Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. november 19. 10:37281426.

    Sziasztok!


    Itt is pötyörög az eső..vagy inkább olyan köd féle. Pedig elkelne egy jó nagy zuhé.


    Most beszéltem a fiamékkal..most jöttek haza egy kirándulásból, de már szervezik a következőt, nem is helyben..valahova a szigetekre messzebb.


    Lajos barátja, Angliában él  (nyugdíjas!)..ők is évente legalább 3x 4x elutaznak nyaralni..pld. Spanyolba, vagy éppen világ körüli útra.


    Mi itt jól élünk..mondja a kormány..érdekes mi miért nem megyünk?


    Úgy látszik bal lábbal keltem fel..gyorsan ráállok a jobbra és elfoglalom magam valamivel

  2. 2018. november 19. 10:09281425.

    Szervusztok!


     


    Végre tudok írni.....nem most tanultam meg.....csak a gépem tegnap nem akart működni.....Gondoltam ma felhívom az unokám segítsen rajtam és a gépen.....de előtte kipróbáltam és lőn csoda...működik....


    Itt esik valami, talán eső.....de már világosodik ( a fejembe is).....


    Tegnapi nap jó volt, sokat írtatok és a fényképek......Saci Lilike kész hölgy lett......csoda szép volt, na és a ruhája!!!!!!


    Julika elcsodálkoztam Virágon és Boldin......Boldi kész férfi......alig ismertem fel......ügyesen használod a telefonodat...


    Magdi nagyon tetszik a blúzod (inged)...szeretem a kockásat....gyorsan elő is kerestem a kockásomat....


    Annuska szomorúan olvastam mi történt veled....pihenj sokat.....esetleg orvos? Tudok valamiben segíteni?


    Pötyi nekem sem volt igazi törésen, csak a kezemen és a lábamon az ujjaim......


    Marika örülök, hogy a leleteid jók.....sétálgass....és erősödj!


    Anikó, Francika én is szívesen mentem volna veletek a hegyre.....szép emlékek fűződik hozzá......


    Borsikám nagyon keveset írtál, pedig nagyon várom, felvidítasz!


     


    Ma nem kell főzni (maradék), de megyek a reumára, időpontom van, de ez semmit nem jelent......két három órát rá kell szánnom. Viszem a Nők Lapját, még van egy két cikk....talán kihúzom vele.....Erről jut eszembe, Magdi gondolom te is olvastad, megjelent az Ezüstróka könyvben.....ezt kérem a Jézuskától.......


     


    Vigyázzatok magatokra! Legyen szép napotok!!!!!!!

  3. 2018. november 18. 18:28281424.

    Istenkém, ...ó be szépek, Sacikám! Gratulálok szeretettel!

    előzmény:
    Rolta (281421)
    2018-11-18  15:13
  4. 2018. november 18. 17:22281423.

    El voltam maradva a vissza olvasással, annyit írtatok!!


    Marika, én is örülök a jó labor eredményednek.


    Annuska nagyon sajnállak biztos fájdalmas dolog a bordatörés. Sok minden elért már ezen a majdnem 79 év alatt, de eltörve nem volt semmim..de volt!! A kisujjam a lábamon, ugyanaz  kétszer.


     Saci, nagyon szép kislány Lilike. Kész hölgy!


    Akkor Julika integetett nekem ahogy átment előttünk a hídon, kicsit ködös volt az idő...nem láttam(meg hát messzebb van az azért tőlünk)


    Felénk semmi újság, ma ki se mozdultam itthonról. Holnap megyünk a lányommal a fogorvoshoz..ő csak kontrollra jön.


    Tegnap beszéltem Alexával, Leona nem volt otthon...cserkész foglalkozáson volt. Gumicsizmát kellett húzniuk, esőköpenyt felvenni és elem lámpát vinni. Esti erdőlátogatás volt a program. Előtte való héten kenuzni voltak valami kis patakban. Olyan kis patak, hogy fél méteres a vize, de sebesen folyik. A szülőknek kellett nagy tüzet rakni a parton, hogy aki belefordul legyen hol megszáradnia. Leona nem borult fel, és nagyon élvezte az egészet.

  5. 2018. november 18. 16:23281422.

    Szervusztok.


    Nagyon örülök, hogy tegnap mentünk a hegyre, ma morcos az idő, és én egész nap a fejfájással és a vérnyomásommal küzdök. Mostanra lett egy kicsit jobb a helyzet.


