Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. december 6. 06:39281626.

    Jó reggelt.


     


    Remélem  jól aludtatok, kellemes, pihentető volt az éjszaka. 


    Nekem megjött a Mikulásom, megláttam, és melegség öntötte el a szívemet. Kis picike mikuláresz, de nagy erővel rendelkezik. 


    Erikának  fájdalommentes, sikeres műtétet kívánok. 


    Készülök Zegre, sokfelé, remélem semmi kóc nincs az utakon, mert még ki sem néztem az ablakon A rolón nem látok át.


     


    Lefordították a Misty utolsó két részét, kezdődhet a  MARATON. Én az utolsó kettőt majd ma megnézem. A többit láttam. Még a végére legalábbis a 14. részbe bedobtak egy  fordulatot, és biztos lesz a végén is.Délutánra hagyom meg a filmnézés élvezetét.


    Elküldtem az utolsó két részt.


    Szép napot nektek.


     


     


     


     

  2. 2018. december 5. 20:02281625.

    Visszajöttem.....örülök Ildikó,Magdi és Julika beszámolójának is...talán holnapra már Anikó is tud jöni...


    Irigylem a dió-törőket.......nálunk arany-árban van, nem is vettem.....valamennyi egésznek és vágottnak  van még...daráltnak meg  megveszem a bolti daráltat / nem a dejót/..már próbáltam, nem rossz...


    Lezajlott a kocsonya-vacsora......megjött a Mikulás, ....kis beszélgetés és vége az estének...


    Holnap a reumára van időpontom a csontritkulásos inj. beadatására ...


    .Pár egyszerű csomagolási ötlet....hátha valakinek jól jön......és Bizsuka új pulcsija, ami ajándék a Mikulástól

  3. 2018. december 5. 19:33281624.

    Jó estét. 


    Julika, ugye ránk gondoltál. Köszönjük, mert Saci már jelentkezett hármónk közül.


    Anikónak nincs netje, nem tudom bejelentette-e már, vagy még várogat. Nem nagyon szokott magától megoldódni a dolog.


    Annuskám, sajnos már elkoptak a csontok, így egy  óvatlan pillanatban ujra elmozdulnak a csontok, nincs már olyan szoros kötődés. Nem emelgetek nagyobb dolgot, megfogadtam, de azt hiszem nem tudom  majd tartani magam.  Jó lenne kitartani jan 8-ig akkor megyek ujra.  Csak az első alkalom volt, h ogy minden visszapattant. 


    Holnap Zegre mennék sok helyre kéne menni. Vásárlás a szokásos súlyban, inkább legyen többszöri, mint egyszer nagyon nehéz.


    Kocsonya nekem is a szív ügyek. Nagyon szeretem. Majdnem vettem egyet a sparban, de mégis kimaradtam belőle. Tegnap kértem Gábort, hogy  hozzon ma nekem egyet a m.helyéről, hát nem hozott persze volt indoka.  Majd csinálok valamikor. Én is szoktam várni, hogy fagyjon meg egy kicsit, de ha nagyon szeretnék belőle reggel enni, akkor nem várok. 


    Erika, hozzon neked  a Mikulás holnap jó szemet, és sok szerencsét. 


    Délelőtt rámoltam, addig raktam ide-oda a dolgokat, míg nem lett nagyobb rend, sőt nagyobb rendetlenség. Előkerült a  szülinapos dolgom, átolvastam az emlékkönyvet, megnéztem a fotókat, amik ki voltak plakátolva,.... stb.  Köszönöm hogy eljöttetek, és átéltem a találkozás pillanatát ujra, mennyire meglepődtem, hogy ott vagytok, ja és hogy én is ott vagyok. Azért még mindig kisértett a gondolat, hogy hova helyezlek el benneteket éjszakára. 


    Délután még levágtam a katarózsák kóróit, és betakartam vele, amennyire lehetett  a fügebokrot. 


    Bejöve kutyaetetés, ruhák szárogatása,  jó lenne egy szárítógép, /Bea nagyon szorgalmazná/ de most a hűtő-fagyasztóra pályázott. Remélem megnyeri. 


