Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. január 16. 16:30282201.

    Julika, Magdi, Saci, küldtem imélt. 

  2. 2019. január 16. 16:04282200.

    Szervusztok.


    De jó sokat írtatok.


    Ahogy terveztem ma sikerült a városi menetel, sajnos csak fél sikerrel járt a sok ügyintézés, az egyik gyógyszeremet nem sikerült kiváltani, ugyanis rendes receptre írták a 90 %-os  helyett, így holnap kezdhetem az intézkedést, így nem váltottam ki, kicsit sok lett volna. vagyok, és még el is fáradtam.


    Julika nagyon szépek a munkáid, anno én is próbálkoztam a lyukhímzéssel, sajnos nem sok sikerrel, így a szekrény mélyén lapulnak.


    Erika nagyon drukkolok, hogy rendeződjenek az eüs dolgok, nem kis szorongást okoz a bizonytalanság.


    Annuska jó eredményeket kívánok, nagyon várom a jó idő jótékony hatását. A derekam egyenlőre csak gyógyszerrel viselhető el, majd igyekszem kicsit pihentetni. Köszönöm a dicséretet, igyekszem hogy jobb legyen.


    Magdi ez a metszéses történet olyan ismerős. Nálunk is mindig eltért a véleményem. A nászom egyszer lecsutkázta az öreg sárgabarackfákat,én már temettem a gyümölcsöst, de soha annyi gyönyörű termést nem láttam még, mint akkor az évben.


     

  3. 2019. január 16. 15:17282199.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ez a téli tavasz ngem is nagyon megvisel....udvarunkban  védett helyen 15 fok van....


    Köszönöm a Verámnak küldött gratulációt és a korábban küldöttet is....


    Eseménytelen a napom ....kis rendrakás, ami csak annyi, hogy reggel végig futok a házon ott ahol a papok táncolnak...


    Holnapra csináltam egy érdekes ebédnek valót....maradék főtt krumpli szeletek sült kelbimbóval....tejföllel leönve....aztán majd az én felemre sajt...kíváncsi vagyok milyen lesz....


    Reggel vásárcsarnokba készülök......sok minden kell és most szeretném én kiválasztani.....a hét vén disztoros lesz....töltött káposzta, sültoldalas, böllérmáj, valamilyen köret, párolt lilakáposzta.....mindezt két napra tervezem......Vásárlás után fodrász...már nem merek tükörbe nézni.....Nem kell sokat gyalogolni, de nem tudom hogy bírja a lábam.....a változatosság kedvéért most úgy eldagad , mint nyáron....


    Annuska ....kívánok jó eredményeket....jó, hogy a fiad el tud vinni...


    Julika.....szép a himzésed....nekem is van jó pár, anyukám egyik kedvenc himzése volt..


    Erika...neked is legyen szerencséd a dokival....találja meg a bajt és a gyógyítás módját...


    Ildikó.....mész e csk-hoz, vagy már megszületett a baba?


    Én még csak most nézem az Angyali szemeket....még az elején tartok, de már párszor megkönnyeztetett.....Szent elhatározásom, hogy soha nem kezdek el semmit, amig minden része nincs itt..


     

  4. 2019. január 16. 15:17282198.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ez a téli tavasz ngem is nagyon megvisel....udvarunkban  védett helyen 15 fok van....


    Köszönöm a Verámnak küldött gratulációt és a korábban küldöttet is....


    Eseménytelen a napom ....kis rendrakás, ami csak annyi, hogy reggel végig futok a házon ott ahol a papok táncolnak...


    Holnapra csináltam egy érdekes ebédnek valót....maradék főtt krumpli szeletek sült kelbimbóval....tejföllel leönve....aztán majd az én felemre sajt...kíváncsi vagyok milyen lesz....


    Reggel vásárcsarnokba készülök......sok minden kell és most szeretném én kiválasztani.....a hét vén disztoros lesz....töltött káposzta, sültoldalas, böllérmáj, valamilyen köret, párolt lilakáposzta.....mindezt két napra tervezem......Vásárlás után fodrász...már nem merek tükörbe nézni.....Nem kell sokat gyalogolni, de nem tudom hogy bírja a lábam.....a változatosság kedvéért most úgy eldagad , mint nyáron....


    Annuska ....kívánok jó eredményeket....jó, hogy a fiad el tud vinni...


    Julika.....szép a himzésed....nekem is van jó pár, anyukám egyik kedvenc himzése volt..


    Erika...neked is legyen szerencséd a dokival....találja meg a bajt és a gyógyítás módját...


