Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. december 4. 11:11281601.

    Szép napot!


    Végre sikerült kinyitni az ajtót.....


    Nálunk is napos és kellemesen hűvös van...


    Tegnap ellógtam a napot.....ma sem pótlom.....csak egy kelkáposzta főzeléket főztem.....van hozzá maradék sült hús, azt kicsit átpirítom..


    Holnap kocsonya főzést tervezek, ahhoz készítem elő a hozzávalókat..


    Pötyike...tetszik az álmod....szívesen sütnék-főznék veled....sokat tudnék tanulni tőled....


    Vigyázzatok csalóka a napsütés, öltözzetek fel jól..... fájósok gyógyuljanak, iparosok jól végzett munka után távozzanak...

  2. 2018. december 4. 11:10281600.

    Befújtam egy kis rozsdátlanító olajjal, és  ..kinyílt. 

  3. 2018. december 4. 11:05281599.

    Sziasztok. 


    Működik a kulcs.


    Csak úgy megnéztem. Nem maradok, készülök a csk-hoz. Délben megy a busz.


     

  4. 2018. december 4. 11:02281598.

    Sziasztok!


    Borús, de enyhe idő van..ezt is szeretem. Az előbb beszéltem a fiammal..megsülnek olyan meleg van, ráadásul valami ciklon tekereg a közelben és a szélét mindig megkapják, ami kellemetlen, mert leszorítja a párás levegőt.


    Ma káposztás tésztát csinálok ebédre és megyünk délután át a barátainkhoz..azt viszek nekik süti helyett!


    Nagyon szeretik. A barátnőm szegény már nem tud csinálni mert a tolószékkel nem éri el a tűzhelyt (minek nevezzem..főzőlapot?-mert villany tűzhely) és nem tudja pirítgatni a káposztát.


    Még amikor ideköltöztünk tudott járni, igaz bottal. Nagyon gyorsan romlik az állapota. Igazából nem is tudom mitől? Csípőficamos, de fiatal korában alig lehetett látni, hogy ez a baja. (egy emeleten dolgoztunk sokáig)


    Saci írta nem tud belépni.

  5. 2018. december 4. 08:08281597.

    Jó reggelt!


     


     


    Alig tudtam bejönni ....befagyott ez a fránya kiskapu. Nagy nehezen kinyitottam .....befűtöttem.....mire ébredeztek lefől az első kávé.Netán valaki teát kér ......az is van.Nem tudlak megvárni benneteket ... de aki utoljára távozik .....tegyen egy hasáb fát  a tűzre....


     


    ....és vissza a hétköznapokba....A tegnapi advent elég jól sikerült. Finom sütik voltak .....végre levetettem a kisebbségi érzetemet.....mert az enyém is volt olyan ....és egy morzsa sem maradt belőle.Hazafelé tettünk egy sétát ....már égtek a karácsonyi fények.Nagyon szép este a város.Persze pakolnak az árusok .....de vevőt egyet sem láttam.


    Sacikám ....szép ünnepetek volt.Érdekes dolog, hogy a "amit becsomagolnak" az utána mennyire kapós.Mi is mindig megettük ....melegében....aztán megy tovább. Egyszer voltunk egy  ismerősünknél...csomagolt méteres kalácsot / még a Desedán / D és B  úgy összeverekedtek a hátsó ülésen érte, hogy félre kellett állni.Nem tudtunk a Férjemmel mást csinálni ....mint röhögni...aztán megnyugodtak és befalták.Gratulálok a " filmkészítő" Lucsinak...gondolom szem nem maradt szárazon.


    Erikám ....én is keresek napok óta.Olyan dolgok jönnek elő amikről már nem is tudtam ....de ami kellene az valahol jó mélyen van. Mozgalmas napjaid vannak ....sok menéssel.


    Borsévi ....feltétlenül menj el az ünnepségre.Biztos műsort is adnak az " ajándékuk" mellé.


    Julika ...betetted a bogarat a fülembe a zserbó palacsintával.Maradt a csokimázból ....a napokban fogok sütni.


    Minden fájdalomra, megfázásra enyhülést kívánok!

  6. 2018. december 3. 20:42281596.

    Jó estét. 


     


    Küldöm a Misty 14  feliratát.


    A fordító megpróbálja megcsinálni az utolsó két részt  egy héten belül. 


    Kéri azért annyira ne vegyük biztosra, mert suliba jár, és nem tudja mi jöhet közbe.


    Két rész van hátra. Én megnézem ma 14. részt. 


     


    Olvastalak benneteket, most nem is emlékszem biztosan mit olvastam, majd ujra kell olvasnom. 


    Ma valahogy elment az idő. délelőtt temetőben voltam, szétfagytak az üvegvázák. Utána festettem, aztán megint festettem,  összeszedtem a lehullott faleveleket, kutyát etettem, és magamnak is dobtam valamit. 


