Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. január 22. 11:18282276.

    Szervusztok!


    Itt reggel hósepréssel kezdtem a napot. Megnéztem, -2 fokot mutat az időkép. megfőztem a kért levest, frankfurtit. A kelkáposzta most olyan lesz nálunk mint Erikáéknál a paradicsom leves. gyönyörű kínai kelt hozott Timi abból főztem. 


    Vajon mi van Erikával? Remélem gyógyulgat. Én biztosra vettem hajnalban, hogy esett a hó mert annyira jelezte a térdem. 


    Mi van Borsikával? Brékó, brékó!!! Bors jelentkezz!!!!

  2. 2019. január 22. 11:12282275.

    Sacikám!!!!


    Még nagyon sok boldog születésnapot kívánok, de egyenlőre ez legyen most nagyon boldog...aztán jöhet a többi!!!


  3. 2019. január 22. 10:15282274.

    Ildikó...köszönöm szépen!.....véletlen lenne, hogy éppen a "köszönővel" nézek filmet? vagy a te figyelmességed?bárhogy is van örülök neki...

    előzmény:
    franci47 (282272)
    2019-01-22  10:01
  4. 2019. január 22. 10:13282273.

    Magdikám....köszönöm szépen....legyen ilyen szép a te fréziád is..


     

    előzmény:
    harangvirag08 (282271)
    2019-01-22  09:42
  5. 2019. január 22. 10:01282272.

    Sacika"


     


                            BOLDOGSÁGOS SZÜLETÉSNAPOT, MINDEN JÓVAL, SZÉPPEL, JÓ EGÉSZSÉGGEL!!

  6. 2019. január 22. 09:42282271.

    Sacikám ....kívánok neked jó egészséget....sok örömöt / Boldog születésnapot!

  7. 2019. január 21. 22:09282270.

    ANIKÓ!


    Megjött hozzánk is a postás.Nagyon szépen köszönöm.


    Holnap elültetem.Van hozzá minden.


     


     

  8. 2019. január 21. 17:52282269.

    Magdikám nagyon szívesen, legyen benne sok örömöd Neked is.


    Itt a szép idő ellenére nem volt olyan jó, legalábbis én olyan fázós voltam ma. Volt egy lenkeségem is, kiborítottam a kávémat, fele a tűzhelyre, másik fele a kőre került. Nem volt kérdés a takarítás.

    előzmény:
    harangvirag08 (282268)
    2019-01-21  17:39
  9. 2019. január 21. 17:39282268.

    Sziasztok!


    Valahol nagyon feketelistán vagyok....nem engedett hozzászólni.


    Nálunk is járt a postás.Anikó nagyon szépen köszönöm.Julika ,már megkérdezte, hogyan kell nevelni.Holnap reggel elültetem őket....nem volt itthon nagyobb cserepem.Közben rájöttem, hogy a másik ház kisházában van egy csomó.


    A napom csendesen telt. Voltam a városban ....így a napi mozgásom meg volt.Szép napsütéses időben mentem ....kicsit sétáltam ...kivételesen nem rohantam a Várkerületen.

  10. 2019. január 21. 16:37282267.

    Szívesen Julika, örülök hogy megkaptad.


    Igen most tedd a földbe, és még maradjon a lakásban. Elég sűrűn  kb. 3 cm távolságra rakhatod, olyan mélyre mintha dughagymát dugaszolnál. Nem lesznek nagy gumók. Mivel ez cserepes növény október végéig szoktam locsolni, onnantól hagyom leszáradni, nálam a pincében telel, de a lakásban is jól átvészeli a telet, akkor időközönként szoktam rá vizet önteni, hogy ne száradjon ki teljesen a hagymája. Általában február elejétől locsolom intenzívebben, szereti a napot és a táptól sokat virágzik. Nyáron mindig kint van, és akkor naponta locsolom. Ha még eszedbe jut valami, csak kérdezz.


