Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. január 12. 14:17282151.

    Sziasztok!


    Micsoda bonyodalom van a nyugdíj körül. Nekünk is a postás hozza, nem olyan rég..csak amikor megszűnt Szegeden a bank ahova tartoztunk. A rossz csak az, nekünk is 17.e körül ér ide a számlákat meg be kell fizetni 15.-re.


    Van kártyám..szeretem..de úgy vagyok vele..amikor vásárolok..olyan mintha minden ingyen lenne! Csak aztán vissza is kell fizetni!. Úgy, hogy moderálom magam..meg szeretem a készpénzt.


    Erika..Ernőnek boldog névnapot kívánok!


    Mi ma ünnepeljük a lányom szülinapját. (tegnap volt) Sütök egy kis stanglit..ő meg hoz a cukrászdából krémest.


    Kérdeztük mit kér a szülinapjára azt mondta " legalább 1 nap csendet és magányos nyugalmat"


    Úgy, hogy a vejem befizetett 3 nap wellnesst valahova a Velencei tó környékére a jövő hétre, kipihenni a karácsonyi fáradalmakat.


     


     


     

  2. 2019. január 12. 13:47282150.

    Nahát, ekkora változást nem kívántam. 


    Sokan ki sem tudják számolni mit is akarnak ezzel kapcsolatban. 


    Én még mindig semmit sem kaptam, lehet, hogy a lőrincnél van az enyém? 

    előzmény:
    ancsa46 (282148)
    2019-01-12  13:41
  3. 2019. január 12. 13:44282149.

    Anikó, kösz a meghívást, igen feléd lenek, mifelénk meg fönek. 


    Nem tudom mi lesz, még pizsamában vagyok. Arra vettem fel a ruhámat. Röhelyes ugye?


    Így festegettem még reggel, és délelőtt, kicsit más lett a kép, de ez várható volt.  Majd talán felteszem a fb-ra, vagy nem.


    Most ebédeltünk. 


    Át kéne öltözni, délután pogácsasütést terveztem.  nem tudom, hogy leérek-e.  Lusta is vagyok nagyon. 


    Talán inkább holnap, ha akkor is jó.  


    Most még  izgat a nézett sorozat is. /Rich  Man Poor Woman./ Már nem sok van belőle vissza. 


    Úgy érzem "szenvedsz" valamivel. Igen sok viszontagság van. Magadtól kell rájönni. Ha tudok segíteni akkor szólj, bár nekem is segítségre lenne szükségem.  /akkor erőt veszek magamon./ 


     


     

    előzmény:
    ancsa46 (282147)
    2019-01-12  13:13
  4. 2019. január 12. 13:41282148.

    Azt hiszem megvilágosodtam átutalás ügyben. Szerintem az egyenleg összegét írták be az utalás helyett. Máskor mindig külön jött az utalás összeg, és utána külön kimutatták az egyenleget. Most csak +  x összeg van az sms-ben utalás  képpen. Jó sokat számolgattam amire rájöttem.

    előzmény:
    ancsa46 (282147)
    2019-01-12  13:13
  5. 2019. január 12. 13:13282147.

    Julika nem tudom, mert már számtalan variációra gondoltam, de egyik sem stimmel. Az átutalás a teljes havi megemelt összegről szól, ami sehogy sem stimmel a 2,7 %-os emeléssel számolva. Egyenlőre várok, hátha lesz korrekciós sms.  Nem költekezek.

    előzmény:
    BiriBiri (282145)
    2019-01-12  12:34
  6. 2019. január 12. 13:01282146.

    Szép napot kívánok Nektek!


    Jelentem: mnden rendben velem,  a nátha maradt, de a torokfájás és a gengélkedés elmúlt. Nektek is kívánok jó egészséget, a betegség messze kerüljön el mindenkit!!!  .....Ma lustálkodós napom van,  a fönti felnőttek nálam aludtak, mert a "kicsiknek"  fiúbuli volt tegnap. Jó sok fős. Na, az ébredésük és a   rendcsinálás eltarthat egy db-ig, biztos.  Én már tegnap főztem a felnőtteknek mára rizses húst. Azt ebédelhetnek nálam.  Ha tetszik nekik.  Még nem voltam kint, de látom, ragyogó napsütés van és olvad a hó. Meg a jég is.  Ki kéne merészkedni. Félek, csúszni fog.


    Gondolok Erikára és Ernőre szeretettel. Ernőnek Boldog névnapot kívánok. 


     


     

  7. 2019. január 12. 12:34282145.

    Ancsa! Nem az emelés téveszt meg?Hogy a csudába tévedhetnek?

  8. 2019. január 12. 11:45282144.

    Szervusztok.


    Erika, Életed párjának nagyon boldog névnapot kívánok erőben egészségben.