    A náthát tegnap kialudtam. Elhatároztam az este, hogy nem leszek náthás, pedig nagyon  úgy nézett ki. Annuska nem is voltunk egy helyen, mégis betegek vagytok a fiaddal együtt. Jobbulást. Erika, sokat dolgoztál. Temetőbe menet láttam, hogy Anikónál itt van a mester. Remélem végeztek. Ajtó-ablak tárva volt, talán nem fáztál meg.


    Sacikám örülök, hogy ilyen szépen megrendeztétek a szülinapokat.Ne csodálkozz a maradék gyors elfogyasztásán. Én csak arra emlékszem, amikor lakodalomból szoktunk hazahozni sütiket, az volt az első, hogy megettük. Az volt a legjobb.


    Julika, Melindádat nem köszöntöttem, sok boldogságot neki. 


    Erika, már készülődni kell, igen, sok szerencsét és türelmet hozzá. 


    ......... közben bejött Bea, beszélgettünk, és nem tudom még mit akartam.


    Szép estét. 


     

  7. 2018. december 3. 18:24281595.

    Pötyike szia, én már sapit hordok tán egy hete. Hideg lett. A hajad majd lenő, észre sem veszed.  


    Ildike, szia, sajnálom, hog megint kínlódsz a sarkaddal.  Jobbulást kívánok. A hajpakolást megcsináltam. Kösz megint az ötletet. Selymes lett, majd később biztos lesz előnyös változás. A körmömnek is jó.


    Sacika remek és fáradságos lehetett a népes családi ünnepség, ..tetszett, ahogy írtad, hogy gyerekek jóízűt ettek a megmaradt finomságokból. Jól kitettél magadért!  Írígylésre méltó az energiád!!


    Anikó, jó lenne, ha már befejeznék azt a vill.szerelési munkálatot, addig szegénykém, nincs  kedved belevetni magad komolyabb házi munkába.  Jaj, ne bosszankodj, ne idegeskedj,    ..vigyáznod kell magadra, tudod!  Mindíg remekelni szoktál, most is úg lesz.


    Ma szembesültem  a többéves  barna bélelt csizmámmal. Szemrehányoan nyikorgott, ..mért nem hagyom már békén? hiszen szolgált eleget,  olyan jól meg volt a láda mélyén!  ...- vegyek másikat! ...- Ohóó.. még mit nem!  .- tudod Te mibe kerül ma egy hótaposó?? ..meg aztán  talán nem is lesz hóó!!  Így elbeszélgettünk.  


    Bejött Mici kutya is, mert azt hitte neki szóltam.  Vele is megbeszéltem a problémáimat,  ..többek között azt, hog a hatalmas üres, száraz velős csontokat ne tegye soha többet a lábtörlőmre, mert ha rálépek és elesem, combnyaktörésem lesz!! Pillogott,  ..nem volt egyértelmű a válasza.


    Végre ma találkoztam Ildi lányommal, akivel ugye egy házban lakunk, de Ő akár a gömbvillám, állandóan rohan, dolgozik,  csak egy-egy villanásra találkozunk. Én súgóval a kezemben futok utána, hogy nehogy elfelejtsek valamit. Aranyos volt tegnap meglepett egy hűtőre való fehér angyalkával. Én ma vettem neki egy pici üldögélő angyalt.  Megbeszéltük az ajándékozást meg a sütizést. Imádom,  ..megsüti az én diósomat is. Nagyon jól tud bejglit sütni. 


    Akkora koponya vagyok!!!  Lányok, kitaláltam, hogy a keskeny ülőpárnákat  az ablakokba teszem, nem tud bejönni a hideg. Na? ..Rondák, de hasznosak. Most mindenfélét kitalálok. Régen, ..mindég átrendeztem valmit. Arra már nincs energiám.


    Khhmm..khhmm...el kell dicsekednem,  nem bírom megállni: kaptam levelet az önkormányzattól, hogy majd 12.,  vagy 13-án  menjek a Sportcsarnokba,  talizni akarnak velem,  hozzak szatyrot, mert mi nyugdíjasok, ismét kapunk ajándékba ételcsomagot. Megyek. Emlékszem az első ilyen alkalommal a banyatankkal mentem, de belefért egy átlagos  szatyorba is. 


    Amúgy, semmi nem történik velem, ..aprólékosan bevásárolok, ..úgy nem tűnik olyan soknak a kiadás.Hi-hi. Önbecsapás. 


    Nekem még az órák az átállítás előtti időt mutatják. Csak a laptopon és a telón van az igazi. Tök jó,..mindíg van meglepetés. amikor rájövök, hogy valójában hány óra is van. Amikor orvoshoz megyek, akkor  nagyon oda kell figyelni. Na, ..megint mennyi vad dolgot összehordtam itt Nektek. Bocsánat. Lemegyek a Küldés-hez és elküldöm. Szegénykéim. 

    előzmény:
    potymama (281591)
    2018-12-03  11:46
  8. 2018. december 3. 17:47281594.

    Szervusztok!


