Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. február 10. 10:33282526.

    nem a batárnak, a barátnak rendelt..a diszlexiám volt

    előzmény:
    BiriBiri (282525)
    2019-02-10  10:32
  2. 2019. február 10. 10:32282525.

    A kutya krumplis tésztájáról jutott eszembe. Zsuzsi batárjának most volt a születésnapja. rendelt a neten flancos wiskit, és hogy ne kelljen szállítási költséget fizetni rendelt hozzá egy kis dobozka wiskis bonbont. Na és ki fogyasztotta el? Pici kutya....már csak a csomagoló papírját találták meg üresen..szerencsére kis adag volt a kutya nem rúgott be tőle és nem is betegedett meg, pedig a csoki árt nekik. nem tudják milyen ízű volt, nem hagyott nekik semmit. 


    Én sem mondom soha, hogy ügyes vagyok..nagyon sok dolgot én sem tudok..tanulok...és jó, ha van is kitől. 

    előzmény:
    franci47 (282524)
    2019-02-10  10:08
  3. 2019. február 10. 10:08282524.

    Julikám, én nem mondom, hogy ügyes vagyok, hanem sok dolgot nem tudok.


    Ezzel az oktatóval visszafelé fejlődök. Ezért talán nem kéne fizetnem. 


    Ilyen fenyőt, az iskolában rajzoltunk.  


    Na majd erőt veszek magamon, akkor felteszem a festeményt. 


    Most főzök egy kis ragulevest. 


    3 napig ettem a krumplistésztát. Máskor megvesztek érte, most meg én eszem meg. Azt hiszem ma a kutya fogja befejezni, bár a krumpli neki nem igazán jó.  De majd teszek rá egy kis csirkét. 

    előzmény:
    BiriBiri (282523)
    2019-02-10  10:02
  4. 2019. február 10. 10:02282523.

    Szervusztok!


    Én Megyerről jelentkezem..biztosan lejárt a vízumom, azért nem küldött Bostonba


    Itt gyönyörű idő van, 1000 ágán ragyog a nap. 


    Kacsát sütök, akcióban volt a Lidliben.  Timinek van egy vendége Békésről, ha ő jön a Lidliben találkoznak, Tibi haza hozza a vásárolt cuccokat. Nálunk , illetve tőlünk minden messze van. Zsuzsiék az Aldiba járnak, kocsival ugye nincs távolság. Mindig szólnak mikor mennek, mit hozzanak ha hátvégén mennek és kell valami akkor Timi is megy velük. Van itt Coop bolt, meg Reál, de itt drágábbak a dolgok, a legszükségesebbek azért itt veszem, ami éppen kifogy. 


    Timi cékla levest főz, olyan krémeset..nagyon szeretem pedig én nem vagyok ilyen leves kedvelő...A céklát párolóban megpárolja majd turmixolja , fűszerezi, kókusztejjel csinálja, nagyon finom..de már azt hiszem írta, Én minden 2x mondok..sőt, többször is. Erre Timi fel szokta hívni a figyelmemet. 


    Ildikém!


    Ilyen csalódások érik az embert, ha nem úgy tud alkotni, ahogy szeretne, ahogy elképzelte..de lesz az még jobb is..gyakorlás teszi a mestert.  

    előzmény:
    franci47 (282522)
    2019-02-10  09:05
  5. 2019. február 10. 09:05282522.

    Halló ....halló, itt Boston. 


     


    Időjárás ki tudja milyen, nem tudom jellemezni, mivel online vagyok jelen itt.


    Sziasztok. 


    Na a tegnapi nap nem volt egy nagy durranás. Semmit sem tanultam,csak fizettem. Nem biztos, hogy megmutatom a művet. 


    Nem jó képet választottam, mert amiért mentem, azt magam is tudtam.  2 óra alatt végeztem vele, ennél jobb nem lett, mint amilyen lett. Majd ma még megnézem, lehet-e valamit csinálni vele. Persze keretet is vettem, cirka 48oo ft-ért pluszban. 


    Kifogtam a kisleány  oktatót, aki  láttam tőlem is tanult valamit, mert amit még én ráfestettem a képre, azt rögtön előadta a többieknek is. Szóval ennél a képnél ő  adta elő a tanulnivalót.  A másik képet kellett volna választani, de ott nem volt fenyőfa. 


    Szóval semmivel sem lettem okosabb, sem ügyesebb mint voltam.  Gyerekes képek születtek. 


