Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. november 30. 16:19281551.

    SACI!


    Öröm látni az ünnepi készülődést!


    Nagyon szépek a mézesek!

    előzmény:
    Rolta (281542)
    2018-11-29  15:40
  2. 2018. november 30. 11:58281550.

    Szervusztok!


    A "Diófa" alatt Borsika azt elemezte, hogy én reggel szoktam jönni Most, mióta fűtök ez az idő eltolódik, aztán nekikezdek a "rutinnak" ..meg tőletek tanultam, először a munka, aztán a szórakozás. 


    Timi nagyon meglepődött, mert a 3 éve vásárolt gépe kiírta, lejár a windos  licensze  . Mit kell ilyenkor csinálni. Ahol vettük az már nincs Csabán. Biztos régebbi változat volt rajta...Pötyi tudja, hogyan kell feltölteni újat...vagy ezzel is szerelőhöz kell menni? Aki tud valami ötletet mondja el. 


     

  3. 2018. november 30. 09:40281549.

    Julika, szia!


    Jöttem beköszönni, szép napot kívánni Mindenkinek.


    Kérlek, Te csak ne "pironkodjál " !!  mindig remekelsz az írásaiddal,   ..minden bötüje kincset érő. .Igy kell, így jó, ilyen spontán,  ..minden történésed  mintha mozi lenne.  Az ünnepeket többnyire   a gyerekekhez igyekszünk igazítani. Ahogy nekik jó. Így van rendjén.  Persze lehetnek változások,  mondjuk, ha lebetegszik valaki. (Ó.. ütök is a számra,  nem is emlegetem, nehogy megjelenjen véletlenül ez a hívatlan betolakodó,  pla nátha v. vírus. ) 

    előzmény:
    BiriBiri (281538)
    2018-11-29  08:18
  4. 2018. november 30. 09:08281548.

    Szervusztok.


    Tegnap be kellett mennem a kórházba egy receptért, valahogy felborította ez a menés a napomat. Az asszisztensnővel reggel megbeszéltem a dolgot, és rá nem jellemző módon nagyon finoman érzékeltette velem, hogy már régen részesítettem egy kis figyelmességben, na finoman fogalmaztam. Legközelebb be kell pótolnom, saját érdekemben. Aztán volt egy beszélgetésem a főorvossal, ami nem fényesítette a lelkem békéjét, pedig Ő annak szánta, de nem jól sült el az én szemszögemből nézve.


    Ugye mondtam, hogy ez a villanyszerelős ügy akkor lesz biztos, amikor már vége lesz. Na közbejött valami, még a mai nap sem a szerelés jegyében telik, talán majd hétfőn. Én meg itt kerülgetem a szétpakolt   bútorokat a lakásban, szóval nem perdülök táncra jókedvemben.


    Fagyos napra ébredtünk, még a lakás is nehezebben melegszik. Ilditől kaptam egy sütőtököt, azt most megsütöm, legalább  a sütő melege is besegít a fűtésbe.


    Ildi igaz megbeszéltük, de itt is mondom, nagyon aranyos az angyalkád, olyan angyalian bájos kép. Egy kicsit már ráhangol az ünnepekre, mert nekem még semmilyen ünnepi hangulatom nincs. Sajnos nem is nagyon szeretem az ünnepeket.


    Saci, Kissaciék megint remekelnek, így kalákába hangulatosabb még a sütés is.


    Annuska jobbulást, ne hagy legyőzni magad.

  5. 2018. november 30. 07:07281547.

    Sziasztok!


    Gyorsan visszaolvastam. Úgy látszik az influenza gyorsan utazik és már ide ért Ausztráliából. Zsuzsi menyem volt benne és most megtámadta Annuskáékat.


    Saci..hogy van türelmük ilyen szépen kipingálni a lányodéknak azokat a mézeseket! Igaz már van gyakorlat benne, hiszen minden évben gyönyörűeket csinálnak.


