Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. január 11. 09:05282126.

    Méág jó, hogy nem szaladtunk be Csabára az automatához...még nincs a számlán a pénz. Máskor már 8 kor ott szokott lenni. Biztos olyan magas az emelés, hogy nem győzik kiszámolniSzépen jön fel a nap, kicsit még küszködik, de ő győz, Most szép a táj, olyan karácsonyis...de nem kell sütni, főzni

    előzmény:
    BiriBiri (282125)
    2019-01-11  07:45
  2. 2019. január 11. 07:45282125.

    Szervusztok!


    Végre itt a nyugdíj fizetés napja.Már nagyon vártam. Az év včge nagyon kiürítette a buxszát. Na de ma megtömjük. Ma semmi komoly munka nem vár rám vagy ha szembe jön velem kikerülöm.Ez a tervem.Még ágyban vagyok a negyújtás után vissza feküdtem így biztos nem találkozom munkával.Megint megnéztem Leona videoját és elvagyok ájulva.ö bárhol képes ilyen kunsztokra.


    Volt kitől örökölni.p

  3. 2019. január 10. 16:52282124.

    Jöttem a jó hírre....Anikó nagyon örülök az eredményednek.


    Eseménytelenül telik a délután...átköltöztem a másik házba...Boscó nagyokat horkol itt mellettem.


    Délelőtt mostam egy adagot....az szárad otthon...az ágynemű..met áthoztam..már száraz.


    Ildikém ...enyhülést kívánok a fejfájásodra.Jó ötletet adtál a palacsintával ....holnap sütök.


    Pötyikém ...akkor készítheted a rántotthúst.Nálunk most nagyon  "elmentek" ...nem is tudom mikor lesznek itthon újra.


    Borsikám ...jót derültem a blúz vásárlásodon...mert nekem is van ilyen "hirtelen felindulásból" elkövetett tettem,még abból az időből amikor szerettem vásárolni...aztán alig volt rajtam.Most annyira utálok, hogy az már beteges.Nyűglődök...nagyon kellene egy normális fekete táska....de csak halogatom.Hol az idő rossz, hol én vagyok .


    Nagyon jó filmet nézek a Sorozatbaráton.Beautiful Secret...kínai/tajvani?A történet nem  könnyű...de jó a zenéje....és a Pe


    ter Ho annyira jó benne.Pedig az elején egy nagyképű @-nak tartottam.A sok koreai után  szinte üdítő a hang ...és mennyire másként kezelik az érzelmeiket.Ja..és a lányok szépek.


    Sacikám ...jó melegedést Veráéknak....akkor most üres a hotel?


    Annuskám ...nekem is úgy elmennek a napok..Kétszer is meggondolom kimozduljak e.Lassan kénytelen leszek mert kifogynak a készleteim.Majd még beszélni is elfelejtek ....mert nem találkozom senkivel .


     


    Jobbulást a megfázottaknak...vigyázzatok magatokra.

  4. 2019. január 10. 15:29282123.

    Szervusztok, szervusz Ancsa!


    Jöttem örömködni!!!!!Olyan jó, hogy ilyen hírrel jöttél. 


    Annuska!


    dehogy megyek a dokihoz. Ott ülni a hideg váróban száz emberrel aztán csak az azt adja amit a gyógyszerész már adott. Nincsen lázam..valahol megfertőződtem. Boldi is otthon van ilyen bajjal. ..türelemmel ki kell várni a végét..csak én türelmetlen vagyok. De ígérem, nem fogok nyafogni.


    Kinéztem az ablakon, örömmel láttam menyi madárka van a bokron. Ezt észre vete Incike is és kiment vadászni..szép fekete rigók ültak a szőlőn. De ügesek voltak, Ince hiába lesett, ők odébb álltak, illetve szálltak.

  5. 2019. január 10. 15:14282122.

    Szervusztok!


     


    Siettem, hogy jó hírt kapjak Anikótól, és lám így is lett.....Anikó gratulálok, csak így tovább, jobb és jobb eredmények legyenek!!!!!!!!!


    Francika remélem túl vagy a fejfájáson....