    Ildikó.....mész e csk-hoz, vagy már megszületett a baba?


    Én még csak most nézem az Angyali szemeket....még az elején tartok, de már párszor megkönnyeztetett.....Szent elhatározásom, hogy soha nem kezdek el semmit, amig minden része nincs itt..


     

  5. 2019. január 16. 14:50282197.

    Szervusztok!


     


    Csak jelezni jöttem, hogy élek.......csak nem vagyok jól.......járom az orvosokat, de nem történik semmi javulás. Viszont sok orvost megismertem.....Holnap egy új orvossal találkozom, talán ő kitalálja mi a bajom.


     


    Julika nagyon szép a terítőd.......nem kis türelem kell azt a sok apró lyukat kihímezni...


    Ancsa nagyon tetszik a képed, Francikáé is....öröm nézni az alkotásaitokat.....


    Írtatok a harangszóról....mi egy olyan téren lakunk, ahol három templom van......este szeretem hallgatni. Napközben néha észre sem veszem, hogy harangoznak. Lakik az utcánkban egy idős férfi, aki feljelentette a templomokat, mert hangosan harangoznak. Érdekes, hogy kb. 15 éve lakik itt és csak most kezdte zavarni. Persze nem történt semmi, a harangszó ugyanúgy szól...


    További szép napot!

  6. 2019. január 16. 14:39282196.

    Sziasztok


     


    Most olvasok vissza, mint írtam, tegnap ma a MAGAMÉ vagyok.


    Sk. dolgaimmal törődtem, legelőször is reggel nagyon fájt mindenem, ugye régen voltam kezelésen, így kisit gyógyítottam magam.


    Aztán azt gondoltam festek, NEM, rajzoltam.  Nem tudom ki az, majd  Fb-os rajzos albumban lesz. Nem lett remekmű, de az enyém.


     


    Julika elküldtem az utolsó négyet.  /16 részes, mivel a most 4 rész nincs meg neked itt találod a tartalmat is./ Minden megy a telefonodra is.  Az imélt jelzi az enyém, meg is tudom nézni, de nem csinálok semmit telefonon a levelezőmben. Azt csak a számgépen. Így nem veszhet el. 


     


    A találkozások további részei szerintem jövő hét elején lesznek fent.  Jó szórakozást. 


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (282192)
    2019-01-16  13:32
  7. 2019. január 16. 14:37282195.

    Magdi!


    Igen, jó volt a film és ezt a zenét lehet hangosan is élvezni!!!!

    előzmény:
    harangvirag08 (282193)
    2019-01-16  14:14
  8. 2019. január 16. 14:35282194.


    KÖSZÖNÖM!!!!! Most igazából letöltettem nem csak megköszöntem!!!!!

  9. 2019. január 16. 14:14282193.

    Sziasztok!


    Nálunk tavasz van ....aztán majd jön a böjtje.


    Délelőtt levágtam a garázsban a leander elvirágzott részeit.Holnap haza hozom Tómalomról a kis fűrészt és levágom az egyik régi ágat ....így legalább formás lesz.Egyébként is elég öreg már.Zs majd szóváteszi, hogy megint " növényt gyilkoltam "/ ha egyáltalán  észreveszi /. Nem értik ,hogy a metszéstől csak szebb lesz. Igaz hajdanán én is majdnem bőgtem amikor a Férjem vágta le a gyümölcsfákról a / szerintem szép /vesszőket.Idő kellett mire rájöttem ez szükséges.A tavasszal nagy  metszések lesznek a kertben. Remélem még működik az a cég akik már dolgoztak nekünk.


    Annuska...én is ma kértem időpontokat.Reumára ...márc 25-re kaptam.Jó, hogy csak fürdőjegy kell ...ha komoly baj lenne mi maradna....hiszen már a privát orvosnál is várni kell.Rossz belegondolni.


     


    Julika ...milyen volt a film?Élvezhető volt a zene,nem volt túl hangos?Igen régen voltam moziban.


     


    Legyen szép a délutánotok.


    Én már semmi érdemlegeset ma nem csinálok.Teszek egy kört a másik házba.Olvasok ...megjött a Nők Lapja ...este meg filmezek.Még nem kezdem el a Találkozásokat .....megvárom míg minden rész/ felírat itt van.A Sorozatbaráton kezdtem el a The Heirs-t   ...jónak ígérkezik.

  10. 2019. január 16. 13:32282192.

    Ildikém!