    Én is kiborítottam a perselyem..január óta gyűjtögettem a 200 Ft-kat...magam is meglepődtem..50 ezer volt benne!!! (a perselyt még Gabitól kaptam..egy nagy gomba)


    Tegnap itt voltak a Dalmáék..megnéztük a majdnem félszáz fényképet. Egyiptomban voltak..nem a piramisoknál, hanem egy szép tengerparti szállodában..Szálloda? Egy kis üdülő város..mindenütt medencékkel..gyönyörű kertekkel (a sivatag közepén) Nagyon meg voltak elégedve mindennel.


    Küldök egy érdekes képet.

  6. 2018. november 29. 20:59281546.

    Sacika, álomszépek azok a mézesek!

    előzmény:
    Rolta (281542)
    2018-11-29  15:40
  7. 2018. november 29. 16:27281545.

    Sziasztok!


    Jó volt látni Kissaciék ünnepi készülődését.Nekem még semmi hangulatom nincs.Teljesen eltévedtem a naptárban ....azt hittem egy héttel később kezdődik az Advent.Aztán tegnap meghívást kaptam a szokásos " Adventi járatra".....holnap megyünk ....jó lesz összekapnom magam.


    Az ünnep nálunk  gondolom a szokások szerint lesz ....bár a mama hiánya érezhető ...a gyerekek megpróbálják majd kihozni egy kis időre.Judit menüjét nem tudom , ott is lesznek klasszikusok.Az enyém fix : töltött káposzta.Nagy sütés nem lesz.Jó lenne még egyszer úgy sütni az unokáimmal mit tavaly ....nem tudom....Meglepetések már nem lesznek ...a tárgyi ajándék helyét átvette a "boríték".Olyan hamar felnőttek..


    A mai napom csak úgy elment: voltam a suszternál 1600 ft. a cipősarkalás, levágattam méretesre a táska szíját...az ajándék  volt. Nagyooon szimpatikus fiatalember a suszter....olyan szép kis boltja van a Várkerületen.Tavaly mikor nyitott nem gondoltam, hogy ilyen forgalma lesz.Beadtam a cipőt ....mire végeztem a vásárlással... kb. 1 óra mehettem érte.


     


     


    Jó volt olvasni az írásokat...

  8. 2018. november 29. 15:56281544.

    Ügyesek és aranyosak

    előzmény:
    Rolta (281542)
    2018-11-29  15:40
  9. 2018. november 29. 15:55281543.

    Szervusztok Megint elvacakoltam a napot, most meg már sötétedik.


     Ma kimentem, hogy a hordóból a jeget kiverjem, Legalább 2 cm-es volt a jég. Még vizet is mertem ki, hogy ha ujra esik legyen helye. Ugye vigyázztók magatokra. Nálunk már itt van a nátha kor. a fiam az első áldozat- Mondtam ma Neki, hog gyogyuljon meg, mert holnap menni kell a csontritkulásos injekció miatt. Azt hiszem én leszek a következő, mivel az ájjel is már rázott a hideg.


    Magdika, megint erős jánost játszottál. aztán jön a jaj.


    Borsika, szuper vagy. Jó volt olvasni soraidat. Ablakpárnád nincs? Linzer tészta olyan amit elöre meg lehet sütni.


    Julika, nem készülsz, de már fejben elő is készitetted a menüt. Jóötletet adtál a kacsával Én is előbányászom a m.hütöből és karácsonyra az lesz. Különben is itthon lesz a kis uncsim.


    Sacika, üzd el a rossz érzést. Gondolj, kivánj jó dolgot, s akkor nem lesz baj. Te már komolyan neki álltál a sütésnek? A rózsákat én is hagytam, meg is fagytak szegények.


    Ildike, gyomrod nem ülte meg a finom sültkrumli? A gondolat jó.Sok minden mellett elmegyünk, de van amit észre veszünk.


    Ma egy kis gombakrém levest föztem. Még mindig van t. paprikám.


    Vigyázzatok magatokra. A gyengélkedőknek jobbulást kivánok, na és mindenkinek jó meleg szobát.


    Na még azt elmondom, ma hallottam, hogy azt akarják, hogy a diákok jelentsék fel a baloldali érzelmü tanáraikat. Számomra ez  feéháboritó.


     

    előzmény:
    BORS (281541)
    2018-11-29  13:44
  10. 2018. november 29. 15:40281542.

    ....egy kis karácsonyi ráhangolódás...