    Remélem sok örömöd lesz benne. Majd látni fogod amikor a hagymák kinövik az edényt, /nem az idén lesz/ akkor lehet szaporítani.

    előzmény:
    BiriBiri (282266)
    2019-01-21  16:03
  11. 2019. január 21. 16:03282266.

    Ancsa!


    Köszönöm, megjött a postás, hozta a gumókat. Akkor most ültessem ládába? És hová  tegyem? Bent vagy kint lehet? Milyen a tő távolság? 

    előzmény:
    ancsa46 (282265)
    2019-01-21  14:45
  12. 2019. január 21. 14:45282265.

    Szervusztok.


    Nagyon kedves kis fogadtatásra jöttem, ezért érdemes a menedékbe felzarándokolni.


    Jól eltelt a délelőttöm, igaz elmúlt fél nyolc amikor felkeltem, ez a holdállás mintha jót tett volna nekem, nem zavart be az éjszakámba. Mivel reggel sütött a Nap, nagyon látszott a takarításom hiányossága, nekiláttam egy kicsit, legalább a látszatra adjak már. A telelő muskátlikra megharagudtam, annyira szégyenteljes az állapotuk, hogy fogtam és visszametszettem mindet, vagy kihajt vagy nem, ettől rosszabb már nem lehet. Ment egy mosás is, kiteregettem a teraszra, de szinte semmit nem száradt, majd az éjszaka megszárad.


    Közben átültettem egy edény kis rózsaszínű virág hagymáit, annyira tele volt az edény vele, majd a többit is át kell ültetnem, teljesen megette a földet, de azt hozni kell.


    Annuska a boltit én sem szeretem, bár vannak jó pizzázó helyek, a házi más, azt rakok rá amit akarok és szeretek.


    Most nézem meg a filmet, elmázoltam az időt, mert ezt nem lehet festésnek nevezni, kritikán aluli az eredmény. /nincs kész/

  13. 2019. január 21. 13:24282264.

    Szervusztok


     Ildike, ez az aranyos hivogató invitálásnak nem lehet ellentállni. Maga az út is kellemes a fák között, a csodás illat és a csend. Kösz a kávé, Julika nekem is hagyott. A kandallóban még ég a tüz, egy kicsit meg is pihentem, söt egy kicsit még keresztrejtvényt is fejtettem. Mivel senki nem jött én is vissza indultam.


    Sacika, gyönyörüek az orchidák. Kicsit irigykedve néztem. Az enyémek nem akarnak virágozni.


    Anikó, én nem szeretem a pizzát, de ez olyan étvágygerjesztő volt, hogy szivesen megkostoltam volna.


    Magdika, nagyon várod a tavaszt, hogy már ültetsz?


    Vajon hol vannak  a többiek? Remélem mindenki jól van.


    Itt ragyogó napsütés van. Hó már csak foltokban látható. Közben isteni friss kenyér illat terjeng nálam. Most sül a kenyerem.


    Legyen szép és eredményes hetetek

    előzmény:
    franci47 (282262)
    2019-01-21  11:35
  14. 2019. január 21. 13:08282263.

    Köszönöm!!!!!

    előzmény:
    franci47 (282262)
    2019-01-21  11:35
  15. 2019. január 21. 11:35282262.

    Julika, tegnap este 3/4 10-kor nézd meg. Akkor küldtem.


    Ma ujra, most.

    előzmény:
    franci47 (282261)
    2019-01-21  11:31
  16. 2019. január 21. 11:31282261.

    Julika, Háromnegyed 10-kor elküldtem, akkor mikor a többieknek is.


    Mindenki megkapta?


     


    Elküldtem Julika neked újból.


    Jó szórakozást. 

    előzmény:
    BiriBiri (282260)
    2019-01-21  10:47
  17. 2019. január 21. 10:47282260.

    írtam egy hosszút, aztán eltoltam....láttam, hogy írtad, a Találkozásnak meg van a 14. része...gyorsan oda kapcsoltam és a feliratot nem találtam, megnéztem, hogy nem töröltem? de nem, de közben bezártam a gépet. 


