Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. január 6. 18:41282076.

    Köszönöm ...én láttam ..be is került a gyűjteményembe.Az egyik nagy kedvencünk Lee Sang Joo a főszereplő.Tervben van, hogy majd "valamikor" újra nézem.Gyönyörű film ...nem keveset.

    előzmény:
    franci47 (282074)
    2019-01-06  18:02
  2. 2019. január 6. 18:13282075.

    Szép estét Mindenkinek!


    Eseménytelen, nyűgös nap után jöttem egy jelentkezés erejéig.....


    Boldizsárnak nagyon boldog névnapot kívánok én is...


    Ildikó ....a film linkjét kérem szépen..

  3. 2019. január 6. 18:02282074.

    Ki nem láttam az Angel Eyest? /Angyali szemek?/ 


    Ha valaki nem látta, az nézze meg. Le kell töltögetni.


    Valaki nagyon kereste  filmsorozatot és egyik rész sem volt jó a felirathoz, ezért  feltették megára a  filmrészeket./valakinek megvolt a film, /nekem is megvan,de én csak végső esetben  továbbitottam volna, mivel nagyon sok munka lett volna/  A felirat az Ázsia ékkövein.  /Egy fiatal nő elveszti a látását egy  balesetben.... továbbiakat nem írom.  Egy hétig lesz fent a megafeltöltés utána  törli.  Ha kell valakinek elküldöm a linket. 


    Én is meg voltam veszve érte,  én is szívességből kaptam meg valakitől. De már láttam, és megérte. 


    Tegnap került fel. Innen számolunk vissza.  Azzal számolni kell, hogy a mega is véges,napi szinten lehet letöltni. Így kell számolni. 


    Puszillak benneteket. 


    kép belőle:


     


     


     

  4. 2019. január 6. 17:26282073.

    Most látom, hogy Pötyi is itt járt.Akkor Leonának még tart pár napig a vakáció.Nálatok legalább van hó.


     


    Julikám ...örülök, hogy javul a füled...ez jó hír.


    Minden gyengélkedőnek jobbulást kívánok!

    előzmény:
    harangvirag08 (282072)
    2019-01-06  17:21
  5. 2019. január 6. 17:21282072.

    Sziasztok!


    Már megint este van ....elment a nap.


    Nagyon sok szeretettel köszöntöm Boldizsárt  névnapján!


    Nálunk tegnap este köszö9ntöttük egymást az újév alkalmából ....mert a héten csak " elfutottunk" egymás mellett.Ittam egy kis pezsgőt ...bár ízt még mindig nem érzek.A sok fújástól szerintem már a fejem is üres.


    Ildikém ...örülök, hogy sikerült a hűtőszekrény.és a festőszerszámaid feltöltése is.A filmekről : a vajandist, meg amit most töltöttünk azt is lehúzták ....a másik meg dicsérte. Na, de kit érdekel a véleményük.Persze a saját bőrén tanulja meg az ember.A múltkor valaki kérdezett a repülőteresről ...én megírtam a véleménye,et....ami nem volt negatív ....erre az egyik  jól kiosztott....soha többet.Ahányan vagyunk annyiféleképpen látunk.


    Annuskám ...nagyon szorgalmas vagy.A napok nálam is felborulnak....bár a napi rutinomat még igyekszem tartani.Szeretek délelőtt mindent  elvégezni / arra a napra/...délután már nagy dolgokba nem fogok bele.


     


     


    Pötyiéknél már biztosan csomagolnak Leonáék ...jó utat, szerencsés haza érkezést.


    Itt e olvadt az összes hó.Nem voltam csak a garázsig.Jövő héten már meg kell mozgatnom magam.

  6. 2019. január 6. 16:59282071.

    Nahát ennyit az eszemről. Reggel láttam, hogy ma napja van Boldizsárnak, és kiment a fejemből.


     


    Julika, boldog névnapot kívánok unokádnak, sok szép sikert  az életben.

  7. 2019. január 6. 16:32282070.

    Julika,


     


                         Boldizsárt sok szeretettel köszöntöm, és kívánok neki sikeres  életet. 


     


     


     


     

  8. 2019. január 6. 16:20282069.

    Megnéztem az első részt, nekem nagyon tetszik, csak reménykedek, hogy a folytatás is hasonló lesz. Igazi románc van kialakulóban, valóban üdítő a sok intrika és korrupció után, amit mostanában láttam. Azokat is szeretem, csak néha besokallok.