    Saciék /munkahelyi/  szeretet ünnep előkészületei.......remélem nem nem, néz be ide és öl meg...

  11. 2018. november 29. 13:44281541.

    Szia Sacika! Fel a fejjel, meglásd  minden rendben lesz az ünnepkor.  Igen tehetséges háziasszony vagy, szinte látom, milyen szines ünnepi étlap  terved van, gondolatban!    Nagyon jó áron vették a gyerekek a kacsacombot.Biztos   Remélem jól mutatkozik be az új hűtő.


    Kedves szorgos Lányok!!! ..Holnaptól már én is  ráállok a sütésre. Olyasmi tésztákat kell megcsinálnom, ami eláll dobozban, csak várakozni, puhulnia kell. Majd jól eldugom magam elől.  Most az I. sz. olvasó szemüvegemet  rejtettem el, nem is tudom én, hova,  ...a II. számút hordom. Erre már nagyon kell vigyázni, mert nincs több. Van távollátó 3 is, egy db, ami már genge, ..1 db, amit egyszer találtam a fiókok alján és kettős látásom van vele, és egy, ami pont jó, ..de olyan "szigorú"  fekete keretes. Félelmetesen vén vagyok benne. Na, de elkanyarogtam a lényegtől.  Ja, ..igen. Egészen idáig ajándékötleteket kerestem. Már az is jó volt. Régen megvettem. Ma már nem veszem meg,  mert úgy sem tudom senki kívánságát,  eltalálni,...egyszer emlékszem vettem egy óriási családi  társast - játszani. Egyszer játszottunk vele csak, aztán már soha. Lehet, hogy kinőtték?!? Nagyon ötletes  ajándéknak gondolom a tésztanyújtó kisgépet. De hát nálunk mindenki kész tésztát vesz. Vagy egy fagyigép. Jut eszembe, ez nem jó,  .hiszen ..R-éknak van, ..a magamét adtam nekik valamikor.  Kinézek,megint csöpörög az eső.  Még boltban sem voltam. Nincs ma kedvem kimozdulni. Gyorsan összedobok egy kis adag paprikás krumplit. Gyorsan kész. Én nem is láttam, h. ennyi az idő már. Pusziözön. 

    előzmény:
    Rolta (281539)
    2018-11-29  08:52
  12. 2018. november 29. 09:13281540.

    Jó reggelt. Itt süt a nap,de hideg van.


    Mai gondolat és még sok más mellette, amit hoz, amit hozhat a mai nap. 


    . A világ és minden, ami benne van,csak annyira gyönyörű,amennyit Te észre veszel belőle... 

    Maria Fontaine


     


    Legyen szép napotok. 

  13. 2018. november 29. 08:52281539.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ma aztán igazán jó volt jönnöm.....aranyosak az előttem jövők......és jó sokat lehetett olvasni tegnapról.....jót rosszat vegyesen...


    Tegnap nem jó  napom volt.....ünneplésre készülünk és semmi nem akart összeállni....aztán este megbeszéltük, hogy el kell engedni ami nem megy.....ettől kicsit megnyugodtam, de valamiért olyan érzésem van, hogy valami rossz fog történni...


    Ma sütős nap lesz....fele már karácsonyra ...kipróbálva az új fagyasztómat..........


    Karácsonyi főzős terveim is megvannak....nagyjából a sok évi,magunk által kialakított  hagyomány szerint....Aminek nagyon örülök, hogy a tegnap a Tescóból nagyon szép kacsacombot hoztak a gyerekek 1,749 Ft-ért , karácsony előtt jóval 2 ezer fölött lesz....Kicsit nagyobbak mint gondoltam, majd  egy részét elteszem és jó lesz később...


    A gyerekek nyúznak, hogy legyen karácsonyi dekorálás....hiába mondom, hogy mindenkinél ugyis lesz...még nem igazán van kedvem hozzá....egyenlőre az adventi koszorúmat kellene megújítani, talán belefér az időmbe...


    Vigyázzatok magatokra...it nagyon hideg lett....sajnos az én pár szál rózsám megfázott....olyan szépvolt a tövén, hogy várogattam a leszedésével...

  14. 2018. november 29. 08:18281538.