    Már megint velem van a baj. Most akartam letölteni a következő 4 részt és nem találom sehol. valahogy kitörlődhetett a telfonon..kaptam egy csomó felesleges dolgot, szanáltam és valószínű a link is ment vele. nagyon kérlek, küld el még egyszer. Máskor azonnal mentem, megnéztem, most csak az írtam, megkaptam. Ebből is tanultam. 

  11. 2019. január 16. 13:16282191.

    Szervusztok


     Ildike felszólitására jelentkezzem, Itt vagyok.


    Sacika, bocs, ha utolag , de annál nagyobb szeretettel kivánok minden szépet és jót Verának.


    Ildike, nekem még igy átjavitva is nagyon tetszik a fás  liget, s a távolba vezető utattal. A vers nagyon kedves. Régi szép emlékeket ébreszt. Annó sokat nyaraltam Nagyimnál Sz.fehérváron. Ott az esti  és a reggeli harangszó mindig hallatszót és figyelmeztettett. Tegnap nagyon sokat mászkáltál és tevékenykedtél. Használt a csk?


    Anikó, ez a kép nagyon jó. Már sokszor mondtam, de csak ismételni tudom magam, nagyon ügyesek vagytok Javul a derekad?


    Kedves Lányok, sajnálom, hogy Ti is a rossz alvók táborába tartoztók. Én azzal vigasztalom magam, hogy a tél, az egészségem állapota, na meg az a tény, hogy fiatalodók okozza ezt a problémát.


    Pötyike, mi csinálsz most filcből?


    Julika, milyen volt a film? Igazán tevékeny vagy. Mindig csinálsz valami szépet. Sok órai munkádat dicséri ez a teritő is.


    Nálam csendesen telnek a napok. Annyi a napi változás, hogy hol hosszabb hol rövidebb telefonbeszélgetéseket folytatunk az unokámmal, na meg Skypon Ricsivel. A fiam tegnap meghozta a háziorvostol a laboreredményeimet. Két hosszú oldal. Nem  dicsekedhetek vele. Holnap reggel szemészet és MRI. Korán jön a fiam értem. Közben egy kis takaritás, rendcsinálás. Tegnap egy kis falfurás volt, majd gipszelés. egy kislámpát szereltem a számitógépem közelébe.


    Minden gyengélkedőnek jobbulást kivánok. A rosszul alvók, ha tudják  egy kis napközbeni pihernéssel potólják a lemaradást.

    előzmény:
    BiriBiri (282190)
    2019-01-16  08:47
  12. 2019. január 16. 08:47282190.

    Szervusztok, jó reggelt, szép napot!


    Igaz, a Napot nem lehet látni, borús az ég, olyan február végit mutat. nagyon meglepődtem amikor az óra hatot mutatott ébredésemkor. nem szoktam így elaludni. A cicák már kint voltak valahol, nem győztek kivárni, Timi ilyenkor nem nyitja ki nekik az ajtómat, de amint észlelték szabad a pálya boldogan ugrottam a nyakamba az ágyban. 


    Begyújtottam, konyhai mosogatás, ágyazás..itt vagyok...szórakozom egy kicsit. 


    Pötyi! nagyon jó a találkozás film, nézzed!!!!

  13. 2019. január 15. 20:54282189.

    Úgy tűnik sikerült. Elfelejtettem hogy a kis gépen hogyan kell kicsinyíteni. nehezen tanulok, könnyen felejtek. 

    előzmény:
    BiriBiri (282188)
    2019-01-15  19:59
  14. 2019. január 15. 19:59282188.

    Szervusztok!


    Kettőkor mentünk a moziba, fél 3 kor kezdődik. Most nagyon sokan voltak, ez a film nagyon sok embert érdekelt. A bérleteseknek nem adták el az első sorokat, most azokat eladták az érdeklődő nyugdíjasoknak, akiknek nincsen bérletük. Két napon van nyugdíjas mozi, kéthetente. Most lehetett megújítani, és ha volt kilépő új tag jöhetett. nem nagyon léptek ki.A sógornőmnek nem tudtunk bérletet szerezni. Bizkny így kocsival menni nagyon kényelmes. nem kell buszra, csatlakozásra várni, pik pakk, itthon vagyunk. 


    nagyon jó ötlet, hogy tükör előtt lőjük be a mosolyt és napközben azt használjuk.


    Ma lett készen a terítő....még nem tökéletes de nekem szép mert nagy munka volt. Hozzá kezdtem egy kis drapériához a konyhába. nem tudtam lekicsinyíteni..