    Annuska nagyon felcsigáztál a kocsonyával, lehet holnap veszek hozzávalókat. De még a hercegemmel megbeszélem, ami annyit jelent, hogy megkérdezem főzzek-e, mire ő azt fogja válaszolni, ahogy akarod


     


    Itt szép napos, de hűvös idő van. Igaz csak bentről láttam, mert ma még ki sem dugtam az orrom....Elkezdtem egy alaposabb takarítást, köszönhetően a sasszemnek. Minden apró hiányosságot észreveszek, sajnos, vagy hála égnek....de a takarítás nem mellőzhető......Most meg vár a vasalás......


     


    Gyógyuljatok meg!!!!!!!!!!

  6. 2019. január 10. 14:55282121.

    Szervusztok


     Én is előkerüétem. Nem is tudom, hogy mivel töltöttem a délelöttőt. Hol ide nyultam, hol oda. Szóval eltelt az idő. Aztán jött a fiam és hozott finom kocsonyát meg disznónyelvet. Egy kicsit beszélgettünk, aztán már sietett is el mert van még mára feladata. Azt hiszem muszáj lesz bevenni bogyót, mivel olyan jóizüen ettem a kocsonyából,


    Borsika, jobbulást. Anikó gratulálók, ez jó hir. Most pihenj.


    Pötyike, jól elfáradtál a takaritással. Biztos jól esett a társaság.


    Ildike, használjátók szerencsével az új szerzeményt. Remélem sikerült elüznőd a fájszt?


    Julika, ez elég komoly, ha ilyen ragaszkodó a baj. Nem kéne dokinak látni? Jobbulást.


    Itt ma szépen sütőtt a nap, de cidri volt.


    Mindenkinek gyógyulást  kivánok.

    előzmény:
    ancsa46 (282119)
    2019-01-10  14:26
  7. 2019. január 10. 14:47282120.

    Kellemes délutánt Mindenkinek!


    Anikó örülök z eredményednek....


    Nálunk nagyon enyhe, burhós idő van....


    Eseménytelen , olyan teszek veszek nap van....A répámat eltettem vasárnapra a gyerek kérésére, helyette főztem egy vargányás krumpli levest.....


    Elkészült V-ék fűtése...nem kis pénzért, de legalább jó meleg a lakás újra...


     

  8. 2019. január 10. 14:26282119.

    Szervusztok.


    Nagyon szépen köszönöm a drukkolást, igazán jól csináltátok, mert jók az eredmények, aminek nagyon örülök, majd 2 hónap múlva lesz a következő, remélem nem előbb.


    Borsikám busszal mentem, és nem volt lefagyva reggel korán sem, jól lehetett közlekedni. Nem tudom másfelé milyenek lehettek az útviszonyok, mert a szokásoshoz képest sokkal kevesebben voltunk.


    Elhoztam egy sorstársam gyógyszerét, a szomszéd faluban lakik,  most ment el, jól kibeszéltük a bajainkat.


    Ildi remélem már cserben hagyott a fejfájás, és mindenki mást is a testet-lelket gyötrő fájdalom.


    Úgy elfáradtam, mintha kapáltam volna.

  9. 2019. január 10. 13:39282118.

    Szervusztok!


    tEGNAP ESTE ÉN ÍRTAM, VÁLASZOLTAM bORSNAK ÉS NEM LÁTOM SEHOL., Hoppá, ez már így marad.


    reggel minden fagyos volt, úgy tipegtem a cicákért mint ha hímes tojáson járnék. Aztán az utcán is csak botorkáltam...de most már olvad, kék az ég.


    Főztem egy nagy kondér far-hát , aprólék levest  ...A postával, boltokkal el is ment a délelőtt. Kúrálom magam rendületlenül, fáj a torkom és még köhögök. Most nagyon makacs ez a kórság. Úgy hogy szobafogságban vagyok, jól is esik a jó meleg...olvasgatok, varrogatok..jól telik az idő..csak ne fájna már.


    Más nincsen..remélem ti jól vagyok. 

  10. 2019. január 10. 13:09282117.

    Sziasztok!


    Itt zúzmarás köd van, meg néha hulldogál a hó...de nem marad meg.


    Remélem Ildi elmúlt a fejfájásod. Tegnap jól sikerült a barátainkkal a tali..olyan jól kipanaszkodtuk magunkat..kinek-mi fáj


    Alexáék rendben hazaértek..megkezdődött a munka meg a suli.