    Mindenki nagyon meg lett dicsérve, még az is ami a legrondább lett, persze először festett egy talán korombeli férfi. 


    A másik csoportot még bőven ott hagytuk, lehet, hogy 8-ig sem lettek készen, mert Tünde nagyon részletesen magyarázott nekik. Pl. hogy kell csíkos pólót festeni. 


    A busz jött, köszönöm a drukkot, visszafele Beával jöttem. 


    Na.... leadtam a panasz áradatot,  köszönöm a "meghallgatást" nem vagyok nagyon boldog.


    Mindenkinek szép vasárnapot.


     

  6. 2019. február 9. 16:05282521.

    Szervusztok!


     


    Annuska itt is hasonló az idő. Tegnap döbbenten olvastam a veled történteket. Pimaszság amit műveltek, felháborító. Mostanában csak rossz dolgokat olvasok az eü.-ről. Akartam kérni időpontot ortopédiára, azt mondták, hogy csak májusra van. Mostanában elég sokat jártam az urológiára, mellette van az ortopédia. Láttam, hogy alig van beteg, a doki 9-re jár (rendelés 8-tól). Egy óra alatt lezavarta a rendelést, utána senki nem jött, nem ment. A betegirányítóba kértem sorszámot, de nem adtak, csak előjegyzésre. Pedig orvos is volt, beteg sem volt, de mégse.


     


    Francika remélem megy a busz és hazafelé is sikerül megoldani az utazást. Jó tanulgatást!


    Julika finomat főztél. Nálunk marha csontból volt leves, maradt holnapra is és töltött krumpli, maradék pörköltből. Jó szórakozást délutánra.


    Anikó nem jó dolog ez a derékfájdalom. Az enyém is vacakol. Úgy látszik mostanában majdnem egyszerre jön a kórság nálunk. Ernő megmasszírozta, amit hamar abbahagyattam vele, mert olyan erősen nyomja, hogy fáj. Utána Diclac és most egész jól megy az ülés......


    Sacika azért ürült kis a mama-hotel, mert meggyógyultak a gyerekek, vagy csak hétvégére mentek haza?


     


    Nekem is vasárnapi hangulatom van. Annyira hogy nem mentem a piacra mondván vasárnap nincs nyitva, csak a gyümölcs van fogyóba, így kibírjuk.


     


    További szép napot!

  7. 2019. február 9. 15:40282520.

    Szervusztok


     Ildike remélem jön a busz és oda  érsz időbe. Jó tanulást.


     Anikó, gyógyitgasd magad. Sajnos a változó idő kegyetlen kinzó


    .Julika, nem értettem teljesen baj van a szemeddel?


    Magdika,  a fájó, de szép emlékek ugye idönként előjönnek. Az árak lassan, de biztosan kusznak felfelé.


    Pötyike, szerencsés utat  hazafelé.


    Itt szépen sütött és süt még a nap. Igaz a szél úrfi közbe szól idönként. Ma 2 adagot mostam és egy kicsit föztem is. Közbenbeszéltem a gyerekekkel.


    Csendes nap van.


     Kellemes hétvégét , a gyengélkedőknek jobbulást kivánok.


     

    előzmény:
    franci47 (282518)
    2019-02-09  14:54
  8. 2019. február 9. 15:36282519.

    Most már tudom  melyik ez a film.


    Elkezdtem nézni a Sorozatbaráton a Lowe Letter / Szerelmes levél/. Vannak benne bonyolult viszonyok.A doktoros filmünkből a lány  Soo Ae játssza a női főszerepet.Az egyik fiú/ a Király leányából -Szu Bekjang  kosztümös volt/ a fiatal király, a másik pedig a Mystiből a Ji Jin Hee.Nagyon jó ...egy fiatal egyetemista fiút játszik,zselézett hajjal ...lázadó ....és fiatalon.A film már jó pár éve készült.Persze a zsebkendő itt is kell.Amikor gubanc volt a Sb-on akkor abbahagytam ....és zsinórban néztem a doktorost.Majd valamikor folytatom ....most olvasok.Kicsit rejtvényezek ...talán a tv-t is bekapcsolom...ha már van ...mert lassan be rozsdáll.A helyesírás ellenőrző nem ismeri ezt a szót .


    Jó utat ...csak jár a busz.

    előzmény:
    franci47 (282518)
    2019-02-09  14:54
  9. 2019. február 9. 14:54282518.

    Magdi még nem vagyok ott.


    Negyed 5-kor megy egy busz, azzal mennék. Csak reménykedek, hogy tényleg jár az a busz. 