    Sacikám köszi a szép képeket, igazi hölgy lett Liliből, nagyon szép a ruhájuk is. Kár lett volna kihagyni ezt az élményt.


    Magdikám ennyi főre főzni, ez már nem az én világom, de a lényeg, hogy sikerült összehozni a családot, és együtt ünnepelni. Használd sokáig egészséggel az inget.


    Annuska igaza van a fiadnak, csak ezt nem mindig akarjuk tudomásul venni, sokszor nehezen barátkozunk meg a gondolattal, hogy elmúltunk már 20 évesek.     Kérdésedre: nem felejtettem el bevenni a vérnyomáscsökkentőmet, csak én ilyen össze-vissza reagálok az időjárásra, ilyenkor a gyógyszer nem segít, pedig szedem rendesen.


    Julika már biztosan örömködik az unokák körében.  Reménykedek, hogy jó eredményekkel jön vissza.

  6. 2018. november 18. 15:13281421.

    .....és még pár

    előzmény:
    Rolta (281420)
    2018-11-18  15:11
  7. 2018. november 18. 15:11281420.

    .....pár kép tegnapról..

    előzmény:
    Rolta (281419)
    2018-11-18  15:00
  8. 2018. november 18. 15:00281419.

    Szép vasárnap délutánt!


    Annuska....nagyon vigyázz....a mi csontozatunkkal nagyon kerülni kell  hirtelen mozdulatokat....sajnálom ami történt veled, biztos lassu lesz a gyógyulás......és a fiadnak mindenben igaza van...


    Julika...érezd jól magad a családdal.....hozzál hírt a gyerekekről, rég írtál róluk.....legyen erdményes az utad


    Ildikó-Anikó......köszönet nektek a közös élmény megosztásáért.....szinte ott éreztem magam én is....bár egyenlőre kicsit hosszunak tűnik az útatok....Ildi, azt a piros nadrágot nyugodtan felveheted, főleg hogy még kényelmes is.....egy  jó felső tompítja a színét, ha azt szeretnéd..


    Marika....jó, hogy hírt adtál....ha tudsz gyere máskor is, ha csak pár sor erejéig is..


    Magdi....nagyon jó lehetett a családi ünnep......Judit nagyon ügyes, hogy ekkora csapatot ellátott finom falatokkal.....a brbarátol kapott inget/bluzt majd mutasd meg...


    A mi tegnapi  esténk is jól sikerült........diákok , tanárok, néptáncosok műsora vidámította a kezdetet.....rövid kis köszöntő az igazgató részéről....pezsgős koccintás.......finom vacsora /előétel tormás sonkatekers francia salátával, főétel töltött-rántott cs.mell, natúr szelet , rizs, bugonya , savanyúság....szépen diszített tányéron.....desszert pohárkrém.../     italok....vacsora után tánc, amit sajnos ki kellett hagynom.....Kicsit még maradtam, de a hangos zenétől beszélgetni nem lehetett, így aztán ott hagytam a vidám társaságot.....Liliék tánca szép volt.....az én nagyis szememmel...., és bizony kicsit megkönnyeztem az én kis-nagylány unokámat


    Ma nem jelentkezett be senki ebédre, de egy hetedik érzékem azt sőgta, hogy hátha mégis....Főztem egy csirkeaprólék levest és brassóit.....és milyen jól tettem....Veráék jöttek...


    Most már mindenki hazament....gyorsan elvégeztem, egyet porszívóztam és .a mai nap többi része az enyém....


     

  9. 2018. november 18. 13:13281418.

    Szeervusztok


     Átmentem csigába, már a mozgást illetően. Most nálam minden munka csak deréktól felfelé létezik és csak kis sulyú. Jó volna már aludni, de ez  eddig nem sikerült. Na ennyi a panasz.


     Ildike, olyan élethüen irtad le a az útatokat, hogy szinte én is ott voltam , szivtam a jó levegőt, néztem a szép tájat és el is fáradtam mire vissza értettek. A gondolatot köszönöm. Nekem ma és holnap főleg aktuális. A piros nadrágot egy sötétebb bluzzal bizony felveheted. Ma már minden szint hordhatunk, csak szépen össze kell válogatni.A fájsszal hogy áll?


    Magdika, az ilyen családi, baráti összejövetelek adják  már csak a mi életünk sava-borsát. Föleg, hogy az unokáiddal is találkoztál. Hord egészséggel a kockás bluzt.


