Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. január 20. 12:00282251.

    Gyönyörű...


     

    előzmény:
    Rolta (282249)
    2019-01-20  11:55
  2. 2019. január 20. 11:55282250.

    Már fogalmazni sem tudok .Helyesen így hangzik: a harmadik nem annyira....nekem sok volt benne a misztikum.

    előzmény:
    harangvirag08 (282248)
    2019-01-20  11:53
  3. 2019. január 20. 11:55282249.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt is havazott éjjel egy fátyolnyit, de már el is olvadt...


    A tegnapi nap után a mai nyugis.....vsak Veráékat várom ebédre, ami ugye  ugyanaz, mint a tegnapi....


    Ildikó.....mindent megkaptam...kösz....legyen szép az ünneplésetek Anitával....


    Anikó.....próálunk sok mindent a hold állásra fogni....lehet, hogy nem is bűnös mindnben??


    Erika.....jobban vagye? Használ a gyógyszer?


    Annuska....a félig jó/vagy félig rossz eredményeid ellenére kívánok jobbulást.....én még nem voltam lábt nézetni....minden np úgy kelek, hogy ma biztos jobb lsz...


    Julika....kellemes délutánt....a Csík zenekart elirigylem...nagy kedvenceim


    Pötyike....nagyon ügyes vagy az újabb alkotásaiddal....ugye majd megmutatod?


    Magdi...téged már elkapott a mag vételi láz.....engem idén nem érint meg.....sőt....félek hogyan tudom rendbentartani ezt a zsebkendőnyi kertet.....


    Borsika....neked is minden jót....vigyázz magadra...nem megfázni....okosan étkezni...


    Marika rég volt.....várjuk..


    A névnapi ajándékaim egyik kedvenc része, hogy megkaptam nászasszonyomtól /mennyivel szebb az anyatárs, amit Ilike szokott  használni/...... a Zarah első részér........Saci meg a második részt......nagyon örülünk.....egyuttal megoldódott számomra a Vera szül.napi ajándéka...talán arra megjelenik a harmadik rész, ami az övé lesz...


    Szeretném nektek megmutatni a most nyíló orchideámat.....szeret engem én meg imádom....90 cm magas, három száron 31 óriási virágfejet hozott......szinte látni lehetett ahogy pattogtak ki a bimbói......a kép korántsem adja vissza a szépségét..


     


     

  4. 2019. január 20. 11:53282248.

    Sziasztok!


    Ildikém megkaptam a küldeményt ....köszönöm....rendet raktam a filmjeim között.


    Ma nagyon ráérős délelőttöm van .Nem főzök ....megyek majd ebédelni.


    Meghallgattam a novellákat. Az első kettő nagyon megérintett....a harmadikban nem sok volt a misztikum.Lehet, máskor ...meghallgatom újra.A hang nagyon kellemes....tényleg csukott szemmel ....messzire el lehet kalandozni.A név nagyon ismerős ....talán majd rájövök....honnan.


    Itt derült, napsütéses idő van....jól kihozza a porcicákat.


    Ismételten elültettem a tavaly vett frézia hagymákat.Egész évben meg sem mozdultak. Ősszel kiszedtem őket a cserépből ...papírba raktam ....most meg hajtanak.Kíváncsi vagyok mi lesz belőle.Az amarilliszem szépen hajt ....de még kint van a kazánházban.


     


     


    Délután befejezem a filmet....a szokásos időhúzás az utolsó részeknél ....sok mindenre nem lesz magyarázat .....de akkor is szeretem.


    Julika érezd jól magad.Az ünnepséget nem kívánom ....de a Csík zenekart ....nagyon !.


     


     


    Marika ...nagyon hiányzol ....gyere a diófa alá !!!!!


     


     


     


     


     


     

  5. 2019. január 20. 11:41282247.

    Szervusztok


     Sacika, kis Sacika névnapotok alkalmából nagyon sok boldogságot, jó egészséget  kivánok.