    Na, végre, engedett az erőszaknak ez a fránya nlc. 


    Szervusztok!


    Örültem Borsika beszámolójának. Mindenkihez van egy kedves szava..tanulhatnék tőle...én csak mondom a magamét, pedig mindenkit elolvasok, elképzelem hogy mint lehet. Aztán csak jártatom a számat.


    Itt tél lett, esett a hó, csak olyan mutatóban mutatta meg magát, de a szél az már olyan igazi, téli. 


    Nekem nincsen karácsonyi hangulatom, még nem tudom hogyan lesz. Egyszer majd ünnep előtt eljönnek a deszkiek, akkor lesz ünnep. Aztán Zalába mennek. Ott elég sok a betegség, rájuk kell nézni..de máskor is oda mentek. Ott vannak az unokatestvérek, az érdekesebb a gyerekeknek .Igazából csak Amanda, a 20 éves lány a kedvenc, a másik két kislány kicsik hozzájuk bár Boldozsár nagyon szépen foglakozik velük. Virág már nem olyan türelmes de a lányok is jobban szeretnek Boldival bolondozni. 


    Sütéssel nem foglalkozom, sósat fogok sütni, a tegnapi adagnak a fürdőben nagy sikere volt, sport szelet lesz, az a gyerekek kedvence. Nem süteményesek. ha jönnek  a kaja is hagyományos , hétköznapi lesz mert Sanyi nem eszik húst, virág szinte semmit. Azt kell csinálni amit eszik, pl. rántott húst. Azt minden kiszereti, Sanyinak meg rántok sajtot , gombát, cukkinit. Lesz halászlé, annak a levét Sanyi megeszi és Boldi is..Virág nem de nem is leveses. Timivel mi kacsát sütünk magunknak és még nem tudom töltött káposzta vagy székely káposzta legyen. Én a székely mellett voksolok. A káposzta jó, rá lehet járni az ünnepek alatt. 


    Na végül mennyit foglalkoztam az ünneppel pedig hol van még???Nem kapunk utalványt, én el is felejtettem, hogy húsvétkor kaptunk. Olyan mohó vagyok, számítottam rá


    Megyek, megitatom az orchideákat, és ha már leveszem a párkányról a cserepeket, le is mosom az ablakot. 


     

  15. 2018. november 29. 07:33281537.

    Jóreggelt kívánok,legelsőnek szeretném megköszönni Marika dícséretét, nahát, ... ha belegondolok, érdemtelenül aratom a "babérleveleket",mert  igazándiból ..nem sok rendszer van a hsz.-eimben, ráadásul bizony tele van helyesírási hibákkal.  Röstellem, de már nem is látom jól,  ..de az igyekezet, hogy odafigyelek, ..töretlen. Jó egészséget kívánok és a T. Férjuradat is szeretettel üdvözlöm.


    Ildike, sikerült-e a sült krumplid és megetted-e? A világ egyik legjobb étke. Én is szoktam sütni, ..az a finom illat! ..teszek rá vajat és sót, és egy lila hagymával isteni vacsora! 


    Nálunk is sokáig virágzott egy tő égbenyúlt sárga rózsa!  még illata is volt.   Hihetetlen, hog novemberben mennyi bokor virágzik!?  ...Az "Ahogy lesz .." c. vers nekem is tetszik.Van benne valami egykedvű bölcsesség, ..nekem is telitalálat!


    Madgika szia, gondos vagy, ..de jobban vigázhatnál a derekadra, tény feszegeted a határaidat.  Persze, aztán elégedett lehettél a teljesítménnyel. Én tegnap orvosnál voltam és megint a könyvtárba. Most nem futtában, hanem jól beültem a tásalgóba és  kiolvastam az összes főzőújságot, még 1-2 receptet is kiírtam. Új rendszer van ..táska, kabát le, ..a szekrénybe tegye be, ..kulcsot meg a zsebébe. Aztán békén hagyják az embert. Jó meleg volt, és csönd,  majdnem elszundikáltam.


     Lánok, felfedeztem, hogy honnan jön a hideg a vállamra. Titkosan és orvul kúszik a fájós testrészeimre.  A beste!  Az alvós szobában az ablakrésen. Egyelőre egy plédet tettem oda, de valami komolyabbat fogok készíteni. 