    Julika, már biztos uton vagy, vagy meg is érkeztél. Érezd jól magad a két szép unokádád társaságába. Timike,  ov, vigyázz rád. A fiam mondta a multkor, mikor valami hasonlóért letromfoltam. Anyu  téged már ugy kell óvni mint egy gyereket.Na ne sértödj meg, de a te szervezeted már nem bir el annyit mint régen. Na azért amit lehet megcsinálok.


    Anikó, a vérnyomásod nem tudod szabályozni gyógyszerrel? Vagy nem szedted be? A fejfájás elmult.?


    Fájdalommentes kellemes vasárnapot kivánok.


    V


     

    előzmény:
    franci47 (281417)
    2018-11-18  12:03
  10. 2018. november 18. 12:03281417.

    Sziasztok. 


    Megfőztem az ebédet, még nem ebédeltem. először kimegyek  és összeseprem, berakom a kukába a maradék leveleket. Holnapra esőt jósolnak, akkor már nem tudom összeszedni. 


    Magdi  nagyon szép  lehetett az együtt ünneplés. Ennyi embernek főzött J? Nagyon ügyes asszony. Nekem még a magaméhoz is sok idő kellett. A blúzt majd megnézném, nekem is van egy barna kockás, ami, most már nem annyira divatos de nagyon szeretem.


    A 65 év felettiek divatját nézve, eszembe jutott a piros /téglapiros/ nadrág, amit a szomszéd Mónitól kaptam. Az annyira kényelmes, nem is annyira csöves, és tiszta vadiúj, kár itthon elhasználnom. Na majd meglátom sikerül-e felvennem. Lehet, hogy kipróbálom egy kezelés alkalmával és megnézem a bámulókat és a hozzá tartozó arckifejezéseket.


     


    Julika, járjál sikerrel, olyannal, ami nagyon hasznos, és nem fáj.  Üdvözlet Krisztiéknek. 


    Egyelőre más nincs, a  híreket ti biztos nézitek, én ritkán. 


    Hogy tudnám házi módszerrel portalanítani, illet letisztítani a klaviatúrát. A billentyűket nem tudom, ill. nem szeretném kiszedni. 


    Mai gondolat. 


    A szép emlékeknek mindig van bennünk egy rejtett fiókja.


     


     

  11. 2018. november 18. 11:18281416.

    Megnéztem a fotókat....szerintem jók.


    Nekem legjobban a piacos asszony / a kofa szót nagyon  rossz útra vitték ....pedig valamikor akik a piacon rendszeresen árultak ...kofának hívták őket ...és megbecsült emberek voltak./ tetszett.


    Valahol nagyon irigylem / jó szívvel / aki merészem mer bánni a színekkel.Nekem is van sok olyan holmim  amire " valamikor" azt mondták volna ....na, de ebben a korban , de ez engem egyáltalán nem érdekel..Igaz most az az idő jön ...elő az "ezeréves" dzsekit ...mert az meleg és kényelmes,bársonynadrág...jó régi de sose kopik el ...igaz most van egy újabb...sportcipő ...amíg az idő engedi ....majd bakancs.Borsika meg van még a "majdnem egyformánk". Ahova én járok oda ez az öltözék megfelel. A gond akkor van ,ha fel kell öltözni...akkor minden szorít, tör...stb. / nyűglődjek még/ de ilyen alkalom egyre ritkábban van.


    Gyengém a szép cipő ....de erről már leszoktam. Most a színes sál....szaporodnak ...de általában a kedvenceimet hordom.


    Kellene vennem egy szép fekete táskát/ de igazán szépet....ami kitartana/csak utálok  bemenni  a boltba.Annyira béna vagyok ...mindjárt ki is jövök.


    Julika ...jó utat....vigyázz magadra.a füledre főleg.


     


    Most már tényleg ...megyek..


     

    előzmény:
    franci47 (281411)
    2018-11-17  16:36
  12. 2018. november 18. 10:52281415.

    Sziasztok!


    Felültem a motoros seprűmre ....és elszáguldottam a Menedékházba.A kulcsot megtaláltam a lábtörlő alatt. Főztem egy jó teát .....igencsak rám fért.Jólesett a friss levegő.Készítettem be gesztenyét a sütőbe....aki arra jár kapcsolja be ....vegyetek és egyetek belőle.


