Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. december 11. 07:38281676.

    Jó reggelt. 


     


    Felébredtem megint korán, legalább kicsit rendezgettem a gépi rendetlenségemet. 


    Tegnap sokfelé jártam itt, és a sok bába közt elvész a gyerek, most aztán  tényleg így volt.


    Ma Zegi menet lesz, még át kell néznem merre,milyen útvonalon menjek, hogy odaérjek ahova akarok, készülök. Vagyis több helyre, mert  ami kell mind máshol kapható. Egy posta is talán belefér. 


    Hoztam  a karácsonyi angyalomat, ami a jövő heti  tanodás festmény is lesz. Nem megyek el ingyen lefestettem, a tanítási költséget megspóroltam.  Az ajtós, leselkedő angyalkát már egyszer ide tettem, a következő egy másfajta. Nem mintha látszana majd, de nem adtam ki. 


    Legyen szép napotok.


    Mai gondolat.


    "Ne felejtsd el az apróságokban megbúvó boldogságot, míg a nagy örömökre vársz." 

  2. 2018. december 10. 18:25281675.

    Magdika, ..csak behunyom a szemem és már is magam elé képzelem   a nagy adventes  kirándulást. Remekül elmesélted. hi-hi..kihagytad, hogy ipi-apacs  1-2-3...én pl. a  Diófa mögött voltam : -)))

    előzmény:
    harangvirag08 (281670)
    2018-12-10  13:36
  3. 2018. december 10. 14:50281674.

    Szervusztok.


    Reggel szinte nyárias záporral indult a nap, szerencsére hamar elmúlt, és szép napsütésünk van.


    Elment az egész délelőttöm a városban, több helyen is voltam, a mobilom hűsége is lejárt, sokat kellett várni, de már le akartam tudni az ügyintézést, aztán posta, gyógyszertár, üzlet, na a szokásos menet, mindenhol apadt a buksza. Reggel arra ébredtem, hogy olyan hólyaggyulladásos tünetem volt, a gyógyszertárban vettem is rá gyogyót, majd kiderül használ e, remélem még az elején elcsíptem. Nem ültem le sehol, igaz a lábam mindig fázik. Nem találom a derékmelegítőmet, valahol biztos helyen van.


    Borsikám élethű írásodat nagyon jó volt olvasni, igazi élménybeszámoló.


    Magdikám nagyon jó kis kiránduláson voltál megint, nagyon tetszik a betlehem, a fűszerkertben szívesen elbarangolnék.

  4. 2018. december 10. 14:38281673.

    Szervusztok


    Láttom minden hol már lassan elkezdetötőtt az ünnepi készülödés.


     Julika, nálam is viszonylag csendesek lesznek az ünnepek.Bár 25én Viki névnapjára megyünk, majd régi hagyomány szerint 25 én nálam lesz családi ebéd- ez volt férjem szüli napja- aztán a többi ötletszerüen alakul.


    Magdika, ezek szerint már Te is megbeszélted a feladatokat.  Lehet, hogy fárasztó, de szép és tartalmas  kirándulás volt. Köszi, hogy soraid révén mi is részesei lehettünk. Ricsi talán vissza is integetett, bár gözerővel tanul . Készül az utolső vizsgáira.


    Sacika, nagyon jó ötlet, hogy füzetbe irtad napi feladatokat.


    Pötyike, remélem az orrvérzésed elmult. Nálatok is váltani fogják egymást a családtagok.


     Anikó. szép estéd volt. Jó egy kis kimozdulás. Rendesen a gyerekek, hogy vittek.


    Erika, örülök, hog jól vagy. Azért ne vidd tulzásba.


    Borsika, aranyosak a gyerekek, hogy gondoltak rád ajándékokkal.


    Marika,  az ünnepi készülödést csak ovatosan.


    Julika,  most veled képe összefognom. Képzeld a megfázás a fülemre huzodott és az egyikre alig hallok.


    Ildike, merre vagy, mit csinálsz. Nem láttalak? Remélem nincs semmi baj


    Új hét. s egyre közelebb  az ünnep. Itt most egyre erösödő szél van.

    előzmény:
    harangvirag08 (281671)
    2018-12-10  13:38
  5. 2018. december 10. 14:19281672.

    Sziasztok. 


