Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. december 7. 18:54281651.

    Szia  Julika!  Akkor nevettél volna igazán, ha láttál volna, hogy  tekeregtem a laptopal a fazekak fölött, ...majd beleesett. Az egyik csücske lekváros is lett. Itt kacarásztam egyedül!  Igen,  egyetértek,  ez tényleg forró drót, ...ahogy nagyon szellemesen meg is írtad!!!!  .

    előzmény:
    BiriBiri (281647)
    2018-12-07  15:22
  2. 2018. december 7. 17:58281650.

    Szép estét!


    Először is nagyon köszönöm/ köszönjük minden itteni Barátnőnek a köszöntést.....a családi ünnepünk megtekintését.....igazán jól esett..


    Julika...ma nekem is eszembe jutott Ambrus és ennek kapcsán, hogy milyen jó bulikat tartottunk "náluk" Ilikével, hiányoznak azok az idők vele....a kis ajándékaid nagyon tetszenek.....most elhatároztam, hogy jövőre én is készítek ilyeneket....csak nem felejtettem el teljesen a himzést.......


    Ildikó.....a kis Mikulás lány valami tündéri....voltál e Zegen? vagy nem ma akartál?...már teljesen összekeverem a napokat..


    Annuska....én a félévenkéntit kapom Proliát.....éppen tegnap szembesültem, hogy támogatás nélkül 58 ezer forint lenne.....múlik e a náthád?


    Anikó...pihenjél nagyot, az jó ha már dekorálni is volt egy kis időd...


    Borsika....biztos finom lett a lekvárod......én csak a számolásban erősítettelek meg, almát nem nagyon szoktam befőzni...


    Ma már főznöm kellett.. zöldséges .bableves és túrós tészta készült...kicsit sok lett, majd csak elkopik.......Papa reggel meghozta a karácsonyi levesbe a  tyúkot, megértem szétszedni, kicsit nagyocska...és hozott a töltött káposztába szép oldalast......lassan itthon lesz minden ami a főzésekhez kell, nem szeretnék utolsó héten semmiért menni, biztos tömeg lesz mindenhol...


    Délután az exvőnk jött köszönteni a papát egy óriási termelőtől beszerzett finomságos csomaggal.....kolbász, szalonna, sonka..... szerencsére  volt még kocsonya és nagyon szereti.....elvitelre is pakoltam neki egy tállal..


    Remélem holnap nyugis nap lesz.....


     

  3. 2018. december 7. 15:42281649.

    Szervusztok.


    Most ültem le, igaz fürdés és hajmosás után vagyok, el kellett mennem, mert nem biztos, hogy egy kis pihenő után lesz energiám a fürdőre.


    Egész jól haladtam, ma már egy kis karácsonyi dekoráció is belefért a ténykedésbe, igaz nem főztem, volt egy kis pörkölt nokedlival a fagyasztóban.


    Szép időnk van, összeszedtem  a garázsban a díszeket, olyan dolgokat találtam, amit már nyár óta kerestem, most nem az kellett.


    Saci nagyon szép a család, nagyszerű kis összejövetel lehetett, gratulálok Józsinak, további jó egészséget, boldogságot kívánok.


    Mindenkihez szóltam egy kicsit, de fáradt vagyok, bocsánat.

  4. 2018. december 7. 15:27281648.

    óóóóó, én már majd el is felejtettem azt a drága jó embert. Bizony mi nem nagyon foglalkozunk a Menedékház dolgaival...bezzeg Ilike idejében .Régi szép idők!!!!!Azért csak áll még a kis lak, jó emberek lakják..és legyen ez még nagyon sokáig így. Éljen AMBRUS sokáig!!!!! 

    előzmény:
    Nusimama (281646)
    2018-12-07  15:00
  5. 2018. december 7. 15:22281647.

    Most jöttem a diófa alól, Borsika élő adásba befőz- Ildi és saci adnak neki tanácsot..olyan jót derülök rajta. Anno ilyesmi elő sem fordulhatott volna. A telefon idejében már lehetett olyan segítséget kérni de ez a forró drót képekkel illusztrálva vagyon profi


    Olyan kedvetlen, sótlan vagyok. Hiába van meleg a szobában, fázom. Változni fog az idő,valami front jöhet.


    Valamit nézni kellene de nincs a kis gépen letöltve, majd keresek valamit.

  6. 2018. december 7. 15:00281646.

    Lányok! Ma van a gondnokunk névnapja. remélem még sokáig vigyázzni fog Flórikával együtt a mi kellemes otthonunkra.


    Isten éltesse az Ambrusokat

    előzmény:
    Nusimama (281645)
    2018-12-07  14:57
  7. 2018. december 7. 14:57281645.

