Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. január 23. 19:39282301.

    Szervusztok!


    Ildi! Nagyon nagyon jók a képeid!!!!!!!Köszönöm a linket!!!!Sajnálom Annuskát. Én reggelente vagyok nagyon sántika..aztán kirúgom magam. A térdem fáj..meg a lábaim. De én is az időjárásra fogom. Elza sokat rajzolgat, az osztálytársak kérnek tőle rajzot, meghatározva a témát, pl. boszorkányosat, állatosat...jó időtöltés.


    Annuska! Borsika a "diófa" alatt jelentkezett!!.

  2. 2019. január 23. 18:12282300.

    Annuska, dehogy nincs újság. 


    Magad alatt vagy. Mit írjak, itt nem kérdezhetem mi az, ami miatt így vagy. 


    Fel a fejjel,mindig volt valahogy, tudom ez nem vigasz. Gyüjts erőt a kilábaláshoz. 


     


    Julika, Saci, Anikó írtam imélt, egy  sorozattal kapcsolatos. 

    előzmény:
    Nusimama (282297)
    2019-01-23  16:54
  3. 2019. január 23. 17:33282299.

    Szervusztok!


    Tegnap délután elültettem a gumókat és pár magot, a többit tartogatom a tavaszi ültetésre.


    Még egyszer  köszönöm Anikó.Vigyázz magadra.


    Julika szép cicát kaptatok.Timi olyan jó ennivalókat készít.Néha befizetnék hozzá.Papa nincs oda az ilyesmiért, ezért ritkán jutok hozzá.


    Ildikó aranyos a kislány kép.Jó ötletet adtál a fánkhoz.Jövőhéten vagy ez, vagy palacsinta lesz.


    Annuska lehet, hogy a bútor tologatás bosszulta meg magát?Óvatosan mozogj.


    Magdi a szanálással én is úgy vagyok, hogy elkezdem, azután a javát visszapakolom.Most jól jönnek a kinőtt, de kegyelemben részesülő nadrágok.


    Borsika jó a frizurád.Aranyos az új kutyus.Nekünk is ilyen fajta volt az utolsó, csak fekete.


    Erika sajnálom, hogy ilyen nehezen akar elhagyni ez a kórság.


    Pötyi nem győzőm csodálni a szebbnél szebb babáidat.Nagy türelmed van azokhoz a kis ruhácskákhoz és a kötött holmikhoz.


    Szép estét mindenkinek!

  4. 2019. január 23. 17:14282298.

    Julika, sajnos nem tudja visszaadni a fénykép a csillogást. 


    Eredetiben jó,de nem tudom úgy fényképezni. 


    Azért ide teszek többet is,abból, amit most kereteztettem és még a fent lévő feszitett vásznas.


     


    Magdi ellopom az idézetedet. 


     


     


     

  5. 2019. január 23. 16:54282297.

    Szervusztok


     Örülök, hogy Borsika kivételével mindenki jelentkezett. A gyengélkedöknek jobbulást, s mielőbbi teljes gyógyulást kivánok. 


    Itt nincs semmi ujság, egy kicsit a padlón vagyok, de majd kirugom magam.


    Vigyázzatók magatokra.

    előzmény:
    Nusimama (282296)
    2019-01-23  16:51
  6. 2019. január 23. 16:51282296.

     


    Sacika szüli napod alkalmából nagyon jó egészséget, sok,sok örömöt és boldogságot kivánok, hogy még nagyon sokáig élvezhesd kedves családod körébe.


     


     Még egy újabb gyertya, néhány jó barát,


    az Isten óvjon téged még sok-sok éven át.
    Néhány könnyű óra, egy nehéz év után
    legyen most szép az Ünnep, egy jobb év jön talán.


    Ossian





    Dalszöveg


    előzmény:
    erry (282295)
    2019-01-23  15:35
  7. 2019. január 23. 15:35282295.

    Szervusztok!


     


    Meg vagyok, hol jobban, hol rosszabbul....talán egy kicsit jobb, de még nem az igazi......


    Reggel szép hóesésre ébredtünk.....olyan jó nézni innen bentről.......


     


    Anikó nagyon sajnállak a derekad miatt....ha tudsz feküdj sokat és felejtsd el a munkát egy időre....


    Julika milyen ügyes Elza.....látod van neked egy házi festőd....


    Magdi ne is emlegesd a felesleges dolgokat......most megfogadtam, hogy kíméletlen leszek és kidobok minden feleslegeset. Csak azt nem tudom mikor, és mi kerül kidobásra, mert mindig megkegyelmezek......mert kell még, vagy jó lesz valamire.......


    Vigyázzatok magatokra!!!!!!!!

  8. 2019. január 23. 14:47282294.

    Julika,nagyon aranyos a cicus. Ugye örülsz, hogy ilyen szépet kapsz.


    A terítő is tetszek, egy hasonló nekem is van. 


    Most éppen szabad az asztal, mostanában tele volt mindenféle festőszerszámmal. 


    Ma pakoltam el róla.


