Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. február 3. 12:02282426.

    Ildi!


    Azért kaptad, mert megérdemled. Még sok sok kép készüljön az állványon..a magad és a mi örömünkre!

    előzmény:
    franci47 (282424)
    2019-02-03  10:50
  2. 2019. február 3. 11:43282425.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nagyon langyos..majdnem meleg időnk van.....tegnap itt kisütött a nap, sok helyen felhős idő volt.. nem tudom a medve  mit csinált


    Anikó....nagyon jó lehetett a családi találkozás.....a finom sütiid is biztos megfogyatkoztak...jó, hogy Anikó is megkönnyebbült


    Annuska.....neked is járna ám néha a poroló....ügyes voltál és biztos jó érzés a  , hogy elvégezted amit akartál...a fiadtól lehet kapsz egy kis feddést..


    Ildikó....itt is írom, hogy nagyon tetszik az új képed is.....az ajándékodat használd egészséggel,


    Magdi....illan e el a"szag"? Ismerős a szituáció....kicsit ideülök, aztán itt felejtem magam...


    Pötyike....neked jobb napokat.....Leona biztos nem bánja a hószünetet...nem furcsa neki, hogy hűvösebb éghajlatú helyen él?


    Marika....láttam a vidám anyát és lányát....szép helyen vannak....Valamit ünnepelnek, vagy csak úgy kirándultak?


    Erika....javulsz e? Talán azért csak használnak a gyógyszereid.és akkor a hangulatod is jobb lesz...


    Julika...nagyon szép ez a munkád is.....anyukám varrt sok ilyet is és használatban vannak....Finomat főztél


    Borsika....gyógyuljál és gyere a ó kis történeteiddel


    Várom a családot......bizonyítvány ünneplő ebéd lesz. jobb-rosszabb eredményekért.......ugye mi még itt tartunk.... és tavaszig az utolsó családi ünnep........Ragu leves....amit tele raktam csirke lábbal is  /megkívántam Julikától!.....és az elmaradhatatlan rántott hús, salátákat a lányok hoznak hozzá......sütöttem egy kefirest is, most meggyel, aszalt sárgabarackkal, pörkölt dióval....szerintem finom lett.........Tegnap sztrapacskát főztem életemben először....millió receptet megnéztem, ennek ellenére szörnyű lett.....az íze finom lett, de az  állaga.....jutalmat ígértem annak aki felismeri mi ez......nem kellett kiosztanom...... 


    Alig várom, hogy eljussak egy könyvesboltba megszerezni a macskás könyvet, olyan jókat írtok róla.....rám férne egy kis vidámság...


     

  3. 2019. február 3. 10:50282424.

    Jó napot Menedékház lakók. 


     


    Már órákkal előbb fent voltam, de kicsit bóklásztam itt és ahol elértem valamit.  Éppen a zoknik terén akartam rendet tenni, mert egy éppen vadiúj fehér zoknikát nem  találtam. Na nem akartam felvenni, mert azért a kinti cipőimbe néha belepottyan egy-egy földmorzsa és akkor már  kicsit piszkos lesz a belseje. Szóval megvan a zokni, a hétköznapi zoknik között volt.


    De jön be Bence és  mondja, Mama miért nem szólsz, ha ilyen nehéz fát kell behozni? Nézek mint Jenő a moziban, milyen fát, hol van, én semmit sem hoztam be. 


    Megyek kifelé és látom az étkezőben egy becsomagolt fa van. Rögtön felismertem mi az egy festőállvány. Honnan, mikor ki? ezek voltak a kérdések. Megfordítva egy  cédula, kis szívvel,  nekem címezve.


    "Sok szeretettel. Hosszú boldog, egészséges időtöltést kívánunk hozzá.  Üdvözlettel: Rajongóid. "


    Aztán már gondoltam honnan származik, kivel beszéltem ilyenről. A szomszéddal, akiknek festettem is egy vörösruhás nőt.  Emlékeztek, egyszer  az Imre meg akart venni két festményt és 5o.ezer Ft-ot kínált a kettőért. Mondtam nem adom el, majd csinálok nektek egyet. Valamikor decemberben megcsináltam, tök ingyen. 


    Szóval most egy kicsit boldog lettem, ilyen meglepi várt engem. 


     


    Más: 


    Julika, örülök, hogy az Elnökasszonnyal  ilyen jól szórakozol, közben halmozod az élvezeteket is. töltött paprikából kérek. 


    Anikó nagyon szép ünneped lehetett, ilyen még nem fordult elő veled sem, azt hiszem. 


    Magdi, remélem már elment az égett krumpli szaga.


