Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. január 27. 19:57282351.

    Látom megnéztétek An-Zsu varázsládáját.. Ez a név anya és Zsuzsából van. Az anya a varrónőm volt, a Zsuzsa anyukánk volt az óvodában. Az egészségügyben dolgozott, nagyon szépen haladt  előre, már ott tartott, hogy a szakiskolában lesz szakoktató amikor agydaganatot kapott. megműtötték de de le is százalékolták..gyakran fáj a feje. Az anyuka nyugdíjba ment, örült, hogy otthon dolgozgathat a kedvére...és akkor jött ez a baj. Lemondott minden privát munkát, ráállt a lányával ezeknek a gyönyörűségeknek a gyártására. Nagy áldozat ez neki mert gerinc sérvvel volt operálva, a térdei tropák..és más baj is van de ANYA, nem hagyhatja, hogy a lányának megélhetési gondjai legyenek. Egyedül neveli a lányát, elvált. Most minden hétvégén járják az országot, nagyon jó helyeken várják őket, Szentendrén Visegrádon..országos vásárokra hívják mert nagyon profi az árújuk. De nagyon nagy strapa..a nagymama Timihez jár masszázsra, karban kell tartania magát, nagy szükség van rá.l Ez egy esti valóságos mese volt

  2. 2019. január 27. 19:33282350.

    Köszi. Viszont Neked is.

    előzmény:
    franci47 (282349)
    2019-01-27  19:28
  3. 2019. január 27. 19:28282349.

    Kész az Encounter utolsó két része, jó szórakozást. 


     

  4. 2019. január 27. 18:31282348.

    Köszönöm szépen. 


    Most végre eszem egyet.

    előzmény:
    harangvirag08 (282347)
    2019-01-27  18:02
  5. 2019. január 27. 18:02282347.

    Aranyos ez a fiú.


    Jobbulást kívánok!

    előzmény:
    franci47 (282343)
    2019-01-27  15:26
  6. 2019. január 27. 16:53282346.

    Most ébredtem fel. aludtam egy kicsit. De most úgy fázom.


    Pötyi látom nem írtam semmit sem, nagyon szépek a  varrományok,  hogy is lehet ennyit varrni? 


    Ilyen videó amit feltettem több is van,de ennek a végén vannak képek más szerepekből is. 


    Köszi Anikó, remélem már eszem  is valamit. Most már éhes vagyok. 


     

  7. 2019. január 27. 15:34282345.

    Pötyi csak ámulok és bámulok, szuper ügyes vagy  ezekkel az apró figurákkal. Hihetetlen a türelmed.

    előzmény:
    potymama (282340)
    2019-01-27  13:52
  8. 2019. január 27. 15:32282344.

    Jól van maradj csak, és gyere rendbe, ez fontosabb.


    A videót láttam már, nagyon bírom. Lesem én is a fordítást.

    előzmény:
    franci47 (282343)
    2019-01-27  15:26
  9. 2019. január 27. 15:26282343.

    Anikó, nem megyek sehova sem. Még tart, ami tart, így maradok. 


    Sajna nincs kész a két db felirat. biztos későn lesz kész,ahogy szokott. 


    Fb-os oldalról hoztam, hogy  lejátssza-e vagy nem. Nem tudom.


    Park Bo Gum

  10. 2019. január 27. 13:58282342.

    Csuda jók! 


    Pötyi mennyire ügyes vagy ...és a fantáziád határtalan....na és a türelmed.

    előzmény:
    potymama (282340)
    2019-01-27  13:52
  11. 2019. január 27. 13:56282341.

    Sziasztok!


    Anikó...annyira tetszik a meghatározásod...nekem is "tingli, tangli" napom van.Reggel nagy világosságra és ragyogó napsütésre ébredtem.Gondoltam ez lesz az én napom.Ezer éve nem voltam a bolhapiacon, meg már igen mehetnékem van ....kezdek berozsdálni.Lementem a garázsba....az udvaron tükörjég....örültem mikor papucsosan vissza értem.Nem sokkal később J. telefonált ....eszembe ne jusson kimenni a házból.Ők most jöttek meg a városból ....csúszik mindenhol. Igy hát " majdnem" mentem.


