Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. január 9. 11:04282101.

    Julika....... ez egy régi zalai parasztétel.....a szegények eledele......liszt pirítva..forró vízzel felengedve...olvasztott zsírral vagy olajjal elkeverve és elaprítva.......savanyúsággal vagy lekvárral  tálaljuk......alig merem leírni, hogy én most a  húsos répával együtt eszem.....gyerekkorom ízei jönnek vissza...papa lekvárral és dióval szereti......na nem egy fogyókúrás eledel..

    előzmény:
    BiriBiri (282100)
    2019-01-09  10:31
  2. 2019. január 9. 10:31282100.

    Saci! Mi az a sterc?????

    előzmény:
    Rolta (282099)
    2019-01-09  10:28
  3. 2019. január 9. 10:28282099.

    Szép napot Mindenkinek


    Náluk  itt a város szélén +3 fok van , szépen süt a nap és csak annyi a hó a tegnapi rövid hózápor után, hogy minden olyan , mintha porcukorral lenne beszórva.....


    Tegnap nem jöttem, gyógyitkoztam........így ma örültem a Millió rózsa szálnak.........nagyon szép 


    Ildikó.... egy  kávét elvettem....bár már a vlóságban túl vagyok az elsőn......legyen sok szerencsétek az új készülékhez......és tervezd szépre az új festményt....


    Julika....már biztos megjártad az utadat....én is mindig megnézem hl mi akciós....aztán kihagyom....legtöbbje messze van tőlünk és ugye a menés ....is... újabban a gyengém...


    Pötyike.....akkor ma van Leonáék utazási napja? Biztos sok szép élménnyel gazdagodott....láttam milyen sok helyre mentek......Hogy sikerült a pizzás vacsora? Igaz az csak jó lehet...


    Annuska....nálatok is nagy hó van? Bírsz vele vagy van segítséged?


    Anikó....nálad is készül e valami szép új festmény? Olyan festegetni való idő van....Kis Anikóval minden rendben?


    Ma a körletrend után főztem egy nagy kondér húsos répát....biztos jó pár napig rájárunk..délre stercet gondoltam mellé.....nem éppen kalória szegény egyik se.........végre vasaltam is....és hajat mostam.....na ennyi aztán elég is mára.....a nap többi része a lazításé....


     


     

  4. 2019. január 9. 10:28282098.

    Ildi!


    Megjöttem a boltból, a gyógyszertárból. Olyan jó, hogy van itt gyógyszertár. Paxirazolt hoztam, az jó lesz. meg vettem hurutoldó teát. Tudom, vannak jól bevált teák, mint pl hagyma, de ez így egyszerűbb. Én is kézimunkázni fogok. Már egyre jobban belejövök a lyuk hímzésbe. Muszáj is összekapnom magam, mert Ica, a volt dajkám is elkezdett egy berényit hímezni..nagyon nyögvenyelősen, nem szeretem módon kezelte eddig, de tegnap felhívott, hogy képzeljem, annyira élvezi ezt a fajta hímzést, hogy el kellett mondania. Ica nagyon szépen varr...ha lépést akarok tartani vele igyekeznem kell. Nem sietni, nyugiban varrogatni.  

    előzmény:
    franci47 (282097)
    2019-01-09  10:04
  5. 2019. január 9. 10:04282097.

    Jó reggelt. 


     


    Eddigi történet, pakolás, ma h ozzák a hűtő-fagyasztó szekrényt. Még itt a karácsonyfa és ez neheziti a helyzetet. 


    1 óráig kell ideérniük. Van idő a várakozásra rendesen. nem szeretem ezt a készenléti helyzetet.


     


    Julika, akkor a cicák  nagy összkomfortot élveznek.  Nálunk kutyakényeztetés van. 


    Ma lehet, hogy nem főzök semmit sem. 


    Egyet alapozok a köv. festményhez. Még nem döntöttem el, de úgy gondolom egy kék alap jó lesz. Ha tetszik Bencének az ő szobájában lesz a tengeres mellett. 