    Borsikám, reggeli beköszöntőd  megint csúcs volt. Jó volt olvasni. Csak írják minél többet. Jó lenne összegyűjteni. Igazán nagyon tartalmas, vidám,  és valóságos. Saját termésü pucolt dióm nagyon kevés van, még tavalyról maradt a fagyasztóban. Ami pici termett annak is felét eldobtam, mert fekete volt. Azt "írja az újság" emlékeztek?..... hogy valami virusos fertőzést kaptak a fák, és ne együk meg. Na  így a madaraké lesz, nem is tudom nekik nem árt-e meg.


    Anikó örülök a szép színházi estédnek. 


    Magdi, elolvastam a beszámolódat a szép utadról. Az eső  nem kellett volna, de h át?  ott volt, remélem senki sem fázott meg. Nézem a képeket, igazán ötletes szép, a fából készült figurák is nagyon vidámak.Nem tudom miből készültek a nagy szarvas szerű figurák. Sok szépet láttál. Jó, hogy elmentél. Ha esetleg kirándulok/tam valahol templomban én is mindig gyújtottam gyertyát, és sokmindenkire gondoltam, még  sirtam is pár sort. Annyira meghatódtam,.... /magamtól/.


     


    Mai napon sokrétű, már nem nagyon akarok ezután  szinte semmit sem csinálni. Nem tudom így lesz-e. Reggel későig henteregtem az ágyban. Sem így, sem úgy nem volt jó helyem, felkeltem, de most nem korán. Most fujdogál a szél.  A muskátlik helyrerakása lett volna a célom, de látom már, hogy nem lesz meg. Holnap meg Zegre mennék. Utána már fáradt leszek. 


    Tegnap Tomiékkal beszélgettünk sokáig,  jöttek h aza  welneszezésből.  Bence is itthon van, majd csak felmegy közben vizsgázni, azt hiszem egy lesz  még decemberben. 


    Remélem mindenki jól van, Marika, Erika, Annuska és többiek.


    A kínai kosztümös filmnek megnéztem a végét, szokásom ellenére,mert már annyira húzták, és csak 5 rész volt hátra, és már nem akartam ezzel foglalkozni, mert nagyon untam.  Az elmaradt 4 részt majd  itt-ott megnézem, és törlöm. 


    Most azt gondolom, ami ilyen soká lesz/van kész  mondjuk 5o rész, azt nem is szabad megnézni. Kínai kosztümöst nem mostanában nézek. Azért Korea.... az korea,  azt kell nézni.


    Millió puszi...... festettem egy angyalkát, majd valamikor felkerül.


     


     

  6. 2018. december 10. 13:38281671.

    Az első képküldés nem sikerült....a kicsinyítés ellenére sem. Megpróbálom a diófánál.

    előzmény:
    harangvirag08 (281670)
    2018-12-10  13:36
  7. 2018. december 10. 13:36281670.

    Sziasztok!


    Nagy nehezen de ide jutottam.


    Most olvastam végig.Évikém köszönöm a jókívánságokat ...aranyos vagy ....de júliusban tartjuk. Valamikor régen kétszer tartottuk ....most az egy is nehezen jön össze.


    Akkor most megint mesélek...aki bújt aki nem ...