    Az ablakról jut eszembe, ..Erika nagyon  tetszett a pulóver sztorid,  ..az is hogy a herceged az ablakra fogta a szakadást. Fején találta a szöget. Drukkolok neked, hogy sikeres legyen a műtét. Be kell feküdni, vagy ambulánsan csinálják meg?


    Annuska én is nagyon szeretek rejtvényt fejteni, De csak az egyszerűeket, a bonyolultabbakhoz nincs türelmem. 


    Pötyike, nagyon vagányak a fiúbabák!  Kérem szépen a babáid  igazi művészi babák, arcuk van, nevük van, ..és talán még mondani valójuk is!  


    Azt olvastam a konyhai ujságokban, hogy éppen ideje volna nekiállnom a mézes sütésnek. Eddig nem éreztem ilyesmi késztetést, de most megteszem. Lesz ami lesz. Már kigondoltam,  el is képzeltem ahogy gyúrok meg nyomkodom a formákkal a tésztát. Régen én voltam a bejgli készítő.  Átvettte a stafétát Ildi lányom. Jól is csinálja. De akkor én mit süssek?  Sós húst? Mit sücc kis szücs, sós hust sücc kis szücs??  Én egy stabil egybefasírt készítőnek számítok itthon. Még a töltött káposzta is menne,  (régen Á-dom remekelt vele,  40 tölteléknél alább nem is adta, Isten nyugossza szegény drágámat) ..na, kisinasnak  felvett,  ..de ez a tündöklésem is elvétetett, O. unokám által. 


    1-2 éve már ő csinálja. Ha a férfiak fakanalat ragadnak, akkor  annak értelme és jó eredménye is lészen!!!


    Julika, remélem hasznos és gyógyító lesz a fürdőkúrád. Nagyon jó dolog, hogy ennyi kedves, segítőkész barát vesz körül.Mert megérdemled. Jól tetted, hogy Lacit kiállításra biztattad. Sok sikert!!!


    Anikó, szegénykém,  ugye, ha valami el akar romlani, az el is romlik.(Valami híres ember már mondta előttem is)Irtóra sajnálom, mert ezzel  együtt jár a bosszankodás is.  Majd csak rendben lesz minden.  Nem vigasz neked, de itt meg 2 havonta dugulás van, és rossz szag.  Akkor előre érzem, és mondom: ..valami készül, ..érzem a levegőben. Most is van egy új flakon lefolyótisztítóm,  időnként használni kell. 


    Keziccsoklom, ..kelnem kell, már a hasamra süt a nap.  Elolvasom sorban a céduláimat, amiket  ide-oda ragasztok,  ...azon van felirkáva, hogy hol a következő cédula és mit kell ma intéznem. Amiket elintéztem, azt "kipipálom". Vág az agyam, ugyebár??  Teljesen feldobódtam.  ..Persze,..naná, már megittam egy sötét teát, és  még egy tejes kávét is.  A tea azért sötét, mert estéről maradt. Teázni nagyon divat manapság. Minden filmben  bögre van a szereplők kezében, vagy  telefon. Bögrém sok van,  ..a telommal nem nagyon villoghatok,  ..de egyszer, ha nagyon felbosszant, ..lecserélem, az tuti.


     


     


     


     

    előzmény:
    Sacika44 (281526)
    2018-11-28  10:42
  16. 2018. november 28. 18:17281536.

    Jó estét. 


    Sütöm a krumplit, az lesz a vacsora, közben porszívóztam egyet, ettem is, nem tudom hogy eszek sültkrumplit, hova fér el bennem.


    Magdi, akkor jól megoldottad a virágbevitelt. Örülök, hogy sikerült. 


    Lacinak én is gratulálok, legalább jól elfoglalja magát a télen. 


    Marika, én is be tudtam menekíteni 3 szál kis  rózsabimbót. Örültem nekik. A tiéd  egy csokorra való.


