Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. január 26. 13:54282326.

    Julika, nagyon kellemes volt, még jó hogy akkor még nem voltam vacakul. 


    Úgy éreztem, ahogy beléptünk a lakásba, hogy igazán jó az energia, szinte otthon voltam. 


    Mint ahogy nálad is.  Pötyinél is. 


    A szíveslátást megérzi az ember.  Az idő, az idő.......... az kevés volt. 

    előzmény:
    BiriBiri (282323)
    2019-01-26  11:17
  2. 2019. január 26. 13:44282325.

    Sziasztok!


    Ha szeretnétek egy kis plusz pénzt keresni az interneten akkor tudok nektek ajánlani 2 NAGYON JÓ KÉRDŐÍVES oldalt.


    Kérdőívek kitöltéséért fizet mind a két oldal.


    1.(ez az oldal kérdőívek kitöltéséért euroban fizet paypal vagy skrill számládra) https://panel.marketagent.com/Register/Account /hu-HU?RefUID=839193


    2.(ez az oldal dollárban fizet skrill számládra napi 5-15 kérdőív van)https://www.clixsense.com/?12384076


    Évek óta keresek mind a két oldallal és havi szintű plusz jövedelmet biztosít.


    Paypal vagy skrill számládról könnyen át tudod utalni a pénzt a bankszámládra. 

  3. 2019. január 26. 12:24282324.

    Sziasztok!


    Húú..majdnem lemaradtam itt az eseményekről! Ildi és Magdi találkájáról. De jó lehetett!


    Mi tegnap a barátainknál voltunk, sütöttem egyí kis stanglit, de nem volt türelmem kisütni az egész összegyúrt tésztát..maradt mára is egy adag..már kisült. Jól is jön, mert tegnap itt volt Zsuzsi és mondta ma átjönnek Kornéllal hozzák a fényképeket és az úti beszámolót (Valenciában voltak)


     


     

  4. 2019. január 26. 11:17282323.

    Ildikém!


    Köszönöm a beszámolót..és még mindig irigyellek..olyan jó neked...el tudod képzelni, mit elképzeli, láttad, hol él Magdink. 


    Szegénykém! Tudom, mit éltél át..Elza is ilyende minden jó, ha jó a vége, és végül jól sikerült a nap befejezése is. Eszembe jutott, mit éltem át én Klárinál és nálad amikor még nem tudtam, hogy epe bajos vagyok..jajjj...az valami szörnyű volt..úgy szégyelltem magam..még most is elpirulok, ha rá gondolokDe hess csúnya gondolatok...Reggel hósepréssel indult a nap...most meg már kandikál a nap..időjárás van, ahogy mondani szoktam. Ma nem főztünk levest,  teát iszunk mellé, gombás zöldborsós salátát eszünk, pangasius rántott hallal, a panírba durvára darált dió van..a recept így írta..majd meglátjuk, megízleljük, ,ilyen lesz. Iluska hozott nekem ilyen halat amikor epével műtöttek és meglátogatott. Micsoda boldog, szép idők voltak..na nem a műtét..hanem az a gondoskodás, amivel körül vett. 


    Legyen pihentető, kellemes a hétvége!!!


     

    előzmény:
    franci47 (282322)
    2019-01-26  10:48
  5. 2019. január 26. 10:48282322.

    Jó reggelt. Már nekem is jobb. Felébredtem fél 7-ig, de a TV műsor alatt vissza tudtam aludni. Kellett. Nagyon keveset alszom. Tegnap is nagyon korán ébredtem, legalább fél 7-ig kellett volna aludnom. Nem ment. Kicsit izgalomban is voltam.


