Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. február 6. 17:02282476.

    Jééé!!!! Nem frissített a gépem, pedig rányomtam. Vagy csak akartam?????

    előzmény:
    ancsa46 (282475)
    2019-02-06  17:01
  2. 2019. február 6. 17:01282475.

    Szervusztok.


    Jó kis meglepetésben részesültem. Mindenki elfoglalt, vagy csak lazíttok, és remélem nem az influenza döntött le a lábáról mindenkit. Az ajtót nem volt nehéz kinyitni, talán később benéztek.


    Ma sem mentem a városba, igaz szépen sütött a Nap, de valahogy nem találtam mégse olyan jónak az időt.


    Pazaroltam a festéket egy kicsit, így gyorsan telt az idő.

  3. 2019. február 6. 15:27282474.

    Megjöttem Zegről. Jól megfájdult a sarkam. Sajnos nem értem el a köv. buszt, így elmentem már cuccostól a gyógyszertárba is.  Nem is értettem, most annyi gyogyót felirtak, hogy 3 hónap alatt biztos nem váltom ki, vagy a következő 6 hónapban nem kell kérnek újat. 


    A kutya jobban van, reggel már kapott kaját, este szokott ugyan, de így legalább tudjuk mi ujság. Nem kellett futkosnia tőle.


    Örülök  Julika a jó kedvednek. HA OLVASOL, AKKOR ELKÜLDTEM A SOROZAT EGY HARMADÁT. 


    HA VAN AKI MÉG KIVÁNCSI RÁ SZÍVESEN ELKÜLDÖM. 


    Borsikám, mindnyájunknak van ilyen testrésze, amit szívesen kiváltana egy újjal, de ilyen alkatrészek még nem készültek. Javítgatható, de nem mindig eredményes. 


    Most egy annyira jó videót néztem, ide teszem, deFb-os, így azt is meg kell nyitni hozzá. 


    4 jó tanács.


     

  4. 2019. február 6. 14:50282473.

    Szép délutánt Mindenkinek!


    Itt süt a nap, de hűvös van.....bár én nem nagyon érzékelem, nem járok kinn...


    Eléggé lefoglal a két kis lakóm.....mindig van valami óhajuk........Misi már jobban van....két nap szinte semmit nem evett és nem is aludtunk.....Lilinek talán ma tetőz, ő jobban tűri..... Szeretem ha írtok a főzésről, mindig kellenek az ötletek......Ma krupligombóc leves volt /anyjuk hozta/ és mézes mázos sült csirkeszárny........


    Elhozták az iskolából a  kettőjük ebédjét.....hát nem csodálom ha nem szeretik a gyerekek...a leves kis lisztes víz, ami rántott leves akart lenni, szerintem.....holnapra újafőzöm és egy sűrű valami, amiről nagy nehezen derítettük csak ki, hogy talán babfőzelék....minden sótlan, fűszertelen, pedig azt mondták a sótlanságot fűszerekkel pótolják.....


    Örülök.hogy van aki jobban van....ember és kutyus egyaránt...


    vigyázzatok, mert csalóka még az idő...


    .nálam is bújik a hóvirág, a zsibavirág  és egy eltévedt sárga krókusz is...


    Anikó....tegnap megkaptam a magokat....nagyon szépen köszönöm......amilyen sok kisSacinak is  jut belőle......szerinted vethetem majd a helyére is vagy jobb cserépbe?

  5. 2019. február 6. 14:39282472.

    Szervusz Magdi!


    Neked olyan jó program mindig Tómalomra menni. Azon gondolkodtam, ha közelebb lenne Szana én is mennék? Biztosan nem. Olyan kihalt ilyenkor, hideg, nem lehet fűteni...és ugye oda nincs is busz. Persze kert sincs, az erdő. 


    Reggel ködös volt de aztán gyönyörű napsütés lett de fúj a szél. Én bizony ki nem mennék sapka nélkül. A cicák is inkább az ablakból nézik a tájat. Pedig a napsütés csábítana...maradt levágatlan krizantém..maradt kint lomb is de még nem serénykedek. Timi már tervezi hogy csinálja a paradicsom palántát. nem korai még? Ősszel kaptunk saláta palántát, olyan szép, hihetetlen mennyit kibír..nem régen még vastag hó fedte most meg szépen ágaskodik, zöld.


    Varrogatok, mandalát. Lehet, hogy nincs sok köze a csakrákhoz, de a színek tettszenek...úgy fogom fel mint egy kifestőt csak varrom.

  6. 2019. február 6. 14:12282471.

    Sziasztok!