    Olyan kedvesen invitáltál, maradhattam volna nyugton, megnézhettem volna utána, de olyan izgatott lettem..és ez lett a vége. 


    Nyomtatványokat kerestem, azt kellett kinyomtatni, ebéd után viszem a dokihoz, aztán a varrókába. ha megvan a 14. felirata megint kérem..én vagyok a Vera II. 

  18. 2019. január 21. 09:57282259.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ildikó...olyan szívet melengető a beköszönésed.....a régi szép napokat idézi, amikor gyakran jártunk a Menedékházunkba ünnepelni, vagy csak megpihenni együtt....már nem értelek ott, de láttam van kávé is...melléülve várom a többieket....


    Annuska ....köszönjük a jókívánságaidat,  szép virágot.


    Marika...neked is köszönet......az orchideád az a fajta ami az enyém is....ha jól emlékszem te nemrég kaptad.....én a 70.szülinapomra....ami ugye nem most volt.....azóta is minden évben virágzott, de ilyen háromszálas most volt először.....


    Anikó....finom lehetett pizzád.......nem mondható szegényesnek...


    Julika....csinos vagy , mint mindig...biztos sikeres eseményen voltál....


     

    előzmény:
    franci47 (282258)
    2019-01-21  08:15
  19. 2019. január 21. 08:15282258.

    Jó reggelt Menedékház. 


     


    A Menedékházhoz vezető út  szép tiszta, nem kell félni, nem csúszik, szinte majdnem tavasz van.  Igaz, én még nem látom a hóvirágot,de majd lassanként a naposabb helyeken már kidugja kis fejecskéjét a kis zöld levelek után, szinte már egy kis fehér pöttyöt látni is.  Az én kiskertemben még sehol sincs. 


    Jó meleg van, le lehet venni a kabátot, tea az asztalon, hozzá minden, amit kivánsz, méz a csuporban választhatsz teát, cukor kell? Várlak a kandalló mellett a fotelben, kicsit a pléddel betakarózva,mert az olyan kellemes. Itt a mult heti Nők Lapja, hátha beleolvasol. Találtál benne jó cikket? Légy szíves jelöld be. Nyugodtam fejts bele a keresztrejtvénybe, maja a következő érkező folytatja, de akár meg is várhatsz. 


    A számgépet nyugodtan kapcsold be a Találkozások 14 része is megérkezett az éjjel, nézd meg, én is azt néztem épp az előbb. Tegnap késő éjjel megnéztem a 13-as részt. 


    Kicsit még várok, aztán visszaindulok, már korán feljöttem, hátha találkozom veletek. 


    A holdat nem sikerült meglátnom, de talán nem vesztettem nagyot, láttam a képernyőn. Egyszer már láttam ilyen "vérholdat", lenyűgöző látvány volt. 


    Magdikám a mosolygós  kép festményét nem tettem közzé a fb-on, mert tervem van vele, csak később viszem el ..... talán. 


    Az én pizzám is finom lett ám maradt pár db, bár sokat sütöttem, 1 kg lisztből, ide a Menedékházba nem hoztam. 


    Marika, örülök, hogy láttalak.


    Lassan elballagok, a visszaút is szép lesz, már  a nap sugarait is látni vélem, lelki szemeimmel már minden fényárban úszik. 


     

  20. 2019. január 20. 19:28282257.

    Köszönöm Magdikám, finom is lett, kár hogy nem volt kosztosom.

    előzmény:
    harangvirag08 (282255)
    2019-01-20  15:43
  21. 2019. január 20. 17:32282256.

    SACI!


    Szeretettel köszöntöm mindkét Sacit névnapjuk alkalmából!


    Sokat gondoltam rátok.Biztos szépen telt az ünnep.


    Sok finomságot készítettél.A sütiket megkóstoltam.Köszönöm.

  22. 2019. január 20. 15:43282255.