    Majdnem fél 9-volt a 8 helyett az indulás. Persze mindig elszüttyögik a gyerekek az indulást.  /mondjuk előfordult már, hogy rám kellett várni, most kész voltam/


    Gyönyörű volt a táj,mindenhol havas, megcsodáltam a szép fákat, megnéztem a faágak állását, ha így rágondolok olyan giccses, de hát az a való, amit láttam. Felhívtam Magdit, hogy  elindultunk, aztán Nagycenkről is. Beérve Sopronba a 2. körforgalomtól is,mert akkor lejön. Közben Noémi mesélt ezt azt, megdöbbentő dolgokat is. De jól szórakoztunk, nem volt hosszú az út.


    Odaérve beálltunk, ahova Magdi mondta, természetesen  eggyel előbbre kellett volna - tudjuk az okát - nagyon szép kis  utcába értünk. sütött  a nap, fényesség volt végig, jött Magdi is, kapucnis kabátban, mi még a kocsiban, aztán szóltam itt vagyunk. Nagyon hideg volt siettünk befelé. Egy lakópark, zárt kapuval, én másképp képzeltem, de így jó és biztonságos. Egy édes kis lakásba értünk. Nagyon tetszett a nappali, ahol megcsodálhattam Magdi szépséges függönyét is többek között. Hát az valami csodás  hangulatot sugárzott.


    Kaptunk kávét, és még, és még ...........kuglófot, ami annyira finom, hogy szeretném a receptjét, - csomagolt is belőle,ma reggel abból ettünk. Na mondjuk a csoki is nagyon finom volt, amivel le volt öntve. 


    Láttam honnan ír Magdi nekünk. Kellemes, szép,barátságos környezet.  


    Nagyon kevés időnk volt, menni kellett, ezért jó lett volna előbb indulni, DE,tudjátok ha nem lehet, hát nem lehet. Nagyon keveset beszélgettünk. Talán 20 percünk volt. Villámlátogatás volt, de nekem nagyon jól esett. 


    Elköszöntünk egymástól, és indulni kellett, kb betájoltuk Juditék házát, nincs messze, de az én  elképzelésem szerint közelebb volt,de így sincs messze. 


    ............................... Diploma átadó.


    Oda értünk, bár nem tudtuk a pontos helyét, Bence jól elnavigált bennünket.


    Mi Noémivel mentünk,vagyis elindultunk Bea Bencével még parkolót keresett.   Klári foglalt nekünk széket, hogy ne álljunk.  Sokat nem láttam a közbeni eseményekről, mert  azért elvártam volna egy  nagyobb kivilágítást. 


    Voltak közbeni felszólalások az egyetem dékánja és különböző méltóságok után,énekeltük a himnuszt és a végén az erdészek dalát. Szép volt, még sohasem hallottam.  Először a doktorikat kapták meg a fiatalok - bár volt köztük egy 40 fölötti is. Gratula neki, hogy megcsinálta. Rebike is nagy örömmel vette át az övét, azt mondja lesz majd folytatás, de kicsit várnia kell, és munkát keresni, aztán jön a többi, azért h a közbe jön valami, amit még tanulhat, akkor az megcsinálja. Így is közben tanult még mást is, az is jól jön az elhelyezkedésnél.  /azt hiszem a hivatalos megnevezés amit kapott KÖRNYEZETMÉRNÖK, /a közbeni szakma, amit magán elvégzett auditor/


    Na... aztán hazafelé elért a nyavalya, Julika emlékszel,mikor Ilikével utaztunk akkor is hasonló, nagyon cefetül néztem ki, hányinger, vérnyomás emelkedés..... stb. Itthon szódabikarbóna, mindenféle próbálkozás,  aztán jobban lettem és elmentünk a vacsorára. Csak ránk vártak a vacsorával. Még enni is sikerült. Jól éreztük magunkat, bár  kevesen voltunk. /képek a diófa alatt lesznek/.


    Klári sütött tortát, és sütiket, az éttermi étel is  finom volt. 


    Ennyi,ami  kimaradt, az nem maradt meg az agyamban, vagy majd később jut  eszembe. 


    ÍRTAM IMÉLT. NÉZZÉTEK MEG. 


     

  6. 2019. január 25. 21:53282321.

    Köszi hogy benéztél..megértem gogy fáradt vagy..holnap várlak.