    Szegény lányom ki se tudja pihenni magát, mert hazajött a Veszti. Ki kellett venni neki a maradék szabiját. És őt is férfiból gyúrták..igencsak ki tudja szolgáltatni magát.

  11. 2019. január 10. 11:05282116.

    Jó reggelt, és jó napot!


     


    Látom síkos az út a menedékházba, én is alig tudtam feljönni. Itt esett a hó megint. 


    De felszórtam zuzalékkal, lehet közlekedni, igaz nekem nagyon fáj a fejem. 


    Be kell vennem egy algót, most még főzök, még palacsintát kell sütnöm és mosogatni kell.


    Várom Anikót az ellenőrző vizsgálatokról, remélem jó hírrel jön.


     


    Legutóbbi gyűjteményem. 


     

  12. 2019. január 10. 11:01282115.

    Szép napot!


     


    Drukkolok Anikónak ....a jó eredményért-


    Itt készülődik a hóesés....olyan semmilyen idő van.


    Rendet raktam én is a hűtőben....nagyon időszerű volt.Remélem kitart még egy ideig.Bea nagyon jól tette, hogy fehéret választott....az inoxon még a sóhaj is meglátszik.


    Elültettem az amarilliszt.Ne tudjátok meg  mennyit kerestem a hagymát.Az ősszel a többi hagymással behoztam a garázsba.Papírba tekertem őket és a régi virágládába tettem.Most égen.földön kerestem ....nem volt meg a hagyma.Mire már minden dobozt áttúrtam ...esett le. hogy karácsony táján felhoztam....és a  fémszekrénybe tettem a lépcsőházban , ahol a kazán van .....melegedni.Most cserepestűl vissza raktam ....aztán majd lehet keresem  újra ....ez katasztrófa.


    Kellene valami ebéd után néznem ....még van tegnapról némi maradék.


     


     


    Vigyázzatok magatokra....csúsznak az utak.

  13. 2019. január 9. 23:14282114.

    Meghozták Borsika, valahol írtam is, de azt hiszem nem tudtam elküldeni.


    Az én hűtőmet is ki kell mosni. Az új Beáéké és fehér színű. Nem akart inoxot,vagy hogy is hívják. 


    Most majd egy tűzhely kellene,mert ami van annak a sütőajtója már alig akar zárni.  Majd valamikor meglesz. 


    Puszillak. Megyek fekvőbe,mert már nagyon késő van.


    Anikónak jó eredményeket kívánok.


     

    előzmény:
    BORS (282113)
    2019-01-09  20:50
  14. 2019. január 9. 20:50282113.

    Ildike, meghozták-e a hűtőszekrényt? Milyen szinű? Fehér, v. fémszínű? Üres a hűtőm,kiettük, most kéne nekiugrani és kimosni.   Én ma már leszedtem a karácsonyfámat. 10 perc alatt meg voltam vele, olyan kicsi.  Kellemes pihenést, jó éjszakát kívánok. 

    előzmény:
    franci47 (282097)
    2019-01-09  10:04
  15. 2019. január 9. 19:59282112.

    Julika ma sokáig az eszemben voltál, a tűpárna kalapba,-  amit tőled kaptam egyik talin -  szurkáltam a gombostűket. Egy régi selyem blúzocskámat öltöttem össze.  Nem hordom, csak nosztalgiából tartom meg.  Kifakította a sok mosás, és a centrifuga is kárt tett benne. Egyszer  összezörrentünk  Á.-dommal, azon, hogy nem jön velem vásárolni, mert  sokat időzöm a  boltokban,  végül nem veszek semmit. Igaza volt, elmentem  én egyedül és  mérgemben tenger pénzért megvettem ezt a szép blúzt.  Ez a története. 


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (282098)
    2019-01-09  10:28
  16. 2019. január 9. 19:49282111.

    Annuska,  mekkora az  utcai frontod?  Sokat  kell lapátolni ugye?  Nagyon óvatos legyél.  Egy rossz mozdulat és ott a baj.  Én nem nagyon mászkálok most, csak ha muszáj, akkor megyekki. Ma Ildi lányom elvitt a körzetihez.

    előzmény:
    Nusimama (282104)
    2019-01-09  12:01
  17. 2019. január 9. 19:43282110.