    Szervusztok


     Ez hihetetlen a tegnapi dörömbölés után, ma simán betudtam jönni. Valaki megolajozta az ajtót? Köszi.


    Itt borongós csunya idő van, nem ugy mint Magdikáéknál.


    Magdika, nagyon ki kivánkozól a szabadba- telekre-?


    Sacika, csak használjon a szuri. Te 1/4 évest, vay 1/2 évest kapsz? Párodnak nagyon jó egészséget, sok sok örömöt és boldogságot, szép hpssszú életet kivánok.


    Ildike, remélem ma a fájsz alább hagyott. 


    Julika, szép ajándékokat készitettél. Biztos nagyon fog örülni aki kapja.


    Pötyike, jópofa lehet amikor Dezső  pofont ad diónak.


    Anikó pihengetsz?


     Megprobálok a fb-re felmenni, hogy láthassam én is a képeket.


    Kellemes délutánt kivánok.

    előzmény:
    potymama (281644)
    2018-12-07  14:14
  8. 2018. december 7. 14:14281644.

    Én is láttam Saci képeit, olyan jó, hogy oda írta ki- kicsoda. Szép nagy család.


    Julika nagyon szépek az ajándékok, biztos sikere lesz!


     

  9. 2018. december 7. 13:27281643.

    Sziasztok!


    Most jövök a Fb-ról.Megnéztem Saciék ünneplését.Nagyon szép meghitt találkozó volt.Jóvolt látni így együtt benneteket.


    Itt ragyogó napsütés van.Talán el kellett volna mennem Tómalomra....de aztán úgy döntöttem megvár a még kint levő lomb tavaszra.Hétfőn viszik az éven utoljára.


    Anikó nagyon nagy munka volt nálad...nem kis fáradtságba kerül mire végzel.Tudom,hogy maximalista vagy ,de azért csak módjával...úgyis megvár.


    Tegnap voltam a kórházban...a helyztet változatlan ....mintha stagnálna.Utána elmentem a Sparba.Most alakították át.Nagyon jó lett...bőséges a választék.Jó lenne ha ilyen maradna.Nekem ez közel van .Régebben nem szerettem inkább az Intersparba mentem.Kicsit még szokatlan....de azt hiszem idepártolok.


    Julika megnéztem a faragásokat.Laci nagyon tehetséges.Szépen kidolgozott munkák.Az ajándékaid  szépek ...biztosan örülni fog a családod.

  10. 2018. december 7. 11:59281642.

    Szervusztok!


    Olyan jó volt látni Saci családját, az ünnepet.....szép család!!!!Minden jót kívánok itt is Józsinak.


    Én lazsálok, "kézműveskedek"..a családnak készítek apróságot. nem tökéletes alkotások, apró hibákkal, de a család így is örülni fog neki..remélem.


    Ma sokáig egyedül leszek mert Timi céges vacsorán lesz. Végül se nem oszt, se nem szoroz...ha itthon is van a szobájában van, vagy kezel, vagy tanul..vagy azt csinál amit akar. Ide hozzám gyakran benéz, pláne mióta fűtök, jön a kályhához támaszkodni. Ebédem van, majd csak holnap fogunk újat főzni. Ha itthon van nem csinálok semmit mert akkor azt hiszi neki is segíteni kell, de bent nagyon sok a munka, sok a kezelendő , itthon is dolgozik...úgy hogy inkább lapítok. Most hívott, hogy holnap pesztos tészztát fogunk enni...akkor ez sem gond már

    előzmény:
    harangvirag08 (281640)
    2018-12-07  09:10
  11. 2018. december 7. 10:49281641.

    Sziasztok!


    Borsika az a hercegnős huzat... csúcs!!! Na, meg benne a hercegnő a haj "koronájával"!!!


    Julika én is megnéztem Laci varagásait a Facen, nem gondoltam volna, hogy ennyi van belőle és tényleg jók!


    Sajnálom, hogy Incikével ennyi baj van...


    Erika pihenget biztos.


    Józsinak jó egészséget kívánok. Ha esetleg kihagytam volna a Miklósoknak boldog névnapot!!4


    Nálunk semmi újság, itt van Dió..néha megbökdösi a cicát az meg akkora pofont ad neki szinte hallani, hogy csattan! De nem komoly, mindegyik tudja csak játék az egész.

  12. 2018. december 7. 09:10281640.

    Sacikám....sok szeretettel köszöntöm Józsit születésnapján!Minden-minden jót kívánok!

  13. 2018. december 6. 21:15281639.

    Órák  óta nincs netem. Most Áron csak  hozzányúlt és van. Mindig  nagyfiúsan megmosolyog. : - ))) Nem bánom, úgy szeretem.  Hozott nekem mikulás-virágot.  


