Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. december 1. 20:15281576.

    Az a legszebb benne, hogy jó csapat vagytok!!!!

    előzmény:
    Rolta (281575)
    2018-12-01  20:06
  2. 2018. december 1. 20:06281575.

    ....kösz...de nem csak az én érdemem a Kissacival közös.....és a Lucsié még hátra van


     

    előzmény:
    BiriBiri (281574)
    2018-12-01  19:19
  3. 2018. december 1. 19:19281574.

    Csodálatos, íny csiklandozó sütik...szuper vag saci..ezt "élőben" is tapasztaltam


    Lányok! Kiszabadult a szellem a palackból. Annyi de annyi szépe emlék rohant meg, hogy most azokban tobzódok

    előzmény:
    Rolta (281573)
    2018-12-01  18:46
  4. 2018. december 1. 18:46281573.

    Mindenkinek köszönöm az én szeretteim köszöntését......kóstoljátok meg a sütinket...


    ....egy az elkészült tálcák közül...

  5. 2018. december 1. 18:41281572.

    Julika...... én is szeretettel köszöntöm Elzát és Melindát.....nem baj ha ott nem tartják raktározzák el maguknak a köszöntéseket..


    Nálunk gyerekkoromba is díszítettünk karácsonyra....persze másképp mint most....Anyukám elővette a féltett hímzett terítőit......, apám hozta a fenyőt...akkor még saját erdőből.....szokott hozni hosszú és rövidtüskés ágakat...azokat vázába tettük és aggatunk rá diót , fényesített apró almákat., közéje fagyöngyöt......az almát felkötötték raffiára is, sokat egy csomóba és a gerendára felkötötték.....a fa csak szenteste előtt került haza, frissen , illatosan....most is előttem van ahogy apám pirosra csípett arccal , vidáman hozta....a barátokkal mentek érte ki az erdőkbe és persze hazafelé útba kerítették a borospincét is.....akkor még nagy telek voltak, sok hóval..


    Felénk az adventi koszorú is szokás volt....ja és nagyon szerettük a betlehemezőket...érdekes, hogy főzésben nem volt  kialakult szokásunk, vagy nem emlékszem rá....általában volt ünnep előtt disznóvágás és gondolom abból főztek...   a mostanit már mi vezettük be..


    Mi a gyerekeinkkel már más szokásokat alakítottunk ki, ami aztán meg is maradt.......amig igénylik az unokáim addig csinálom, pedig minden évben megfogadom hogy ez volt az utolsó.......érdekes, hogy most is meghozta kicsit a hangulatomat, pedig most másra koncentrálunk.......már égetünk karácsonyi illatú mécsest és kortyolgatunk fahéjas, mézes teát/pedig alapban nem vagyok tea ivó/....hallgatunk  karácsonyi zenéket...


    Kicsit sok lett, visszakalandoztam a múltba..

  6. 2018. december 1. 18:15281571.

    Én is fázom ma egész nap.


    Nálunk sincs még dekoráció. 


    Gyertyám sincs még. A tavalyit sem vettem elő. 


    Bence hozott ma Vikitől egy adventit. 

  7. 2018. december 1. 16:44281570.

    Ancsa!


    Bizony nálam is szokatlanul hideg van. A csempére rásegítek a gázzal mert ma valamiért jobban fázom mint szoktam. Ölelgetem a kályhát, az jólesik, de már nem ad akkora meleget amekkora kellene nekem most. ..újra rárakni meg akarok. Még jó hogy ennyi lehetőség van fűteni. 


    Nálunk valahogy nem volt divat a karácsonyi díszítés.A szüleim nem úgy "szocializálódtak"és nekem sem adtak át ilyesmit. Aztán valahogy felnőtt koromban sem volt igényem rá, így nálam nincsen ajtó dísz, sőt adventi gyertyám sem. Ezeknek belülről kell jönni, és ez bennem nincs meg. irulok pirulok, de így van..azért szerettek ugye?


    Egyke gyerek voltam, vagyok, rokonaink messze földön laktak, nagyszüleimet sem ismertem. Volt egy idős  ( hozzám képest volt idős, én annak láttam)iskolaigazgató tanárnéni, egyedülálló, de nagy "holdudvarral" . Ebbe a társaságba tartoztak a szüleim. Ezt a Mária nénit hívtuk minden ünnepre, és nekem az ő jelenléte emelte az  ünnep hangulatát. 