    Annuskám ...nagyon fájdalmas ami történt veled....ezt tényleg nem lehet kivédeni.Nagyon vigyázz magadra....hiszen minden mozdulat fáj.Kívánom, hogy mielőbb szűnjenek a fájdalmak.


    Ildikém...Anikó ...jó volt olvasni ....mintha ott lett volna az ember a "hegymenetben". Nagyon szépek az őszi képek.


    Nálunk tegnap délután kezdődött az ünneplés....igazából már magamra nem is gondoltam.Végre itthon volt mindenki.4 órakor átjöttek a tortákért ....addigra éppen kisült a kifli. Kivételesen Zs. rokonsága is megérkezett időben.Hozták a család legifjabb tagját a 4 hónapos Léna babát.Mit ne mondjak pillanatok alatt olyan hangzavar lett...de miután jött a kaja ...egyből elcsendesült mindenki.Finomakat ettünk ...innivaló is volt bő választékban.Később jött a " második váltás" D. barátnőjének a szülei meg az unokatestvérek.Én már jöttem volna haza ....de nem szerették volna.Miután ők vacsoráztak ...kicsit beszélgettünk ....majd " elszabadult a pokol". Tamara volt a Dj.olyan éneklést csaptak ,hogy csuda. Előkerült minden ...1000 éves dalok.Szegény Boscó ...miután a gyerekesek elmentek ...bejöhetett.Egy darabig békésen aludt az ágyában ...majd felriadt....biztosan gondolta ...ezek megőrültek.Én teljesen elvesztettem az időérzékemet.Miután T. szülei készülődtek....gondoltam ideje lenne már nekem is menni.Még B-val gyorsan elcsomagoltuk a megmaradt kaját...elraktuk ami nagyon útban volt ....majd eljöttem haza. Itthon vettem észre, hogy fél 1-volt. Atyaég!!!


    Barbarától kaptam egy kockás blúzt/ inget ....amire már régóta vágytam....nagyon örültem neki.Ma abban megyek át ebédelni.


    Aztán karácsonyig már szerintem nem is jönnek haza ...Juditot is majd csak a kanyarban látom időnként....mert ilyenkor nagyon sok a munka.Kerti munka sincs ....majd behúzódom a " csigaházba" ....de előtte kényelmesé teszem magamnak .


    Még valami eszembe jutott: megfőztem a fügelekvárt...közben azon gondolkodtam ....normális vagyok: mit szuttyogok ezzel,?. Aztán elmentem a piacra...és mit láttam? Már kint vannak a karácsonyosok.....Egyik helyen láttam  lekvárt....különbözőt.Akkora üvegekben mint a legkisebb bébiétel ....talán az Erős Pistás üveg mérete....csillagászati áron.Igaz szépen le volt kötve színes anyaggal a teteje/ Pötyi eszembe jutottál ...mennyi színes anyagdarabod lehet/ ....na , de akkor is.Nézeteimet felülvizsgálva ....jövőre is főzök ...ha leszek ....és lesz miből.Láttam még fehérrépát 1600 Ft. volt kilója...drágább mint a hús.


    Megyek ---ma "regényt" írtam.


    A "hézagos" fejemmel gondolok mindenkire!

  13. 2018. november 18. 10:13281414.

    Szervusztok!


    Ha feljött a Menedékházba öltözzetek fel jól ne higgyetek a Napnak, csak csillog villog, de nem ad meleget...ebben még szél úrfi is gátolja. mert ő bizony fúj. 


    Én már megfőztem, lecsós sertés szelet lesz, de én azt hiszem nem fogok enni. Csodálkoztam, miért olyan a gyomrom amilyen? Rájöttem, a Sumetrolim rontotta el. Timinek volt gyomorvédője, adott, és vett kefírt, az nagyon jólesett. 


    Fél kettőkor elutazom és holnap délután jövök haza. 


    Nyugodtam megyek el, Timi tartotta a szavát, , miután haza jöttek az Aldiból felöltözött és kiment lombot seperni. Egy kérése volt, én ne menjek ki. Teljesítettem

  14. 2018. november 17. 16:56281413.

    Lobogott a "mama" haja rendesen, de nagyon élvezte.

    előzmény:
    franci47 (281411)
    2018-11-17  16:36
  15. 2018. november 17. 16:46281412.

    Annuska,remélem hamar rendbe jössz. Ugye közben nem estél el? Mikor történt az eset?  Ki tudsz egyenesedni?Jobbulást.