    Ildike,, Bencének jó pihenést a vizsgákután. Talán nem is olyan rettenetes az az alkotás. Remélem rásegitéssel tudsz majd piheni.


     


    Anikó, ügyes voltál, hogy nem hagytad magad  a patikában. Muszáj volt annyit cipelni.?


    Magdika,  neked is valami segitő kéne az alváshoz. Ezek szerint sikerült a háztartást feltölteni. Remélem nem mély a seb és gyorsan el fog tünni.


    Pötyike, igazán kreativ vagy Te is.


    Julika, jó szórakozást .


    Erika, mit intéztél a dokinál??????????????????,,


    Borsika, itt is por hó esett. Könnyebben tudod kezelni már a géped?


    Marika, rég jelentkeztél. Hogy vagy?


    Én is tul vagyok már a hóseprésen. Közben elpakoltam a tegnap kimosott és megszáradt ruhákat.


    Kellemes napot kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (282246)
    2019-01-20  10:08
  6. 2019. január 20. 10:08282246.

    Szervusztok!


    Itt eset a hó, 5 kor már azzal kezdtem a napot, hogy sepertem . Aztán tele volt pakolva mosógép, bekapcsoltam, Timi fehér munkaruhái már itt szárdnak mögöttem, Az ebédhez csak egy kis hagymás krumplit kell főzni és más dolgom nincs. Ebéd után hajat mosok, fél 4 kor megyünk a Csaba Gyöngyébe, gála műsorra. A Magyar Kultúra Napja alkalmából lesz. Ilyenkor kitüntetést adnak, Megyerről a Vera kapja, ami időtlen idők óta volt a nyugdíjas klub vezetője, most befejezte, elismerik a munkáját..megyünk tapsolni neki. A Csík zenekar is fellép.


      Ildi!..Megkaptam a küldeményt, köszönöm!!!!

  7. 2019. január 20. 10:08282245.

     


    Az alábbi hangoskönyv, írója, ajánlója. 


     


    "Ara Rauch az útkeresők írónője. A Csak engedd meg, Megnyugvás és az Álomfejtés éppen azoknak szól, akik még keresik a bizonyosságot, még csak figyelik az Angyal érintését, még nem teljesen vannak tudatában annak, hogy tényleg mindig ott van, és vigyáz rájuk. E három novella meghallgatása után, egy érzelmileg felemelkedett, töltött állapotba kerülhet a hallgató. Mondanivalója tovább él az emberben. Olyan gondolatokat, érzéseket szabadít fel, ami által biztosan gazdagabbnak érezhetjük magunkat."

    előzmény:
    franci47 (282244)
    2019-01-20  09:17
  8. 2019. január 20. 09:17282244.

    Jó reggelt. 


     


    Borsika, köszönöm szépen  a hold állással kapcsolatos  ismertetőt.m 


    Majd közben előveszem /elmentettem/ egész hétre szól. 


    Itt nem esett hó, látod az időjárás ezért annyira más-más mindenhol.  Van ahol  beválik az időjós  "jövendölése", van ahol egész más. 


    Ma sok mindent találtam, talán attól is függ, hogy ébredek, mert  az érdeklődésemet felcsigázza, van amikor semmi sem érdekel. Azt írják, lájkoljuk a megszerzett kedvenc oldalainkat, mert különben elveszítjük, és kizár minket a Fb-ok. Nem tudom lejjebb lévő iméles dolgot elolvastátok-e. Mostanság itt is nagyon kevés az információ. 


    Sacikám örülök, hogy jól sikerült a névnap, hát hogy is sikerülhetett volna rosszul a te családodban. 


    Magdikám,  főleg rád gondoltam, amikor  Ara R. három novellájának hangoskönyvét  láttam. Még nem néztem meg, csak megtaláltam. Ide teszem, hátha valakit érdekel, vagy Julika, varrogatás közben meghallgatja.  Majd én is azt teszem, talán a délutáni pihenés közben. 