    Pihenjél

    előzmény:
    franci47 (282320)
    2019-01-25  20:08
  7. 2019. január 25. 20:08282320.

    Jó estét. 


    Kb. egy órája jöttünk haza. 


    Igaz már másodszor, mivel haza kellett jönni a kutyához, mert be volt zárva a lakásba. Semmi probléma nem volt vele.


    Engem megzavart az út és úgy volt nem is megyek el a vacsorára. 


    A megható találkozásról Magdival,majd holnap  írok, nem akarom összekapkodni, és a diploma átadásról is. Fényképek holnap lesznek.


    Elfáradtam, most olvastam el az írásaitok, arra is holnap lesz reakció.


    Köszönöm, hogy drukkoltatok nekem nekünk, hogy minden szépre sikeredjen.


    Anikó, holnap felhívlak.


     

  8. 2019. január 25. 16:43282319.

    Nem voltál goromba, csak nem figyeltél rám, mindenki mással beszéltél. Én meg ugye egyke gyerek szeretem ha minden figyelem rám irányulHátha egy következő álomban majd ügyelsz erre


    Hideg van..de ezzel nem mondok újat. 


    Várom Ildi beszámolóját, biztosan nagyon látványos, megható volt!

    előzmény:
    harangvirag08 (282317)
    2019-01-25  14:07
  9. 2019. január 25. 16:05282318.

    Kellemes délutánt Mindenkinek!


    Annuska....örülök, hogy elindultál kifelé a gödörből..... kívánom, hogy hamarosan már a szélénállj...


    Anikó.....a te javulásod is tetszik....még ha egyenlőre nem is olyan látványos....de lesz ez jobb is...


    Julika....jó, hogy nálatok is jó szomszédok vannak....ez jól jön ilyenkor hószóráskor ...is....bár ahogy látom ez kölcsönös....nálunk egyenlőre száraz minden, alig van hó..


    Magdi...irigyellek a találkozásért, ha rövid volt akkor is....mindig kedves élmény...


    Ildikó....már lassan haza is értek.....biztos nagyon szép, élménydús napotok volt.....remélem képek is lesznek....


    Újabban úgy el tudom töttyögni a napot....bár ma megerőltettem magam és elvasaltam a félre rakott dolgokat...a főzés csak átalakításból állt....Tegnap sütöttem amerikai palacsintát, életemben először..... eddig .csak  simát és kelet szoktam...nem volt gyanús, hogy milyen nagy adag, rengeteg lett.........ma felcsíkoztam a maradékot és csináltam hozzá cseresznye-meggy szószt...nem lett éppen rossz...


    A névnap-születésnap kapcsán sok hasznos és haszontalan dolgot kaptam....mindegyiknek örülök.....többek között egy szuper márkás csili vili zöldség-krumpli tisztítót, mondván, hogy az enyém milyen ókori....na az első próbálkozásnál levitte az ujjam bütykét, használni viszont nem sikerül.....majd nézegetem, hogy ilyenem is van...


    A másik.....webkamera, hangfalak.....mondván nálam minden elavult....majdnem be is szerelték......minden vezetéket kihúzogattak, aztán kezdődött, hogy mit hova vissza ...ide a pirosat, nem a zöldet, aztán mégse....mindenki felemelte a hangját, veszekedés.....persze nem lett jó......lezárásképpen kértem, hogy mindenki menjen haza, köszönték a szíves marasztalást....na akkor jót nevettünk és maradt minden a régiben......ilyen az én szeleburdi  családom..


    Bocs, de én is beteg vagyok....elkapott a szóf...ás


    Hiányzók merre vagytok...és hogyan?

  10. 2019. január 25. 14:07282317.

    Most beszéltem Ildivel ...úton vannak hazafelé.Oda értek az ünnepségre időben.