    Délután a varrókában voltam..mint mindig most is nagyon jó volt a hangulat pedig csak négyen voltunk. Lehet hogy .éppen ezért..mindenkire oda tudtunk figyelni. A cicák már farkas éhesen vártak, mostanában egyre korábban éheznek meg, mennek a szállóba. Egy remek kis napenergiás lámpa ad sejtelmes félhomályt nekik..igaz, a macskák látnak sötétben is de így olyan hangulatos. 


    nem tudom miben, de elfáradtam...korán megyek ágyba, majd ott szórakozom...lehet, soká fogok elaludni, kávéval kínálnak mindig és nem tudtam ellenállni.


    Láttátok itt oldalt a nagyszerű, zserbós palacsintát: A halászlé után olyat fogok csinálni...sütni nem is próbálok, ilyesmi nem megy nekem, de a zserbó illúzió meglesz

  9. 2018. december 3. 16:26281593.

    Szervusztok!


     


    Esik az eső és már sötét van.....nem tudunk menni a szokásos sétára.....szomorú vagyok.


    Ma nagyon meg vagyok elégedve magammal.....mostam, jó sokat. Előszedtem a karácsonyi terítőket, azokat felfrissítettem....majd vasalni csak ünnep előtt.....Főztem is, takarítottam is, és keresgéltem, keresgéltem......evvel jól elment az idő......Nem találom az ablak díszeket, viszont találtam egy doboz karácsonyfa díszt......Persze máshol, mint a helyén......Megállapítottam, hogy rendetlen vagyok, ez így nem is igaz, mert mindent szépen dobozolva elrakok, csak aztán nem találom, hogy hová tettem......


    Igyekszem minden olyan munkát megcsinálni amihez hajolgatni kell. Csak azok maradnak amit deréktól felfelé meg tudok csinálni és emelgetni sem kell.....Összepakoltam a kórházi ruhámat is, pedig van még idő, de jobb ha kész van.....


     


    Olvasom Saciéknak milyen jól sikerült az ünnep.....Milyen jó is amikor egy nagy család összejön.....


    Annuskám elkapott a nátha? Mozog a poroló, mert biztos nem vigyáztál magadra.....Pedig most már nem kell kijárni megrakni a kazánt.......Tessék meggyógyulni hamar, mert ha jön Ricsi sok sok mindennel  akarod majd kényeztetni .....


    Francika megmelegedtél már? Vagy tényleg a nátha bujkált benned.....


     


    További szép napot!

  10. 2018. december 3. 16:06281592.

    Szervusztok


     Nem is olyan egyszerü bejutni, de csak csak sikerült.


     Olvastalak Benneteket és a sok kedves emlék bennem is felidézett sokat. Én is háborus gyerek voltam.  Mi sem voltunk gazdagok, mivel Anyukám egyedül nevelt, Apukám még 1938ban meghalt. Karácsonyfa mindig volt. A szaloncukrot otthon készitettük. Sok babám volt, mivel  ált. azt kaptam. Korábban olyan lencsi babat, majd 1944 karácsonyára egy teknőc kaucsug baba került a fa alá.A baba még meg van, igaz a szemei hiányoznak- a fiam kicsinek kinyomta-. Drága Nagymamám, aki szakácsnő volt fiatalkorában mindig előteremtette és elkészitette az ünnepi vacsorát. Szép és meghit ünnepek voltak.


    Julika, kicsit megkésve Melindának is nagyon jó egészséget, sok boldogságot kivánok szeretettel.


    Ildike, remélem meguszod nátha nélkül.


    Sacika, kedves és vidám ünnepség lehetett.


    Én sajna a nátha kicsit erősebb formáját kaptam el, de igyekszem és a fiam is kikecmeregni belöle.


    Vigyázzatok magatokra.

    előzmény:
    potymama (281591)
    2018-12-03  11:46
  11. 2018. december 3. 11:46281591.

    Sziasztok!


    Sacika..örülök, hogy jól sikerült a családi összejövetel. A képeket várjuk.


    Képzeld..nem szoktam álmodni..de lehet felizgatott a szép süteményes tálad..veled álmodtam!


    Sütöttünk, főztünk együtt! Hogy mit, meg miért az nem volt az álomban.


    Felénk semmi újság, hacsak az nem, hogy voltam a fodrásznál. Az esküvő előtt úgy eltalálta..tetszett ahogy levágta, rövidebbre mint szokta. Ma mondtam neki az nagyon jól sikerült..erre most jól megkopaszított, de nem is hasonlít arra amiről szó volt. Na, mindegy..úgyis sapka szezon jön!

  12. 2018. december 3. 10:54281590.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nemrég elment Zita és ezzel teljese n véget ért az ünnep......


    Szerencsére nagyon szép idő volt, jó utak....örültünk, hogy egy kicsit együtt volt a nagy család..