  15. 2019. január 15. 17:06282187.

    Megjöttem, 3 órakor. 


    Azóta csináltam már ezt-azt, elfáradtam. 


    Én szandálokat csak drágán látok. Kétszer annyi ára van, mint amit én adnék érte. Az sem tetszik mind. 


    Na  legjobb lesz mezítláb. Voltam postán, magbolt, papírboltban,  keretezőnél, OTP, gyógyszertár, Lidl, csk. 


    Hosszú menet volt. 


    Ja itthon pincében, gyújtósért, elpakoltam a bolti cuccokat kutyát megfuttattam, megetettem.  


    Holnap magamé leszek. /ezt kiemeltem/


    Pötyi,majd valamikor csak megnézed a filmet, kár lenne kihagynod. Remélem az előző 8 is megvan.Majd mutasd meg a filces munkádat. Bea is varrt babát, egy kész van, a másik még nincs felöltözve.  Varrt valami bohócfélét, vagy grincset is. 


    Anikó, ma reggel sok szépet találtam, de mégsem hozhatom mind ide. 


    Julika, nem tudom hányra mentél moziba, talán már vége lesz.  Nagyon nehéz ilyen helyre elindulni, igazán nem is azzal van gond, hanem a hazajövetellel.  De ha van kivel haza gyere, akkor nem gond.Néha elmennék én is valahova, de vagy sokat kell várni a buszra, vagy valami más  gond akad. 


    Magdikám, reggel csak nézz a tükörbe és nézd meg melyik állásban a legszebb a mosolyod, azt alkalmazd. Remélem van min mosolyogni, mindig akad.  Egyszer a buszon egy férfi egy nőt  győzködött, hogy ne nézzen már olyan mérgesen, kicsit mosolyogjon és legyen jobb kedve. A nő egy darabig rá sem nézett, aztán elnevette magát /nem voltak ismerősök/.Ugye nem égett oda a káposztás tésztád?


    Fele topiktagot nem láttam ma.  Merre vagytok?  Emlékezzünk: iskolában szoktunk olyat játszani "jakab holvagy"  "itt vagyok" ki kellett találni kinek a hangja. aki nem tudta zálogot adott, amit aztán ki kellett váltani, valamivel. 


    Remélem az éjjel a baglyok is alszanak rendesen és a pacsirták is ráhúznak egy-egy órát az alvásra. 


     


     

  16. 2019. január 15. 15:30282186.

    Ez jó kérdés.Én meg a szandálokat nézegetem itt már elég régóta....az üzletekben ezek miért nem kaphatók?Nem olcsók ...csak hát mi van akkor ha mégsem jó a méret.Nekem ezen a tavaszon kell vennem valami jobbat...a "csoszogó" szandálom kezd szét menni.


    Itt is tavasz van.Voltam Boscónál ....besütött a nap ...szinte égetett.Ezektől a végletektől hülyül aztán meg az ember,.

    előzmény:
    potymama (282184)
    2019-01-15  13:24
  17. 2019. január 15. 13:29282185.

    Ildikó letöltöttem az Encountert amit küldtél, köszi. Az, hogy mikor jutok oda, hogy nézzem..azt nem tudom, de gyűjtögetem.

  18. 2019. január 15. 13:24282184.

    Sziasztok!


    Felénk olyan nyári vihar felhők jönnek -mennek, azért az utakon vigyázni kell ..mert jégfoltok vannak.


    Minden nap nézem a zöldségesnél a spenótot..."főzni kéne"...ma venni akartam, nem volt!


    Megúsztam, mert nem rajongok érte.


    Most filcből varrogatok, végigjártam az összes boltot ahol lehet kapni..hát, nagyon gyér a választék. Vettem azért.


    Gondoltam megnézem már a neten...és láss csodát..minden színben, minden mintában dögivel..igaz drágább valamivel, na és a szállítás..az drágítja meg.


    Csak azt nem értem a boltokban miért nincs?


    Olvasgatlak benneteket..kinél mi történik.


    Nálunk semmi ami említésre méltó.

  19. 2019. január 15. 12:50282183.

    Szervusztok.


    Nagyon aranyosak vagytok, hogy biztattok a folytatásra, biztos lesz majd, de ezek olyanok, mint a gyerekek első tipegései, meg kell vele küzdeni.


    Sacikám utólag köszöntöm Verát névnapja alkalmából, sok boldogságot, jó egészséget kívánok.