    Gratulálok a hűtőhöz, használjátok sokáig hibamentesen.


    Jól bevásároltál, jó szórakozást hozzá.

    előzmény:
    franci47 (282068)
    2019-01-06  15:33
  9. 2019. január 6. 15:33282068.

    Sziasztok. 


    Lehet, hogy álmosító az idő, nem is tudom. Olyan vagyok, mint az a bizonyos g.f. a levegőben.


    Délelőtt elmentünk a Média M-ba. Beácska megpályázott egy hütőszekrényt, tegnap megtudta, hogy megnyerte. Nem értesítették ki idejekorán. Jókor mentünk mert ma még akciós is volt. Nagyon örültünk. Majd  jövő héten szállítják haza. Közben benéztünk a lidl-be is nekem már nagyon fogyóban van a lisztem, igaz nem a legjobbat kaptuk, de majd magam is hozok haza máshonnan másfélét. Még volt az ecsetkészletből, a festékből is, amit anno vettünk.  Hoztam még két vásznak és lapos ecsetet is. Utolsó rúgások a pénztárcámnak. 


    A szél úgy löködte a kocsit, hogy  követ kellett volna bele tenni.  


    Az előbb kimentem a kutyával, videózni  kellett volna mit is visz a szél az erdő felé. 


    Egy fehér szalagfélét, ami a szomszéd kerítésébe van befűzve, leszakíthatta és tekergette a levegőben,  utána mint egy szellem keringett a fák között, aztán megállapodott egy fán zászlóként. 


    Nem maradtunk sokáig, bár a kutya, mint egy kisgida ugrándozott, de én fáztam. A hó már eléggé elolvadt, + 4 fok van a hőmérőn. 


    Annuska mi rendszeresen mosunk vasárnap is, berakás, kis teregetés, már nem régi egésznapos mosást jelenti. Talán a legkisebb fáradsággal  elvégezhető munkát jelenti. 


    Anikó, ha belenéztél a filmbe, meglátod milyen üditő, legalábbis én annak éreztem, majd kérem a véleményedet.  Magdi is panaszkodott, hogy a nézett sorozatát leszólták bizonyos emberek. Van ilyen több is. Nem minden az ő ízlésvilágának készült, bár nem tudom azt a sok sületlenséget, amit a google fordít, hogy tudják megnézni. 


    Most egy rész én is nézek a Devil.... Joyból, eddig még tetszett, bár nem dobott fel, mint a Találkozások. 


    Julika, örülök, hogy jobb a füled. 


    Mindenkinek szép napot, arra nem is panaszkodhatok, mert szépen világít. 


     


     

  10. 2019. január 6. 14:44282067.

    Szervusztok.


    Lehet, hogy nálam is a téli álom készülődik eluralkodni rajtam, hihetetlen mennyire fáradt vagyok, pedig semmit nem csináltam. Sajnos aludni nem tudok, csak kóválygok, mint akit fejbe vágtak.


    Akkora szél fúj, majd elviszi a házat, de szép napsütéses idő van, tegnap meg a hósöprés ment, ami az éjjel majdnem el is tűnt.


    Annuska,én már akkor teszem a dolgom amikor tudom, lehet az ünnepnap vagy éppen ami jön.


    Pötyi, Leona maga is egy élménybomba lehet, most feltöltődik mindenki körülötte.


    Julia jó szundikálást, a lényeg, hogy javulgat a füled is.


    Ildi, az este az Encounter-ről olvastam lehangoló kritikát, unalmasnak, lagymatagnak tartották, de hát ízlések és pofonok. Most nézek bele.


    Saci reménykedek benne, hogy nem kap el valami betegség.


    Jobbulást minden gyengélkedőnek.

  11. 2019. január 6. 14:20282066.

    Annuska!


    Azért régen nem ilyen volt a mosás. Már nem is nagyon mondom, hogy mosok, inkább, hogy megpakoltam a gépet. Áldás az automata mosógép. 


    Aludtam egy nagyot..Timi olyan teafüvet kevert amiben volt citromfű is. nagyon jólesett. Olyan álmosító idő van, kicsit téli álmot alszom. 

    előzmény:
    Nusimama (282064)
    2019-01-06  12:10
  12. 2019. január 6. 14:05282065.

    Sziasztok!


    Ezt az időt! Tegnap esett a hó..egy pár cm, ma reggel sütött a nap..olvadni kezdett. Most megint havazik.