    Kicsit beszámolok......megérkezés után kedves köszöntések, rengeteg ajándék mind a két nyolcvanasnak ....aztán ebéd..Finom volt


    a menüsor....szürke marha leves....sült tarja nagyon vékonyra szelve érdekes fűszeres szósszal, rántott hús, gomba, karfiol, brokkoli..köret rizi-bizi, kemencés sült krumpli , saláták....sütemények, mennyiségük kicsit túlméretezve...két tűzi játékos torta..ital.... ki mit kért, különböző kévék.......Ebéd után összeállították a vetítő táblát/vásznat....és levetítették a a  Lucsi "rendezte" filmet a két család 8O évéről..a sok kép közt .jó kis szövegekkel.....nagy sikere volt......aztán felbomlott az ülésrend, mindenki próbált mindenkivel pár szót váltani...az idő gyorsan telt és lassan szedelőzködni kezdtek a vendégek és mindenki haza indult...köszönetképpen még mindenkinek csomagoltunk kis utra valót......Kb 40-en voltunk és többen is megjegyezték ki tudja lesz e még együtt így a "nagycsalád"........Mi a legvégén jöttünk el....hoztuk Zitát is...innen jobb a közlekedése.....


    Sok maradék volt, elfeleztük, itthon a gyerekek ugy estek neki mintha egész nap nem ettek volna......megbeszéltük, hogy gyerekként mi is ilyenek voltunk.....aztán innen is elszéledt a család...Zitával  még jóval éjfél utánig beszélgettünk.......ezzel ért véget számunkra a nap


    Sokat és sokan fotóztak.....hogy kép mennyi lesz és főleg mikor az rejtély.....talán enyémekéből van itt pár darab...


    A mai nap a lustálkodásé...


     


     

  13. 2018. december 3. 09:35281589.

    Jó reggelt. 


     


    Későn ébredtem. De kialudtam magam.  Szép enyhe idő van, gondolkodok egy temetőjáraton. Kicsit enyhült a náthám.


    Mintha visszatérne a sarokfájásom, mindkettőn. Most megint csak írom, jó, hogy nem vagyok százlábú.


    Majd elkészülődöm, és kidobom a vázákból, ami még benne maradt. 


    A filmről:  nem láttam még, először nem is tudtam melyikről van szó. 


    Én még a kínait nézem, a doktorost, a kínai orvoslásról szól. 25  részt láttam az 5o-ből.


    Azért az este megnéztem a japánt, hát igazán nagyon furcsa volt most a két másik nemzetiségű után. Mennyire különbözünk nemzetileg, de emberileg is egymástól.Mély érzelmű film volt, visszafogott, de a végére megbarátkoztam vele. 


    Ma nem főzök semmit, igérem magamnak, aztán még ki tudja. 


    Valami kis pakolást meg kéne ejtenem a  kamrában az én fakkomban. Legalább átnézem mi kell még karácsonyra. Nehéz eligazodnom benne, mert nem a helyén van semmi sem. Csak úgy betettem, hogy majd helyre kerül. 


    Julika, jó varrókázást. 


    Mindenkinek kellemes ébredést. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (281588)
    2018-12-03  08:29
  14. 2018. december 3. 08:29281588.

    Magdikám!


    Nekem is nagyon tettszett a film, "falam". Én is azt írta, egészen már kultúra, más szokások, erkölcsi normák. És valahol tettszik is nekem, olyan "tiszták" a szerelmek. ha olyan koreai filmet látunk ahol esetleg ágy jelenet van már én is úgy érzem "bujálkodnak"megszoktam ezt a visszafogott érzelmi életet. Láttam, hogy az apa tudja, csak nem akar tudomást venni arról, ő hajszolta be a fiát ebbe "csak én lehetek az első," minden áron megfelelni. Nem is tudom, hogyan fogalmazzak, hogy az ne legyen félreérthető, de kifejezze azt amit érzek. Szóval az apa ..nem azt írom, hogy megérdemelte, mert ilyet senki sem érdemel meg, hogy ekkora csapások érjék. talán elgondolkodik, hiszen bevallotta, a felesége is miatta hagyta el és mégis azt mondta lányának, ne találkozzon az anyjával. Megenyhültem amikor láttam elment a fiú előadásra...szóval nagyon érdekes film volt, még mindig foglalkoztat.


    Egy repülőset én is láttam..ez egy másik, amit nézel? nem jut eszembe a címe.


    Becsomagoltam két kis csomagot, egyet az nászasszonynak, egyet Elzának.mindjárt nyit a posta, feladom. Jó meleg van a szobában,bár most kint sincs nagy hideg, enyhült a levegő.


    Délután megyek a műv házba. varrókára.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (281587)
    2018-12-03  07:54
  15. 2018. december 3. 07:54281587.

    Jó reggelt kívánok Mindenkinek!


    Korán ébredtem ....és nem akar világosodni....olyan szürke minden. Na, de reménykedjünk , hogy "felkel majd a nap".


