Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. február 8. 16:36282501.

    Sziasztok!


    Bejelentkezem..kutya-szitter vagyok. Dalmáék kimentek Alexához és a lányom vitte fel őket a reptérre..ezért Dió itt van.


    Jó kis kutya, nincs vele semmi baj..már megkomolyodott. 


    ÁÁÁÁ...pont most írt Dalma.."Épségben megérkeztünk"..jó ezt tudni, nem izgul az ember. Holnap reggel indulnak vissza de már a megvett kocsival. Hosszú út lesz.

  2. 2019. február 8. 15:17282500.

    Sziasztok!


    Most olvasom Annuska esetét ....elképesztő mennyire nem figyelnek oda az emberekre.Azért ennyi idő eltérés az durva.


    Julika szép a varrásod...szokatlan ....de nekem tetszik.Azért a fehéret nem  veri semmi.


    Ildikém ...én láttam ezt a beszélgetést annak idején .Még tűnődtem hol lehet ez az Európa 2000/?/ középiskola.Nagyon frappánsan  , ügyesen válaszolt a kislány.


    Nemrég jöttem meg a temetőből. Szép napsütésben mentem.A mg-i boltban akartam venni palántaföldet...nem volt csak zsákos ...azt nem tudom cipelni....meg nem is kell annyi.  Hétfőn  lesz újra.Majd keverem vakondtúrás földdel ...ha találok a környéken.Nem vagyok elkésve semmivel.


     

  3. 2019. február 8. 12:59282499.

    Szervusztok


    Borus, kellemetlen az idő. Borsika gyógyitgasd a fülikédet.


    Anikó, nagyon elfáradtál? Az áruk minősége sokszor kivánivalót  hagy.


    Sacika, gondos ápolásodnak köszönhetően a betegek gyógyulnak, de neked is kellene egy kicsit piheni.


    Julika, gyorsan elkészitetted az elsőt. Megláttod a következő még jobb lesz és a szineken is tudsz változtatni.


     Elmesélem a  mai kálváriám. 9 re volt időpontom az orvoshoz. Időben- 8,30-kor- ott is voltunk. Eltelt 1 óra, majd még egy orvos sehol. Ekkor már nem birtam cérnával és bementem a növérhez, hogy mikor lesz végre orvos? Megkérdzte a nevem , s elkezdett keresgélni a névsorban, majd közölte, hogy nyugi én 16 órára vagyok beirva. Elhülve néztem rá, s közöltem, hogy ök hivtak fel telefonon és adták meg a mai napot és a 9 órát. Ö ilyetről nem tud és nyugiba üljek le. Mondom a fiam aki kocsival hozott nem ér rá délután. Sajnáljaakkor hivjak majd taxit és azzal menjek haza. A vége az lett, hogy új időpontot kértem ami ápr. 5 re szó. Szóval ilyen az eü. ahol csak ugy packáznak a betegekkel. Még csak annyit, hogy rajtam kivül vagy 20 ember várt erre a dokira. Különben azért kellett otthagyni a  rendelést, mert a fiamék du. mennek ki Ricsihez és még össze kell késziteni a cucokkat.  Valami időváltozás jön, mert az én térdeim piszkosul fájnak és alig birok menni.


    Na ennyi volt a nyavalygásomból.


    Jobbulást, legyen jobb napotok.


    Ildike Negró hogy van???????????????????,,

    előzmény:
    BiriBiri (282498)
    2019-02-08  08:58
  4. 2019. február 8. 08:58282498.

    Verőfényes, szép reggelt kívánok, olyat ami itt is van. 


    Szervusztok!


    deres az udvar, de ragyog a nap, lesz itt még kellemes idő, úgy tűnik. Takarítani fogok. Úgy látom Timi kivett  fagyóból húst, biztosan megfőzi este és olyan lustálkodós szombatunk lesz. Mára ebédem van, tegnap egy nagy fazék gezemice levest főztem, még holnapra is marad. 