    Még az este elküldtem a feliratot, egyiket azt hiszem délután. Remélem megtaláltátok.  Egy igen jó lenne. Talán a 14.rész is meglesz ma, erőt vesz magán Szebszisz és megcsinálja. A Devilis-nek még nincs újabb felirata. Jó lenne, ha a többi része is fent lenne már. Drukkolok a gyógyulásért. 


    Bencétől megkaptam a letöltött filmet a harmadik részt is. A szexen kívül azért vannak ott gondolatok, sőt az én aggodalmam is, vajon mi jön ki belőle a végén. Most ez a 2. rész hagyott a végén egy kíváncsiságot. Majd megnézem, ha lesz időm. Sok időt elvett a festegetés. Még mindig festői rendetlenségben vagyok. 


    3 novellal hangoskönyv


    Mindenkinek szép vasárnapot kívánok. 


     

    előzmény:
    BORS (282243)
    2019-01-20  07:58
  9. 2019. január 20. 07:51282242.

    Jóreggelt kívánok, legyen szép  Vasárnapotok!


    Szia Sacika, vettem a finom sütiből, köszönöm a kínálást. 


    Hogy vagytok, ..aludtatok-e nyugalmasan az éjszaka?  Remélem nem zavarta a pihenéseteket, ez a holdállás- zavaros időszak.  Nekem ez  éjszaka volt a csúcs szenvedésem. Szinte szemhunyásnyit sem aludtam.  Hát, nem is tudom,  ..rám hatnak-e a jelenségek, de  annyi bizonyos,  hogy  elfáradtam, mintha  egész éjjel havat lapátoltam volna. Nosza,  ..ma ki is megyek és  megmozgatom berozsdásodott  végtagjaimat,  és elsöpröm a frissen esett hóréteget,


    ..ettől biztos  jól elfárdok  és lesz alvás  ma éjjel.Igen, ..bizony, itt  szép csendesen  esik a hó. Amolyan  sima  "porhó". Nem nagyszemű.  de így is  nagyon szép.  Igaza lett az időjósnak. Emitt  küldöm a holdnaptárt,  ha valakit esetleg  érdekel. Én "ráhúztam" a tartalmát az én  megfáradt,  nyúzott   esetemre.


    Türelmet kérek. Majd beillesztem, egyelőre   beszorult az egerembe a link.: - )))


     

    előzmény:
    Rolta (282240)
    2019-01-19  20:39
  10. 2019. január 19. 20:42282241.

    Elfelejtettem köszönni....szép estét Mindenkinek!


    Most értem csak ide......és kezdek majd visszaolvasni....


    A mai vendég fogadó napunk jól sikerült.....azért kicsit elfáradtam......ho9lnp már könnyebb lesz és a mai estét is csak pihenéssel fogom tölteni...

    előzmény:
    Rolta (282240)
    2019-01-19  20:39
  11. 2019. január 19. 20:39282240.

    Drága Barátnőim! Így együtt szeretném megköszönni nektek....a kisebbik nevében is.... a mai kedves köszöntéseteket. a sok szép virágot.....meghívlak benneteket egy virtuális sütizésre

  12. 2019. január 19. 18:40282239.

    Kedves Sacika,Neked és KisSaci lánykádnak Boldog névnapot  és minden szépet és jót,  egészséget, boldogságot kívánok szeretettel.

  13. 2019. január 19. 18:07282238.

    Magdikám,  lehet, hogy a szüke árnyalatát láttad, egyszer azt már hoztam, vagy megnézted a következőt is.


    Úgy látom ugyanazon képek itt is, csak más a körités. Valami gyermekkori trauma hatására lett ilyen Xmánisás ez a férfi, csak itt már talán elárul valamit. 


    Most találtam egy másik letöltést és az nem szakadozik ennyire. Haza jött Bence és most letölti nekem az Ncorról. 


     


    Köszönöm a jó kívánságokat Anitának, a tortát nem kellett sütni, csak összeraktam, kicsit módosítottam, aztán majd meglátjuk ehető-e vagy nem.