    Julika az éjjel mikor olvastam az írásod még hosszan elgondolkodtam a filmen.Nekem nagyon tetszett a buktatóival együtt.Időnként idegesített a fiú tétovasága....de túlléptem rajta.Szerintem egy nagyon szép ,sajnos tragikus szerelem volt .....én az utolsó pillanatig reménykedtem, hogy átszállítják az "Államokba" és valami csoda történik.Bőgtem is rendesen .....ilyenkor mondja J. ...de Mama ez csak egy film.A fiú az utolsó beszélgetés miatt okolja magát .....na , de annyira? , hogy majdnem elrontja az egész életét? Az apa a saját bűntudatát akarja leplezni ....mikor a fiút okolja. Egyedül a lány látott tisztán.Nem bántam meg, hogy elkezdtem ezeket a filmeket nézni .....betekintést kapunk egy teljesen más kultúrába....sokszor csak kapkodom a fejem.Valószínű ők is így vannak/ lennének velünk.


    Annak ellenére, hogy kicsit kiveséztük a filmet ....érdemes megnézni, sok fordulat van benne.


    Most a repülőterest nézem ....de általában 2 részt naponta.Elszuttyogom az időt ....meg kímélem a szememet.


     


    Még egy kicsit bambulok ....aztán  kezdem a napot.

    előzmény:
    BiriBiri (281586)
    2018-12-02  21:10
  16. 2018. december 2. 21:10281586.

    Ildikém!


    De bizony filmezek. Megnéztem a Magdi féle filmet. Szép szerelmi történet volt, de én annyira hajtottam volna a cselekményt, annyira más az az érzelem világ, az érzelmek kifejezése mint a mi világunkban. Egyszerűen nem értettem miért vádolta magát a fiú és miért érezte úgy a család, az apa, hogy a fia miatt lett öngyilkos. Néha ugyan érezte az apa, oka lehet ő is, de végül nagyon nehezen bocsájtotta meg, legyőzték a fiát és ő ezt nem viselte el..mint a boxoló, aki inkább meghal a ringben, mint veszít.Az anyuka nagyon kemény volt eleinte aztán nagyon okosan segítette a fiát. A japánt még nem néztem meg, lassú volt a nete, a kisgép nem bírta, szakadozott.


    Ma a temetőben voltam..gyönyörű idő volt, sokáig elmatattam  , a befagyott virágokat eltakarítottam. Vittem kis szép lila káposztát, az fagytűrő, és mű mikulás virágot mind a 3 vázába fenyőággal. Nagyon szépen mutat. 


    6 körül elaludtam, nemrégen ébredtem fel. Annyira elnyomott az álmosság, nem tudtam leküzdeni és most félek, mi lesz éjjel?

  17. 2018. december 2. 16:30281585.

    Szervusztok.


    Lassan eltelik a nap, és vele együtt a hétvége.


    Jó volt olvasni a visszaemlékezéseket. Nekem még mindig nem jött meg az ünneplős kedvem, talán ha vége lesz ennek a szerelős dolognak, és elkezdhetek takarítani és egy kicsit díszíteni a házban, majd  a hangulat is rám talál.


    Ildi remélem nem lesz belőle betegség, talán csak a változást érzed, jön az eső, állítólag jeges is, meg a meleg. Az én fejem már érzi. Nem megyek én sem az ünnepségre, nem akarok megfázni. Elég sokan mennek olyan fagyosan,  mindenki be van öltözve.


    Saci nem hagyhatom dicséret nélkül azt a gyönyörű süteményes tálat, nagyon ügyesek vagytok.

  18. 2018. december 2. 16:10281584.

    Szervusztok!


     


    Jó régen jártam erre, de nálunk minden másképp van mióta hazajöttünk a telekről. Azelőtt reggel a gép előtt ittam a kávét és még a reggelit is ott ettem. Most együtt kávézunk a konyhába, megbeszéljük a napi tennivalókat. Délután jutnék a géphez, ha.....ha nem jönne senki, vagy nem mennénk valahová, valakihez....Menetközben olvasni szoktam, de írni már nincs lehetőségem.......


    Jók voltak a karácsonyi történetek, nekem is sok minden eszembe jutott.....Egyik karácsonykor vettek anyuék az akkor divatos klöpli függönyt....szépen fel volt díszítve a karácsonyfa, meggyújtottuk a gyertyákat (akkor nem volt villanyégő) egyszer csak belekapott a láng a fába.....Az ablakot gyorsan kinyitották és kidobták a nagy hóba..Egyetlen egy dísz tört csak össze és állt a fa, csak a gyertyát nem gyújtottak meg.......


    A másik emlékem a sok közül, amikor kaptam egy karakter babát. Porcelán feje volt. szép hosszú haja, szép ruha. Valamelyik rokon hozta külföldről. Annyira féltették anyuék, hogy csak felnőtt mellett játszhattam vele. Jobban örültem a könyvnek....Adventi koszorúnk soha nem volt, amikor asszony lettem anyósomtól maradt rám.


     


    Julika Elzának és Melindának sok boldogságot....Saci az ünnepelteknek minden jót! A sütemények álom szépek, ügyesek vagytok.....


    Marika a diófa alatt  írok valamit, majd nézd meg hátha érdekel.....


    Magdi nagyon jó a frizurád és nagyon csinos vagy........Régen a rokonok mindig hoztak Stollent, nagyon szeretem.....Remélem idén is kapunk......


    Francika nehogy náthás legyél....vegyél meleg zokni otthonra is......igyál forralt bort, vagy forró teát.....