    Amikor gyermekim lettek nagyon bensőséges, család centrikusak voltak a karácsonyok.Az én gyerekeimnek a nagyszülők jelenléte adott különös hangsúlyt de velük minden hétvégén találkoztak, mégis ünnepkor nagy volt az öröm, hogy itt is aludtak. Apukám gyümölcsízes ládából babaszekrényt csinálta, a piacon nagyon szép két nagy babát vettek..és nagyon finom ételeket készített anyukám...persze később én vettem át a fakanalat de a világ legjobb franca salátáját , májgombócos levesét anyukám tudta csinálni...és fantasztikusan sütött, amit bem adott át neke, de ennek én is oka voltam, egyáltalán nem érdekelt a konyha...


    Hű..de elszaladt velem a ..na, meséltem egy kicsit 

    előzmény:
    ancsa46 (281568)
    2018-12-01  15:37
  8. 2018. december 1. 16:09281569.

    Julikám ....sok szeretettel köszöntöm  ünnepeltjeidet....minden -minden jót kívánok!

  9. 2018. december 1. 15:37281568.

    Szervusztok.


    Ma olyan semmilyen napom van, nem találom helyem, a lakás is olyan nehezen tartja a meleget, szinte folyamatosan megy a kazán, pedig hol vannak még az igazi mínuszok.


    Mennyi ünneplő és ünnepeltünk van.


    Julika szeretteit köszöntöm névnapjuk alkalmából. Lacinak gratulálok, kellemes időtöltést talált magának, és hát nagyon ügyes is.


    Saci szép meglepetést találtak ki a lányok, mindig megható az emlékezés régi örömökre, gratulálok az ünnepelteknek, és jó szórakozást kívánok.


    Annuska azt hittem már kifelé mész a náthából, jó lenne nem nagyon belebonyolódni. Egy kis kúra esetleg?


    Magdikám csinos vagy mint mindig, jól állnak neked a színek.

  10. 2018. december 1. 14:54281567.

    ja...és köszönöm a köszöntést mindenkinek akinek eddig és ezentúl gondol rá 

    előzmény:
    BiriBiri (281566)
    2018-12-01  14:49
  11. 2018. december 1. 14:49281566.

    Szervusz Annuska!


    Igen, jól tudod, kint nem ünneplik. De mi azért köszöntjük, főleg azért, mert holnap Melinda nap lesz és Melinda még abban nőtt fel, a névnap ünnep.Elzának egy cicás pólót küld Timi.Ma megnéztem a postán hogyan, mennyiért lehet feladni. Ez a póló és a nászasszonynak szánt kézimunkák elmennek levélként, 1300 ft. darabja. Ez még elérhető ár. 


    Megjöttünk az ebédről. nagyon finom őz ragu leves volt és stíriai metélt.  így faltuk!!!!!!

    előzmény:
    Nusimama (281565)
    2018-12-01  12:34
  12. 2018. december 1. 12:34281565.

    Julika, tudom, hogy kint nem tartják a névnapot, de ennek dacára,. Elzikének sok örömöt és boldogságot, kivánok.

    előzmény:
    Nusimama (281564)
    2018-12-01  12:32
  13. 2018. december 1. 12:32281564.

    Szervusztok


    Brr bizony hideg van. Tegnap mgkaptam a szokásos 1/2 éves injekciómat.  A náthám kitörő félben. A fiam is még kinlodik vele.


    Magdika, azt hiszem  természetes a boriták ajándék, mivel az Ő izlésük más mint a miénk. Szép kirándulásotok lehetett.


    Pötyike, az a gyüjtögetett 200-as most biztos jól jött. 


    Anikó. remélem a szerelő hétfön tényleg ott lesz.


    Sacika, jó, hogy irtál az adventi koszoruról. Még én nem is vettem elő. Párodnak nagyon jó egészséget, és további szép éveket kivánok Érezzétek nagyon jól magatokat.


    Julika, kedves vissza emlékezésed jó volt olvasni. A ciccek jól megnöttek. Jóétvágyat a finomságokhoz.


    Vigyázzatók magatokra, a rendelőkben egyre több a göthős beteg.


    Szép  hétvégét kivánok.


    Ildike, akkor sikerült kipiheni magad. Most már elhiszed, hogy jó a farkas, hisz Bencének is ez a véleménye. A kutyusok nagyon hálásak a simogatásért, ráadásul az az embernek is jó.