    Kivarrtam egy mandala mintát. Vannak benne hibák, azt ne nézzétek. Ennek a műnek nem sok köze van a csakrák természetrajzához. Én ezt úgy fogtam fel, mint egy kifestőt, "játszottam" a színekkel. Timi szerint öreges...és tényleg...most jöttem rá, én az otthon színeit használtam, otthon anyukám kedvence a torontáli szőttes volt. Olyan szőnyegeink voltak. Egyedi készítésűek voltak, Csabán volt egy nagyon híres szőnyegszövő gyár. Nem tudom mi lesz belőle, lehetne fali kép, lehet párna..majd eldöntődik...a nyaralóba jó lesz. 


    majd csinálok más mintát, olyan fiatalosat

  5. 2019. február 7. 19:27282497.

    Szép estét Mindenkinek!


    Lassan vége a napnak....csak ide értem....


    A betegeim szépen gyógyulnak....éjszaka is tudtunk aludni....kicsit elfáradtam, szeretnék jól helytállni......gond a főzés, hogy mit ennénk meg szívesen....ma brokkolikrém leve és rakott zöldbab volt, holnap hurka lesz....


    Olvastalak benneteket.....mindenki nagyon nekiállt a magvetéshez készülésnek.....én kicsit még várok, tavaly korán kezdtem.A földön is filózok, hogy milyenbe vessek...tavaly palántázóba tettem és olyan satnya még soha nem volt....bár aztán nekivette magát...


    Esemény semmi...de ez is jó


     


     


     

  6. 2019. február 7. 19:26282496.

    Anikó, szia, óvom én a fülem, de hiába. Elég neki egy léghuzat. Nálunk már öregek az ablakok, mindenütt  érzem, amikor kint szél van. Köszönet, hogy  törődsz/törődtök velem. Te is nagyon vigázz a felfázással, süt a nap, de még azért fel kell jól öltözni, ugye tudod?  Mondod, hogy  festegetsz. Amikor  majd elkészül valami, akkor megmutatod, ugye?  

    előzmény:
    ancsa46 (282495)
    2019-02-07  18:29
  7. 2019. február 7. 18:29282495.

    Szervusztok.


    A mai délelőtt városjárással telt, szerencsére a mai napra tervezett feladatok teljesítve, aztán a holnapi majd holnapra marad, más irányba kell  menni.


    Megfőztem holnapra, már egy ideje a babos káposzta forgott a fejembe, ma vettem sav.káposztát, de nem vagyok megelégedve a minőségével, mindegy már ilyen lesz és kész. A piacon szoktam venni, ma meg nem piacos nap volt.


    Magdi, nekem még 5 rész van vissza a filmből, de egy lelki gyötrelem, fájdalmasan szép a történet, nem nézem meg előre a végét, de sejthető.


    Pötyi, valami rettenet ez a jószág, gondolom az ott lakók hozzá vannak szokva, nem szívesen találkoznék vele.


    Annuska gondos kis kertész vagy, bizony lassan készülni lehet a vetésre. Ma én is hoztam be egy cserép földet, majd virágmag kerül bele. Sajnos a felfázásos problémám még jelentkezik, főleg amikor kevesebbet iszom.


    Erika örülök, hogy a közérzeted már jó, reméljük ez az újabb adag gyógyszer már tényleg meghozza a jó eredményeket. Igen jól emlékszel, egy időben jelentkezett mindkettőnknél, sajnos  nekem még mindig gondot okoz.


    Borsika akkor ma megkönnyebbültél egy kicsit, óvd a fülikédet.

  8. 2019. február 7. 17:45282494.

    ....a Szentheveredel-en nevetek! Nagyon szellemes Magdika! ..csak  lustázz, azt is kell néha napján. Megérdemled.  

    előzmény:
    harangvirag08 (282488)
    2019-02-07  15:49
  9. 2019. február 7. 17:41282493.

    Nagyon tetszett a 4 jó tanács!  

    előzmény:
    franci47 (282474)
    2019-02-06  15:27
  10. 2019. február 7. 17:27282492.

    Erika nagyon örülök a jó  eredményeidnek. Ez nagyszerű!!  


    Én is nézem ezt  a gyíkot,  nahát, ...szóhoz sem tudtam jutni a meglepetéstől!  ..nem hiszem, hogy melegebb barátságot kötnék vele!  


