Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. február 1. 16:03282401.

    Mindenkit ágynak döntött a betegség????? Főztem teát, mindenki olyat iszik amit szeretne...gyógyuljatok!!!!

    előzmény:
    BiriBiri (282400)
    2019-02-01  08:05
  2. 2019. február 1. 08:05282400.

    Szervusztok!


    Most lett készen..még "szőrteleníteni" kell a széleit, még kicsit vasalni, és le kellene szegni , hogy a pálcát be tudjam dugni és feltenni. Milyen jó lenne ha Pötyi vagy Erika a szomszédom lenne, már szaladnék is vele..így várom, hogy valaki a varrókában megszán és megcsinálja. 


    Elkezdett pilingálni a hó.Már azt hittem jön a tavasz. Azt hiszem ma én is krumplipaprikást  főzök, magamnak...Magdi hívta fel a figyelmemet, hogy régen ettem és szeretem.  Timi fogyózik, brokkolit csinált magának. 


    Ma mintákat fogok kiszúrni, mandala mintákat, azt fogunk varrni. 

  3. 2019. január 31. 19:05282399.

    Jó estét. 


    Julika, ha visszamegyek az időben én is Bostonból szoktam írni. 


    ÉS megérkezik rendesen. 


    Nálunk a posta most kényszerít bennünket levélszekrény megvételére, hogy  "biztosan" megkapjuk a leveleinket, megad  mindenféle méretet tól-ig, hogy  így legyen. Levélszekrény kb 6ooo ft körül mozog.


    Nekünk is van de olyan henger alakú azt örököltük, mikor jöttünk, mi is megtartottuk. Eddig nem volt gond, annak ellenére, hogy a postás félig kilógva szokta beletenni, és ha esik az eső  akkor elázik. Ritkán történt, mert időben észrevettük és behoztuk. 


    Örülök Julika, hogy megcsináltad amit kellett. Remélem Sacika is megcsinálja, amit kell, kár volna ezért a szép filmért. Csak azt nem értem milyen minőségben jön, vagyis töltődik le a  filmrész. Olyan mint egy  srt? 


    Annuskám, én sajnos mindent megnézek, hogy valamennyire hasonlítson arra amit  megfestek. Ha nem látok benne semmit, akkor nem jó.  Most éppen van egy, de ez valamennyire hasonlít, de már én változtattam meg.  A nagy kontraszt, vagyis  különbözőség jellemzi. 


    Falon nézve nem rossz. Nemsokára újabb farkasos következik. 


    Erikám, a csigaház neked nagyon kicsi, lépj ki belőle. Életrevaló  stram emberek, mint amilyen te is vagy nem tartózkodnak benne sokáig, nem szokhatják meg ezt a helyzetet. Kilépnek, és a betegség a csigaházban marad. Meglátod, csak csináld. Lassú a javulás, de biztos. Kétszer annyi idő kell a gyógyuláshoz /legalább/ mint amennyi idő alatt megbetegedtél. 


    Anikó volt itt délután nagyon szép frizurát kapott és milyen szép színt a haja?!! Hajjaj, nagyon csinos. Olyan volt  mint egy színésznő. 


    Esett a hó az előbb, nem tudom ki hívta, én biztos nem.


    Filmezek egyet, bár nagyon nehezen nézem ezt a párizsos  sorozatot. Szerintem googlés fordítás, keveredik benne minden. Amúgy jó lenne, de rendes fordításban. Fárasztó. 


    Sacikám sokat sírtál a  most nézetten ugye? Ezért most én is tartok tőle. 


    Este lett, már 7 is elmúlt. Úgy megy az idő. 

    előzmény:
    BiriBiri (282398)
    2019-01-31  18:14
  4. 2019. január 31. 18:14282398.

    Bostonból küldöm az írást..nem tudom miért éppen az a hozzászólás szokott megjelenni, de ha oda írok ide jön a levél. remélem így lesz.


    A lényeg, megint jó a gép, tényleg át kellett a dugókat mozgatni..remélem így marad. Nem kell olyan pánikba esni mint ahogy én szoktam. 