    Annuska, nem öltöztem fel annyira, mert a napokban nagyon megizzadtam a hosszú kabátban, most próbáltam kicsit könnyebb holmit felvenni. Nem voltam messze, csak a vasútállomás környékén.  Csak várnom kellett ugye majdnem 3/4 órácskát, közben megcsodáltam a Máv borzalmas kék karácsonyfáját, és olvastam egy kis Nők lapját. Bár elég sötét volt, nehezen ment. 


    Lehet, hogy nekem is kenyeret kell sütnöm,mert elfelejtettem venni. Annyi időm volt, de annyi, és mégis elmaradt.


    Erika, ezt a farkast ne akard látni, mert ezt nem rontotta a fotó, valahogy ugyanolyan. Üdvözlöm a fenséges herceget is. Vigyázz a sok munkával, mert ha a duracellt is használod, akkor aztán ég a kezed alatt a munka. 


    Julika, jó, hogy vége a fürdésnek, mert még megvízkövesedtek. Itt most nem éreztem hideget, mintha most nem fújna a szél.


    Örülök, hogy úgy lesz ahogy lesz. A nóta is mondja. 


     


    Jaj a Misztiről nagyon jó kritikát olvastam a DA-n. Nem is tudtam, hogy ott is fent van, végigvitték 1-13-ig az összes részt, és pont én is így éreztem, ahogy ők, mindig más-más volt a bűnös, a tettes, a rossz és a jó. Pedig valaki azt írta róla, hogy  igazán nem jó, semmilyen sem az egész. 


    Kép 2 szereplő a filmből.


    Ja és egy szép zene a filmből, pár képkockával. 


    Miszty


     

    előzmény:
    harangvirag08 (281535)
    2018-11-28  16:08
  17. 2018. november 28. 16:08281535.

    Sziasztok!


    OLyan jól elbeszélgettem veletek amíg olvastam....az írás itt nagyon kényelmetlen.


    Voltam Tómalmon.Behúzkodtam a két nagy leandert....szerencsére túlélték az éjszakát...nem jött be a beígért minusz.


    Julika....állandóan gyarapodtok....most meg még " segítséggel" is....jó ez így.Lacinak gratulálok!


    Erikám ...mi az,hogy pulóverahercegnekpalást jár....főleg egy ilyen teljesítmény után.


    Anikó ...vigyázz magadra a meregetéssel...nehogy kiizzadj és megfázz...inkább kevesebbet egyszerre.Ugye tanácsot osztogatni én is tudok....pedig ma kicsit feszegettem a határaimat....de olyan , de olyan voltam....talán azért tudtam megcsinálni.Most már elszállt a mérgem.

  18. 2018. november 28. 16:03281534.

    Na tessék, Beakarom csukni az ajtót és akkor jött Erika, Julika.


     Erika,  sietsz az ablakpucoválással. Remélem párod megdicsérted a segitségéért. Megérdemli, hogy helyre állitsad a puloverét.Ezek szerint akkor mire mütétre mész minden elő lesz készitve. Nem is soká lesz.


    Julika, biztos jó lesz a szerzemény a nyaralóba. Ott is otthonos lesz minden. Szerencsés vagy, hogy ilyen segitséged van.


    Lacinak gratulálók.

    előzmény:
    Nusimama (281532)
    2018-11-28  15:54
  19. 2018. november 28. 16:00281533.

    Az idei utolsó rózsák.

  20. 2018. november 28. 15:54281532.

    Szervusztok


     Ez már a második levél, az első huss elszállt, pedig Ti már megkentétek az ajtót, hogy nyiljon.


    Lám mindenki lassan készül az ünnepekre. Az első menet, hogy a háziasszonyok mennek a fodrszhoz.


    Magdika, szuper! Jó a szemed, a füled is rendben, igaz sokat vártál és megáztál, de megérte.


    Ildike, tetszett a gondolat. Bár én nem mindig szeretek a tükörb4 nézni, mert onnan egy egy öregnő tekint vissza. Hogy vagy? Megjártad a várost. Ugye felöltöztél melegen? Tetszett a vers,Ki a szerző? Hogy vagy?


    Pötyike, eza hűvös a Te időd. Dió mire összeszokna Dezsővel már vége a vendégeskedésnek. Fiadék most kaptak a nyári hőségből. Menyednek jobbulást.