    Ha nem akkor itthon maradok, még rosszabb, hogy be kell telefonálnom, hogy nem tudok menni. 


    A sorozatot nemrég küldtem Julikának, még talán letölthetőminden rész.


    Mr. Sunshine/Napfény úr/ Félig kosztümös, félig nem. 


    Eddig még jó volt,  Csoszon  azt hiszem japán megszállás alatt. 


    A történet egy olyan emberről szól akit nemzete elhagyott az 1871-es első amerikai csatában, majd Amerikába hurcolt és ott katonaként nevelkedett fel. Visszatérve hazájában amerikai katonaként a japán megszállás idejében meg ismerkedik egy gazdag arisztokrata lányával./érdekes ismeretség lesz/


    Nagyon komoly témáról szól ez a sorozat. A koreai nép függetlenségi harcáról a kegyetlen elnyomásról, amiket elviseltek a japán hódítóktól. A korábbi lázadók gyerekei majd azok unokái szállnak szembe a japán katonákkal. Megrendítő ahogy sorfalat állnak a japán katonák fegyverei előtt védelmezve azokat akik életüket áldozták a hazájukért. Kitűnő szinészi alakítások, gyönyörű zene. Érdemes megnézni aki még nem látta. Köszönet a fordításért,és köszönet azoknak is akik hozzásegítettek hogy online meglehetett nézni.


    Kiváncsi leszek két ember szerelmére, akik talán nem is tudják, ki kicsoda valójában. 


    Ezt az ismertetőt két helyről szedtem össze. 


    Magdi, kb nálunk is ilyen a vasárnap.  Ma szombat van. 


     


     


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (282517)
    2019-02-09  14:38
  10. 2019. február 9. 14:38282517.

    Sziasztok!


    Valahol elvesztettem a fonalat....melyik filmet nézitek?Nálam még "moziszünet" van ...az Ezernapos ígéret után  nem tudok rögtön másba kezdeni.Nagyon szép volt ....de engem lelkileg megviselt.


    Csendes nyugodt és kicsit szomorú a mai napom.Születésnapot ünnepelnénk...ha az a ha... nem lenne ott.  


    Reggel mentem a piacra ...a kapuban utolért a szomszédasszony ...útba esett neki ...elvitt.Így több időm volt bámészkodni.Elmentem az Intersparba.Nem tudom milyen drágaság lesz az idén ...de van vetőmag ami háromszor annyiba kerül mint tavaly.Jó ...nem kell sok ...de akkor is.Vettem sütőtököt. Megsütöttem ...jól megégett...nemsokára kitiltanak a házból. Bűzlött minden.Ráadásul ami megmaradt olyan rossz ízű volt, hogy egyhamar nem vágyom rá.


    Anikó örülök, hogy jobban vagy ....azért módjával a munkával.


    Ildi ...már biztosan a tanodában vagy...érdekes a téma .


    Pötyikém ... a családod merre jár.?..izgalmas útjuk lehet a hozott autóval.


    A hétvégék ...onnantól, hogy J. elkerült otthonról utáltam a vasárnap délutánt.Akkor ment vissza a kollégiumba.Vasárnap ebéd után már minden a pakolásról a menésről szólt.Miután  végleg elkerült otthonról ...ha látogatóba jöttek ...szerencsére azért havonta  egyszer vagy kétszer...megint vasárnap ebéd után mentek vissza.Miután az autó kifordult az udvarról a Férjemmel felkullogtunk a lakásba...én elkezdtem mosogatni és a könnyeim potyogtak jó hosszan.Évek múlva vallotta be J., hogy ő is legalább 3 falun keresztül bőgött.Aztán mint annyi mindent ...ezt is megszoktuk.Most meg ....tudom, hogy ez nem jó ...de összecsúszik a hét és a hétvége...ez van.


    Közben most telefonált a Szomszédkata ...nincs e kedven Tómalomra menni ...hátnincs. Mondtam majd jövő héten.Ma már nem megyek sehova.


     

    előzmény:
    franci47 (282516)
    2019-02-09  13:55
  11. 2019. február 9. 13:55282516.

    Julika, gyerek koromban sok fenyőfát rajzoltam, de igazán talán inkább karácsonyfát.


    Éppen mondtam is Anikónak, hogy talán azért nem tudok most ilyet festeni,mert a gyermekkori fa rögzült bennem.


    bár most már felismertem egy spirális vonalat, ami valamennyire kihozza a formát. 