    Megnéztem a filmet. Szomorú de  még is szép történet.

  5. 2019. január 31. 14:33282397.

    Szervusztok


    Itt hétágra süt a nap, de nagyon csalóka az idő.


    Anikó követem példád, ma én is sütöttem egy kis dióst, remélem beesik a fiam és a nagyrészét elviszi. Szép frizut csináltas. Jó hir, hogy anikó megszabadult a gipsztől. Nektek jó tere-ferét.


    Julika, reméljük ritkán jön elő ez a baj. Talán nincs komoly baja a gépednek és gyorsan megcsinálják.


    Magdika, ez aztán komoly fogyókura, ha a csülök is bele fér


    Vigyázzatók magatokra.


     

    előzmény:
    ancsa46 (282396)
    2019-01-31  12:41
  6. 2019. január 31. 12:41282396.

    Szervusztok.


    No végre leültem. Befejeztem a sütik utolsó simításait, de annyi mosogatni valóm lett, alig akart vége lenni. Most lassan készülődöm 2-re fodrászhoz van időpontom, onnan elmegyek Ildihez, egy kis tere-fererére, ritkán találkozunk, annyira nem érünk rá.


    Nemrég beszéltem Anikóval, lekerült a csizma a lábáról, nagyon örül, most úgy érzi, mintha nem is az ő lába lenne, majd egykettőre hozzászokik.


    Julika remélem nem fog nagyon fájni a géped javítása, lehet hogy csak   valami apróság, igaza van Magdinak dugaszolj át mindent, már nálam is bejött. A virághagymát egy kicsit locsold meg, egyenlőre nem kell rendszeresen, csak annyira, hogy ne száradjanak ki a hagymák, majd február  második felétől lehet intenzíven locsolni.


    Magdikám, ha nincs fagy a garázsban akkor maradhat, nem baj ha elkezdett hajtani, volt hogy én a lakásban teleltettem át, végig leveles volt.

  7. 2019. január 31. 11:39282395.

    Majd elfelejtettem: emlékeztek a tavalyi frézia mániámra.Nagy keservesen kaptam hagymát aztán egész évben meg sem mozdult.Valami oknál fogva nem vágtam ki ...nemrég a garázsban  kotorászva megtaláltam .Egy cserépbe raktam őket ...most itt a lépcsőházban hajtanak.


    Anikó ...nekem  a garázsban van ...de mintha hajtanának a hagymák .Hagyjam ott vagy hozzam fel a lépcsőházba....bár itt eléggé meleg van?


     


     


    Megyek ebédelni ....jó étvágyat mindenkinek!

    előzmény:
    harangvirag08 (282394)
    2019-01-31  11:34
  8. 2019. január 31. 11:34282394.

    Sziasztok!


    Nálunk a tegnapi szép napsütést felváltotta a nyirkos, nemszeretem idő.


    Főztem ebédet.Levesem még van. Paprikás krumplit nokedlivel.Ezer éve nem ettem.


    Összekészíttettem B-nak a csomagját.Sajnos le vagyok tiltva minden nemű sütésről ....mindenki szigorúan fogyózik és reform táplálkozik .Igaz ,röhögnöm / bocs/ kell ... mert holnap majd eszik a  csülköt valamelyik cseh kisvendéglőben.Én  most betartottam a szabályokat...és csak savanyúságot / azt nagyon szereti / és cukormentes szilvalekvárt küldök.


    Julikám ...sajnálom ami a gépeddel történt. Nem akarok okoskodni ...de kihúztad/ visszadugtad  az összes vezetéket. Nálam az a múltkor bejött.Jaaj én ilyenkor nagyon pánikba tudok esni.

  9. 2019. január 31. 10:07282393.

    Szervusztok!


    Nagy az én bánatom...valami történt a nagy géppel. Néztem a filmet, aztán egyszer csak kikapcsolt. nem értettem de sikerült vissza kapcsolni. Tovább néztem a filmet és megint lesötétedett a képernyő és nem lehetett vissza kapcsolni. telefonáltam a szerelőnek, majd eljön érte. a 19. rész jó felénél tartottam..a kisgépen nem tudom nézni mert nincsen valami letöltve hozzá.