    Marad a filmezés. Megkezdtem a Devilist. A fiú az TheeHeirsben  is szerepelt.Várom a Találkozások befejezéséét.


    Az öregedésről/ fiatalságról: az idő menthetetlenül megy.Én folyamatosan deformálódok...különösen a kezem.A sok foltról már nem is beszélek ....de azok legalább nem fájnak.


    Julika ...az idén többen lesznek 50 évesek ....az 1969-es jó "évjárat" volt.Nekem is szinte hihetetlen.Főleg az is, hogy én abban az évben voltam 50 éves mikor J. férjhez ment.


    Erika....családod neked is folyamatosan úton van.Ezer szerencse, hogy könnyen lehet kommunikálni.Már szinte elképzelhetetlen  mennyi ideig ment egy levél, a telefonálás meg luxus volt ...meg nem is volt mindenkinek.


    Ildikém ...nekem is beszóltak a múltkor a fórumon.Többet sose írok.Volt egy film amiről én azt írtam ...többen is...könnyű, szórakoztató volt.Ne tudd meg mit kaptam ,az egyik okoskától....de le@-tam.Megyek a Fb-ra ....megnézem a képeket. Azért ha van lehetőség ....csak menj.Most a hosszú utat ki kell pihenni.Tavasz előtt én sem megyek  a városon kívülre.


    Behoztam az amarilliszt...már szépen bimbósodik.


    Látogatási tilalom van a kórházban.Egyáltalán nem lehet felmenni még a folyosóig sem.A nővérek lejönnek a tiszta ruháért, meg amit még visznek.A Mama  sírdogál...de még mindig jobb mintha megfertőződne.Nehéz időszak ez ....meg egyébként is.


     


     


    Legyen szép a napotok!


     


     

  12. 2019. január 27. 13:52282340.

    Véletlenül kiléptem..


    3. Háztáji


    4. közlekedés


     

  13. 2019. január 27. 13:49282339.

    Sziasztok!


    Én is szoktam nosztalgiázni a talikon. sokszor keresek képeket más miatt és belebotlok a talis képekbe. Olyan jó nézegetni őket.


    Emlékszem Annuska kutyájára csak a neve nem jut eszembe..Borka?


    Olyan jól jártam..úgy volt kutya-szitter leszek a lányomnál, de a Zsuzsi itthon maradt és ellátja a gazdaságot.


    Teszek egy pár képet ide, mert annuska a Facebookon nem látja..és kérdezte.


    Ezek gyerek szobákba való fali díszek.


    Nagyon sziszi-fuszi munka..kézzel kell varrni.


    1. Erdei állatkák


    2. jeges állatkák


     

  14. 2019. január 27. 11:44282338.

    Késői jó reggelt. 


    Bentről nézve süt a nap, mint kora tavasszal. Kint mi van nem tudom, éppen csak kidugtam a fejem az ajtón.


    Még mindig aklimatizálódom az utazás után. Most azt gondolom, többet nem  utazom ilyen messze, mert a vérnyomásom is nehezen áll helyre. Mindegy, akkor is megérte. Pedig lenne egy másik út is, azt szeretném visszamondani.  Késő már.... késő már


     van egy ilyen táncdal, azt hiszem. 


    Nem főztem semmit sem, talán lesz ebéd, ha mégsem az sem számít,van tartalékom.  Úgy látszik más is elfáradt nem csak én. 


    Nincs még semmi újságom,  Rossz ne is legyen, jó meg jöhet szeretem a jó híreket.  


    Még nem tudom a délutáni dolgaimat. Van tervem, ha minden igaz, valamikor elmegyek Anikóhoz, ha nem tudnék, akkor majd holnap. Vagy közben mást csinálok, talán festek egyet, két olyan leckét találtam, amit talán meg tudok csinálni, nem futok előre, mert kudarc lesz a vége.  Ma felraktam az albumba a kimaradt "műveket".  Egy kimaradt,nem találom a fotóját. Most nyitva van, majd bezárom az ajtaját. 