    Egy havasat már festettem, de a  hó hozta meg  a formáját. Igazán azt sem tudtam, h ogy havat tudok festeni.


    Na majd meglátjuk. Sietnem kell, mert a határidőm vége, ha nem érem el a buszt, akkor a sötétben bóklászhatok.ű


    bár Bence  azt mondta jön értem, mert valamiért a városban lesz. De ha nem tud akkor jönni, amikor végzek, sokáig nem várakozhatok a városban. Így mégis jobb lesz, ha igazodok a buszhoz, még akkor is, ha haza tud hozni. 


     


    Én  már megnéztem Julika a 2. részt. Te biztos el fogsz kerülni, de nem baj. A férfi színész az egyik ok, amiért megnézem. A lány is jó, örülök, mert nem  butácska. 


    Utána a Bábel tornyát  kellene megnézned. 3 részt láttam belőle.  A többit még nem adták le. A fordító gyors lesz, nem szereti tartogatni, ezt a 3-at is megcsinálta nagyon  hamar. Egy régi félbemaradt kinai is kész van.  Jaj hol van ennyi idő, ami ide is kéne. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (282513)
    2019-02-09  12:53
  12. 2019. február 9. 13:26282515.

    Szervusztok.


    Lassan alakul a helyzet, legalábbis a közérzetem rendben van, a fájdalmakkal még birkózom, főleg a derekam, ami nagyon  makacs.


    Nálunk hideg volt reggel és köd, de már szép napsütés lett.


    Nem kell főzni, porszívóztam, ami nem esett jól, de már nagyon aktuális volt. Kipróbáltam egy tegnap vett kis kézifűrészt, sajnos a farostlemezt nem szereti, egyébként jó éle van. Lealapoztam két picurka tanulóképnek való farostot, ezzel kipróbáltam az új festéket is, most szárad.


    Ildi jó tanulást délután, ahogy már beszéltük, a fenyőfa nagy kihívás, de biztos sikerül megtanulni a módszert.


    Pötyi nagy utazó a családod, Dalmáék már biztos szelik a mérföldeket hazafelé, szerencsés utat kívánok.


    Julika kellemes délutánt, a kertezés még szerintem is ráér, maradt még a télnek tartaléka.


    Mindenkinek kívánok szép napot.

  13. 2019. február 9. 13:17282514.

    Sacikám!


    Nálunk nagy élet volt hétvégén amíg tanultak a gyerekek, akkor jöttek haza, és két napig csak mostam, főztem, pakoltam. Aztán amikor az unokák még kicsik voltak csak beültek a kocsiba és jöttek. de mióta iskolások változott a helyzet...a sakkal meg pláne. A hétvégék foglaltak. Annak örülök, hogy amikor szükség volt rám mentem, a kedd.szerda -csütörtököt ott töltöttem, pénteken reggel jöttem haza és kedd reggel már mentem. Aztán amikor óvodás lett virág "csak " akkor mentem ha betegek voltak, sokat riasztottak reggel és délre már ott voltam mire Krisztinek dolgozni kellett menni. Vittem őket orvoshoz, szórakoztattam a várakozás alatt. Aztán amikor bejött a telefonos játék már arany életem volt, csak bambultam amíg sorra kerültünk.

    előzmény:
    Rolta (282511)
    2019-02-09  11:35
  14. 2019. február 9. 12:53282513.

    Szervusz Ildi!


    Éppen most néztem meg a második részt. Tényleg fárasztó még, de a kezdetek ilyenek szoktak lenni. Most megyek egy kicsit rejtvényezni, aztán jönnek, az is jó szórakozás.


    Kíváncsi vagyok hogyan birkózol meg a fenyővel. Tényleg nehéz festeni, rajzolni. Én csak olyan óvodás fenyőket rajzoltam ahogy a gyerekek..de nekik tetszett

    előzmény:
    franci47 (282512)
    2019-02-09  11:40
  15. 2019. február 9. 11:40282512.

    Szia Julika,  te vagy ébren egyedül itt. 


     


    Ma sem keltem korán, de már szépen összeraktam mindent a konyhában. Tegnapról maradt  krumplis tészta, az lesz az ebéd. Majd megpirítom, én úgy szeretem. Főztem a kutyának. Kipróbáltam egy varrást a nadrágomon, mivel nem akartam még eldobni, de mivel nagyon szakadt, így azt hiszem még egy hordás után eldobom. Szerettem, jó az anyaga, csak elfáradt szegény. 