    Tegnap reggel egy rossz éjszaka után ...viszonylag enyhe időre ébredtem. Vaciláltam mit vegyek fel. Azért beöltöztem ...melegen.8 -kor volt az indulás.Időben indultunk 4 busznyi tömeg.Az első megálló a Kittenberger élménykertészet volt.Mire kiszálltunk a buszból esett az eső.Szerencsére vittem ernyőt...de mindenki frászban volt mit csinálunk több mint 2 órát az esőben.Az első meglepetés ....egy gyönyörűen feldíszített kávézó...kényelmes ülésekkel.Na gondoltuk itt már nagy baj nem lesz.A kíváncsiság csak vitt bennünket.Kinyitottuk az ernyőket ...éés elindultunk.Leírni nem tudom ....hogy ott mi minde3n volt ....és adventi díszben.Hatalmas területen, tavak, pihenők , millió fényfűzér, különleges növények, pihenők...és adventi koszorúk, betlehemek ...szinte mindenből.Mikor már eléggé vizesek voltunk bementünk a kávézóba....nem vagy köteles fogyasztani.Egy kávét ittam ...önkiszolgálás volt.Kicsit kacifántos volt a gép ...de mire sorra kerültünk már ment.Aztán egy pillanat alatt kisütött a nap ....naná, hogy visszamentünk a kertbe.A képek nem valami jók ...vagy állítani kenne a gépemen ...vagy "ráfanyalodok" / szegény asszony / egy okosabb telefonra.Az egyik társam olyan szépeket készített.A kertészetből irány a busz.Kremsnél integettem Ricsinek.Göttweigbe ....ez tulajdonképpen az osztrák Dunakanyar...felmentünk az apátságba. Körbeboklásztuk az egész épületet. Felfedeztünk egy kis kápolnát...ahol egy nagyon szép faragott Betlehem volt.Fél 3-kor kezdődött a koncert.A  Sopron környéki német kórusok  énekeltek adventi dalokat.Tele volt a templom ...sok turista és környékbeli is volt.Megint elénekelte az az énekesnő a Halleluját / magyarul /amiről már egyszer írtam ....hááát libabőrös lettem. Zengett a templom.Talán akkor egy pillanatra megérintett a karácsony hangulata ....de múlóan.Kifelé jövet gyertyát gyújtottam / mindenhol szoktam /. Aztán egy hosszú folyosón ....ahol a legkülönbözőbb adventi cuccok voltak kaphatók / nem az én pénztárcámhoz ....de nézni jó volt/...mentünk a buszhoz. Indultunk volna vacsorázni ....ha ....két h. tyúk nem gondolta volna másként. Ők leálltak valahol iszogatni ....kb. félórás keresés után kerültek elő ....még majdnem büszkék voltak magukra.Végre elindultunk....finom hidegtálat kapott mindenki ...alig fért belénk ....de már farkaséhesek voltunk.Hazafelé ahogy mentünk lefelé a sztrádán  előbukkantak Bécs fényei ....nagyon szép volt.Mire Sopronba értünk elment a helyi busz ...gyalog haza sétáltunk...az egyik klubtársam ebben az irányban lakik ....igaz félúton .Onnan már hamar otthon vagyok.Bevallom ...itthon éreztem, hogy nagyon elfáradtam.

  8. 2018. december 10. 09:25281669.

    Szervusztok!


    Szia Borsom. Olyan jó dolgod van, hoznak, visznek, jóllakatnak...szeretnek. remélem a kardigánod ki tudod tisztítani....a kutyák már ilyenek.


    A koszorúban miért van autó? Arra vágyik valaki? Sacié is nagyon mutatós..a végén majd egyszer én is kedvet kapok?  


    nagyon szemetes a szobám, apró nyiradékok, cérnákkal teli a szőnyeg. Már erősen gondolkodom a porszívózáson, takarításon de a cicák olyan kényelmesen elhelyezkedtek hogy nincs szívem megzavarni őket. Mindjárt megyek a postára és a gyógyszertárba, akkor majd kijönnek kikísérnek, ha vissza jövök aktivizálom magam. Ebédem van. 


    Itt olyan tavasz lett.

  9. 2018. december 10. 07:43281668.

    Jóreggelt kívánok, szia Mindenkinek.


    Szia Erika, jókat írtál. Ahogy olvasom,így is lesz elég vendéged, és munkád.  Hú..még hogy   kocsonya?  Mekkora ötlet! .A sajtgolyó is nagyon izgalmas..Vigázz a szemecskédre. 


    Anikó gondoltam rád, hogy szinházba mentél és milyen jó neked.  Én már rég nem voltam. Az ember ilyenkor szinte "hozzáöltözik" a kiváló eseményhez, kívül is, meg belül is. Köszi, ..tényleg jól éreztem magam R-éknál, ..már szépen feldíszítették a lakást,  ..finom lett a sűlt csülök, és volt még mézes süte is.  Örültek a lekvárnak.


    Pötyike, a Dió sokat van nálatok, ..többet mint otthon?! Dezső nem féltékeny? Figyelj nagyon az orrvérzésedre,  ..tudom, máskor is volt, de nagyon komolan kell venni!!            ...


    Lányok, a kaja tervem egyik fele  rombadőlt tegnap - nem lesz töltött hús, hanem  egybe fasírt, R-ék azt kérnek. Hát, legyen. Meg a töltött káposzta. Persze, nem olyan nemzetközi méretű adag, mint szegény Á-dom szokott anno főzni.  