    Úgy hpgy most semmihez nincs kedvem csak izgulok mennyibe fog ez nekem kerülni,,remélem meglehet csinálni nem túl drágán.

  10. 2019. január 30. 21:41282392.

    Ildikém.....köszönöm....meg is néztem

    előzmény:
    franci47 (282390)
    2019-01-30  19:15
  11. 2019. január 30. 20:23282391.

    Ildi!


    Köszönöm....,majd csak holnap tudom megnézni, a hideg szobában van a nagy gépen. 

    előzmény:
    franci47 (282390)
    2019-01-30  19:15
  12. 2019. január 30. 19:15282390.

    Lányok, elküldtem a Thousand D. két befejező részét. 


    Jó szórakozást. 

  13. 2019. január 30. 18:19282389.

    Szervusztok!


    Szervusz Éva! Örültem a levelednek, a beszámolódnak. Mi itt nyafogunk, hogy olyan nem szeretem idő van, esik az eső, fúj a szél, esett 30 centi hó, azt kell eltakarítani, nálad meg "ítéletidő" van...hozzánk képest. de látod, ennek is meg van a szép oldala, többet lehettél az unokáddal. Gyere máskor is.


    Annuska!


    Szerencsére mostanában nem szokott elővenni ez a baj...főleg akkor, ha nem kapok jól levegőt, olyankor olyat álmodok, hogy nem tudom levenni a ruhámat, rám szorult...ilyenkor kalimpáló szívvel ébredek és olyan félelmem van. 


    Magdi! A cica megbosszulta, hogy nem kedveled, bár a kis drágák gyakran startolnak el az ember öléből úgy, hogy a karmuk ott marad. Mi nagyon nagy macska bolondok vagyunk...és ha látnátok a Sanyi vőm mennyire? Kriszti mondta is, "macska akarok lenni Sanyinál".


    Marikának is a fő témája a két macska és Zsuzsinak 4 kutyája és két cicája van, hatalmas kényeztetésben.


    Sokat gondolok Erikára!!


    Elültettem a hagymákat, a kamrában várja, hogy elkezdjem locsolni. Most nem locsoltam meg...Ancsa! Jól tettem? Ha nem szóljál, pótolom.


    Megy TV éppen az USA t mutatják, jégbe fagyott az ország, félelmetes képeket mutatnak. 


     

  14. 2019. január 30. 16:36282388.

    Szervusztok! Orommel latom, hogy mindnyajan tuleltuk az unnepeket. Szinte hihetetlen, de mar tobb mint egy honap telt el azota. Szalad az ido...mi meg "fiatalodunk"...A kanadai tel szinte hibernalasra kenyszeriti az embert. De nem banom, nagyon jol elfoglalom magam, mindig van mint csinalni. Mint Ti is, a napi rutint kovetoen mindig talalok kellemes elfoglaltsagot...Bar az utobbi napok cudar idojarasa miatt meg a klub is zarva volt...Vagy hofuvas, vagy a -30 fok miatt. A gyerekek nem kis oromere meg az iskolabuszok sem jartak, bar az iskolak "nyitva" voltak, mert nem minden szulo tud "leakasztani" egy nagymamat ha hirtelen szukseg van rajuk. Igy aztan valamivel tobb idot toltottem az egyszem unokammal, aminek mindketten nagyon orultunk. Nem lennek meglepodve, ha titokban azon drukkolna, hogy tobb ilyen nap legyen. Na meg aztan influenza jarvany van...bar a nagy hideg nem kedvez a baciknak...Nehany, mas varosban elo baratom tervezett latogatasat is le kellett mondani. Hiszen meg ha reggel jo ido is van, szinte pillanatok alatt valtozhat /es rendszerint valtozik is/, nem akartak ittrekedni. Az otthoni barataim csodalkoznak, amikor a megteendo tavolsagot nem km-ben, hanem idoben erzekeltetem, hogy mennyi ido alatt ernek ide...vagy haza. Nem szokatlan, hogy a 200 kmre elok "beugranak" egy kavera, beszelgetesre...Na persze az idojarastol fuggoen. Telen egyre kevesbe jellemzo.