    Borsika úgy felvidítottál az írásoddal..Zseniális ahogy a fülekről írsz.Össze kellene gyűjtened az írásokat.Tetszett az elképzelés az igazi nagymamáról ....én már a közelében sem vagyok.Igaz sok mindenre már igény sincs.Próbálok a magam feje után menni ...hol van eredménye .....hol nincs.


    Erika örülök, hogy visszatért a jó kedved.


    Most jöttem meg Tómalomról.Nem tudom mi lesz a hatása ennek a korai tavasznak.Bújnak a hagymások.Sajnos az áttelepített hóvirágot nem találtam...lehet túl mélyre raktam?Vágtam a babérból ....majd szombaton viszem a temetőbe.OLyan kihalt volt minden ...jöttem is haza a következő busszal.


    A mai napra is meg van a lenkeség.Reggel elmentem a kisboltba .Olyan szépen sütött a nap...nem tettem sapkát.Találkoztam egy rég látott ismerőssel...beszélgettünk.Közben a szél is feltámadt ....én meg olyan náthás  vagyok  ....alig látok ki a szememből.Érdekes Tómalmon semmi bajom nem volt ....oda már sapkában mentem.


     


     


    Legyen szép a napotok!

    előzmény:
    BORS (282470)
    2019-02-06  07:54
  7. 2019. február 6. 07:54282470.

    Jóreggelt Julika! 


    Szép napot Neked és Mindenkinek a  Menedékházban!  


    Örülük hogy  jó hangulatban ébredtél Julika,  ..legyen is jókedved egész nap, ..tegyél kedvedre. Kell egy kis lazítás  olykor. Mert megérdemled. ..Persze,   csak addig , amíg meg nem jelennek a Cicáid,  hogy reggelit és simogatást kérjenek. Aranyos az a kép, ahol az egyik afehér fonalak közt matat!!  Megint  jelez a  kezemen két ujjam, el akar zsibbadni. Amikor zsibbadnak az ujjaim,  és életet dörzsölök beléjük,     ..gondolni szoktam Rád,  ..meg a szép hímzéseidre, amiket  készítesz.  Persze, ha nekem nem zsibbadna,  akkor sem hímeznék, az biztos! ..Nem is tudok csak szálöltést, meg egyáltalán  semmi tehetségem hozzá. Röstellem. Egy igazi mama ugyebár süt, főz, mamahotellel várja az  unokákat, kézimunkázik,  csudababákat készít,   remekel  a  művészetekben,  folyamatosan  ..kertészkedik,  vagy éppen  kisállatokra vigyáz. Én is vigyázok rájuk, ha kérik,  mert igen kedvelem őket.  Felajánlottam, hogy ha elmennek nyaralni,  én lennék a kutya szitter, akárhol. Egyelőre nincs  ajánlat.  Csak látom, hogy  "összenéznek"  ...biztos titkon megbeszélik, hogy  nem vagyok  alkalmas már rá.  : - (((  Szerintem óriásit tévednek. Majd meg is bánják. Többet nem is ajánlkozom. Az itthoni ebekkel is  jól elboldogulok. Ők meg velem.  Jut eszembe :  FranciIldikém,    a szegény kis Negro, ..kis fekete  kedvenc, hogy  van?   Remélem  rendbe jön az egészsége.  Amikor betegek, olyan  kiszolgáltatottak,  csak a szemükkel panaszkodnak. 


    Ma kéne visszamenni a Füleshez,  ..képtelen vagyok ráállni erre a "vonalra".. mást szerettem volna, ..nem ott  sorban üddögélni. Ugyanakkor félek, hogy visszaesem. Utálom  a  füleimet.  Nem volna szabad ilyen csúnyán nyilatkoznom róluk, de már annyi gondot okoztak nekem.  A bal, az  pl. teljesen  fölöslegesen  tartózkodik a fejemen.  Semmi  haszna, csak útban van. Persze,  volt idő, amikor   még  jól ellátta a feladatát,  ..hmmm azt kéne megbecsülnöm, nem pedig  ócsárolnom.  Bezzeg, amikor még "izgalmas " üzeneteket tudott  megcsípni és továbbítani !!!  Hahh ...de rég volt, igaz sem volt. Marhaságokat írok, ahelyett, hogy  A Ti kedves egészségetekről tudakozódnék.  Tudom,  ..bizton tudom, hogy Mindenki mellé  kéne egy  egészség őrző angyalka, ..aki olykor sálat, sapkát adna Rátok, lefogná a túl dolgos kezeteket,  ..elmenne helyettetek az összes nagybevásárlásra, kutyasétáltatásra,   .. ..a kerti munka?..na azt aztán nem tudná a védő angyal kivenni a kis  kezetekből!! ..Abból nem engedtek.  Tisztelettel búcsuzom.  Megyek, összekapom magamat, lelket öntök magamba, ..igen is  fontos vagy öreglány, ..tedd a dolgod,  aztán irány az a füles dokinő,  ...utána jutalom könyvtár látogatás, esetleg a piac.  Kérek  elnézést a sok fecsegésért.  

    előzmény:
    BiriBiri (282469)
    2019-02-06  06:52
  8. 2019. február 6. 06:52282469.