    Azt hiszem én már hozzászoktam, hogy idő kell saját magamhoz. Nem forgolászhatok erre-arra, mikor szédültem minden nap akkor ez szigorúan tilos volt. Bár hegymenetben ma mindketten szédelegtünk. 


    Engem viszont a kezelések idején egy eü-s dolgozó esete rémületben tart, összecsúszott a gerince és most féloldalasan jár, de olyan gyorsan megy - nem is értem -  és  elhajlott egyik oldalra. Mondta a társainak, hogy nagyon nyomja a hasát ez az elcsúszás. Fogja is szegény,  nem tudom milyen kezelést kap, ezt  biztos műteni kell. Nem fiatal már. 


    Vigyázzunk magunkra. Ha tudunk. 


     

    előzmény:
    Nusimama (281407)
    2018-11-17  16:02
  16. 2018. november 17. 16:36281411.

    Ezt elfelejtettem feltenni, bár ti is eléritek, az első kép oldalt.


    Érdekesnek találtam.


    fotók 65 felett.


    A fotók és a közbeni szöveg alatt van egy videó egy 85 éves nőről, hát az igazán jó. 


     

  17. 2018. november 17. 16:33281410.

    Kellemes délutánt mindenkinek.


     


    Megjöttünk a hegyről fél 2 órakor. 10-kor indultunk.


    Utközben bedobtuk a koszorúpénzt, és mentünk szép lassan a hegyre. Felérve a dombon utánunk kiabált egy ismerősünk, - képzeljétek még utánunk szól valaki -  na hála isten nem kellett bemenni hozzá, mert akkor hosszú-hosszú ismertető az életéből, egy pohárka ez-az, - ha megisszuk- simi a kutyának, macskáknak. 


    Lassan felértünk. Eléggé hűvös idő volt, a nap sem sütött,azt hittük végig ilyen lesz.  Befűtöttem a kályhába. Kamramunka következett, ahonnan elő kellett ásnom valamit, közben  szétpakoltam, és kicsit visszarámoltam. /nagy takarítás kellene itt, és sokmindent dobni. Van itt minden Tominak cuccai, bőrös, varrógép, vágottfa, szerszámok, régi ruhák, stb./ Anikó nem talált utifűvet, téliesítette magát  már a növény. Közben felmentünk a dombra leszedtük az alma egy részét, megpakolva a hátizsák fentmaradt, hogy legalább a parton ne kelljen felvinni. Aztán következett a vizesdolog, aztán vakondtúrás egyengetés a bejáratnál. 


    Az avar összeszedése tavaszra vár, ésszerűséget is  mérlegelve, jobb lesz.


    Elvégezvén leültünk enni egyet, mégis amit felvittünk, már magunkba hozzuk vissza, ne a táskában. 


    Mit írjak, nehéz volt a cuccom, a hátizsák és még egy táska is benne az alma. Mire leértünk  jól elfáradtam bele. Most csak jöttünk mind a ketten a szép napsütésben, mert már megérdemeltük ezt is.  Eléggé ködös volt a táj, szóval nem a  szemügém volt koszos. 


    Kiértünk a kis horhosból, visszanézve, éppen mondtam, ez az én templomom, annyira szép. Nem fényképeztem, már sokszor láttátok.


    Haza érve ledobtam az összes csomagot és kis kitérő után lefeküdtem. Reggel 4 óra körüli ébredés kicsit korán volt, így el is aludtam. 


    Itt olyan hideg lett közben, behoztam kintről, aminek még árthat a h ideg, / muskátlik kint vannak/ . A füge is leeresztette a leveleit, alatta van mind, sarkantyúka virágom is  a földig hajolt és vége. 


    Szóval szép volt, szívesen fogadtunk volna Magdi, de meguntad volna az életedet a lassú menetben. Haza fele  mondtam is, ha leülhetnék, csak pár percre is sokkal jobb lenne.Miért nincs az úton haza fele egy-két pad? /hülyeséget írok, de eszembe jutott, milyen jó lenne,mert nagyon elfáradtunk.


    A végeredmény:6359 lépés =3,5 km,  mostanság ez volt a legtöbb, igaz nem sokkal kevesebb volt egy zeges menetem is. 


    A sarkamat azonnal bekentem, mert fájt, ha nem mozgatom akkor teljesen jól van, ha mozgatom AKKOR............  