    Sajnalattal olvasom, hogy nehanyunk gyengelkedik neha...Szerencsere csak neha. Azt mondjak minden kornak meg van a szepsege...Keressuk egyutt, ok? :) Gyors jobbulast a gyengelkedoknek. Igyekszem gyakrabban jelentkezni...Vigyazzatok magatokra

  15. 2019. január 30. 15:30282387.

    Szervusztok


     


     Az idő, vagy a hold, de megint nagyon rá jár a   kis Társaságunkra a fájsz.


    Julika, kedvet kaptam a kinai kelre. A fiam tegnap hozott, igy ma egy pár leforrázott levélbe bugyoláltam egykis hus-gomba- tölteléket. finom lett. Az ilyen rosszuléteid gyakoriak?  Jó sok munkát adnak a cicák  a játékosságukkal.


    Anikó jó kis munka lehetett mire mindent elrendeztél. Te is ezermester vagy. Olvasom a fájsz és a rosszullét Téged is meglátogatott. Jó sokat sütöttél. Biztos sikere lesz.


    Magdika jó kis munka meg méreg lehetett mire felráncigáltad. Gondolom ilyenkor boscó csak néz és nem lrti a helyzetet. A sapka nálam az ajtó mellett van, annélkül nem megyek ki. Nagyon beindultál. Várj, hétvégére enyhe időt josólnak. Ugye milyen érdekesek az áéllaok, az ösztön dolgozzik bennük. Nálunk a kutya gyógyitotta a  macsekot, aki elcsavarott és elütötte egy autó. 


    Ildike, Nekednem szabadna megnézni amit már elkészitettél, mert mindig találsz benne javitani valót. A fájsz remélem elhagyott?


    Pötyike, jó kis kikapcsolodás lehet a könyv.


    Sacika, az ok, hogy mindenről irsz, de magadról hallgatsz. Te hogy vagy?


    Minden betegünknek és gyengélkedönknek jobbulást kivánok.


     Próbáltam Erikát hivni telefonon, emailt is irtam, de nem jelentkezzett. Vagy vátozott a száma, vagy pont dokinál volt. Remélem jelentkezni fog.


    A  gerinc és térd fájás engem is meglátogatott. Mire végeztem a házimunkával csak sziszegtem. 


    Vigyázzatók magatokra.

    előzmény:
    harangvirag08 (282386)
    2019-01-30  14:12
  16. 2019. január 30. 14:12282386.

    Folyt. köv.


    Egyszer csak rám nézett, de olyan tekintettel ...és abban a pillanatban bemélyesztette a karmait a combomba....még most is meg van a helye...kihúzva szálat az egyik jó nadrágomból ...kinyújtózkodott ..leugrott...mint aki jól végezte dolgát.


    A kutyával aki állandóan ingázott a két ország között/ magyar volt/ nagyon jó barátságban voltak.Már készülődtek az unokatesómék haza ...de a kutya már nagyon gyenge volt ....így halogatták ...nehogy az úton történjen valami baj.Akkor én is ott voltam náluk.Láttuk a Csöpit bemenni a garázsba , nemsokára a macska követte.A kutya elaludt végleg ....a macska ott ült mellette.Tavaly aztán ő is elaludt.Most is jár oda kettő ...az unokák legnagyobb örömére.


    Szinte hihetetlen ....de így volt.


    A nap csak telik.Némi kis takarítás pakolászás ....ez volt minden amit csináltam.

    előzmény:
    harangvirag08 (282384)
    2019-01-30  13:54
  17. 2019. január 30. 14:07282385.

    Szervusztok.


    Írtam egyet, és valahova eltűnt. Semmi különös nem volt  benne, csak írtam, hogy az este én rosszul lettem, levert a víz, elment az erőm, és remegtem, gondoltam lehet a vércukrom a ludas, egy fél tábla milka csokival kúráltam, lassan jöttem helyre.