    Annuska, nem annyira tartottam be a szabályokat, ma is ráfestettem, mert ecsettel ugye kell egy szignó, ami rosszul sikerült, ezt el kellett tüntetni. és tegnap is csak egy kis fehéret, egy kis feketét, egy kis pirosat, és egy kis szürkét tettem a képre. Nem rontotta a minőséget. 


    Pötyi nektek jobb napokat kívánok. Köszönöm a válaszod a képre.


    Szép vasárnapot!


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (282423)
    2019-02-03  10:19
  4. 2019. február 3. 10:19282423.

    Szervusztok!


    Egy..,csak egy leány van talpon e vidéken?Költői kérdés volt, Magdival találkoztam útban haza felé a diófától. gyorsan kitakarítok, kicsit befűtök, mert hiába van kint langyos a menedékház falai még ki vannak hűlve. ...de teszek róla, hogy kellemes meleg fogadja felbaktatókat.


    tavasz van, tavasz van...de állítólag jön az eső..lesz még hideg de már kifelé megyünk a télből, úgy gondolom.


    ma 10 ig az ágyban szórakoztam, az ebéd készen van, töltött paprika a saját befőzésem lé és paprika együtt. Most csináltam így először és nagyon finom lett. tegnap délután jól kialudtam magam és 3 körül úgy gondoltam felteszem a mai ebédet..pikk pakk kész is lett és Timi megkóstolta, olyan jó mint szokott lenni..ezt nem tudod elrontani, mondta. 


    Ma a nagy semmit tevés, szórakozás lesz..varrogatás, olvasás, még van a cicás könyvből.

  5. 2019. február 2. 20:37282422.

    Szervusztok!


    Itt ma tavasz volt..igaz fújt a szél, de olyan "meleg" szél volt. na, nem kell szó szerint venni, de nem hideg szél volt. Most jól megmagyaráztam. Egész nap olvastam Erzsébet cica történeteit, jól szórakoztam


    Most varrok és a DALT hallgatom, a Dunán.

  6. 2019. február 2. 16:05282421.

    Szervusztok


     Itt egész délelött esett, most is be van borulva.


     Ma semmi jelentőset nem csináltam, csak eltögyörésztem a napot. Hol ide hol oda nyultam. Látszatja nem sok.


    Marika, aranyosak a lányok. Látszik, hogy jól érezték magukat.


    A kenyérsütést géppel végzem. A fiam oda adta az ő gépét, mivel az enyém felmondta a szolgálatot-


    Ildike, a szineket ne is változtasd meg. Ez a kontrasz nagyon jó. Engem megfogott a kép.


    Magdika Te is ugy vagy, hogy megkivánsz valamit, s mire elkészited már nem is kell, és ráadásul soknak is találód. Szép a kikelet  hirdetője a hóvirág. Sikerült kiszellőztetni?


    Anikó kellemes és vidám napod lehetett.Ugye nem ártott meg a sok finom falat.


     Kellemes hétvégét kivánok.

    előzmény:
    harangvirag08 (282420)
    2019-02-02  14:06
  7. 2019. február 2. 14:06282420.

    Anikó ...örülök, hogy ilyen szép napod volt.Kellenek ezek a pillanatok..


    Most kivételesen itthon vagyok .....de már készülődök. Közben olyan lenkeséget csináltam, de olyat. Felraktam sülni a krumplit ....bejöttem ...leültem a gép elé.Mire kimentem már füstölt......szerencsére a fedő rajta volt.....ÍGY NEM TELJES ERŐBŐL,DE ARRA ELÉG, HOGY OLYAN BŰDÖS VOLT MINT A PUTRIBAN.AZÓTA SZELLŐZTETEK, MÁR PARFŰMÖT FÚJTAM, DE MÉG MINDIG ÉRZEM.aMILYEN FINNYÁS AZ ORROM...NEM TUDOM MEDDIG FOGOM ÉREZNI.SZERENCSÉRE A FALRA NEM RAKÓDOTT LE.A BETŰT MEG MELLÉÜTÖTTEM.


     

    előzmény:
    ancsa46 (282415)
    2019-02-02  10:41
  8. 2019. február 2. 12:41282419.

    http://www.borsonline.hu/aktualis/ma-van-gyertyaszentelo-b oldogasszony-unnepe/168590


    Szia Pötyi!


    Jókat kuncugok a könyvön


    nagyon furcsa lett az időjárás...ma nem is gyújtottam be a csempébe, még forró volt a hamu. Érdekes, hogy tegnap salakoltam mert sok volt a hamu és kint volt egy vas vödörben. Még ma is forró volt, a műanyag zacskót átolvasztotta, pedig azt hittem már kidobhatom. csak jó ez a fa brikett. majd csak most fogom egy kicsit felhúzni  fűtést..tartalékolom a fűtőanyagot a jövő hétre, állítólag jön megint a hideg. 