     


    Remélem felébredtetek már. Itt a reggeli kávé. 


     

  6. 2019. január 9. 08:44282096.

    Szervusztok!


    Kikeltem az ágyikómból, gyorsan begyújtottam majd hó lapátoltam..sokat, mert sok esett. Az utcát Timi hajnalban rendbe tette,nekem a hátsó részt kellett járhatóvá tenni. mert ugye onnan hozom a fűtőanyagot. Meg aztán a cicák se járnak derékig a hóban, csináltam nekik körforgalmat, futkoshatnak..bár szeretnek a hóban is játszani. 


    Mindjárt megyek a boltba, cicaszalámi van akcióban és alom. Aztán gyógyszertár, Stodált veszek. Főzni nem kell, tegnap délután sütöttem zsemlét és zöldséges sertésragu levest főztem ami majdnem főzelék lett reggelre mert a galuska felitta, de szeretjük ha a kanál megáll a levesben..már amelyikben


    Betegség mentes, kellemes szerdát kívánok. 

    előzmény:
    BiriBiri (282095)
    2019-01-08  19:54
  7. 2019. január 8. 19:54282095.

    Ildikém!


    nem megyek még ágyba, varrogatok és a tv t hallgatom fejhallgatóval. Ez a kis gép nem bírja a filmeket..a másik ilyen gépet bővítették, lehet, ezt is megpróbálom. A nappalit nem fűtjük fel úgy, hogy ott üldögéljek , filmezzek.  Azt hittem már nem jön senki...Annyi teát megittam ma, hogy remélem jóül átmostam mindenemet.

    előzmény:
    franci47 (282094)
    2019-01-08  18:58
  8. 2019. január 8. 18:58282094.

    Julika,nem korai egy kicsit lefeküdni, vagy ágyba menni? 


    Tudom, hogy nem vagy jól. De 7 óra van. Jó éjszakát. 


    Marikát még várjuk.  Saci volt? Nem láttam. 


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (282093)
    2019-01-08  18:17
  9. 2019. január 8. 18:17282093.

    Örülök, hogy mindenki jelentkezett. A méz nagyon jó hatással van a torkomra. Itt esik a hó, reggel lesz munka vele. Jó éjszakát kívánok!!!

  10. 2019. január 8. 18:16282092.

    Délkoreai változat

  11. 2019. január 8. 18:14282091.

    Szembe jött velem megint.  


    Francia változat, talán a legszebb.


    Nosztalgiázzunk. 

  12. 2019. január 8. 17:10282090.

    Sziasztok.


    Reggel készültem a csk-hoz,d e annyit gondolkodtam,  hogy menjek, vagy  maradjak, aztán csak maradtam, mert úgyláttam a helyzetet, hogy mégis van ahol csúszik, legalábbis a mi udvarunkban most is. Most aztán biztos, hogy holnap sem megyek, mert már a most hullott hó és alatta a régi rá van fagyva. Úgy lesz, hogy a szombati piktoros tanodás munka is elmarad. 


    Jövő héten még lesz a csk, utána egy kicsit nem mert szül a felesége.  Otthonszülés lesz. Bejelentkeztem jövő keddre, hogy milyen idő lesz nem tudom.


    Az előbb voltunk kint kicsit a kutyesszal, futkározott kicsit, hozta vitte a játékát, most nagyon vidám volt. Jaj úgy öregszik ez a kutya is. 


    Rakott krumplit sütöttem,  úgy elfáradtam közben /két mosás is volt/ mosogattam is egy csomót,  lefeküdtem. Éppen felkeltem, Anikó csörgött, hogy megjöttem-e onnan ahova el sem mentem.


    Remélem mindenki javulgat, Nálunk Tomi volt beteg, azt hiszem még most sem százas, de kicsit füllent, hogy jól van. Kivételesen gyógyszert is szedett, amit már évek óta  nem  használt.  


    Most  felszórtam amerre járunk ilyen zuzalékkal, kintebb meg  fürészporral. El ne csússzunk. A kuka teteje lefagyott. 