    Reggel nálam is ment a mosógép, aztán sütöttem egy dupla adag islert, már teljesen kész, kicsit zsírosnak találtam a tésztáját, de majd lemeózzák. Sütöttem még egy máktortát, már ezer éve nem sütöttem tortát. A díszítése holnapra marad, alaposan elfáradtam.


    Sacikám várhatott volna a szerelés, de csak keresésnek indult a dolog, aztán belekeveredtem. Talán nem fáztam meg, bár reggelre kicsit bedugult az orrom.


    A lényeg ennyi volt az előző hsz-ben, most a körítés valahol kóricál.

  18. 2019. január 30. 13:54282384.

    Sziasztok!


    Most olvastam végig ....jó lehet ez a macskás könyv.Az biztos, hogy érdekes egyéniségek ....de én  kellő távolságból figyelem őket.Az unokatesómékhoz ha megjöttek Ófaluba abban a pillanatban átszegődött az egyik szomszédmacska.Annyira sovány volt, hogy elnevezték Denevérnek.Ősz végére mire haza mennek mindig jól kigömbölyödött.Én nem vagyok macskabarát ...ezt érezte ...pedig én keltem legkorábban ...olyankor mindig adtam neki enni , mert ott nyervákolt az ajtó előtt.Egyszer este kint ültünk a teraszon ....mit adj isten felugrott az ölembe.Vendégségben voltam ...mégsem mondhattaM, HOGY TÜNÉS.

  19. 2019. január 30. 13:48282383.

    Saci!


    Görgess lejjebb, ott van kutyás könyv is. !!!


    Én már nem tudom hogy hogyan csináltam csak Ildi mondta hogy biztosan a felirattal rontottam el..aztán valahogy vissza állt. 

    előzmény:
    Rolta (282380)
    2019-01-30  11:59
  20. 2019. január 30. 13:07282382.

    Saci..ez a könyv az. 1916 ban adták ki és ez a kilencedik kiadás!

  21. 2019. január 30. 13:01282381.

    Sacikám az indán rajta van a felirat. ott nem kell vele játszanod.


    DE nem dobd ki, hátha a gyerekek meg tudják  csinálni neked. 


    Nem hiszem, hogy nagy baj lenne vele. 


    Egyszer valamikor nekem sem ajánlott fel, de megkerestem a lehetőséget. /jobb egérre. a  linkre/.


    Ma derék, és csipőfájásos idő van. Most végeztem a főzéssel. 


     

    előzmény:
    Rolta (282380)
    2019-01-30  11:59
  22. 2019. január 30. 11:59282380.

    Szép napot Mindenkinek!


    Megfutottam én is a reggeli köreimet.....hogy én ezt mennyire nem szeretem, nincs benn semmi fantázia....de hát muszáj


    Főztem is....márha főzésnek lehet nevezni, hogy a maradék krumpli főzelékből ma paradicsomos krumplileves lett és a szintén maradék tarhonyához csináltam egy zöldséges nem tudom mit az itthon található zöldségekből...


    Erika...nehogy depis legyél, ennél te sokkal kitartóbb vagy  és csak jönnek majd a gyógyulásod jelei is..


    Pötyike..ez a cicás könyv engem is érdekelne, jó lenne a macskáséknak.. hol lehet kapni? Valami jó kutyás könyvet nem tudsz?Az meg kutyáséknak lenne jó....


    Ildikó.....sajnos most nem sikerült a filmes manőver......az előző ilyennél felajánlott egy lehetősége....most nem....viszon láttam az indán, de ott meg nem tudom hogyan lehet felíratot varázsolni hozzá....sajnos ilyen béna vagyok.....jobban vagy e? ez a hol változás a magyarázat a nem alvásra, fáradtságra?Akkor legalább meg van az oka...


    Julika....neked sikerül a filmet helyre igazítani.?....írtad, hogy neked is volt már ilyen


    Anikó....ugye nem fáztál meg a póstaláda szerelés közben..? talán egy kicsit még várhatott volna..


    Annuska....te hogy vagy ? remélem felszálló ágban...


    Magdi...irigyellek, hogy már megcsapott a kertészkedés szele.....azért csak lassan...még nincs tavasz...


