódáért menni. Majd később, talán jobb lesz. 


    Megfőztem a palóc levest, nagyon finom lett. Most nagyon jól sikerült a zöldbab blansirozása, vagy a zöldbab volt nagyon fiatal, mert isteni lett. Eddig csak üvegbe tettem el..remélem a szomszéd Böbi az idén is meglep egy jó nagy adag babbal, mint minden évben teszi. megsütöttem a zsemléket is, be van gyújtva, a tüzelőt is idekészítettem a teraszra. Kész vagyok a mai munkámmal. Ez az előnye a korán kelésnek

  19. 2019. február 12. 09:15282558.

    Jó reggelt!


     


     


    Gyorsan válaszolok Borsikának mielőtt elfelejtem.A tulipánhagymákat ki lehet  ültetni, ha nem fagyos a föld. Bár én inkább most egy nagy cserépbe tenném őket, vagy egy virágládába és úgy ki a szabadba.Biztosan kihajt.


    Itt folytatódik a tegnapi szélvihar....nagyon erőteljesen.Tegnap még elviselhetőbb volt .Mikor Tómalomról jöttem haza  bementem a magboltba palántaföldért....onnan gyalog haza. Jó félórás menés volt ....jól kitisztult a fejem.Ma  nem tervezek menést....csak a másik házig.


    Szép a temetői dísz. R. nagyon ügyes.


    Pötyi nem győzöm nézni a munkáidat...micsoda türelem kell az apró díszek varrásához ....olyan választékosak , szépek.


    Anikó köszönöm a filmajánlatot.Még  két rész van vissza az enyémből ....késleltetem.


    Erika...kedvet kaptam ....paradicsomleves lesz a következő főzésem.Nagyon belelendültél a munkába.


    Sacikám ...örülök, hogy jól sikerült a vendégség.


    Legyen szép a napotok!

    előzmény:
    BORS (282557)
    2019-02-12  06:55
  20. 2019. február 12. 06:55282557.

    Jóreggelt, hiányoztatok  testvérkéim. Elsőnek a derék és hátfájós Lánykákra,  Annuska, ..Anikó ...Pötyike? Neked  is szokott fájni, ..becsípődni idegszál , ugye??  Elég baj  ez.  Én is készülök visszamenni  reklamálni a Reumára,  .. hogy javítsanak rajtam, mert már a gerincem  is fáj. Mintha kiment volna az eredeti  helyéről. FranciIldike gyógyító kezei jutottak eszembe tegnap is,  amikor  a kirándulásunkon olyan rosszul lettem, hogy próbált segíteni rajtam. ! Milyen jól esett.    


    Panaszkodás befejezve.  Erika,  én is imádom a paradicsomlevest, betű tésztával. ..E.-nek igaza van, ..ha azt kér, ..kapjon.Nagyon belehasítottál a munkálkodásba, nagyon vigázz, ne vidd túlzásba!    A paradicsomos káposztát is nagyon szeretem. Főzök is egyik nap.  Tegyek rá fasírot is ugye Sacika??? Sacink menűsora egy kincsesbánya, anni ötletet ad.    Nem tudom említettem-e, de tegnap  zellersalátát csináltam  az ebédemhez..Sós-cukros ecet,hagyma,zeller,pár krumpli: ..lehűtöttem,   ízlett.  Nem is meséltem: rászoktam a "bögrés" kavargatós sütikre. Egyszerűek, gyorsak, lehet jó sok gyümölcsöt beledobálni. Kis adagot sütök,  mindíg elfogy.  Mit tudom én még mit akartam mesélni, ..csak mondom a magamét,..nem direkt történik, .. ám, belefeledkezem  sajna.  Még  Marikát sem említettem,mennyit gondolok rá, és örülök, amikor olvashatom, hogy telnek a napjai?!  Julika cicái is átvillantak  a gondolataimon tegnap, amikor  az utcánkban meg akart előzni egy  fekete macsek,    láttátok volna, hogy szedtem az öreg  lábaimat, hogy kicselezzem! 