    Jobb napokat kívánok!!!

    előzmény:
    potymama (282418)
    2019-02-02  12:28
  9. 2019. február 2. 12:28282418.

    Sziasztok!


    Jól vissza kellett olvasnom..tegnap "rossz napunk volt"..nem volt idegem sz.gépezni.


    Julika..úgy, de úgy megvarrnám a terítőidet ..ahogy kívánod. Olyan gyönyörűek!


    Ugye milyen jó a cicás könyv!


    Tegnap kaptam képeket Alexától..akkora hó esett náluk!!! Erre nem számítottak az Angolok..mert tavaly is volt hó..és miután ott 30 évenként esik..gondolták akkor most van idejük még addig.


    Teljes káosz van ilyenkor..mert ugye senki nem használ téli gumit a kocsikra, nincsenek hólapátok, hókotró is ritka.


    Viszont iskola szünet volt..Leona nagyon élvezte.


    Ildikó..szerintem se javíts a képen ez így érdekes. A hideg havas táj és az élénken világító fák. Vagy fessél egy ugyanilyet..de már az új elgondolásod szerint.


    Ma állítólag +15 fok lesz. Fáj is minden porcikám..csak úgy öregesen.

  10. 2019. február 2. 12:24282417.

    Ancsa! 


    Nagyon örülök, hogy ilyen szép napod napod volt. Olyan jó annak, aki közel van a családhoz, az unokákhoz. Persze így is élélet az élet, csak kimaradok olyasmiből amiben nektek részetek van. 


    Isteni volt a cékla leves, olyan krémes voltés a sült is finom lett..jó hogy nem sütöttem tovább...éppen jó lett


    Most eldőlök és És az " Az Elnökasszony"  a bundás választást fogom olvasni

    előzmény:
    ancsa46 (282415)
    2019-02-02  10:41
  11. 2019. február 2. 11:32282416.

    Szervusztok!


    Valami zavar a neten, a FB. nem működik nekem itt is valami idegen szöveg jött elő. 


    Főzünk, cékla levest főz Timi, nagyon finom, pedig nagyon nem volt kedvem hozzá..kókusz tejjel csinálta, nagyon sok céklát fogyaszt. Én tarját sütök, nagyon jól befűszereztem, salátával esszük..azt hisszük akkor nem hízunk.


    mevettük az egyik cicás könyvet, csak "Az Elnökasszony" volt meg, Marikának szántuk, ma van a "tót Mária nap" de elkezdtem olvasni és dőlök a röhögéstől. 

  12. 2019. február 2. 10:41282415.

    Szervusztok.


    Nagyon szép napom volt tegnap, félig meglepetés, azért félig, mert tudtam hogy jönnek, de hogy így felpakolva, azt nem. Volt és leendő szülinapot ünnepeltünk, jöttek mint a pincérek, megrakott húsos tálakkal, salátákkal, italokkal, tortával, virággal,csak teríteni kellett és kész volt a lakoma. Nagyon jókat nevettünk, jó volt a hangulat. Este 10 órakor mentek el, de még az utcán is vihorásztunk. Peti ma visszamegy, így még összefutunk pár percre.


    Most tüntettem el a romokat, mostam fel végig, az este  már nem volt hozzá kedvem.


    Ildi a képet mi már kitárgyaltuk, én sem tudom kellene e valamit is  hozzátenni. Így jó, ahogy van.


    Julika, nem is tudom,   hogy lehet ennyire apró és ilyen egyforma lyukakat varrni, nagyon szép, és nagyon elegáns ez a tiszta fehér.


    Marika, csinosak a lányok, én egész télre elköltöznék melegebb vidékre, mint a madarak.


    Reménykedek, hogy akinek baja van az gyógyulgat, az én derekam szabotál.


    Legyen szép hétvégétek, nálam megint keverednek a napok.

  13. 2019. február 2. 10:14282414.

    Ez lemaradt:

    előzmény:
    harangvirag08 (282413)
    2019-02-02  10:11
  14. 2019. február 2. 10:11282413.

    Időnként engedni kell a művészi szabadságnak.


    Nagyon jól tetted.


     


    Számomra a kép mondanivalója:Ö és én.Körülötte meg ami van .....az az űr ami maradt./Persze ez egy teljes véletlen./Nem változtatnék a képen semmit.