    Marika.....ne legyél türelmetlen, hiszen ügyes vagy, hogy már főzöl is....csak fogadd el a segítést, főleg, hogy szívesen teszik...ja és meg is érdemled..


    Borsika.....kellemes csajos napot......gyógyuljál minél gyorsabban.....

  23. 2019. január 30. 10:34282379.

    Jajj de jó, hogy írtad ezt a könyvet, én is megveszem. 


    https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/sci-fi-fantasy- krimi/az-elnokasszony-a-bundas-valasztas?recLink=1#


    Marika, Zsuzsi, Sanyi, Elza, megszállott cica rajongók. Mindenkinek most lesz valami ünnepe, ezeket veszem meg


    A reggeli körben nem említettem, hogy vissza rendeztem a lábtörlőket, a kiszedett zoknikat, a ldobott párnákat, a falvédőt vissza tettem a helyére. napi rutin, cicák után

    előzmény:
    potymama (282378)
    2019-01-30  10:19
  24. 2019. január 30. 10:19282378.

    Sziasztok!


    Épp néztem a 30 napos előjelzést az időjárásról..elment a tél? Mert végig majdnem tavaszi időt jósolnak.


    Nálunk semmi újság. Zsuzsi volt itt tegnap ebédre..sütöttem egy rizskochot..lett olyan rossz!!! Tudom mitől..a rizs nem ennek való..kemény és szétgurul. Basmat rizsből csináltam, mert van itthon sok belőle...gondoltam fogyjon. Majd a Lányom kacsái örülnek neki!


    A lányomék is hazajöttek a wellness-ből ..azt mondták szuper hely volt, de még nem tartottak élmény beszámolót. Majd ma ha átjönnek.


    Ijesztgetnek az influenzával..remélem elkerül minket. Sajnos az "A" vírus az szeret engem..ha megkaptam mindig az volt. Igaz utoljára vagy 15 éve voltam benne..de akkor nagyon, tüdő és mellhártya gyulladást hagyott maga után.


    Kaptam a Zsuzsitól karácsonyra egy könyvet..."Puszi Erzsi!"..halálra röhögöm magam rajta. Csak olyan olvassa akinek volt macskája..vagy van. Az Író szert tesz egy cicára..és a cica szemével látva a világot leírja a minden napjaikat. Ez naponta jelent meg a Facebookon, fényképekkel illusztrálva..és nagy sikere volt. Ott már olvastam belőle.


    Így kezdődik:


    Egy dolgot már az elején tisztázzunk:


    "Én az oroszlánnak vagyok rokona


    ti pedig a majmoknak"


    Erzsébet Fenevadova

  25. 2019. január 30. 09:51282377.

    Jó reggelt. 


     


    Julika, én már az utazás óta fáradékony vagyok. Úgy nézem  fogyó hold van, fogyókúrásoknak biztos jó. 


    Remélem már jobban vagy. Nekem most eléggé fájt a csípőm. Ma pedig összerámolós napom lesz.Minden héten van ilyen és semmi látszatja. 


    Tegnap a koncentrálásban fáradtam el,  a nagy figyelem elfáraszt. Festegettem. Nem tudom hogy lesz, de még nézem a képet a nappali falán, aztán száz féle hibát látok, és nem tudom, hogy javíthatnám ki az elképzelésemre. 


    Délután pedig megint kísérletbe fogok. 


    Kezd sütni a nap, közben mosok is egyet, már megy a gép, hátha kicsit szárad kint a ruha. 


    Főzni is kell, de azzal gyorsan megleszek. 


    Sacikám, írj valamit sikerült-e valamit tenned, hogy megnyisd a megnyithatatlant. 


    Nézem a Párizsos  sorozatot, de ez megint csak googlés fordítás. Néhol nagyon kavaros, de  nagyon bonyolultnak találom.


    Majd még jövök.


    https://csillaghoroszkop.hu/asztrologia/18-holdhoroszkop /36-holdnaptar-telihold-ujhold


     


     


     


     


     


     


     


     


     

Címlap

top