    R. nagyon  szép kis virágos fatörzset  készített a sírra, azt vittem ki. Majd mutatom. 


    Én visszamentem  megnézni a festményedet Ildike, nem tudok használható véleményt mondani,  de  érzem, hogy a fenyőket nagyon lehet szeretni. Ők a  hangsúlyosak, csodaszépek.  A hold nekem játékos,  a fény talán egy picit sok. Suta egy vélemény ugye? Szeretlek. 


    Sacika beszámolok, a gyógyszer hatásáról, ha nem bánod:  a hajam úgy tünik némileg megerősödött,  úgy tűnik.  R.-ámnak sajnos nem vált be. Száritotta a hajszálait. Köszönjük nagyon a szivessegítséged.Kérdés kedves kertészkedő Lányok, Magdika Te is figyelj kérlek.  Van 10 db. eredeti tulipa hagymám, zacskós, ..tudom, hogy már elmaradtam  az ültetéssel,  de mégis,  ..esetleg.  ..valami csoda folytán, már   nem bújik ki az idén ugye?,     

    előzmény:
    franci47 (282529)
    2019-02-10  12:51
  21. 2019. február 11. 18:30282556.

    Szép estét Mindenkinek!


    Jöttem bejelentkezni...


    Nagyon-nagyon szép napom volt....most mentek el a vendégeim........Minden megtörtént amit vártam.........jó beszélgetés, főleg múltidézős és sok sok nevetés......Kicsit elfáradtam, talán mert nagyon meg akartam felelni.....Egy időre feltöltődtem.....


    Most megyek és visszaolvasom a mai napon történteket...

  22. 2019. február 11. 15:03282555.

    Szervusztok!


     


    Végre én is ideértem.....kihasználtam, hogy reggeli ébredéskor nem fájt semmim (meg is csíptem magam, hogy még élek-e) és nekiálltam a konyha ajtót lemosni és az ablakokat megpucolni. Egybekötve a függöny mosással. Mivel jól bírtam még egy két apróságot megcsináltam. Mai nap meg vagyok elégedve magammal....ez is rég volt.


     


    Annuska köszönöm kérdésed, hatottak a gyogyók, már jól vagyok. Nem megyek az ortopédiára, nincs előbbre időpont. Gondoltam, hogy panaszt teszek, de avval csak magam idegesíteném, így lemondtam arról is. Ha nagyon fájnék elmegyek a reumára és a dokinő megvizsgál, ha úgy látja majd ő küld és ráírja, hogy "sürgős" akkor előbb sorra kerülök. Egyenlőre nincs nagy baj, csak a nyári esésem helye fájdogál......de ez semmi, csak magamat akartam megnynugtatrni....ez lett belőle.....


     


    Pötyikém úgy sajnálom, hogy nincs a családban és az ismerőseim között sem aki kisbabát várna, rögtön rendelnék belőle....annyira tetszenek......


     


    Francika ez a kép úgy jó ahogy van, persze az alkotó mindig talál valamit ami nem tökéletes.....Remélem már jobban vagy!


     


    Anikó én sem vagyok gyógyszer beszedő, csak a legvégső esetben, amikor már kibírhatatlan a fájdalom.


     


    Borsikám remélem elhagyott a fájdalom. Mondtam már, hogy imádom olvasni az írásaidat. Kell az ember lányának a vidámság, mert te elhozod a jó kedvet....


     


    Holnap jó napom lesz, egy régi szomszédommal találkozom. Jó lesz újra látni és kibeszélni magunkat. Ja, még orvoshoz is kell menni recepteket íratni. Főzni csak annyit kell, hogy a maradék pörköltből hortobágyi húsos palacsintát csinálok, a leves pedig a megunhatatlan paradicsom leves lesz. Ez csak Ernő számára megunhatatlan, én már unom. De én vagyok a hülye, miért kérdezem meg milyen levest enne.....


    Gondolok mindenkire, de amilyen dilis vagyok, mire ideérek elfelejtem mit akartam írni.....ez már a demencia jele?


     


    További szép napot!

  23. 2019. február 11. 14:22282554.