    Délelőtt eszembe jutott meg kéne próbálnom az akvarell festést. Elővettem a vizesfestékeket, minden db. be volt ragadva, egy 24-es csomag. Na kiáztattam őket, és megpróbáltam pipacsot festeni. Jaj elszenvedtem vele egy ideig. Még sokat kell gyakorolni.


    Azt hiszem elment a kedvem a kínai kosztümösöktől, mostmár megnézem azért, de még majdnem 20 rész van hátra. Nem tudom hogy bírom ki. 


    Ja és kész a Misty 15. része. Remélem hamarosan meglesz a 16. is, és akkor egyszerre küldöm is, h ogy nézhessétek. Most ezt a részt én sem nézem meg, kivárok.


    Találtam egy másikat, amit nézhetek. Mondjuk kínai, de jó, csak az a baj, hogy megint ellopta a sorozatbarát és most áll a bál.


    A cipőm nagyon koszos, ma felhúztam a kerti munkához,így a Mikulás biztos elkerüli.


    Szép estét. 


     

  4. 2018. december 5. 17:33281623.

    Szervusztok!


    Nekem nincsen dióm...jó lenne ha az idén is kapna Timi karácsony előtt diót. Ott ilyesmit szoktak adni. Most van egy csomó mandula,azt kapott,  de olyan nehezen állok neki feltörni, soha nem törtem mandulát. 


    A kocsonyával olyan kedvet, gusztust csináltatok. Timi csirkelábat hozott de lefagyasztottam, most van egy maradékom, azokat eszem föl. 


    ma tényleg gyönyörű idő volt, főleg a szobából nézve..most már hűl a levegő.  Holnap gondolok Erikára..máskor is szoktam, de holnap kitüntetett figyelemmel. 


    Mi lehet Zalában, hogy  lányok nem jöttek? vagy jöttek, de figyelmetlen voltam? nem, emlékeznék rájuk...


    Annuska kérdezte a térdemet. Most köszönöm szépen, nem fáj. Nem kell megbotlani, de olyan csoszogós lettem és gakran beakad a lában a küszöbbe és akkor nagyon rossz. Lámpáztam a fülemet, már megint vacakol..jut eszembe..hl van a másik fülfájós menedékes? Az aranyos kis Borsika? 


    Saci megint nagyot alakított

  5. 2018. december 5. 16:51281622.

    Újra itt vagyok .....lassan tele lesz velem a padlás.


    Most végeztem a dió pucolással...nem volt sok.


    Erikám ....drukkolok neked holnapra.Miklósaidnak sok boldogságot kívánok!


    Sacikám...jó kocsonyázást!Szerintem lehet fagyasztani ---bár még nem próbáltam. Csak gondolom újra fel kell melegíteni és el "altatni".


    Én évek óta így főzöm/ főztem a kocsonyát/ egyszer véletlenül pont így alakult/....sokkal könnyebb a zsírt leszedni mikor kihűlt..Teljesen kicsontozom ....nem tányérba teszem, hanem vagy tepsibe v, négyszögletes jénaiba ....és utána mindenki annyit vág amennyi jólesik.Ha olyan kedvem van teszek a tetejére karikára vágott nyelvet.Bár az idén még semmilyen kedvem nem volt. Igazából csak J és Zs eszi/ ezek meg állandóan fogyókúráznak/ ....a gyerekek rá sem néznek.

    előzmény:
    Rolta (281620)
    2018-12-05  14:51
  6. 2018. december 5. 15:25281621.

    Szervusztok!


     


    Olyan szép napos idő van......innen az ablakból......kinn azért hideg van......de legalább nem esik semmi.....Holnapra esőt ígérnek.....de nem baj, szerencsére a műtőbe nem esik.....


     


    Sacika abból a kocsonyából egy tányérral elreptethetnél ide......Készültem ma a piacra, de semmi nem lett belőle......pedig a káposztás tésztára feltétlen kellett volna káposzta......Már két hete kacérkodok a kocsonyával, de nem jutottam el a vásárlásig sem. Na majd pénteken. Az a baj a kocsonyával, hogy abból nem lehet kis adagot főzni.....nálunk pedig senki nem szereti.....Még a szomszédok sem......Így egy hétig kocsonyázunk....De ki fogom én is próbálni a fagyasztást.....


    Annuska felejtsd el azt csúnya náthát.....