    Eb téma: sajnos leszerepelt  R-ék maradék egy szem PityPang nevű  neveletlen kutyája, ..a sáros tappancsaival jól összemázolta az ünneplő karigánomat, amikor odaértem. : -(((


    Kérdezték tegnap, mit hozzon a Jézuska?  mondtam, h egy "y"-t a billentyűzetemre!!  : - )))  Ja, ...most kaptam meg az Ő mikulásukat:  édességet és mókás zoknikat. O.-éktól pedig egy mini ....mit tudom én mit, sosem tudom a nevét. Cserépben hosszú nádfű osszesodorva, tele apró díszekkel  és átkötve szalaggal. 


    Julika olyan szépen hangzik ez a hógolyó süti!!  El is képzeltem, bár nem ismerem. Hmm.. lesz hó az idén Karácsonykor?  ..Mondod a halászlét,  .: - )))... idén én is eszem, O.-ék főznek, azt hiszem 22-én. Már alig várom. 


    A dió??  Emlékszem,  Franci Ildikének ilyentájt már  saját termésű pucolt diója van,  ..de most kevés volt a termés. :- )) Ki kell pótolni? vagy elég lesz?  Én nacccságos a. vagok, mert kapok a Lányoktól,  nem kell sütnöm. Max egy kókuszgombócot, meggyel a közepén.


    Sacika szia, szia, ...kétszer is köszönök, mert tegnap a Diófa alatt csak úgy köszönés nélkül lerohantalak. Elnézést kérek. Elhatároztam, hogy t a pörköltes rakott krumplit   egyszer kipróbálom magamon kicsi adagban. Én sem szeretem  kolbászosan. 


    Egy száááll Harangvirág, ...szia Magdika,    ..hogy aludtál?  Én is fel-törölgetek az előszobába a kutyák után, de nem is látszik. Lábtörlőt szétrágják, ahelyett ócska  törülköző van lent, mert az nem ízlik nekik.


    Névnapja alkalmából szívből köszöntöm a kislányodat, J-ot.  Ha nem most tartja, akkor csak "úgy" add át a virágot, OK. (Mindíg túlbuzgok, ..amikor meg  buzogni kéne, akkor elbambulok.)


    Annuska,  ..ég a II. gyertyád is már látom a képen.  Olyan szépséges és megható  Az Adventi várakozás. Mese van a koszorúban és a gyertyák köré szőve.  Nekem  R. csinált saját kezűleg, ..talán még aktuális, hogy megmutassam. Megengeditek? Olyan büszke vagyok a kézügyességére. 


    Most  feltöltöm az akkumat és  lefotózom.  Kérek engedélyt lelépni. 


    Később jövök,  addig is  ölelések. Marikának is, és Mindenkinek, Akit most  nem írtam.I Love. 

    előzmény:
    erry (281667)
    2018-12-09  15:36
  10. 2018. december 9. 15:36281667.

    Szervusztok!


     


    Csak idejutottam a diófa alól......Ott már írtam, de mivel Annuska nem jár oda, leírom ide is......A műtét sikerült (a beteg is túl élte) egy frászba voltam, mert a csöpögtetéskor csak nagy homályos foltot láttam, illetve nem láttam semmit. A doki megnyugtatott, hogy ez eltart egy pár napig. Most már látok, de olvasó szemüveg kell.......Víz nem érheti, de hajolni lehet....és minden mást is. Most már nem lehet semmi kifogás, hogy miért nem akarok nagy dolgokat csinálni......


     


    Sacikám te olyan ügyes vagy, hogy ennyire előre megterveztél mindent........A tervezéssel én is kész vagyok, még vásárolni kell, de a jövő héten az is meg lesz. Gondoltam rád, a piacon kerestem valami szép kocsonya húst, de nem találtam.....Most megrendeltem a hentesemnél.....remélem szépet kap.....akkor nekem is szép jut.......


    Ancsa jó programod volt.......A karácsony nálunk sem lesz teljes létszámmal....egyik lányom ugye Kanadában, a másik meg most megy Németországba. Csak a fiamék jönnek és az összes unoka, a párjukkal.....Már kiosztották maguk között a feladatot. Nekem maradt a húsleves, a töltött káposzta és a krumpli saláta......Sütni sem kell, de azért emlegetik a pogácsát, azt megsütöm. Meg a szokásos püspökkenyeret.....