     


    Öltöznöm kéne, megyünk egy sétára és megnézzük a feldíszített villamost......Ernő tegnap látta, azt mondja szépen fel van díszítve. Délután négytől este 10-ig jár, negyedóránként......


    Megcsináltam az adventi koszorút.......gyertyából csak fehéret találtam......most ilyen lesz....Feltettem a bejárati ajtóra a kopogtatót........ez is tavalyi.....A lakás díszítés majd későbbre marad......


     


    Legyen további szép napotok!!!!!!!!

  19. 2018. december 2. 15:38281583.

    Azt hiszem megnáthásodtam. Talán ma fáztam meg? Lehet.Most jól megraktam a kazánt, remélem nem lesz baj. 


     


    Magdi, egyszer még  a dolgozómban, kaptam ajándékba igazi  stollent, olyan kis fadobozban volt. Nekem már a doboz is tetszett.


    A tulajdonosok hozták ajándékba, ők sokat jártak Ausztriába. 


    Finom volt, de mégis más íz, mint amit megszoktam, de ha tudnám mi is van benne akkor megsütném.


    Nem tudtam eldönteni sütőporos, vagy minimum élesztős/de inkább nem/ .


    Ha jó lesz a repülős, akkor megnézem.


    Julika, mostanában nem érsz rá ugye, inkább varrogatsz, mint filmeznél. Szólj ám, ha nincs már semmid sem. 


    Remélem  a diákok hozzák a fordítást, most már talán levizsgáztak.


    Még én sem néztem bele a filmbe, még sokáig eltart a  kosztümös. Majdnem 1 gb egy rész. nem bánnám, ha már dobhatnám, pedig jó ám.  Most egy új fordítás van.  Memoris o. t....... egy rész van kész, le is töltöttem, belenézek, így legalább tudom, hogy mit is akarok, mert itt lóg az orrom előtt. 


    Ha jó lesz a repteres, akkor majd letöltöm. Majd szólj, ha  megnézted. 


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (281582)
    2018-12-02  15:20
  20. 2018. december 2. 15:20281582.

    Szép napot Mindenkinek!


    Én is fázom napok óta.....pedig megy a fűtés...meg ma azért a tűzhely is üzemelt.


    Most végeztem.Meg sütöttem holnapra a klubos adventre a sütit.Azt amit a talira is vittem.Kicsit több fahéjt, meg egy kis gyömbért raktam bele ....attól olyan kicsit karácsonyos illata lett.Kivételesen meg vagyok elégedve a csokimázzal is.Kicsicsáztam hópelyhekkel.....csak éppen tortapapírom nincs szögletes.....teszek alá sütőpapírt....úgyis hamar felvágjuk.Tudom, hogy kiflire hegyezik a fogukat ......de most nem volt kedvem..Pénteken az egyik helyen olyan finom ...azt az igazi Stollent ettem.Szerintem az ott az igazi.


    A karácsonyról ....újra...szerintem  bennem azért nincs már meg az ünnepvárás hangulata....mert túl korán kezdődik minden.Valamikor régen az advent csendes volt ....és vártuk a karácsonyestét. Nem volt tele minden már  novemberben feldíszített karácsonyfákkal. A karácsonyi zenének hangulata volt .....most meg bömböl a vásárokban....persze lehet, hogy a hiba bennem van.


    ILdikém még nem néztem bele a japán filmbe.....köszönöm.A repülőteres most kezd fordulatos lenni. Elképesztő milyen hatalmas az Incheon  repülőtér.Úgy eltévednék ....sose keverednék ki .


     


    Saciék már ünnepelnek ....minden jót az ünnepelteknek.


    Akartam egyet járni délután ...de lebeszéltem magam róla.Mostanában könnyen megy .

  21. 2018. december 2. 14:49281581.

    Sziasztok.


     


    Sajnos egész nap fázom. Pedig nincs is  kint olyan hideg, még a napot is látom. 


    Köszönöm a történeteket. Ha az ember kutatna kicsit még az agyban vannak még dolgok, amik  érdekesek.


    Délelőtt diópucolás közben a Retro rációt hallgattam /máskor is azt szoktam, szeretem a régi slágereket/. Várkonyi Attila vezeti./szegedi születésű, ezen kívül fizikus, és még több végzettsége is van/ Rendkívüli ember, most  a Gránit oroszlán Példakény díjat is  kapott." fizika szakos végzettséggel rádiós műsorvezető, lemezlovas, MOB Fair Play díjas, Magyar Ifjúságért Díjas, miniszteri elismerő oklevélben részesült a magyar ifjúságért folytatott tevékenységéért, megkapta a Magyar Köztársaság Ezüstkeresztjét. Érdekfeszítő beszélgetései hatalmas tudásról és naprakész felkészültségről vallanak, melyből igyekszik minél többet átadni a hallgatóknak. Az elesettek felé tevékeny szeretettel fordul, 25 éve szervez jótékonysági koncerteket. Patronáltja, Dalma gyógyulásáért minden követ megmozgat. A KézenFogva Alapítvány Nagykövete, számtalan alkalommal segített sérült gyermekeknek és felnőtteknek támogatást biztosítani."