     


    Egy kis ötórai tea, sütivel?  Ebből a szép készletből. 


     


    Mai gondolat. 


    A jó barátok képesek megváltani a világot egy csésze tea és házi sütemény mellett.


    Pam Brown


     


     

  13. 2019. január 8. 16:18282089.

    Szervusztok


     Itt reggel óta hull a hó és hózik..... Már 3x voltak kint takaritani. A kukát is nagy nehezen kihuztam. Holnap reggel viszik el a tartalmát.


     Ildikét nem láttam?


    Anikó érdekes lehetett a hóförgetek.Azért vigyázz, ha olvadozik akkor csuszik is.


     


    Julika gyógyulj meg. Tessék a cicákkal együtt pihizni. Különben virus kering.


    Pötyike,  a ruháid már leszáradtak. Biztos a pizzázáso. Holnapra Alexáéknak jó utat. Remélhetőleg mennek a gépek.


    Magdika Neked és J-nek is jobbulást- Ágy és meleg tea. Ez a legbiztosabb gyógymód.


    Bórsikám, ezek szerint egy kis baci nálad is van. Vigyázz magadra


     Erika, Akkor a nehezén tul vagy? Azért csak ne könnyelmüsködj, mert könnyen vissza jön a fránya baci.


    Remélem Sacika, Marika jól van.


    Itt nerm tudom meddig fog esni a hó, remélem nem annyit kapunk mint a szomszédos országokban hullt.


    Minden betegünknek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    erry (282087)
    2019-01-08  14:57
  14. 2019. január 8. 16:01282088.

    Sziasztok!


    Reggel egy kis hólapátolással kezdtem...utána olyan enyhe lett az idő ...már nem kellett újra.


    Olvasom ...többen  betegeskedünk.Nálam nagy baj, hogy érzékeny vagyok a gyógyszerre és kivet az ágy.Előbb-utóbb csak " megmaradok". Nem emlékszem mikor nyűglődtem ennyit egy nyavalyás náthával.


    Pötyikém ...lassan jön a búcsú ideje....de nemsokára itt a nyár.Azért nagyon jó, hogy legalább egy kontinensen vagytok.


    A napok csak úgy kifolynak a kezem közül.Ma ugyan vasaltam egy kicsit / itthon/....semmi érdemleges dolgot nem csinálok.

  15. 2019. január 8. 14:57282087.

    Szervusztok!


     


    Azt hiszem, hogy bacimentes vagyok, így már merek jönni közétek. Egy gyors lefolyású torokfájáson, köhögésen és orrfolyáson vagyok túl. A torkomat a szokásos fagyos tejjel egy kettőre meggyógyítottam, a többi is majdnem teljesen eltünt. Még egy kicsit köhögök, de ez már kibírható.....Látom többen is elkaptátok ezt a nyavalyát. Anikó jól írja, ki kell feküdni. Én tegnap egész nap feküdtem, teáztam és izzadtam. Mára már sokkal jobb.......de százas úgy sem leszek már.....


     


    Itt annyi hó esett, hogy már nem látni az utat.....ha ez így marad reggelre ellep minket a hó....Ernő már többször lapátolt, még biztos lesz munkája.......De hát tél van ez az ideje, inkább most mint márciusban......Különben is a mondás is azt mondja: Január, február, itt a nyár.....várom.....


     


    Julika Boldinak utólag is boldog névnapot és születésnapot!!!!!!!!


     


    Gondolok a gyengélkedőkre, jobbulást! Az egészségesekre is gondolok, vigyázzanak magukra el ne kapjanak valami nyavalyát.


     


    További szép napot!

  16. 2019. január 8. 14:27282086.

    Szervusztok.


    A tegnapi nap csak úgy eltelt, belefáradtam a sok kutakodásba, este felé elkapott a fronthatás, jól befulladtam, fejfájás, szóval a nyűgeim.