    Nézzétek el nekem.....most ilyen hangulatban vagyok.


    Marika...közben a Fb. alapján megfejtettem hol vannak a Lányok.Gyönyörű hely.


    Még mindig nitt szuttyogok.Az előbb kincskeresésen voltam a kiskertben .Találtam is jó sokat.Még betettem egy mosást.Aztán már tényleg húzok haza.Húslevest főztem tegnap...most meg csirkefelsőcombot rántok.Már úgy ennék ....aztán majd egész hétre elég lesz.

    előzmény:
    franci47 (282412)
    2019-02-02  09:59
  15. 2019. február 2. 09:59282412.

    Jó reggelt. 


    Biztos zárva találtátok az ajtót. Én is. De kis fondorlattal kinyílt. 2. próbálkozás kellett. Nem fogadta el a jelszót /hibás jelszó/ de visszakattintva a  Menedékházra, lehet írni. Talán el is megy. 


    Ma alukáltam elég rendesen, bár az este vissza kellett jönnöm ide, még egy rész filmért,m ert nem ment az elalvás, inkább teher volt a fekvés, mint a pihenés. De azért mégis sikerült kialudnom magam.


    Még igazán semmit sem csináltam, a reggeli kávéval itt szörfözök, utazom, olvasok, nézem az újdonságokat.  Előfordul olyan nap, hogy semmit sem találok. /Ez a FB oldalra vonatkozik, akárhogy is van én szeretem/. Összepakolom a letöltött  feliratokat, van amikor azt sem tudom mi az, aztán mikor mégis kiderül, akkor  megörülök, mert keresni igen nagyon utálok.


    Befűtést ma reggel nem én intéztem, csak kicsit rányomtam a gázcsapot is, mert nagyon lassan melegedett be a szoba. Most éppen bedobtam a mosást. Kint jó időnek látszik, de jön egy kis fekete felhő északról. 


    Na.... nem untatlak benneteket, holmi  egyéni dolgommal, és gondolatommal. 


    Marika, köszönöm a szép fotókat,  szép lányok. Majd meglesz az a fánk is, lehet, hogy jobb, hogy meg sem sütötted. 


    Magdi jó, hogy jöttél villanyfénynél, bár nálam sokáig ég, nem tudom magam elfoglalni az ágyban. Nem nekem alkották meg az ágyat, csak betegség esetén  tudok benne megmaradni. 


    Tegnap azt gondoltam lefekszem 9-kor, befekszem, talán nézek egy filmet, amit ott találok. Sehogy nem kapcsolódik mi a franc ütött bele, nem tudok csatornát váltani. Cserélem az elemeket,  azzal sem. Tv2 bejött és semmi más. Bence frissített valamit délutn akkor kihúzott dugókat, nézem mind passzol, aztán fogtam egyet mégis kirántottam, visszadugtam, ezzel megoldódott a helyzet, bár kicsit várnom kellett, amig minden helyreáll. Ez csak az én TV-re vonatkozott, többieké jó volt. 


    Valamit kéne főznöm, de semmit sem kívánok. Ti mit főztök, hátha nekem is kedvem támad rá. 


    Ja és festettem egy  fantasztikumot, mondják a művész szabadsága/vagy a képtelen ötletek, tehetségtelenség festeménye. Még van rajta dolgom, de napok óta nem  tettem meg, várni kell az ötletre. 


    Nézzétek meg, kit hogyan botránkoztat meg. Ötletek? Már agyaltam rajta, de a  színeket nem szeretném megváltoztatni. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (282411)
    2019-02-02  09:01
  16. 2019. február 2. 09:01282411.

    Jó reggelt!


    hahó Kislányok...én vagyok a záró-nyitó?


    Elég jól aludtam....ittam egy finom kávét...kicsit bambultam.Majd összeraktam a tegnapi mosást.Még egy adagot berakok.....aztán majd haza látogatok.


    Kicsit még kilátástalan az idő....ma sem megyek Tómalomra.


    Legyen szép a napotok!

  17. 2019. február 1. 19:42282410.

    Jövök még villanyoltás előtt.


    Julika nagyon szép a drapériád.A "tesvére" itt van nálam terítőben.Csak nem én varrtam.Olyan hamar készen vagy egy munkával ....csak ámulok.


    Marika nagyon szépek a lányaid....merre jártak?


    Annuska holnap is lesz nap....kicsit sok volt egyszerre...nagyon tevékeny vagy.


    Vigyázzatok magatokra....velem ma semmi különös nem történt.

    előzmény:
    BiriBiri (282400)
    2019-02-01  08:05
  18. 2019. február 1. 18:51282409.

    Julika!