    Annuska..Leonáék szerdán reggel repülnek vissza. Most élvezi a havat, tegnap voltak szánkózni..mondjuk szegeden nem sok hely van erre...csak a Tisza töltése ami kb.. 3 m. magas . Itt szánkóztak előttünk, amikor megfagytak feljöttek, nem volt rajtuk egy száraz cucc se.


    Adtam száraz zoknikat, cipőt..és meleg radiátort..majdnem ráültek..úgy át voltak fagyva. Velük volt a Zira..a nagy fekete kutyájuk..az is imádja a havat, meg húzta a szánkót.


    Egy kicsit pihentek aztán hazamentek összepakolni a fürdős cuccot, mert mentek az fürdőbe.


    Szerintem Leonát nem kellett altatni az este.


    Mi meg a két öreg..itthon ülünk meg Dezső a harmadik öreg.

  13. 2019. január 6. 12:10282064.

    Szervusztok


     Itt ragyogó napsütés van, na meleg az nincs. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nálam semmi nem olyan már mint régen. Régen el nem tudtam volna képzelni, pl. hogy vasárnap mosak. Na ma  ezt is megcáfoltam. Már egy adag kész és mindjárt megy a második adag is.


     Fözni nem kell levesem van böven, a mélyhütőben sült és rántotthus is. Ildike, ugy látszik ez az év kezdete a lenkeségek ideje. Nálam is akadt böven. Remélhetőleg ezzel letudzuk az évit. Szivesen megkostoltam volna a fincsi sütid.


    Anikó, a repregetésután pihentél?


    Borsika,én nem sózom a járdát, mert olvasdáskor a lé befolyik a kertbe és ott vannak a rózsáim.


    Julika nálatok sincs unalom. Ott vannak az eleven cicák és Zs.ék. Mindig van társaságod. Örülők, hogy javul a füled, de azért ne legyen más bajod.


    Sacika, remélem sikerült egy kicsit kurálni magad.


    Minden betegünknek és gyengélkedőnek jobbulást. Vasárnap lévén pihenjetek és töltödjetek fel.


    Nem tudom jól emlékszem-e, hogy Pötyikééknél kezdödik a bucsuzkodás. Leona biztos sok gazdag élménnyel megy haza.

    előzmény:
    BiriBiri (282063)
    2019-01-06  10:55
  14. 2019. január 6. 10:55282063.

    Óóóóó..én már régen kikeltem az ágyból. Voltam a boltban, nem itt a szomszédban, az már vasárnap nincs nyitva hanem az ovival szemben ami 2 perccel messzebb van. Volt itthon savanyú káposzta, Zsuzsitól kaptam, nem akartam, hogy tönkre menjen, és már régen ettem volna savagyú káposzta levest. Vettem egy darab kolbászt és tejfölt. Azt nem akartam,mert volt még otthon fél dobozzal,  de a boltos kisasszony olyan kedvesen mondta, tegnap hoztam laktózmentes tejfölt, gondoltam ma tettszik jönni. Egyszer kerestem , akkor nem volt, és másnap már szólt az utcán, beszerzett ő is laktóz mentes tejet, tejfölt. Szóval nem tudtam ellenállni neki...majd úgy is elfogy. Nagyon kellemes idő lett, én azt hittem + van de megnéztem -1 az időképen. A dombon lehet hó mert egy apuka a kezében vitte a szánkót, kicsit megcsúsztatja a gyereket. Annyira szerették a gyerekek az ovi mellett lévő dombot de nekem az utóbbi időben már nagyon strapás volt..meglökni könnyű volt, de segíteni kellett vissza is mászni.Régi szép idők...

    előzmény:
    BiriBiri (282062)
    2019-01-06  06:03
  15. 2019. január 6. 06:03282062.

    Szervusztok!


    Az ágybňl pötyögök. Már túl vagyok a hňseprésen. Szerencsére nem sok esett tegnap ňta.enyhe az idö.Mint ahogy tegnap írtam ma laza napot tervezek.


    Ildi! Köszönöm a filmet. Ma mozizni fogok.Sajnos a varrástól fáj a mutató ujjam gyöke..na ott a kézfejemnél ahok kezdődnek az ujjak


     Most jól körül irtam..ha a telefon irok és akár milyen lazán fogom a tollat attól is fáj. Izületi probléma.Mindenhol csak romlok el..de azért van jó is javult a fülem.Ideje is volt majd egy hňnapig tartott.Persze most sem tökéletes ha társaságban vagyok kell a hallňka.de már tudok telefonálni. Fňleg mobilon mert azt kitudom hangositani csak azon nincs annyi kedvezmény. Családon belül van. Legyen kellemes a vasárnap.majd még rátok nézek

  16. 2019. január 5. 20:53282061.