     


    Holnap nem valószínű hogy jövök, de pénteken ha lesz egy kis időm, jövök......Addig is vigyázzatok magatokra!!!!!!!!!

  7. 2018. december 5. 14:51281620.

    Szép délutánt !


    Sürgősen keresek logisztikust a családom jövés-menésének összehangolására....


    viccet félretéve...megbeszéltük, hogy csütörtökön kocsonya parti.....erre tegnap este ideszóltak, hogy csak a ma este ami mindenkinek jó.....gyorsan indítás, éjjeli főzés.....reggeli szétmerés.......még soha nem csináltam így két részletbe , de ezután szándékosan így fogom.......a zsír reggelre ráfagyott és nagyon szép tiszta lé marad....nem olyan macerás, mint melegen zsírtalanítani...Jóízű lett és sok... visznek a gyerekek, adok a szomszéd Marikáéknak és ......a  maradékot befagyasztottam, külön a levet és külön a belevalókat, ez a próba,  még soha nem próbáltam ....meglátjuk milyen lesz...


    Különös esemény nincs.....az idő szép......


    Remélem ti napjaitok is jól telnek..


    Annuska....már kifele mész e a náthából?


    Erika......holnap szorítunk neked......reméljük hamar túl lszel rajt..


    Julika.....nagyon jó helye van nálatok a cicáknak....azért kettő valóban elég, őleg, hogylég aggodalmas vagy h történik velük valami..


    .Pötyke...a káposztát én is reszelem, nem is tudom vágni hogyan kell......a szomszédaid örülhetnek, hogy ilyen gondos vagy velük...


     


     


     

  8. 2018. december 5. 13:03281619.

    Sziasztok!


    Nagyon szépen köszönjük Barbarának küldött jókívánságaitokat! Tegnap végre sikerült Messengeren beszélnünk. Jó ideje rossz volt nálam a mikrofon ....tegnap "megszereltem " most működik..


    Itt csendes, nyugalmas a nap.Délelőtt a teraszajtót csinálták ...ott voltam.


    Most ebédeltem.Mostanában össze-vissza főzök ...ami éppen eszembe jut, vagy amit "csomagoltak" ahhoz.Ma frankfurti levest főztem .....így a káposztás tészta elhalasztva.


    Nagyon ritkán használom a mikrót ....akkor is kiluggatott folpackot teszek  az edényre. Valamelyik nap ez elmaradt....csirkemájat melegítettem.....ne tudjátok meg ...akkor csak letöröltem.Ma nekiálltam....majd a körmöm lesikáltam .....mire úgy ahogy tiszta lett.


    Boscó ...ma a dolgozóban van ....mert nem tudtak volna  haladni a mesterek.

  9. 2018. december 5. 12:26281618.

    Szervusztok


     Magdikám, Barbarának nagyon jó egészséget, sok örömöt, sikert és boldogságot kivánok szeretettel.


    Borsikám, menj az ünnepségre , de jól öltöz fel és ne ülj olyan ember közelébe aki náthás.


    Erika, sokat dolgoztál. Mindent elrendezel, hisz holnaplesz a nagy nap. Biztos minden rendben fog lezajlani és akkor tényleg sasszem leszel.


    Ildike, ez jó hir, hogy most a csk minden csontod helyre tudta tenni. reméljük ezzel a fájdalmak megszüntek. Igaz a sarkad nem tudom hogy viselkedik. Bencének is vannak még karácsony elött vizsgái?


    Sacika, jó, hogy irtad a kocsonyát, holnap az orvos után én is  megveszem a hozzávalókat. 


    Pötyike, Te aztán topon vagy. 


    Anikó, remélem, már minden ok. és nem fáztál meg a nyitott ajtónál?


    Julika, remélem a cicák rendbe vannak ? Nagyon fáj a térded?


    Nálam sajna a natha gyözött  2:1 re. Belázasodtam, orrfolyás stb. Hiába az én immunrendszerem már nem a régi.Na azért igyekszem gyözni, bár nem vagyok olyan erős mint Ildike, aki ráparancsol a szervezetére és a nátha eltünik. 


    Azért vigyázzatók, mert nálam is egy hétig lappangót mire kitört.


    Betegségmentes, szép napot kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (281617)
    2018-12-05  10:44
  10. 2018. december 5. 10:44281617.