    Anikó, szia,  örülök, hogya kisebbik Anikó már  tud tenni-venni a lakásban. Hová kell menni a felülvizsgálatra? Busszal mész, v. autóval visznek?  Nagyon vigyázz magadra.  Csupa jót mondjon az orvos!!

    előzmény:
    ancsa46 (282105)
    2019-01-09  12:01
  18. 2019. január 9. 19:40282109.

    Szia Magdika! Én sem tudtam, mi az a sztercsli, na most már tudom.  Nem ismerek ilen tájjellegű finomságokat, én csak trapacskát szoktam sütni, ..imádom. Amikor Kőbányán laktunk, volt egy szomszédom, akik valahonnan Sopronból kerültek  Pestre. Nekik volt  eg kedvenc,érdekes  máléjuk, ami finom volt. A búzacsíra málé. Egszer adott belőle.  Ő a kamrában  egy tepsiben próbált is csíráztatni búzaszemeket, több kevesebb sikerrel. Nagyon büszke volt a tudományára.  Remélem jól vagy. Vigyázz, a locs pocs lefagy, el ne csússz!


     

    előzmény:
    harangvirag08 (282106)
    2019-01-09  13:37
  19. 2019. január 9. 19:21282108.

    Mindenkinek szép estét kívánok!


    Kicsit betegeskedtem, de már lábalok kifele. A torkom, mandulám fájt, szóal gyengélkedtem. Ma voltam körzetinél a szokásos gógyszereket felíratni. Elfelejtettem a reumára beutalót kérni. 


     Pötyike én is hasonló sütit csináltam már másodjára,  ..csak beledobálom a maradék gümölcsöket, vagy mazsolát és kész. Drukkolok Alexáéknak, hogy  rendben hazaérjenek. 

    előzmény:
    potymama (282107)
    2019-01-09  17:07
  20. 2019. január 9. 17:07282107.

    Sziasztok!


    Igen, elmentek Alexáék éppen követjük a repülőt a Flightradaron, nem sokára le is szállnak. Csak még van egy útjuk..mert a reptér vagy 300 km Box-tól ahol laknak.


    Alexa kocsija elég rozoga..most akarja lecserélni, de újat nem tud venni..lízingelni meg csak 3 év ott-tartózkodás után lehet..marad a használt, ami rozoga.


    Gyorsan nekiálltam kitakarítottam a lakást..mert mindjárt itt vannak a barátaink. Régen találkoztunk..


    Sütöttem is egy kis sütit, annyi mákom maradt..olyat. De maradt egy kis meggy befőttem, meg aszalt gyümölcs azokat is beledobáltam..finom lett..csak egy kicsit darabos.

  21. 2019. január 9. 13:37282106.

    Sziasztok!


    Látom Saci és Marika is megérkeztek.Hellyel-közzel ...de itt vagyunk.


    Nálunk a hónak már csak locs-pocs nyoma van.Reggel tiszta szép idő volt ....de most mintha készülődne valami.


     


    A stercnek itt  komoly hagyományai vannak ...csak liszttel és fehér babból készül.Régi "poncihter"/ így hívták a soproni szőlősgazdákat/ eledel.Régen meg volt a rendje az étkezéseknek.Pl. a szerda volt a stercnap.Ősszel az egyik rendezvényünkön ez volt  a mottó .Nagyon sok fogyott...bár Zs. szerint nem volt olyan mint ahogy a nagymamája csinálta annak idején / biztos hiányzott az illúzió/. Egyszer kóstoltam...az elég is volt.Ugyanígy vagyok a babrétessel is ....ami itt ugyancsak hagyományos étel.


    A helyzet kicsit jobb ....enyhült a nátha.


    Gondolok rátok, örülök ha jó hírt hoztok ...de semmi említésre méltó nem történik  körülöttem.

  22. 2019. január 9. 12:01282105.

    Szervusztok.


    Reggel fél nyolcig lapítottam az ágyban, ami nem jellemző. A kis körletrend után összeraktam egy rakott krumplit, még kell pár perc, hogy piruljon és kész is, meg én is, elfáradtam. Közben hajat is mostam,  összekészülök holnapra, mert reggel korán kontrollra megyek.