    Szerintem nálunk fagyni fog reggelre.


    Magdi,  akkor most a 3. könyv  fog megjelenni ősszel. A Vajandis filmet szólták le?  Vagy melyiket? 


    Saci, megfáztál? Jobbulást. Olvastad, ma nálunk ilyen ebéd volt, a vacsora is ilyen volt. Sósat kellett ennünk. 


     Csak úgy kérdezem letöltöttétek a küldeményt? 


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (282059)
    2019-01-05  17:55
  17. 2019. január 5. 19:29282060.

    Szép estét Mindenkinek!


    Nálunk is hózik-zik........szép fehér minden, de jobb lett volna a téli szünetben....


    Nincs jó napom....tegnap este egyik percről a másikra el kezdtem tüsszögni és el kezdett folyni az orrom...de szünet nélkül és nagyon...talán elfolyósodik az agyam.....


    Azért a napi dolgaimat elvégeztem,      megfőztem holnapra a  vargánya krém levest és bepácoltam  a szüzpecsenye szeleteimet.....kicsit sokat találtam elővenni.....ketté kellett vennem     feléből sajtos-kukoricás szelet lesz.....feléből csak naturan megsütve áfonyás szósszal /áfonya helyett jostával/  .......... délután muszáj volt lefeküdnöm.........


     Olvastalak ám benneteket...mindehhol zajlik az élet....


    Kíváncsi vagyok mennyi hó hullik még.....a szórásnak nem örülök----

  18. 2019. január 5. 17:55282059.

    Sziasztok!


    Évikém ...én szoktam keresni olyankor is ha a szememen van .


    Itt semmi különös nem történik.Délután filmeztem. Éppen most szólta le egy nő a Fb.on a filmemet.Ahány szem ....annyiféle nézőpont.


    Most olvastam, hogy ősszel jön a Zarah folytatása...remélem megérem .


     


     


    Vigyázzatok magatokra...ebben a havas időben.

    előzmény:
    BORS (282057)
    2019-01-05  16:39
  19. 2019. január 5. 17:06282058.

    Szervusztok!


    Itt hull a hó és seperni kell. A táj nagyon szép, de jobb lett volna karácsonykor. Most mentek el Zsuzsiék, vidám volt a hangulat, mint mindig. A cicák is nagyon élvezik ez a társaságot, ha van kedvük kedveskednek , ha nincs azt csinálnak amit akarnak, nyújtóznak, fetrengenek, és hiába hívják őket  nem mennek az ölükbe. Aztán meg le sem lehet vakarni őket, még a masszázs ágyra is melléjük feküdnének. Mondta is Marika, a kutya mennyire más, azt ha hívják megy, a cica?? lebiggyesztett szájjal, lesajnálva nézi a neki kedveskedőtaztán unottan elhelyezkedik valaki ölében. de így szeretjük őket, ahogy vannak. 


    Én is megettem minden süteményt, édességet, Timi már el is dugta az újabb édesség csomagot. Mondtam, ne tegye, had erősödjön az akaratom, nem eszem mérték nélkül édességet. ..így gondolom...most, amikor már egy szelet sem férne belém


    Most visszavonulok a a "rezidenciába"...olvasni fogok. Sajnos ez a kis gép nem viszi a filmeket, kénytelen vagyok itt a nappaliban , ülve mozizni. kellemes további szombat estét. Már majdnem vasárnapot mondtam, ( még jó hogy nem mondtam csütörtököt)annyira össze vagyok zavarodva a napokat illetően. 

  20. 2019. január 5. 16:39282057.

    Magdika, szia, nem láttad véletlenül a jobbik szemüvegemet?  Visszaolvastam:  kérek elnézést a sok h.írási melléütési hibákért. Én igyekszem fenemód, ..de annál rosszabb az eredmény.  Úgy röstellem. Mindannyian olyan szépen és helyesen írtok!!!  Most írt a lányom, R., hogy sétálás után vannak, és már most fag a hó!!  Vigázzak. Ti is Lányok, ..inkább ki se menjetek már !!

  21. 2019. január 5. 16:29282056.

    Szia Ildike! Szisztok Kedves Barátnőim! Kellemes késő délutánt kívánok. A régi gépről írok, amin nincs "y". Van, de hiányziik a teteje, csak egy kis árok van helyette.  Oda ha kicst koppintok, akkor nem ír,  ha nagyobbat, akkor beszorul az ujjam. Ildike a rántott leves nagyon finom. A hajtovány még annál is finomabb.