    Csak most ebédeltem,  mert elcsúsztam időben. Ildim hozott husos makarónit,  és nekem is volt 2 db pufók sajtos pogim.  Ja, ...és mézes ....mit is?  ..puszedlit!  Azt  is vettem, ..ma nagyon lestrapáltam a bukszámat. 

    előzmény:
    erry (282489)
    2019-02-07  15:55
  11. 2019. február 7. 17:14282491.

    Annuska, szia! Köszi a kérdésedet:  ..Megint  kicsit porszívózott, és bekente belül. Szerinte sokat javult.  


    Utána elmentem  könyvtárba, közvetlen mellette van. Kicsit böngészgettem és kivettem 2  romantikus  témájú könyvet. Aztán  vegyes áruház,  ..ott  szemes kávét,  igazolványtokot, sajtos rágcsát, meg a "kis"fiúknak csokit vásároltam.  Mire megérkeztem, fél öt volt.  


    Én ma csináltam meg a csirkeszárnyból a pörköltet holnapra.  Majd tészta kell csak mellé. 

    előzmény:
    Nusimama (282490)
    2019-02-07  16:38
  12. 2019. február 7. 16:38282490.

    Szervusztok


    Ildike, ez jó hir. Akkor minden  szép lassan rendeződik és Negró ujra a régi lesz.


    Erika, örülök, hogy az onk. nál minden ok. Remélem a második sorozat bogyó hatása is meg lesz. Köszi.


    Julika, a tegnapi frankfurtid kedvet csinált, igy ma én is megcsináltam. Igaz holnap is ezt kell majd ennem, pedig csak egy 2 l.es fazékba készült.


    Magdika, egészségedre a szentheverdét. Az is kell. 


    Pötyike, jó az ilyen fiú a ház közelébe. A gyiktól még igy képen is végig fut rajtam a hideg. Minden csuszómászotól irtozom. Még jó, hogy nálunk ilyenek egyenlöre nincsenek.


    Sacika, gyógyulnak a gyerekek?


     Anikó, Te hogy állsz azzal a bizonyos felfázással?


    Borsika, mit intéztél a doki néninél?


    Marika, ugye egyre gyakrabban nézzel be?


    Itt ma is ragyogó napsütés volt. Kedvet kaptam Magdikától és 5 cserépbe földet tettem. Be is hoztam öket, hogy mire magot kell ültetni meleg legyen a föld.

    előzmény:
    erry (282489)
    2019-02-07  15:55
  13. 2019. február 7. 15:55282489.

    Szervusztok!


     


    Jó nagy utat kellett megtenni Bostonból......már többször is csinált ilyet, de szerencsére egy hsz. után visszaáll a rend....


     


    Szép az idő, orvos után sétáltam egyet, csak egy kis szellő volt. Csak most vittem el a leleteket az onkológusnak (éves kontroll), de minden rendben.


    Pötyi nálam lenne a kertben egy ilyen gyík, biztos azon mód frászt kapnék.....nem semmi jószág.


    Anikó ha jól emlékszem, majdnem egyszerre kezdtük el a felfázásos tünetet....Én úgy érzem már jól vagyok, de a doki még egy sorozat gyogyót adott.


    Magdi te már nagyon várod a tavaszt....mint mindenki, de te már megjártad Tómalmot is. Bevallom már én is tervezem, hogy mit akarok a telken ültetni.


    Annuska pénteken gondolatban veled leszek..


     


    Legyen szép a további napotok!

  14. 2019. február 7. 15:49282488.

    Sziasztok!


    Nálam ma "szentheveredel" napja van.Nem csináltam semmit.Befejeztem a filmet...egyszerűen nem tudtam abbahagyni.Nagyon szép volt...de fájdalmas.Hatalmas színészi alakítással megmutatva ennek az átkozott betegségnek minden fázisát.


    Remélem Saci kisbetegei már jól vannak.Állítólag megint itt a járvány a kertek alatt.


    Pötyi ...ez a csúszómászó a frászt hozná rám....gondolom az ott élők megszokták őket.


     

  15. 2019. február 7. 13:05282487.

    Ildi!


    Köszönöm, megjött!!! letöltöttem!

  16. 2019. február 7. 12:34282486.

    Pötyi, bejött.