     


    Ma lusta napom volt, semmi más csak főzés.......gomba leves......gombát rántottam, meg göngyölt rántott szeletet, és még a FB-n talált sajtgolyót.....Félve próbáltam ki, de tényleg nem folyik ki a sajt és nagyon finom......


    Ma jutottam oda, hogy a heti Nők Lapját kinyissam és olvassam is.....Most egy kicsit díszítgetek, ahhoz van kedvem....


     

  11. 2018. december 9. 14:35281666.

    Szervusztok.


    Olyan semmilyen idő van, inkább borult, néha kaptunk egy villanásnyi napfényt, hideg nincs, csak olyan barátságtalan.


    Az este jól sikerült, amennyire nem akartam menni, már nem bánom. Volt időnk az előadás előtt, így sétáltunk egy nagyot, nagyon szép a kivilágított város, már rég láttam az esti fényeket. Az előadás nagyon jó volt, a témájánál fogva nem egy vidám darab, azt hittem egy prózai előadás lesz, de nagyon jó zenés  előadás volt. Későn értünk haza, így csak leraktak a gyerekek, aztán mentek is. Ma még benéznek, mivel Peti megy vissza.


    Marika örülök, hogy szépen elrendeződik  minden.


    Borsika érez jól magad.


    Úgy tűnik nálunk a karácsonnyal nem lesz feladatom, tegnap kiderült, hogy Beatrixék nem tudnak jönni, nagyon szoros ez a félév, és a vizsgák miatt tanulni kell.

  12. 2018. december 9. 13:14281665.

    Sziasztok!


    Itt 100 ágra süt a nap, de nagyon hideg szél van.


    Az ellőbb elvitte Diót a lányom, egy kicsit legyen náluk is.


    Nálunk semmi terv nincs karácsonyra..ahogy esik-úgy puffan!


    24.-én majdnem mindenki itthon lesz..kivéve _Alexáékat, ők csak 26.-n jönnek..viszont Zsuzsi meg 26.-án megy.(a Kornélékhoz vannak meghívva ebédre..egyik nap az anyjáékhoz, másik nap az apjáékhoz..mert elváltak)


    A kaja téren is teljes káosz van! De gondolom nem halunk éhen! Úgy magamban azért tervezem..sütök egy gyümölcs kenyeret, szeretnék egy nagy adag Magdi kiflit..meg olyan összeragasztott linzert, barack lekvárral ..a tetején darált mandula és durva kristálycukor.


    Szerintem csinálok egy töltött káposztát, bár tavaly csak én ettem belőle (a lányom is csinált egy kondérral..a fiatalok nem szeretik)..meg valamilyen töltött húst..és passz!


    Akinek kevés..eszik rántottát!


    Tegnap erősen megfújtam az orrom, azóta elered mindig az orrom vére. Már egyszer kiégették..valami kis viszér van benne. Most betunkoltam egy kis svéd keserűs vattával..talán az összehúzza egy kicsit. Majd vigyázok, nem hajlongok. El szokott múlni hamar.


     

  13. 2018. december 9. 09:51281664.

    Szervusztok!


    De jó, hogy Sacinak minden sínen van. Még engem is emlékeztetett rá, hogy hogy szoktam hógömböket csinálni. de jó!!!! csinálok is..azt szoktam vinni a szomszéd Böbinek a sok halászléért, kóstolóért.


    Most csöndben lapítok a szobámban, Timinek két vendége jött..nem nagyon akarta, de nagyon kérték, megcsinálja. 


    Az ebéd már kész, csináltam a szokásos mindent bele levest , marad nekem ebből holnapra, és van tegnapi maradék tészta. Friss salátával lesz.


    Megyek a boltba, veszek hagymát, krumplit, darált diót..abból lesz a hógolyó. 

  14. 2018. december 8. 18:26281663.

    Szép estét MIndenkinek!


    Mindent olvastam, de csak most tudtam ideülni, hogy írjak is.....nagy kő esett le a szívemről...talán ma már lecsengett szülinap......tegnap és ma még az itteni barátokat , ismerősöket fogadtuk.....úgy örülök, hogy minden jól ment.....


    Meggyújtottuk a második gyertyát és finom illatos mécseseket is.....hangolódunk a karácsonyra....