    Valahogy le kellene takarítanom ezt a klaviatúrát. Fekete és nagyon koszos.


    Az én képem  csillogó festést kapott csak. Ha rásüt a nap, és a villanyfénynél érvényesül, attól is függ melyik oldalról nézzük,más-más szín.  


    Ma nézte meg Bea,hááát most neki is tetszett.  A piros fás is jó lett így a keret sokat emel rajta. Fekete keretet kapott mindkettő. Az ment hozzá. 


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (282290)
    2019-01-23  10:53
  9. 2019. január 23. 11:28282293.

    Szép napot Mindenkinek!


    Hull a hó a kéklő hegyeken ....emlékeztek még erre a dalra.


    Nálunk is hol szállingózik, hol sűrűbben esik.Most jöttem haza ...átmentem a járdát rendbe rakni .Nem volt nagy munka.Mára ígéri a meteorológia erre a nagyobb hóesést....holnapra már minimálist.Remélem így is lesz.


    Közben az ebédem is elkészült.Húslevesen még volt...resztelt pulykamájat csináltam ....hozzá rizst.Két napra biztosan elegendő.


    Közben tartottam szünetet...eszembe jutott valami ..elkezdtem keresgélni....bár ne tettem volna.Megint szembesülnöm kell mennyi felesleges dolgom van.Csak lenne erőm hozzá, hogy kidobáljak egy csomót.


    Az én nagy képem lassan egy éve ...nem növeszt pici lábakat, hogy elmenjen a keretezőhöz.Még a festéskorlevittem a garázsba....azóta ott van.Csodák csodája J-nak feltűnt karácsonykor, hogy nincs a helyén.Miért nem szólok stb....csak csendben mondom  azóta is ott van.


    A füzetemben kotorászva találtam meg a gondolatot....amit B. -nak írtam.Talán mindannyiunknak jól jönne:


    " Legyen mindig napsugár az éltedben amely felmelegít


      Holdsugár ami elvarázsol


      S egy őrangyal, hogy semmi bántódás ne érjen."/Julie Garword/.


    ...de jó is lenne!!!


     

    előzmény:
    franci47 (282289)
    2019-01-23  08:27
  10. 2019. január 23. 11:20282292.

    Óóóóóó...te szegény!!! Tudom miről beszélsz...így sem j, úgy sem jó...de remélhetőleg lassan "kirúgod" magad. feküdjél, pihenjél..várunk vissza. 

    előzmény:
    ancsa46 (282291)
    2019-01-23  11:13
  11. 2019. január 23. 11:13282291.

    Szervusztok.


    Csak jelzem, hogy ágynak döntött a derekam, bármennyire is nehéz feküdnöm, nem tehetek mást. Villog a mozdulatokra. Gyógyszert vettem be, talán segít valamit.


    Vigyázzatok Magatokra.

  12. 2019. január 23. 10:53282290.

    Szervusztok!


    Szeretném látni a képedet keretben. Én is küldök egy képet, keretben...Elza festette Timinek. A művész szabadsága..így látja Incikét. 


    Itt bizony sok hó esett az éjjel, de megküzdöttünk vele..körjáratot lapátoltam a cicáknak, évezik nagyon a havat...most olvad. 


    Elvagyok mint a befőtt...teszek veszek, körlet rendet csinálok...a sógorom  a múltkor hozott egy halom újságot, sok színes van közte, most éppen a Fannyt nézegetem. Takarék üzemmódban vagyok, a olyan téli álom féle...

    előzmény:
    franci47 (282289)
    2019-01-23  08:27
  13. 2019. január 23. 08:27282289.

    Jó reggelt.


     


    Nem tudom újságot írok-e, de itt is esik a hó. 


    Remélem péntekig nem növekszik, és nem lesz jeges út. Látom a szembeszomszéd  tolja, és olyan porhó féle.


    Jó hosszú a házuk eleje így sokat kell elszórni, rátaposták már egy részen, ott nehezebben megy. 


    Tegnap Zegen voltam, nem is tudom ítam-e, elmentem a két  képemért, amit a keretezőhöz vittem. 


    Sajnos itthon szét kellett szedni, mert nem jó helyen volt a falra akasztós része, állóba csinálta, de át tudtam helyezni.


    Múlt éjjel megálmodtam, hogy átalakítom kicsit csilivilire. Szerintem jó lett. 


    Akartam venni Rebinek, diplomaosztós lapot, de nem volt, már elfogyott. Így ma valahogy gyártok egyet. 


    Remélem múltak a fájdalmak, görcsök  a hóesés után. 


     


    Gondoltam írok nektek egy szép idézetet,de ma semmi sem fogott meg, nem tartóztatott,hogy "engem vigyél" így most nem lesz. 


    Találtam egy 48 részes kinai sorozatot. Videán van, nézhető. 


    Mindenkinek szép napot kívánok. 


     


     


     


     

  14. 2019. január 22. 20:47282288.

    Marika...köszönöm szépen!

    előzmény:
    Sacika44 (282286)
    2019-01-22  17:37
  15. 2019. január 22. 17:54282287.