    Igazatok van Kislányok a gyógyszer bevételével, de már tapasztalat, hogyha reggel fáj a fejem, akkor általában felkelés után elmúlik. Na néha nem, a derékfájás most rendkívüli módon ragaszkodik, már beszedtem egy csomó gyogyót, a házipatika is fogyóban van, azért igyekszem nem szenvedni.


    Magdi, ha szereted Ji Jin Hee-t, akkor nézd meg a "Take Care of US Captain" c.sorozatot a fordítás még fent van az Ázsia ékkövein, szerintem a filmet is megtalálod valahol. Ildivel éjszakákon át töltögettük rég. A Love Letter is egy szép film,sajnos én sem emlékszem a végére, ha jól  emlékszem papírzsepis film.


    Annuska akkor most egy ideig nyugi lesz, jó hogy szerencsésen hazaértek az utazók.


    Pötyi  ezek a kis figurák igazi díszei lehetnek egy babaszobának, nagyon aranyos.

  24. 2019. február 11. 13:26282553.

    Amig végre én megirtam kis levelem addigra Pötyike is ide ért. Tényleg csoda egy családod van. Jók a fali diszek. Te az ilyen dolgokba vagy profil . Ildike a festésbe, Anikó a rajzba, Julika a himzésbe Sacika a finom kajákba jeleskedik. Na és ne hagyjam ki Borsika szellemes irásait sem.

    előzmény:
    Nusimama (282552)
    2019-02-11  13:15
  25. 2019. február 11. 13:15282552.

    Szervusztok


     2oo5 ből megrkeztem. Nem is olyan egyszerü a Menedékházhoz hazatalálni, de csak csak sikerült.


     Julika igazad van. Én is azt üzenem anikónak, hogy ne várjon az utolsó pillanatig a gyógyszer bevételével. Az idegeket nagyon megviseli a fájdalom.


    Ildike, az nem a Te napod volt a Tanodába. Az én nézetemben ez a kép egy szél fujta havas éjt ábrázol.A fenyőket belepte a hó és ha nem is feltünően, de megcibálja öket a szél. Láttod az alkotó és a néző is másképpen látja visszatükrözni az elkészült müt. A  világosabb háttér rész kelti ezt a hatást.Remélem már jobban vagy és elhagyott a fájt okozó baj.


    Sacika, Te sokszor és finomakat fözzől. Ötlesene készited el az étkeket. Remélem vidám és  kellemes találkozásod lesz.


    Magdika,ne azt emlegesd, hogy annó mennyi erőd volt és mit birtál. Sajna az idő nagy Úr erőnket egyre csökkenti.Ha valaki ezt érzi én igazán. Boscó izmos és szép. Ahogy ott ül, igazán dögönyözni való. Bár azt hiszem  könnyen feldöntene.


    Marika, a pergő napok ugye lassan visszahozzák az erődet is?


    Borika, nem kéne az orvossal konzultálnod a derekad miatt?


    Erika, sikerült az ortopédiára végül egy közelebbi időpontot szerezni. A gyógyszerek hatnak?


    Anikó, jobbulást.


    Julika, igazán nem kell utánoznód a térdfájással Te olyan stram vagy. Aki  hipp hopp és már megy is Melindához . Aszemeddre vigyázz. Nem mondta a doki, hogy rendszeresen kell csöpögtetni?


    Pötyikét nem láttam, Vajon sikerült simán haza hozni a kocsit Dalmáéknak?


    Nálam semmi különös ujság nincs. Megnyugodtam amikor tegnap későn a fiam telefonált, hogy már itthon vannak. Mindig mondja, hogy ne aggodjak, de azt hiszem mind ugy vagyunk, ha ilyen hosszú utra megy a gyerekünk, csak bennünk jár az ideg, hogy ne legyen semmi baja. Az időjárás okozta fájszok nálam is itt vannak. Olyan hüségesek, nem akarnak elhagyni. Azért ma bevasaltam a szombaton kimosott dolgokat.


    Legyen szép és eredményes, fájdalommentes hetetek.

    előzmény:
    BiriBiri (282547)
    2019-02-11  09:56

Címlap

top