    Volt, vagy van egy ajánlatom,vagyis kaptam egy ajánlatot is festészetre, nem tudom hogy fogadom, vagy nem, pénz jó lenne, de bagóért nem kótyavetyélek el semmit sem. Nagyon meggondolandó. Személyes tárgyalás kell.  Ez még nagyon képlékeny, nem tudom hogy lesz. Még nem akarok többet  írni,mondani róla.  /babona- babona lisztes zsák......../


    További szép napot, és jó szórakozást Julika. 


     


    "Mindenkiben vigyázva ül az örök gyermek, a ráncok, pápaszemek, tar koponyák, komoly ruhák mögött és Isten örök jóságát őrzi. Van, aki fél tőle s elhallgattatja; van, akiben csak a szerelem, vagy a bor kelti éberré, de sokan vannak, akikben örökké éber. Néha egy virágillat, néha egy napsugár, néha egy szó, egy simogatás kell csak és az elveszett fiú, az örök gyermek megint előkerül..."


    Majthényi György


     


    A befejezett Devilish Joyból egy idézet.


    A szerelem olyan mint a szél,


    Még akkor is, ha láthatatlan érezni fogod.


     


     

  15. 2019. január 27. 11:40282337.

    Szervusztok.


    Olyan ragyogó napsütéses időnk van, hogy már nagyon nem szeretnék havat. A szomszédban megy a fűrészgép, biztos megcsappant a tüzelő mennyisége, és még messze a tavasz.


    Annyira jó olvasni ahogy megemlegetitek a talikat, örömteli, lelkes, szeretetteli szép emlékek, és főleg értékesek. Majdnem azt írtam, hogy gyermeki, de annál sokkal több,  már mélyebb értelme van.


    Tingli-tangli a napom, főztem egy kis csirkepörköltet a maradék tészta mellé, a mostani mozgásigényemnek még ez is sok.


    Borsika nagyon sajnálom, hogy megint szenvedsz, remélem holnap a doki valami hatásos kezelésben részesít, vagy már talán


    voltál is nála.


    Ildi ugye már kihevered az utazás nehézségét?


    Erika örülök, hogy túl vagy a nehezén. Az a Németország szerencsére nincs olyan messze, sok sikert Kiserának.


    Annuska remélem egyre messzebbre kerülsz már a gödörtől, Rád ez nem jellemző, mindig erős vagy.

  16. 2019. január 27. 10:14282336.

    Igen, pingpongoztam vele a karácsonyra kapott mini asztalon...olyan édes kisfiú volt..nagyon élveztem én a játékot.


    Ja, szervusztok!!!!


    Ha valaki olvassa, és biztos olvassa kívülálló, biztosan csodálkozik, milyen rajongással tudunk beszélni a barátságról, a találkozásokról. Aki ilyet nem élt  meg nem is tudja, miről beszélünk. Az ország különböző részeiről, különböző közegből jöttünk, és ez az érdekes, ez a jó benne


    Lapozok....készen van az ebéd, olyan koreais, csirkeszárny két zacskó lábbal főzve. Bár szárnyat nem szoktak emlegetni, de lábat azt igen és ami meglep, sült belet..ami kb. a mi pacalunk lenne csak sütve? A mostani filmben olyan elegáns éttermekben, steket eszegetnek. Várom a feliratot...


    Itt az éjjel megint esett egy kis hó, csak seprűvel sepertem el, nem akartam lapáttal hangoskodni fél 5 kor..


    Holnap kézimunka szakkör és este ha minden igaz hangversenyre megyek. Timi már régen megvette a jegyet, ha tudta volna, hogy Marika megbetegszik, és nem tud elmenni a bérletes előadásra , nem vett volna. Így most én megyek el Marika bérletével. A Budapest fesztivál zenekar ad műsort..még nem tudom a programot de mindegy. Kriszti februárban lesz 50 éves..még kimondani is szörnyű..az én lányom már 50 éves lesz. Ő is koncert jegyet kért Sanyitól ajándéknak, , felmennek majd Pestre


    Mivel töltitek a vasárnapot? Én már mindjárt eldőlök, Timi kiporszívózta a szobámat, most már csak a szórakozás ebédig..a krumpli alá kell csak begyújtani, köményes hasáb burgonya  a köret. 