    Szervusztok!


    Szeretem az ilyen reggelt...arra ébredtem, hogy jól vagyok.Remélem NEGRÓ IS KIRÚGTA MAGÁT. Ez nagybetűre sikerült...biztos fontos, azért ütöttem mellé.


    Az ablakból kinézve látom, hogy ködös a reggel..még az ágyban vagyok, itt maradok még, nézelődök a világhálón


    Majd gyertek, ti mit csináltok ma? Én ma is takarék üzemmódban működöm, semmi konkrét terv..majd valami lesz, ha kedvem is lesz...gyúrok a tavaszra..akkor majd kidob az ágy és irány a kert.


     

  9. 2019. február 5. 18:39282468.

    Erika, köszönöm az érdeklődést. Talán jobban van a kutya. 


    Most nem járt ki egy ideje. Kapott széntablettát.  Most viszont nem iszik.


    Hozzáolvastam, mit kell csinálni, talán Pötyi többet ért hozzá, mint én. 


    Főztem kamillát is, de nem szereti, tettem bele kicsit mézet, azt is javasolták. Lehet, hogy az uj táp okozta, vagy a régi, volt régi. Most ilyen időszaka volt, hogy nem főztem neki.  Valami nagyon finom konzervet kapott a száraztáp tetejére. Hát ez nem vált be. 


    Remélem nem lesz más baja, mert akármi is lehet, írja a net.


    Nem müködött a vonalas telefonunk. sok ki be dugdoság  és ujrainditás után sikerült vonalat kapni. 


    Közben tornáztam egyet, nagyon be van kötve a nyakam. 


    Szép estét.


     


    Julika, elkezdem feltölteni a sorozatot. Majd szólok, ha elindítottam feléd. Teljesen kész van.  Csak még én nem láttam. 


     

    előzmény:
    erry (282464)
    2019-02-05  15:18
  10. 2019. február 5. 17:34282467.

    Köszönöm szépen.


     


    Remélem így lesz Julika.

    előzmény:
    BiriBiri (282461)
    2019-02-05  13:30
  11. 2019. február 5. 15:53282466.

    Nagyon szépen köszönöm.

    előzmény:
    Sacika44 (282463)
    2019-02-05  15:16
  12. 2019. február 5. 15:53282465.

    Köszönöm szépen.


     


    Különben nem tudom mi ez, de a felfázásos tünetem még nekem sem az igazi, sajnos én még érzem is, pedig már régóta kúrálom.

    előzmény:
    erry (282462)
    2019-02-05  14:58
  13. 2019. február 5. 15:18282464.

    Szervusztok!


     


    Voltam a dokinál, sajnos a leletek nem úgy mutatják, hogy teljesen meggyógyultam. Még egy sorozat gyógyszert be kell szednem, egy hónap múlva kontroll. Én úgy érzem már semmi bajom, de legyen meg a doki akarata, beszedem ezeket a gyogyókat.....


     


    Francika szegény kutyus, remélem valami javulás már mutatkozik. Annyira rossz, hogy nem tudják elmondani mi a bajuk, csak a szemükön látszik a fájdalom.


    Pötyi ügyesen megoldottad a csizma vásárlást. Biztos megoldják a fiatalok a hazaszállítást. Csak kérdezem az egész kocsit veszik meg, vagy csak a hiányzó alkatrészeket?


    Sacika hogy vannak a kis betegeid? Vigyázz nehogy ti is elkapjátok.


    Magdi egy jó klubozás aranyat ér. Na és utána a séta......Nem volt nagyon szeles idő nálatok? Nekem tegnap fel kellett vennem a sapkát, annyira fújt a szél.


    Marika már sütögetsz is.....lassan beindul a gyógyulás.....csak türelem.....


    Julika aranyos Incike, igazán izgalmasnak ígérkezett számára az a doboz.....


    Annuska hogy vagy? Most pénteken mész?


    Anikó azok a csodás sütik, bevallom folyt a nyálam láttukra......


    Borsika ügyes vagy. Reméljük ezek után már könnyen be tudsz jönni a Menedékbe......