    A mai napom menőkés volt, a városban elkapott egy hóförgeteg, pillanatok alatt csupa hó lettem, aztán nem soká mintha meg sem történt volna, olyan boszorkány suhanással odébb állt. Szóval nálunk eseget, olvad, közben odafagy meg felolvad, ez a menetrend.


    Julika gyógyulj meg hamar, szerintem jól  rá kellene pihenni erre az egészre, mert mindig csak egy picit gyógyulsz meg.


    Magdi ez Neked is jótanács, de ki   vagyok én, hogy osztom az igét, amikor van belőle nekem is elég. A sajnálatos tény, hogy ilyen időszak van, és összeszedünk bacikat, amiktől aztán nehezen szabadulunk.


    Pötyi szép együtt töltött  időszakon vagytok túl ,közeleg a búcsúzás, de talán majd a nyáron újból tudtok találkozni, ez már elérhető távolság.


    Gyógyító simiket küldök mindenkinek.

  17. 2019. január 8. 13:47282085.

    Szervusztok!


    Vajon Zala megye még a térképen van? vagy eltűnt a lányokkal együtt???


    Itt hideg van, néha dara szállingózik...és betegeskedek, nagyon fáj a torkom, hurutosan köhögök, nehezen, fájdalmasan szakad. Azt mondják van valami nyavalya, lehet, abba estem bele? 


    Pötyi!


    Nálunk is nagy kedvenc a pizza, gyakran rendelnek ha Kriszti nincs otthon, én is nagyon szeretem. Jó, hogy ennyire megismerted Leonát. Vajon a messzi nagyszülők hogyan viselik a távollétet? Biztosan hiányoznak, de itt biztos a megélhetés, és ez mindent felülír.


    Várok rátok, zalai lányok...meg Erikára és Annuskára. Marika biztos olvas minket és gondolatban beszél velünk.

  18. 2019. január 8. 11:14282084.

    Jöttem, hogy teljen a lap.


    Már a második adag ruhát teregetem. az első be is száradt. Én is szédelgős vagyok a fejem sincs a helyén...holnap meleg front..azt nem szeretem.


    Tegnap egyedül volt itt Alexa..jókat beszélgettünk. Érdekes dogokat mesélt. Hogy mik vannak???


    Van egy ismerőse...olyannal foglalkozik, hogy mackókat varr. De nem akármilyeneket, hanem elküldik a gyerekek kinőtt rugdalózóit és abból..ráhímezi, hogy pld. emlék..mert Leopoldka 8 hónapos korában ebben tipegett. Ez csak úgy példának..de van ennél morbidbab is...a halott nagypapa kedvenc ingjéből..vagy nyakkendőiből és arra is ráhímezi, hogy emlék a nagypapától. (jó, hogy a hamvakat nem teszi bele..bár minden előfordulhat).


    És annyi rendelése van..már vagy 5 lengyel nő varrja a macikat.


    Na, azért csak tudtam valamit mesélni!!


    Délután jönnek Alexáék pizza-partit tartunk. Tegnap legalábbis még erről volt szó.

  19. 2019. január 8. 08:47282083.

    Sziasztok, jó reggelt kívánok!


    Pötyike, csupa élet az a kislány!!  Édes,mosolygós.  A Családban Teljesen  rátok:    "lányokra"  hasonlít, ..legalább is én úgy látom.


    Remélem jól vagytok,olvasom, hogy pihentek, filmeztek, olvasgattok.  Mi mást lehetne tenni ebben a fagyos időben?  Már nem sokára  megint   jön a tavasz.Mintha reggel  előbb világosodna. Velem semmi baj, kicsit  náthás voltam, kicsit  nehezen nyeltem, de  kikúráltam. Fáj kicsit a fejem. Talán időváltozás lesz.  Ezt találtam, közzé teszem, bár ...én rend szerint  valami  idejét múlt hírrel jövök elő.  


    1Xk3YlShlVGBcHTBZtdgeoF9TgWule95lhttps://hirek.ma/2019/01 /07/sirva-atkozodnak-a-patikakban-a-gyogyszerert-erkezok-egy -jogszabalyvaltozas-miatt?fbclid=IwAR

    előzmény:
    potymama (282082)
    2019-01-07  22:02
  20. 2019. január 7. 22:02282082.