     


    Lányok ....nem tudom elmondani mennyire örülök, hogy ez összejött.Az ember mindig bajban van az idővel .....ha meg pontosan kell menni az még nehezebb.Szerencsére az utak is jók voltak. Kérdeztem Ilditől, hogy Bence a "szelek szárnyán" hozta az autót?Azt mondta...nem jöttek túl gyorsan.Olyan helyesek voltak mindannyian.


    Drága Julikám ! Sajnálom, hogy ilyen rossz álmod volt.Nem tudok goromba lenni még azzal sem aki netán megérdemli ....veled meg semmikép.Remélem lesz még jobb "közös" álmunk.


    Kicsit nosztalgiázom ....gondolatban itt vagyunk valamennyien .

  11. 2019. január 25. 13:46282316.

    Csak mondom..én is irigykedek!!!!!!


    Nagyon veszélyes útszakok vannak az orvoshoz vezető úton de megküzdöttem vele...mivel egy férfi helyettesítő volt semmit nem kellett várni. A mi házi dokinénink időtlen időkig tart bent egy betegeget de ez nem csak a vizsgálat, sokat beszél, beszélget...gondolkodik...Imádom ha ez a pasi van...nagyon jó diagnoszta, figyelmes de gyors.

  12. 2019. január 25. 12:14282315.

    Szervusztok


     Itt is igazi hideg tél van. Az este esett egy kevéske hó. Aranyosak vagytok. A kedves figyelmesség mindig hatékony. remélem ha nem is teljesen , de már kifeé megyek a gödörből. Példa számomra Ildike, aki annyit kinlodott a sarkával, meg a többivel . 


    Anikó remélem, Te is lassan elzavarod a fájszt, és a gyogyszereket is tudod csökkenteni.


    Ildike,  kicsit irigykedek, hogy találkoztatók Magdikával. Egy ilyen találkozás mindig feltölti az embert és emlékezetes marad. Biztos a diploma osztó is nagyon szép lesz. Aképek nagyon, nagyon tetszenek. Hihetetlen, hogy ez festmény,olyan mint a rézkarc. Hazafelé is legyen szerencsés utatok.


    Julika, ne már. te is beállsz a lábfájosok közé? Elzában is felcsillan a müvészi véna. Jó volna, ha valaki szakszerüen terelgetné készségét.


    Marika, olvasva soraid, ez azt jelentki, hogy annyit fogytál? Akkor most vissza kell szerezned a régi formád, erőd.


    Erika, Te hogy vagy? Hogy állsz a gyógyulás terén?


    Sacika, sok jó ötletet kapok töled a fözés terén. Hiába a jó pap is holtig tanul.


    Pötyike merre vagy? Nagyon elmélyedtél a filcmunkákba?


    Borsikat, megprobálom a Fb.on megnézni.


    A szanálással kapcsolatban nálam is komoly gondok vannak. Mindenhez ragaszkodom. Azzal vigasztalom magam, hogy ha elmegyek ugy is minden kidobásra kerül ami nekem emlék .


    Minden gyengélkedőnek jobbulást és gyors gyógyulást, az uton levőknek szerencsés hazatérést kivánok.

    előzmény:
    harangvirag08 (282313)
    2019-01-25  11:17
  13. 2019. január 25. 11:56282314.

    De jó hogy sikerült találkozni.

    előzmény:
    harangvirag08 (282313)
    2019-01-25  11:17
  14. 2019. január 25. 11:17282313.

    Sziasztok!


    Itt voltak Ildiék...igaz "villámlátogatás" volt .....annyira örülök, hogy sikerült ha csak kis időre találkoznunk.Remélem sikerült időben oda érni a diploma osztóra és parkolóhelyet is találni.


     


     


    Majd délután jövök!

  15. 2019. január 25. 09:37282312.

    Szervusztok.


    Julika köszönöm kérdésed, talán a javulás útjára léptem, igaz szedem a gyógyszert, nem tudom anélkül mi lenne a helyzet. A mozdulatokkal csak óvatosan lehet, de ellátom magam, minden más hanyagolva van.


    Remélem gyengélkedő társaim is gyógyulgatnak.