    Anikó, hogy van a derekad? Igaza van ldikének, nehogy cipekedj.


    Marika, nyugi a gyógyulás hosszú és unalmas folyamat. Ráadásul ez a változó időjárás, a sok prüszkölő ember közelsége nem tenne jót.


    Vajon a többiek délutáni pihenésüket töltik? 


    Julika, ha jól tudom ma fürdőbe volt.


    Én a reggeli szokásos rendcsinálás után egy kicsit mostam, majd összekészitettem a kenyérsütéshez a dolgokat. Közben már meg is sült a kenyérkém. Egész rákaptam a saját sütésre, sőt a fiamnak is izlik. Az előző felét is elvitte. Persze egyszere nem csinálok sokat, csak olyan félkilósakat. Egy kis  rántottlevest csináltam csak, mert volt a fagyóba töltöttpaprika. Abból  vettem ki.


    Tudjátok, hogy a Youtubon van egy N1 új müsor.


    Na most jön a szokásos keresztrejtvényfejtés.


    Vigyázzatók magatokra.


     


     

    előzmény:
    ancsa46 (281529)
    2018-11-28  14:29
  21. 2018. november 28. 15:46281531.

    Szervusztok!


     


    Napsütés itt is van, de hideg is....reggel mínuszt mutatott a kinti hőmérő......Kihasználtam, hogy már hajolgathatok, nekiálltam az ablak pucolásnak.....a hercegem is lefokozódott, ő is ablakpucoló lett......Főztem is, a szokásos paradicsom leves, krumpli főzelék, sült oldalassal......Leves maradt holnapra....


     


    Anikó jöhettél volna a szalonba......ma is nyitva voltam.......igaz saját magamat pedikűröztem.....rám fért, egy hónapja nem volt megcsinálva.....


     


    Francika nekem tetszik a farkasod.....jó lenne élőben látni....


    Magdi akkor semmi baja a szemednek, ez jó.....és az is, hogy abban az időben csinálják a műtétet ami neked megfelel....


     


    Tegnap én is a szemdokinál voltam, elmagyarázta, hogy van egy kis eltérés a szaruhártyámon, plusz egy szemtengely ferdülésem is van. Ezért kell speciális lencse......eddig is volt eltérés a két szemem között, a balra erősebb lencse kellett a szemüvegbe......Megcsinálták a felvételit is, nem kell ezért külön bemenni. Más dolgom nincs, csak várni a 6-át, és akkor reggel fél 8-ra ott lenni. Ha jól láttam harmadik vagyok a műtéti listán......


     


    Megyek varrni, a hercegem (visszakapta a rangját, mert jól dolgozott) kiszakította a pulóverét, helyre kell állítanom. Persze ő azt mondja, nem ő volt, magától szakadt ki......mert ami rossz történik, azt mindig valaki más csinálta.......


     


    További szép napot!

  22. 2018. november 28. 15:30281530.

    Szervusztok!


    Ma volt az utolsó fürdés, nagyon jó volt. Tavasszal megint megyünk. Aztán pakoltunk a padlásomra. Zsuzsi új, francia ágyat vett, két remek ágya felszabadult, matraccal együtt. A matracot feltettük a mi ágyunkra, abban csak szivacs volt, majd nyáron kivisszük az ágyakat  nyaralóba. Kár, hogy nem fér el itt mert a konvektortól nem lehet betenni...de kint ugyan olyan a nyáron vett szekrény, szép nyers fenyő,  jó lesz ott is. Az ágykereteket feltettük a padlásra, szépen nylonba tekerve. Laci is itt volt, segített, meg Zsuzsi  Jánosa..csak jó egy férfi a háznál Szokatlanul hideg van...kellemetlen kint lenni. csak a kiskocsit tettem a helyére de majd megfagytam...farkasordító hideg van...Ildi tudja hogyan ordít a farkas...nekem tetszik, farkasban jó vagyok. Zsuzsa mama is kap egy farkasos pólót. 