    Lassan minden összeáll........nem kell kapkodni se sütéssel se főzéssel...... a kis füzetembe felírtam minden napr a teendőket...így elosztva egyáltalán nem esik sok egy napra se...sőt....a krémes sütikből van bőven befagyasztva.....jövő héten csak puszedlit, mézest és hógombócot sütök...és ezzel vége....díszítése már  a lányoké......jövő vasárnap töltött káposzta és bejgli......


    Közben a jövő  héten még hivatalos vagyok a szépkorúak karácsonyára, lehet elmegyek......


    Holnap kevesen leszünk   Kissaciék Pesten......egyszerű ebéd lesz gyümölcsleves és hozzá nem illően rakott krumpli, amibe mivel én nem szeretem benn a kolbászt, pörkölt lesz helyette...


    Ma már nem csinálok semmit...olyan jól elvagyok a tiszta /viszonylag/ , illatos lakásba...


    Nektek is kívánok fájdalommentes, nyugodt készülődést, pihenést...


     

  15. 2018. december 8. 16:11281662.

    Sziasztok!


    Már másodjára állok neki az írásnak....az előbb elszállt minden.


    A mai nap kicsit mozgalmasra sikeredett. Reggel voltam a piacon. Vettem tojást.....meg apróságokat.Nevetni fogtok...de igazából egy nyavalyás felmosónyélért mentem a 100 Ft-osba.A másik házban az a tologatós Vileda van .....amit én nagyon utálok. Amikor Boscóval vagyok 50-szer ki be mászkál...hordja a koszt.Én felmosni moppal szeretek .Na fejet még csak találtam....most megoldottam magamnak.Látjátok nekem ilyen" nagy "problémáim vannak .Csapot is szereltem , mert el vízkövesedett.


    Most jöttünk meg az ebédelésből.J. barátnője a Zsuzsa/ írtam róla mikor a fenyőt vágtuk ki/hívott meg bennünket az otthonába.Ő a város Virágvölgynek  nevezett részén él.....az erdőszélén ...egy meseházikóban.Ilyen szépet régen láttam.Tudjátok csend, hatalmas füves udvar, és olyan csempekályha, hogy a szemem nem tudtam levenni róla.Éppen itthon volt a lánya és a 4 éves iker lány unokái.Az ebéd felséges volt....alig bírok moccanni.


    Ildikém ...nagyon igaz a reggeli gondolat.A Mystit még tartogatom.Ma este a japán t tervezem megnézni.


    Anikó ...szép élményben lesz részed a sok munka után.


    Marika .. szép lesz a karácsonyotok...hiszen a lányok nagyon ügyesek...el fog készülni minden.


    Nekem a karácsonnyal kapcsolatban egyre kevesebb a dolgom.....nehéz volt, de tudomásul veszem.Pont ma beszéltük meg....a töltött káposztán kívül más feladatom nincs ...ja és süssek legalább 2 adag kiflit,persze azért sütök mást is....de nem viszem túlzásba.


    Nagyon szépen sütött a nap úgy 2 óra tájban ....most meg szinte sötétedik.

  16. 2018. december 8. 14:09281661.

    Marika!


    Éppen azt  írtam, oda, hogy erről a névnapról nem tudok..de azért szeretettel gondolok rád.


    Lassan bele kell törődni, hogy az ünnepek szervezést már nem egyedül csináljuk. Jó, hogy neked van segítséged, szerető családod, és biztosan boldogan segítenek, hogy ugyan bensőséges legyen mint ha te csinálnád egyedül. 


    Nekem nem sok dolgom van az ünneppel...írtam már hogyan lesz. Én ebbe beletörődtem, igyekszem ebben a helyzetben jól érezni magam. Azért a szentestének megadjuk ami az ünnepnek..meg nekünk is  jár..


    Lehet, hogy Timi a két ünnep között kimegy Grazba. Én a süket fülem miatt nem vállaltam, hogy én menjek. Melindának jó lesz egy kis családi életet élni. Én meg elleszek a cicákkal...telefonon tudjuk tartani a kapcsolatot, mint egyébként szoktuk. 

    előzmény:
    Sacika44 (281660)
    2018-12-08  12:05
  17. 2018. december 8. 12:05281660.

    Szervusztok!


    Annyit irtatok mostanában, hogy nem győztem olvasni.


    Karácsonyi emlékek,  bevásárlás,sütés főzés.Én nem tartok sehol.Sajnos idén  egyedül nem tudok vállalkozni.Közös megoldás lesz.