     


    Én is gyarapítom a rosszul alvók sorát-táborát, az éjjel rázendített jobban a derekam, pedig ma lett volna dolgom a városban. Majd holnap, most gyógyszerezés mellett igyekszem megfeküdni, persze  most annyira kellene valami mást csinálnom.


    Magdi valami hasonló cipőben járok, nem is igen voltam boltban az idén, szörnyű hiányos a háztartásom minden területen.


    Ildi nagyon szép a vers amit hoztál. Szinte mindig hallom a harangszót, kivéve ha ellenkezőleg fúj a szél, és zárva van minden ajtó-ablak. Nyári este igazán különleges.


    Remélem sikerül még elcsípni a csk.-t.

  20. 2019. január 15. 10:51282182.

    Szervusztok!


    Szervusz Ildi! A film nagyon tettszik!!!Most, hogy ragyogó napsütés van melegíti a nappalit, meg egy kicsit rá is húztam a gázt, itt tudom nézni. 


    Én nem keltem korán, fél 8 ig aludtam..ez olyan vissza alvás. de nagyon jólesett. Aztán a szokásos begyújtás, konyha rendberakás. Tegnap befejeztem egy terítőt, lyuk hímzés, nem vagyok nagy mester még de ha kimosódik és vasalódik szép lesz. nagyon megkínlódtam a mosással, mert a kék festék nem akart kijönni belőle, tudjátok, ami a mintát adja. ...Közben volt egy hosszú telefonom és elfelejtettem mit akartam írni. A lényeg, hogy talán sikerült kimosni, most szárad. 


    Gyönyörű idő van..aki "velem akar jönni a moziba" szóljon...Magdiról tudok..készítem a zsebem


     


     

  21. 2019. január 15. 10:12282181.

    Szép napot Mindenkinek!


    Soha jobbkor nem jöhetett volna a reggeli tanács . Rossz éjszaka után  korán, kilátástalanul ébredtem.A reggeli rituálém elvégzése után már " normális" vagyok.


    Anikó ...szép a munkád ....csak így tovább.


    Sacikám ...olyan szívesen segítenék ....de én is hasonló cipőben járok.Van amikor alszom rendesen, de van olyan időszak amiről jobb nem is beszélni.A végsőkig el akarom kerülni ...még a gyógynövény alapú készítményeket is.Van aki a lefekvés előtt langyos  mézes tejet iszik / én nem tudom meginni / vagy citromfű teát.Kipróbáltam azt is, hogy nagyon fáradtra kidolgoztam magam .....akkor még rosszabb volt.Most ez a bezártság sem tesz nekem jót.Olyan nehezen szánom rá magam a kimozdulásra.Lassan " felélem" a tartalékaimat....ugyanis boltba sem nagyon járok.Az idén  talán még a piacon sem voltam.


    Hiányzók ....merre vagytok? Megyek mert odaég a káposztás tésztám . Vasárnap egy régi ismerősöm keresett telefonon / főzés idején /. Úgy elbeszéltük az időt, hogy a csirkeszárnyam odakapott....én szeretem ha valami nagyon sült / kicsit égett/...ehető volt ....de a tepsi rendbehozása.


     


     


    Megkevertem ....mert valami eszembe jutott: a harangszó.Én is nagyon szeretem....tiszta időben a városból ide hallatszik.Erre a városra mondják: vagy harangoznak / sokat/ vagy a szél fúj.Időnként az evangélikus temetőből a lélekharangot is hallani ....azt nem szeretem.

    előzmény:
    franci47 (282180)
    2019-01-15  08:10
  22. 2019. január 15. 08:10282180.

     


    Jó reggelt. 


    Egy reggeli jó tanács: 


    "Ne légy morcos. 


    Sosem tudhatod ki szeret bele a mosolyodba."
    / Justine Milton /


     


    Kedd van ugye?  Ha kedd, akkor Bengium /emlékeztek?/ vagy csontkovács. /Bár nem biztos, hogy lesz kezelés csk-nak gyermeke születik a napokban és ha vajudás van, akkor nem jön. Ezt a helyszínen tudom meg.  Otthon szülés lesz./


    Bekapcsoltam a telefonom, látom, hogy ma még egyetlen lépést sem tettem, valamint kaptam két db imélt. 


    Nekem ma korán megvirradt. Álmodtam össze-vissza, már ki tudja mit, de fárasztó volt. Egy ideig nyűglődés az ágyban, aztán csak kikászálódtam,bekapcsoltam a gázkazánt, megcsináltam a kávémat,egy pogi a vasárnap sütöttből /lassan elvásik/ és megindult a kutatás a neten.Ilyenkor sok mindent találok, amit talán nem is kéne látnom. Sokasodnak az elmentett linkek, aztán már annyi lesz,nem is tudom  miért, minek, kell ez nekem? kérdőjelek. 