    Köszönöm a gratulációkat is Rebi nevében.  Majd pénzmag lesz és  egy kis festemény, talán majd egyszer csak úgy érzem, hogy nem kell tovább belerondítanom a képbe.  /Bocsánat Annuska/ 


     


    KÜLDTEM EGY FELIRATOT A THOUSAN D. SOROZATHOZ.


    A másik talán kész lesz éjszaka. 


    A Lee Min Ho-s sorozat már olyan régen le van töltve, és még mindig nem néztem meg. 


    MÁS:


    Tegnap Bea jött, hogy sok imélcím kikerült  jelszóval együtt, főleg a  Friméles címek.  Meg kell változtatni a jelszavakat. 


    Ha még nem tettétek meg, akkor most csináljatok másik jelszót. 


    Azért olyan régen léptem be a frimélbe, aznap reggel, nem engedett be, azt kérte csináljak másik jelszót. Megcsináltam, bár először huzakodtam, gondoltam valami baj van. Én nem voltam a listán. Listát ne kérjetek tőlem, nem tudom, hogy hol van. 


    Már tegnap meg akartam írni, de elfelejtettem. Remélem elolvastok idáig. 


     

  14. 2019. január 19. 17:36282237.

    Köszönöm a filmet....bele néztem ...mintha a nyáron már láttam volna.Nem tudom ki, hogy van vele ...de nekem olyan sok minden kiesik a fejemből.A filmekről pár soros jegyzetet csinálok .....mert néhányat kivéve ...alig emlékszem.


    Anitának sok boldogságot kívánok ! Biztos finom a torta.


    Az éjszakáim nekem is rosszak...megint jelentkezett a visszatérő álmom ...olyankor szinte kótyagosan ébredek.


    Anikó ...a The Heirs-t nézem a Sorozatbaráton.A Good bye ....is szép film volt.

    előzmény:
    franci47 (282231)
    2019-01-19  12:40
  15. 2019. január 19. 17:13282236.

    Sok boldogságot Anitának, szép ünneplést holnapra. Milyen tortát sütöttél?


    Szerintem nem a géped lassú, nálam is nehezen tölt be.


    Holnapra én is terveztem pizzát, kipróbálok egy receptet, aztán vagy sikerül, vagy nem.

    előzmény:
    franci47 (282235)
    2019-01-19  16:13
  16. 2019. január 19. 16:13282235.

    Olvastam a holdállásról, már napok óta ilyen állapotban vagyok.


    Ma beveszem a rásegítőt. Egyszer már aludnom kell. 


    Ma megcsináltam a tortát Anita részére. Elmúlt szülinap lesz  holnap megtartva. 


    Azt hiszem pizzát sütök, mert vacsoraféle lesz. Azért féle, mert annál korábbi időben lesz.


    Ma festegettem, és tegnap délután is.  sok idő elmegy,mire valamennyire rátalálok a megoldásra. 


     


    Hűtőládában a kutatások közben rátaláltam a karácsonyi süteményre. Most elővettem.


    Mindjárt porszívózok egyet. Talán némi rend lesz. A filmbe belenéztem, hasonló mint a szürke árnyalat. 


    Nehezen indul a videa, közben megáll. Lehet, hogy a gépem túl lassú. 


    Julika, ma várom a filmünket,mármint a fordítást.. Remélem így is lesz. már letöltöttem a két db filmet, azt hiszem el is küldöm most nektek. Ha az éjjel lesz kész, mint szokott, és ébren leszek, akkor küldöm a két feliratot is. 


     


     

    előzmény:
    ancsa46 (282234)
    2019-01-19  14:51
  17. 2019. január 19. 14:51282234.

    Szervusztok.


    Ma volt a főzős napom, ezzel mára ki is merült a tevékenységem.


    Ildi, mindenféle Hold állás kezdődik, biztos ez okozza az alváskimaradást, és ez még csak az eleje. Köszönöm a filmet, elmentettem.