    Erika, sasszem te is és mindenki vigyázzon a nehéz dolgokkal.


    Köszöntöm, hogy gondoltatok rám Mária napon.A köszöntés mindig jól jön, de szeptemberben tartom.


    Szép hétvégét.

  18. 2018. december 8. 11:08281659.

    Holnap advent II. gyertyáját gyujtjuk meg.

    előzmény:
    Nusimama (281658)
    2018-12-08  11:06
  19. 2018. december 8. 11:06281658.

    előzmény:
    Nusimama (281657)
    2018-12-08  10:59
  20. 2018. december 8. 10:59281657.

    Szervusztok


     Tényleg könnyen be lehetett jönni.


     Láttom mindenhol zajlik az élet. Azért lassan csak ráhangolodunk az ünnepekre. Persze nem ugy, hogy rogyásig dolgozzunk, betegek leszünk. Ugye Julika, na meg Anikó.


    Sacika csak izgat a kocsonyával. Remélem jövőhéten már én is jól leszek és akkor veszek hozzávalót.


    Vajön Erika, hogy aludt? A sasszem  müködik?


    Borsikám, megyek megnézzem a  müködésed.


    Ildike, azért vigyázz a lángossal. Nehogy megülje a gyomrod


    Pötyike, már biztos megfutotta a köreit, és kész a bevásárlás. Ja és Dióért is elment.


    Magdika, felébredtél? Ma mi a program?


    Marika, azt hiszem nem most tartja a névnapját,de ha igen akkor isten éltesen. Hogy vagy. Gondolom lassan vissza zökkensz a megszokot minden napi  feladatokba.


    Emlegettétek Ilikét, bizony jó lenne karácsonykor felmenni és a kandalló köré ülni egy jó forró kávé, v.teá mellett és beszélgetni.     arról nem is beszélve, hogy berozsdásodnak a seprők. Pedig milyen jó turbósak.

    előzmény:
    BiriBiri (281656)
    2018-12-08  10:22
  21. 2018. december 8. 10:22281656.

    Hohóóóó...elsőre bejutottam. Szerintem Ambrus gazda bezsírozta..aranyember


    Szervusztok!


    Itt is esik az eső..olyan szemetelően. A szokott időben, fél 5 kor ébredtem, mentem a cicákért..ha már kint voltam be is gyújtottam, bekavartam a kenyeret. gyönyörűre sült. Most jöttem csak rá, hogy a kézi mixelővel milyen jól össze lehet kavarni, aztán még kézzel is matattam rajta..most olyan lett mint anno a buci.Az olyan palao liszt. 


    nagyon laza napunk lesz, már a gép kimosott, Timi teregetett és vissza dőlünk az ágyba, ki ,ki azt csinál amit akar. Az ebédet Timi fogja csinálni, pesztós tészta salátával. 


    Még nem néztem végig a Név kötelez filmet, azt folytatom. A Misty a nagy gépen van aki most házon kívül vendégeskedik a szerelőnél.


    Én kúrálom magam, Paxirazollal próbálom a fülemből kihajtani amit kell .Forró teát iszom, be van kötve a nyakam, minden adott a hurut oldásához.

  22. 2018. december 8. 09:22281655.

    Szervusztok.


    Jól aludtam, ami nálam ritka dolog, igaz későn aludtam el, sokáig olvastam. Már megsütöttem egy csokis muffint, este jönnek értem és színházba visz Peti, az Advent a Hargitán-t nézzük meg, Ő már látta Pesten.


    Lehet nem sok munkát végzek ma, ne legyek már olyan fáradt.


    Julika nagyon szépek a munkáid, örömet okoz majd az ajándékozottnak. Laci nagyon ügyes, sok munkája van benne, szépen kidolgozott darabok, kár lett volna nem megmutatni a közönségnek. Gyógyul e a cica, vagy orvoslátogatás lesz?


    Borsika ügyes lekvárfőző vagy, örül majd a család.


    Annuska a bordád meggyógyult már teljesen? Remélem a náthád is csak rossz emlék már.


    Ildi nagyon aranyos a kis Mikulás, nem tudtam a diófa alá írni, valamiért nem engedett. Kösz a reggeli gondolatot, szép és igaz.


    Gyengélkedőinknek mielőbbi gyógyulást. Talán Erika is tud már jelentkezni, és hó híreket hozni.


    Szép hétvégét kívánok.