    Annuska köszönöm a  rajzra a reagálásodat és mindenkiét. 


    Ez volt a  Nap  története, különleges nap volt, mert a hegyi kutya sem ugatott meg bennünket.


     

  18. 2018. november 17. 16:27281409.

    Szervusztok.


    Reggel olyan deresek voltak a háztetők, mintha hó esett volna, hideg, csípős szél is fújt.


    Megjöttünk a sétából, már egy kicsit előbb, de azonnali pihenésre volt szükség, hazafelé már fájós lábakkal baktattunk. Sajnos egyre hosszabbnak tűnik az út. Igazi munka részemről nem történt, Ildi befűtött, aztán a meleg konyhában megettük a szendvicsünket, mert az ott sokkal finomabb.


    Magdikám gratulálok az ünnepelteknek, a torta biztos finom lesz, az igazi öröm, hogy együtt lesztek.


    Saci gondolom hagytad rábeszélni magad a bálra, szép élmény lesz. Kapunk képet?


    Annuska jobbulást kívánok, ez a sérülés bizony nagyon tud fájni.


    Marika örülök a jó eredményeknek, a séta nagyon hasznos és biztos jót tesz a friss levegő. Nagyon vigyázz magadra.


    Borsika örülök hogy jöttél. Ugye milyen nehéz beosztani az időnket, pedig nekünk abból van a legtöbb, legalábbis azt mondják.


    Köszönöm az érdeklődést fejfájás ügyben, sajnos tegnap este is lejátszódott ez a vérnyomásos eset. Talán ha túl leszünk ezen a hirtelen frontos változáson, nálam is megszűnik majd a baj, én nagyon frontérzékeny vagyok, mindig megszenvedem.


    Nem oltatom be magam influenza ellen, remélem elkerül KOP_KOP_KOP.

  19. 2018. november 17. 16:11281408.

    Szegény Annuska!!!!


    Annyira sajnálnak. És erre nem is lehet nagyon vigyázni..vagy mégis? Nem szabad hirtelenkedniLassan azért csak meggyógyul. Legalább is csökken a fájdalmad. 


    Most mentek el Zsuzsiék, itt volt Nóri is, mint mindig kellemes volt a délután, mi traccsoltunk, Timi dolgozott


    Most pakolok , mit is vigyek egy alvásra. Mindig elhatározom, hogy keveset viszek, aztán mindig összejönnek "fontos" dolgok. lehet most nem viszem a kis gépet, viszem a kis okosomat. Meg aztán ott mindig annyi újság van lesz mit olvassak ha nem tudok elaludni. 


    kellemes estét, jó éjszakát kívánok. 


    Ildinek külön köszönet , hogy olyan kellemes környezetet teremtett. Régen gondoskodtunk a Menedékházról. 

    előzmény:
    Nusimama (281407)
    2018-11-17  16:02
  20. 2018. november 17. 16:02281407.

    Szervusztok


     Nem is olyan könnyü bejönni a, többszöe is vissza dobott.


    Erika, mozgalmas napjaitók vannak.


    Sacika, bizzunk, hogy az inj.nak meg lesz  a hatása.Ugye elmész Lilikét megnézni? Én nem oltatom be magam.


    Pötyike, a fog doki séta fájdalom nentes volt?Mozgalmas karácsonyotok  lesz.


    Ildike, gondolom testileg, lelkileg  Téged és Anikót is megiselte. Jó a farkas.


     A gondolat tökéletes. A hegymenetnél vigyázzatók magatokra.Jól öltözzetek fel.


    Magdika, megnyugodtál, hogy minden elintéztél a kertben. Jó ünneplést.


    Anikó, rendbe jött a vérnyomásod és a fejfájás is elmult? Julika, a lábad hogy van? Jó szórakozást a klubba.


    Borsika,  mikor jön meg a család? Ugye jól felöltözzől.


    Marika, örülök, hogy jó lett a laboreredmény. Ugye nem terheled tul magad?


    Maganról csak annyit, hogy  a csontritkulásnak köszönheten ujabb malor történt. Hirtelen hajoltam le és jobboldalt a lengőbordám megroppant. Azota csak ülve töltöm az éjszakákat és semmit nem tudok emelni és hajolni. Remélem lassan majd rendezödik a baj.


    Szép és kellemes hétvégét kivánok.

    előzmény:
    harangvirag08 (281406)
    2018-11-17  13:35
  21. 2018. november 17. 13:35281406.