    Gratulálok Rebekának a diplomaosztóhoz, biztos szép ünnepség lesz. Szerintem a boríték aminek  leginkább örülnek a fiatalok, ha csak nincs konkrét kívánság, a benne lévő pedig a lehetőségektől függ.


    Magdikám melyik  ez a jó film? Én a Good bye my love-t nézem, ez is jó.


    Pötyi szorgalmas vagy, kíváncsi vagyok, biztos aranyos kis figurákat készítesz.

  18. 2019. január 19. 13:37282233.

    Sacinak és lánykájának is boldog névnapot kívánok!!!

  19. 2019. január 19. 13:34282232.

    Sziasztok!


    Itt vagyok, nem vesztem el. El vagyok foglalva nagyon . Alexa nem hagyott nyugodni, hogy varrjak mást is...addig nyúzott amíg elmentünk venni hozzá anyagot (filcet).


    Most itt van egy csomó anyag..kénytelen vagyok feldolgozni..pedig nagyon sziszi-fuszi munka.


    Kis állatfigurák amit felfűzve a gyerekszobát lehet vele díszíteni. Mindene kézzel készül, ha kész lefényképezem.


    .......................................


    Befutott a lányom, eldumáltuk az időt..ezt meg nem küldtem el. Remélem még megkapjátok.

  20. 2019. január 19. 12:40282231.

    Mindenkinek szépe napot. 


    Láttátok ti is a Szürke 5o árnyalatát. 


    Most találtam meg a Sötét 5o árnyalatát. 


    A sötét ötven árnyalata


    Magyarul beszélő. 


     


    Az éjjel alvásom egy kalap sz-t sem ért. Sokat virrasztottam, Magdikám, akár írhattál is volna mit nem találtál. /amúgy is mit nézel? Én most a Péter H-os  sorozatot kezdtem el./ De most belenéztem a fenti címűbe, 2 órás, majd be kell osztani. 


    Itt szomorkás az idő. 


     

  21. 2019. január 19. 12:40282230.

    Ez jó végszó volt!! Semmi munka...már én sem csinálok ma semmit. megfőztem az isteni húsos csont levest holnapra, Timi nagyon finom thai húsos zöldséges ragut csinált...meghozták a brikettet...ennyi mára elég is volt. megegyek a szobámba újságokat olvasni

    előzmény:
    harangvirag08 (282228)
    2019-01-19  12:31
  22. 2019. január 19. 12:35282229.

    Sziasztok!


     


                                 Sacikám, sok szeretettel köszöntelek  lányoddal együtt. 


                               Kívánok nektek sok boldogságot, szerencsét, jó egészséget. 


     


     


     


     

  23. 2019. január 19. 12:31282228.

    Sziasztok!


    Saciéknál már biztosan készen van a finom ünnepi  ebéd.


    Kissacit is sok szeretettel köszöntöm!


    Megtettem a mai körömet..Voltam a piacon...a tojásosokon és néhány savanyúságos áruson kívül  alig volt valaki.Hamar végeztem.


    A mai mozgásom így meg is volt.


    Az éjszaka majdnem szétrobbantam a méregtől.A sorozatom 13. részénél nem volt magyar szöveg.Aztán addig próbálkoztam míg végül valahonnan csak előjött.Igen sajnáltam volna ...mert jó ...és hát már egy csomó idő elment vele.


    Kicsit pakolászok ....aztán  olvasok, filmezek....stb....de semmi munka.

  24. 2019. január 19. 10:43282227.

    Szervusztok!


    Én is minden jót kívánok Sacinak!!!!A FB Magdi háta mögött már köszöntettem. 


    kellemes kor tavaszi idő van...Timi kiment Zsuzsiékkal a piacra és vissza fel hoztak fa brikettet. Jöhet a hideg. Fő holnapra a húsos csontlevesem, Timi thai kaját főz. Délután filmezek és varrok. Olyan kényelmes hétvégét tervezek. legyen nektek is olyan!!!

Címlap

top