    Rengeteg riport volt vele. Nagyon jó beszélőkéje van. Igazán szimpatikus lett, volt.


     


    A dió nem lett sok, ez évi termés,de a vele eltöltött idő mégis hosszú volt. 


    Megebédeltem és elaludtam utána itt a  számgép előtt. Lefeküdve semmi alvás nem jött. Így felkeltem.  Kicsit fáj a fejem, de majd elmúlik. 


    Ma ünnepség lenne a kastélyparkban, feldíszítésre kerül a karácsonyfa, kis műsor lesz és zsíroskenyér hagymával, valamit forralt bor és tea kínálat lesz. 


    Mivel ennyire fázom, azt hiszem nem leszek ott. 


    Más nem történt egyelőre, ne is történjen. 


    Bencét egész délelőtt nem láttam, tanul a szobájában. Este utazás vissza. 


    Mire megírtam a hsz-t eltünt a napocska. 


     


    Mi gondolat:


     "A dolgok nem változnak, csupán másként látjuk őket.”


    Carlos Castaneda


     

  22. 2018. december 2. 10:19281580.

    Szervusztok!


    Olyan jó olvasni ezeket a karácsonyi meséket..".de nem mese ez, gyermek", mondaná azt hiszem Móra egyik hős. Azt hiszem Mórától van el a mondás, ha nem javítsatok ki. ha nem megy, "hát kisnyúl"


    Begyújtottam, főztem egy borsó levest és sütöttem tököt. ma ez lesz az ebéd. Gyúrok karácsonyra, legyen hely az ünnepi kajáknak.


    Mindjárt megyek a virágoshoz, veszek anyukámnak virágot, Ő is Elza. Nagyon szép, napos idő volt, jó, hogy nem tegnap erőltettem a mentet. Örül ő ma is a megemlékezésnek. Koreai módra majd elmondom, mi a helyzet. 


    Aztán pausz papírra fogok berényi kézimunka mintát szurkálni.


    Már biztosan meséltem, de nem baj, az oviban is mindig kérték a már jól ismert meséket..lehet, az enyém nem olyan érdekes, de mondom.


    Úgy látszik anno az anyukák dolga volt ellátni babával a kislányokat mert az én anyukám is varrt babát. vett egy nagyon kedves babfejet és a testet, ruhát varrta meg. Emlékszem bordó bársony volt a cipője vagy zoknija? Egyszer lebuktak ám, valamiért éjjel felébredtem, átmentem a nappaliba és anyukám éppen a babát készítette. Meglepődtünk mindannyian de kivágták magukat, anyuka csak segít, megkért a a jézuska mert annyi dolga van. csak kicsit segített majd eljön érte és befejezi. Na, ettől én nagyon megijedtem. ha olyan sok a dolga, hogyan tudja, hogy melyik baba honnan van, mi van,. ha nem az enyémet hozza? Egy pillantással felmértem a babát és az arcán volt egy kis, icipi papír massé darab. Persze nagyon örültem, hogy a jézuska ez a bábát hozta el nekem. Apukámnak mindig nagyon fontos dolga akadt valahol,ő díszette a másik szobában a fát és aztán nagykabátban belihegett, mi van?? Még nem néztétek meg, járt-e itt?Olyan jó játék volt.

  23. 2018. december 2. 09:39281579.

    Sziasztok!


    De jó kis történeteket hoztatok!


    Én a legrosszabb időben voltam gyerek ..a háború alatt és utána a nagy szegénységben, mert semmihez se lehetett hozzá jutni, jegy rendszer  volt.


    Szentesen éltek rokonaink..ők küldtek sokszor csomagot, vagy anyukám leutazott (sokszor vagonok tetején) egy kis kajáért.


    Fenyőfánk mindig volt, biztos vettük..nem emlékszem. Házilag készített anyukám szaloncukrot..apukám fodrász volt és hazahozott sztaniol papírt (ezüst fólia szerű..a dauerhoz használta) és abba csomagoltuk a cukrokat. Anyukám kéz alatt vett könyveket..az volt az ajándék. Két nevezetes ajándékra azért jobban emlékszem..kaptunk egy gyönyörű szánkót! az öcsémmel órákat üldögéltünk rajta a szobában..mert egész télen nem volt hó!


    A másik pedig egy nagyon szép hajas baba! Apukám csinált parókát ..igazi hajból..anyukám valahol szerzett egy alvós babafejet..testet meg varrt neki..mindenki a csodájára járt! Sokáig meg volt...


    Milyen kár, hogy nem volt még okos telefon..nincsenek képek róla, bár anyukámnak volt fényképező gépe, olyan harmonikás..és elő kellett hívatni a filmet.