  17. 2019. január 26. 22:14282335.

    Julika, én is emlékszem. Még arra is mikor Bencével játszottál. Jó régen volt.


    Eddig lesegettem, hátha  itt lesz a Találkozások utolsó előtti felirata, de szerintem már csak holnap lesz, vagy nagyon későn. 


    Egyik topikban  egyik nő majdnem nekem esett, mert  ugye valaki már megnézte végig, és mit szólunk hozzá, ki látta. 


    Én írtam nem fogom megnézni a végét, akármit is írnak /nem ezekkel a szavakkal/ majd akkor ha láttam. Még nincs felirat. 


    /Nahát olvassam el a szabályzatot itt ki lehet beszélni a filmeket, nem tiltott.... stb/


    Írtam nem kell a szabályokra hivatkozni senkit sem köveztem meg, csak én nem fogok most itt olvasni, én akarom megnézni a végét. Na gondoltam most kidobnak, de mégsem eddig. 


    Várnak vissza, ha láttam.  Na azt várhatják, hogy én "ezekkel" kitárgyalom. 


    Eddig festőleckéket néztem, végeztem a Devilissel, jó volt. Voltak hibák a fordításban nem is kevés, de a férfi szereplő az egyik kedvencem, imádom a mosolyát, jó volt látni. Valamikor lerajzoltam, holnap előveszem és  kicsit javítok rajta. Most találtam egy újabb filmjét  a Memorias........izé-füző, nem tudom végig. 


    Jó éjt. 


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (282334)
    2019-01-26  20:27
  18. 2019. január 26. 20:27282334.

    Ildi!


    Az első találkozásnál földbe gyökerezett a lában, olyan érzésem volt, mint ha már találkoztunk volna . Zalakaros meg olyan élmény volt, amit soha nem felejtek el  nagyon beteg voltál, mégis eljöttél..Akkor azt hittem, hogy ennyi volt, soha többet nem találkozunk, hiszen olyan messzinek tűnt Zalaegerszeg. Aztán valahogy úgy alakult, hogy rátok zúdultam, két karácsonyt is ott töltöttem...az arató buli szenzációs volt. ott ismertem meg Anikót..milyen jót ettünk ittunk, beszélgettünk....az unokáimat pici koruktól. ismerted. Milyen jó volt, hogy Sanyi zalai. 


    Nagyon örültem amikor jelezted,szeretettel látod a társaságot.. örökké emlékezetes találkozót szerveztél. .örültem, hogy mindenki látta milyen szép helyen élsz, milyen kedves vendéglátó vagy. .....


    Bizony a személyes találkozás felerősíti ezt a baráti érzést..te találkoztál Magdival és mindenkit elfogott a nosztalgia, és ez nagyon jó, mert annyi szépet éltünk meg együtt, hogy érdemes időnként feleleveníteni. Minden első találkozásra emlékszem, Erikával az állomáson, a többiek meg szépen sorban elénk járultak, mert mi voltunk az elsők ez jó volt, annyit beszéltünk, hogy sikerült megismerni egymást. 


    Emlékszem Sacira és Magdira ahogy az étterem előtt álltak és ez is olyan volt mint ha már találkoztunk volna...csak jó lenne  élőszóban beszélni ezekről a dolgokról.....Nagyon nehéz időben találkoztam veletek és hogy azon úgy tudtam túl jutni ahogy jutottam nektek is köszönhetem.


     


     

    előzmény:
    franci47 (282333)
    2019-01-26  19:42
  19. 2019. január 26. 19:42282333.

    Julika, sajnos a fiatalodás nem történt meg, látom, amit látok magamon, de már nem bánt a dolog, az idő megy.


    Azt hiszem Apukámat követem, mert ő is egy darabig megvolt, aztán szakaszosan látszott rajta az idő. 


    Én is így vagyok, éppen most volt egy váltás. 


    Ha nem nagyon fáj  valamim, akkor semmi hiba, ha igen akkor kicsit kesernyés leszek. 


    Jó lenne ha többször látnánk egymást, mert néha az ember távolodik, aztán egy ilyen találkozás közelebb visz bennünket egymáshoz. 