    Szervusztok!


    Ne csodálkozz, hogy kevesen vagyunk..olyan sokat kellett vacakoljak, hogy bejöjjek, el is ment a kedvem. de azért csak vissza jött..a kedv és az engedély is, bejöhetek. 


    Itt ragyogó napsütés van de semmi kedvem kimenni a lombot összeseperni..vizes, meg ez a meleg front bántja a térdemet is...majd megvár, jó helyen van. 


    Zöldséglevest főztem, olyan mindent velemegáll benne a kanál


    Tegnap Inci nem evett semmit és nem akart a hotelba bemenni. Vince szaladt, be is zártam, Inci incselkedett velemi, meguntam és bejöttem. Később Timinek engedte, hogy megfogja , betette de semmit sem evett egyik macska sem, illetve egy kis szárazat. Ma sem ették a szokásos húsosat de nem látok rajtuk semmi betegséget...Incike most beállt virág cserép közé és az utca forgalmát nézi. Annyira nem bírom ezt az aggódástTegnap este besétált hozzánk egy tündéri kis vörös cica. A szomszédé de alig tudtuk haza csábítani. Tudja, hogy itt jó dolga van a cicáknak, de nekem nem kell több. 


    Holnap elvisszük a nagy gépet a szerelőhöz, ki kell takarítani, rossz az USB csatlakozó..a kis gépere leszek hagyatkozva. Most olyan kellemes az idő a nappaliban, hogy inkább a nagy gépen vagyok, még kihasználom. A filmek is erre vannak letöltve, nem minden filmet bír jól lejátszani a kis gép..sajnos. 

    előzmény:
    potymama (281616)
    2018-12-05  10:18
  11. 2018. december 5. 10:18281616.

    Sziasztok!


    Nahát! Ilyen se volt még..én zártam én nyitottam a Menedékben.


    Kellemes az idő..én már kicipekedtem magam. Elkezdtem bevásárolni, lisztet, cukrot, élesztőt meg apróságokat. Nem lesz gond karácsony előtt..ha meg van.


    Ma nem tudok ötletet adni mit főzzetek, mert én se tudom mit csináljak a maradék cs.mellből, ma már fel kell használni.


    Vajon mi van Julika cicájával, remélem jól van.Az ember izgul értük, képesek mindent összekajálni és az emberek képesek mérgeket kitenni.

  12. 2018. december 4. 21:55281615.

    kedvet csináltam a káposztás tésztához? Nekem sikerült olyan mennyiséget legyártanom, hogy befutott a lányom az is evett belőle és még átvittem egy nagy adagot a barátnőmnek.


    Borsika miért vagdosod a káposztát? A nagy lyukú reszelőn reszeld le. Én ..írtam már a robot gépemmel lereszeltetem, kicsit besózom..aztán kinyomkodom a levét..és úgy kezdem dinsztelni ..egy kis hagymával..és aztán pirítgatom.


    Remélem Inci cica csak valami bogarat evett és elrontotta vele a gyomrát!


    Olyan figyelmetlen vagyok!


    Elfelejtettem Barbarát köszönteni. Boldog névnapot kívánok én is, tedd a többihez Magdikám.

  13. 2018. december 4. 17:11281614.

    Marika....köszönjük nektek.....

    előzmény:
    Sacika44 (281613)
    2018-12-04  17:00
  14. 2018. december 4. 17:00281613.

    Saci! Józsinak kívánunk minden szépet és jót születésnapjára, főleg jó egészséget!

  15. 2018. december 4. 16:56281612.

    Szervusztok!


    Magdi! Barbarának nagyon boldog névnapot kívánok!


     


     

  16. 2018. december 4. 16:49281611.

    Sziasztok.


    Magdi! Barbarádnak kívánok minden elképzelhető jót és szépet. 


     


    Megjöttem Erika  a csontkovácstól, és képzeld mindenemet sikerült kiropogtatni. Kérte vigyázzak magamra. Ne üljek sehova deréktámasz nélkül, csak akkorát emeljek, ami nem nem árt meg. /na itt nem tudom azért, hogy mennyi az annyi. Meg ne fázzak. Ma rendkívül jól elbeszélgettünk, még családi dolgokról is. 