    Még nem voltam ma, gyorsan benéztem nehogy lemaradjak valamiről. Felétek se sok történt, felénk se.Ma csak Alexa jött át, Leonát bevitte Dalma a munkahelyére.


    Hú, most néztem -12 fok van!!


    Holnapra havat igérnek, aztán meg megint meleg front...csak legyen aki kibírja.


    Holnap búcsú ebédet tartunk..mert szerdán repülnek vissza Alexáék.


    Pizzát rendelünk, közkívánatra!


    Pedig akartam valami jó kis ebédet szervírozni, de azt mondták, már mindent ettek , de jó pizzát feléjük nem lehet kapni.


    Na ez még egyszerűbb, itt sok jó pizzás van, ahonnan rendelünk az is jó.

  21. 2019. január 7. 19:10282081.

    Jó estét Mindenkinek!


    Csendesen  esik a hó .....vagy talán hull ...már nem is tudom mi a jó megfogalmazás.


    A nap is csendes volt.Igaz délután elmentem a klubba....nem nagyon akartam , de rám telefonáltak....gondoltam nem árt kimozdulni. A náthám visszatért ezerrel.El is jöttem korábban."Majdnem " mentünk Judittal  ma este színházba...de ő még nálamnál is jobban tutul.Majd bepótoljuk máskor.


     


    Vigyázzatok magatokra!

  22. 2019. január 7. 14:55282080.

    Szervusztok


    Boldinak  nagyon sok boldogságot kivánok


     Julika, megelöztél. Én holnapra tervezzem a hütőtakaritást.


    Ildike, használjátók egészséggel és sokáig az új szerzeményt.


    Pötyike, Leona egy nevető bomba. Gondolom mellette nem lehet nyugodtan és csöndben maradni.


    Az én napom nem volt eseménydus. Reggel összeszedtem a megszáradt ruhákat és gyorsan ki is vasaltam., majd rendcsinálás. Közben összeállitottam a kenyérkémhez valókat és már meg is sült. Ami volt annak többmint a felét elvitte tegnap a fiam.


    Ma szépen sütött a nap, de hideg volt. Állitólag holnap megint számithatunk hóra.ű


    Mindenkinek jó pihenést, kellemes , fájdalommentes napot kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (282079)
    2019-01-07  10:54
  23. 2019. január 7. 10:54282079.

    Szervusztok!


    Már korábban is voltam itt de senkit sem láttam. Csak magamatMára már kidolgoztam magamat, a hűtővel kezdtem, elég nagy munka volt. nem volt annyira jeges, önleolvasztó, de már nagyon értett a rendcsinálás. Ez ugye a kamrában hatalmas rendetlenséggel járt, azt is rendbe kellett hozni. Most öröm benézni...de meddig? Csak rajtunk múlikde hiába igyekszem, egyszer csak azt látom már megint káosz van. 


    be is gyújtottam, most már csak élvezni fogom a szabadidőmet. Ebédem van, a tegnap főtt káposzta leves, két napra, holnapra is főztem. Holnap megfőzöm a következő napit, palóc levest tervezek, illetve azt kért Timi. 


    Délután megyek a varró klubba. 

  24. 2019. január 6. 21:48282078.

    Azt nem írtam, mert nekem természetes volt, hogy a képen egy képregény hős van

    előzmény:
    BiriBiri (282077)
    2019-01-06  21:46
  25. 2019. január 6. 21:46282077.

    Köszönöm Boldizsár köszöntését!!!!!!Átadtam...mindig nevet, ha mondom, a nénik gondolnak rád..köszönöm, mond meg mama, mondta.


    A képen a szobája van, most ilyen képregényes korszaka van. baloldalt van egy kis kép, kék háttérrel. Azt Elza rajzolta neki születés és névnapjára, Timi hozta el, én adtam fel, közös munka volt

Címlap

top