    Borsika, ugye jól felöltözől amikor vásárolni mész?


     

    előzmény:
    BORS (281563)
    2018-12-01  11:47
  14. 2018. december 1. 11:47281563.

    Mindenkinek szép napot kívánok,


    Olyan jókat írtatok, ..teljesen feldobódtam. Ildike, ugye Te hoztál finom  haboskávét, köszi, ...a gyerekek elismerését fogadd el a képpel kapcsolatban,  hidd el, ők másképp látják, ítélik meg.  Aranyosak a ciccek Julika! Szóval behozta ajándékba neked a zsákányát Vince cica?  ..ezt vedd hálának és kitüntetésnek! ..bizony ám.   E l z i k é n e k   gratula névnapjára. Grazban máskor tartják, ugye?  A szülinapos  rokonoknak, ismerősöknek én is szívből gratulálok! Legyen sok vidám családi megünneplés. 


    Olyan rendetlen ez a naptár, most előbb van az Advent.  Én meg sehol nem vagyok. Lányok, mi az hogy "munkanap"? ..ma dolgoznak a fiatalok?   ..Erika semmi hír a látásodról. Minden rendben? Jól vagy?  ..Fel van-e már díszítve az a tér előttetek, ami olyan szép szokott lenni?   Képzeljétek én a Mikulással álmodtam, de semmire nem emlékszem mit hozott. : - ((


    Fázik a lábam, jön a hideg valahonnan. Tán  Sacika kérdezte, hogy van-e ablakpárnám? ..igen, én tekertem egyet  plédből és jól szuperál. Hadat üzentem a huzatnak. 


    Lehet, hogy később elballagok szaloncukrot venni magamnak, a mini fámra.  Az idén többféle ízesítésűt veszek. Híztam ám egy kicsit. 62 vagyok.A reumán kérdezték hány centi, mondom 152. Azt hiszem keveset mondtam. A kerti törpe szokott enni lenni. Annuska hogy vagy? megkaptad-e a szokásos injekciódat?  Nekem most azt nem írt ki, csak a 30.000 egységes, havi 1 tabit.


    Nem kell főznöm, van fíínom paprikás krumplim tegnapról.  . Veszek hozzá savságot és gyümölcs lesz a desszert. Ha megérem a jövő nyarat, akkor  megint  fogok eltenni, amit csak lehet, mert irtó drága lett a lekvár is és a savanyúság is.  Nekem sajnos nincs konyhakertem,  onnan olcsóbb lenne a télre eltevés. 


    Mindenkinek egy ölelet, ..Anikónak is, Pötyinek is, ..Marikának is, ugan Kiket hagyok ki én szeleburdi?   ....


    Most beöltözöm,  ..a régi kesztyűmbe megyek,  jó az a banyatankot húzni. 


     

  15. 2018. december 1. 09:42281562.

    BOLDOG SZÜLINAPOT AZ ÜNNEPELTEKNEK Még sokáig ünnepelhessetek. 


    Kellemes szórakozást nektek,biztos nagyon jól sikerül. 


     


     

    előzmény:
    Rolta (281561)
    2018-12-01  09:21
  16. 2018. december 1. 09:21281561.

    Jó reggelt!


    Megkóstoltam Ildikó habos kávéját és gönyörködtem Julika lustálkodó cicáibn.....


    Mára sok tervem van..aztán majd meglátjuk...


    Azt hiszem már írtam, hogy nagy ünnepe készülünk....mármint nekünk nagy......Holnap tartjuk a papa és huga férjének a születésnapját....előbbinek lesz, utóbbinak  meg volt a napja....A papa szülőfalujában lesz , egy kedves falusi fogadóban......csak tortát és sütiket kell/lehet vinni......a készülődés utolsó szakaszában vagyunk.....sütik készek, Lucsiék csináltak egy kis filmes összeállítást a 80 évükről...gyerekkortól mostanáig...szeretném ha jól sikerülne.....kb 40-en leszünk és ez csak a szűk család...

  17. 2018. december 1. 08:28281560.

    Jó reggelt. 


    Korán ébredtem, de nem akartam itt zörögni, bár látom Julika már felébredt. Elzát szeretettel köszöntöm. 


    Gratula még egyszer Lacinak, majd hozzál képeket a kiállításról légy szíves.  Jó a cicák aranyélete két fotója.