    Szerencsére szárazak az utak nálunk, így Ildiék nyugodtan tudnak utazni, remélem másfelé is így van. Hideg van, fúj a szél, néha jó löketek rázzák a redőnyt.


    Jó találkozást Magdinak és Ildinek, felemelő szép ünneplést az ünnepeltnek és hozzátartozóknak.

  16. 2019. január 25. 08:18282311.

    Szervusztok!


    Ildi! Ha találkozol Magdival kérdezd meg miért volt velem barátságtalan az álmomban.? Illetve nem is barátságtalan volt, csak nem foglalkozott velem, én meg kerülgettem, ő meg mással beszélt....a végén oda szólt, most már megyek. Én a nyakába borultam és sírtam, azt mondtam, beszélni szerettem volna vele. Honnan vannak ilyen álmok?? Valahogy az óvoda is benne volt, az óvoda dolgozóival beszélgetett.Ha nem írod, hogy találkoztok nem is jutott volna eszembe. neked legyen szerencséd, tudjál egy kicsit beszélgetni..és legyen kép is..mert akkor egy kicsit mi is ott vagyunk...


    Saci!


    Az a rend viszonylagos rend...igyekszem mindent elrakni de sok hiányossága van az én rendemnek.....kissé felszínes. A konyha már nagyon megérett egy alapos takarítására..a csövek porosak de olyan magasan vannak, én létrára nem megyek és ha Timi itthon van el is felejtem kérni.....A portörlést utálom, sok a vicik vacak.."filléres emlékeim"..nálam egy bejáró megőrölne. Emlékszem Marika mondta, hogy ahol takarít mindent elraknak. ami elől maradt azt egy kosárba tette, válogassák ki ők.


    Hideg van, olyan fagyos minden, jég borítja a kerítést, a kaput, ónos eső eshetett..Este Timi 9 kor kiment, hogy a havat elseperje ne maradjon reggelre sok..szakadt a hó...de meglepve látta, előttünk egy nő takarít. Kiderült a szomszéd asszony a sarokig végig dúrta a havat. neki csak egy pici része van, gondolta sportol egy kicsit. örültünk neki, reggel meg Timi nyomta el előttük.Most borus az ág, nem tudja mi essen. Annuska, Ancsa, Erika, hogy vagytok? Ugye gyógyultok?

  17. 2019. január 25. 05:35282310.

    Jó reggelt. 


    Remélem ti jól aludtatok. Hideg lehet kint.  Fejfájással ébredtem, fel is kellett kelnem. 


    Ebben lehet, hogy benne van az utazás izgalma is. Tegnap már így feküdtem le. 


    Szeretnék pár percre találkozni Magdival, remélem minden jól sikerül. 


    Nektek feladtam az Encounter befejező részeit,  remélem egy-két napon belül lesz felirat. 


    /őszintén bevallom a 15-ös részt megnéztem, a 16-ost megvárom, majd a felirattal együtt/ 


    Sacikám kezdd el nézni, azt hiszem te nem láttad és Pötyi. 


     


    Mindenkinek szép napot, remélem így lesz.


    Legyen jó út,  kellemes utazás, és boldog találkozás után Rebinek kellemes szép élmény. 


     


     

  18. 2019. január 24. 21:04282309.

    Szép estét Mindenkinek!


    Estére csak ideértem....


    Annuska...köszönöm, hogy a bajaid ellenére is gondoltál rám...küldök cserébe egy kis gyógyító simogatást...


    lldikó.....az ágas bogas képeid nagyon jók....nem is gondoltam, hogy ennyi minden van előtted amikor művészkedsz.........sokat alkotsz mostanában.....csak úgy megjegyzem nálunk még van ám hely a falon/vicceltem ám!/


    Julika....ügyes Elza....és egyedi módon készült a rajza....olyan ügyes vagy, hogy mindig rendet tartasz magad körül......ha már készén is szeretem, de mostanában lusta vagyok...