    Utána elmentem a Lidlbe, vásárlás közben találkoztam egy régi munkatársammal, és lányával, akkorát beszélgettünk. fél órát biztos ácsorogtunk a gondolák között. A vásárlásnál, csak a legszükségesebb dolgokat vettem meg. Még holnap el kell mennem, van két csekkem, amit még karácsony előtt fel kell adni, meg szerintem még lesz is legalább 2 db, ami még nincs itt. Majd biztos holnap jön meg, amikor ezt a kettőt feladtam.


    Elértem a buszt is amire készültem.


    A kutya olyan kitörő örömmel fogadott, annyira örült nekem éppen csak emberi hangokat nem adott ki, de a nyikorgásából mint lehetett érteni, legalábbis mi megérjük egmást. 


    Tüzet raktam, hogy meleg legyen, a gázkazánt is bekapcsoltam, h ogy minél előbb  jó hőmérséklet legyen, közben megiszom a kávém, ami kicsit most elcsúszott. 


    Önkormányzattól én csak képeslapot kaptam, biztos most is kapunk karácsonyra. 


    Annuska lehet hogy megbetegedett?  Nem láttam még. Anikóval beszéltem takarít ezerrel, ma végzett a szerelő. Nagy rumlit csinált. 


    Mindenkire gondolok,  legyen szép estétek. 


    Napi gondolat:


    Az est sokban hasonlít a reggelhez, csakhogy a világítás más oldalról jő, miáltal az, mi reggel világos volt, este árnyékban áll, s hol akkor árnyékot láttunk, most napot keresünk. Ezt tapasztaljuk életünkben is.


    Eötvös József

  17. 2018. december 4. 16:46281610.

    Barbarának!!!! Minden jót kívánok!!!!!

  18. 2018. december 4. 16:07281609.

    ERika....neked lesz  legszebb Mikulás ajándékod...és talán  legdrágább is, de a sasszem majd kárpótol...


    Ügyes vagy, sokat dolgozol előre is.......az önkormányzattól még mi sem kaptunk soha semmit, még egy üdvözlő lapot se...


    .Ma még sokan hiányoztok....emélem nem újabb betegség miatt..


     

    előzmény:
    erry (281608)
    2018-12-04  15:46
  19. 2018. december 4. 15:46281608.

    Szervusztok!


     


    Magdikám Barbarádnak nagyon boldog névnapot kívánok!!!!!


     


    Itt is napsütéses volt az idő, de azért meleg nem volt.......Ma is találtam munkát, nem unatkoztam.....de a tervezettekkel végeztem is majdnem......még  vasalni való maradt.....de azt majd holnap, mert még van száradó ruha.......


    Semmi különös nem történt......


    Borsikám tényleg van Miklósom.......majd jön hozzájuk is a Mikulás.....hozzám is, nekem látást hoz.....már nagyon várom a csütörtököt....jó lenne már túl lenni rajta.....Nálatok ilyen rendes az önkormányzat? Nekünk még egy levelet sem küldenek...


    Francika remélem, hogy a csk. kezelés segíteni fog.


    Anikó jó munkát végzett a mester.....


    Pötyi jól felcsigáztál a káposztás tésztával.....holnap megyek a piacra káposztáért.....de én mint lusta asszony reszelt káposztát veszek.....


    Annuska nem láttalak, pedig te előbb szoktál jönni. Ugye nem ütött ki a nátha?


     


    További szép napot!

  20. 2018. december 4. 15:03281607.

    Köszönöm...Évikém.


    Most jöttem meg a körutamról.Dél körül ragyogó napsütés lett....gondoltam elmegyek a temetőbe..Majdnem lesült rólam a sapka.Ezzel a fene rövid hajjal nem mertem sapka nélkül elindulni. Rendbe tettem a sírt ...kicsit bóklásztam ...olyan jó idő volt.Jött a busz ....én meg gondoltam egyet és nem haza mentem hanem a városba.Vásároltam ezt-azt ...többek közt káposztát. Pötyi nekem is kedvet csináltál...és ki fogom próbálni az aprítómat.Haza felé találkoztam a buszon egy rég látott ismerősömmel.....valami történhetett vele.A férje kísérte ....és ő egy teljesen más világban volt.


    Elbújt a nap ....már megint szürke minden ....és kezd sötétedni.