    Azért is örülök a kapcsolatnak, mert így  fel tudom


    köszönteni  E r i k a   M i k l ó s ait, 


    Boldog Névnapot Kívánok!!!  


    Biztos már kívántatok, ...én meg lemaradtam volna.


    Erika én tegnap voltam a kispesti piacon,  a gyógynövény boltban. Jól körül is néztem. Van nálatok minden, ami szemnek szájnak ingere!!  Azok a hentesek, ..hallod! Szuper a választék. Csak pénz legyen. Vettem is dagadót káposztába és tölteni. Persze,  majd karácsonyra.  


    Jóéjszakát kívánok Mindenkinek.  Én is megek a hercegnős  paplanom alá. :- ))


     

  14. 2018. december 6. 19:19281638.

    Köszönöm szépen.

    előzmény:
    ancsa46 (281633)
    2018-12-06  15:06
  15. 2018. december 6. 18:55281637.

    Sacikám,már egybe van.itt a vége. Az utolsó 16-ok rész van csak hátra. Meglepi volt a 15. Bár már lehetett sejteni.


    Nekem fárasztó nap volt, bár délután itt volt Tomi, főztem neki egyet. Én a főzésben is elfáradok.


    Mikor haza értem Zegről, utána Éve jött, itt járt a fodrásznál. Nagyon keveset késett, mert ment ünnepélyre a Kertbaráti társasághoz. Ettünk egy kis száraz kaját, ittunk egy kávét, és már húzott is el. 


     


    Laci igazán ügyes. Jó volt látni ennyi munkát együtt. Biztosan Nóri is boldog most. 


    Délután cseperészett valami eső, hó féle.


    Annuskám, egy rossz mozdulat, emelés nélkül is létrejöhet a régi állapot. A sarkam viszont ujra fáj. Nem mondtam újságot ugye.  


    Borsika, királynőséged igazán szépséges. Nagyon jó ez az ágynemű.


     


    Erika Miklósait sok szeretettel köszöntöm. 


     


     

    előzmény:
    Rolta (281635)
    2018-12-06  18:04
  16. 2018. december 6. 18:27281636.

    Szervusztok!


    Látom a Fb. már láttatok ízelítőt Laci munkáiból. Nagyon hangulatos kiállítás volt. nehezen szánta rá magát, hogy megmutassa a nagy nyilvánosságnak a munkáit de most annál lelkesebben magyarázott, élvezte a sikert .megérdemelte.


    Elvittük a gépemet, remélem gyorsan kitakarítják...még jó, hogy itt van a "kicsike"


    Elfáradtam, eldőlök. A fene tudja miért, olyan hamar fáradt vagyok...ez a sok front.....nem szeretem,.

    előzmény:
    Rolta (281635)
    2018-12-06  18:04
  17. 2018. december 6. 18:04281635.

    Szép estét Mindenkinek!


    Sok szépre , jóra érkeztem ma..


    Erika....az első gondolat.....már biztos otthon van és pihen a sikeres műtét után....Miklósait Isten éltesse!!


    Anikó.....neked nyugalmat  jól végzett munkák után....a takarításért nem irigyellek, ez nem egy szimpla rendcsinálás volt....


    Ildikó....kösz a felíratokat.....majd egybe fogom nézni....valami fársztó nap után kezdem jutalomképpen..


    Annuska....jó, hogy elmentél dokihoz....azért gyógyszerrel hamarabb rendbe jössz....csak nehogy megfázz...


    Borsika....valami csodás a királynős garnitúrád.....el tudnám képzelni magamnak...


    Julika....gratulálok az ügyes Laci barátotoknak, nagyon szép munkák kerültek ki a keze alól....biztos sikere lesz a kiállításnak..


    Nekem ma semmitérő a napom.....mentem reumára szurimért   és mire hazaértem jóval elmúlt dél....ráadásul alig bírtam jönni, azt hittem már jobb a járásom.. ebéd után muszáj volt lefeküdnöm és úgy bealudtam, hogy sötétedett mire felébredtem...mi lesz éjszaka?

  18. 2018. december 6. 16:54281634.

    Szervusztok


     Én nem tudom itt mi van, de most is csak hosszas kinlodás után sikerült benyomnom az ajtót.


     


    Reggel Erikára gondolva ébredtem. Már otthon van és remélhetőleg pihen. Biztos sikeres volt a beültetés és a sasszem müködik.


     Anikó, nem irigyelek ennyi herce hurca, baj. Na és a sok takaritás, romeltakaritás. Remélhetőleg most már minden jó lesz.


    Ildike, a fogadkozás csak akkor ér valamit, ha be is tartod. Tehát csak kicsit emelni és kényelmesen menni. a csontokra vigyázzni!


    Sacika, gondolatban  egy kicsit csipegettem a kocsonyádból.