     


    Tegnap eldöntöttem megyek a tanodába, kell nekem tudni, hogy kell fenyőfát festeni. Kicsit nehéz lesz a hazajövetel, de majd megoldjuk valahogy. 


    Biztos elfáradok, bár a mű egyszerűnek látszik, hát majd meglátjuk mire vagyok képes.  A fa a mumus.  Jövő havi felhozatalból nem kell semmi, arra nem költök, de a következő Afremov kép lesz, az kell nekem. Ha nem jön közbe semmi. 


    Julika, nézted-e a  Mr.S.-et. Én tegnap néztem meg az első részt, hát eléggé fárasztó volt, de hát innen indul a főszereplő, a következő részben már fess fiatalember lett, és a leány is szép. Lesz még egy szereplő, aki még számíthat figyelmünkre, a fordító szerint. 


    Majd meglátjuk, ha nézzük. 


    Olyan vasárnapi hangulatom van, szépen világosodik, mintha a nap is kacsintgatna a felhők mögül. 


    Jó szórakozást Marikáékkal.  


    Nektek kedves főzöcskézősök, betegek, és beteg ápolók szép nyugodt napot kívánok. 


     

  16. 2019. február 9. 11:35282511.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ma nálunk is nyugis nap van...gyerekeket tegnap délután hazavitték....főznöm sem kell, feléljük a maradékokat......Kicsit összerámoltam a hotelt kiürülés után, délután megfőzöm holnapra a húslevest, sokféle összetevőből és már bepácoltam az oldalast.....


    A nap hátralévő része már csak a szórakozásé lesz.....a két legutóbbi filmet befejeztem....valami újat kellene kezdeni..


    Én szeretem a hétvégét,  általában akkor van nálunk igazi élet.....


    Töltsétek jól a napot, lehetőleg fájdalom mentesen.....akár dolgoztok, akár az értékes hobbitokat űzitek..


     

  17. 2019. február 9. 10:14282510.

    Csirkehússal van a ragu

    előzmény:
    BiriBiri (282509)
    2019-02-09  10:13
  18. 2019. február 9. 10:13282509.

    Szervusztok!


    Nyugodt, csöndes napunk lesz...az ebédet már tegnap megfőztem, mégis én csináltam, mert Timi szerint ez én tudom jobban. Gombás zöldborsós ragu. Délután jönnek Zsuzsiék, szeretem azt a két órát amit itt töltenek.


    Timi ment volna a kertbe de leállítottam. Azokat a bokrokat tényleg csak én tudom megmetszeni, az ágakat azonnal össze szoktam vágni, eltenni tüzelőnek..még nincs olyan meleg, hogy hosszan kint időzzünk. Kint hagyni meg akarom mert mondanak még havat, ne lepje már el. Nincs még elkésve. Ajánlottam neki mást a kertben de ahhoz nem volt kedve


    Ma úgy éreztem, hogy a szeme, a nem műtött is lassan megérik a műtétre.


    Legyek kellemes napotok..nem azt írom, hogy hétvége, mert nekem már olyan mindegy, néha azt sem tudom milyen nap van. A hétköznap azért jobb, mert akkor van a barátok közt és a Jóban rosszban..azokhoz szoktam igazodni

  19. 2019. február 8. 19:26282508.

    Ancsa!


    Nem csoda, hogy szenvedsz, ezek a frontok nagyon megkínozzák az olyanokat mint mi vagyunk. Ez tudományosan bizonyított tény. Én fiatal koromban csak mosolyogtam, mi az a front hatás???Most már tudom. kedves tőled, hogy azért beköszöntél.

    előzmény:
    ancsa46 (282505)
    2019-02-08  18:46
  20. 2019. február 8. 19:21282507.

    Ildikém!


    Értem ám mit írtál.  Zsuzsi 3 féle kékkel fog dolgozni, nagyon szép színeket vettünk, szép minták vannak.öröm velük dolgozni. Most nézegetem, hogyan is színezzek ki egy négy évszak fát. 


    A festéshez is kell a türelem és te nagyon szépen festesz...én egyáltalán nem tudok rajzolni. A képzőben megtanultam sablonokat rajzolni, állatokat, virágokat, amit az óvodában tudni kellett azt megcsináltam de ez nagy hiányosságom. Engem a varrás megnyugtat, türelemre szoktat. ..ha kapkodok bontani kell.

    előzmény:
    franci47 (282506)
    2019-02-08  19:07
  21. 2019. február 8. 19:07282506.