    Sziasztok!


     


    Csak bekukkantok...


    Marika örülök, hogy írtál.A séták nagyon fontosak ....használjátok ki ezeket a szép őszi napokat.Napról-napra erősödni fogsz.


     


     


    Botfai lányok .....sokért nem adnám, ha most gyalogolhatnék veletek a hegyre....de jó lenne.


    Nálunk ma lesznek megtartva az elmaradt  ünnepek.Két nagy torta pihenget nálam a hűtőben .Könnyű kitalálni mit kértek, hogy süssek ...megyek is mert "elfut" az élesztőm.

  22. 2018. november 17. 11:12281405.

    Szervusz Marika!


    Örülök, hogy minden rendben és hogy az idő kedvez a sétához. Igaz, hamar sötétedik de rugalmasan megtudjátok oldani, elcsípni a optimális időjárást. Sétáljatok is sokat, az mindenre jó


    Engem Timi erőszakkal berendelt a kertből. Azt mondta ő így nem tud pihenni ha én kint dolgozom,,délután ő masszírozni fog, egy az egy napja van pihenésre. majd holnap megcsinálja amit én szerettem volna. Engedtem az erőszaknak, nem tehettem mást, nagyon akaratos tud lenni. Végül a fene bánja, hogy  ma nem kell gereblyéznemmajd megcsinálom a munkámat a jövőhéten úgy ahogy szoktam, ha nincs itthon


    megyek, befejezem az ebédet aztán eldőlök. 

    előzmény:
    Sacika44 (281404)
    2018-11-17  10:54
  23. 2018. november 17. 10:54281404.

    Szervusztok!


    Jó sokat írtatok.Öröm volt olvasni.


    Figyelem, kivel mi történik.Sajnálom, ha rosszabb napjaitok vannak, de úgy látom sikerül hamar "kirúgni" magatokat.


    Szorgoskodtok.Sütés, főzés, vendéglátás.Hegymenet, téliesítés és még ki tudja mi mindent végeztek.


    Papa is a héten behordta a cserepes növényeket, tegnap a leandereket.Most olyan az egyik szoba mint egy télikert.


    Kedden itt volt K. barátnője látogatóban.Óvodás kori barátság.Máskor is szokott jönni.Talpraesett kedves lány.Feldobja az embert.


    Mást nem nagyon tudok írni.Csütörtökön J. voltunk kontrollon,laborban.Minden rendben.


    Olyan rossz, hogy hamar sötétedik.A délutáni sétát át kellett helyezni délelőttre.Lassan indulunk.


     

  24. 2018. november 17. 09:50281403.

    Szervusztok!


    Saci...engem láttál felballagni? mert tényleg nem siettem, csak ballagok. Előkészítettem a főzést, tegnap megfőztem a csont levest ami kész kocsonya lett, valami isteni az íze. lesz hagymás krumpli rántott gombával. Már ki van teregetve, gondoltam majd megyek a kertbe, seperni. De azt még meglátom, a derekam egy kicsit elfáradt. Persze ha lepihenek kirúgom magam. Timi és Zsuzsi elmentek fa brikettért,  .már meg is jöttek, kipakoltunk. Kihasználtam Timi erejét. 


    Délután klub lesz, holnap meg Szegedre utazom. 


    Ildi! Nagyon szép képeket hoztál!!!!Mi már téliesítettünk Szanában, az idén már nem megyünk ki. 

  25. 2018. november 17. 09:23281402.

    Sacikám, de jó hogy jöttél. 


    Olyan régóta ébren vagyok, kialudtam magam  4 óra tájban. Később a beírás elküldése után kicsit visszafeküdtem,  megpróbáltam gyógyítani magam, - lehet, hogy kicsit sikerült is, ideig-óráig, akármeddig - .


    Készülünk Anikóval a hegyi túrára. Közben megejtem a koszorú árának rendezését is, mert még nem fizettem ki.


    Az ebédedet én is megenném.  Most nekünk szendvics lesz, talán a desszert sült  tök. Nem maradunk sokáig. 


    10 után indulunk csak.


    Magdikám, ugye nem tudtál filmet tölteni. Ki kell kapcsolni házzá a reklám blokkolót, másképp nem engedi. Mindig vannak új megszorítások.


    Legyetek jók,vagy akár rosszak. 


     


    Na ezt már egy órája megírtam, és nem küldtem el.


     


     

Címlap

top