    Sziasztok, majd jövök.


     

    előzmény:
    potymama (282485)
    2019-02-07  12:01
  17. 2019. február 7. 12:01282485.

    Azért nem hagyom magam!!!


    https://photos.app.goo.gl/sGf2v51bd2P2Arrm8


    Átment???

  18. 2019. február 7. 11:59282484.

    Sajna ide nem tudom feltenni


     

  19. 2019. február 7. 11:57282483.

    Nem tudom bejön-e? A fiam vette fel a szomszéd portáján. Hozzájuk nem tudott bemenni a kerítés miatt.


    https://www.facebook.com/

  20. 2019. február 7. 10:22282482.

    Olyan buta vagyok, írtam aztán valamit mellé ütöttem és huss....


    Szervusztok!


    Én is gyakran járok Bostonban. onnan szerencsére gyorsjárat van vissza felé, nem kell átszállni, nem kell vízunóm..és Bostonban mindig süt a nap. 


    Ildi!


    7. nincs itt csak a felirat, letöltöttem köszönöm. 


    Ragyogó napsütés van. megyek levest főzni, borsó, sok zöldséggel. Egy péksütemény lesz a második. 

  21. 2019. február 7. 10:05282481.

    Sziasztok!


    Itt vagyok-itt vagyok. Én is jót derültem Borsika írásán ..mint mindig. Felénk semmi különös nem történt.


    A múltkor csak úgy megjegyeztem annyira jó lenne egy polc a varrógépem fölé..erre tegnap Balázs (Dalma férje) beállított eggyel..hozta az Ikeából. Remélem a felszerelése ..ami szintén rá vár..az is ilyen hamar lesz.


    Erika..hol vagy??? Hogy kerültél oda?

  22. 2019. február 7. 09:00282480.

    Ez egy próba. Bostonba vagyok.

  23. 2019. február 7. 07:54282479.

    Jó reggelt. 


    Itt hideg idő van. Már túl vagyok a reggeli tornán. 


    Hideg az idő.


    Remélem mindenkinek jól telt az éjszaka, kis és nagy betegek is jobban lesznek. 


     


    Annuska, úgy néz ki Negro rendben lesz. Még azért fáradékony


    Legyen szép napotok. 


     


     

    előzmény:
    Nusimama (282478)
    2019-02-06  17:23
  24. 2019. február 6. 17:23282478.

    Szervusztok


     Anikó, tudod mindig van egy szalmaszál amibe kapaszkodunk és lassan ki is kerülűnk vele a gödörből.


    Erika hajrá a teljes gyógyulásig. Ha a doki ugy látta, hogy még kell gyógyszer, akkor tessék becsületesen beszedni. Igen péntek.


     Ildike, örülök, hogy Negró evett. Remélem a gondoskodásod révén gyorsan meggyógyul.


    Julika, lazitani is kell. Nekem sem volt tervem, még is voltak dolgok amik szembe jöttek velem. Ugye megmutatód a mandalát ha elkészül?


    Borsika, üditő volt irásod olvasni. Remélem a doki néni segiteni fog.


    Magdika, a duracell müködött és gyorsan megjártad a kertet, megnézve a már kibujt növényeket. A sapka hiánya megboszulta magát Jobbulást.


    Sacika,  betegeidnek jobbulást kivánok.


    Őütyikét nem láttam.


    Marika, ugye ha mentek sétékni jók feköltözöl?Itt egész nap sütött a nap. Én is megnéztem kis kertem, a játcint 2 helyen is kibujt.

    előzmény:
    franci47 (282474)
    2019-02-06  15:27
  25. 2019. február 6. 17:15282477.

    Nagyon jó a tanács, de bírtam az előadó humorát is. Örülök, hogy Negró vidámkodik már.


     


    Saci, nyugodtan vetheted majd a helyére is, valamikor április eleje körül.


    További jobbulást a fiataloknak, ők még előbb átvészelik.


    Borsika csuda jót írtál megint. Nekem több ilyen testrészem van ami nem úgy működik ahogy szeretném. Irgum-burgum mondanám, ha használna.

    előzmény:
    franci47 (282474)
    2019-02-06  15:27

Címlap

top