    A kajákra nem emlékszem..csak arra, hogy finom illatos forralt bor volt (gondolom gyenge, mert mi is ihattunk belőle)..nagy kertünk volt..sok gyümölcs fával, szőlővel..igaz csemege szőlő volt. Apukám abból csinált valami borzasztó rossz bort..amiből ő sosem ivott..csak kínálgatta ha jött valaki..gondolom abból lett a finom forralt bor. Voltak dió fáink..így sok diós sütemény volt, meg aszalt gyümölcsös.


    Sajnos a mai karácsonyok..elvesztették az igazi ünnep értelmét..hogy mindenki összejön..egy kicsit eszünk -iszunk, jót beszélgetünk. Mindenki az ajándékok után rohangál..erről szól lassan az egész.

  24. 2018. december 1. 21:11281578.

    Jó estét, jól szórakoztam a meséteken. 


    Én is megcsodáltam Saciék sütijét, nagyon szépek, igazán ügyesek vagytok. Lucsi önállóan süt? Nagyon ügyes kislány. 


     


    Mi  elég szegények voltunk de karácsonyfánk mindig volt, és úgy emlékszem gyermekkoromban soha nem vettünk. Valakitől mindig kaptunk. Én nem tudom kitől, soha nem kérdeztem meg, mert nekünk mindig a Jézuska hozta.  Azt tudom, hogy mindig Apu díszítette a fát. Olyan füzérbe szokta felrakni a szaloncukrot, nem kettesével felkötözve. Kis ajándék mindig volt alatta, nem is tudom hogyan sikerült mindig venni valamit. Én általában könyvet szoktam kapni. 3 testvérem mit kapott fogalmam sincs, azt hiszem soha nem néztem. Mindig meg voltam elégedve. 


    Nálunk Anyukám mindig sokat betegeskedett mindenféle baja volt lánykora óta és ez csak súlyosbodott az évek alatt. Arany injekciót szokott kapni, de azt is módjával, mert valami ártalmas dolog volt benne. Azóta sem néztem utána mi is ez. Nehéz volt az élete. Kisebb korunkban nem vettük észre ezt, mert valójában mindent megkaptunk, úgy éreztem semmi sem hiányzik nekem.


    Ez csak a gyermekkori karácsonyom. 


    Nagylány lettem,  16 éves, akkor kaptam egy fiútól mindenféle szépítőszert egy diszdobozban, elfogadtam /a leendő férjemtől kaptam/ annyira örültem neki, na vissza akarták velem adatni. Nagyon megmakacsoltam magam és nem adtam vissza. 


    Közben festegettem,majd holnap reggel megnézem, mit sikerült elbaltikáznom.


    Örültem nektek ma is. 


    Valaki megnézte a letöltött filmet? 


    Én még nem. 


     


     


     


     

  25. 2018. december 1. 20:38281577.

    Sziasztok!


     


     


    Most értem ide ...közben ettemSaci isteni süteményeiből.Nagyon jól néznek ki ....és milyen finomak lehetnek.


    Én is fázom szinte egész nap .....pedig megy a fűtés.Előkerestem a derékmelegítőmet ....és még úgy is.


     


    Próbálok emlékezni a régi karácsonyokra.Adventi koszorú nálunk nem volt szokásos....de jártunk hajnali misére / rorátéra/...emlékszem majd megfagytam sokszor.A fenyő ...mint Saciéknál nálunk is az erdőből lett vágva.Emlékszem olyan szegény karácsonyra is amikor nem volt ,csak kevés szaloncukor és krepp papírba volt csomagolva kockacukor vagy aszaltszilva.Engem nem zavart ....mert nem szerettem a szaloncukrot../ érdekes J. -éknál nincs is szaloncukor/. Nem volt olyan nagy készülődés ....sütés, főzés előre.Az ételek  nem sokban tértek el a máskori vasárnapitól.Töltött káposzta mindig volt ....általában a disznóvágásból ...kolbásztöltelékből....meg diós, mákos kalács.Az ajándékok szerények ...a fénypont az éjféli mise volt...főleg ha ropogott a hó a talpunk alatt.Később én is kialakítottam a mi karácsonyi szokásainkat....amiből kicsit visz tovább a következő generáció.


    A karácsonyfát mindig J és az Apja mentek el  megvenni.J-éknÁl úgy módosult , hogy Dés B feladata évek óta. Nemrég találtam meg egy számomra kedves fotót....karácsonyfa vásárlás és a maradék pénz elköltése után  készítették.Az idén talán utolsó percben fognak beesni...de talán nem maradnak karácsonyfa NÉLKÜL.Az adventi gyertyákkal én is bajban vagyok ....azt hittem bővében vagyok ....most kiderült nincs 4 egyforma.Majd "kipótolom".


    Majdnem elfejtettem a betlehemeseket.Milyen izgatottan vártuk őket.Nálunk a felsős iskolások öltöztek be. Alig vártuk, hogy ránk is sor kerüljön ....aztán mire felsősök lettünk betiltották.Azért írok mindig többesszámban , mert az unokatesóimmal...szerencsére kettő még él / Éva Pécsen Jancsi ..aki No-ban de sokat van Ófaluban /..egy udvarban szinte testvérekként nőttünk fel.

Címlap

top