    Hidegnek tűnik a kinti világ. Az éjjel végre pihentető volt az alvás. Ma még nem tudom hogyan alakul a nap. Munkanap van. 


    Tegnap mi is kényeztettük a kutyát, annyira hálás minden szóért, és nagyon élvezi a simogatást, akár el is alszik közben. Tegnap itt  élvezte a helyzetet és Bea kezeit. Micsoda jelzéseket tud adni, hogy folytatása legyen a simizésnek. 


    Szép napot.


     


    Vers mai napra:





     


     
     

     





    Gyermeki képzelgés

    Kislányként milyennek 
    képzeltem magam? 
    Lesz, majd' földig 
    érő barna hajam.

    Lesz mosolygós, 
    mindig derűs arcom. 
    Az idő teltével 
    büszkén vállalt ráncom.

    Lesz nőies alakom,
    elfogadással telve.
    Bármennyit is mutathat
    épp a mérleg nyelve. 

    Lesz magabiztosságom,
    erőm, céltudatom. 
    Letörni azt, soha 
    senkinek nem hagyom. 

    Lesz mély érzésű,
    kifinomult lelkem. 
    Amibe sok pozitív 
    életszemléletet tettem. 

    Lesz majd bennem 
    szeretet, hála, béke.
    Mi a fekete fellegeket 
    is átfesti kékre. 

    Lesz hitem, reményem,
    amiben mindig bízhatok. 
    Rendíthetetlenségem, amitől 
    mindig önmagam vagyok. 

    Lesz majd valami, 
    mitől én, Én leszek. 
    S, tán saját könyvembe 
    írhatom egyszer a verseket.

    Lesz majd egy társam, 
    nem baj ha nem szőke herceg. 
    Akivel átélhetek 
    minden megírt percet.

    Lesz majd egy ház, 
    meleg otthonos. 
    A miénk, azt sem bánom, 
    ha régi, romos. 

    S benne angyali, 
    vagy rosszcsont gyerekek. 
    Akik dobbanással 
    töltik meg a szívemet. 

    Hát így képzeltem én el
    gyerekként, a felnőtt énemet.
    Úgy érzem, ennél többet,
    ma sem kérhetek!

    FATSINA LINDA (Bojtár-Fatsina Linda)
    2018.augusztus

  18. 2018. december 1. 07:52281559.

    A képek lemaradtak


    Laci plakátja és a cicák

    előzmény:
    BiriBiri (281558)
    2018-12-01  07:44
  19. 2018. december 1. 07:44281558.

    Szervusztok!


    Legyen igaza Borsikának, hogy én gyakran szoktam nyitni. Olyan édes angyalka kopogtatott, hogy ki kellett nyissak.


    8 fok hideg van Csabán, gyorsan be is fűtöttem. Megvívtam a harcomat a cicácskákkal, akik a nappaliban szerettek volna időzni. Ez azt jelenti, hogy az ajtót kicsit nyitva kell hagyni, az előszobát ne lehet fűteni...de nem is ez a legnagyobb probléma. Valamelyik este , már le voltak fektetve, bementem a nappaliba mert be volt kapcsolva a nagy gép. És elszörnyedve láttam, minden szürke tollas...vadgalamb származék. Valamelyik kis fenevad behozta a zsákmányt, takaríthattam. Most nem mehetnek be kényük kedvük szerint, csak szigorú ellenőrzés mellett. 


    Most itt telelnek a hálómban, Vince a konvektor felett az ablakban, Incike az ágyamon..szem előtt vannak. Lefényképeztem őket, mindjárt feldolgozom,-Tegnap én az ablakból figyeltem Vincét aki mint egy eleven kiskölyök rohangászott a vas mászókán. Élvezet volt nézni, milyen ügyesen tornászott rajta.


    Elkészült Laci plakátja. Nagyon ideges, Nóri már nyugtatót adott neki..értetlenkedik , miért izgul? Mondtam neki, csak emlékezzen vissza, mi hogyan izgultunk minden óvodai ünnepély előtt? Olyan jó lesz, minden dolgozó ott lesz, a nyugdíjasok is, meg biztosan sok szülő is eljön. Majd küldök képeket. 


    Ma nagykanállal ebédelek. Zsuzsiék hívtak meg tárkonyos vadragu levesre. Sajnos Timi késik vagy csak kis edénykéből haza hozzuk..na nem kegyelmeséktől..az ebédet.( Remélem József Attila megbocsájtja nekem, hogy illetlenül idéztem)


     


     


     


     

  20. 2018. november 30. 19:11281557.