    Nehéz az elválás, és akárhogy is van itt azért messze vagyunk egymáshoz, és látni kell az arcunkat is, látszódjanak az érzelmek, az öröm könnyei, még most is meg vagyok hatva ahogy Magdi említette az első találkozásunkat. 


    Egyszer már gondoltam hogy leírom magamnak, ami olyan jelentőségteljes, vagy én annak gondolom találkozásaim voltak különböző emberekkel. Volt egypár hagyott jó és kevésbé jó nyomot bennem. 


    De még nem értem el odáig, pedig már százszor átgondoltam, ki, és mi volt az. 


    Julika, emlékszel, a Zkarosira? Az volt a csúcs a medvehagyma okozta egyrészt, és  az alvásunk, a fürdés?  és más minden. 


    Pl. Erikával a népligetben találkoztam először, de Julika,most átírom a forgatókönyvet, mert veled is ugyanakkor. Ott. Tudom játszottuk, ki kellett találni dolgokat, pl. hogy hívják Annuska kutyáját. 


    Na nem nosztalgiázok tovább. 


    Csak úgy kijött belőlem. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (282332)
    2019-01-26  17:24
  20. 2019. január 26. 17:24282332.

    Hűűűűű.....láttad a képeket???? nagyon jók!!!!! Olyan jól néz ki mindenki, hová fiatalodnak Ildi és Magdi? Semmit nem változtak, sőőőt, mint ha fiatalabbak lennének. Biztosan az örömtől ragyogtak..az irigység beszél belőlem.....de félre a viccet, olyan jó volt látni, együtt látni a barátnőinket.


    De Borsikát még írásban sem látom..hiába kiabálok. Ugye nincsen semmi baj???Persze, biztosan nem hallja, olyan mint én

  21. 2019. január 26. 15:49282331.

    Szervusztok!


     


    Hallottam, hogy Julika keresett, rögtön jöttem is.......Haladok a gyógyulás felé, remélem kedden a doki is megerősíti.....


    Olyan jó volt olvasni Francika beszámolóját (kicsi irigykedéssel), szinte ott éreztem magam......éreztem a hangulatát.......Mint Julika én is emlékeztem a régi talikra......


     


    Magdi az én kis késem is elcsavargott, talán a tiéddel együtt mentek világgá......Én nagyon maradi vagyok, kaptam egy jó pár zöldséghámozót, de nagyon suta vagyok vele, csak a megszokott kiskésem.......


    Anikó ugye jobban vagy? Vigyázol magadra?


    Marika ugye te sem legénykedsz......


    Annuskám te a gödörben? Nem jellemző rád.....


    Sacika gyógyul az ujjad?


    Pötyi ha véletlen marad a stangliból küldheted fénypostával......


    Borsika hogy vagy? Hiányzol!!!!!!!!!!


     


    Errefelé igen hűvös volt ma, de semmi hó.....Tegnap a szokásos anya lánya nap volt, bővülve unokával. Egy gyerekemmel megint kevesebb lesz itthon, kisEra költözik ki Németországba, ott fog dolgozni. Kicsit szomorú vagyok, de jobb lesz neki.


     


    Vigyázzatok magatokra!

  22. 2019. január 26. 14:57282330.

    Olyan talis hangulatom lett...vissza jött minden emlék..az elsőtől az utolsó találkozásig, mind!!!!És milyen jó érzés???


    Saci! Nagyon finom volt a hal ilyen panírban, majd fogom máshol is használni, kipróbálom a kókuszt is, nagyon szeretem az ízét. 


    Olyan álmos lettem, egy nagyot aludtam...jólesett. Most keresek valami szórakozást..olvasást, rejtvényt, varrást, filmet...bő a választék. Nyugi van, igaz, a szobámat nem porszívóztam föl, mire arra került volna a sor elfáradtam..majd holnap


    Mi lehet Borsikával,  Erikával, kis betegeinkkel..remélem gyógyulnak. 

  23. 2019. január 26. 14:34282329.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ildikó.....köszönöm  beszámolódat.....Nagyon szép tartalmas napotok volt........Szép lehetett a Magdival való találkozás.......a diplomaosztó.....és a rosszulléted ellenére azért a vacsora is sikerült......Biztos feltöltődtél egy időre.....