    Kialakul az idő, most kezd előbújni a napocska, még nem voltam kint, nem tudom egyébként milyen az idő, az este nagyon hideg kezdett lenni.


    Tegnap kaptam értesítést a nyugdíjról, de nálam hibás  az összeg, nem tudom hogyan korrigálják, szerencsére nem a káromra történt. Máskor ki szokták írni az egyenleget is, most csak az utalt összeg volt az értesítőn.


    Csak telik a napom, semmi betervezett munka, tanuló fázisom tart, nem könnyű a helyzet, vagy kialakul, vagy maradok a kaptafánál, ahogy a mondás tartja.


    Ildi ha van kedved sétálj egyet, gyere le. /nem tudom miért le? talán erre lejt a falu, ez az alvég?/


    Szép hétvégét kívánok mindenkinek.

  9. 2019. január 12. 11:02282143.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt 0 fok, enyhén felhős ég......


    Erika....párodat Isten éltesse....egészséget, boldogságot kívánok neki....


    A nyugdíj fizetés körüli  izgalmakból, bonyodalmakból kimaradtam.......nekünk még a póstás hozza, amig lehet....mindig huszadika után kapjuk.....kártyám sincs, kicsit maradi vagyok és eszetlen is.....biztos hogy egy kettőre elveszíteném, kódomat elfelejteném...


    Eseménytelen a mai nap is.....kis rendrakás, kis mosás.......


    Az ebédlő szekrényünkről leesett egy kis ajtó.....a papa 3. napja csinálja....és még hol a vége

  10. 2019. január 12. 10:48282142.

     De jó, hogy észre vetted, a Szőke Herceg ma ünnepli a névnapját...illetve a család ünnepli..és ehhez csatlakozom én is. Még nagyon sok boldog névnapot kívánok!!!

    előzmény:
    franci47 (282138)
    2019-01-12  09:38
  11. 2019. január 12. 10:48282141.

     De jó, hogy észre vetted, a Szőke Herceg ma ünnepli a névnapját...illetve a család ünnepli..és ehhez csatlakozom én is. Még nagyon sok boldog névnapot kívánok!!!

    előzmény:
    franci47 (282138)
    2019-01-12  09:38
  12. 2019. január 12. 10:47282140.

    Julika, én megrendeltem az Sms küldést. Így mindig küldenek, ha kártyával vásárolok, akkor is kapok értesítést.


    Volt aki kapott értesítést, de valami  hibásat. 


    Na majd csak megérkezik, hétfőn is jó. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (282139)
    2019-01-12  10:33
  13. 2019. január 12. 10:33282139.

    Ildi!


    Azt olvastam, hogy nem küldenek sms-t, meg kell nézni a számládat. nekem soha nem küldenek, de takarék szövetkezetes vagyok. Itt azt írják az OTP sem küldte a z értesítést. Nézd meg. nekem azt írták, hogy késő este, zárás után utalták a pénzt.

    előzmény:
    franci47 (282138)
    2019-01-12  09:38
  14. 2019. január 12. 09:38282138.

    Jó reggelt. 


    Köszönöm az értesítésedet Julika, sajnos én nem látom a telefonomon. Semmi jele, hogy  lenne. 


    Működik a fantáziám ebben a kérdésben, remélem a legjobb megoldás lesz. 


    Itt komor idő van, de nem éreztem hideget. Fagy még most is. 


    Mai program és  nem dőlt el, fogalmam sincs mi lesz. Volna munkám is, és ma olyan semmilyen vagyok, így reggel ezt érzem. 


    Nagyon kevesen vagyunk itt, biztos mindenki ilyen állapotú. Most alusszuk téli álmunkat. 


     


    Szeretettel köszöntöm Ernőt névnapja alkalmából, még sok-sok boldog évet kívánok Erika társaságában. 


            Koccintsunk egyet, ..... Egészségünkre.....


    Ennyit a mai reggelről.  Majd később meglátjuk mi lesz. 

  15. 2019. január 12. 07:05282137.

    Megjött még a tegnapi nap folyamán.

  16. 2019. január 11. 18:21282136.

    Most olvastam, ha hatig nem jön meg akkor csak hétfőn jön. Nem jött, tehát majd hétfőn lesz a napja.

    előzmény:
    BiriBiri (282135)
    2019-01-11  18:00
  17. 2019. január 11. 18:00282135.

    Annuska!


    Állítólag a számlára ma holnap megérkezik. 16.-án a posta kezdi osztani. Nóri is postán kapja, 30.-án.