    Most húztam fel a redőnyt, szembeszomszédok még alszanak,  a redőny állásáról tudni, - bár én is rejtőzködve voltam, mert már 6 óra előtt itt voltam a gépnél, lesötétitve.  A  szép Ilonka szeme jó, ő tudja, hogy én már fent vagyok, mindent megtudhatok magamról, ha vele találkozom. /hehe


    Pillanatra látszottak szép felhők, szélén olyan esőfelhővel,a másik részen a piroskás szín napfelkeltét jelez. Ha nem volna hideg kimennék, bár az erdő eltakarja  nálunk a napot, azért is hidegebb ez az oldal. 


    Mindenfélét leírtam nektek, el tudjátok képzelni, mit látok. Mindjárt egy kis zuhany.11 órakor mennem kell postára is megyek, gyógyszertárba is. Lindl-be is, veszek csilis szószt, mert elfogyott, és ma akcióban van. 


    Tegnapi maradékkal elsárkányosítottam a családot.  Főztem csirkemellből és arra is tettem, nagyon finom volt, de lángokat vetett az ember lehelete - Bea és Bence szerint nagyon erős,de nagyon finom volt. Máskor is akarom ezt az érzést. Meg aztán kitisztitja az orrot,  kijönnek a könnyek, amik már sok méreganyagot összegyűjtöttek. 


    Befejezem eszmefuttatásomat, mielőtt valaki rám küldi a roham mentőket. 


    Összerámolok, tegnap itt maradt az összes festős cuccom. 


    Julika, mit szólsz a  Találkozásokhoz?  Nézed ugye?  Nagyon tetszik nekem is. 


    Sacikám mindent szívesen,nem az én érdemem. 


    Ezt találtam, hoztam, hogy szép legyen a napunk. Néha emlékezni is kell. 


    Az alábbi vers említi a harangszót, az esti az valami szépséges, 7 órakor szól. /én ott lakom, ahol gyermek voltam/


    Ilyen  szépséges hangot hallottam még Nagyváradon. Itt is köszönöm. 


    "Mert nekünk ott van az otthonunk,
    Ahol gyermekként játszottunk.
    Apánk az ajtóban állt, anyánk étellel várt,
    Ahol ébren is álmodtunk.

    Ahol a harangok hangja szállt,
    Ahol nagyapánk háza állt.
    Ahol szó volt a szó, hol a rossz is túl jó,
    Ez az egy út, mi járható!"
    / Ismerős Arcok. /


     

  23. 2019. január 14. 20:44282179.

    Szép estét Mindenkinek!


    Estére ideértem....jelentkezem...


    Annyira rosszul alszom éjjel, hogy ma muszáj volt nappal egy kicsit pótolni....nincs valami jó ötletetek ami elősegítené, hogy aludni éjjel kell???


    Ildikó-Anikó..nagyon ügyes festők vagytok....nagyon jó nézni a munkátokat...


    Milyen nagy időjárás eltérések vannak ebben e kis országban......többetek felé hó, síkosság, hideg.......nálunk teljesen hómentes , száraz minden és jó pár plussz fok...


    Ildikó...minden küldeményt megkaptam....köszönöm szépen......Olyan nagy dilemmám volt....nem nyitotta meg az újabban küldött filmeket /kiírta, hogy nem megfelelő a kód/.....akartam kérdezn mi a teendő, erre ma felajánlott a lejárszásoknál valami frissítést/persze angolul/ gondoltam lesz ami lesz rányomtam és láss csodát minden tökéletesen működik.......azt hiszem erre mondják a vak tyúk is talál szemet....


    Jó, fájdalommentes pihenést nektek...


     

  24. 2019. január 14. 18:50282178.

    Ildi!


    Köszönöm, megkaptam!


    Ancsa!


    Nagyon ügyes vagy te is, csak gratulálni tudok neked is. .rajzolj, fess sokat, egyre jobb vagy

    előzmény:
    franci47 (282177)
    2019-01-14  17:53
  25. 2019. január 14. 17:53282177.

    Elküldtem lányok a 4 rész filmet, és a feliratot. 


    Mindent leírtam imélben. 


     


    Anikó a  festés jó. Csak kínlódj még egy kicsit.


     

Címlap

top