    Magdika, én is ugy vagyok, hogy hoznak is ételt és ha fözök az mindig athok jellegü.


    Julika,  Te is légy szives és lassabban közlekedj, hogy ne ráncsad meg a térdizmokat.


    Pötyike, nálatok is  valaki mindig uton van.


    Ma én is orvosnál voltam, Kaptam antibiotikumot, mivel gyanusan viselkedik a tüdöm.


    A Miklosóknak sok boldogságot kivánok.

    előzmény:
    ancsa46 (281633)
    2018-12-06  15:06
  19. 2018. december 6. 15:06281633.

    Magdikám, utólag köszöntöm Barbarát névnapja alkalmából, sok boldogságot, szép sikereket kívánok.

  20. 2018. december 6. 13:59281632.

    Szervusztok.


    Megjöttem! Jó sokáig tartott, de minden jó ha a vége jó szokták mondani. Nem ment simán a szerelés, sok probléma adódott menet közben, de hát így van ez az öreg házaknál. Mennyezetet kellett bontani, ahonnan lezúdult a kormos kohósalak, mindez a szobában, nem sok kellett volna, hogy elbőgjem magam. Első éjjel annyi villanyom volt csak, hogy a kazán és a hűtők üzemeltek, meg egy konnektor, amibe az állólámpát bedugtam világításnak. A beépített szekrényben is falat kellett bontani, ami ugyancsak nem volt tervben. Az egész herechurcában nagyon elfáradtam, a takarítás nagyja megvan, a többi meg majd ahogy lesz energia. Közben a saját hülyeségem miatt nem volt NET, illetve csak én kapcsoltam ki véletlen a modemet, amire Ildi segített fénytderíteni.


    Nem olvastam még vissza, de megteszem.


    Erikára sokat gondolok, lassan talán már haza is viszi a hercege, remélem minden jól sikerült.


    Miklósoknak boldog névnapot kívánok, úgy emlékszem Erikának van Mikije.


    Ma volt egy Zeg.-i menetem, hazafelé Ildivel összefutottunk a buszon, foglalt nekem helyet, nagyon jó volt leülni, a lábaim oda meg vissza vannak  a létrázástól.

  21. 2018. december 6. 13:42281631.

    Szervusztok!


    Olyan jót nevettem Borsika királykisasszony ágyneműjén!!!! nagyon buli, ilyet én is vennék valakinektátva maradva bármelyik vőm szája ha így tálalva találná a feleségét. Olyan gyönyörűséges Borsiak, hogy csak na


    Úgy elment az idő..semmit sem csináltam a fűtésen kívül , tettem vettem..ez olyan fárasztó. Most készülök a kiállításra aztán visszük a gépemet a szerelőhöz. Incike sincs jó..nem eszik és hurutos hányást találtam kint az udvaron. A szeme sem áll jól...holnap zszusziék nincsenek itthon, talán szombaton elvisszük. 

  22. 2018. december 6. 10:22281630.

    Sziasztok!


    Erikánk lehet már túl van a műtéten.


    Jó "hűsike" volt reggel..tudom, mert megint járok a kutyát áthozni.


    Dalmáék Prágába mentek Floorball világbajnokságra. Ezt sportolja Balázs. Olyan mint a jéghoki csak nem korcsolyával, hanem cipőben teremben játsszák.


    Ma brokkoli krémlevest csinálok és van 3 szelet szép tarjám, abból mustáros, fűszeres (nem jut az eszembe a neve) BAZSALIKOM!!! Meg van!! Szóval olyat.


    Ildikó  köszi a feliratot, letöltöttem, de hogy mikor fogom megnézni azt nem tudom.


     

  23. 2018. december 6. 09:47281629.

    előzmény:
    Nusimama (281628)
    2018-12-06  09:46
  24. 2018. december 6. 09:46281628.

     


     


    Ez próba, hogy egyáltalán be lehet e jönni. Szervusztok! Jók voltatók és a Miki remélem mindenkinek hozott egy szép ajándékot.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (281627)
    2018-12-06  08:25
  25. 2018. december 6. 08:25281627.

    Jó reggelt!


    Én is azzal kezdtem a napot, hogy megnéztem van e újabb fordítás.Köszönöm. Az este befejeztem a repülőterest. Jó volt ....igaz kicsit misztikus....de annyi nyitva hagyott kérdés lett volna még....lehet agyalni.


    A mai napom nem tudom még hogyan alakul.Vásárolnom kellene ....ha nem lesz nagyon hideg a kórházba is bemennék.


    Sacikám ...nagyon szépek a csomagok. Bizsu ruhája ötletes....hagyja magát öltöztetni?


     


     


    Sokat gondolok Erikára!


    Legyen szép a napotok!


     

    előzmény:
    franci47 (281626)
    2018-12-06  06:39

Címlap

top