    Marika...az orchideát,.... csak ezt a fajtát....elnyílás után visszavágom a virágszárakat......aztán a amikor a többi virágot /leander, hibiszkusz stb.../ezt is kirakom, öntözöm, mint a többit...kinn van egész a fagyokig....a virágzáshoz kellenek a hűvös napok és éjszakák.....aztán visszük be../mi az üvegházba, ahol csak naponta egy órára fűtünk / , amikor már nagyok a bimbói behozzuk..


    A répáról....ez nálunk savanyított tarlórépából készül....oldalassal, csülökkel.....paradicsomosan.../mint a paradicsomos káposzta/, vagy tejfölösen, mi úgy nem nagyon szeretjük..A paszternákból krémlevest szoktunk.....és a vegyes sült köret be i finom/répák, zeller, cékla, batáta, alma/

  19. 2019. január 24. 20:30282308.

    Marika, legutóbb a Lidl-ben voltunk vásárolni, Kétszer is. Igaz másodszor csak ecset, és pár vászon volt  a listámon. 


    De nagyon fogyóban van.Legfőképpen fehér festék kellene. De már rendeltem, talán majd megjön.


    Tudjátok annyi pénzt el lehetne költeni erre a festés   bolondériára.


     

    előzmény:
    Sacika44 (282306)
    2019-01-24  17:59
  20. 2019. január 24. 18:07282307.

    Marika!


    Paszternákot anyósom sokat termesztett...főleg bablevesben volt nagyon jó és a sült krumplival együtt sütötte, mindig igyekeztük kihalászni, annyira jó volt. Más módon nem emlékszem, hogy használták. Én allergiás voltam az érintésére. nem tudtunk róla, volt egy nagy terület paszternák, napos időben kapáltam és ahol hozzám ért csúnya hólyagok lettem rajtam, nagyon nehezen gyógyult, fájdalmas volt.

    előzmény:
    Sacika44 (282306)
    2019-01-24  17:59
  21. 2019. január 24. 17:59282306.

    Szervusztok!


    Ildikó csodásak a fás képeid.Nem győzőm nézegetni.A mostani Aldis reklámban láttam különböző festéshez  való dogot.Gondoltam rád és Anikóra.A fánkot jövőhéten akarom készíteni.Tegnap voltunk laboron Judittal és ilyenkor mindig felpakol.Teljesen kész és félkész dolgokkal, hogy csak valami kis kiegészítőt kell csinálni.Hiába mondom, hogy ne terhelje magát.Majd megoldjuk, de azt mondja, hogy ez nem teher.Örül ha segíthet.


    Saci


    Szeretném kérdezni, hogy a csoda orchideáddal mit csinálsz, ha elvirágzott.Ugyan ott van ahol volt, vagy máshol pihen?Nagyon szép.


    Még egy kérdésem lenne.Szoktál répafőzeléket csinálni.Az paszternákból készül és hogy?Mindig olyan jókat főzöl.Kellene nekem is újítani.


    Betegeskedőknek jobbulást kívánok.

  22. 2019. január 24. 15:37282305.

    Sziasztok. 


     


    Bizony hideg idő van itt nálunk, nyargal a szél  le-fel, közben hűti rendesen az embert. 


    Most voltam kint a kutyával. Volt már kint kétszer is, de már benti kutya lett. Így fázik, nem olyan meleg a bundája, mint kellene lenni. 


    Azt gondoltam, hogy holnap mégis a bakancskámban kéne elmenni, főleg ha csúszik az út, és ilyen hideg lesz. De amilyen szerencsém szokott lenni, mire odaérünk olvadni fog. 


    Julika, köszönöm az képre való  reagálást, igyekszem nagyon, de  úgy van, ahogy van. Anikó tényleg nem tudom hova férnek el. Ha majd festés lesz, akkor ami most a falon van azt leszedjük. Addig nem lehet, mert ott marad a nyoma, talán a nyáron megcsináljuk Beával. Bár tegnap valami megoldást láttam a gyérítésre.  Majd meglátom. Nem biztos semmi sem. Még magamban sem vagyok biztos. 