    Julika..ízlett e a  diós panír? Én csirkemájat szoktam így.....és egyszer próbáld meg a morzsához kókuszreszeléket keverve is....ha szeretitek a kókuszos ízt....


    Pötyike....irigylem a stanglidat.....tervezek valami sósat /egyensúly tésztából/, de most olyan lusta vagyok, hogy nem biztos az elkészülte...

  24. 2019. január 26. 14:33282328.

    Sziasztok!


    Még kicsit a tegnapi nap hatása alatt vagyok ....nosztalgiázom...mennyi minden történt velem mióta menedéklakó vagyok.


    Ildikém ...örülök, hogy az út nehézségei ellenére  kellemes élményben  volt részed/ részünk.Rebeka jó hivatást választott.Talán valóra válik, hogy kicsit több törődést kap a Föld...előtérbe kerül a környezetvédelem ...és akkor ilyen szakemberekre nagy szükség lesz. Persze most az elhelyezkedés  és a további képzés a legfontosabb.Zsuzsi diplomaosztója következik...és amilyen gyorsan megy az idő Bencéé is itt lesz.D és B  nemrég még kisiskolások voltak ...olyan gyorsan elment ez a maholnap 12 év ....ha akkor azt mondta volna valaki  ma még itt leszek ...azt gondoltam volna ...ez hülye, nem normális , miket beszél.És lám ...itt vagyok!!


    Annuska ...örülök, hogy jobban vagy ....hiszen akkora gyakorlatunk van már "gödörmászásból". Vigyázz nagyon magadra!


     


    Sacikám...én is jót derültem a " szerelőiden"...de ők legalább csinálják.Én is kaptam egy hiper-szuper Web kamerát...nem tudom milyen HD felbontású.Az összes májfoltot az arcomon/ van bőven/ még a szemöldök szálakat is1000 szeresen mutatja stb.Kamera kikapcs...de a mikrofonja nagyon jó.Bár ritkán beszélek skypon vagy messengeren.Telefonálni ....azt szeretek.Hívni ...főleg vonalason ...mert az szinte korlátlan.A hámozókéseddel gyakorolj ...bár én már kettőt kiszórtam a szeméttel. Tök egyszerűek voltak, de nagyon jók ....most legutóbb több próbálkozás után amit vettem ...mondhatnám jó ...de meg sem közelíti a " filléreseket".Most éppen egy kis kést keresek. Szerintem az is kiment. Nem értem magam ...alapvetően nagyon vigyázok mindenemre..nem vagyok kapkodós ...mégis egyre több  baromságot csinálok.


    Tegnap J-ék korábban hazaértek Bp-ről...így elvitt a Tescóba vásárolni.Ezer éve nem voltam.Végre vettünk szárítót.Rengeteg mag volt kitéve ...de a "nagy kertész " azt mondta ....ezzel még ráérsz később is. Igy nem tudtam közelebbről megszemlélni...csak a szép csomagolást láttam.Utána elmentünk a Pepcóba./ azt sem tudtam mi az.Ott volt minden ...ruhától a háztartási cikkekig stb. Vett megint egy csomó műanyagdobozt.Van  annyi ...de hova kerülnek a tetők...semmi sem kerül vissza rendesen.


    Az idő ma kicsit szürke...a szél elcsendesedett...de nincs kedvem kimenni a házból.

  25. 2019. január 26. 14:32282327.

    Szervusztok.


    Ildi köszi a tartalmas beszámolót, örülök, hogy már jobban vagy. A lényeg, hogy szépen lezajlott  minden, szép emlékezetes eseményen vagytok túl.


    Az idő valahogy mindig kevés, de most gondolom különösen az volt, mivel nem lehetett halasztani a programot.


    Nálam semmi történés nincs szerencsére, lassan alakul a helyzet, pedig nagyon unom ezt az állapotot.


    Pötyi láttam a TV.-ben milyen hőság van Au.-ban. Kellemes délutánt, biztos szép képeket hoztak Zsuzsiék.

Címlap

top