    A Pötyike is nagy tudója.  Én gondoltam a  kis Leonára, mert néztem a naptárt,  de ha nem írok rögtön, akkor kimeg a fjemből.  Gratulálok neve napjára és még több  sikert kívánok, az eddigieken kívül. Kis vidám, talpra esett szép tündér lehet.  


    Kérem szépen itt szakad a hó.  Lapátolhatunk. Én ma már söpörtem, de újból esett. Meghagytam a többieknek.  Meglepiből reggel lesöpörtem a lányomIldi autóját,  hát örült!!!


    Kutyás kislányok! Figyelem!  Figelni kell a kutyeszok talpát, mert kikezdi nekik a jég azokat a párnácskákat. Nyalogatja Mici is és szomorúan néz rám. Bekentem neki Neogranormonnal. Abból baj nem lehet. A babák popsiját is azzal  kenik az anyukák, ha kipirosodik.


    Erikém nagyon tetszett, hogy már a gondolkodásba is elfáradtatok, amikor megterveztétek  a tennivalókat. Tegyetek a csengő gombra gittet, olyat, mint a Pál utcai fiúké volt. Ha nem rágja senki, akkor  megkeményedik.  -em szerint most tennék egy nagy havas sétát, amíg világos van, de ahhoz fel kell öltözni, ..ej inkább majd holnap.


    Annuska kedves,  vigyázz el ne ess járda söprés közben!  Tudod,  ..ha lesózzzuk, akkor nem csúszik annyira.


    Marika kedves, hogy vagy? Hogy telnek az újesztendőd  első napjai?  Az unokáknál is esik a hó? Jó egészséget kívánok.


    Van egy kiskávém, megiszom.  Hátha feldob. Elálmosodtam. Van egy nagy dobozom,   .. vegyes tartalommal, ..szét kéne válogatni, és új helyekre pakolni. Ebbe én belebonyolódom. Most más módszer kell már. Régen is mindig mondtam magamnak, "É". ne kapkodj, ...egyszerre elég ha egyfélét megcsinálsz, de az jó legyen! Már akkor is fenemód bölcs voltam.  Hi-hi.  


    Ha mindíg mindent pedánsan visszatennék a helyére, akkor nem volna szerte szétség, ..és  nem kéne most szortíroznom.  De akkor  mit csinálnék?   Hmmm... most a Budai szakácsot nézem, halat vásárol, biztos meg fogja főzni. Ő nagyon fnomakat tud alkotni, és csupa rend van a munkaasztalán.  Szép nugisane  főz. Na, mit is akartam? 


    Ja, hogy valahogy elfogyott a nasim, a sütik. Hol bánatomban, hol apró kis örömök mtt megettem mindent. A szaloncukrot is.  Már a mazsolára járok. Imádom.  A tejszines  flakon is üres, kidobtam. 


    Mondjatok 5 perces sütiket.  Amit csak úgy össze kell dobni és már ehető is. Jaj....júúúj,...kihagytam:  ez nem édes  étel, de istenke ajándéka. Illetve a nászasszonyomé. Kocsonya. Hozott és nagyon finom volt.  Van két körmöm elhasítva és maradt dagadóm is. Nem tudom való-e bele? 


    Anikó szia, gyógyulgat-e a lánykád lába?  Még mindíg  te főzöl és segítesz nekik, vagy már tud egy kicsit tenni-venni?  Marad-e kis időd magadra is,...hiszen  még Petiékre is készülsz, csomagolsz?! 


    Julika adjál hangot, nagyon szeretem, ha mesélsz. Vincéék tombolnak, vag félnek a hótól?  Nálunk senkinek nincs cicája.  Régn, amikor még O. kicsi volt és egy lakóparkban laktak,  volt eg  sziámi cicája. Azt hiszem ilyen fajta volt. Szürkés kék és karcsú és kékszemű. Igazi fajcica volt.  Nagyon szerette és féltette. Tetőtérben volt a szobája, és a cica meglógott tőle.  O. úgy érezte, hogy meg kell fognia. Utána is mászott nagy bátran, és ha nem jön az apja, aki leparancsolta a tetőről, talán le is potyogott volna. Aztán a vőm saját maga  fogta meg valahogy.  