    Magdikám, jó kutyapesztrálást. Mire vége lesz a filmnek megszereted. A 15 részt már letöltöttem, de ugye felirata még nincs. Be kell vallanom megnéztem "süketen". Ma biztos fent lesz a köv. része. 


    Borsika, nagyon aranyos a ti kutyuskátok  is, és  látom szépen nő. 


    Annuskám jobbulást, akármi is van,  ez a szó mindenre megfelelő, de hogy segít-e nem tudom, én csak szeretném, ha igen. 


    Erika, örülök, hogy kicsit jobban vagy, lassan csak elhagy a betegség.  Marika, megsütöd a héten a fánkot? Mi is sokat megettünk belőle. 


    Szó esett itt a szanálandó dolgokról. Nekem aztán van. De mikor meglátom mind  mindig kell. Nemrég kerestem valamit, ami tudom, hogy a kezemben volt, és  most akartam használni valamire, és világért nem tudom hol van. Csak remélem nem dobtam el. 


    Nahát ezért nem lehet ráfogni, hogy felesleges dolgok. Sokféle kütyü van, ami csak van.  Azt sem dobtam ki. 


    Mindegy, majd valamikor eltűnik a házból.


     


     

  23. 2019. január 24. 11:27282304.

    Szervusztok.


    Nagyon rossz ez a fekvős helyzet, bár a tegnapihoz képest ma már sokkal többet tudok fent lenni. Gondolom csak segítenek valamit a gyógyszerek, mert ma már nem villog, csak olyan félrecsúszott csípős a tartásom, és persze azért fájdogál, meg erőtlen, de ez már haladás.


    Julika gratulálok a képhez, gyűjtögesd csak, nálunk is  megvan minden fecni, ez meg igazán értékes alkotás.


    Annuska remélem nem komoly a helyzet, minden megoldódik idővel.


    Ildi nagyon jók a képek, nem is tudom lassan hova férnek el, igazi gyűjtemény már.


    Nagyon aranyosak a kutyusok, ruhában vagy anélkül.

  24. 2019. január 24. 09:37282303.

    Szervusztok!


    Gondolom nálatok is olyan ónos idő eshet, nem mertek elindulni. Jó teszitek, a diófa közelebb van, láttam alatta Bizsut..olyan jót derültem, pizsamában


    Én sem indulok el feleslegesen, majd telefonon kérdezem meg a rendelőt, hogy készen vannak a papírok? ha igen felteszem a szögeket a cipő talpára, úgy közelítem meg a rendelőt..meg a boltot. remélem jól vagyok...Anikó, hogyan bírod az ágynyugalmat? 


    Laza napom lesz, nem kell főzni, takarítani majd holnap fogom a szobámat. Az előszoba és a konyha rendjére igyekszem folyamatosan vigyázni...kell is is, mert ott fűtök és az akár mennyire vigyázok kis szeméttel jár.


    Elkezdtem nézni a kínai filmet...az ilyet szeretem, jó nagyok a betűk, ezt viszi a kis gép is.


    ma nincs "lenke" nap.vigyázatok magatokra.

  25. 2019. január 24. 08:53282302.

    Jó reggelt!


    Kicsit télies a reggel ....de elviselhető.Nagy terveim nincsenek a mai napra.


    Az este sokáig néztem a Találkozásokat.A kezdeti "idegenkedés" után/ fiatal fiú ...idősebb nő ....mostanában többször "belenyúltam "/ már nagyooon tetszik.


     


    Annuskám mi baj van ?Gyere a "diófa" alá.


     


    Ildikém ....nagyon jók a képek...jó,hogy megmutattad a kellékeket is.


    Anikó pihenjél ...jobbulást kívánok!


    Julika ...szép képet kaptál ...érvényesül az alkotói szabadság.


     


     


    Vigyázzatok magatokra!

Címlap

top