     

    előzmény:
    BORS (281605)
    2018-12-04  11:48
  21. 2018. december 4. 14:54281606.

    Köszönöm szépen ....a naptár szerint most.Felét már megtartottuk....a másik felét karácsonykor.

    előzmény:
    Rolta (281603)
    2018-12-04  11:35
  22. 2018. december 4. 11:48281605.

    Magdika, Barbarádnak Boldog Névnapot kívánok.

  23. 2018. december 4. 11:36281604.

     


    Feltétlenül elmegyek, ígérem. Egy kis kikapcsolódás nem árt. Biztos tartanak egy rövid beszédet és utána mit tudom én milyen műsor lenne? ..Na, majd meglátjuk.


    Olyan szépen, elbeszélően leírod, amiket láttál, ..ha megérint valami szép dolog, azt is. Szeretem olvasni. Annuska ofőnk, piros masnit  /akarom mondani: pontot Magdinknak!   ..Annuska kincsem,  ..nálatok is kisütött a nap???  itt éppen most bújt ki! Olyan kellemes, ..talán szép időnk lesz ugye?? ..mintha láttam volna  egy szines  sipkás alakot a kerten átmenni!!  ...lehet, h a mikulás  volt??  Ááá még korán van. Biztos  Tomi szerelő járkál ide-oda,  és neki vannak olyan harsán színű sapijai.  


    Lányok, ki van-e már suvickolva a topánkátok?  ..Ellll ne felejtsétek! ...ű


    Pötyike, nagy ötlet a káposztás tészta. Nincs itthon káposztám. Mire beszerzem, ..összevagdosom,  ..nagyon macerás (nekem)  ...éppen elszáll a gusztusom. Igazán szép tőled, hogy készítesz  a beteg barátaitoknak.!!!


    Talán krumplisat kéne nekem, az egyszerűbb.  Mindjárt kitalálom.


    Erikának "saját" Miklósai vannak,  ők biztos duplán kapnak ajándékot tőled. Ha jók voltak, akkor a csizmájukba és még a névnapjukra is. 


    Semmi értékeset nem csináltam ma még.  Ilyenkor  le kéne magamat "grombítani", de úgy sajnálom magam, mert  utána szomorú lennék. 


    Óóóó... elbújt a nap, ..ennyi lett volna csak???  ...  Megint kisütött. Ajvéé.. gyönyörűűű!!  


    Jók legyetek. Vigyázzatok magatokra. Mindenkire gondoltam ám, ..de mennem kell.



     

    előzmény:
    harangvirag08 (281597)
    2018-12-04  08:08
  24. 2018. december 4. 11:35281603.

    Magdi...ha most tartja, akkor nagyon boldog névnapot kívánok Barbarának....

  25. 2018. december 4. 11:14281602.

    Szervusztok!


    Saci jelezte, ő sem tud bejönni...én belöktem és szóltam neki, jöjjön gyorsan mielőtt megint bedagad. tegnap este nagy volt az ijedelem. A szakkör képeit töltöttem föl és valamit megnyomtam, megszakítottam az internet kapcsolatot.   Azt hittem a rendszer rossz, kikapcsoltam a rutert és ezzel Timinek rosszat tettem, valami fontos letöltést szakítottam meg. Kiderült az én gépem van a gond, de mivel linux az illető nem értünk hozzá..pedig már volt ilyen hiba, akkor Sanyi megmutatta... ide katt.. és kész. de ezt én elfelejtettem. Nem voltak otthon csak 8 kor, akkor Timi telefonált, és elmentem fürödni mert sík ideg voltam, nem akartam még véletlenül sem okoskodni. Mire végeztem kész lett, Timi már tudja hogyan kell vissza csinálni ha máskor is lenke leszek. 


    Ma a konyhában tettem vettem, a polcon csináltam rendet, a sok teát állítottam sorba..aztán a kamrából behoztam a fűszeres dobozt és mindent átnéztem, amiből több volt össze öntöttem, most rend van..valameddig. 


    Örülök, hogy megjött a nyugdíj mert én bizony nullára futottam de minden ajándék meg van. A kajából nem csinálunk nagy ügyet, eszünk majd a mi a fogunk alá való. 

    előzmény:
    harangvirag08 (281597)
    2018-12-04  08:08

Címlap

top