    Akkor is nagyon tetszik.Biztos jól fog mutatni az ablakon.

    előzmény:
    BiriBiri (282408)
    2019-02-01  18:47
  19. 2019. február 1. 18:47282408.

    Marika!


    Ez nem terítő...a konyhában van egy keskeny ablak, arra lesz drapéria. Majd ha felteszem a helyén lefényképezem. 

    előzmény:
    Sacika44 (282406)
    2019-02-01  18:15
  20. 2019. február 1. 18:47282407.

    Marika!


    Ez nem terítő...a konyhában van egy keskeny ablak, arra lesz drapéria. Majd ha felteszem a helyén lefényképezem. 

    előzmény:
    Sacika44 (282406)
    2019-02-01  18:15
  21. 2019. február 1. 18:15282406.

    Szervusztok!


    Lassan, lassan előkerülünk.Elég nehéz volt kinyitni a kaput.


    Annuska az ofőt is meg lehet dorgálni.Szerintem megint rossz voltál.Kicsit sokat vállaltál a mai napra.Milyen kenyeret sütsz?Géppel, vagy sütőben?


    Julika nagyon jól néz ki a terítőd.Ne szerénykedj.Szeretem a fehéret fehérrel.


    Ildi sajnos elmaradt a tegnapra tervezett fánk, pedig nagyon jól esett volna.Harmadik napja napja kerülget a fájsz és így túrógombóc készült helyette.A mai menü paradicsomleves, resztelt máj amit J. még a múlt héten hozott és krumplit főztem hozzá.


    Olyan ronda idő van, hogy a mai séta elmaradt.Így olvasással, rejtvényezéssel telt a délután.Holnapra begyújtást, mosást és porszívózást terveztünk.Papára jut nagy része.Rám kevés  jut, de lesz ez még jobb.


    Anya lánya elment egy kicsit melegedni.


     

  22. 2019. február 1. 17:08282405.

    Lányok! 


    Azért ez nem mestermunka....de egyre ügyesebb vagyok. A szomszéd Irénke megvarrja a szélét, csinál a pálcának alagutat. Egy pálcára van felfűzve a másik is..most lesz váltás. 


    A munkák, varrás nagy részét itthon csinálom, a tv előtt ülök a fotelban, előttem a kis gép, fülemen a fülhallgató és így gyorsan telik az idő. 


    Most majd mandalákat fogunk varrni..nem jött meg a fonál, hétfőn csak drukkolni fogunk. Én lenyomatok egy párat hogy ne kellejen mindig büdösíteni a hígítóval..mert bizony van egy kis szag amikor drukkolunk. Most kezdődik a Ridikül..azt is nézni szoktam.


    Most mondták: akkor öregszünk meg ha nem tudunk játszani. A játék a téma...az nekem a szakmám..a fél életemet átjátszottam

  23. 2019. február 1. 16:50282404.

    Sziasztok. 


    Délelőtt elment, mindenféle sz.rságokkal. szó szerint igaz.  Sokáig aludtam,már nagyon kellett.


    Ma egy kicsit rosszabb nap van, ahogy Annuska is írja, fáj itt-ott.


    Julika nagyon szép munka, jaj nem tudom lenne-e türelmem egy ilyet megcsinálni. 


    Mondjuk közösen talán jobb, közben beszélgettek, lehet kérdezni egymástól. 


    Délután érdemleges dolog nem történt, ha csak az nem, hogy sütöttem egy sütit /boci-mobil/


    Majd csak befuttok ugye hiányzó lányok,  egy-két szóval elmesélitek mi történt. 


     

  24. 2019. február 1. 16:17282403.

     Julika, nagyon szép. Láttod, Te ebbe vagy profi.

    előzmény:
    Nusimama (282402)
    2019-02-01  16:16
  25. 2019. február 1. 16:16282402.

    Szervusztok!


     Mi történt? Beszorult az ajtó és nem tudtok bejönni. Most kinyitottam Julika után másodiknak.


     Ma nagyon szorgalmas voltam. Mostam 2 adagot, kiporszivoztam a lakást, kitakaritottam a hütőgépet és végül összekészitettem a kenyérnek valót. Már majd nem megsült. El is fáradtam. Közben morogtam, ha valaki hallotta volna, biztos kerge öregasszonynak gondol. Pedig csak azért füstölögtem, hogy lelassultam és nehezen mozgok. Az időváltozás miatt a térdeim jaj. 


     Remélem jól vagytok és nem visel meg Benneteket ez a fura tavaszias idő.

    előzmény:
    BiriBiri (282401)
    2019-02-01  16:03

Címlap

top