    Jó estét.


     


    Délelőtt főztem. Mire Bence megjött kész volt már rég.  Kicsit beszélgettünk. Jó volt, megcsinálta a gépem, mert valami piszkosul eltünt, és még jó, hogy nem próbálkoztam a visszavarázsolásával. 


    Megmutattam a farkasos festeményt, azt mondta jó, mondtam én nem mertem bekereteztetni, mert  szerintem nem jó. A farkas szemét kifogásoltam,mondtam, sötétben, messziről nincs farkasszem, nem látszik.  Na engem azért nem győzött meg.


     


    Sacikám, írjál későn, én mindig benézek, és írok is, ha valaki  ír akkortájt. Látom, hogy te is fent vagy, én is sokáig Bár fél 11 felé már le kell feküdnöm, mert mindig korán ébredek. Nem festettem ma, csak keresgéltem, és tananyagot néztem. Elfáradtam bele.Szépek Saciék mézesei. Nagyon vidám társaság.  


    Magdi olvasom szép utad volt, jó a hajad is. Örülök, hogy kedved szerint  átalakult a táskád. 


    Nekem is sok Szilvási könyvem van. Mit kerestek most éppen? Ja, látom a címét, én sem találkoztam vele, pedig mindent megvettem, amit elértem. Mostanában az olvasás nehezen meg.  Leginkább a fekete uszó akármi miatt. 


    A csillaghullás online is olvasható.


    Anikó, köszönöm az emlitést, ma lefényképeztem nappal, és megvan a kékség. Ma a sok letöltés között keresgéltem, ugye nem volt magyarja, de ma nevesítettem, megtaláltam hogyan kell csinálni.


    Marika olvastalak itt- és ott is.  Vigyázz magadra. Meg ne fázz. Itt hideg van.


    Annuskát nem láttam,de üzenem semmi baj sem lett a sültkrumpli miatt.


    Este lett, már régen sötét van, mindjárt itt a karácsony, aztán majd világosodik a tyúklépéssel minden  nap. 


    Most jó, hogy nincsenek itt a fenyőfák, akkor már előbb sötétedett volna. Mi lesz nyáron a lenyugvó nap  fog világítani. 


    Szépséges estét. 


     


     


     

  21. 2018. november 30. 19:08281556.

    Szervusztok!


    Régi emlékek jutottak az eszembe a Szilvási könyvről..hogy faltuk????


    Jó volt nézni a képeket. magdi hozta a formáját, mindig jó frizura, elegancia


    Kissacinak milyen vidám a munkahelye....én is szerettem az oviban a sütögetést. Főleg azért, mert a váltó társam nagy sütős volt, én a gyerekekkel csak tettünk vettünk, nyaltuk a tálat, díszítettünk. Az egész december az ünnepre hangolódás volt...vagdostunk, ragasztottunk, rajzoltunk, énekeltünk..még mondja valaki nem volt jó dolga az óvónőknekSzeptemberben mentem nyugdíjba..jó idő volt, élveztem, hogy szabadon dolgozhatok a kertben, minden időkorlát nélkül. Aztán jött a december..az óvoda ablakai gyönyörűen ki voltak díszítve, ..én mentem a boltba és majdnem elsírtam magam, olyan szép látvány volt ... sűrűn eset a hó...az óvoda ablakán át láttam a feldíszÍtett fát, olyan meleg fény áradt bentről, néhány gyerek az orrát az ablaknak nyomva nézte a hóesést. Na akkor vissza vágytam, olyan kirekesztve éreztem magam..bemehettem volna, de az más  lett volna..Azóta már "megembereltem " magam, minden honvágy nélkül, sőt, "kritikusan" tudom nézni a dekorációt, ami nem is kritika, inkább dicséret, olyan kreatívak a mostani óvónők is.


    Nagyon hideg van...tudom, Pötyi ezt jobban szereti mint a meleget.Abban jó meleg lakásban elviselhető..a fűtés kissé macerás, de a "rutin" része, csinálni kell.

  22. 2018. november 30. 18:32281555.