  23. 2018. december 8. 09:04281654.

    Ildike,   a szeretet idézet nagyon  szép, nagyon igaz. Köszi, hogy hoztad nekünk.


    A lekvár tényleg jó ízű lett. lett.A lányom azt mondja. Érdemes volt  megcsinálni. 


    Még hogy lángos??? Te csinálod a tésztáját???  ..Hjúúj,  az itt nálunk nagy kedvenc.  NEM SÜTIK, ...HOZZÁK A piacról.Bocsánat felugrott. 

    előzmény:
    franci47 (281652)
    2018-12-08  07:43
  24. 2018. december 8. 08:56281653.

    Jóreggelt  Mindenkinek!


    Virágot hoztam  Marikának.  Boldog Névnapot kívánok.


    Kifáradtam ebben az eltevősdiben. El szoktam én már az ilyen stresszes feladatoktól. Lett pár égési sebem is a karomon. Ma el kéne jutnom  a gógyszertárba is, a  Sacika gyógyszerért. Megvárom, míg eláll az eső.


    Ténnleg izgalmas  volt  a tegnapi  lekvárfőzés -élőben-  forró lábosfülek és fakanalak között.  Minden segítőmnek és nézőmnek köszönet jár!! ..Csak este fele ebédeltem meg. Házi disznósajtot, savsággal, utána pedig,bolti  gesztenyével töltött kiflit. A sült szalonnán és a házi kolbászon  merengek. .....Olyan  ételköltemények vannak a fejemben,  a net-ről némelyik,  hog mééég! Aztán  a valóságban csak  az  egyszerű, megszokott dolgokat főzöm sorra.     


    Már fél kilenc, és bennem még semmi ambíció a fölkelésre. Felkelésre. Csak el kéne kezdeni.Magamat dorgálom emiatt.  ...... Az  a terv, hogy Vagy ma, v. holnap át visznek R-ékhoz egy kicsit. Még nem tudom mikor. Majd jelentkezem. 


    Addig is szeretettel gondolok Rátok, Mindenkire. ..../A  szalonnasütő emberke véletlen      ám  ..nem tom kitörölni     : - (((  /

  25. 2018. december 8. 07:43281652.

    Jó reggelt. 


     


    Látom már ébredeztek ti is. Itt ott látom a hálóruhás  barátnőimet elillanni erre-arra.


    Már régen ébren vagyok. Most engedtem ki a kutyát, látom esik az eső. Csak nehogy ráfagyjon. 


     


    Borsikával jót lekvároztunk tegnap. Finom lett? Persze csak az lehet. 


    Tegnap sok lángost sütöttem én is, ma lekvárosan fogom enni. 


    Befejeztem a Misztyt  mikor kész lett abban a napban. Amilyen a címe, olyan lett a befejezés. A színészi játék nagyon nagyon jó volt. Hiteles, és mindenki a maximumot nyújtott. Érdemes megnézni.  Sokat izgultam rajta, szorítottam a főszereplőkért. 


    Most kell egy másikat keresnem. 


    Sacikám nagyon szép ünnepetek volt, köszönöm a szép képeket, mindenki nagyon csinos volt. Látom új frizurád van. Jól áll. Nem mentem Zegre Sacikám, inkább takarítottam itthon.  Két kis rózsácskát is beszúrta krumpliba és földbe tettem. Hátha sikerül kihajtatni. /Fb-on láttam/.A konyha ablakot még  meg kellett volna tisztítani, de tegnap már nem került rá sor. Mert annyi minden előkerült, hogy annak helyrerakása vitte el az időt.Az eső miatt most azt hiszemkicsit tolódik az ablakpucolás befejezése. 


    Na... elég is ennyit reggel olvasni. Nem történt semmi, mindenkinek kellemes, kávé,vagy teaillatú ébredést. 


     


    Ne gondold, hogy a szeretet örök. Nagyon törékeny, olyan törékeny, mint egy rózsa.


    Reggel még pompában áll - estére eltűnik. Bármilyen apróság elpusztíthatja.


    Minél kifinomultabb valami, annál törékenyebb. Oltalmazni kell. Egy szikla megmarad, de a virág eltűnik. Ha egy sziklát dobsz a virágra, a sziklának nem esik bántódása, de a virág elpusztul.


    A szeretet nagyon törékeny, nagyon érzékeny.

    Osho

Címlap

top