    Olvad a hó, csurog az eresz, már elég lenne, jöhetne a jó idő.


    Pötyi jó utat Alexáéknak, talán már úton is vannak, remélhetőleg simán megy minden.


    Örülök hogy javulgat mindenki, sőt jól is vagytok.


    Sacikám köszönöm, Anikó élvezi, hogy tud közlekedni, tegnap épp vasalás közben zavartam meg, a lényeg, hogy el tudja látni magukat, talán 31.-én szabadul meg a járókájától.


    Én is úgy vagyok, hogy a menéstől és a cipekedéstől is tartok már. Festmény ügyben még tanulási időszakban vagyok, de a reményt nem adom fel. A sterc apukám kedvence volt, amióta egyedül vagyok talán egyszer csináltam.

  23. 2019. január 9. 12:01282104.

    Szervusztok


     Ma szikrázó napsütés van. Minden havas. Tegnap este mág én is egy seprést végeztem, s ma is már 6 órakor ezzel kezdtem a napot, mivel az éjjel ujabb utánpótlás volt a hónak. 7 órkor jöt a körzetis növér és  megcsapolt-vérvétel- Jövőhétre kész kell hogy legyen a labor lelet, mivel MRI-re kell menni és vinni kell. Közben a kukás autó is meg jött, igy behoztam a kukát is. Nem tudom a neten keresztül lehet-e fertözni, de már az én torkom is erősen kapar és ugy érzem, hogy belső lázam van. Tehát most kurálni kell magam.


    Én csak egy szem burgonyát fözök, leves, hus és köret van.


    Marika, nemcsak nálad de nálam is csendesen hasonló elfoglaltságokkl telnek a téli napok.


    Sacika, ezek szerint Te sem vagy 100-as


    Magdika, hogy vagy. Sikerül elüzni a bacikat?


    Julika, tevékeny a reggeled. Nem fázól meg, amikor kimész a hidegbe? A gyógyszerek remélem segitwni fognak.


    Ildike, végsősoron mindent elintéztél.Kivéve a csk. Jobb az óvatosság, egy esés már komoly bajt tud okozni. Bizony jó volna egy tea, sütemény melletti tracs. Tominak mielöbbi teljes gyógyulást kivánok. A dalok a kedvenceim között vannak. A koreai jobban tetszett.


    Pötyike, már meg volt a bucsuzkodás.? Az elválás mindig nehéz.Leonának lesz mit mesélni.


    Erika, Te mit csinálsz,?


    Borsika, ugye ha nem muszááj nem császkálsz


    Anikó, gondolom, a hóval már nem kell foglalkozni, talán egy új rajz készül.


    Mindenkinek jó egészséget kivánok. Vigyéázzatók magatokra.


     

    előzmény:
    Sacika44 (282103)
    2019-01-09  11:15
  24. 2019. január 9. 11:15282103.

    Szervusztok!


    Tegnap Ildi jól láttad, se Saci se én nem voltunk.


    Igaz Sacira nem jellemző, hogy nem jön, de mostanában én elég rendetlen vagyok.


    Az igazság az, hogy semmi különös nincs a házunk táján.Tegnapi történés, Papa háromszor söpört havat, az utolsót Adrika este nyolckor végezte.Ma reggel lehetett újra kezdeni.Nagyon szép a kert, jó nézni a meleg szobából.Én főztem savanyú tojáslevest és lasagnét kétnaposra.Így ma csupa lazaság a napom.Olvasok, fejtek.Általában így telnek napjaim.


    J. jól vannak, K. még mindig beteg, bár az előbb hívott, hogy lemerészkedik a boltba.Muszáj, mert már semmi sincs otthon és olyasmi is kell amit a fiúkra nem tud rábízni.


    Alexáéknak jó utat kívánok.Leona újra sok élménnyel lett gazdagabb.Csupa vidámság .Öröm rá nézni.


    Vigyázzatok magatokra.Gyógyuljatok.Mindenkinek szép napot kívánok!

  25. 2019. január 9. 11:05282102.

    azt még elfelejtettem írni, hogy az itteni neve búza gánica

    előzmény:
    Rolta (282101)
    2019-01-09  11:04

Címlap

top