    A Szilvásy könyv:Fény a hegyek között.....azt olvastam hatvan évvel ezelőtt adták ki....de akkor hogy került el engem?klég drága, én is a könyvtárral kacérkodom


     

    előzmény:
    harangvirag08 (281554)
    2018-11-30  18:07
  23. 2018. november 30. 18:07281554.

    Sacikám ....melyikre gondolsz?


    Én nagyon szeretem az írásait ....a nem is tudom hánybam megjelent könyveit   a Bujkál a Holdtól ---az Albérlet a Síp utcában ...majd az azt követőket olvastam jó részük meg is van.Igaz egy része J-nál.Annak idején faltuk őket ....és kézről kézre járt.Van ami sose került vissza.Aztán volt egy nagy csend.....és valahol nálam is.A Jegenyék  már nem tetszett annyira.Azóta újat nem olvastam ....időnként előszedem a régieket.Most rákerestem a googlén ...olyan címeket találtam amiről még sose hallottam.Ha megyek a könyvtárba ....körbenézek.

    előzmény:
    Rolta (281552)
    2018-11-30  17:50
  24. 2018. november 30. 17:53281553.

    Sziasztok!


    Kicsit fáradtan ....de itthon vagyok.


    Reggel 7 órakor indultam itthonról ....nagyon hideg volt.8 órára összeverődött a társaság, Többen már nem először tesszük meg ezt az utat. Jó volt találkozni ismerősökkel.Ez egy nagyon kedves gesztus minden évben a soproni "Civilektől".Eisenstadban gyönyörűen  fel van már díszítve a Városháza .....az utcákat is kezdik. Olyan adventi hangulat volt.Holnap én is összekeresem a dolgaimat.


    Hazaérve ...még öröm is ért.A leanderek itt voltak a garázs előtt.Még úton voltam mikor Zs . telefonált ....merre vagyok?/ egy évben ha kétszer keres...akkor vagy nem vagyok otthon , vagy nincs nálam a telefon /,Mondtam neki hozza csak őket ....tegyék le a garázs elé.Olyan szerencsém volt, mikor haza értem...pont jött a házból egy fiatalember ....nem is kellett kérnem ....már húzta is őket befelé.Végre ez is megoldódott.Tudjátok ..." kellenek az apró örömök ...azok teszik színessé az életet.". Én már ilyen kevéssel is beérem.


    Vigyázzatok magatokra ....a megfázás itt van a kertek alatt.

  25. 2018. november 30. 17:50281552.

    Szép estét Mindenkinek!


    Ujabban este van mire ideérek.....szívem szerint éjszaka írnék, de akkor senki nem olvassa,,,,,lehet,hogy így se??


    Délelőtt én is fodrásznál voltam....semmi új....a hosszú, répa alakú fejem miatt nem merem bevállalni a csibészes rövidet, pedig mindenkin tetszik..


    Marika.....nekem meg jó látni, hogy jöttél kicsit...továbbra is minden jót..


    Délután kicsit karácsonyra hangoltam a lakást...és érdekes a hangulatom is jobb lett tőle az adventi koszorúm is meg van, csak gyertyát felejtettem el hozni......jobb híján keresek valam régit..


    Magdi....szép ünneped volt és csinosan ünnepeltél...


    Anikó....sajnálom, hogy nem javították ki a hibát....nem hiába mondjuk, hogy csak iparosokkal ne kelljen kezdeni, de sajnos muszáj..


    Annuska.....még nem karácsonyra sütünk, de lehet mindegyik felét eltesszük arra.....majd ha összerakjuk a lnyokéval meglátjuk mennyi lesz...örömmel olvasom , hogy a te Ricsid is haza várható...


    Pötyi...gyönyörű a muskátlid, tele virággal.....gy darabig még biztos lehet benn gyönyörködni..


    Julia.....én nagyon nem szeretem a "reggeli rutint", de muszáj magamra erőltetni, mert ha halasztom könnyen elmarad....egyébként is utálok mindent ami szabályos vagy kötelező.....Laci barátodnak gratulálok...


    Borsika..örülök, hogy olyan kis vidámnak érezlek....gyere csak jókat mesélni..


    Ildikó...talán most is éppen rajzolsz vagy festegetsz....érdemes, mert nagyon szépeket tudsz....


    Erikát ma nem láttam....biztos szembe jött vele valami feladat...


    Valaki találkozott e a most kiadott Szilvásy könyvvel?Azt hittem nekem meg van  minden könyve, de ennek még a címét se hallottam....


     

Címlap

top