    Úgy kezdem a napom, hog megspriccelem a cserepes virágaimat. van vagy  3 db. Beszélek is nekik, hátha megmaradnak. Engem nem szeretnek a benti virágok.  Árontól kaptam mikulásra egy cs. mik.virágot.  Háát  szegénykémet úgy átvágta a virágos,...2 nap mulva lehervadt,  és a  kerámia ami a cserepet tartotta, le volt csorbulva.  Ez olyan lelketlenség volt tényleg, ..Jesszus, ..ó  elnézést, megint  mennit összedumáltam. Mindenkit pusszantok.


  22. 2019. január 5. 15:41282055.

    Szervusztok.


    Most jöttem be a hósöprésből, most már az eső csöpörög, csupa latyak minden, csak meg ne fagyjon. Nyűgössé tesz ez az idő. Ildi szomszéd Rózsijával trécseltem egy kicsit, egyáltalán nincs hideg.


    Ma annyit kutakodtam, olvastam a gépen, hogy a szemem oda lett, pedig valamivel el kell ütni az időt.


    Sütöttem pár palacsintát, elhasználtam a talonban lévő  túrót ami itthon volt.


    Nyugis a nap, remélem így is marad.

  23. 2019. január 5. 13:52282054.

    sziasztok.


     


    Nagyon korán ébredtem, kicsit még hánykolódtam az ágyban, aztán felkeltem. 


    Nem tudtam mit csináljak, keresztrejtvényeztem egy kicsit. Aztán lassan 7 óra lett. 


    benéztem ide, láttam semmi újság nincs, mindenki alszik, kivétel, aki nem, de hát azt nem mindig látom.


    Sütöttem hajtoványt, és a régóta áhított rántott levest. 


    A hajtovány nagyon szép lett, akár rétesként is müködhetett volna, ha csak egy kicsit is még lágyabbra csinálom. 


    Imádom én is ezt a kelt tésztát. 


    Hull  a hó, már szép mennyiség van belőle, lehet, hogy ez nyom, de fáradt is vagyok. Azért nagy munka a festegetés, elfárad az ember, kis szunyókálás után felkeltem, még nem tudom mi lesz a kedvemre való ma délután, de  valami lesz.  Filmezek egyet, még nem tudom mit nézzek.


     


    Hajat is kéne mosni, de csak húzódik az egész.  


    Rengeteg lenkeségem volt a napokban,  törés, borogatás, kilöttyintettem az argán olajat is, azt nagyon sajnáltam, de látom még van benne azért.


    Mindenkinek szép, fájdalommentes napot kívánok. 


     

  24. 2019. január 5. 12:25282053.

    Szervusztok!


    Reggel fél 5 kor, szokás szerint felébredtem, mentem a cicákért és azonnal vissza is bújtam az ágyba. Ilyen már régen volt, hogy 7 ig vissza aludtam. Aztán 8 is lapultam még, de a "rutin" várt várt. Elkezdett hódara esni, gyorsan felkészítettem a teraszra fűtőanyagot. Aztán szomorúan láttam, a szép befújja a havat, letakartam mindent. Megfőztem a csirkeláb pörköltet, mondhatom isteni lett. A lábszár csontról lefő, , azt már eleve kidobom, marad az a jó, kocsonyás talpacska. A holnapi ebéd lesz, vasárnap szeretnék sokáig az ágyikómban maradni, onnan gyönyörködni a havas kertben, meg gépezni, meg olvasni, ....aztán meglátjuk mi lesz belőle? Már túl vagyunk az ebéden, thai kaja volt így faltuk. 


    Kettőre jönnek Zsuzsiék, addig megyek a fekverészőbe. 

  25. 2019. január 5. 11:36282052.

    Szervusztok


     Hull a hó és hózik, szegény ember pedig sepreget. Ma már 3x voltam kint az útat eltakaritani.


    Pötyike, Leonának sok sikert az iskolába, sok vidám  órát és nagyon jó egészséget kivánok. Szerencsés egy kislány, hisz 3 nyelven beszél már.


    Ildike, nem is gondoltam, hogy ilyen drága a keretezés. Igy megértem huzockodásodat. Azért reménykedünk egy nagyobb összeállitásba.


    Julika jobbulást.


     Erika, remélem nem indultál el ebbe a cudar időbe shoppingolni?


    Nyugodt, begetségmentes hétvégét kivánok.


    Magdika, Boscó nagyon jó tanuló, hogy ilyen szótfogadó és nyugodt.


     

    előzmény:
    franci47 (282051)
    2019-01-05  11:18

Címlap

top