    Julika, hát persze, hogy jó. Én nem azt mondtam, hogy nem jó. 


    A kék csak példa volt, a barnának is sok árnyalata van például, és minden színnek.


    Mivel mandala, csak azért írtam. Természetesen, ha kalocsai minta lenne, akkor  nem  írtam volna.


    Akárminek is jó, párnának, terítőnek, táskának, kis köténynek a felső részére, valamint kisebb mintával a zsebekre. stb. Kár, hogy nem tudsz nyári kalapot csinálni, ahhoz is nagyon jó. El tudnám képzelni. 


    Nagyon ügyes vagy, nekem nem lenne türelmem hozzá. A mostani rendezkedéseknél én is találtam két nyomott kis terítőt, néztem, ki kéne csak varrni. Aztán visszatettem, nincs is rá időm, ami van, elmegy a festésre, ami ugyan tiszta próbaidő, és lutri. 


    Megettem a túrógombócot, és morzsája most nagyon elrontotta a gyomromat.


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (282503)
    2019-02-08  17:57
  22. 2019. február 8. 18:46282505.

    Szervusztok.


    Csak beköszönök, ma nagyon rossz napom van, kínoz a front, legalábbis arra tudok gondolni.


    Holnap talán bővebb leszek.


    Jó pihenést.

  23. 2019. február 8. 18:01282504.

    Óóóóóó..nem jól olvastam..már látom!!!Az autóval jönnek haza!!!! Jó utat kívánok..tényleg hosszú lesz de Bence kerékpárral jött haza Londonból. Az sem semmi túra volt.

    előzmény:
    BiriBiri (282503)
    2019-02-08  17:57
  24. 2019. február 8. 17:57282503.

    Szervusztok!


    Timi haza jött és rácsodálkozott a kész munkára. Ez jó, mondta, legyen párna belőle az ő szobájában. Kimosva, vasalva mást mutatott....Én szeretem a terrakotta színt, a szobámban is az dominál. A kéket is szeretem de itt nálam nem tudnám hová tenni. De nem is azért csinálom, csak megtetszett, kipróbáltam..még fogok kisebb motívumot  pl.zsákocskán. És csinálom a fehéret.


    Örülök, hogy megérkeztek Londonba, hogyan jönnek haza? Hozzák az alkatrészeket? Milyen kicsi lett a világ, csak úgy, ki lehet ugrani Angliába..meg bárhová.


    Vacakol a térdem, ilyenkor hatványozottan gondolok Annuskára.

  25. 2019. február 8. 16:53282502.

    Sziasztok. 


    Már megint bolondot akart csinálni belőlem a nlc. Bejelentkezésnél hibás jelszót ír ki, kidob valahova a nlc-be. Ujra rányomtam a  menedékházra, és lássunk csodát, kijött az uj hozzászólás.


    Julika, a mandalás jó,  válassz egy színt, pl. a kéket, és annak minden árnyalatát.  Legfeljebb egy plusz másmilyen szint vigyél bele. Akkor nagyobb hatású lesz.  Így is szép. 


    Annuska Negro jól van, már eszik szépen fickándozik erre-arra. Kint csak valakivel akar lenni, egyedül nem. Sajnálom az esetedet az időponttal kapcsolatban. Ezek egyrészt emberi butaságok, sőt a nemtörődömség, és talán valami bosszú félét is érzek benne.  Ennyire semmibe venni a kimondott szót, és még csak ki sem szól senki, hogy pl. nincs orvos, vagy mikorra várható. 


    Én is kimentem az udvarra, kicsit gereblyéztem,  beraktam a zöldkukába, hogy kedden kitehessem, vigyék el.  Remélem nem felejtem el. Közben elbeszélgettem a két szomszéddal. Kicsit már fáztam is. 


    Nem tudom még mit is akartam, mert közben itt kellett hagynom az irományt.


     


    Ma meghozta Bence a december közepén megrendelt fehér festékemet. Jól eltelt az idő, két hónap alatt ért ide. Reggel ők ébresztettek a telefonálással. Mondjuk fél 9-ig elaludtam.


    főztem krumplis tésztát. Én magamnak megpirítottam, nagyon finom volt. 


    Anikó, remélem mindent kaptál, amiért mentél, és nem esett nehezedre, hogy kifeküdd a vásárlásra szánt időt. 


    Erika, remélem most már kifelé mész a betegségből, és gondolhatsz a kertezésre is. 


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (282500)
    2019-02-08  15:17

Címlap

top