    Lacinak kerekítettem ki az önéletrajzát. A faragásából lesz kiállítás, azon kell beszéljen. Igazán szépen megírta, inkább csak keretbe kellett foglalni, picit kiegészíteni. Jó lesz..majd megyünk tapsolni Olyan sokat unszoltam, mutassa meg a munkáit, de eddig nem volt hajlandó, aztán rábeszéltem, hogy menjen el a farag klubba...ott aztán megnőtt az önbizalma, tényleg ő a legügyesebb. Büszke vagyok a "mi Lacinkra"

  23. 2018. november 28. 14:29281529.

    Pont úgy lesz ahogy lesz. Nagyon igaz.


    Már odakészítettem a műanyag víztároló edényeket, nem hordom fel a pincéből.

    előzmény:
    franci47 (281528)
    2018-11-28  14:07
  24. 2018. november 28. 14:07281528.

    Megjöttem.


    Boltba is jártam. 


    Anikó! 


    Én  úgy gondolom, ha ki kell merned a vizet, akkor egy másik edényzetbe kellene belemerned, ami ott lenne a másik mellett. Akkor nem kell felfutkosni, és idővel ha visszaöntöd a gyűjtőedénybe, akkor majd a szivattyú kinyomja. Egy két nap talán így is elleszel, és estére biztos lesz áramod. 


     


    Köszönöm, hogy halljátok a farkas üvöltést, de fantomüvöltés ez csak, én üvöltök inkább. Felkentem a sok festéket, még a falemezt nem is sajnálom annyira.  Majd Bence megnézi, és véleményt mond. Most beletettem ideiglenesen egy keretbe, mondjuk kicsit  javít rajta, de sajna nem jó. 


    Tanulópénzt meg kell fizetni.  Mégha nem is sikerül, de ha látom, hogy nem jó akkor az már jó, csak ugye azt kellene tudnom, hogy h ogyan kellett volna csinálni. 


    Na elmegyek a dolgomra, befejeztem egy rész filmet az orvosos kosztümösből, várom a szerelmet, ami alakulóban van, 7 rész volt az 5o-ből. 


     Majd még jövök.  Ez a vers pont nekem való.  Reggel találtam, nagyon megtetszett. 


    Pont az lesz ami lesz.


     


    Néha úgy teszek mintha érdekelne
    Máskor meg úgy, mintha rendben lenne
    Néha felkészülök a váratlanra

    Máskor meg váratlanul feltámadva
    Jobban teszem, mint ahol hibáztam
    Úgyis az lesz, amit nem vártam. 
    Mert ember tervez, de az élet rendez
    Pont az lesz ami lesz! 



    De megtanultam mit tesz az élet 
    Legyinteni a gyenge meséket
    Ahol minden hülye, hülyének néz 
    Abból is újabb felvonás, újabb rész. 
    Mégse légy feszült, lesz még durvább
    Ne csodálkozz, lesz még furcsább. 
    Pont az lesz, amit nem szeretsz
    Pont úgy lesz, ahogy lesz!


     


    Néha úgy vagyok, mintha nem lennék 
    Máskor úgy halok, mintha léteznék
    Néha véremet adom, máskor szívják
    Amikor megássák a holnap sírját
    De most ma van, pont ez a nap
    Meg az ami tegnapról megmaradt
    Mert az ember tervez, de az élet rendez
    Pont az lesz ami lesz! 



    De megértettem bizony az élet 
    Pofátlanul hinti a meséket
    Szenvedjen az akinek kell 
    Ha megérdemli, akkor mit érdekel 
    Mégis úgy készülök a holnapra
    Hogy felkészülök a rosszabbra
    Pont az lesz, amit nem szeretsz
    Pont úgy lesz, ahogy lesz!


    TLS.

  25. 2018. november 28. 12:59281527.

    Egész délelőtt telefonáltam meg pakoltam. Talán holnap délben, vagy péntek reggel jön a villanyszerelő, elő kellett készíteni a terepet, hogy dolgozhasson. No ez akkor lesz biztos amikor már elment.


    Ildi már biztos meg is jöttél, most láttam csak, hogy meneted van. Köszönöm az ajánlatot, de holnap délelőtt mindenképp kell nekem is menni.


    A sok eső megtette hatását, csöpög a pincében, ha nem lesz villanyom, akkor kézzel kell kimernem a gyűjtőből, hát nem örülök neki, de valamit valamiért a helyzet.

Címlap

top