    Szerintem is van valami "nyomós" az időben, a lábam is görcsöl.


    Ügyes vagy az ültetéssel, nekem hozatni kell földet, ami ugye nem megy egyik napról a másikra, jó munkának idő kell.


    2 éve én is vetettem szabad földbe, és már az évben virágzott, azóta a helyén van.

    előzmény:
    harangvirag08 (282285)
    2019-01-22  14:32
  16. 2019. január 22. 17:37282286.

    Szervusz!


    Sacikám kívánok neked jó egészséget, boldogságot születésnapodra!


     

  17. 2019. január 22. 14:32282285.

    Sziasztok!


    Itt olyan semmilyen...álmosító idő van ....lehet jön a hó.


    Elültettem a gumókat.Egy cserépbe szórtam a hibiszkuszból .Majd tavasszal vetek szabad földbe is.


     


    Pötyi ...jó a kép. Igen bátor az a kócsag v.gém .Nem szeretnék találkozni vele.


    Olyan nyughatatlan vagyok ...biztos időjárás változás lesz.

  18. 2019. január 22. 13:45282284.

    Bizony, ezen részen még mindig esik az az apró szemű hó. Sok kicsi sokra megy, most jöttem be mert el kellett dúrni. Olyan puha de vizes hó, nehéz. Enyhe az idő de borús...ebből a végén eső lesz...és akkor sár lesz abból, tudom én azt


    Az a kép nagyon jó...tisztes távolságban áll a krokodil szájától, csak potyázik egy kicsit

  19. 2019. január 22. 12:46282283.

    Van még mag Sacikám, majd ha megyek a városba feladom.


    Gyógyítgasd a sebes kezedet, én mindig az életlen késekkel vágom meg magam.

    előzmény:
    Rolta (282281)
    2019-01-22  12:38
  20. 2019. január 22. 12:43282282.

    Szervusztok még egyszer is.


    Marika nagyon szívesen virítson Neked egész nyáron, és még sokáig.


    Tegnap délutántól fogva nem bír magával a derekam. Itt nem esett semmi, de a front úgy látszik nem hagy békén, vagy valami más. Nem tudok sokat ücsörögni, de az állás sem jó, na majd kialakul.


    Nem kellett főzni, levesem még holnapra is maradt, majd agyalok mellé valamit.


    Pötyi nagyon jó ez a fénykép, de nem szeretnék ilyen potyautas lenni. Nagy szerencséjük volt Alexáéknak az autóval.

    előzmény:
    ancsa46 (282280)
    2019-01-22  12:34
  21. 2019. január 22. 12:38282281.

    Anikó....köszönöm szépen!


    Láttam a virághagymáid célba értek....ilyenem nekem is  van......de tudom későn szólok...ha vn még mocsári hibiszkusz magod, abból kérnék pár szemet....

    előzmény:
    ancsa46 (282280)
    2019-01-22  12:34
  22. 2019. január 22. 12:34282280.

    Szervusztok.


    Sacikám nagyon boldog szülinapot kívánok erőben egészségben.

  23. 2019. január 22. 11:43282279.

    Pötyike.....köszönöm szépen...


    Csak ámulok, hogy felétek hó hullás van....itt hétágra süt a nap.....


    A kel nálunk is menő minden formában......ma csak császármorzsát csinálok, van töltött káposzta.....


    Akartam sütni egy jó kis rágcsát, de tegnap jól elvágtam a kezem......kaptam egy krumplihámozót, mindjárt elsőre ez történt....érdekes az ezer éves zöldséghámozóval semmi bajom...

    előzmény:
    potymama (282277)
    2019-01-22  11:24
  24. 2019. január 22. 11:38282278.

    Julika.......köszönöm szépen....úgy legyen!

    előzmény:
    BiriBiri (282275)
    2019-01-22  11:12
  25. 2019. január 22. 11:24282277.

    Sacikám..boldog születésnapot kívánok neked..még sokat!


    ........................


    Sziasztok!


    Felénk szakad a hó, olyan apró szemű. Nem is mentem boltba..van maradék jó sűrű Frankfurti leves..valamilyen tésztát csinálok hozzá..


    Nem tudok miről írni..varrogatok, majd lefényképezem..igaz ezt már ígértem


    A kis családom szana-szét. A Zsuzsi a Kornéllal voltak Spanyol országban olyan 3 napos olcsóbb kiránduláson. (repülővel) Még nem mesélt róla, majd most a hétvégén jön haza.


    Alexának elromlott a kocsija...de számított rá. Rendes kocsi volt mert még kivitte őket a reptérre (több mint 300 km) és haza is hozta őket. Aztán másnap reccsent egy nagyot és ..meghalt. Ment a roncstelepre. Alexa meg vett másikat. Angliában olcsó a használt autó..relative. Ott majdnem mindenki lízingeli az autókat..Alexa is azt akar, de 3 éves ott tartózkodás után lehet csak igényelni. Addig meg veszi a használtakat.


    A fiam küldött egy képet..azt nem tudom hogy ő csinálta-e.

Címlap

top