    Most olyan "uborka szezon" van. Nincsen semmi újság, csináljuk a napi rutint, ennyi. nem történik semmi..és ez azért valahol jó. Ja, a rolót nem lehet lehúzni a szobámban..az egyiket, de nem baj, hátul úgy sem lát be senki én meg szeretem látni hogyan világosodik. Most viszont teljes sötétség van..kezdődik a híradó..megnézem mi hír van kicsi hazánkban.

    előzmény:
    Nusimama (282132)
    2019-01-11  15:07
  18. 2019. január 11. 17:48282134.

    Nagyon szép ...olyan hangulatos ...jó ránézni.

    előzmény:
    franci47 (282131)
    2019-01-11  14:19
  19. 2019. január 11. 15:31282133.

    Szervusztok.


    Reggel egy kicsit lustálkodtam aztán nálam is ment a mosógép, ezt a szép időt nem volt szabad kihagyni, ágyat húztam, majdnem minden meg is száradt, na ezt már szeretem.


    Ma megint maradékon élek, de a hétvégére kell főznöm valamit. Lusta asszony lett belőlem, de szerencsére nem unatkozom.


    Pötyi Leona hihetetlenül mozgékony, nagyon jó egyensúly érzéke van.


    Ildi a képedet látva eszembe jutottak az erdei sétáink, a tőzikés ugrott be , de hol van már a tavalyi hó, mondhatnánk. Jó lett.


    A derekam ki akar tolni velem, nem szereti a mozgást.

  20. 2019. január 11. 15:07282132.

    Szervusztok


     A rádióból hallottam, hogy csak 16.án érkeznek a nyd-k. sokan reklamáltak. 


    Erika, nagymunkába fogtál. Kellett neked sasszem?


    Julika, Neked és Boldinak is jobbulást.


    Magdika, akkor nem unatkozzól, van mit csinálni. Főleg ha Boscó is besegit.


    Ildike, ezt mikor alkottad? Olyan élethű.Szinte hivogat, hogy gyere sétálni.


    Itt elég szomoru az idő.  Ha föztem egy kis krumpli levest. Kocsonya még van.


    Nagyon gyéren vagyunk. 


    Ugye nem vagytok betegek??????


    Minden gyengélkedőnek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    franci47 (282131)
    2019-01-11  14:19
  21. 2019. január 11. 14:19282131.

    Sziasztok Lányok. 


    Napfényben fürdik a kis falum, most csak azt tudom írni, hogy fúj a szél, és hidegen. Kiterítettem a ruhákat, már  a második mosást csináltam. Abból is a nagyobb darabokat tettem ki. Egész jól megszáradt az első adag. 


    Én is lesegettem mikor jön az értesítő a ny-díjról, hát nincs. Már újra inditottam a telefonomat is, hátha ott van a bibi. Ilyen még nem fordult elő. 


    Remélem majd megjön. 


    Julika,még jó, hogy nem mentél be Csabára. 


    Aki kérdezte, tegnap elmúlt a fejfájás,aztán egyszer csak visszatért, de nem sok időre. 


    Magdi örülök, hogy jó a filmsorozat, tartottál tőle, majd én is megnézem, de először befejezem amit  most nézek. 


    Nem lehet annyiba belefogni, hisz elfelejtem. Ja és most sok érettségiző fiatal fordító van, páran jelezték, hogy csúszni fognak a felirattal, mert tanulni kell, és  emelt szinten is sokan érettségiznek. Majd várunk. 


    Megettük az ebédet Bencével, most elment a Klárihoz, a gépét szerelte, remélem minden összejött és jó lesz. 


    Én most egyet filmezek, délelőtt festettem, és tegnap délután is.  Persze mindig történnek áttervezések, divatosan szólva, újra gondoltam.


    Ilyen lett. 


    Mindenkinek szépséges napot, majd még jövök. 


     

  22. 2019. január 11. 10:22282130.

    A póstásunk írta a FB , ra. országosan nem tudják ma utalni a nyugdíjakat!!!!!Ők kaptak értesítést!!

  23. 2019. január 11. 10:15282129.

    Már a FB is értetlenkednek!!!!!

    előzmény:
    BiriBiri (282128)
    2019-01-11  10:10
  24. 2019. január 11. 10:10282128.

    De jó, hogy megírtad, mert más kezdtem izgulni. Olvasom itt, hogy a pénzmosás miatt ellenőrzik az adatokat és akinek hiányos szüneteltetik a szolgáltatást....azt hittem valami ilyesmi lehet, de minden adatom stimmel, nincsenek tranzakcióim..remélem hamarosan helyre áll a rend és megnyugodhatunk.

    előzmény:
    erry (282127)
    2019-01-11  09:14
  25. 2019. január 11. 09:14282127.

    Julika!


    Még nekem sem utalták át. Máskor már 7-kot jelzi, hogy megjött


    Jó sokat szŕmolnak. 


    Szép napot!

Címlap

top