    Olyan aranyos ....azt hittem káprázik a szemem....az előbb a Fb-on  még fekete-fehérben láttam. Nagyon jó!!!


    Nekem is van egy sálam...Sacitól...még Baracskán "néztem le róla". Van amikor kotorászok a sálas fiókban ...és csak úgy körbe tekerem a nyakamon ....értitek ...ugye .


    Anikó csuda jól néz ki a pizzád.


    Voltam ebédelni , degeszre ettük magunkat.Csomagot is kaptam ,legyen holnap mit ennem.Arra is rossz volt a holdjárás....mindenki nyavalygott.J az ízületeit érezte, D. sem volt jó formában....nemsokára indulnak vissza Bp-re.


    Sacikám ...gyönyörű az orchideád.Most én is ilyen sáslevelűre gyúrok. Az enyémek is virágzásnak indultak, de akkorák a levelek...mindig attól tartok leesnek az ablakpárkányról.


    Julika ....csinos vagy.


    Megyek ...befejezem a filmemet.

    előzmény:
    franci47 (282254)
    2019-01-20  14:55
  23. 2019. január 20. 14:55282254.

    Csinos vagy Julika, nem is kell visszaadni. 


    Bea adta oda, előbb mint én adtam volna valamit is. 


    Viseld egészséggel, és örülök, hogy neked tetszik. 


    Menj nyugodtan, szép vagy benne.  


    Nagyon örültem, hogy láttalak, főleg annak, hogy örülsz is. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (282253)
    2019-01-20  14:30
  24. 2019. január 20. 14:30282253.

    Szervusztok!


    Mindjárt indulunk...de előtte mondtam Timi fényképezzen le. Ildi tudja miért..na, azért, mert az a sálat tőle kaptam amikor ott volt nála a találkozó. Olyan forróság volt, hogy a vonat ablakai nyitva voltak és az én fülem már akkor is nagyon érzékeny volt. Ezt adta ide Ildi, hogy ezzel védjem. Először arra gondoltam, majd vissza adom...de aztán úgy megszerettem, hogy megtartottam. persze egy szóval sem mondta, hogy adjam visszaAmikor felveszem, vagy csak meglátom mindig ott vagyok egy kicsit, az olyan élmény volt, hogy nem lehet elfelejteni. Szóval most is nosztalgiáztam  egy kicsit Eddig szakadt a hó, most elállt, és nem maradt meg . Mentem

  25. 2019. január 20. 13:09282252.

    Szervusztok.


    Valamit kellene kezdeni magammal, nincs konkrét bajom, csak..... Délelőtt elment az időm a pizza sütéssel, előbb akartam végezni, nem tudom hol tököltem el az időt.


    Saci gyönyörű a virágod, engem újabban nem szeretnek, lassan mindegyik tönkre megy mellettem. Finomakat sütöttél, nekem van még karácsonyi maradék a fagyóban, de nem kívánom.


    Olyan egyszerű a Holdra fogi a bajokat, minthogy nagyobb bajra gondolnék, amúgy is riogatom magam néha, amiért már úgy gondolok, hogy mégsem a Hold a ludas.


    Magdi a The Heirs már 5 éve itt lapul a gépemen, ideje lenne megnézni, amúgy is szeretem Lee Min Ho-t. Akkoriban nagyon meg akartam nézni, aztán mindig jöttek újabbak.


    Ildi kösz a hangos novellákat elmentettem, majd fekvős időszakomban meghallgatom. Jó lenne megvárni a film másik részét , legalább kettőt nézhetnék egyvégtében, talán estére kész lesz.


    Borsika jó hogy jöttél, gyere a társaságba, igaz néha itt is leül az aktivitás.


    Annuska persze hogy muszáj volt cipekedni, másképp nem ért volna haza a cucc, minden nap meg mégsem mehetek. Aranyos vagy hogy aggódsz, köszönöm.


    Julika kellemes ünneplést, a zenekar már megéri hogy elmenj.


    Mai pizzám:

Címlap

top