     


    Ma főztem, brokkoli krém levest, és paprikás krumplit nokedlivel......Írtatok róla és megkívántam. A levesből maradt holnapra is, mellé lassagnet találtam ki. Ezt csak ötlet miatt írom, hátha hasznos lesz. Nekem sokat segít ha írtok róla, hogy mit főztök. Szívesen főzök, csak ne kéne kitalálni.


    Képzeljétek kaptam egy nagy üveg Nutellát, gondoltam milyen jó lesz linzerbe. Még linzert nem sütöttem, de felbontottam az üveget, meg kellett kóstolni, nehogy romlott legyen......Elég rohamosan fogyatkozik


     


    További szép napot!

  14. 2019. február 5. 15:16282463.

    Anikó!


    Egészséges, nagyon boldog születésnapot kívánok!

  15. 2019. február 5. 14:58282462.

    Anikó drága születésnapod alkalmából jó egészséget és létező minden jót kívánok!!!!!!!!!!

    előzmény:
    ancsa46 (282459)
    2019-02-05  12:54
  16. 2019. február 5. 13:30282461.

    Szervusztok!


    Ma begyújtottam, szeles, nyirkos idő van. Kellemetlen..kint, de nem itt bent. El is vagyok lustulva..nem csinálok semmi hasznosat, olvasok, rejtvényezek és majd varrok közben tv-t hallgatok.


    Bizony nagyon ránk ijesztették, Ancsa!!!Olyan jó, hogy együtt vagyunkezen a születés napodon és a többin is együtt leszünk


    még nagyon sokáig.

  17. 2019. február 5. 12:59282460.

    Nekem itt van a Menedékház. Katt. és már bent is vagyok ....ha olyan kedve van, hogy beenged .


    Teszek egy kört.Viszek J-nak frankfurti levest...megnézem Boscót.

  18. 2019. február 5. 12:54282459.

    Szervusztok.


    Nagyon kedvesek vagytok, bizony elmúlt megint egy év, tavaly ilyenkor nem voltam biztos, hogy most még itt lehetek közöttetek, de nagyon jó, hogy így alakult.


    Ma nem terveztem munkát magamnak, jönnek a telefonok, és jókat beszélgetünk, hipp-hopp múlik a nap.


    Tegnap még úgy gondoltam, hogy Zeg-i menetem lesz, de a derekam még mindig nem szereti a terhelést, igazán semmi nem sürgős, majd valamelyik nap bepótolom.


    Sacikám csak érdeklődöm, hogy megkaptad e a virágmagokat, már múlt héten csütörtökön feladtam. Csak szeretném tudni mit művel a posta.


    Ildi sajnálom szegény Negrót, remélem jobban van. Szombaton láttam Bencével, olyan illedelmesen sétált mellettük.

  19. 2019. február 5. 12:43282458.

    Köszönöm szépen.


    Nagyon kedves verset hoztál,igaz most hull a hó, de lehet még estére csillagos az ég.

    előzmény:
    BORS (282452)
    2019-02-05  11:54
  20. 2019. február 5. 12:40282457.

    Nagyon szépen köszönöm.


    Megszívlelendő ez a szép vers.

    előzmény:
    Nusimama (282450)
    2019-02-05  11:41
  21. 2019. február 5. 12:38282456.

    Köszönöm szépen, az orgonát is nagyon szeretem, sajnos még rügye sincs az enyémnek.

    előzmény:
    potymama (282449)
    2019-02-05  10:44
  22. 2019. február 5. 12:07282455.

    Előbb tettem eg biztonsági kőrt, úgy mint:  Startlap, Kapu ...szóval más weboldalak, ..majd Könyvjelzők. Anyááám!  működik. Szuper.  Angyal vagy Annuska. 

  23. 2019. február 5. 12:02282454.

    Annuska egy zseni vagy!  Na, várjunk csak..még egyszer!


     

    előzmény:
    BORS (282453)
    2019-02-05  11:58
  24. 2019. február 5. 11:58282453.

    Annuska, ..azt mondtad, hogy a könyvjelzőbe?  Már is próbálom. Köszönet.


    Betettem.  Most kikapcsolok, és  bekapcsolok, ..meglátom mit műveltem!?

    előzmény:
    Nusimama (282451)
    2019-02-05  11:53
  25. 2019. február 5. 11:54282452.

     


    Mi kedves  Anikónk!!E napon minden érted van!A nap csiklandozó sugara
    a lágy szellő
    s a madarak csodás dala.

    Ma neked nő a virág,
    mely ontja csodás illatát
    s neked érik a gyümölcs,
    ami beszívja a hajnal harmatát.

    Ha jő az este
    s megjelennek a csillagok,
    hidd el, ma neked ragyognak
    és az égre azt írják
    BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!

Címlap

top